10 parimat B2B e-kaubanduse lahendust aastaks 2020

B2B e-kaubandus ulatub USA-s 2023. aastaks 1,8 triljonini dollarini ja kasvab järgmise 5 aasta jooksul 10% aastas Forrester.


Ja see on täiesti ilmne: tänapäevased ärimehed soovivad muretult osta oma ettevõtetele tooteid ja maksavad õiglaseid hindu. B2B e-poe poed on ettevõtjatele suurepärased kohad ostlemiseks, kuna kaasaegsed veebipoed pakuvad suurepäraseid elamusi.

Selles artiklis anname teile lühikese ülevaate kõige populaarsematest B2B e-poe platvormidest B2B veebipoe arendamiseks. Kui plaanite luua B2B veebipoe, salvestage see nimekiri, et testida iga hulgimüügi e-poe platvormi ja valida just see, mis sobib just teie vajadustega.

Populaarsed B2B e-kaubanduse platvormid

1. CS-Cart B2B & B2C

CS-ostukorvi B2B & B2C on ise hostitav B2B e-kaubanduse tarkvara hulgimüüjatele ja väikeste kuni suurte ettevõtete tootjatele. Seda platvormi kasutab kogu maailmas enam kui 35 000 B2C ja B2B e-kaubanduse veebisaiti. CS-Carti peamised miinused on funktsioonirikkus ja lihtsus.

CS-Cart B2B on hulgimüügi e-poe platvorm. Sellel on kõik ülalnimetatud funktsioonid, lisaks pakutakse B2B ostjatele tõelist B2C ostukogemust. Tänu oma võimsale API-le on CS-Cart valmis integreerimiseks mis tahes muude tootjate CRM-, ERP-, raamatupidamis- ja analüüsisüsteemidega.

CS-Cart on ise hostitud B2B e-kaubanduse skript – peate selle oma serverisse installima. See tähendab, et installiprotsess võib nõuda väikseid tehnilisi teadmisi, mistõttu pakub CS-Cart üksikasjalikke juhiseid selle installimise, kasutamise ja hooldamise kohta. CS-Carti enda hostitud olemus annab teile täieliku kontrolli oma B2B e-poe poe üle. Saate lubada ja keelata mis tahes funktsiooni, mängida seadetega, näpistada serverit ja redigeerida koodi.

CS-Carti kasutajad armastavad tarkvara lihtsust ja õiglast hinda. Nad hindavad selle puhast arhitektuuri ja avatud lähtekoodiga koodi.

CS-Cart B2B suurepärane boonus & B2C on piiramatu arv kauplusefronte, mida saab iseseisvalt seadistada. Võite vabalt avada B2B ja B2C poefronte, mis töötavad ja näevad välja teisiti, ning hallake neid ühe administraatori paneeli kaudu.

Negatiivne külg:

Seal on mõned kaebused keerulise versiooniuuendusprotsessi kohta, kui pood on tugevalt modifitseeritud või server ei vasta nõuetele. Samuti väidavad kasutajad, et poe vaikekujundus on aegunud.

2. 3DCart

3dcart on pilvepõhine e-kaubanduse lahendus. E-kaubanduse veebisaidi avamine on tõesti lihtne, kuid ärieesmärkide muutmine ja kohandamine võib olla keeruline. Ettevõte pakub B2C ja B2B lahendusi.

Kuna 3dcart on pilvepõhine lahendus, on poodide loomine ja üles seadmine lihtne. Installimise ja serveri pärast pole vaja muretseda. Kuid sellel on samad piirangud kui teistel SaaS platvormid: see ei saa pakkuda teile samasugust vabadust ja mastaapsust kui ise hostitud ostukorvlahendused.

3dcart on üsna funktsioonirikas: sellel on peaaegu kõik artikli alguses mainitud B2B klientide funktsioonid, välja arvatud mitmekordne esikülg ja täpsemad hinnakirjahaldusfunktsioonid.

Negatiivne külg:

Seal on palju kaebusi 3Dcarti klienditeeninduse kohta ja mõned kasutajad väidavad, et nad on isegi 3Dcarti kvalifitseerimata tugiteenistujate tõttu raha kaotanud.

3. X-ostukorv

X-Cart on esimene PHP ostukorvitarkvara turul. Ettevõte pakub pilve- ja ise hostitavaid lahendusi.

X-Cart sobib nii B2C kui ka B2B ettevõtetele. Kahjuks pole selget jaotust B2C ja B2B funktsionaalsuse vahel. Lahendusel on võimas hankijahaldussüsteem, tutvustused, ülevaatussüsteem, maksete jaotamine ja muud korraliku veebipoe funktsioonid.

