Google’i tõrked ja mida me saame neist õppida

Kui mainitakse sõna Google, tuleb esimesena meelde Google’i otsing. Ehkki see oli selle esimene ja edukam toode, on neid olnud palju teisigi. Kõige tuntumate seas oma otsingumootori kõrval on Android – mobiilne opsüsteem (OS), mis käsutas 2018. aasta seisuga 85,1% nutitelefoni OS-i turuosa.


Täna on tänu nendele edukatele toodetele ja muule Google (oma emaettevõtte Alphabet all) kapitaliseeriti ilmatu 727 miljardi dollarini. See teeb sellest ühe olemasoleva viie parima Ameerika ettevõtte hulgast. Kuid mitte kõik pole selle tech behemoti jaoks sujuvalt purjetamas käinud ja see on aastate jooksul omandanud õiglase osa muna näost.

Vaatame lähemalt mõnda Google’i ilmumist ja seda, mis nendega on aastate jooksul juhtunud. Pidage meeles, et Google on tegutsenud pikka aega, nii et mõned neist toodetest võivad ulatuda tagasi paljude aastate taha.

Google Plus

Google Plus

Kuigi Google Plusi kasutavad tänapäeval paljud inimesed, pole see kaugel sellest, mida ettevõte oma tegevuse alustamisel ette kujutas. Algselt sotsiaalmeediaplatvormiks mõeldud sarnaselt Facebookiga on Google Plus üle viidud peamiselt integreeritud platvormile sisselogimistele ja muudele seadmetele.

Sotsiaalmeedia platvormina kahvatub Google Plus endiselt võrreldes Facebookiga. Turu-uuringufirma comScore hinnangul veedavad Google+ kasutajad saidil kuus vaid umbes kolm minutit. Facebooki kasutajad seevastu veetsid sellel saidil kuus umbes 405 minutit.

Jah, hoolimata kõigest sellest, oli Google kindlalt Google Plusi jätkamises alles üsna hiljuti, mil seda tehti Google Plusi API-s leiti viga mis võimaldas kolmandate osapoolte rakenduste arendajatel kaevandada kasutaja andmeid. See otsustas varjata veauudised ja – nagu arvasite – takerdus.

Google saab lõpuks olema Google Plusi sulgemine üldsusele ja rakenduse lubadele piirangute karmistamine.

Google Buzz

Google Buzz

Järjekordse sotsiaalse meediavõrgu loomise katsega elas Google Buzz aastatel 2010–2011 väga lühikese ja silmapaistmatu elu. Selle eesmärk oli võimaldada kasutajatel blogida, arutada ja sõnumeid integreeritud platvormil luua – jällegi nagu Facebook.

Kuid Google kipub ka sarnaseid asju juhtima eraldi meeskondade kaupa ja Buzz loovutati Google Plusi kasuks. Isegi nii lühikese eluea jooksul õnnestus Google Buzzil vähemalt ühe kohtuasjaga rabeleda, kui Harvardi tudeng väitis, et platvorm „rikkus kasutajate ootusi, vähendas kasutajate privaatsust, läks vastuollu Google’i privaatsuseeskirjadega ja võis rikkuda föderaalseid juhtnööride seadusi”..

Google tõmbas pistiku Buzzi juurde 2011. aasta märtsis, R.I.P.

Google’i märkmik

Google’i märkmik võimaldab kasutajatel salvestada ja korraldada teabeallikaid erinevatest veebiallikatest. See kõlab nagu täiuslik vahend üliõpilaste ja teadlaste jaoks (või isegi kirjanike jaoks, kes meeldivad teile tõeliselt), eks?

Kahjuks oli see tehnoloogia ohver ja langes kõrvale, kuna sama asja ajavad brauserilaiendused ujutasid turu sisuliselt üle. Kõige tähtsam on see, et need laiendid olid konkurentide toodetes, näiteks Mozilla Firefox, ka erinevatel vormidel saadaval.

Pärast kuueaastast võitlust, Google’i märkmik lõpetati ja sarnased funktsioonid lisati nn Google Docs’i.

Google’i moderaator

Google'i moderaator

Kui olete kunagi kasutanud reddit siis on teil tõenäoliselt ettekujutus sellest, mida Google Moderaator varem kasutas. Moderaator võeti kasutusele 2008. aastal ja see oli mõeldud kasutajatele platvormina küsimuste ja vastuste välja jagamiseks, kusjuures teised kasutajad hindasid, kui head need küsimused või vastused olid..

Kahjuks ei olnud moderaator Google’i jaoks nii populaarne kui reddit ja pärast pikka lohistamist pani ta 2015. aastal kardinad lõpuks kinni. See oli veel üks näide otsingumootori hiiglasest, kes üritas olemasoleva toote funktsioone üle võtta ja eeldada, et see võiks lihtsalt seetõttu, et sellel oli nii palju kasutajaid.

Liiga halb, nii kurb.

Google Helpouts

Google Helpouts

Järjekordne lühiajaline toode, Google Helpouts, oli mõeldud inimestele reaalajas video kaudu üksteise abistamiseks. See on nagu kaugabi teatud viisil, kus teie abiline võiks olla teisel pool maailma ja ikkagi teid juhendada või isegi näidata, kuidas midagi teha.

Aidamisest huvitatud inimesed saidil loetleda oma teadmised ja kogemused ning saada tasu Google Walleti kaudu. Kõik seotakse ka Google’i kalendri kaudu, nii et ajad saaks kokku panna.

Kahjuks oli sõbralt abi küsimine populaarsem, kuna nad ei pidanud palka saama, seega ei saanud Google Helpouts tegelikult palju abi. See suleti 2015. aastal, vaid kaks aastat pärast kasutuselevõttu.

