10 praktiski izmantojami meklētājprogrammu optimizācijas padomi iesācējiem

SEO vai meklētājprogrammu optimizācija ir vispārīgs termins, kas ietver visus komandas centienus, lai nodrošinātu, ka viņu tiešsaistes bizness vai vietne meklēšanas rezultātu lapās (SERP) kļūst labāk pamanāma. Ir daudzi veidi, kā palīdzēt iegūt augstāku vērtējumu SERP. SEO galvenais mērķis ir atrast veidu, kā organiski optimizēt lapu.


Ja jūs būtu jauns, šeit ir 10 SEO lietas, kas jums jāzina (un jādara), optimizējot vietni labākam meklēšanas klasifikācijai.

1. Uzlabojiet lapas ielādes ātrumu

Ko jūs darāt, ja nolaižaties lapā, kuras ielāde prasa pārāk ilgu laiku?

Jūs nospiedīsit pogu Atpakaļ un atvērsit citu vietni. Ja tas notiek jūsu vietnē, tas rada satraukumu, piemēram lapas ātrums ir viens no Google ranžēšanas faktoriem.

Lēnām ielādējamā lapa ir liela nr. Pat ja jūs domājat, ka ranga noteikšanā lapas ātrumam nebūs nozīmes, jums ir jādomā par lietotāja pieredzi. Visbeidzot, jūs vēlaties apmierinātu lietotāju, un lēnas ielādes lapa nav tas, ko lietotājs vēlētos.

Tāpēc ir svarīgi palielināt lapas ielādes ātrumu, atšifrējot.

SEO Basic - uzlabojiet lapas ielādiGoogle PageSpeed ​​Insights analizē jūsu tīmekļa lapas saturu un sniedz ieteikumus tā uzlabošanai.

Lai pārbaudītu savas vietnes ātrumu, varat to izmantot Ieskats Google PageSpeed. Tas palīdzēs jums pārbaudīt lapas ātrumu vienlaicīgi un sniegt atsauksmes par lapas darbību. Gan galddatoru, gan mobilo ierīču versijas. Šī informācija jums ir noderīga, optimizējot savu lapu.

Piedāvājam dažus veidus, kā palīdzēt palielināt lapas ātrumu:

 • Samaziniet attēla izmēru: Saspiediet savus attēlus, lai tie neaizņemtu daudz vietas. Nemaziniet kvalitāti, tikai samaziniet tās izmēru. Tu vari izmantot Canva rīks attēlu rediģēšanai un saspiešanai. WordPress lietotājiem daži spraudņi var automātiski saspiest un optimizēt jūsu attēlus.
 • Noņemiet nevajadzīgo HTML: Bezjēdzīga HTML koda samazināšana var palīdzēt uzlabot jūsu lapas ielādes ātrumu. Tādus rīkus kā HTML josla un StripHTML var jums palīdzēt sakopt HTML tagu un formatējumu.
 • Iegūstiet labāku tīmekļa mitināšanu: Ātrākais veids, kā palielināt lapas ātrumu, ir pārslēgšanās uz augstas veiktspējas biznesa mitināšanu. TTFB un servera darbības laiks ir divi galvenie faktori, kas jāpārbauda, ​​apskatot servera veiktspēju.

Ja jūsu vietne darbojas WordPress, šeit ir sniegti vēl citi ātruma optimizācijas padomi.

2. Ģenerējiet noderīgu saturu

Rakstot savas lapas saturu, liela kļūda ir koncentrēšanās tikai uz meklētājprogrammām. Dienas beigās lietotāji ir cilvēki, kas maksā jūsu rēķinus. Tātad jums ir jāraksta viņiem atbilstošs un nozīmīgs saturs.

Google un citas meklētājprogrammas saprot kvalitatīva satura nozīme. Viņi vēlas saturu, kam ir ilgtermiņa redzējums un saprot lietotāju vajadzības. Tā vietā, lai koncentrētos uz atslēgvārdiem, viņi vēlas atbilstošu saturu lietotāja nodoms.

Tas nenozīmē, ka atslēgvārdu lietošana nav svarīga. Jums jāraksta cilvēkiem un jāoptimizē meklētājprogramma, izmantojot atslēgvārdus, kas parāda lietotāja nodomu.

Meklētājprogrammas mūsdienās ir pietiekami gudras, lai saprastu, ko lietotājs vēlas, veicot meklēšanu. Izmantojot LSI atslēgvārdus, tas saturam piešķir lielāku kontekstu.

SEO Basic - izmantojiet LSI atslēgvārdus savā saturāLSI (latentās semantiskās indeksācijas) atslēgvārdi ir vārdi, kas parasti atrodami kopā vienā tēmā un ir semantiski saistīti viens ar otru.

