Küsitlus: kas blogijad palkavad vabakutselisi?

Enamik inimesi teab nüüd kedagi, kes elab vabakutselisena või kasutab lisaraha teenimiseks erinevaid platvorme. Gig-majandus on mitme viimase aasta jooksul hüppeliselt tõusnud ja selle aeglustumisest pole mingeid märke.


Vastavalt USA tööstatistika büroo, Ainuüksi USA-s peetakse vabakutselisteks 16,5 miljonit inimest. Ja a Tuleviku tööjõu aruanne 2018 alates Upwork näitab, et ligi pooled (48%) USA ettevõtetest kasutavad praegu vabakutselisi, mis on 43% rohkem kui 2017. aastal.

Globaalselt on vabakutseliste keskmine tunnitasu 19 dollarit. See peab olema piisavalt ligitõmbav, sest enam kui pooled (51%) vabakutselistest väidavad, et ükski rahasumma ei ahvatleks neid uuesti traditsioonilist tööd tegema.

Siit jõuame meie viimase küsimuseni: kas inimesed, kes “ajaveeb” palkavad vabakutselisi? Sellele vastuseks lõi BuildThis.io küsitluse ja tõi välja huvitavaid tulemusi.

Kasutajaküsitlus: kui palju kulutavad blogijad vabakutseliste palkamisele? räägi sõbrale

5 küsitlust meie uuringust

Uurisime 22-st blogijast koosnevasse rühma, et teada saada, kas nad kasutavad vabakutselisi, kuidas nad neid kasutavad, ja kuidas nad suhtusid töösse sisseostmisse või ettevõttesse hoidmisse. Meie küsitluse viis peamist kaasavõtmist olid silmi avavad.

1- 66,7% blogijatest küsitlesime vabakutseliste palkamist

Blogijate küsitlusKas blogijad palkavad vabakutselisi?

Kui küsiti, kas nad palkavad vabakutselisi töötajaid, vastas enamik (66,7%), et nad teevad seda küll. Ülejäänud osa (33,3%) hoiab kogu tööd, mida nad oma ettevõttes teevad.

Miks ei palka blogijad vabakutselisi?

Vastajatest, kes ei palka vabakutselisi, olid mõned levinumad põhjused, miks nad oma otsuse kasutasid:

 • Mulle meeldib seda ise teha
 • Eelarvepiirangud
 • Mure töö kvaliteedi pärast
 • Allhangetel puudub autentsus

2–50% blogijatest kulutab kuus vähem kui 500 dollarit

Kui palju kulutavad blogijad iga kuu vabakutseliste palkamisele?

Pooled (50%) küsitlusele vastanutest väidavad, et kulutavad vabakutselistele vähem kui 500 dollarit kuus. 25% kulutavad vahemikus 1 000–3 000 dollarit, 18,8% kulutavad vahemikus 501–1 000 dollarit ja ülejäänud 6,2% kulutavad kuus üle 5000 dollari.

3– Upwork, Fiverr, Peopleperhour ja Freelancer.com on blogijate seas kõige populaarsemad

Kust blogijad palkavad oma vabakutselisi?

Enamik meie küsitletud blogijaid kasutab Upworkit (31,3%), et otsida ja palgata sobivaid vabakutselisi. Teine populaarseim platvorm on Fiverr (18,8%), millele järgnevad Freelancer.com ja Peopleperhour (mõlemad vastavalt 12,5%)..

Nii Upwork kui ka Fiverr kokku on võtnud üle 50% aktsiatest.

4- Facebooki grupid, LinkedIn ja kogukond on muud kohad, kus inimesed otsivad allhankeid

Kuigi on olemas veebiplatvorme, mis on loodud vabakutseliste klientidega ühendamiseks, pole need kaks rühma ainukesed kohad, kus need üksteist leiavad. Uuringu kohaselt on blogijate leidmiseks vabakutselisteks ka muud võimalused:

 • Facebooki grupid
 • Kohalikud kogukonnad
 • Isiklik või ametialane viide
 • LinkedIn

5- Kõige populaarsem allhankeülesanne on veebidisainiga seotud töö, millele järgneb sisukirjutamine

Millised on ülesanded, mille ajaveebide tellijad välja tellisid?

Just seetõttu, et küsitleme ajaveebi ajakirjanikke, ei tähenda see tingimata sisu loomise allhanget (mõned teevad). Blogid on veebiatribuudid, mis vajavad eakaaslaste edestamiseks graafikat, SEO-d ja muid spetsialiseeritud oskusi.