X-Carti peamine külg on see, et sellel pole sõltumatute B2C ja B2B veebisaitide jaoks piisavalt B2B-spetsiifilisi funktsioone ja mitut poeketti. Seda tarkvara tuleb kohandada nii, et seda saaks kasutada keeruka B2B e-kaubanduse saidi jaoks.

Negatiivne külg:

Kasutajate ülevaated on head kuid mõnele kliendile ei meeldi, et tehniline tugi ei saa mõnikord aidata probleemide, tarkvara keerukuse ja oluliste funktsioonide puudumise lahendamisel.

4. Magento

Magento on üks populaarsemaid ostukorvisüsteeme maailmas, kuid samas ka kasutamise ja arendamise osas üks keerulisemaid.

Magento on väga mitmekülgne tarkvara – saate seda kohandada nii, nagu soovite. Saate muuta oma Magento-põhise B2B poe eriti paindlikuks ja funktsioonirikkaks. Kahjuks peate Magento B2B poe loomiseks ja haldamiseks seda tegema saate hea Magento majutuse, kodeerijate meeskond, kes mõistavad Magento ja oskavad selle arhitektuuriga töötada. See tähendab rohkem kulutusi.

Negatiivne külg:

Magento B2B-l on peaaegu kõik ülalnimetatud hädavajalikud funktsioonid, kuid kahjuks on kasutaja kaebusi liidese keerukuse kohta. Inimesed ütlevad Magento nõuab natuke aega enne konfigureerimist, et saaksite seda reaalajas kasutada.

5. TradeGecko

TradeGecko on B2B e-kaubanduse skript, mis keskendub B2B müügi lihtsusele ja automatiseerimisele. See on mõeldud kiiresti kasvavatele hulgimüüjatele, turustajatele, e-kaubanduse kaubamärkidele ja tootjatele. TradeGecko on SaaS-i toode: vähem tehnilisi probleeme, kuid ka vähem kontrolli.

TradeGeckol on see kõik: individuaalsed hinnad, võimalus varjata tooteid ja hindu volitamata kasutajate eest, kohandatud hinnakirjad, laod, tutvustused, lihtne tellimine ja ümberkorraldamine ning mis tahes. Kasutajad on TradeGeckoga rahul ja armastavad kasutusmugavust ning head klienditugi.

Sellel lahendusel on sisseehitatud aruandluse ja analüüsi tööriistad, mis võimaldavad teil oma protsesse paremini mõista ja vajadusel kohandada. Ainuke asi, mis tundub olevat komplektis, on täielikult funktsionaalne mitme poe funktsioon B2B ja B2C veebisaitide iseseisvaks käitamiseks.

Negatiivne külg:

Mõni kasutajad kurdavad aeglustuste, spetsiifiliste funktsioonide puudumise, halduspaneeli paigutuse sagedaste muutuste ja kõrgete hindade kohta.

6. Contalog

Contalog on mõeldud mitme kanaliga müügiks: saate B2B ja B2C ettevõtteid hõlpsalt veebi- ja mobiilikanaliteks kohandada. Contalogil on palju B2B funktsioone, näiteks: tsentraliseeritud varude, tellimuste ja toodete teabehaldus mitme müügi korral ning muud tööriistad, et ettevõtteid tõhusalt müüa.

Contalog B2B e-kaubanduse platvorm on pilvepõhine lahendus – pääsete oma poodi juurde igast arvutist või mobiilseadmest. See B2B e-kaubanduse tarkvara võimaldab teil tooteid käsitsi lisada, arvutustabelilt üles laadida või oma olemasolevalt ostusaidilt importida. Kahjuks ei saa te seerianumbri järgi sisestada ega vöötkoode skannida.

Valida on mitme kava vahel, millest igaühel on erinev hind. Kõige põhilisem plaan on tasuta ja sobib väikeettevõtetele, kellel on vaid 100 tellimust kuus. Erinevad plaanid võivad töödelda rohkem tellimusi ja võimaldavad teil ka põhitarkvarale lisada. Contalog B2B e-kaubanduse tarkvara integreerub teie e-poe platvormiga, nii et teie varusid saab automaatselt värskendada, kui kliendid teie käest ostavad. Sellelt tarkvaralt saate ka teatisi vähese varude kohta.

Negatiivne külg:

Isegi kui Contalogil on suur tugi ja seda on lihtne kasutada, kasutajad ütlevad et selle liidesega harjumine võttis natuke aega.

7. InsiteCommerce

InsiteCommerce on B2B e-kaubanduse tarkvara keskmise suurusega ja suurtele tootjatele ja turustajatele. See on pilveplatvorm: seda on lihtne juurutada ja hooldada. Ettevõte pakub teile oma serverit ja installib teile poe. Kuid kohandamine ja mõõtmete muutmine võib olla keeruline, kuna teil pole kunagi pilve üle täielikku kontrolli.