Google saistītie meklēšanas vienumi, kas parādās SERP beigās, ir ļoti labs avots, lai atrastu šos LSI atslēgvārdus. LSI Atslēgvārdu ģenerators ir vēl viens noderīgs rīks, lai uzzinātu LSI, kā arī Long Astes atslēgvārdus.

Izmantojot LSI atslēgvārdus, jums ir iespēja uzlabot sava satura redzamību meklētājprogrammā.

3. Optimizējiet mobilajām ierīcēm

Mūsdienās ļoti daudz cilvēku izmanto mobilo, lai apmeklētu vietnes vai emuārus, tāpēc Google ir veikusi mobilo ierīču optimizāciju viens no ranžēšanas faktoriem. Tas nozīmē, ka jums jāpārliecinās, ka jūsu vietnei ir adaptīvs mobilajām ierīcēm paredzēts dizains un tā ātri tiek ielādēta.

Lai uzlabotu SEO un lietotāju pieredzi, ir svarīgi optimizēt savas lapas mobilajām ierīcēm, kā arī dažādiem pārlūkiem (šeit ir a ērts audita kontrolsaraksts, ar kuru sākt).

Šeit ir trīs vienkārši veidi, kā uzzināt, vai jūsu vietne ir optimizēta mobilajām ierīcēm:

 • Google Chrome: Atveriet savu vietni pārlūkā Chrome un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz lapas. Izvēlieties Pārbaudīt un atrodiet Toggle Device Toolbar ikonu. Noklikšķiniet uz ikonas, lai pārbaudītu vietnes reakciju. Varat vilkt apmali, lai redzētu, vai vietne izskatās pareiza dažādos izmēros. Ja saturs izskatās salikts vai attēli pikselēti, tas nav piemērots mobilajām ierīcēm.
 • Tīmekļa pārziņa rīks: Google tīmekļa pārziņa rīks var parādīt mobilās lietojamības ziņojums par jūsu vietni. Tas parādīs, kurā lapā ir lietojamības problēmas, kad to skata mobilajās ierīcēs. Pirms šīs vietnes izmantošanas jums jāpārliecinās par vietnes piederību, izmantojot Google konsoli.
 • Google tests: Google piedāvā vietni, kurā varat pārbaudīt lapas draudzīgums mobilajām ierīcēm pat jums nav piekļuves Google konsolei. Jūs vienkārši nokopējat un ielīmējat savas lapas URL un noklikšķiniet uz Pārbaudīt URL. Tas jums pateiks, vai konkrētā lapa ir piemērota mobilajām ierīcēm un kāpēc, un kāpēc.

Lai izveidotu mobilajām ierīcēm draudzīgu vietni, sniedziet šādus padomus:

 • Izmantojiet mainīgus izkārtojumus, kurus jūsu vietnes dizains var pielāgot visiem ekrāna izmēriem un tipiem.
 • Izmantojiet saspiestus attēlus, lai vietne mobilajā ierīcē tiktu ātri ielādēta.
 • Samaziniet vai noņemiet visu nevēlamo kodu no savas vietnes.
 • Nelietojiet zibspuldzi savās vietnēs, jo mobilie lietotāji nevar apskatīt zibspuldzes elementus savos tālruņos.
 • Ierobežojiet uznirstošo logu izmantošanu mobilajos tālruņos.
 • Izmantojiet vairāk baltas vietas savā dizainā, jo lietotāji var koncentrēties uz jūsu satura lasīšanu.

4. Ievadiet īsu URL

Pastāv divu veidu vietrāži URL: viens, piemēram, https://www.xyz.com/articles/322345.php, un otrs, piemēram, https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

Tagad sakiet, kurš no šiem diviem URL jums ir viegli saprotams? Otrais tāpēc, ka tajā skaidri norādīts, ka runa ir par to, kā zaudēt svaru, bet pirmais ļauj uzminēt.

SEO Basic - saglabājiet īsu URLĪsākiem URL ir tendence labāk sarindoties, salīdzinot ar gariem vietrāžiem URL.

Raugoties no SEO viedokļa, ir svarīgi izmantot tādu URL kā otrais – kaut kas ir īss un aprakstošs. Kāpēc? Jo:

Ja vietne ir veidota uz WordPress, URL struktūras mainīšana ir ļoti vienkārša. Vienkārši dodieties uz lapām un rediģējiet lapu pastāvīgās saites ar vēlamo URL. Tas ir viss, kas jums jādara, lai mainītu URL struktūru.

Ja esat mainījis URL, pārliecinieties, vai vecajam URL esat pievienojis 301 novirzīšanu. Tātad, nav zaudēta satiksme, un apmeklētāji, apmeklējot veco vietrādi URL, netiks ievietoti 404 kļūdas lapā. Jūs varat vai nu pievienot kodu .htaccess novirzīt lapu vai izmantojot spraudni, piemēram, SEO novirzīšana vai WP 301 novirzīšana.