Mõned levinumad ülesanded, mida ajaveebi ajaveebid tellivad, hõlmavad järgmist.

 • Kujundus (veebisait, logo, muu graafika) – 81,3%
 • Sisu kirjutamine – 62,5%
 • Veebiarendus – 50%
 • Sotsiaalmeedia – 50%

Vajad abi vabakutseliste leidmisel ja palkamisel?

Vahel võib vabakutselise palkamine olla kasulikum kui omada personali või teha ise ülesandeid. Vabakutselised saavad töötada seal, kus nad parasjagu on (tavaliselt kodus), mis vähendab teie kulusid ja paljudel on spetsiaalsed oskused, mille nad lauale viivad..

Kuid keegi, kes nimetab end vabakutseliseks, ei tähenda tingimata seda, et nad annavad teile seda, mida soovite ja vajate. Pidage meeles – gigmajanduses töötab miljoneid vabakutselisi, seega on hea võimalus, et mõned neist töötajatest on palju paremad kui teised.

Niisiis, kuidas leida see parim talent? Siin on mõned näpunäited, mille kogusime küsitluse vastajatelt.

1. Määratlege oma ulatus ja teadke, mida vajate

Kvaliteetse töö saamine on raske, kui vabakutselisega ei suudeta vajalikku suhelda. Enne töölevõtmist on ülioluline, et teil oleks selge ülevaade ülesandest, mida soovite allhanke korras tellida. Kirjutage selgelt oma ulatus ja määrake valmimise tähtajad. Selle põhjuseks on segaduste vältimine teie ja vabakutseliste vahel.

Teine selgelt määratletud rakendusala olemasolu põhjus on vältida oma ulatuse pugemist. Te ei pruugi olla teadlik, et enamik projekte loobutakse kontrollimatu nõudluse ja ulatuse muutuste tõttu. Sellisena on siin toodud meie vastaja näpunäited:

Ole oma nõudmistes võimalikult üksikasjalik, sest see aitab muuta projekti sujuvamaks ja kursis püsima. See aitab ühtlasi seada ootusi selle kohta, milline peaks olema lõpptulemus (ed). – Chris Makara

Olge väga selge, mida otsite, mis tunne on teie heaks töötada ja mida ootate käimasoleva suhte osas. Mida konkreetsem saate, seda parem. Samuti panen punkti märkima oma esialgsetes teadetes palgamäära, et veenduda, et oleme samas palliplatsis, et mitte raisata üksteise aega. – Maddy Osman

Tagage hea sobivus, seades ootused ja tagades, et nad reageerivad kiiresti suhtlusele. – Vinay Koshy

2. Otsige talentidest platvormidelt või oma võrgustikust

Nagu küsitluste tulemustest näha, on vabakutselise leidmiseks palju erinevaid kohti. Vabakutselistel saitidel palgates on üks väärtuslikumaid näpunäiteid näidiste ja arvustuste lugemine. Arvustused on parim jõudluse näitaja, kuna need pärinevad eelmistest maksetest klientidelt nagu sina.

Siin on mõned populaarsed rentimisplatvormid, kus võite hakata talente otsima:

Üles

upwork - vabakutseliste palkamise platvormidUpwork on peamine vabakutseliste platvorm, kust saate otsida kvalifitseeritud vabakutselisi ja professionaalseid agentuure igasuguste ülesannete ja projektide jaoks (külastage veebis).

Fiverr

fiverr - vabakutseline platvormFiverr on vabakutseline kogukond, kus on palju andekaid vabakutselisi ja spetsialiste. Sageli pakub Fiverr kiireid, lühiajalisi ja eelarvelisi teenuseid, mida paljud tööandjad eelistasid (külastage veebis).

Kui soovite mõlema platvormi erinevust sügavamalt uurida, lugege meie artiklit Upwork vs Fiverr. Ehkki võib-olla vajate vabakutselisi konkreetse platvormiga töötamiseks, nagu üks meie vastajatest siin:

Ma pole eriline, mulle lihtsalt meeldib, et nad võtaksid SimbiRicky

Lisaks platvormidele on see, mida meie vastajatel on vabakutseliste kandidaatide otsimisel öelda?

