Kaip atkurti „WordPress“ svetainės atsarginę kopiją

Kadangi „WordPress“ maitina daugiau nei 34% interneto, dabar tapo labai lengva kurti ir prižiūrėti svetainę. Tačiau rūpintis reikia daugybe funkcijų. Sako, kad privalai perkelkite savo įmonės svetainę į kitą žiniatinklio prieglobą. Nesijaudini – galų gale jūs jau tai darėte anksčiau. O kas, jei atlikę perkėlimą pamatysite, kad kai kurie svarbūs „WordPress“ failai nebuvo perkelti? Deja, nėra lengvo mygtuko „Atstatyti“ arba „Anuliuoti“, kuris galėtų tai pakeisti. Štai kodėl svarbu saugoti svetainės atsarginę kopiją – galite atkurti failus ir pakartoti perkėlimą.


Yra keli „WordPress“ svetainių atkūrimo iš atsarginių kopijų kūrimo būdai, kuriuos aptarsime tolesniuose skyriuose. Bet pirmiausia supraskime įvairius svetainės komponentus, kuriuos reikia sukurti atsarginę ir atkurti.

Pagrindiniai „WordPress“ svetainės komponentai

Bet kurią „WordPress“ diegimą sudaro įvairūs komponentai, kurie yra pagrindiniai jo elementai. Yra 4 „WordPress“ komponentai, kuriuos visada turėtumėte kurti atsarginę kopiją:

 • „WordPress“ branduolys – Tai sudaro pagrindinius „WordPress“ failus, įskaitant šaltinio kodą, „WordPress“ funkcijas ir svetainės parametrus.
 • „WordPress“ duomenų bazė – Tai apima „WordPress“ pagrindinius failus, kuriuose saugoma jūsų svetainės informacija. Tai apima duomenų bazių lenteles, kuriose yra gyvybiškai svarbių įrašų, tokių kaip vartotojo kredencialai, straipsniai, tinklalapio įrašai ir svetainės metaduomenys.
 • „WordPress“ papildiniai – Tai yra trečiųjų šalių priedai arba įrankiai, kurie yra integruoti į „WordPress“ diegimą, siekiant pagerinti bendrą funkcionalumą. Juos galima lengvai atsisiųsti iš „WordPress“ saugyklos ir įtraukti į jūsų svetainę.
 • „WordPress“ temos – Tai vėlgi yra trečiųjų šalių programos, naudojamos pagerinti bendrą jūsų svetainės išvaizdą ir dizainą. Kaip ir papildiniai, saugykloje ir kitose internetinėse prekyvietėse yra daugybė nemokamų „WordPress“ temų.

„WordPress“ atsarginę kopiją paprastai sudaro visi šie keturi komponentai. Todėl atkurti atsarginę kopiją reiškia šių komponentų atkūrimą svetainėje. Dabar pažiūrėkime, kaip atlikti atkūrimo procesą.

Du „WordPress“ atsarginės kopijos atkūrimo būdai

„WordPress“ atkūrimą galite atlikti naudodamiesi vienu iš šių būdų:

 1. Neautomatinis atkūrimas naudojant „phpMyAdmin“ įrankį arba duomenų bazės atkūrimas naudojant „MySQL“ įrankis.
 2. Automatinis atkūrimas naudojant „WordPress“ atsarginį papildinį.

Įrankiai, kurių reikia norint atkurti „WordPress“ atsarginę kopiją

Kiekvieną iš šių atkūrimo būdų išsamiau panagrinėsime kitame skyriuje. Tačiau norint atkurti rankiniu būdu pirmiausia reikia:

 • Prieiga prie „phpMyAdmin“ įrankis (teikia jūsų žiniatinklio prieglobos teikėjas) jūsų sistemoje.
 • Atsarginė jūsų svetainės duomenų, kuriuos norite atkurti, kopija.
 • An FTP įrankis, toks kaip FileZilla.
 • Vartotojo teisės modifikuoti duomenų bazės failus, įskaitant taisymą, iškirpimą ir autorių teises.

1 būdas: rankinis atkūrimas naudojant „phpMyAdmin“

Jei naudojote „phpMyAdmin“ įrankį savo svetainei kurti atsarginę kopiją, galite lengvai naudoti ją ir atsarginei kopijai atkurti. Galite atsisiųsti „phpMyAdmin“ įrankį savarankiškai arba naudoti iš anksto įdiegtą įrankį, kurį jūsų žiniatinklio prieglobos teikėjas teikia iš savo valdymo skydelio..

Štai šie veiksmai, kuriuos turite atlikti:

 1. Prisijunkite prie „phpMyAdmin“ naudodami savo vartotojo kredencialus.

„PHPMyAdmin“ gali būti naudojama jūsų svetainės duomenų atsarginei kopijai kurti ir atkurti.

