Būtiska kiberdrošības rokasgrāmata mazam biznesam

Kiberdrošības incidenti var postoši ietekmēt uzņēmējdarbību, vidējiem zaudējumiem 2019. gadā pārsniedzot izmaksas 200 000 USD par gadījumu. Tomēr izmaksas var pārsniegt finansējumu, un mazie uzņēmumi var neizturēt triecienu viņu reputācijai.


Neskatoties uz to, ka kiberdrošība kopumā ir plaša joma, ir daudzas jomas, kurās mazie uzņēmumi var ātri rīkoties. Šīs proaktīvās darbības var pat ievērojami novērst vai samazināt visbiežāk sastopamo incidentu ietekmi.

Tā kā pasaule kļūst digitāla, vēl steidzamāk ir tas, ka mazo uzņēmumu īpašnieki uzņemas atbildību par kiberaizsardzību. Lai gan jūs, iespējams, nevēlaties veltīt laiku kiberdrošības sarežģītības izpratnei, jūsu biznesa nākotne var būt ļoti atkarīga no tā, kā jūs to darāt.

Šī rokasgrāmata ir paredzēta mazo uzņēmumu īpašniekiem, kuriem ir jebkāda veida digitālie aktīvi (tas var būt saistīts ar jebko, pat vienkāršu uzņēmuma e-pastu). Ieguldiet nedaudz laika, lai jūsu bizness varētu turpināt augt, ieviest jauninājumus un radīt vērtību klientiem

Ātra navigācija:

 • 4 galvenie kiberdrošības draudu veidi
 • Padomi sava biznesa nodrošināšanai
 • Kiberdrošība īsumā
 • Kāpēc hakeri ir vērsti uz mazajiem uzņēmumiem

Izmantojamie drošības rīki:

 • NetDefender
 • ZoneAlarm
 • Comodo personālais ugunsmūris
 • ExpressVPN
 • Acronis patiesais attēls
 • EaseUS ToDo dublēšanas sākumlapa
 • IObit Updater

Kiberdrošības draudu veidi

Ar tik daudziem uzbrukumu veidiem, kurus var veikt hakeri, uzņēmumu īpašniekiem vismaz jāņem vērā daži galvenie pieskares veidi. Neatkarīgi no to galvenā mērķa, jebkura no šīm metodēm var nodarīt kaitējumu jūsu biznesam tādā veidā, kura atkopšana, iespējams, prasa vecumu, ja vispār.

Progresējošie pastāvīgie draudi (APT)

Šie ilgtermiņa mērķtiecīgie uzbrukumi galvenokārt ir paredzēti zagšanai, izspiegošanai vai darbības traucēšanai. Ielaušanos tīklos var veikt slepeni un dažādos posmos. Kad pieeja ir iegūta, uzbrucēji ilgstoši pat neko nevar darīt – gaida, kamēr būs iespējami stratēģiski momenti.

Izkliedētā pakalpojumu atteikšana (DDoS)

DDoS uzbrukumi ir paredzēti, lai traucētu tīkla vai vietnes darbību, pārpludinot to ar pieprasījumiem un informāciju. Kad serveris vairs nevar tikt galā ar plūdiem, pakalpojumi sāks darboties neveiksmīgi un galu galā tiks izslēgti.

Pikšķerēšana

Pikšķerēšana ir ļoti izplatīts kiberdrošības apdraudējums. Tā ir krāpniecisku e-pastu nosūtīšana, kas atgādina likumīgus e-pastus, lai vilinātu saņēmējus sūtīt atpakaļ slepenus datus. Pikšķerēšanas uzbrukumu mērķis parasti ir tvert lietotāju akreditācijas datus, piemēram, lietotājvārdus un paroles, vai pat finanšu informāciju.

Ransomware

Pēdējo gadu laikā Ransomware ir ieguvis popularitāti un ir vērsts uz plašu upuru loku. Neapzināti upuri var atrast visus savus cietos diskus šifrētos ar piezīmi, kurā viņiem tiek prasīts samaksāt “izpirkuma maksu” par atšifrēšanas atslēgu. Lietotāji, kuri nemaksā, parasti zaudē visus savus datus.

Jūsu biznesa kibernodrošināšana

Mazajiem uzņēmumiem, kuru mērķis ir nodrošināt, ka viņu tīkliem ir iespēja tikt aizsargātam pret kopīgiem uzbrukumiem, pamata drošības programmatūras instalēšana ir būtiska. Tomēr ar programmatūru vien var nepietikt.

