e-kaubanduse turundusstrateegiad: 6 näpunäidet müügi suurendamiseks

Analüütikute prognooside kohaselt on 2019. aastal 1,92 miljonit globaalset digitaalset ostjat ja e-kaubanduse müük on suur 2021. aastaks 4,9 triljonit dollarit. Nutikad ettevõtete omanikud teevad palju ettevalmistusi, et saada oma osa sellest ootamatust.


Poodide jaemüük kasvab kogu maailmas (allikas: Töökohad turunduses)

Kui juhite e-poe poodi, soovite teada saada parimaid müügi suurendamise strateegiaid. Nii uued kui ka kasvavad ettevõtted vajavad toimivaid müügistrateegiaid.

See artikkel näitab teile 6 taktikat veebimüügi suurendamiseks.

6 e-kaubanduse turunduse ideed veebimüügi suurendamiseks

1. Mõjutajate turundus

48% turundajatest väidab, et mõjutajate turustamise ROI on teiste kanalitega võrreldes suurem. Samal ajal nõustub 41% nendest turundajatest, et mõjutajate turundus on sama tõhus kui muud populaarsemad kanalid.

Lisaks, 49% tarbijatest usaldab mõjutajaid, 40% aga ostab asju pärast seda, kui on neid sotsiaalmeedias näinud.

e-kaubanduse turundusstrateegia89% turundajatest leiab, et mõjutaja turundus saab nende jaoks tulemusi (Mediakix).

Strateegia jaoks soovite kasutada ära mõju, mis mõjutajatel on oma jälgijatele.

Mõjutajaturundus on teatud tüüpi suunamisturundus. Ehkki siin ühelt inimeselt saadud tulemus on palju suurem. Seega, kui mõjutaja räägib teie kaubamärgist, kuulavad fännid.

Kui olete mõjutajate turundamine uus, siis siin on kiire ülevaade selle toimimisest.

Esiteks leidke sobivad mõjutajad. Õige mõjutaja maandumine võib olla palju tööd. Tahad kindel olla selliste oluliste mõõdikute osas nagu

 • Need on suunatud teie potentsiaalsetele ostjatele,
 • Mõjutajal on inimese järgijaid, mitte robotid, ja
 • Mõjutaja levitab teie sõnumeid tõhusalt oma vaatajaskonnaga.

Järgmisena peate oma sihtmõjutajatega läbi rääkima ning leppima kokku edendamisstiimulid ja muud tingimused.

Kui olete oma mõjutajad kätte saanud ja olete kokku leppinud, kuidas nendega koostööd teha, genereerite seejärel mõjutaja jälgijatele kupongikoodi.

Seejärel kasutavad teie sihtmõjutajad neid koode teie toote reklaamimiseks. Pidage ainult meeles, et peaksite mõjutajate vaatajaskonnaga õigel ajal küsimuste ja muredega tegelema.

Üks raport ütleb, et ilu mõjutajad teenige iga 1,29 dollari eest 11,38 dollarit kulutate. See on ligi 800% investeeringutasuvust! Kas pole siis nii ilus?

Mõjutaja turundus tööl

@nknaturalz on soenguga Instagrami mõjutaja Kanadast. Tema reklaamkoopia on loomulik vestlus tema ja tema lugejate vahel. Ta kaasab oma jälgijaid ja paneb neid sel juhul sponsoritelt ostma, @kurjapidaja

Mõjutaja turunduse alustamiseks leidke oma ruumist mõjutajad ja pöörduge seejärel nende poole, et teada saada, mida nende teenused tähendavad. Samuti võite Google’i otsingus otsida „populaarsetest mõjutajatest [YOUR NICHE]”, et leida mõjutajaid, kellele sihite.

2. Tasuline reklaam

Tasuline turundus suurendab märkimisväärset osa e-kaubanduse müügist. Vastavalt Merkle’i raportile, 60% reklaamiklikkidest Google’is ja 31% Bingis on mõeldud reklaamide ostmiseks.

