Vienkāršs ceļvedis uzņēmumu intelektuālajai aizsardzībai

Šo rakstu ir rakstījusi Mārša Kellija.


Jūs tos visus esat redzējis. ©, ™, ®, pat “pat. tiek gaidīts. ” Ko tas viss nozīmē? Un kā preču zīmju, patentu un autortiesību izpratne var palīdzēt aizsargāt jūsu biznesu intelektuālais īpašums?

Tiklīdz jūs sākat saprast atšķirības starp dažādiem intelektuālā īpašuma licencēšanas veidiem, varat sākt strādāt, lai tos aizsargātu. Kopumā autortiesības aizsargā grāmatas un filmas, patenti aizsargā izgudrojumus, bet preču zīmes aizsargā logotipus un saukļus. Ir diezgan daudz atšķirību, kā viņi darbojas un kā jūs varat tos aizsargāt.

Ir svarīgi aizsargāt jūsu uzņēmuma īpašumu.

Piezīme. Ja veidojat vietni, e-komercijas veikalu vai jebkura veida tiešsaistes biznesu, šajā rakstā būs sniegta papildu informācija, lai aizsargātu savus uzņēmumus..

Kas ir autortiesības??

Autortiesības galvenokārt ir mediju veidotājiem. Saskaņā ar ASV Patentu un preču zīmju biroja datiem, autortiesības, cita starpā, var būt dzeja, romāni, filmas un arhitektūra. Viņi aizsargā iesniegto un fiksēto darbu noteiktā veidā to pasniedzot.

Tas, vai jūs reģistrējat savas autortiesības, ir pilnībā atkarīgs no jums. Autortiesību aizsardzība darbam pastāv tajā brīdī, kad tā tiek izveidota. Jums būs jāreģistrējas, ja vēlaties celt prasību tiesā pret kādu citu par jūsu darba pārkāpumiem.

Autortiesības man tika izskaidrotas tā, ka ir grūti aizmirst. Iedomājieties, ka jūs sēdējat klasē, un jūsu skolotājs piedāvā slavenu apgaismības domātāju idejas. Padomājiet Voltērs, Džons Loks, Ruso uc Jūs varat brīvi pierakstīt šīs idejas. Šie domātāji izstrādāja idejas, kuras ikvienam vajadzētu ļaut atkārtot, piemēram, konstitucionālo valdību, kas ir ļoti populāra visā pasaulē.

Tomēr, pierakstot piezīmes par šo nodarbību, jūs esat autors, un tehniski šīs piezīmes var tikt aizsargātas ar autortiesību likumu. Jūs esat izveidojis darbu, kas ir fiksēts noteiktā vidē unikāls.

Autortiesības varat oficiāli reģistrēt vietnē www.copyright.gov. Vietne lēš, ka tīmeklī iesniegto prasību apstrāde prasa septiņus mēnešus.

Kas ir patents?

Kad jūs domājat par patentiem, jūs varētu attēlot kādu, piemēram, Edisonu vai Teslu, un viņu radītos izgudrojumus. Patenti joprojām tiek izmantoti kā veids, kā uz laiku no 15 līdz 20 gadiem aizsargāt konkurējošu neprātīgu zinātnieku darbus apmaiņā pret šo darbu publiskošanu.

Ar patentiem aizsargāti produkti ietver “izgatavotus izstrādājumus”, rūpnieciskus procesus, ķīmiskas vielas un dažu veidu dizainus. Konkrēti, patenti īpašniekam piešķir “tiesības liegt citiem izgatavot, lietot, piedāvāt pārdošanai vai pārdot” tā izgudrojumu, ko īpašnieks ir izdarījis. Tas arī ļauj īpašniekam izslēgt citus no tā importēšanas Amerikas Savienotajās Valstīs. Tomēr piešķirtie patenti ir spēkā tikai ASV.

Patenta iegūšanas process atšķiras atkarībā no iesniegtā patenta veida, taču tas ietver pieteikuma nosūtīšanu ASV Patentu un preču zīmju birojam un tā saņemšanu eksaminētāja apstiprinājumā. Birojs lēš, ka būs nepieciešami apmēram 16 mēneši, lai pirmo reizi uzklausītu sākotnējos pieteikumus.

Jūs varat sākt pieteikties savam izgudrojumam vietnē https://www.uspto.gov/patent.

Kas ir preču zīmes?

Zeltainās arkas, kolas pudeles forma, lauvas rēciens pirms filmas, McIntosh ābols “Just do it”, tie visi ir uzreiz atpazīstami kā piederīgi konkrētam uzņēmumam. Tas bija tas, kas šiem uzņēmumiem bija prātā, kad viņi tos izstrādāja un reģistrēja kā preču zīmes.

