10 praktilist otsimootori optimeerimise näpunäidet algajatele

SEO või otsingumootori optimeerimine on katustermin, mis hõlmab kõiki meeskonna jõupingutusi tagamaks, et nende veebiettevõtted või veebisait saavad otsingutulemite lehtedel (SERP-d) suurema nähtavuse. SERP-des kõrgemalseisvale kohale jõudmiseks on palju võimalusi. SEO peamine eesmärk on leida viis, mis aitab lehte orgaaniliselt optimeerida.


Kui olete uus, siis siin on 10 SEO asja, mida peate oma saidi parema otsingu paremusjärjestuse optimeerimisel teadma (ja tegema)..

1. Parandage oma lehe laadimise kiirust

Mida teha, kui maandate lehele, mille laadimine võtab liiga kaua aega?

Vajutate tagasi nuppu ja avate mõne muu veebisaidi. Kui see juhtub teie veebisaidi korral, on see põhjust ärevuseks, näiteks lehe kiirus on üks Google’i pingeteguritest.

Aeglaselt laadiv leht on suur nr. Isegi kui arvate, et lehe kiirus edetabelis tähtsust ei oma, peate mõtlema kasutajakogemusele. Lõpuks tahate rahulolevat kasutajat ja aeglase laadimisega leht pole midagi sellist, mida kasutaja sooviks.

Seega on oluline suurendada lehe laadimiskiirust dekrüptimise teel.

SEO Basic - parandage oma lehe koormustGoogle PageSpeed ​​Insights analüüsib teie veebilehe sisu ja annab soovitusi selle parendamiseks.

Oma veebisaidi kiiruse kontrollimiseks võite kasutada Google PageSpeed ​​Insight. See aitab teil kontrollida oma lehe kiirust ükshaaval ja annab tagasisidet lehe toimivuse kohta. Nii laua- kui ka mobiiliversioon. See teave on teie lehe optimeerimisel kasulik.

Siin on mõned viisid, mis aitavad teil oma lehe kiirust suurendada:

 • Vähendage pildi suurust: Tihendage oma pilte nii, et need ei võtaks palju ruumi. Ärge halvendage kvaliteeti, vaid vähendage selle suurust. Sa võid kasutada Canva tööriist piltide redigeerimiseks ja tihendamiseks. WordPressi kasutajate jaoks saavad mõned pluginad teie pilte automaatselt tihendada ja optimeerida.
 • Eemaldage kasutu HTML: Kasutu HTML-koodi kärpimine võib aidata teie lehe laadimise kiirust parandada. Tööriistad nagu HTML-riba ja StripHTML aitab teil räpane HTML-i sildi ja vormingu puhastamisel.
 • Hankige parem veebimajutus: Kõrgeima jõudlusega ettevõtte hostimisele üleminek on kiireim viis lehe kiiruse suurendamiseks. TTFB ja serveri tööaeg on serveri jõudlust vaadates kaks peamist tegurit.

Kui teie sait töötab WordPressil, on siin rohkem kiiruse optimeerimise näpunäiteid.

2. Looge kasulik sisu

Oma lehe sisu kirjutamisel on suur viga keskenduda ainult otsingumootoritele. Päeva lõpus on kasutajad inimesed, kes maksavad teie arved. Niisiis, peate kirjutama sisu, mis on nende jaoks oluline ja oluline.

Google ja muud otsingumootorid saavad sellest aru kvaliteetse sisu olulisus. Nad soovivad sisu, millel oleks pikaajaline visioon ja mis mõistaks kasutajate vajadusi. Märksõnadele keskendumise asemel soovivad nad sisu, mis sobib kasutaja kavatsus.

See ei tähenda, et märksõnade kasutamine pole oluline. Peate kirjutama inimestele ja optimeerima otsingumootori jaoks, kasutades märksõnu, mis näitavad kasutaja tahet.

Tänapäeval on otsingumootorid piisavalt nutikad, et mõista, mida kasutaja otsimisel soovib. Kasutades LSI märksõnu, annab see teie sisule rohkem konteksti.