Merkle Q1 2018 digitaalturunduse aruanne

Need numbrid näitavad, et inimesed klikivad tõenäolisemalt e-kaubanduse reklaamidel kui muud tüüpi reklaamid. Huvitavam on see, et trend kasvab, nii et asjatundlikud äriinimesed kulutavad reklaamidele rohkem ja kogevad rohkem klikke.

Vaatame, kuidas see mõnes sotsiaalmeedia kanalis töötab.

Facebooki reklaamid

Üle 2,7 miljardit kasutajat on aktiivsed Facebookis iga kuu. Veelgi enam, võrgul on rohkem andmeid inimeste igapäevase tegevuse kohta kui teistel platvormidel.

Facebooki reklaamides saab käsu anda sama palju kui 152% ROI. Te ei soovi kahe silma vahele jätta selle potentsiaali oma ettevõtte liikluse ja müügi suurendamiseks.

Facebooki reklaamide tüübid on järgmised:

 • Leht meeldib
 • Kaasamisreklaamid
 • Reklaamijärgne postitus
 • Bränditeadlikkus
 • Lokaliseeritud reklaamid
 • Veebisaidi teisendused
 • Veebisaidi klikid
 • Ürituste tutvustused
 • Plii genereerimise reklaamid

Pea üle Facebooki äri oma reklaamide käivitamiseks. Avage konto, lisage oma makseviis, ühendage oma Instagrami konto ning seejärel kujundage ja käivitage oma reklaam.

Sõltuvalt teie eesmärkidest saate seadistada reklaame, mis lihtsalt loovad teie tootele teadlikkuse, panevad ostjad teie e-poe poodi külastama või teie käest ostma.

Alustamiseks klõpsake reklaamide halduril.

Klõpsake „Loo”. Valige esitatava reklaami tüüp ja järgige seejärel selle seadistamiseks kuvatavaid juhiseid.

YouTube’i reklaamid

YouTube’i kasutajad kulutavad miljard tundi YouTube’i videotes päevas. See näitaja pole mitte ainult TV-le järele jõudmas, vaid on ületanud Netflixi ja Facebooki videote kokku. Netflixil oli toona 116 miljonit ja Facebookil 100 miljonit.

Need arvud ei tähenda teie ettevõttele midagi, kui inimesed pole sellest huvitatud. Kuid kui soovite selle meetodiga edu saavutada, peab teie video olema ainulaadne. Alustage alati elementidest, mis tekitavad huvi ja uudishimu.

Instagrami reklaamid

2017. aasta aprillis teatas Instagram, et on jõudnud 700 miljonit aktiivset kasutajat.

Vapustavate piltide ja videotega saab iga ettevõte Instagramis reklaamida. Instagramis reklaamitavate kontode arv kasvas 200 000-lt 2016. aastal miljonile 2017. aastal. See võib juhtuda ainult seetõttu, et Instagrami reklaamid töötavad.

Õnneks saavad e-kaubanduse ettevõtted Instagrami reklaamidest kasu. Reklaamid näevad välja nagu tüüpiline postitus, nii et keegi ei tunne, et reklaamite neile. Saate kasutajatega suhelda ja saate Facebooki andmeid sihtimiseks kasutada.

Siia kuuluvad reklaamid:

 • Fotoreklaamid
 • Slaidiseansi reklaamid
 • Videoreklaamid
 • Karusellireklaamid

Ümbersuunamine

Kliendid ostavad sinult tõenäolisemalt hiljem, kui nad on varem su sisu või sotsiaalmeedia lehtedega suhelnud.

Seega jälgib uuesti sihtimine teie külastajaid ja näitab neile teie reklaame, kui nad on võrgus. Eesmärk on saada nad uuesti külla ja seekord osta. Samuti saate oma konkurentide vaatajaskonda edasi turustada.

Retargeerimisega alustamine

Oma retargeerimise käivitamiseks peate manustama oma saidi päisesse või jalusesse JavaScripti koodi. Näiteks kui soovite retargeerida näiteks Facebooki abil, vajate Facebooki piksleid.

