Visaptverošs A / B testēšanas ceļvedis (ar piemēriem)

Jo vairāk vietnes apmeklētāju būs, jo vairāk būs biznesa paplašināšanas iespējas (jaunu klientu iegūšana un attiecību uzlabošana ar esošajiem). Konversijas piltuve nosaka, vai jūsu vietne novirzīs lielu datplūsmu. Un galvenais uzņēmumu motīvs ir veikt darbības (reklāmguvumus) no viņu vietnes apmeklētāju puses. Ņemiet vērā: ja piltuve ir labi optimizēta, tā palielina apmeklētāju iespējas konvertēt.


Viens no daudzsološajiem tīmekļa vietnes piltuves optimizācijas veidiem ir A / B testēšana. Tie, kas nav labi iepazinušies ar šo terminu, saņems pilnīgi skaidru izpratni, iepazīstoties ar šo visaptverošo rokasgrāmatu.

Sāksim ar pamatiem.

Kas ir A / B pārbaude?

A / B testēšana (dažreiz saukta par dalītu testēšanu) ietver līdzīgas tīmekļa lapas divu versiju salīdzināšanu, lai analizētu, kura no tām ir vislabākā veiktspējas ziņā.

Veicot ab testēšanu, jūs veicat testus 2 savas tīmekļa lapas versijās, lai salīdzinātu veikto izmaiņu ietekmi. Jūs paņemat vietnes oriģinālo versiju (pazīstamu kā vadīklu) un pārveidojat to, lai izveidotu tās pašas lapas otro versiju (variāciju) (avots).

Šis process palīdz jums atbildēt uz visiem attiecīgajiem biznesa jautājumiem, gūt lielākus ieņēmumus no vietnes trafika un likt pamatus uz datiem balstītai mārketinga stratēģijai..

Katrā vietnē reklāmguvumu metrika ir pilnīgi atšķirīga. Piemēram, runa ir par produktu pārdošanu e-komercijas portālam, savukārt B2B – par kvalitātes rādītāju ģenerēšanu uzņēmumam.

Kāpēc jums vajadzētu veikt A / B pārbaudi??

Ikviens uzņēmums risina kaut kādas problēmas, piemēram, mediju nams var saskarties ar mazu auditoriju, e-komercijas veikalā var būt liels atteikšanās no groza, savukārt B2B biznesu var aizpildīt nekvalificēti klienti.

Šos reklāmguvumu rādītājus ļoti ietekmē tādas problēmas kā pamešana kases lapā, reklāmguvumu piltuves noplūde utt..

Izlasīsim, kāpēc jums jāveic A / B pārbaude, lai risinātu šādus jautājumus:

Adresējiet apmeklētāju sāpju punktus

Vietnes apmeklētāji nāk ar izvirzītu mērķi, kuru viņi vēlas sasniegt. Tas var būt pakalpojumu izpratne, produkta pirkšana, jebkuras konkrētas tēmas kopsavilkums vai vienkārši kaut kas sērfot. Lai arī kāds būtu viņu mērķis, taču, sasniedzot mērķus, viņi saskaras ar vispārējiem sāpju punktiem: tā var būt mulsinoša CTA poga, slikti uzrakstīts virsraksts vai citas lietas. Ja viņu mērķi netiek sasniegti, tas noved pie sliktas lietotāju pieredzes un kavē arī reklāmguvumu līmeni.

Versija A un B ir divas identiskas lapas, izņemot virsrakstu un apakšvirsrakstu. Rezultāts – versija A ir palielinājusi apmeklētāju veidlapu aizpildījumu par 27,76%. Tas parāda, ka virsrakstam ir būtiska ietekme uz apmeklētājiem (avots).

Ņemsim A / B pārbaudes piemēru vietnes virsrakstā. Vietnes pirmajā versijā ir redzams teksts “Izveidot veiksmīgu mārketinga kampaņu, izmantojot XYZ rīku”, bet otrajā versijā – “Mārketinga kampaņa, izmantojot XYZ rīku”. Apmeklētāji, visticamāk, izvēlēsies pirmo, jo tas skaidri parāda mērķi.