InsiteCommerce tugineb kolmandate osapoolte CRM- ja ERP-süsteemidega integreerimisel paindlikule API-le. Sellel B2B e-kaubanduse skriptil on mõned kasulikud B2B funktsioonid, näiteks täiustatud tellimuste haldamise süsteem koos arve genereerimisega, kiire ümberkorraldus ja tellimuse olekud, funktsioon “Quotes” ja sisseehitatud konkreetsed saatmisvalikud.

Kahjuks pole sellel platvormil kõiki selle artikli alguses mainitud peamisi B2B funktsioone, nii et peate võib-olla seda kohandama, lisades kohandatud funktsioone. Loodetavasti võimaldab selle “integratsiooniarhitektuur” teatud määral mastaapsust muuta.

Negatiivne külg:

Veebis pole InsiteCommercei jaoks nii palju kasutajate ülevaateid. Iseloomustused on korras, kuid kasutajad kurtma umbes väga pika õppimiskõvera, kulukate täienduste ja sõltuvuse osas kolmandate osapoolte partneritest.

8. Pepperi

Pepperi on B2B müügiplatvorm suurtele ettevõtetele ja ettevõtetele. See on Saas B2B e-kaubanduse süsteem. Nagu me eespool mainisime, on SaaS-i e-kaubanduse veebisaiti alati lihtsam juurutada ja toetada, kuid see pole kunagi teie täieliku kontrolli all.

Pepperi pakub Androidi ja iOS-i jaoks loomulikke mobiilirakendusi koos offline-andmeside toega. See tähendab, et saate oma kataloogi hallata, kui nüüd on olemas Interneti-ühendus. Kasutajad armastavad Pepperi veebi- ja mobiililiideseid.

Pepperi on universaalse kanali B2B lahendus, mis on võimsa API kaudu hõlpsasti integreeritav CRM- ja ERP-süsteemidega. Sellel on palju sisseehitatud funktsioone, mis pakuvad hulgimüügiklientidele B2C-laadseid kogemusi: suurepärane kataloogi kujundus, mugavad makse- ja saatmisviisid, kasutajagruppide individuaalsed hinnad, hinnakirjahaldus, teatised ja palju muud.

Negatiivne külg:

Kasutajad on Pepperiga üldiselt rahul, kuid mõned aruanne kohutav klienditugi, mis pole reedel ja laupäeval saadaval, ja aeglane liides (ilus küll).

9. Käepigistus

Käepigistus on mõeldud tootjatele ja turustajatele, kes müüvad jaemüügikauplustele või teistele äriklientidele. See on võimas ja hõlpsasti kasutatav platvorm veebisaidi ja mobiilirakenduse loomiseks oma B2B klientidele.

Klientide tellimiseks aitab käepigistus pakkuda kaasaegset B2B e-kaubanduse kogemust veebis hõlpsaks tellimiseks ja mobiilirakendust riiulitellimuste jaoks, kui teie kliendid on väljas.

Müügiesindajate tellimiseks pakub Handshake spetsiaalset müügiesindajate rakendust, mis annab neile vajalikku teavet kliendi, toote, hinna ja laoseisu kohta. Tellimusi saab kiiresti vormistada ja esitada kohe.

Negatiivne külg:

Kasutajad on käepigistusega rahul, kuid mõned öelda et rakendus jookseb aeg-ajalt kokku. Samuti teatavad kasutajad mõnest sünkroonimisveast.

10. ORO-kaubandus

OROCommerce on B2B e-kaubanduse skript, mis toetab nii B2B kui ka B2C ärimudeleid. See toetab ka B2X stsenaariume. See tarkvara on mõeldud suurtele hulgimüügifirmadele ja ettevõtetele.

OROCommerce integreerub oma CRM-süsteemiga OROCRM, mis võimaldab teil korraldada kliendikontakte ja korraldada kliendisuhtluse töövoo.

OROCommerce on tänapäeval üks paindlikumaid B2B e-kaubanduse lahendusi. See lahendus sisaldab ettevõttekontosid, administraatorirolle, mitut hinnakirja, head API-sid ärisüsteemidega integreerimiseks, jõulist reklaamisüsteemi, ostjaspetsiifilisi katalooge ja hindu.

Negatiivne külg:

Kasutajad ütlevad et vajate OROCommerceiga harjumiseks tõenäoliselt koolitust ja arendajad kurdavad arendusdokumentide puudumise üle. Platvorm on äärmiselt paindlik ja keeruline, mis tähendab, et selle haldamine oleks alguses keeruline.

Millised omadused peaksid B2B e-kaubanduse skriptil olema?

