Kāpēc jūsu WordPress vietne ir lēna? Vienkārši veidi, kā paātrināt jūsu WP vietnes

WordPress ir līdz šim vispopulārākā satura pārvaldības sistēma (CMS), un tā pārvalda vairāk nekā 34% no visām vietnēm mūsdienu pasaulē. Tas tiek novērtēts, jo tas ir daudzpusīgs, ļaujot vietņu īpašniekiem ātri izveidot vietnes ar iespaidīgu kvalitāti un funkcionalitāti.


Tomēr WordPress ir jāsaprot, lai tas darbotos vislabākajā veidā. Ja esat darbojies WordPress vietnē un jūtat, ka veiktspēja ir par zemu, iespējams, jūs varētu uzlabot veiktspēju, veicot dažus mazus uzlabojumus..

ātrums ir svarīgsJūsu vietnes ātrums lielā mērā ietekmē reklāmguvumu līmeni. Pētījumi to ir konsekventi parādījuši ātrs lapas ātrums nodrošinās labāku reklāmguvumu līmeni. Par katru sekundi, kad aizkavējas mobilās lapas ielādes laiks, reklāmguvumu kritums ir par 20%. Un, saskaņā ar Padomājiet ar Google, etalons ātrai vietnes ielādei ir 0–1 sekundes.

1. Nepareizi kešatmiņā

Kešatmiņa parasti ir tad, kad lietojumprogrammas datus glabā atmiņā, lai ātrāk apstrādātu vai piekļūtu. Tāpat, iespējot kešatmiņu, jūs varat iepriekš ielādēt savas vietnes daļas, lai ātrāk piekļūtu. Ir dažādi kešatmiņas saglabāšanas veidi, kurus varat izmantot, taču parasti tie ietilpst vienā no divām kategorijām; klienta puses kešatmiņu vai servera puses kešatmiņu.

Kešatmiņas saglabāšana klienta pusē (parasti pārlūkprogrammas kešatmiņa) palīdz jums noteikt, kādi vietnes elementi tiek saglabāti apmeklētāja tīmekļa pārlūkprogrammā. Tas ļauj arī norādīt šo elementu glabāšanas ilgumu, lai gadījumā, ja jūsu vietne tiktu atjaunināta, pārlūks spētu atsvaidzināt kešatmiņu ar atjauninātiem elementiem. Pārlūka kešatmiņa darbojas ar statiskiem elementiem, piemēram, CSS, JS un attēliem.

Servera puses kešatmiņa ir jebkura kešatmiņas saglabāšanas metode, kas tiek ieviesta jūsu tīmekļa serverī. Tie var ietvert OPcode kešatmiņu, Lapu kešatmiņu, datu bāzu kešatmiņu un daudz ko citu. Katra no šīm metodēm nodarbojas ar dažādiem WordPress elementiem, un to izmantošana var palīdzēt uzlabot mūsu vietnes veiktspēju.

Piemēram, WordPress ir ļoti orientēta uz datu bāzēm. Diemžēl visiem procesiem, kas darbojas ar datu bāzi, parasti ir nepieciešami daudz resursu (apstrādes jauda un atmiņa). Izmantojot datubāzes kešatmiņu, jūs galvenokārt saglabājat atmiņā iepriekšējo vaicājumu rezultātus, lai samazinātu noteiktu rezultātu piegādes laiku.

1. risinājums: Instalējiet labus kešatmiņas spraudņus

Kešatmiņas saglabāšana ir viens no vissvarīgākajiem veidiem, kā jūs varat ievērojami uzlabot WordPress vietnes veiktspēju. Par laimi, tāpat kā visās ar WordPress saistītajās lietās, ir spraudņi, kurus varat izmantot, lai palīdzētu šajā jautājumā. Daži labi WordPress kešatmiņas spraudņu piemēri ir WP Rocket un Swift Performance.

2. risinājums: Iespējojiet OPCache savā tīmekļa resursdatorā

Kešatmiņā saglabājot apkopotos PHP skriptu darbības kodus, OPcache ļauj vietnēm ievērojami ātrāk apkalpot lapas saturu. Labās ziņas ir tas, ka hostinga pakalpojumu sniedzēji, kas visbiežāk dalās, ļauj lietotājiem instalēt OPcache paplašinājumus no vadības paneļa. Tātad – lai izmantotu šo iespēju, lai ātrāk ielādētu savu vietni, vienkārši piesakieties sava mitināšanas vadības panelī un iespējojiet šo funkciju.

Piemērs: lai iespējotu OPCache vietnē A2 Hostings, piesakieties cPanel > Programmatūra > Atlasiet PHP versiju > Instalējiet PHP paplašinājumus.