Picasa

Google Picasa

Tehniliselt pole see tõepoolest ebaõnnestumine, paljud kasutasid Picasat aastate jooksul oma veebipõhise fotorakendusena. See oli saadaval nii Windowsi kui ka MacOS-i jaoks, mille Google ostis algselt 2004. aastal. Selle kaotamine oli ootuspärane, kuna rakendust ei muudetud pikka aega, muide, kuna Google Photos oli ilmumas.

Lõpuks, Picasa kaotati järk-järgult ja asendati Google Photosiga mis oli uuem ja funktsioonirikkam kui Picasa. Ma arvan, et Picasa suurim tõrkepunkt oli see, et sellel puudusid jagamisfunktsioonid, nii et kui Google nägi, millisel viisil tehnoloogia kaldub, otsustas ta tugineda hoopis Google Photosile.

Sellegipoolest rakendus, mis oli aastaid kasutanud.

Google Wave

Google Wave

Veel üks varjatud Google’i toode, Google Wave, oli Google mõeldud selleks, et võimaldada reaalajas suhtlemist ja koostööd? Kõlab tuttavalt, kas pole? See on õige – Google’il on nüüd need funktsioonid teenuses Google Docs, mis võimaldab mitmetel inimestel dokumentidele või arvutustabelitele juurde pääseda, neid muuta ja arutada.

Wave ise on täna muudetud Apache Wave projektiks ja on avatud lähtekoodiga. Laine karbis, selle põhitoode on omamoodi veebiserver, mis on rohkem arendamiseks mõeldud kui miski muu. Kõlab nagu, et Google lüpsis Wave’i, sest see oli seda kõike väärt ja kolis seejärel töötavad osad Google Docsisse.

Google prillid

Google prillid

Viimane selles nimekirjas (ja minu isiklik lemmik) on asi, mis tekitab täna veel teatavat arutelu. Sa näed, Google prillid, erinevalt teistest selles loendis olevatest Google’i toodetest pole surnud. Kuid see, mida Google kavatses, oli see, et Google glass turgu mikroarvutitena üle ujutaks.

See oli teatud tüüpi nutiriietus, mida igaüks sai kasutada ja mida abistas pisike arvutikiip, mis oleks võimeline andma kasutajale teavet peakomplektiga ekraaniliidese kohta, tegema fotosid ja videoid ning palju muud.

Kõlab tõesti hästi? Kahjuks pole see mingil põhjusel kunagi päriselt haaranud, kuigi tänapäeval on Google Glass leidnud mõnes tööstusharus nišikasutuse. Näiteks meditsiiniliste protseduuride abistamiseks, autismiga laste abistamiseks ja tehase monteerimisliinides.

Tavaklientide jaoks saate isegi Google Glassi osta mõnes kohas, nagu näiteks Amazon, kuid see lihtsalt tagastab teile enam kui 1000 dollarit.

Põhjus, miks ma ütlen, et see ebaõnnestus, on see, et tulemus, kuigi imetlusväärne, ei suutnud täita oma põhieesmärki – ujutada tarbijaturg veel ühe Google’i tootega.

Õppimine Google’i õppetunnist

Need näited ühe ettevõtte ebaõnnestunud toodetest on vaid jäämäe tipp – neid on veelgi. Kuid see näitab ainult seda, et tehniliselt asjatundlik ja tulevikku vaatav Google, nagu Google, pole immuunne äri lõksude eest.

Näete, Google on ja on alati olnud otsingumootorite juhitud ettevõte. See on nende põhitoode, nii et kõik, mida nad teevad, on eesmärgiga laiendada Google’i otsingut veelgi. Võtke näiteks Android.

See aitas tootjatel ujutada turu taskukohaste nutitelefonide abil, mis on tihedalt seotud nii paljude Google’i toodetega – Google Photos, Google Mail ja palju muud. Kahjuks ei tööta kõik plaanipäraselt, nii et Googleil, nagu ka igal teisel ettevõttel, on oma sidrunitest õiglane osa.

Mõnikord ei pruugi toode iseenesest halb olla, kuid lihtsalt pole selleks õige aeg. Võtame näiteks Palm Inc., PDA tootja, kes üritas 1998. aastal tutvustada selliseid isiklikke digitaalseid assistente (PDA-sid) nagu Palm III.

Mäletan toona, et olin ülikoolis arvutiteaduse viimasel aastal ja mul õnnestus sellega ühele poole saada. Niisiis otsustasime koos meie meeskonnaga luua rakenduse Palm IIIc jaoks – midagi meditsiinivaldkonnas kasutamiseks.

Kirjutasime nullist programmi, mis muudaks PDA arsti märkmikuks koos konsultatsioonikirje ja inimese keha graafikaga, kavatsedes siduda selle keskandmebaasiga. Kahjuks polnud tehnoloogia veel meie vajadusi rahuldanud ja paljud asjad, mida me vajasime, polnud veel väljas või alles tekkisid.

Ometi haldasime algepärast töösüsteemi – omal ajal esimest meie riigis. Lõpuks katkestasime selle, kuna tehnoloogiapiirangud tegid selle kontseptsiooni sel ajal elujõuetuks.

Järeldus: tehke limonaad!

Jah, see sai alguse Google’i ebaõnnestumistena, kuid kõik võivad sellelt midagi ära võtta. Kõik uus õnnestub ja mõned vanad kontseptsioonid muutuvad lõpuks uuemateks ja paremateks asjadeks (isegi kui mõned aastad hiljem)

Ideed on see, milleni leiumaailm jookseb, ja visiooni omamine on oluline. See, et teil on idee, mis ebaõnnestub, ei tähenda, et see oleks täielik kaotus – õppige sellest midagi ja võib-olla saate selle idee hiljem uuesti üles ehitada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map