10 parimat veebiturvalist fonti teie ajaveebi jaoks (töö HTML-i ja CSS-iga)

Fondid. Me näeme neid iga päev. Maailmas on igasuguseid fonte alates trükistest ja ajakirjadest. Kui te ei oska lugeda, saate tõenäoliselt aru, kui oluline on valida õigele meediumile sobivad fondid


Blogide ja veebisaitide puhul on oluline valida stiilile kõige paremini sobivad fondid, kuid veelgi olulisem on, et need oleksid veebiturvalised fondid.

Mis on veebiturvalised fondid?

Kõigil opsüsteemidel (Windows, Mac, android, ios jne) on teatud arv sisseehitatud fonte. Probleem on selles, et erinevate operatsioonisüsteemide süsteemides võib olla installitud erinevaid kirjatüüpe.

Siin tulevad sisse veebiturvalised fondid.

Veebiturvalised fondid on põhimõtteliselt kirjastiilid, mida jagatakse ja mida saab vaadata kõigil platvormidel ja erinevates süsteemides.

Veebifondide manustamise teenused

Google’i veebifondid või Typekit on süsteemid, mis võimaldavad kasutada nende serverites hostitavaid fonte. Erinevalt Google Web Fontsist määrab Typekit hinna fontide arvu, saidi liikluse ja domeenide arvu põhjal.

Tänu Google’ile on Google Web Fonts täiesti tasuta ja hõlpsasti kasutatav. Näiteks saate valida fontüüpe, näiteks Lato, Avatud Sans või Tinos. Kleepige loodud kood oma dokumendi sisse. Ja olete kõik valmis viitama sellele CSS-is.

Siit saate teada HTML-i algajale, kui soovite rohkem teada saada.

Miks on veebiturvalised fondid olulised??

Kui see, mida näete, on see, mida saate, kui tegemist on printimisega, kuid veebis, ei pruugi see, mida oma ekraanil näete, olla sama, mis kellegi teise ekraanil.

Siin on näide, oletame, et teie palgatud disainer otsustab oma saidi teksti kujundamisel kasutada tõeliselt väljamõeldud ja varjatud fontide perekonda. Kui külastaja pole arvutisse konkreetset fonti installitud või ta ei tõmba veebisõbralikust kohast, näevad kõik nad vaikesuunalist fondi variatsiooni, näiteks Times New Roman.

Võimalik, et teil on kaunilt kujundatud sait, millel on vinge välimusega fondid; see näeb endiselt tavaline ja kole välja, kui seda ei saa teie külastajate jaoks laadida.

Nende veebiturvalise fondi omamine tähendab, et te ei pea muretsema, et teie tekstid näevad imelikud ainult seetõttu, et valisite fondi, millele kellelgi pole juurdepääsu.

Kui soovite teada saada, kuidas veebisaiti luua (samm-sammuline juhend), siis klõpsake linki, et vaadata läbi üks hiljuti avaldatud artikleid.

10 parimat veebiturvalist fonti, mida soovitame

Nüüd, kui teate veebiturvalise fondi olulisust, on aeg hakata neid oma saidil kasutama.

Ehkki valida saab palju fonte, soovitame neid 10 veebiturvalist fonti kasutada HTML-i ja CSS-iga. Neid kasutatakse laialdaselt ja need näevad ka üsna head välja.

1. Arial

arialNäide Arial fondiperekonnast

Laadige üles kõik veebisaidid ja on tõenäoline, et nad kasutavad Arial fonti.

Seda sans-serif-fonti on kõige rohkem laialt kasutatav font ja seda peetakse kõigi veebiturvaliste fontide standardiks. Seda kasutatakse sageli kui spetsiaalsete fondide asendamist, mis pole Windowsi seadmetes saadaval.

2. Helvetica

helveticaNäide fondiperekonnast Helvetica

Kui Ariali fondid on mõeldud puhtatele ja professionaalsetele veebisaitidele, siis oleks Helvetica kujundaja enda valitud.

Helvetica pakub rohkem stiliseeritud sans-serif-fonti, mis võimaldab julgemat kujundust.