SEO Basic - kasutage oma sisus LSI-märksõnuLSI (latentse semantilise indekseerimise) märksõnad on sõnad, mis leitakse tavaliselt ühes teemas kokku ja on üksteisega semantiliselt seotud.

Google’i seotud otsinguterminid, mis kuvatakse SERP lõpus, on nende LSI märksõnade leidmiseks väga heaks allikaks. LSI märksõnade generaator on veel üks kasulik tööriist nii LSI kui ka pika saba märksõnade väljaselgitamiseks.

LSI-märksõnade abil on teil võimalus parandada oma sisu nähtavust otsingumootoris.

3. Optimeerige mobiili jaoks

Tänapäeval kasutavad paljud inimesed veebisaitide või ajaveebide külastamiseks mobiili, seega on Google teinud mobiili optimeerimise üks järjestamise teguritest. See tähendab, et peate veenduma, et teie veebisaidil on mobiiltelefonidele reageeriv disain ja see laaditakse kiiresti.

SEO ja kasutajakogemuse parandamiseks on oluline optimeerida oma lehti nii mobiilseadmetele kui ka erinevatele brauseritele (siin on a käepärane auditi kontrollnimekiri).

Siin on kolm lihtsat viisi, kuidas teada saada, kas teie sait on optimeeritud mobiili jaoks:

 • Google Chrome: Avage oma veebisait Chrome’is ja paremklõpsake sellel lehel. Valige Kontrolli ja leia Toggle Device Toolbar ikoon. Oma veebisaidi reageerimise kontrollimiseks klõpsake ikooni. Saate piiri lohistada, et näha, kas veebisait näeb erineva suurusega välja. Kui sisu tundub segamini või pildid pikslitega, pole see mobiilisõbralik.
 • Veebimeistri tööriist: Google’i veebihalduri tööriist saab kuvada mobiili kasutatavuse aruanne teie saidi kohta. See näitab teile, millisel lehel on mobiilseadmetega vaadates kasutatavusprobleeme. Enne selle kasutamist peate oma veebisaidi omandiõiguse kinnitama Google’i konsooli abil.
 • Google’i test: Google pakub veebisaiti, kus saate kontrollida lehe mobiilisõbralikkus isegi teil pole juurdepääsu Google’i konsoolile. Kopeerige ja kleepige lihtsalt oma lehe URL ja klõpsake nuppu Test URL. See ütleb teile, kas konkreetne leht on mobiilisõbralik või mitte ja miks.

Mobiilisõbraliku saidi loomiseks saate kasutada järgmisi näpunäiteid:

 • Kasutage sujuvaid paigutusi, mida teie veebisaidi kujundus suudab kohandada kõigi ekraanisuuruste ja -tüüpidega.
 • Kasutage tihendatud pilte, nii et sait laadiks mobiiltelefoni kiiresti.
 • Vähendage või eemaldage oma veebisaidilt kogu soovimatu kood.
 • Ärge kasutage oma saitide jaoks välklampi, kuna mobiilikasutajad ei saa oma telefonides välgu elemente vaadata.
 • Piirake hüpikute kasutamist mobiiltelefonides.
 • Kasutage oma kujunduses rohkem vaba ruumi, kuna kasutajad saavad keskenduda teie sisu lugemisele.

4. Hoidke oma URL lühike

URL-e on kahte tüüpi, üks neist on näiteks https://www.xyz.com/articles/322345.php ja teine ​​nagu https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

Nüüd öelge mulle, kummast kahest URL-ist on teil kerge aru saada? Teine, kuna selles on selgelt öeldud, et asi on selles, kuidas kaalust alla võtta, kuid esimene hoiab teid aimata.

SEO Basic - hoidke oma URL lühikeLühemad URL-id on pikkade URL-idega võrreldes paremad.

SEO seisukohast on oluline kasutada URL-i nagu teine ​​- mis on lühike ja kirjeldav. Miks? Sest:

Kui sait on üles ehitatud WordPressile, on URL-i struktuuri muutmine väga lihtne. Lihtsalt minge lehtedele ja muutke lehe püsilinke soovitud URL-iga. See on kõik, mida peate URL-i struktuuri muutmiseks tegema.