Novirziet IA no esošās satiksmes

Mūsdienās tirgotāji labi pārzina, cik svarīgi ir iegūt kvalitatīvu satiksmi. Izmantojot A / B testēšanu, jūs varat palielināt reklāmguvumu līmeni, netērējot līdzekļus jaunās trafika iegūšanai. Šī pārbaude noteikti palīdzēs sasniegt labāku IA, jo pat nelielas izmaiņas var dot pārsteidzošus rezultātus.

Jums jāvelta laiks galvenās lapas optimizēšanai. Ir jāoptimizē izkārtojums, krāsas, saturs, pogas un grafika, jo tas palīdz pārveidot apmeklētājus. Bet atcerieties, ka viens izmērs nav piemērots visiem. Tātad jums ir vajadzīgas dažādas galvenās lapas apmeklētājiem, kas ierodas, izmantojot dabisko meklēšanu un e-pasta mārketingu. Izmantojot A / B testēšanu, jūs varat sekot līdzi dažādu versiju reklāmguvumu līmeņiem.

Samaziniet atlēcienu līmeni

Lai spriestu par vietnes darbību, atlēcienu līmenis ir visefektīvākais rādītājs, ko varat apsvērt. Daudzi iemesli veicina lielāku atlēcienu līmeni, piemēram, lēns vietnes ātrums, maldinošs metatags / apraksts, nekvalitatīvs saturs utt. Tā kā dažādas vietnes nodrošina atšķirīgu auditoriju, nav noteikta paņēmiena, kā samazināt atlēcienu līmeni.

Ideāls veids ir izmantot A / B testēšanu. Izmantojot to, jūs varat viegli pārbaudīt vairākas savas vietnes versijas, līdz iegūstat pareizo. Tas var uzlabot lietotāju pieredzi, likt apmeklētājiem ilgstoši atrasties lapā un samazināt atlēcienu līmeni.

A versijai ar ievērojamu reklāmas ziņojumu bija dramatiski mazāks atlēcienu līmenis nekā B versijai (ar sānjoslu). Rezultātā tā samazina vietnes atlēcienu līmeni par 21% (avots)

Testēšanai jūs pievienojat un noņemat noteiktus elementus, piemēram, CTA pogu, tekstu ziņojumā vai sānjoslu. Jūs pat varat izmantot spēka vārdus ar darbības vārdiem, lai redzētu, vai tas samazina atlēciena līmeni.

Nav viena risinājuma, kas der visiem, taču, veicot pārbaudes, kuras mūs ved uz nākamo sadaļu, varat definēt un izsekot saviem rādītājiem..

Kā darbojas A / B pārbaude??

Pateicoties A / B testēšanai, kļūst ērti izdomāt, kas konkrētajā mārketinga kampaņā darbosies vai nederēs. Mārketinga aktivitātes tiek veiktas tikai, lai palielinātu trafiku, bet, tā kā trafika apgūšana kļūst grūta un dārga, tagad lietotājiem ir jāsniedz vislabākā pieredze (lai viņi ilgi varētu lolot)..

Pieņemot strukturētu A / B testēšanas programmu, jūs varat padarīt mārketinga pasākumus ļoti rentablus, pievēršoties vietnēm vietnēs, kurām nepieciešama atbilstoša optimizācija. Zemāk ir norādīti secīgie A / B pārbaudes posmi. Paņemsim nolietoto:

1. Pētījumi

Pirms A / B testēšanas plāna izstrādes jums jāveic padziļināti pētījumi par pašreizējās vietnes veiktspēju. Jums ir jāapkopo tāda informācija kā vietnes apmeklētāju skaits, kuras lapas trafiks ir liels utt.

2. Novērošana & Hipotēze

Esiet soli tuvāk sava biznesa mērķu sasniegšanai, izveidojot efektīvu ar datiem pamatotu hipotēzi un reģistrējot pētījumu novērojumus, lai uzlabotu savas vietnes reklāmguvumu līmeni. Ja tādu nebūs, testa kampaņa būs bez virzības.