Reģistrējamām preču zīmēm ir neticami liela rīcības brīvība. Tas var būt tikpat vienkāršs kā logotips, sauklis vai firmas nosaukums. Tā var būt arī produkta forma, krāsa, skaņa vai smarža.

Nacionālās futbola līgas agresīvā noteiktā nacionāli televīzijas futbola turnīra fināla izpildīšana daudziem nelicencētiem uzņēmumiem ir likusi vispār izvairīties no šīs frāzes. Preču zīmju aizsardzība ir iemesls, kāpēc februāra karsto spārnu reklāmās dzirdat par “lielo spēli”, nevis tās īsto nosaukumu.

Preču zīmju aizsardzība darbojas tāpat kā autortiesību aizsardzība. Parastā likuma tiesības uz preču zīmi var noteikt, vienkārši izmantojot šo preču zīmi tirdzniecībā.

Jums nav jāreģistrējas, bet, ja jūs to darāt, USPTO var garantēt paziņojumu par preču zīmes publisku īpašumtiesībām, īpašumtiesību prezumpciju visā valstī un preču zīmes ekskluzīvu izmantošanu precēm un pakalpojumiem. Tas viss dos jums ievērojamas priekšrocības, īstenojot šīs preču zīmes aizsardzību.

Jūs varat reģistrēt preču zīmi vietnē https://www.uspto.gov/trademark. USPTO saka, ka process var aizņemt “dažus mēnešus”. Pēc tam, kad ir samaksāta maksa par preču zīmes reģistrāciju, jums būs jāveic regulāri maksājumi, lai to saglabātu.

Kopumā, ja vēlaties pārliecināties, ka neviens neatkārto jūsu multividi, izgudrojumu vai logotipu, jūs vēlaties reģistrēt attiecīgo intelektuālo īpašumu. Katrs no šiem procesiem var aizņemt daudz laika, un pat šī procesa beigās jūsu prasība var tikt noraidīta. Vietnes un pakalpojumi, piemēram, LegalZoom, var palīdzēt iesniegt šos pieteikumus. Lasīt manu LegalZoom patentu pārskats lai iegūtu vairāk informācijas. Vietne nodrošina pat preču zīmju meklētājprogrammu, lai jūs varētu redzēt, vai jūsu uzņēmuma nosaukums jau ir lietots citās valstīs.

Par intelektuālo īpašumu

Pat ja jums ir tik daudz informācijas par intelektuālo īpašumu, jums var rasties vēl daži jautājumi …

Bieži uzdotie jautājumi par intelektuālo īpašumu

J: Vai es varu marķēt savu logotipu?

A: Protams, kamēr tas ir pievienots noteiktam zīmolam! Tomēr tas var būt atkarīgs no tā, vai patentu pārvalde uzskata, ka tā ir pietiekami atšķirīga, lai to varētu marķēt. Jūtieties brīvi izmantot meklētājprogrammu, lai pirms pieteikuma iesniegšanas mēģinātu atklāt līdzīgus ar preču zīmi apzīmētus logotipus.

J: Kādi ir dažādi patentu veidi? Kā viņi atšķiras??

A: Varat iesniegt trīs veidu patentu, lietderības patentu, dizaina patentu un augu patentu veidus. Ja lasāt šo rokasgrāmatu, ir apšaubāmi, ka jums būs jāzina par augu patentiem, jo ​​tie ir saistīti ar jaunām un atšķirīgām augu šķirnēm..

Lietderības patenti ir vairāk saistīti ar praktiskiem izgudrojumiem, un tos var piešķirt jaunu procesu, mašīnu vai vielas sastāva atklājējiem..

Dizaina patenti vairāk attiecas uz radošiem procesiem, un tos var piemērot ražošanas izstrādājumiem (piemēram, izstrādājumam).

J: Kā es varu likumīgi likt “patentētu” maniem produktiem?

A: Pagaidu pieteikums ļaus jums 12 mēnešus uz jūsu produktiem un pakalpojumiem likt patentu, kuru nevar pagarināt.

J: Ko nozīmē tādi simboli kā ® un ©?

A: Es domāju, ka tu nekad nejautāsi!

© – autortiesības

® – reģistrēta preču zīme

™ – preču zīme

℠ – pakalpojuma zīme (apzīmē pakalpojumu)

Marsha Kelly pārdeva savu pirmo biznesu par vairāk nekā miljonu dolāru. Par veiksmīgu seriālo uzņēmēju viņa ir dalījusies savā blogā Best4Businesses, kurā regulāri publicē arī biznesa padomus, idejas un ieteikumus, kā arī produktu pārskatus biznesa lasītājiem. Kā sērijveida uzņēmējs, kurš “laiku” ir paveicis korporatīvajā Amerikā, Marša ir iemācījies, kādi produkti un pakalpojumi šodien patiešām labi darbojas biznesā. Jūs varat mācīties no viņas pieredzes, lai izveidotu savu biznesu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map