Kui olete URL-i muutnud, lisage kindlasti vanale URL-ile 301-ümbersuunamine. Seega pole liiklust kaotatud ja teie külastajad ei satu vana URL-i külastades 404 tõrkelehele. Võite kas lisage .htaccess-i kood lehe ümbersuunamiseks või pistikprogrammi, näiteks SEO ümbersuunamine või WP 301 ümbersuunamised.

Toimiv SEO näpunäide nr 4 – jätke oma URL lühikeseks! – Lühemad kirjeldavad URL-id kipuvad SERP-des paremini asetuma. #SEOtips ütle sõbrale

5. Muutke veebisaidil navigeerimine lihtsaks

Veebisaidil navigeerimine sisaldab saidi vaieldamatult kõige olulisemaid linke. Navigeerimislingid aitavad kasutajatel teie saidilt sisu leida. Samal ajal teavad lingid ka otsingumootori indekseerijatele, millised lehed on teile olulised.

Lühidalt, see on ülioluline SEO tava, et lihtsustada oma saidil navigeerimist nii kasutajakogemuse kui ka otsingumootori indekseerimise jaoks. Esmatähtsateks peate oma sisu, öeldes kasutajatele ja indekseerijatele teie olulised lehed. Andke neile lehtedele pääsemiseks lihtne viis.

Siin on mõned tavalised saidi navigeerimise tüübid:

 • Ühe ribaga navigeerimine
 • Topeltribaga navigeerimine
 • Rippmenüüst navigeerimine
 • Rippmenüüst navigeerimine lendidega

Parim veebisaidil navigeerimine on kasutajakogemuse jaoks parim.

Selle põhjuseks on asjaolu, et kui kasutajad ei leia teie saidilt hõlpsalt kraami, lahkuvad nad kohe. See suurendab põrkemäära, mis on SEO jaoks halb.

6. Lisage kirjeldava pildi alt

Lisaks nägemispuudega kasutajatele abistamisele, lisamisele alternatiivne tekst (alt sildid) suudab pakkuda pilte parema kontekstiga. Kujutise alt-sildid võivad aidata otsingumootori indekseerijatel pilti õigesti indekseerida.

Kui pildi laadimine ebaõnnestub, aitab kirjeldav alt-silt kasutajatel mõista, mis pilt see on. Teil on vaja veenduda, et pildi kirjeldus ja failinimi on asjakohased ja täpsed.

SEO Basic - kasutage alt tekstiEsiletõstetud tekst näitab pildi alt-teksti (alt-atribuuti).

Ehkki otsimootorid on aastatega paranenud, ei suuda otsingurändurid veebisaidil olevatest piltidest endiselt aru saada. Võite kaotada võimaluse oma piltide paremusjärjestuseks, kui otsimootorid ei tõlgendanud teie pilti õigesti.

Siin on mõned näpunäited hea altteksti kirjutamiseks:

 • Ole piltide kirjeldamisel võimalikult konkreetne
 • Kasutage oma pildi märksõnu
 • Hoidke kirjeldus asjakohane
 • Vältige piltide kasutamist tekstina

Kirjeldava alt-sildi kirjutamine on SEO põhiline, mis aitab otsimootoritel teie pilti mõista ja seda vastavalt taandada. Kui soovite, et Google ja muud otsingumootorid järjestaksid teie pildi kõrgemal, peate selle optimeerima.

7. Kasutage skeemi märgistust

Skeemi märgistus aitab Google’il mõista, mida teie leht sisaldab. Skeemi märgistamise näide on leht Google’i otsingutulemustes piltide, arvustuste ja tähtedega.

Inimesed kipuvad kontrollima piltide või tähtedega seoseid ja seetõttu suureneb nende lehtede CTR skeemi järgi.

SEO Basic - kasutage skeemi märgistustSERP-i skeemi märgistuse näide.