Apsvērsim veidus, kā dati var plūst daudziem uzņēmumiem;

 • Konfidenciālus paziņojumus var nosūtīt pa e-pastu
 • Ierīces, kas atrodas birojā un ārpus tā, var pārraidīt datus bezvadu režīmā
 • Atsevišķas ierīces var būt tieši savienotas ar internetu
 • Attālie darbinieki var pieteikties uzņēmuma serveros
 • Kolēģi saziņai var izmantot ziņojumapmaiņas lietotnes
 • un vēl.

Kā redzat, ir tik daudz potenciālo ieejas punktu, kur hakeris var piekļūt jebkurai jūsu uzņēmuma darbības daļai. Diemžēl maziem uzņēmumiem, izveidojot stabilus tīklus aiz spēcīgiem ugunsmūriem, var būt nedaudz dārgi.

Lai novērstu šo problēmu, ir iespējams ieviest vismaz rudimentāru ierīces līmeņa drošību, lai uzlabotu savu aizsardzību.

1. Iespējot ugunsmūrus

Daudzi uzņēmumi datorus izmanto operētājsistēmā Microsoft Windows, kurai ir iebūvēta ugunsmūra utilīta. Šīs programmatūras bāzes versijas ir mazāk efektīvas nekā aparatūras ugunsmūri, bet vismaz piedāvā zināmu pamata aizsardzību.

Uz programmatūru balstīti ugunsmūri spēj uzraudzīt datu plūsmu ierīcēs un ārpus tām, darbojoties kā jūsu ierīces apsargs. Ja jums ir operētājsistēma Windows, pārliecinieties, ka tā darbojas uzturiet ieslēgtu Windows ugunsmūri.

Jūs varat arī apsvērt;

NetDefender

netdefender - bezmaksas ugunsmūra lietojumprogramma

NetDefender – Šī bezmaksas ugunsmūra lietojumprogramma ne tikai uzrauga jūsu datus, bet arī ļauj iestatīt noteikumus par to, kas var vai nevar pārvietoties pa jūsu tīklu. Piemēram, jūs varat ierobežot darbinieku pārlūkošanu.

ZoneAlarm

zonas trauksme - daudzfunkciju rīks, lai aizsargātu jūsu vietni

ZoneAlarm – Integrējot gan ugunsmūri, gan antivīrusu, ZoneAlarm ir laba daudzfunkciju lietojumprogramma biznesa lietotājiem. Tas aizsargā pret gandrīz visu veidu draudiem, sākot no USD 39,95 gadā.

Komodo

Comodo personīgais ugunsmūris - ugunsmūris un pretvīrusu rīks

Comodo personālais ugunsmūris – Pieejams gan bezmaksas, gan komerciālā versijā, Comodo ir arī lieliska reputācija drošības biznesā. Tas piedāvā visaptverošu segumu vairākiem draudu veidiem tikai par USD 17,99 gadā.

2. Izmantojiet virtuālo privāto tīklu

Virtuālie privātie tīkli (VPN) ir ļoti ērti rīki, kas ļauj jums nodrošināt visu datu pārraidi no jūsu ierīcēm. Viņi izmanto drošus sakaru protokolus un augsta līmeņa šifrēšanu, lai nodrošinātu, ka viss, ko jūs sūtāt vai saņemat, ir konfidenciāla.

ExpressVPN

expressvpn - vpn rīks datu drošībai pārraides laikā

Mūsdienās daudzos VPN ir iekļautas arī citas funkcijas, kas pastiprina viņu iespējas. Piemēram, ExpressVPN, viens no atpazīstamākajiem nosaukumiem VPN biznesā, ietver a Tīkla bloķēšanas slēdzis, privāti šifrēti DNS serveri, reklāmu bloķētājs un daudz kas cits.

Izmantojot VPN, ierīces tiek nodrošinātas ne tikai birojā, bet arī pārvietojoties. Tas nozīmē, ka tik ilgi, kamēr jūsu darbinieki un jūs paši izmantojat VPN, varat droši strādāt no jebkuras vietas visā pasaulē.