3. Variantu veidošana

Trešais jūsu pārbaudes programmas solis ir variācijas izveidošana atbilstoši hipotēzei, un A / B to pārbaudīs, salīdzinot ar pašreizējo versiju..

4. Pārbaude

Šajā posmā pastāv divas statistikas pieejas: Biežie un bajesieši. Programmā Frequentist varat izmantot pašreizējā eksperimenta datus. Lai arī tiek izmantota Bajesijas pieeja, jums jāatsaucas uz iepriekšējiem eksperimentiem, lai iegūtu informāciju un ieviestu šos īpašos datus pašreizējā.

5. Rezultātu analīze & vislabākās variācijas ieviešana

Šis ir pēdējais solis, kurā jūs varat saņemt rokās kampaņas uzvarētāju. Tā kā A / B pārbaudei nepieciešama pareiza datu vākšana un analīze, šajā posmā tiks atspoguļots jūsu kopējais darbs.

Kā veikt A / B pārbaudi: izpēte > Ievērojiet > Veidojiet variācijas > Pārbaude > Analizējiet un atkārtojiet – uzziniet vairāk un atrodiet testēšanas idejas. Noklikšķiniet uz Tweet

Ko jūs varat pārbaudīt ar A / B pārbaudi?

Vietnes reklāmguvumu piltuve nosaka uzņēmuma nākotni. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai ikviens tīmekļa vietnē esošais saturs tiktu ļoti optimizēts. Tas tiek piemērots elementiem, kas ietekmē apmeklētāju uzvedību un reklāmguvumu līmeni. Uzsākot optimizācijas programmu, šiem galvenajiem elementiem jāveic A / B pārbaude.

Dizains & Izkārtojums

Daudziem uzņēmumiem ir grūtības izlemt par vissvarīgākajiem elementiem, kas jāpatur savās vietnēs, un par piemērotu izvietošanas vietu. Šo problēmu var viegli atrisināt, izmantojot A / B pārbaudi.

Piemēram – vietņu analītika, jūs esat sapratuši, ka vietnes apmeklētāji mazāk apmeklē navigācijas apgabalu, kur tiek saglabāta pierakstīšanās forma. Pēc tam jūs varat veikt A / B testēšanu, lai uzzinātu apgabalu, kurā ir vairāk satiksmes. Tātad, jūs varat ievietot veidlapu šajā vietā, lai iegūtu vairāk iesniegumu.

Navigācija

Navigācija ir nākamā lieta, ko var optimizēt, izmantojot A / B testēšanu. Tas ir izšķirošais elements, lai sniegtu pasakainu lietotāja pieredzi. Jums ir jābūt labi plānotai vietnes struktūrai, kas lietotājiem nodrošina netraucētu navigāciju.

Yuppiechef AB testēšanas rezultāti pierāda, ka, noņemot navigācijas joslu, tas faktiski izraisīja reklāmguvumu 100% pieaugumu (avots).

Šim nolūkam jums noteikti vajadzētu mēģināt noņemt navigāciju, jo tas veicina reklāmguvumu līmeni – A / B pārbaude to skaidri pierāda. Nelielas izmaiņas ir palielinājušas reklāmguvumu par 100%. Tas notiek galvenokārt tāpēc, ka tas vismazāk novērš lietotāju uzmanību.

Veidlapas

Tie ir ideāls līdzeklis, lai klienti varētu sazināties ar uzņēmējdarbību. Tāpat kā divas vietnes nevar būt vienādas, arī divas formas, kas mērķētas uz atšķirīgu auditoriju, nevar būt līdzīgas. Tātad, jums jānoskaidro, kura forma ir piemērota jūsu auditorijai, un A / B pārbaude var jums to palīdzēt.