Vastavalt juhtumiuuringud, jaemüügiettevõtted saavad struktureeritud juurdehindluse abil orgaanilise liikluse kasvu kuni 30%.

Skeemi õige kasutamise korral saate oma lehe kohta palju rohkem teada anda, näiteks autorit, asukohta, maksumust, ISBNi jne. Kuigi see ei mõjuta paremusjärjestust otseselt, võib sellel olla positiivne mõju lehele, mis on hea mõte.

SEO basic - kasutage google'i struktureeritud andmete märgistamise abistajatGoogle’i struktureeritud andmete märgistamise abistaja kasutamine skeemi genereerimiseks.

Skeemi märgistamise oma lehel saate rakendada järgmiselt.

 • Minge Google’i lehele struktureeritud andmete märgistamise abistaja.
 • Valige kuvatavatest ulatuslikest valikutest andmetüüp, mida soovite märgistada.
 • Kleepige märgistatava ajaveebi / artikli URL ja klõpsake siis märksõnade alustamist.
 • Tõstke esile elemendid, mida soovite märgistada, nagu artikli nimi.
 • Lisage nii palju elementide märgistusi, nagu nimi, autor, avaldamise kuupäev jne
 • Kui olete valmis, klõpsake käsul Loo HTML.
 • Minge oma CMS-i või lähtekoodi ja lisage esiletõstetud osa sobivatesse kohtadesse.

Lisaks Google’i struktureeritud andmete märgistamise abistajale on ka teisi alternatiivseid tööriistu:

Kui soovite teada saada, millised lehed vajavad skeemimärgistust, otsige samade märksõnade ülemisi lehti, mida sihite. Pidage meeles, et teie eesmärk on paremini toimida SERP-is ja kasutajate ees.

Toimiv SEO näpunäide nr 7 – kasutage skeemi märgistust! – Kasutades struktureeritud märgistust, on teil võimalus suurendada orgaanilises liikluses 30%. #SEOtips ütle sõbrale

8. Suurendage sisu loetavust

Google on hakanud lehti järjestama vastavalt kasutaja signaalidele, näiteks lehel veedetud aeg. Kui teie kirjutamist on liiga raske mõista, lahkub kasutaja teie lehelt ja see mõjutab teie paremusjärjestust.

Kasutage lihtsat keelt, et seda ei juhtuks. Enamik kasutajaid soovib lugeda hõlpsasti mõistetavat sisu, nii et ärge kasutage oma artiklis suuri sõnu ega tehnilist kõnepruuki üle. Siin on mõned näpunäited kirjutamise lihtsustamiseks:

 • Kasutage lihtsat keelt. Näiteks kui saate kasutada sõna ‘lähedal’, kirjutage see läheduse asemel.
 • Hoidke laused lühikeseks.
 • Kirjutage mitteametlikult, nagu räägite publikule. Ärge muutke oma sisu nagu essee kirjutamine.
 • Kasutage oma sisus alati aktiivset häält.

Mõelge nüüd kahele järgmisele lausele ja öelge, milline on kokkuvõtlikum ja mis teid huvitaks? Näiteks on mul palju raamatuid. Või on mul isiklikus raamatukogus 20 raamatut.

Ma eelistan hilisemat.

Selgete ja lühikeste lausetega kirjutamine aitab kindlasti sisu loetavust suurendada.

Siin on mõned tööriistad, mis aitavad teil paremat sisu kirjutada:

 • Hemmingway rakendus: Annab teile idee teie kohta kirjutamisstiil. Kui lihtne on teie eksemplari lugeda. Teie keerulised laused muudavad teie kirjutamise raskesti mõistetavaks. Samuti vältige kirjutamisel passiivsete lausete kasutamist.
 • Grammatika: Oma artikli redigeerimiseks saidil õigekiri ja grammatika vigu.

9. Kirjutage head pealkirja ja metakirjelduse sildid

metakirjeldused ja pealkirjade sildid ei mõjuta otseselt teie SERP-de asetust. Kuid hästi kirjutatud metamärgendid võivad aidata kasutajatel suurendada klikkimise määra (CTR) – see on oluline. Google peab teid heaks tulemuseks, kui SERP-is teie linke klõpsab rohkem inimesi. Selle tulemusel on teie leht kõrgemal.