3. Times New Roman

Times New RomanNäide Times New Romani fondiperekonnast

Vana variandi fondi uus variant.

Times New Roman on tõenäoliselt see, mida enamus Windowsi kasutajaid tunnevad, kuna need on Microsoft Wordsis tavaline serif-font. Võrreldes Arialiga on Times New Roman oma kujunduses pisut traditsioonilisem.

4. Ajad

kordaNäide Timesi fondiperekonnast

Kui Times tundus teile tuttav, siis sellepärast, et vanade ajalehetrükkide jaoks on see olnud tavaline font.

Timesi peetakse kõige traditsioonilisemaks fontiks ning väljaspool trükiseid ja ajalehti kasutatakse seda harva.

5. Trebuchet MS

trebuchet-msNäide Trebuchet MS fondiperekonnast

Algselt Microsofti poolt üheksakümnendatel aastatel kavandatud Trebuchet MS oli inspireeritud vanade keskaegsete fondide järgi.

Seda kasutati silmapaistvalt Windows XP peamise fontina ja mõnda aega veebis kehakoopia fondina.

6. Verdana

verdanaNäide Verdana fondiperekonnast

Verdana on veebifondi jaoks üks turvalisemaid valikuid. Selle kujundamisel kasutatakse lihtsaid serifiribasid ja ülikergeid tähti.

Fontide pikliku ilme tõttu on see üks hõlpsamaid fonte, mida netis lugeda saab, ning see on paljude blogijate jaoks sageli valitud font.

7. Arial must

arial-mustNäide Arial Blacki fondiperekonnast

Kui armastasite Ariali fonti, kuid soovisite midagi julgemat ja suuremat, siis ei saa Arial Blackiga valesti minna. Font tekkis siis, kui inimesed tahtsid kasutada Helvetica stiilis paksus kirjas, kuid ei soovinud selle litsentsi eest maksta.

8. Kuller

kullerCourieri fondipere näide

Kuller peaks olema kõigile tuttav, kuna vana ühe paigutusega font on peaaegu kõigis seadmetes ja opsüsteemides saadaval „ainulaadsete” fondide ooterežiimina..

See ei ole kõige stiilne font, kuid on väga loetav ja puhtalt kujundatud.

9. Kuller uus

kuller-uusCourier New fondipere näide

Nii nagu Times, oli ka Courier kujundanud ümber oma klassikalise stiili.

Courier New’i peetakse üheruumiliseks fontiks ning see on saadaval ka enamikus seadmetes ja opsüsteemides.

10. Gruusia

GruusiaNäide Georgia fondiperekonnast

Kui Verdana on enamiku veebisaitide jaoks üldiselt ohutu valik, siis kui soovite fonti, millel oleks pisut suuremad tähed ja sama kirjasuurus, siis Georgia sobib arvega.

Ehkki tuleb märkida, töötab font teatud juhtudel ja teiste serif-fondidega (need näevad Times New Romani kõrval olevat minimaalsed).

Ära absoluutselt kasuta: koomiks Sans MS

Muidugi, see näeb välja lõbus ja veidi vinge, kuid ärge kindlasti kasutage Comic Sans MS-i, kui soovite, et teie veebisaiti võetaks tõsiselt.

koomilineComic Sans MS fondi näide

Sans-serif-font on koomiksiraamatute juhuslik võtmine ja seda kasutatakse tavaliselt mitteametlike dokumentide ja laste materjalide jaoks. Kui te ei kirjuta laste- või koomiksiraamatuid, ärge kasutage Comic Sans MS!

Tõmba otsad kokku

Veebiturvaliste fontide eesmärk on veenduda, et teie veebisaidil kujundatud näib teistel seadmetel ja platvormidel täpselt nii, nagu see mõeldud oli. Ehkki mõned fondid ei pruugi töötada, on olemas mitmeid suurepäraseid kujundusi, mis muudavad teie saidi fondid suurepäraseks.

Lubage mul lubada, et te ei kasuta Comic Sans MS-d mingil juhul.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map