Kui soovite Facebookis piksleid kasutada, valige reklaami eesmärgiks „Konversioonid“ ja järgige seejärel juhiseid.

Facebook on teinud koostööd enamiku e-kaubanduse ja sisuhaldusplatvormidega nagu WordPress, BigCommerce, Wix, Shopify ja palju muud. Nii et pikslite integreerimine on nüüd imelihtne. Näiteks WordPressi abil peate ainult lisama pikslid Facebooki pistikprogrammi. Facebook pakub ka siin juhiseid.

3. Sisuturundus

Uuringus nõustus 72% turundajatest, et sisu strateegiline haldamine on keeruline. Lisaks ütles 59% nendest turundajatest, et on strateegiliseks parandanud oma investeeringutasuvust.

Allikas: Sisuturunduse instituut

Soovite kasutada sisuturundust oma toote vaatajaskonna harimiseks. Lisaks suurendaksite liiklust ja teadlikkust oma pakkumistest, kuna rohkem inimesi pääseb teie õppematerjalidele juurde ja kasutab neid.

Täpsemalt võite luua seda tüüpi sisu

 • Video,
 • Blogipostitused,
 • Infograafika,
 • Sotsiaalmeedia postitused (sealhulgas pildid ja GIF-id)

Sisuturundusest on kuulda olnud seda, et peate kasutama oma sisu müügivihjete meelitamiseks ja teisendama need klientidele.

Teemad ja märksõnad

Suurepärase sisu loomine võimaldab teil järjestada otsingumootorites ja see tähendab teie saidi otsinguliiklust. Seega, kui valite teemasid ja märksõnu, veenduge, et nende otsingunõuded on kõrged.

Peaksite sihtima sõnu või fraase, mis kirjeldavad teie toodet või teenust.

Kui müüte kaalulangustooteid, võiksite otsida märksõna tööriistast fraasi „kaotada kaalu“. Alloleval pildil näitab „kaalust alla” otsingumaht kuu keskmist otsingut 36 000.

Märksõna tööriist, näiteks Ahrefs, annab teile märksõna kohta lisateavet, näiteks otsingumaht, raskused, klikid jne.

Korrake seda toimingut teiste fraasidega, et teha kindlaks, kas nende otsingumaht on märkimisväärne. Järgmisena eelistaksite väikseima raskuse ja suurima otsingumahuga märksõnu.

Loo sisu

Märksõna tööriist annab teile ka ideid loodava sisu kohta.

Kui olete vajalikud märksõnad loonud, jätkake oma sisu loomist. On sobilik vaadata, mida teised teie teema kohta ütlevad, kuid ärge lõpetage sellega. Leidke nurk, mis annab teile serva.

4. Soovitusprogrammid

Soovituslik või suusõnaline turundus on e-kaubanduses võimas. Loogika on lihtne. Kui elamust naudite, soovite seda jagada oma armastatud inimestega.

81% klientidest usaldab sõbra väitel oma sõbra soovitust toote kohta, väidab ettevõte HubSpot.

Pane tähele; inimesed kipuvad ka oma lähedasi hoiatama halbade kogemuste eest. Teie ülesanne on anda neile midagi head arutamiseks.

Kui soovite midagi ainulaadset, saate palgata arendaja, kes kohandaks teie saateprogrammi. Või hankige kiiruse saamiseks saateprogrammi rakendus. Seejärel otsustage, milliseid stiimuleid programm anda ja reklaamida.

Stiimulid

Stiimulid meelitavad kliente saateprogrammidele. Seetõttu soovite enne oma tegutsemist selle sammu kavandada.

Odav pakkumine ei meelita teie vaatajaskonda, samas kui kallis pakkumine võib teie äri rikkuda või muuta programmi ebaefektiivseks.

Seega võib õige tasakaalu saamine teid esialgu rõhutada, kuid lõpuks saate siiski välja mõelda kasumlikkuse ja kasvu magusad kohad.