1) Uuring kõigepealt VA kohta. Kuidas nad töötavad? Kuidas nad tahavad palka saada? Kui palju aega nad investeerima hakkavad? Kui palju nad teie käest küsivad? 2) Kui otsite VA-d, siis ütlen, et ärge ostke odavat. Pidage alati meeles, et kvaliteediga ei kaasne vähem. Sa saad selle, mille eest maksad. See on minu seni suurim õppimine. 3) Kontrollige arvustusi, kui rendite exp VA. Kuid ärge kõhelge uuega töötamast. Uus VA töötab nii kõvasti, et teid õnnelikuks teha. 4. Uue VA-ga ei peeta läbirääkimisi. – Bhawana

Igasuguse veebiarenduse tellimisel on esimene asi valida sobiv allhankepartner. Seejärel küsige neilt varasemaid viiteid, näiteks kliente ja varasemaid tooteid. Ärge unustage hinnata suhtlusvoogu, kuna kaebuste esitamine on valus ja aeganõudev. – Jerry Madal

Tehtud töö kvaliteet ja ajakohasus – Enstine Muki

Kogemused ja hinnakujundus – Azlinas Miswan

3. Vastake oma nõudmistele nende kogemustega

Kui vajate kedagi teie veebisaidi ümberkoodimiseks, võiksite palgata graafilise disaini asemel kooder. Võite soovida, et keegi, kes saaks teie raamatupidamisarvestuse abil BigCommerceiga hakkama, mitte traditsiooniline raamatupidamine.

Teisisõnu – sobitage töö vabakutselise oskuste ja kogemustega. Kui teil on kirjutatud selge nõue, nagu see, mida ma juba esimeses punktis mainisin, saate sobivate kandidaatide leidmiseks sirvida vabakutseliste profiile..

Näide vabakutselise profiili kohta ja kandidaadi kogemused. Lugege hoolikalt läbi, et teada saada, kas see on teie ülesandeks sobiv kandidaat (allikas).

Kui otsite vabakutselisi konkreetsete oskustega, siis siin on näide niššist vabakutselise platvormi kohta:

Kodeeritav

Kooditav - vabakutseline platvormKooditav on vabakutseline platvorm neile, kes vajavad WordPressi oskusi. Veebisaidil Codeable leiate WordPressi eksperte, kes saavad teid aidata WordPressiga seotud probleemide lahendamisel (külastage veebis).

Lisaks sellele on siin vähestel blogijatel selle kohta öelda:

Esiteks tehke oma uurimistöö. Vaadake nende portfelli ja pidage vestlust, et veenduda, et vabakutselised saavad teha seda, mida te neile palkate. Teiseks, määrake selged lühikesed ja selged tähtajad. Seadke tähtaeg alati paar päeva enne, kui vajate sisu, et natuke vingerdada. – Sharon Hurley saalis

Otsige kogenud vabakutselist, kellel on teie töö jaoks sobivad oskused. – Bill Acholla

Ärge unustage neid küsitleda. – Joe Kok

4. Sorteeri vabakutseliste ja nende intervjuude järgi

Täpselt nii, ärge unustage valitud nimekirja kandideerida!

Kuna tunnete tõenäoliselt oma positsioonide või projektide vastu palju huvi, võiksite enne kellegi palkamist oma lõplike kandidaatidega intervjuud teha. Siin on mõned küsimused, mida saate enne otsuse tegemist esitada:

 • Kuidas hindaks teie viimane klient teid?
 • Milline on teie tüüpiline pöördeaeg?
 • Kuidas hoiate mind kursis??
 • Mis ajavööndis te töötate??
 • Kuidas te seda positsiooni pikaajaliselt näete??

Pöörake tähelepanu nende vastustele ja ärge eeldage, et kandidaatidel on teiega sama töökultuur. Nende põhiküsimuste abil saate kandidaatide kohta rohkem teada saada ja luua alused suhete paremaks sisseostmiseks.

Meie vastaja täiendavad näpunäited selles küsimuses on järgmised:

Võtke aega, et inimesi põhjalikult kontrollida. Vabakutselistel saitidel ja eriti kirjanike palkamisel satute sageli olukordadesse, kus jagatud proovid pole tegelikult asjad, mille taotleja on kirjutanud. Samuti satute stsenaariumitesse, kus taotlejad jagavad näidiseid asjadest, mis nad on tegelikult kirjutanud, kuid et keegi teine ​​on neid nii palju redigeerinud, et lõplikud mustandid erinevad öösel ja päeval originaalartiklitest. – Tabitha Naylor

Ma eelistan mõne palkamist ja siis annan neile kõigile sama ülesande, et leida väljavalitute seast parim. Lisaks veenduge, et teie ametijuhendis oleks midagi imelikku, et filtreerida need, kes kogu seda asja ei loe (nt: alustage kaaskirja Iirimaa pealinnaga) – Khalid Farhan

5. Looge pikaajaline suhe

Vabakutselise palkamine on natuke tööd, nii et see pole midagi, mida soovite korrata iga kord, kui vajate mõnda ülesannet. Pikaajaliste suhete loomine nende töötajatega on väärtuslik.