3. Saglabājiet datu dublējumus

Visiem uzņēmumiem regulāri jāveic svarīgu datu dublējumi. Kritiski dati, piemēram, klienta informācija, rēķini, finanšu informācija un daudz kas cits, ir vissvarīgi jūsu biznesam. Ja šie dati tiek zaudēti, tā būtu katastrofa.

Regulāru dublējumu izveidošana var nodrošināt, ka visus svarīgos datus var atjaunot jebkurā laikā. Vēl labāk, rezerves kopijas var viegli automatizēt, lai darbaspēks netiktu tērēts, veicot šādas ikdienas darbības.

Mūsdienās ir daudz viegli lietojamu un lētu datu dublēšanas lietojumprogrammu vai pakalpojumu, kas piemērots maziem uzņēmumiem. Daži, kurus jūs varētu vēlēties izmēģināt;

Acronis

Acronis - rezerves risinājums patērētājiem un uzņēmumiem

Acronis patiesais attēls – Populārs rezerves risinājumu piegādātājs Acronis piedāvā godalgotu rezerves programmatūru un datu aizsardzības risinājumus jebkura lieluma patērētājiem un uzņēmumiem. Tā ir ātrākā programmatūra, ko līdz šim esam pārbaudījuši, lai izveidotu pilnu disku dublējumus. Cenas sākas no USD 69 gadā.

EaseUS

easus - loga dublējuma programmatūra, lai aizsargātu jūsu datus

EaseUS ToDo dublēšanas sākumlapa – Piedāvājot uzlabotu saskarni un garu funkciju sarakstu, EasUS atbalsta Dropbox un citus mākoņdatošanas atmiņas risinājumus, padarot to viegli integrējamu biznesa operācijās. Cenas sākas no USD 29,99 gadā.

Ja nevēlaties izmantot īpašu dublējuma programmatūru, vismaz izmantojiet Cloud glabāšanu un veiciet manuālas dublējumkopijas. Mākoņu krātuves izmantošana nozīmē, ka jūsu dati ir nodalīti no jūsu ģeogrāfiskās atrašanās vietas, samazinot fizisku bojājumu risku.

4. Uzturiet programmatūras atjauninājumu

Viens no izplatītākajiem veidiem, kā hakeri iegūst piekļuvi sistēmām, ir programmatūras ievainojamība. Visai programmatūrai ir trūkumi, un izstrādātāji bieži izlaiž ielāpus un atjauninājumus, aizverot šīs nepilnības..

Ja nenodrošināsit visas izmantotās programmatūras atjaunināšanu, tas tikai paaugstinās jūsu riska profilu. Tik daudz ierīču atjaunināšana var būt sarežģīts darbs, it īpaši, ja jums nav IT nodaļas, kur atbildēt.

Par laimi, daudzas lietojumprogrammas var iestatīt automātiskai atjaunināšanai, tāpēc pārliecinieties, ka sazinieties ar izmantotās programmatūras pārdevējiem. Ir arī citi veidi, kā atjaunināt programmatūru, piemēram, izmantojot tādas utilītas kā IObit Updater.

IObit

iobit - programmatūras atjaunināšanas rīks, lai atjauninātu jūsu programmas.

IObit Updater – IObit atjauninātājs ir lieliska, viegla lietotne, kas koncentrējas uz to, lai palīdzētu atjaunināt visu pārējo instalēto. Tas uzrauga programmas un vai nu atgādina, kad ir pieejami atjauninājumi, vai arī var tās patstāvīgi atjaunināt.

Pārliecinieties, ka visām jūsu IT ierīcēm programmatūra ir vienmēr atjaunināta. Regulāri atjauninājumi ir ļoti svarīgi, lai nodrošinātu drošības uzlabošanu. Ja iespējams, operētājsistēmām, programmām un programmatūrai jābūt iestatītām uz automātiskiem atjauninājumiem.

5. Vienmēr izmantojiet interneta drošības lietojumprogrammas

Pretvīrusu programmatūra jāizmanto visās ierīcēs, sākot no personālajiem datoriem līdz klēpjdatoriem un mobilajiem telefoniem. Cienījamākās Internet Security kompānijas, piemēram, Symantec vai Makfefe ir īpaši plāni mazo uzņēmumu īpašniekiem, kas ļaus viņiem aizsargāt visas ierīces ar vienu licenci.