Kampaaniad

Kui soovite, et inimesed teaksid teie saateprogrammist, siis peate seda programmi reklaamima. Teatage sellest oma praegustele klientidele ja andke sellest uutele klientidele teada niipea, kui nad teie saiti külastavad.

5. Lojaalsusprogrammid

Rahuloleva ja püsikliendi omamine on kaks erinevat asja. Kõik teie õnnelikud kliendid ei jääks pelgalt teie kaubamärgi külge.

Kuid kui haldate e-kaubanduse veebisaiti, vajate püsikliente.

Lojaalsusprogramme oli varem raske hallata, kuid digitaliseerimine on selle hõlpsaks teinud. Lisaks lihtsusele on sellel palju mahlaseid külgi. Näiteks, 73% lojaalsusprogrammi kasutajate arv osutab oma sõpradele lojaalsusprogrammi.

Mis veel saab lojaalsusprogrammidest kasu saada?

Teie kliendid jäävad teie juurde

Kliendid, kes põhinevad oma ostudel preemiate alusel, kipuvad selle preemia saamiseks ostma teid alati. Nende ostusagedus on 90% rohkem kui lojaalsusprogrammis osalejatel.

Kliendid kipuvad rohkem ostma

Ühes uuringus, 61% VKEdest küsitletud väidab, et üle 50% nende müügist tuleb korduvklientidelt. Lisaks kulutavad need kliendid 67% rohkem kui uued.

Kliendid viitavad teie ettevõttele teistele

Kliendid viitavad oma sõpradele sageli lojaalsusprogrammidele, mida nad armastavad. Lojaalsusprogrammis osalejad ostavad ostu 50 korda tõenäolisemalt ja nad räägivad teistele kiiresti programmist.

6. E-posti turundus

Adobe registreerib, et Ameerika aastatuhanded kontrollivad muude toimingute tegemise ajal nende e-kirju. See e-posti sõltuvus on nii tugev, et 18% kasutajatest kontrollige nende e-kirju sõidu ajal!

Allikas: Adobe

Lühidalt, inimesed tegelevad oma e-kirjadega ja teie saate seda teha võimendage seda käitumist oma e-kaubanduse äri jaoks. Esimene ilmselge samm on siin kaupluste külastajate e-posti aadresside kogumise alustamine.

Kuna 68% Gen Z-st loeb ettevõtete e-kirju, peate oma klientide meilide eest vastutasuks midagi väärtuslikku andma. Saate neid pakkuda,

 • Allahindlused
 • Tasuta e-raamat
 • Spikker
 • Allalaaditavad kingituste ettepanekud ja
 • Tasuta kasutusjuhendid

E-posti turundus tööriistu on palju. Põhimõtteliselt peate

 • Valikuvormid
 • Automaatvastajad
 • Loendite haldamise süsteem
 • Kampaania jälgimise ja aruandluse tööriistad

Neid tööriistu saab hankida iseseisvalt või komplekteeritud pakettidena, nagu leiate selliste platvormide nagu Constant Contact ja MailChimp kaudu. Enamik neist e-posti turundusplatvormidest pakub jagatud testimise funktsioone, rämpsposti filtreerimise võimalusi ja API-sid, et nende toimivust integreerida ja laiendada.

Et kokku mässida

Pidage meeles, et see, mis töötab teiste jaoks, ei pruugi alati teie heaks töötada. Kõige parem on asju testida, kuni leiate, mis kinni jääb.

Igihaljad ideed, nagu e-posti turundus, peaksid siiski olema osa kõigist segudest, mille lõpuks te otsustate teostada. Kui müüte rõivaid või muid esemeid, mis kästavad korduvaid oste, on lojaalsusprogramm suurepärane viis kasumi maksimeerimiseks.

Valige taktika ja alustage kohe!

Tulip on Snewscms’i sisuturunduse ekspert. Aastate jooksul on ta aidanud kümnetel ettevõtetel oma sisestrateegia määratlemisel. Ta usub, et loovus ei inspireeri enam kliente. Ühenduse loomisel piisab tõestisündinud loendist. Ühendage Snewscms-iga sisse Facebook.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map