Uuring näitab, et CTR protsent on otseselt positsiooniga seotud (allikas).

Metakirjeldus on teie lehe lühike kirjeldus (maksimaalselt 156 sõna). Kirjeldused kuvatakse otsingutulemites teie URL-i all lõiguna. Teie metakirjeldus peaks olema selge ja teie sisu jaoks asjakohane. Võite lisada ka märksõnu ja üleskutse tegevusele, näiteks Lisateave! julgustada kasutajaid tegutsema.

Pealkirjade sildid kuvatakse seevastu otsingumootori tulemustes klõpsatava pealkirjana. Need on peamine tegur, mis aitab otsimootoritel teie lehte mõista. Tihti on tiitlimärgendid kasutajatest teie lehe esmamulje.

Hoidke pealkirjade sildid lühikesed (soovitatav alla 60 tähemärgi) ja lisage peamised märksõnad. Teie kasutatud märksõnad tõstetakse otsingutulemustes esile. Seega, vali märksõnad targalt, kuid ära kasuta neid üle. Kuigi Google ei karistanud pikkade pealkirjade kasutamise eest, loobite pealkirja märksõnadega märkimisel halva kasutajakogemuse.

Siin on mõned kasulikud tööriistad, mida saate uurida:

10. Modereerige oma kommentaare

Ärge lülitage oma kommentaare välja; selle asemel hoidke neid edasi, kuna see aitab kogukonda üles ehitada. Kui inimesed teie postitust kommenteerivad, näitab see, et nad hoolivad sellest ja loevad seda. Peate lihtsalt rämpsposti kommentaarid välja filtreerima.

SEO kogukond nõustub tõsiasjaga, et kommentaarid mõjutavad SEO-d. Kommentaarid on põhimõtteliselt kasutaja loodud sisu teie veebisaidil. See on võimalus lehe kvaliteeti tõsta.

Siin on esiletõstetud fragment, mis tõmbas kasutaja kommentaari.

Mõned kommentaarid on piisavalt kvaliteetsed, et Google jättis lehe põhisisu vahele ja tõmba kommentaaridest esiletõstetud katkendi jaoks. Teie veebilehel käimasolev vestlus on ka asi, mis hoiab teie sisu ajakohasena. Lubades oma ajaveebis kommentaare, näitab see, et hindate oma lugeja mõtteid.

Pealegi a blogi kommenteerimise teenus annab teile võimaluse ka sisemiseks linkimiseks.

Teisest küljest saate oma veebisaidile liikluse suurendamiseks kasutada ajaveebi kommenteerimisstrateegiat. Kirjutage mõistlik kommentaar ja kui võimalik, loobuge link oma veebisaidile tagasi. Kommentaari kasutamine on suurepärane võimalus luua suhteid veebisaitide vahel.

Loe – 10 praktilist nõuannet otsingumootori optimeerimise kohta algajatele Kavita @dreamerkavita saidilt @canva #SEOtips ütle sõbrale

Järeldused

Lühidalt öeldes on siin kümme peamist SEO nõuannet, mis aitavad teil oma SEO mängu üles ehitada:

 • Parandage oma lehe laadimise kiirust
 • Looge kasulikku sisu
 • Optimeerige mobiilile
 • Hoidke oma URL lühike
 • Tehke veebisaidil navigeerimine lihtsaks
 • Lisage kirjeldava pildi alt
 • Kasutage skeemi märgistust
 • Suurendage sisu loetavust
 • Kirjutage head metasildid
 • Modereerige oma kommentaare

SEO osas on palju tehnikaid, mida saate kasutada. Kuid ülaltoodud näpunäited on teie alustamiseks piisavalt head.

Kavita Paliwal on Canva teavitusspetsialist. Kui teda sülearvutile ei liimita, võib ta leida reisiplaane, mida juhtub harva. Võtke ühendust Kavitaga sisse Twitter ja LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map