 1. Po sėkmingo prisijungimo eikite į įrankio skyrių „Duomenų bazės“, kuriame galite peržiūrėti visą savo svetainės duomenų bazių lentelių sąrašą..
 2. Pasirinkite duomenų bazę, į kurią norite atkurti savo duomenų bazės atsarginę kopiją.
 3. Prieš atkurdami iš pasirinktos duomenų bazės pašalinkite visas esamas lenteles. Norėdami tai padaryti, tiesiog:
  • Spustelėkite „Spustelėkite viską“, kad pasirinktumėte visas duomenų bazės lenteles.
  • Sąraše „With Selected“ spustelėkite „Drop“.
 4. Norėdami importuoti atsarginius duomenis į duomenų bazę, eikite į „Importuoti“ skirtuką „phpMyAdmin“ sąsajoje.
 5. Naujame lange spustelėkite mygtuką „Naršyti“, kad pasirinktumėte kompiuterio aplanką, iš kurio norite importuoti atsarginius duomenis.
 6. Galiausiai spustelėkite mygtuką „Eiti“, kad galėtumėte importuoti ir atkurti atsarginius duomenis į savo svetainės duomenų bazę.

Atlikite rankinį atkūrimą naudodami MySQL

Jei esate susipažinęs su SQL komandomis ir sukūrėte savo svetainės atsargines kopijas naudodamiesi „MySQL“ įrankiu, atsarginius failus galite atkurti naudodamiesi tuo pačiu.

Čia pateikiami rankiniai veiksmai, kuriuos turite atlikti:

 1. Išpakuokite arba ištraukite atsarginius failus (* .tar.gz arba * .bz2 failai) naudodami šias SQL komandas:

Pastaba: jei jūsų duomenų bazės atsarginė kopija buvo * .tar.gz (pvz., Blog.bak.sql.tar.gz, tada)

tar -zxvf blog.bak.sql.tar.gz

Pastaba: jei jūsų duomenų bazės atsarginė kopija buvo * .bz2 (pvz .: blog.bak.sql.bz2, tada)

[apsaugotas el. paštas]: ~ / failai / tinklaraštis> bzip2 -d blog.bak.sql.bz2

 1. Iš neišpakuotų failų nukopijuokite ir įklijuokite šias SQL užklausas į savo „MySQL“ duomenų bazę:

[apsaugotas el. paštas]: ~ / failai / tinklaraštis> mysql -h mysqlhostserver -u mysqlusername -p duomenų bazės vardas < blog.bak.sql

Įveskite slaptažodį: (įveskite „MySQL“ slaptažodį)
[apsaugotas el. paštas]: ~ / failai / tinklaraštis>

Tokiu būdu galite atkurti savo duomenų bazės atsargines kopijas savo „WordPress“ svetainėje.

Nors abu šie rankiniai metodai yra veiksmingi, jie naudingi tik atkuriant „WordPress“ duomenų bazės failus. Norėdami atkurti kitus „WordPress“ komponentus iš turimos atsarginės kopijos, turite atlikti keletą papildomų rankinių veiksmų. Be to, norėdami atlikti rankinius atkūrimus, turėtumėte pakankamai techninių žinių, kad sklandžiai atliktumėte tai sistemoje ir pašalintumėte triktis, jei iškiltų kokių nors problemų..

Tinkamesnė atsarginių kopijų kūrimo ir atkūrimo galimybė pradedantiesiems ar netechniniams „WordPress“ vartotojams yra automatizuota. Atkuriama naudojant „WordPress“ atsarginės kopijos ir atkūrimo papildinio įrankį..

2 būdas: automatinis atkūrimas naudojant papildinį

Pažvelkime, kaip galite naudoti „BlogVault“ įskiepiai atkurti atsarginę kopiją. Tai sukuria ir saugo kelias jūsų svetainės atsarginių kopijų versijas saugioje ir nepriklausomoje vietoje. Atkūrimo metu galite pasirinkti bet kurią iš šių atsarginių versijų, kurias norite atkurti savo svetainėje.

Norėdami atlikti automatinį atkūrimą:

 1. Pirmiausia prisijunkite ir pasirinkite svetainę, kurią norite atkurti.
 2. Atsidariusiame „Vietos informacijos“ puslapyje spustelėkite mygtuką „Atkurti svetainę“ (parodyta žemiau)..
 3. Jūsų „WordPress“ svetainė bus atkurta iš naujausios galimos atsarginės kopijos.

„BlogVaults“ atkūrimo procesas yra supaprastintas, tačiau išsamus; galite pasirinkti, kurią atsarginę versiją norite atkurti.

