Ettevõtte intellektuaalse kaitse lihtne juhend

Selle artikli on kirjutanud Marsha Kelly.


Olete neid kõiki näinud. ©, ™, ® ja isegi “pats. ootel. ” Mida see kõik tähendab? Ja kuidas saab kaubamärkidest, patentidest ja autoriõigustest arusaamine aidata kaitsta teie ettevõtet intellektuaalne omand?

Kui olete mõistnud erinevusi intellektuaalomandi litsentsimise eri tüüpide vahel, võite alustada tööd nende kaitsmiseks. Üldiselt kaitsevad autoriõigused raamatuid ja filme, patendid kaitsevad leiutisi ja kaubamärgid kaitsevad logosid ja loosungeid. Selles, kuidas need töötavad ja kuidas saate neid kaitsta, on üsna palju erinevusi.

Oluline on kaitsta oma ettevõtte vara.

Märkus. Kui loote veebisaiti, e-poe poodi või mis tahes tüüpi veebiettevõtteid, annab see artikkel teile oma ettevõtete kaitsmiseks lisateavet.

Mis on autoriõigus?

Autoriõigused on peamiselt meediategijatel. USA patendi- ja kaubamärgiameti andmetel võivad autoriõigused muu hulgas sisaldada luulet, romaane, filme ja arhitektuuri. Nad kaitsevad esitatud ja fikseeritud teost selle esitlemiseks.

See, kas registreerite oma autoriõigused või mitte, on täielikult teie otsustada. Autoriõiguse kaitse on teose loomise hetkel olemas. Peate registreeruma, kui soovite kellegi teise vastu hagi esitada oma töö rikkumise eest.

Autoriõigusi selgitati mulle viisil, mida on raske unustada. Kujutage ette, et istute klassiruumis ja teie õpetaja tutvustab kuulsate valgustusajastu mõtlejate ideid. Mõelge Voltaire’ile, John Locke’ile, Rousseau’le jne. Võite need ideed täiesti vabalt kirja panna. Neil mõtlejatel olid üksikasjalikud ideed, mida kõigil peaks laskma korrata, nagu põhiseaduslik valitsus, mis on kogu maailmas väga populaarne.

Kui olete selle õppetunni märkused kirja pannud, olete siiski autor ja tehniliselt saab neid märkmeid kaitsta autoriõiguse seadusega. Olete teinud töö, mis on fikseeritud konkreetses meediumis ja ainulaadne.

Autoriõiguse saate ametlikult registreerida aadressil www.copyright.gov. Veebisaidi hinnangul võtab veebis esitatud nõuete menetlemine seitse kuud.

Mis on patent?

Kui mõelda patentidele, võite pildistada kedagi, näiteks Edisonit või Teslat, ja nende loodud leiutisi. Patente kasutatakse tänapäeval ka konkureerivate hullu teadlaste tööde kaitsmiseks ajutiselt 15-20 aastaseks perioodiks, vastutasuks nende teoste avalikustamise eest.

Patentidega kaitstud toodete hulka kuuluvad „valmistatud tooted”, tööstuslikud protsessid, kemikaalid ja teatud tüüpi kujundused. Täpsemalt, patendid annavad omanikule “õiguse välistada teistel selle omaniku tehtud leiutise tegemise, kasutamise, müügiks pakkumise või müümise”. Samuti võimaldab see omanikul välistada teistel selle importimise Ameerika Ühendriikidesse. Väljaantud patendid kehtivad siiski ainult USA-s.

Patendi saamise protsess varieerub sõltuvalt esitatava patendi tüübist, kuid see hõlmab taotluse saatmist USA patendi- ja kaubamärgiametile ja selle saamist eksamineerija poolt. Esialgsete taotluste esmakordne kuulamine võtab ameti hinnangul umbes 16 kuud.

Võite oma leiutise rakenduse käivitada aadressil https://www.uspto.gov/patent.

Mis on kaubamärgid?

Kuldsed kaared, koolapudeli kuju, lõvi möirge enne filmi, McIntoshi õun, “Just do it”, on need kõik kohe äratuntavad kui kuuluvad konkreetsele ettevõttele. Just seda pidasid need ettevõtted silmas, kui nad neid kavandasid ja kaubamärgina registreerisid.