2. Datubāzes, kas glabājas HDD

Gandrīz bez neveiksmēm vairums tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju šodien reklamēs, ka piedāvā Solid State Drive (SSD) risinājumus. SSD ir tradicionālā cietā diska augsto tehnoloģiju versija un ir daudz ātrāki. Tomēr, neskatoties uz SSD cenu kritumu, tie joprojām ir dārgāki nekā mehāniskie cietie diski.

Tāpēc daži mitināšanas pakalpojumu sniedzēji var mēģināt izvairīties no hibrīda iestatīšanas. Viņi darbos programmas no SSD, bet glabāšanai izmantos tradicionālos cietos diskus. Šīs ir sliktas ziņas WordPress lietotājiem, jo, visticamāk, datu bāze atradīsies lēnākos, mehāniskos diskus, nevis SSD. Pārliecinieties, vai esat ievērojis, vai jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzējs piedāvā pilnu SSD risinājumu.

Risinājums: Palieciet pie hostinga uzņēmumiem, kas piedāvā pilnu SSD mitināšanu

ssd hostings vietnēPiemērs: Visas vietnes, kas tiek mitinātas vietnē SiteGround, darbojas SSD diskos – tas ir ideāli piemērots WordPress vietnēm.

Neskatoties uz to, ka Hostinger ir viens no lētākajiem WP mitināšanas tirgiem, tas darbojas ar pilnu SSD krātuvi – padarot tos ideālus WordPress vietņu mitināšanai. Pie citiem labi zināmiem zīmoliem, kas darbojas ar pilnu SSD, ietilpst: A2 Hostings, BlueHost un SiteGround.

3. Novecojis PHP

WordPress ir balstīta uz PHP, un jūsu servera izmantotā PHP versija var ietekmēt arī vietnes veiktspēju. PHP 7 ir pārbaudīts pārspēt PHP 5.6 gandrīz divreiz ātrāk – tas ir par 100% vairāk veiktspējas!

AeroSpike komanda skrēja daži testi, lai salīdzinātu PHP 5 ar PHP 7.

Viņu pārbaude uzsāka četrus procesus, katrs no kuriem veica 100 000 darījumu. Visi braucieni tika veikti pret viena mezgla kopu, kurā darbojas Aerospike Server Community Edition versija 3.9.1, uz CentOS 7 ar 32 Intel (R) Xeon (R) CPU E5-2660 @ 2.20GHz procesoriem (ar ieslēgtu hipertīkla sadalīšanu) un 32 GB atmiņu..

Divas izmantotās PHP versijas bija php-7.0.10 un php-5.5.38.

Zemāk ir rezultātu kopsavilkums.

Kopējais izpildes laiks

Kopējais PHP 7 izpildes laiks ir par 10–12% mazāks nekā PHP 5 (zemāks ir labāks).

Operācijas sekundē

PHP 7 raksta / lasa ~ 9 – 15% vairāk salīdzinājumā ar PHP 5 (augstāks ir labāks).

Risinājums: Atjauniniet savas vietnes PHP versiju

Ja jūs izmantojat vecāku PHP versiju, iespējams, redzēsiet diezgan labus ātruma uzlabojumus, vienkārši izvēloties jaunāku PHP versiju. Lielākā daļa tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju piedāvās vairākas PHP versijas, kuras varat izvēlēties, izmantojot sava tīmekļa mitināšanas vadības paneli.

Piemērs – PHP versijas izvēli vietnē Hostinger var veikt, izmantojot mitināšanas vadības paneli.

4. HTTP / 2

HTTP / 2 ir a “Jauns” interneta protokols kas tika ieviests 2015. gadā. Atšķirībā no iepriekšējās versijas HTTP 1.1, tas ļauj vienlaikus veikt vairākus datu pieprasījumus. Tas palīdz samazināt jūsu vietnes aktīvu ielādes laiku.

HTTP / 1.1 vs HTTP / 2 – HTTP / 2 var nosūtīt vairākus datu pieprasījumus vienā savienojumā. Tas samazina papildu turp un atpakaļ laiku (RTT), padarot jūsu vietnes ielādi ātrāku (Uzzināt vairāk).

Risinājums: Ieviesiet HTTP / 2

Tomēr, neskatoties uz to, daži tīmekļa mitinātāji joprojām nepiedāvā HTTP / 2 vai piedāvā to tikai uz dārgākiem plāniem. Ir divi veidi, kā izmantot HTTP / 2 priekšrocības; meklējiet resursdatoru, kas to piedāvā, vai izmantojiet Cloudflare CDN.

Ir tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēji, kas piedāvā dažāda līmeņa HTTP. Piemēram, Siteground un GreenGeeks ir padarījuši HTTP / 2 pieejamus visiem saviem plāniem, bet A2 Hostings piedāvā tikai HTTP / 2 savos Turbo tīmekļa mitināšanas plānos vai augstāk.

