Kuidas teha mängurakendust tasuta veebis (ja tööriistad alustamiseks)

Kas olete kunagi mõelnud, miks mobiilimängude rakendused on nii populaarsed? Sellel on muidugi põhjus. Mobiilimängude valdkonda peetakse kõige tulusamaks ja suurimaks ärivõimaluseks potentsiaalse tulu saamiseks. Üha rohkem ettevõtteid, kes kasutavad mobiilimängude rakendusi, kuna eeldatakse, et ülemaailmne hasartmänguturg teenib 152,1 miljardit dollarit 2019.


Järjest kasvavad arvud julgustavad ettevõtteid tootma kaubamärgi reklaamimiseks väga huvitavaid mobiilirakendusi. Kuna kasumlikkus on mobiilse mängurakenduse arendamisel peamine kaalutlus.

Seetõttu on selle soovitud toodete loendisse kindlasti lisatud väga huvitavate ja sõltuvust tekitavate funktsioonidega ning silmatorkavate kasutajakogemustega mobiilimäng..

Selles artiklis uurite, kuidas mobiili mängurakendust edukalt teha. Alustame inspiratsiooni saamiseks nende edulugudega.

Maailma edukaimad mobiilirakendused

1. Kommipurustus

kommipurustus - kuidas teha mobiilimängurakendus tasutaAllikas: Polügoon

Candy Crush tuli turule 2016. aasta juunis ja tänini on mäng endiselt inimeste lemmik, kus pole veel seismise märke. Candy Crush edu saladus on lihtne kontseptsioon, mis hoiab mängijaid tagasi tulemas.

Algselt võimaldab mäng kasutajatel lihtsalt kokku sobitada kolm sama värvi maiustust. Kasutajad leidsid pärast iga taseme läbimist rahulolu. Hiljem, kui kasutajad läbivad erinevaid tasemeid, hakkavad nad vabastama erinevaid funktsioone, mis on mängu sõltuvust tekitav jõud. Samuti pidid kasutajad saatma sõpradele Candy Crush taotlused elude vabastamiseks. Kokkuvõttes on värvid, disain, heliefektid ja funktsioonid üsna kaasahaaravad ning neist saab rakenduse edu põhjus.

2. Klannide kokkupõrge

Klannide kokkupõrge - kuidas teha mobiilimängurakendus tasutaAllikas: Reddit

Supercelli toega rakendus Clash of Clans sai 2012. aasta megamüüja-rakenduseks. Rakenduse edu saladus on selle mitme mängija funktsioon, hea mängukorraldus, kontseptsioon, graafika ja kasutatavus. Veelgi enam, nii Clash Royale kui ka Clash of Clans teenisid 2018. aastal 1,6 miljardi dollari suurusest müügitulust 635 miljonit dollarit kasumit.

Need olid vähesed näited maailma edukamatest mobiilimängude rakendustest, mis teenisid suurt tulu. Nüüd peate mõtlema oma mängurakenduse loomisele? Kui jah, siis siin on täielik allakäik, mis kirjeldab tasuta mängurakenduse eduka loomise viise.

Kuidas teha mängurakendust tasuta

Enne kui asute teele mobiilne mängurakendus arenguteel, selgitame teile midagi olulist. Enamasti loovad paljud meist sissetuleku teenimiseks mobiilimängude rakendusi ja selleks on vaja sirget monetiseerimisstrateegiat.

Looge oma mobiilimängurakenduse monetiseerimisstrateegia

Kui loote oma mobiilse mängurakenduse kasumi teenimise eesmärgil, peate kõigepealt looma oma monetiseerimisstrateegia. Monetiseerimisstrateegia aitab teil välja mõelda, kuidas rakendusest maksimaalset kasu saada.

Samuti investeerib mobiilimängu arendamisel kulusid, selle taastamiseks peab teil olema rahastusstrateegia. Vertikaalse monetiseerimisstrateegia kujundamiseks valige järgmiste levinumate viiside hulgast.

 • Rakendusesisesed ostud – Rakendusesisene ost on hea viis mängijatelt kasumit teenida. Rakendusesisene ost on lähenemisviis, mis võimaldab mängijatel osta konkreetse mängu jaoks virtuaalseid tooteid, mille kaudu arendajad saavad raha teenida.
 • Kaasa reklaami sisu – Teine suurepärane viis mängurakendustest tulu teenimiseks on reklaam. Saate reklaame kombineerida rakendusesiseste ostudega. Mõlemad strateegiad koos töötavad uskumatult, kuid lisage kindlasti kõige asjakohasemad reklaamid, vastasel juhul ei saa te soovitud tulemusi.
 • Premium versioonid – Lisatasu versioonid võimaldavad mängijatel teie tootest demo teha ja maksta siis, kui nad tahavad edasi mängida.