Kui soovite luua pikaajalisi suhteid vabakutselistega, on siin mõni statistika, mida peate teadma. Vastavalt MBO partnerid, vabakutselised ootavad oma kliendilt rohkem, kui rahalist, näiteks:

 • Nende töö väärtustamiseks – 96%
 • Kontroll oma ajakava üle – 89%
 • Kontroll oma töö üle – 88%
 • Koheldakse meeskonna liikmena – 83%

Ühesõnaga, peate usaldama nende teadmisi.

Siin on mõned vastanutest lisamõtted:

Kellegi palkamisel mõelge pikaajaliselt. Ärge võtke kedagi ainult 1 või 2 kuud (või 1 või 2 projekti). Treenige neid, õppige neilt ja proovige neid võimalikult kaua hoida. See mitte ainult ei loo tervislikumaid suhteid, vaid nad võtavad teie tööd ka tõsiselt. – Anil Agarwal

6. Ärge tehke otsust, mis põhineb ainuüksi hinnal

Vabakutselise töö kasutamine võib olla taskukohane viis oma ajaveebi töö saamiseks, kuid see ei tähenda, et valiksite odavaima variandi. Selle asemel soovite kogenud vabakutselisi, kes vastavad teie vajadustele.

Võimalik, et leiate juhusliku vabakutselise, kes suudab teie probleemi lahendada kogenud inimese poole hinnaga. Kuid tõenäoliselt on lahenduse tulemus ka selgelt vähem professionaalne.

Seda ütleb üks küsitlusele vastanu:

Sama nagu „osta kena, nii et sa ei osta kaks korda” – palka head vabakutselised, nii et sa ei kuluta rohkem halva töö parandamiseks. – Suraya

Kas vajate abi vabakutseliste palkamiseks? Ärge tehke oma otsust ainult hinna põhjal. Siit saate teada, miks. räägi sõbrale

Lõplikud mõtted

Mitte kõik ettevõtted (ajaveebi pidamine on äri) ei soovi vabakutseliste palkamist, kuid te ei saa kõike ise teha ja eeldada, et teil on mõni minut vaba aeg. Õnneks on tehnoloogia loonud põhimõttelised muutused töö lähenemises, mis tähendab, et saate oma ajaveebi jaoks taskukohase hinnaga kvaliteetset abi.

Vaatame siiski, millised on mõned põhjused, miks blogijad vabakutselisi ei palka:

Kirjutamine on minu jaoks nii lihtne ja lõbus, et teen seda ise. Olen oma veebikarjääri jooksul kirjutanud üle 10 000 artikli, nii et kirjutan tasuta ja lihtsalt – Ryan Biddulp

Usun, et autentsus on edu võti, eriti kui räägime sisuturundusest. Soovitan blogijatel alati avaldada postitusi, mis räägivad nende kogemustest, arvamustest ja teadmistest. Ja see on põhjus, miks ma ei poolda juhuslike vabakutseliste palkamist oma sisutarbeks. – Shane Barker

Publik on intelligentne. Nad märkavad isegi vähimatki toonimuutust ja näiliselt autentsuse puudumist. Minu jaoks on oluline oma tõde edastada ja see on midagi, mis on saavutatav vabakutseliste palkamisega. – Rhode InStyle

Mul pole seda praegu vaja. Ma teen seda tulevikus ja olen mures, et nende koolitamiseks vajaliku jaoks kulub liiga palju aega. – Ileane B. Smith

Eelarvepiirang ja kirjutamise kvaliteet – Yan Jian

Sest ma saaksin ise hakkama. – Wong Zhi Xin

Isegi kui olete olnud üks neist, kes vabakutseliste palkamisele kõige vastupidavam on, peaksid need tulemused olema mõtteainet. Teie eakaaslased kasutavad üha enam veebiplatvorme ja muid ressursse, et suhelda spetsialistidega, et tõsta oma veebisaitide kvaliteeti ja parandada oma saidi külastajate üldist kogemust.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map