5. Steidzās serveris

Vietnes ir automatizētas, un to darbību var ietekmēt tām pieejamo resursu daudzums. Katrā vietnē ir jābūt apstrādes jaudai un atmiņai, lai apstrādātu tīmekļa trafiku – jo lielāks apjoms, jo vairāk resursu nepieciešams.

Ja jūsu vietnē ir pēkšņs apmeklētāju pieplūdums, iespējams, ka mitināšanas plānā nav pieejamo resursu, lai tos visus vienlaikus apstrādātu. Tā rezultātā vietne palēnināsies vai kļūs nepieejama dažiem pieprasījumiem.

Pārraugiet savu mitināšanas veiktspēju

Piemērs: WebSitePulse piedāvā dažādus uzraudzības rīkus, kas pastāvīgi uzrauga jūsu serverus un vietnes.

Situācija, visticamāk, rodas koplietošanas mitināšanas plānos, jo visi šī servera konti koplieto fiksētu resursu daudzumu. Lai nodrošinātu jūsu vietnes nevainojamu darbību, izmēģiniet un izmantojiet vietnes uzraudzības rīku, piemēram Uptime Robots, Vietnes impulss, un Svaiga.

Izmantojot šos rīkus, kādu laiku varēsit spriest, cik labi darbojas jūsu saimniekdators. Ja jūsu vietne turpina palēnināties vai serveris vienmēr darbojas, iespējams, ir laiks apsvērt iespēju pāriet uz labāku plānu vai pavisam citu tīmekļa mitinātāju.

Risinājums: Ja nepieciešams, jauniniet uz VPS vai augstāka līmeņa mitināšanu

Piemērs: pamatojoties uz mūsu izsekošanu plkst HostScore, Vietnes GSP VPS mitināšanas reakcijas laiks (testa vietne, kas tiek mitināta Eiropā) ir par aptuveni 15% ātrāks nekā vietnes Vietne Ground dalītā mitināšana.

VPS mitināšanas plāni ir dārgāki nekā dalītā hostinga plāni, taču ar tiem var vieglāk tikt galā ar lielu trafiku. Tas notiek tāpēc, ka VPS plāni parasti ir mērogojami, kas nozīmē, ka jūs varat dinamiski palielināt resursu daudzumu, ja uzskatāt, ka vietnei ir nepieciešams vairāk.

Uzziniet, kad ir īstais laiks pāriet uz VPS mitināšanu.

6. Lielgabarīta multivides faili

Kaut arī lieli, asi attēli vai aizraujoši video var būt patīkami, atcerieties, ka šie multivides faili bieži ir lieli. Parasti, jo lielāks ir fails, jo ilgāks laiks ir jāielādē. Tas nenozīmē, ka jums tie ir pilnībā jāatsakās, bet vismaz atcerieties optimizēt failus.

Risinājums: saspiediet savus attēlus

Attēlus var nedaudz samazināt, un pareizā formāta izmantošana var arī palīdzēt samazināt izmēru. Piemēram, BMP fails parasti ir lielāks nekā GIF vai JPG fails. Lai optimizētu attēlus, varat izvēlēties to darīt manuāli vai izmantojot spraudni. Daži WordPress spraudņi, kas var izdarīt triku, ir EWWW un Short Pixel.

Ja jūs nolemjat neizmantot spraudni, ir arī tiešsaistes rīki, kurus varat izmantot attēlu manuālai optimizēšanai. Daži no tiem ir Optimizilla un EzGIF.

7. Slikti optimizēta / bojāta datu bāze

Iepriekš es minēju par to, kā WordPress ir ļoti orientēts uz datu bāzēm un kā SSD krātuve var palīdzēt paātrināt vaicājumus. Tomēr jūsu vietnes darbībā liela nozīme ir arī datu bāzes stāvoklim.

Risinājums: regulāri optimizējiet datu bāzi

Var būt ļoti grūti kontrolēt katru elementu, kas nonāk jūsu datu bāzē, tāpēc laiku pa laikam jums jāveic daži uzkopšanas darbi. Tas palīdzēs jūsu datu bāzi sakārtot un strādāt pilnā ātrumā.

Ir arī spraudņi, kurus varat izmantot šim nolūkam. Daži labi piemēri ir WP DBManager un WP slaucīšana.

8. Lēns DNS nodrošinātājs

Daudziem cilvēkiem šķiet, ka laiks līdz pirmajam baits (TTFB) ir ātruma mērierīču visizdevīgākais, bet ne daudzi faktiski sadala TTFB un mēģina pievērsties atsevišķiem elementiem tajā. Viens no elementiem, kas veicina TTFB, ir DNS izšķirtspēja.