Varat arī izvēlēties no dažāda veida Internet Security lietojumprogrammām. Daži pamata varianti var piedāvāt tikai pretvīrusu funkcijas, savukārt visaptverošākas versijas būs pilnībā ielādētas ar vairākām funkcijām.

Kiberdrošība īsumā

Kiberdrošība ir sistēmu, tīklu, programmu un pat datu aizsardzība no digitāliem uzbrukumiem. No otras puses, kiberdraudi ir elementi, pret kuriem kiberdrošības sargi vēro. Šie draudi ir izstrādāti, lai zināmā mērā nodarītu kaitējumu uzņēmumiem vai personām, uz kurām tie attiecas.

Pie izplatītākajiem kiberdraudiem pieder vīrusi, ļaunprātīga programmatūra, izpirkuma programmatūra, pikšķerēšanas uzbrukumi un daudz kas cits. Aizsardzības sarežģītība pret daudziem kiberdraudiem ir ļoti atšķirīga atkarībā no noturīgiem uzbrucējiem.

Kiberdrošības jomā mēs izmantojam tādus rīkus kā antivīrusu programmas, ugunsmūri, ļaunprātīgas programmatūras detektorus, skriptu bloķētājus un citus, kas paredzēti aizsardzībai pret iepriekšminētajiem draudiem.

Kāpēc hakeri ir vērsti uz mazajiem uzņēmumiem

Informācijas zaudēšanas izmaksas mērķtiecīgu kiberuzbrukumu dēļ uzņēmumiem 2018. gadā uzkrāja vidēji 5,9 miljonus dolāru.Informācijas zaudēšanas izmaksas mērķtiecīgu kiberuzbrukumu dēļ uzņēmumiem 2018. gadā uzkrāja vidēji USD 5,9 miljonus (avots).

Hakeri ne vienmēr ir vērsti uz mazajiem uzņēmumiem, taču ir pierādīts, ka procentuālais daudzums ir salīdzinoši augsts. Lai saprastu, kāpēc tiek iesaistīti mazie uzņēmumi, jums ir jābūt vispārējai izpratnei par kiberdrošības incidentiem.

Kā uzņēmumu īpašnieki vairumam no mums galvenokārt rūp savas finanses. Tomēr hakeriem var būt daudz vairāk nodomu nekā vienkārši mēģinājumi nozagt naudu. Piemēram, viņi var mēģināt uz laiku izslēgt jūsu digitālās darbības, sabojāt jūsu biznesa reputāciju vai vienkārši izklaidēties. Lai gan tas var likties aizskaroši, jēga ir tā, ka ir vairāki iespējamie iemesli.

Tālāk mēs nonākam pie vidējā mazā biznesa īpašnieka, kurš, tāpat kā es, vēlas koncentrēties uz lieliska produkta vai pakalpojuma nodrošināšanu klientam. Šī uzmanība mums bieži vien ir satraucoša, liekot mums aizmirst citas svarīgas jomas, piemēram, kiberdrošību.

Mums bieži arī nav tādu resursu, ko dara lielāki uzņēmumi, tāpēc tas ir jautājums par apjomradītiem ietaupījumiem. Jo zemāka aizsardzība ir biznesam, jo ​​mazāk hakeru jāpieliek uzbrukumā, lai tas gūtu panākumus.

Lai saliktu lietas, efektīvu kiberdrošības pasākumu ieviešana mūsdienās ir īpaši sarežģīta. Urbanizētajos rajonos ir vairāk ierīču nekā cilvēkiem, un uzbrucēji izmanto aizvien radošākas uzbrukuma metodes.

Noslēguma domas

Kā skaidri redzat, internets mūsdienās var būt ļoti bīstama vieta, it īpaši, ja jūsu bizness uz to paļaujas. Tā kā tik daudzi no mums ir savienoti ar ciparu formātu, draudi nonāk pat mūsu personīgajā dzīvē.

Kā uzņēmuma īpašniekam jums jāspēj aizsargāt ne tikai savas ierīces, bet arī visas ierīces, kuras izmanto jūsu darbinieki. Tā kā viss ir saistīts, jūs esat tikai tik stiprs, cik jūsu vājākais posms.

Visbeidzot, es ceru, ka esmu devis jums dažas idejas, kā jūs varat īstenot dažus rudimentārus drošības pasākumus, nesalaužot banku. Uztveriet savu drošību tik nopietni, cik vien iespējams – no tā ir atkarīgs jūsu bizness.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map