Kõikehõlmav juhend A / B testimise kohta (koos näidetega)

Mida kõrgemad on veebisaidi külastajad, seda rohkem on võimalusi ettevõtte laiendamiseks (uute klientide hankimiseks ja olemasolevatega suhete parandamiseks). See, kas teie veebisait triivib suurt liiklust või mitte, otsustab konversioonileht. Ja ettevõtete peamine motiiv on oma veebisaidi külastajatelt toiming (konversioon) teha. Pange tähele, kui lehter on hästi optimeeritud, maksimeerib see külastajate võimalusi konverteerida.


Üks paljulubavaid viise veebisaidi lehtri optimeerimiseks on A / B testimine. Need, kes pole selle mõistega hästi kursis, saavad selle põhjaliku juhendi läbimisel kristallselge arusaamise.

Alustame siis põhitõdedest.

Mis on A / B testimine?

A / B testimine (mida mõnikord nimetatakse ka jagatud testimiseks) hõlmab sarnase veebilehe kahe versiooni võrdlemist, et analüüsida, milline neist on toimivuse osas parim.

Ab-testimisel juhite testi oma veebisaidi kahes versioonis, et võrrelda tehtud muudatuste mõju. Võtate veebisaidi algse versiooni (tuntud kui juhtelementi) ja modifitseerite seda, et luua samal lehel teine ​​versioon (variatsioon) (allikas).

See protsess aitab teil vastata kõikidele asjassepuutuvatele äriküsimustele, teenida veebisaidi liiklusest suuremat tulu ja luua alus andmepõhisele turundusstrateegiale.

Konversioonimõõdikud on iga veebisaidi puhul täiesti erinevad. Näiteks on see toote müük e-kaubanduse portaali jaoks, B2B jaoks aga see, kui ettevõttele luuakse kvaliteedijuhiseid.

Miks peaksite läbi viima A / B testimist??

Iga ettevõte tegeleb mingisuguste probleemidega, näiteks meediumimaja võib seista silmitsi vähese vaatajaskonnaga, e-poe kauplustes võib olla suur ostukorvist loobumise protsent, samas kui B2B ettevõte võib olla kvalifitseerimata müügivihjetega täidetud.

Neid konversioonimõõdikuid mõjutavad suuresti sellised probleemid nagu väljalangemine kassas, konversioonilehtri lekked jne..

Loeme läbi, miks peaksite järgmiste probleemide lahendamiseks läbi viima A / B testi:

Adresseerige külastajate valupunktid

Veebisaidi külastajatel on seatud eesmärk, mille nad soovivad saavutada. See võib olla teenuste mõistmine, toote ostmine, konkreetse teema põhisisu omandamine või lihtsalt millegi jaoks surfamine. Ükskõik, mis nende eesmärk on, kuid eesmärkide saavutamisel seisavad nad silmitsi üldiste valupunktidega: see võib olla segane CTA-nupp, halvasti kirjutatud pealkiri või muud. Kui nende eesmärke ei saavutata, toob see kaasa halva kasutajakogemuse ja pärsib ka konversioonimäära.

Versioon A ja B on kaks ühesugust lehte, välja arvatud pealkirja ja alapealkirja sõnastus. Tulemus – versioon A on suurendanud külastajate vormi täitmist 27,76%. See näitab, et pealkiri mõjutab külastajaid märkimisväärselt (allikas).

Võtame näite A / B testimisest veebisaidi pealkirjas. Veebisaidi esimeses versioonis kuvatakse “Loo eduka turunduskampaania XYZ tööriistaga”, teises versioonis “Turunduskampaania XYZ tööriistaga”. Kõige tõenäolisemalt valivad külastajad esimese, kuna see kujutab selgelt eesmärki.

Juhi ROI olemasolevast liiklusest

Tänapäeval tunnevad turundajad kvaliteetse liikluse omandamise olulisust hästi. A / B testimise abil saate konverteerimise määra tõsta, ilma et peaksite kulutama uue liikluse omandamisele. See testimine aitab teil kindlasti saavutada paremat investeeringutasuvust, kuna isegi väikesed muudatused võivad saada hämmastavaid tulemusi.

Sihtlehe optimeerimiseks peate pühendama aega. Paigutus, värvid, sisu, nupud ja graafika tuleb optimeerida, kuna see aitab külastajaid teisendada. Kuid pidage meeles, et üks suurus ei sobi kõigile. Seega vajate orgaanilise otsingu ja meiliturunduse kaudu külastajatele erinevaid sihtlehti. A / B testimisega saate eri versioonide teisendusmääradel silma peal hoida.