„BlogVaults“ atkūrimo procesas yra supaprastintas, tačiau išsamus; galite pasirinkti, kurią atsarginę versiją norite atkurti.

Arba, jei norite atkurti kitą svetainės atsarginės kopijos versiją:

 1. Skiltyje „Atsarginė kopija“ spustelėkite mygtuką „Rodyti visas atsargines kopijas“. Čia bus rodoma visa konkrečios svetainės atsarginių kopijų versijų istorija.
 2. Spustelėkite „Auto Restore“, norėdami atkurti atsarginę versiją.
 3. Įveskite savo FTP kredencialus.
 4. Pasirinkite aplanką, kuriame įdiegta „WordPress“ (pavyzdžiui, aplanką „public_html“, jei naudojate valdymo skydelį, kurį teikia jūsų žiniatinklio priegloba). Taip pat galite ieškoti aplankų, kuriuose saugomi „WordPress“ failai, tokie kaip „wp-admin“ ar „wp-content“.

Pasirinkite aplanką, kuriame įdiegta jūsų „WordPress“. Paprastai jis yra aplanke „public_html“.

 1. Kitame ekrane turite nurodyti, ką norite atkurti savo „WordPress“ svetainėje. Pvz., Galite pasirinkti visą atsarginę versiją arba pasirinktus failus ar lenteles.
 2. Galiausiai galite spustelėti „Tęsti“, kad pradėtumėte atsarginės versijos atkūrimą. Jums bus pranešta apie atkūrimo pabaigą.

Viskas. Šis procesas yra lengvas ir greitesnis nei rankinės procedūros. Be to, jūs galite tai atlikti patys, be jokios techninės pagalbos.

Čia yra kažkas, ką turėtumėte žinoti – kaip ir bet kuris kitas „WordPress“ failas, atsarginės kopijos failai taip pat gali būti sugadinti. Sugadintų atsarginių failų atkūrimas gali dar labiau sugadinti jūsų svetainę. Kaip jums to išvengti?

Paprastas sprendimas yra sukurti sustojimo svetainę ir išbandyti norimą atkurti atsarginę kopiją. „BlogVault“ atveju galite naudoti jo „„Smart Backup Test Restore“Funkciją, kuri tiesiogiai įkelia paskutinę atsarginę versiją sustojimo svetainėje. Taip pat galite naudoti įskiepius, pvz WP etapas arba Kopijavimo aparatas sukurti sustojimo svetainę. Kai būsite patenkinti, galėsite eiti į priekį ir sujungti atsarginę kopiją su tiesiogine svetaine.

Apibendrinant

Dabartiniame internetiniame pasaulyje niekada negali būti per daug atsargus kalbant apie jų svetainę. Užtikrinti, kad ji būtų kuriama, yra labai svarbu svetainės sveikatai. Tai veikia kaip apsauginis tinklas nuo duomenų praradimo ir sumažina prastovas. Bet kas yra atsarginė kopija, jei jos negalima atkurti?

Kad tinklalapių atsarginės kopijos būtų naudingos bet kokio tinklalapio gedimo atveju, „WordPress“ vartotojai turėtų turėti galimybę pasiekti ir atkurti savo atsargines kopijas per kuo trumpesnį laiką. Nors tai galima padaryti rankiniu būdu, paprastai tai yra sudėtinga procedūra, kuriai reikia laiko ir kantrybės. Net ir dėl mažiausios klaidos gali reikėti atkurti iš naujo.

Tokiu atveju geriausia pasirinkti atsarginį papildinį, kuris supaprastino atkūrimo procesą. Automatizuoti įrankiai suteikia vartotojui patogius atkūrimo procesus, kuriuos galima atlikti greičiau ir be didelių vargo.

Kuriai procedūrai jūs patiktumėte? Jei patys to nedarote, sužinokite, kaip galite perduoti savo interneto svetainių kūrimo paslaugas.

Akshat Choudhary visada didžiavosi savo sugebėjimu išmokyti savęs dalykų. Nuo pat „BlogVault“ įkūrimo Akshatas pavertė savo šalutinį projektą pelninga įmone, kuri Indijos startuoliuose padidina naujas aukštumas. Būdamas „WordPress“ bendruomenės narys beveik dešimtmetį, Akshatas nori suprasti sritis, kuriose kovoja vartotojai. Pagrindinis „Akshat“ įsitikinimas, kad kuriant bet kurį gaminį yra įsitikinimas, kad galutiniam vartotojui nereikia pagalbos, ir, jei reikia, padėti kuo geriau. Susisiekite su įjungtu „Akshat“ Facebook ir „LinkedIn“

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map