Šis process, kas ietver domēna vārdu tulkošanu IP adresēs, prasa laiku. Dažādi DNS pakalpojumu sniedzēji darbojas atšķirīgi, un, izmantojot labu DNS pakalpojumu sniedzēju, var arī paātrināt vietnes ielādes ātrumu.

Risinājums: pārslēdzieties uz labāku DNS nodrošinātāju

Lai pārbaudītu DNS ātrumu, palaidiet pārbaudi savā vietnē, izmantojot Pingdom rīki un pēc tam rezultātu diagrammā noklikšķiniet uz sava domēna vārda pirmā gadījuma. Tas izvērsīs lodziņu, kurā parādīti TTFB komponenti. Šajā lodziņā atrodiet rindiņu ar uzrakstu “DNS”.

DNS ātrums atšķiras atkarībā no pakalpojumu sniedzēja.DNS ātrums atšķiras atkarībā no pakalpojumu sniedzēja.

Salīdziniet to ar dažādu pakalpojumu sniedzēju apkopoto DNS ātrumu diagramma vietnē DNS Perf un apsveriet, vai jūsu DNS ātrumam vajadzētu būt tajā vietā, kur tam vajadzētu būt. Ja nē, cita DNS nodrošinātāja izvēle var būt izdevīga vietnes ielādes ātrumam.

Mākoņa uzliesmojums ir viens no ātrākajiem DNS pakalpojumu sniedzējiem, un jūs varat bez maksas iegūt kontu ar viņiem.

9. Pārāk daudz spraudņu

Viena no lietām, kas cilvēkiem patīk WordPress, ir tas, cik viegli ir palielināt funkcionalitāti, vienkārši izmantojot spraudni. Tā kā WordPress ir atvērts avots, tam ir milzīga izstrādātāju kopiena kas ir lieliska izvēle, taču rada spraudņus, kuru kvalitāte ir ļoti atšķirīga.

Spraudņi ir arī pamata WordPress koda paplašinājumi, kas nozīmē, ka, jo vairāk izmantosit, jo apjomīgāks būs jūsu WordPress piemērs. Tas, savukārt, palielina jūsu vietnes izmaksas un dažādā mērā var ietekmēt veiktspēju.

Risinājums: samaziniet spraudņu lietojumu

Kur iespējams, pārliecinieties, ka palaižat tikai tos spraudņus, kas jums patiešām nepieciešami, un mēģiniet sagriezt nevajadzīgas pūkas. Tāpat neaizmirstiet noņemt visus spraudņus, kas netiek izmantoti. Mūsdienās ir daudz spraudņu, kas mēģina paveikt dažādas lietas, tāpēc, ja iespējams, mēģiniet nodrošināt, lai jūsu spraudņi netiktu dublēti..

10. Uzlauzta vietne

Agrāk hakeri mēdza pārņemt vietni un izraisīt majestātiskus uzbrukumus. Mūsdienu kibernoziedznieks ir sarežģītāks un centīsies izvairīties no tā, ka jūs atklāt viņu klātbūtni. Viņu mērķis ir izmantot jūsu konta resursus, lai sevi bagātinātu – piemēram, izmantojot to kriptovalūtas iegūšanai.

Tas noņem resursus no jūsu vietnes un var ļoti ietekmēt veiktspēju. Tā kā viņi lido zem radara, jums regulāri ir aktīvi jāpārmeklē vietne, lai pārliecinātos, ka tā nav klusībā nolaupīta..

Ieguldiet drošības rīkā no tāda cienījama drošības risinājumu sniedzēja kā Sucuri un pārliecinieties, vai spraudņus instalējat tikai no uzticamiem avotiem. Lai pārbaudītu, vai spraudņi ir likumīgi, izmantojiet tādu rīku kā Spraudņa drošības pārbaudītājs lai meklētu problēmas.

Lai izvairītos no sarežģījumiem, mēģiniet to izdarīt pārbaudiet spraudņa reputāciju pirms to pat instalējat.

Secinājums: koncentrējieties uz detaļām

Kā jūs jau redzat, efektīvas WordPress vietnes vadīšana var būt praktiski pilna laika darbs. Tomēr, ja jūs uzskaitāt sarakstu un regulāri sekojat labākajai praksei, jūs varēsit samazināt tādas vietnes WordPress zemas veiktspējas iespējas, kā tā bija otrā daba. Atcerieties vienmēr koncentrēties uz veiktspēju visā, ko darāt, un uzmanīgi apsveriet visu, ko vēlaties pievienot savai vietnei. Daudzi jauno WordPress vietņu īpašnieki mēdz iziet pāri bortam un izmest visu, izņemot virtuves izlietni.

Izvairieties no šī kārdinājuma un lēnām balstieties uz funkcionalitāti, pieaugot vietnei un uzņēmumam.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map