Vähendage põrkemäära

Veebisaidi toimivuse hindamiseks on kõige tõhusam mõõdik, mida võite arvestada, põrkumiste määr. Kõrgema põrke määrale aitavad kaasa paljud põhjused, näiteks veebisaidi aeglane kiirus, eksitav metamärgend / kirjeldus, halva kvaliteediga sisu jne. Kuna erinevad veebisaidid pakuvad erinevat vaatajaskonda, pole põrkemäära vähendamiseks kindlat viisi.

Ideaalne viis on kasutada A / B testimist. Selle kaudu saate hõlpsalt oma veebisaidi versioone testida, kuni saate õige. See võib parandada kasutajakogemust, muuta külastajad pikaks ajaks lehel püsimiseks ja vähendab põrkemäära.

Silmapaistva reklaamteatega versioonil A oli dramaatiliselt väiksem põrkeprotsent kui versioonil B (külgribaga) – selle tulemusel vähendatakse veebisaidi põrkumiste määra 21% (allikas)

Lisate ja eemaldate testimiseks oma veebisaidilt teatud elemendid, näiteks CTA-nupp, sõnumi tekst või külgriba. Võite kasutada isegi jõusõnu koos tegevussõnadega, et näha, kas see vähendab põrkekiirust.

Puudub kõigile sobiv lahendus, kuid järgmisesse jaotisse viivate testide läbiviimisel saate oma mõõdikud määratleda ja jälgida..

Kuidas A / B testimine töötab??

Tänu A / B testimisele on mugav välja mõelda, mis antud turunduskampaanias töötab või mitte. Turundustegevusi tehakse üksnes liikluse suurendamiseks, kuid kuna liikluse omandamine muutub raskeks ja kulukaks, on nüüd hädavajalik anda kasutajatele parim kogemus (et nad saaksid kaua hellitada).

Võttes vastu struktureeritud A / B testimisprogrammi, saate teha turundustegevust väga kasumlikuks – pöörduda veebisaidi valdkondade poole, mis vajavad õiget optimeerimist. Allpool on toodud A / B testimise järjestikused sammud. Vaatame ära:

1. Uurimistöö

Enne A / B testimisplaani väljatöötamist peate põhjalikult uurima praeguse veebisaidi toimivust. Peate koguma sellist teavet nagu veebisaidi külastajate arv, millise lehe liiklus on suur jne.

2. Vaatlus & Hüpotees

Saate ühe sammu lähemale oma ärieesmärkide saavutamisele, töötades välja tõhusa andmetega tagatud hüpoteesi ja logides uuringuvaatlusi oma veebisaidi konversioonimäära parandamiseks. Nende puudumisel on testikampaania suunamatu.

3. Variatsioonihoone

Kolmas samm teie testimisprogrammis on variatsiooni loomine vastavalt hüpoteesile ja A / B testib seda praeguse versiooni suhtes.

4. Testimine

Selles etapis on kaks statistilist lähenemisviisi: Frequentist ja bayesian. Frequentistis saate kasutada oma praeguse katse andmeid. Bayes’i lähenemisviisi kasutamisel peate teabe saamiseks ja konkreetsete andmete rakendamiseks praegusesse viitama eelnevatele katsetele.

5. Tulemuste analüüs & parima variatsiooni juurutamine

See on viimane samm, kus saate kätte kampaania võitja. Kuna A / B testimine nõuab nõuetekohast andmete kogumist ja analüüsi, kajastub selles etapis teie kogu töö.

Kuidas A / B testi teha: uurimistöö > Jälgige > Ehitage variatsioonid > Test > Analüüsige ja korrake – lisateave ja testimisideede leidmine Klõpsake nuppu To Tweet

Mida saate testida A / B testimisega?

Veebisaidi konversioonileht otsustab ettevõtte tuleviku. Seega on ülioluline, et veebisaidil olev sisu oleks optimeeritud. Seda rakendatakse elementidele, mis mõjutavad külastaja käitumist ja konversioonimäära. Optimeerimisprogrammi käivitamisel peaksid need võtmeelemendid läbima A / B testi.

Kujundus & Paigutus

Paljudel ettevõtetel on keeruline otsustada, millised on kõige olulisemad elemendid, mida oma veebisaitidel hoida, ja nende paigutamiseks sobiv asukoht. Selle probleemi saab hõlpsalt lahendada A / B testimise abil.

Näiteks veebisaidi analüüs, olete mõelnud, et teie saidi külastajad külastavad navigeerimispiirkonda vähem kui registreerumisvormi. Seejärel saate teha A / B testimist, et õppida seda piirkonda, kus on rohkem liiklust. Niisiis, saate oma vormi sellesse kohta paigutada, et rohkem esitust saada.