Veiksim divus A / B testēšanas formas variantus: vienu ar vienkāršu pieteikšanās veidlapu ar vienkāršu dizainu, bet citus ar vairākām darbībām ar pievilcīgu dizainu. Jaunais pierakstīšanās process uzsver katra jautājuma nozīmi. Un lietotājiem tiek prasīts izvēlēties vienu no vairākiem attēliem, lai atbildētu uz jautājumu. Tas lietotājiem izskatīsies saistošāk, un viņi, visticamāk, parakstīs veidlapu.

Pētījumi rāda, ka veidlapu lauku samazināšana faktiski negatīvi ietekmēja reklāmguvumus, lai gan mēs zinām, ka ir daudz frikciju, kas var ietekmēt veidlapas aizpildīšanu (avots).

Izrakstīšanās process

Vidējais globālo pamešanas rādītājs 2018. gada 3. ceturksnī bija 76,9%. Ja esat viens no tiešsaistes veikalu īpašniekiem, ātrākais veids, kā palielināt pārdošanas apjomus, ir samazināt pamesto iepirkumu groza likmi.

Ir elementi, kurus varat pārbaudīt izrakstīšanās procesa laikā, piemēram, parādot bezmaksas piegādi kasē, saīsinot izrakstīšanas procesu, kam ir drošības emblēma vai SSL sertifikāts utt. Izmantojot A / B pārbaudi, varat pateikt, kuri elementi darbojas labi ar savu veikalu.

Piemēram – uzmanības novēršanas novēršana norēķinu laikā. Pārdošanās norēķinu process (apakšā), kas noņem piedāvājumu un pārvieto kalkulatoru tuvāk pasūtījuma kopsummai, izrādās, ka tas ir pareizais solis (avots).

Aicinājums uz darbību (CTA)

Reālā darbība notiek ar CTA palīdzību – reģistrēšanās, iegāde un daudz kas cits. Izmantojot A / B testēšanu, jūs varat A / B pārbaudīt krāsas, izmērus, izvietojumus, formulējumus utt., Līdz iegūstat uzvarošo variantu, un pēc tam to vēl vairāk optimizējot, lai padarītu to vēl labāku.

Pogas krāsa faktiski ietekmē reklāmguvumu līmeni. Pārbaudes rezultāts parāda, ka sarkanā poga par 21% pārspēja zaļo pogu. Vairāk cilvēku noklikšķināja uz sarkanās pogas nekā uz zaļās pogas (avots).

Sapratīsim to ar citu piemēru. Mēs izmantojam divus CTA variantus SEO pakalpojumi– viens ar pieprasījuma cenu, bet otrs ar pieprasījuma cenu. Otrais variants var pārspēt pirmo un izraisīt reklāmguvuma palielināšanos.

Gadījuma izpēte parāda, ka, mainot no “Pieprasīt cenu” uz “Pieprasīt cenu noteikšanu”, VKS palielinājās par gandrīz 161% (avots).

Tas ir tāpēc, ka ideja par “citāta” saņemšanu daudziem lietotājiem nav īpaši pievilcīga. Šie ir daži galvenie elementi, kurus varat A / B pārbaudīt, lai jūsu vietne būtu optimizēta.

Iesaiņošana

Izlasot šo visaptverošo ziņu, mēs esam pārliecināti, ka esat sapratis visas A / B pārbaudes priekšrocības un trūkumus. Tagad ir īstais laiks izveidot savu optimizācijas ceļvedi. Veicot šeit pieminēto procesu, nepalaidiet garām nevienu lietu, un jūs varat redzēt krasas pārmaiņas konversijas likmē.

Skaidrs, ka A / B pārbaude ir rezultatīva vietnes reklāmguvumu līmeņa paaugstināšanā, kuru jums noteikti vajadzētu izvēlēties savam biznesam.

Viesa pasts Toms Hardijs

Toms Hardijs ir veikls kvalitātes analītiķis, daudzus gadus strādājis Sparx IT Solutions. Viņam ir bagāta pieredze, apstrādājot sarežģītus projektus, kas saistīti ar dažādu vertikāļu sajaukumu. Ar savu pierakstīšanos viņam patīk izplatīt zināšanas par labāko lietotņu testēšanas praksi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map