B2B e-poel peaksid olema erifunktsioonid ettevõtete ostuprotsessi automatiseerimiseks. See tähendab, et B2B e-kaubanduse lahendusel peab olema spetsiifilisi funktsioone, mida B2C ostutarkvaral pole. Veenduge, et valitud B2B e-poe platvormil on järgmised omadused:

Lihtne lahtiselt tooteid tellida

Tõeline B2B e-kaubanduse tarkvara peaks pakkuma mugavat liidest toodete hulgi tellimiseks. Kujutage vaid ette: peate ostukorvi lisama 50 telerit ja 20 küttekeha 3 erinevat tüüpi. Kui kauplus ei paku selle jaoks mugavat liidest, veedate tunde lihtsalt ostukorvi täitmiseks. Kellelegi ei meeldi aja raiskamine, eriti ärimehed.

Ettevõtted B2B e-poe kaupluses

Tavaliselt hõlmab ostuprotsess ettevõtetes rohkem kui ühte inimest. Teil on vaja funktsiooni, mis võimaldab kasutajate ühendamist organisatsioonides. Nii saaks organisatsiooni omanik lisada kauplusesse organisatsiooni rohkem kasutajaid: juhid, turundajad, raamatupidajad. Ja nad kõik võiksid töötada ühel kontol erinevate kasutajatena.

Paindlikud hinnakujunduse tööriistad

B2B e-kaubanduse skript peaks kasutajarühmi toetama erinevate allahindluste ning privileegide ja allahindlustega, mis sõltuvad sellest, kui palju ostja on teie poes juba kulutanud. Ettevõtted ostavad tavaliselt korraga suurel hulgal tooteid ja ostavad regulaarselt. Oluline on pakkuda ostjatele koguselisi allahindlusi ja individuaalseid allahindlusi vastavalt nende tasemele (astmed).

Mitu poeletti

Kui kavatsete müüa nii ettevõtetele kui ka eraisikutele, on mitme poe funktsioon teie veebipoes kohustuslik. Peaksite saama oma poefronte iseseisvalt konfigureerida, nagu juhiksite mitut poodi.

Integreerimine kolmandate osapoolte teenustega

Kaasaegsed CRM-, ERP-, raamatupidamis- ja analüüsiteenused võivad teie ettevõtte tulemusi märkimisväärselt parendada. Veenduge, et teie tulevasel B2B e-kaubanduse skriptil oleks võimas API ja see integreeritaks kolmanda osapoole äriteenustega.

Lihtne ümberkorraldamine

Mis saab siis, kui ettevõte ostab sinult regulaarselt tarbekaupu? Ärge pange neid vormistama iga kord, kui nad teie e-poe saidil ostavad. Ettevõttel peaks olema võimalik sama klõpsuga samu tooteid sama arvu kaupadega ümber tellida.

Hinnakirja lihtne allalaadimine

Enne tellimist peab mänedžer saama järelevaatajalt kinnituse toodete loetelu ja hindade kohta. Niisiis peaks halduril olema võimalik praeguste hindadega hinnakiri kiiresti alla laadida.

Mugav tellimuste esitamine

Mõned ettevõtjad pole lihtsalt harjunud oma ettevõtetele veebipoe liidese kaudu tooteid ostma. Tavaliselt helistatakse ja tellitakse telefoni teel. Sellistel juhtudel loob teie haldur halduspaneelil tellimuse. Ja on oluline, et ta saaks seda teha kiiresti kliendiga telefonitsi rääkides.

Sulgege volitamata kasutajate jaoks mõeldud kauplus

Peaksite saama kataloogi peitlike toodete eest varjata ja kontrollida kõiki registreeritud ostjaid käsitsi. See kaitseb teid konkurentide ebaausa tegevuse eest ja suurendab uute ostjate modereerimist.

Kokkuvõtteks

Teie B2B e-kaubanduse saidi jaoks pole ideaalset platvormi. Peate tarkvara kohandama enam-vähem nii, et see sobib teie äriprotsesside ja eesmärkidega. Seega, enne kui otsustate B2B CMS-i kasuks, võtke ühendust kõigi selle loendi müüjatega, taotlege demoversiooni ja veenduge, et saate platvormi kohandada ja mastaapida.

Yan Kulakov on e-kaubanduse tarkvaraarenduse ettevõtte CS-Cart sisu- ja turundusspetsialist. Ta on kirglik visuaalse sisu loomise vastu ja armastab seda maailmale jagada. Yan oskab keerulisi asju lihtsate sõnadega selgitada, sellepärast peab ta ettevõtte ajaveebi ja loob sisu teistele e-kaubanduse ja turunduse ajaveebidele. Võtke ühendust Yaniga Facebook ja Instagram.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map