Tööriistad alustamiseks

Oma järgmise mobiilimängu väljatöötamiseks tutvuge selle lühijuhendiga, mis näitab teile mõnda mängurakenduse loomiseks olulist tööriista.

1. Arvuti

Kõigepealt vajate süsteemi, et selle peale mänguautomaat paigaldada. Selleks võib teil olla PC või Mac. Pidage meeles, et on olemas teatud mängumootorid, mis töötavad ainult personaalarvutites või Macides, need ei toeta mõlemat süsteemi.

2. Nutitelefon

Järgmine asi, mida vajate, on kindlasti üks või kaks nutitelefoni, et testida mängu vajamineval platvormil. Kui soovite oma rakendust käitada nii Androidis kui ka iPhone’is, siis tasub veenduda, et see töötab mõlemal platvormil hästi.

3. Arendaja konto

Kui soovite oma mängurakenduse edastada, on vaja arendajakontot. Esitamine Play poes nõuab eluks 25 dollarit ja App Store’i eest 99 dollarit aastas. See pole sarnane rakenduste koostajatega. Peate vastutama värskenduste eest, veendumaks, et mäng töötab kõigis seadmetes. Selleks võib olla vaja erinevaid uusi värskendusi igal aastal.

4. Mängu kujundamise tööriistad

Pole tähtis, kas olete nõus arendama 2D- või 3D-mängu, kuid teil on vaja tugevat mänguvara, et see turul silma paistaks. Mänguvara hulka võivad kuuluda mängumärgid, muusika, taust ja menüüd.

5. Veebimajutus

Sõltub mängurakenduse olemusest, kui teie mäng nõuab veebis andmete salvestamist, näiteks kasutajaprofiile, tegevuse ajalugu jne, on vaja usaldusväärset veebimajutust. Majutust saab paljudes vormides, alates andmebaasi salvestamisest kuni serveri jõudluseni, see, mida vajate, sõltub suuresti teie arendatavast funktsioonist.

Vastasel juhul, kui tavaline eraldiseisev võrguühenduseta mängurakendus nagu Tetris, pole see vaja.

6. Mängumootor

Mängumootor on teie mobiilimängurakenduse arendamisel kõige olulisem tööriist. Sõltuvalt teie mängurakenduse nõuetest on turul saadaval erinevaid mängumootoreid; saate valida kõige lihtsamate ja eriti keerukate mängude vahel.

Mängumootori saate liigitada järgmiste funktsioonide põhjal:

Mängumall

Mängumall on viis alustamiseks. See ei võimalda teil teha mitmeid muudatusi, välja arvatud märgid, muusika ja taust. Mängumallide valimiseks võite vaadata paljusid veebilahendusi, näiteks AppyPie või ChupaMobile.

Lisaks on mõned WordPressi mängumallid, millest on abi ka algajatele, allpool on ära toodud mõned head näited:

Arcane mobiilimängude rakenduse mallKaarlane mobiilimängude rakenduse mall

Arcane robustse WordPressi mängumall hõlmab fantastilisi funktsioone ja võimalusi massiivsete mängukogukondade loomiseks. See on hea mall neile, kes soovivad luua turniire ja meeskonnasõdasid. Arcane’i malli peamised omadused on järgmised:

 • Lihtne meeskonnasõdade ja turniiride loomine
 • Kohandatud kasutajaprofiilid
 • Kohandatud meeskonna lehed
 • Esiosa vormid
 • Täielikult reageeriv disain
 • Visuaalne helilooja PB
 • Jaluse võimalused
 • Piiramatu värvide arv
 • SEO valikud
 • Ühildub brauseritega
 • Animeeritud pildid ja ikoonid
 • Installimine ühe klõpsuga

eSpordi mobiilimängude malleSport mobiilimängude rakenduse mall

eSport on veel üks mängude veebisaidi mall, mis sobib algajatele. Kaasas laitmatu kasutusvalmis materjal, mis võimaldab teil teha asju oma moel, ajakohastades selle välimust soovitud viisil. eSport pakub jõulisi funktsioone, sealhulgas: piiramatu arv mänge, inventar, mängijad ja liugurid, sponsorite sektsioon, funktsioonide loend võib olla lõputu.

Tõmba ja lase lahti

Algajatele sobib hästi lohistamine. See annab teile toimingute loendi ja peate seda rakendama ainult oma mänguobjektidele. Oletame, et kui arendate 2D ruutu, siis lohistamise lähenemisviis suunab teid mõne suunaga. See näitab teile, et kui vajutate mõnda konkreetset klahvi, hakkab teie ruut hüppeid tegema.