Registreerida saab kaubamärkide jaoks uskumatut tegutsemisruumi. See võib olla nii lihtne kui logo, tunnuslause või brändinimi. See võib olla ka toote kuju, värv, heli või lõhn.

Rahvusliku jalgpalliliiga teatud kaubamärgiga tähistatud riiklikult televisioonitud jalgpalliturniiri finaali agressiivne jõustamine on pannud paljud litsentseerimata ettevõtted vältima fraasi kasutamist. Kaubamärgikaitse on põhjus, miks kuulete veebruaris kuumade tiibade reklaamides pigem suurest mängust kui selle õigest nimest.

Kaubamärkide kaitse toimib samamoodi nagu autoriõiguse kaitse. Üldise õiguse kaubamärgiõigused saab kindlaks teha lihtsalt siis, kui kasutate seda kaubamärki kaubanduses.

Te ei pea registreerima, kuid kui seda teete, võib USPTO garanteerida kaubamärgi avaliku omandiõiguse teatise, üleriigilise omandiõiguse eelduse ja kaubamärgi kasutamise ainuõiguse kaupadele ja teenustele. Kõik need annavad teile selle kaubamärgi kaitse jõustamisel olulisi eeliseid.

Kaubamärgi saate registreerida aadressil https://www.uspto.gov/trademark. USPTO väidab, et protsess võib võtta “mõne kuu”. Kui kaubamärgi registreerimise eest on tasutud, peate selle säilitamiseks tegema regulaarseid makseid.

Kokkuvõttes: kui soovite tagada, et keegi teie meediumit, leiutist või logo ei kopeeri, peate vastava intellektuaalomandi registreerima. Kõik need protsessid võivad võtta palju aega ja isegi selle protsessi lõpus võidakse teie nõue tagasi lükata. Veebisaidid ja teenused, näiteks LegalZoom, saavad aidata nende taotluste esitamisel. Loe minu LegalZoomi patentide ülevaade lisateabe saamiseks. Sait pakub isegi kaubamärkide otsimootorit, nii et näete, kas teie ettevõtte nime on juba teistes osariikides kasutatud.

Intellektuaalomandi kohta

Nüüd, isegi selle intellektuaalomandi kohta käiva teabe kohta, võib teil tekkida veel mõni küsimus …

KKK intellektuaalomandi kohta

K: Kas ma saan oma logo kaubamärgiga tähistada??

V: Muidugi, kui see on kindla kaubamärgi külge kinnitatud! See võib aga sõltuda sellest, kas patendiamet usub, et see on kaubamärgi saamiseks piisavalt eristuv. Kasutage julgelt otsingumootorit, et proovida enne taotluse esitamist leida sarnaseid kaubamärgiga logosid.

K: Millised on eri tüüpi patendid? Kuidas nad erinevad??

V: Saate esitada kolme tüüpi patente, kasulike patente, disaini patente ja taimede patente. Kui loete seda juhendit, on kaheldav, kas peate teadma taimede patentide kohta, kuna need on seotud uute ja eristatavate taimesortidega.

Kasulike patendid on rohkem seotud praktiliste leiutistega ja neid saab anda uute protsesside, masinate või materjali koostise avastajatele.

Disainipatendid käsitlevad rohkem loomingulisi protsesse ja neid saab rakendada tootmistoodete (näiteks toote) jaoks.

K: Kuidas saan oma toodetele seadusega „patendi ootel” panna?

V: Ajutine taotlus võimaldab teil 12 kuu jooksul oma toodetel ja teenustel patendi oodata, mida ei saa pikendada.

K: Mida tähendavad sellised sümbolid nagu ® ja ©?

V: Ma arvasin, et te ei küsi kunagi!

© – autoriõigused

® – registreeritud kaubamärk

™ – kaubamärk

℠ – teenusemärk (tähistab teenust)

Marsha Kelly müüs oma esimese ettevõtte enam kui miljoni dollari eest. Ta on jaganud eduka seriaaliettevõtjana raskelt võidetud kogemusi oma ajaveebis Best4Businesses, kus ta postitab regulaarselt ka ärinippe, -ideesid ja -soovitusi ning tooteülevaateid ärilugejatele. Sarjaettevõtjana, kes on korporatiivses Ameerikas “aega” teinud, on Marsha õppinud, millised tooted ja teenused toimivad tänapäeval hästi ettevõtluses. Ettevõtte loomiseks võite õppida tema kogemustest.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map