Navigeerimine

Navigeerimine on järgmine asi, mida saab A / B-testimise abil optimeerida. See on vapustava kasutajakogemuse pakkumiseks ülioluline element. Teil peab olema hästi kavandatud veebisaidi struktuur, mis pakub kasutajatele sujuvat navigeerimist.

Yuppiechefi AB testimistulemused tõestavad, et navigeerimisriba eemaldamisega tõi see kaasa konversioonide 100% kasvu (allikas).

Selleks peaksite kindlasti proovima navigeerimise eemaldada, kuna see annab teisendusmäärale tõuke – A / B testimine tõestab seda selgelt. Väike muudatus on suurendanud konversiooni 100%. Seda peamiselt seetõttu, et see häirib kasutajaid kõige vähem.

Vormid

Need on täiuslik vahend, mille abil kliendid saavad äriga suhelda. Nii nagu kaks veebisaiti ei saa olla samad, ei saa ka kaks erinevat sihtrühma sihtivat vormi olla sarnased. Niisiis, peate välja selgitama, milline vorm sobib teie vaatajaskonnale, ja A / B-testimine võib seda aidata.

Võtame A / B testimiseks vormi kaks varianti – üks lihtsa registreerumisvormiga, millel on tavaline kujundus, ja teisel, veel rohkem etappe, millel on atraktiivne kujundus. Uus registreerumisprotsess rõhutab iga küsimuse olulisust. Ja kasutajad peavad küsimusele vastamiseks valima ühe mitmest pildist. See näeb välja kasutajate jaoks köitvam ja tõenäoliselt registreerivad nad vormi.

Uuringud näitavad, et vormiväljade vähendamine avaldas konversioonidele tegelikult negatiivset mõju, ehkki me teame, et vormide täitmist võib mõjutada palju hõõrumisi (allikas).

Kassaprotsess

Keskmine ülemaailmne ostukorvist loobumise määr oli 2018. aasta kolmandas kvartalis 76,9%. Kui olete üks veebipoodide omanikke, on kiireim viis müügi suurendamiseks ostukorvist loobumise määra vähendamine.

On elemente, kus saate prooviprotsessi ajal testida, näiteks näete kassas tasuta saatmist, lühendage kassat, turvamärgi või SSL-sertifikaadi omamist jne. A / B-testimisega saate öelda, millised elemendid töötavad hästi oma pood.

Näiteks – tähelepanu kõrvalejuhtimise eemaldamine kassast. Kassaprotsessi (alumine) ümberkujundamine, mis eemaldab pakkumise ja viib kalkulaatori lähemale tellimuse kogukastile, osutub õigeks käiguks (allikas).

Tegevuskutse (CTA)

Tegelik tegevus toimub CTA abil – registreerumine, ostmine ja palju muud. A / B testimist kasutades saate A / B testida värve, suurusi, paigutusi, sõnastusi jne, kuni saate võidetud variatsiooni, ja seejärel optimeerida seda veelgi paremaks muutmiseks.

Nupu värv mõjutab tegelikult teisendusmäära. Testi tulemus näitab, et punane nupp edestas rohelist nuppu 21%. Rohkem inimesi klõpsas punast nuppu kui rohelist nuppu (allikas).

Saame sellest aru teise näitega. Võtame jaoks kaks CTA varianti SEO teenused– üks taotleb hinnapakkumist ja teine ​​taotleb hinnakujundust. Teine variatsioon võib esimest ületada ja põhjustada konversiooni kasvu.

Juhtumianalüüs näitas, et muutmine hinnapäringult „Küsi hinnapakkumist” asemel „Küsi hinnakujundust” tõi kaasa CTR-i suurenemise peaaegu 161% (allikas).

Selle põhjuseks on asjaolu, et pakkumise saamise idee ei meeldi paljudele kasutajatele. Need on mõned peamised elemendid, mida saate A / B testida, et oma veebisaiti optimeerida.

Mähkimine üles

Pärast selle põhjaliku postituse lugemist oleme kindlad, et olete aru saanud kõigist A / B testimise plussidest ja külgedest. Nüüd on õige aeg luua oma optimeerimise teekaart. Ärge unustage siin mainitud protsessi teostamisel ühtegi asja ja näete konversioonimäära drastilisi muutusi.

On selge, et A / B testimine on veebisaidi konversioonimäära tõstmisel viljakas, mille peaksite kindlasti oma ettevõtte jaoks valima.

Külalispostitus Tom Hardy poolt

Tom Hardy on osav kvaliteedianalüütik, kes töötab Sparx IT Solutions’is aastaid. Tal on rikkalik kogemus mitmesuguste vertikaalide segu keerukate projektide käsitlemisel. Oma kirjutistega meeldib talle levitada teadmisi parimate rakenduste testimise tavade kohta.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map