Visuaalne skriptimine

Visuaalne skriptimine on lihtne protsess, mis annab võimaluse koodideta kodeerida. See on täiustatud lahendus, mis võimaldab teil luua sõlmi, mis tähistavad teie mänguobjektide toiminguid. See näitab diagrammi, mis tähistab kõiki teie mänguaknas toimuvaid tegevusi.

Kodeerimine

Nüüd on mängumootori kõige olulisem omadus kodeerimine. Kui soovite lihtsalt teenimiseks välja töötada rakenduse, saate valida mängumootori, mis pakub lihtsat skriptikeelt, mis on algajatele hõlpsasti arusaadav. Kui soovite aga näha ennast professionaalse arendajana, peate hakkama õppima mängurakenduse koodimist.

Lugege näpunäiteid, mille on koostanud @CubixWorldwide – tööriistad ja mängumallid mängurakenduse tasuta valmistamiseks. räägi sõbrale

Näited mängumootoritest

Nagu varem mainitud, on mängurakenduse tegemisel kõige olulisem mängumootor. Kui teil pole aimugi, milline mängumootor teile kõige parem on, siis tutvuge mõne soovitusega kiiresti.

1. GameSalad

mängu salat - näide mängumootoristAllikas VB

See on hea algajatele. GameSalad pakub lohistamismenüüd koos intuitiivse liidesega. Parim külg on see, et see sisaldab mobiilset vaatajat, mis võimaldab teil oma mängu testida erinevates seadmetes.

2. BuildBox

BuildBox - näide mängumootoristAllikas: BuildBox

BuildBox on uus mängumootor ja ta loetles 100 mängu, kasutades nende platvormi, ning vähesed mängud saidid App Store’is populaarseimad allalaadimised, sealhulgas The Line Zen ja Color Switch. BuildBox sisaldab mitmeid funktsioone, sealhulgas lohistamine, mängumallid, suurepärane kasutajaliides, 2D-graafika (spritid) toimetaja ja animaator.

3. GameBuilderi stuudio

Gamebuilder Studio - näide mängumootoristAllikas: Gamebuilderi stuudio

GameBuilder Studio kasutab seetõttu visuaalset skriptimist, selle alustamiseks peate põhitõdede saamiseks tutvuma kõigi õppematerjalidega. GameBuilder Studio sisaldab järgmisi funktsioone: visuaalne redaktor, mängufüüsika, pistikprogrammide turg, head õpetused, 2D-animatsioonid.

4. CryEngine

Cry Engine - näide mängumootoristAllikas: Nutma mootor

CryEngine on kõik-ühes mängumootor, mis pakub kasutajatele mootori täielikku lähtekoodi koos kõigi funktsioonidega, ilma honorari, kohustuste ja litsentsitasudeta. CryEngine’i funktsioonide hulka kuuluvad liivakast ja tööriistad, visuaalid, tegelased ja animatsioonid, platvormid ning heli / füüsika.

5. Godoti mootor

Godoti mootor - mängumootori näideAllikas: GitHub

Godot Engine on täiustatud ja võimas mängumootor. See on mitme platvormiga, 2D ja 3D avatud lähtekoodiga mängude mootor. Godot Engine pakub komplekti mõned üksikasjalikud tööriistad, sealhulgas sõlmed mitmesuguste kohandatud käitumiste jaoks, paindlik stseenisüsteem, visuaalne toimetaja, reaalajas redigeerimine ja muud kohandatud tööriistad. See sobib hästi professionaalsete mobiilimängurakenduste loomiseks.

Kasutage neid mängumootoreid tasuta mängurakenduste loomiseks >> GameSalad, BuildBox, CryEngine jne. Avastage rohkem. räägi sõbrale

Olge valmis oma järgmise mängurakenduse loomiseks

Mobiilimängud on piisavalt huvitavad mitte ainult mängijatele, vaid ka arendajatele. Kui te pole arendusprotsessis liiga palju tegelenud, on saadaval platvormid, mis ei vaja kodeerimist, ja saate mõne valmis malli abil luua imelise toote.

Juhuks, kui mängu arendamine on teie kirg, võite õppida koodima miljonite saadaolevate veebiressurssidega. Võtke aega järgmise suurima mobiilimängurakenduse loomiseks ja nautige oma loomingut. See võib pakkuda võimalust muuta oma mobiilimängurakendus kasumlikuks ettevõtteks.

Rameez Ramzan on Washingtonis asuva tuntud tarkvara- ja tootearendusettevõtte Cubix digitaalturunduse abijuhataja. Ta on spetsialiseerunud tasulisele turundusele, SEO ja SMM-ile ning saidiaudititele, et aidata saitidel paremini toimida. Ühendage Rameeziga sisse LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map