Realizējams SEO padoms Nr. 4 – saglabājiet īsu URL! – Īsākiem aprakstošajiem URL ir labāks vērtējums SERP. #SEOtips pateikt draugam

5. Padariet navigāciju tīmekļa vietnē vienkāršu

Vietnes navigācija satur tās, kas, iespējams, ir vissvarīgākās vietnes saites. Navigācijas saites palīdz lietotājiem atrast saturu jūsu vietnē. Tajā pašā laikā saites arī norāda meklētājprogrammu robotiem, kuras lapas jums ir svarīgas.

Īsāk sakot, tā ir būtiska SEO prakse, lai vienkāršotu navigāciju vietnē gan lietotājiem, gan meklētājprogrammu robotiem. Prioritāri iestatiet savu saturu, pastāstot lietotājiem un rāpuļprogrammām par jūsu svarīgajām lapām. Dodiet vienkāršu veidu, kā nokļūt šajās lapās.

Šeit ir daži izplatīti vietnes navigācijas veidi:

 • Navigācija ar vienu joslu
 • Divjoslu navigācija
 • Nolaižamā navigācija
 • Navigācija nolaižamajā izvēlnē ar izlidošanu

Vislabākā navigācija vietnē ir vispiemērotākā lietotāja pieredzei.

Tas notiek tāpēc, ka, ja lietotāji jūsu vietnē nevar viegli atrast saturu, viņi tūlīt aizies. Tas palielinās atlēcienu līmeni, kas nelabvēlīgi ietekmē SEO.

6. Pievienojiet aprakstošo attēlu alt

Papildus palīdzības sniegšanai lietotājiem ar redzes traucējumiem, pievienojot alternatīvs teksts (alt tagi) var nodrošināt attēlus ar labāku kontekstu. Attēlā esošie alt tagi var palīdzēt meklētājprogrammu robotiem pareizi indeksēt attēlu.

Ja attēlu neizdodas ielādēt, aprakstošais alt tags palīdzēs lietotājiem saprast, kas ir attēls. Jums ir jāpārliecinās, ka attēla apraksts un faila nosaukums ir atbilstoši un precīzi.

SEO Basic - izmantojiet citu tekstuIezīmētais teksts parāda attēla alt tekstu (alt atribūtu).

Lai arī meklētājprogrammas gadu gaitā ir uzlabojušās, meklēšanas rāpuļprogrammas joprojām nespēj “saprast” tīmekļa vietnes attēlus. Ja meklētājprogrammas jūsu attēlu nav pareizi interpretējušas, jūs varētu palaist garām iespēju novērtēt savus attēlus.

Šeit ir daži padomi, kā uzrakstīt labu alt tekstu:

 • Aprakstot attēlus, esiet pēc iespējas precīzāks
 • Izmantojiet sava attēla atslēgvārdus
 • Saglabājiet aprakstu atbilstošu
 • Neizmantojiet attēlus kā tekstu

Aprakstoša alt taga rakstīšana ir SEO pamatprincipi, kas palīdz meklētājprogrammām saprast jūsu tēlu un attiecīgi to atkāpties. Ja vēlaties, lai Google un citas meklētājprogrammas jūsu attēlu sakārtotu augstāk, jums tas ir jāoptimizē.

7. Izmantojiet shēmas marķējumu

Shēmas iezīmēšana palīdz Google saprast, ko ietver jūsu lapa. Lapa Google meklēšanas rezultātos ar attēliem, pārskatiem un zvaigznēm ir shēmas marķējuma piemērs.

Cilvēki mēdz pārbaudīt saikni ar attēliem vai zvaigznēm, un līdz ar to šo lapu CTR palielināsies līdz ar shēmu.

SEO Basic - izmantojiet shēmas marķējumuSERP shēmas marķējuma piemērs.

Saskaņā ar gadījumu izpēte, Mazumtirdzniecības firmas var panākt organiskās trafika pieaugumu līdz 30%, izmantojot strukturētu uzcenojumu.

Pareizi izmantojot shēmu, jūs varat pastāstīt daudz vairāk par savu lapu, piemēram, autoru, atrašanās vietu, izmaksām, ISBN utt. Pat ja tas tieši neietekmē klasifikāciju, tas var pozitīvi ietekmēt lapu, kas ir laba ideja.

SEO basic - izmantojiet google strukturēto datu iezīmēšanas palīguGoogle strukturēto datu marķēšanas palīga izmantošana shēmas ģenerēšanai.

Tālāk ir aprakstīts, kā savā lapā var ievietot shēmas marķējumu.

 • Dodieties uz Google strukturētu datu iezīmēšanas palīgs.
 • No plašajām redzamajām opcijām atlasiet datu tipu, kuru vēlaties atzīmēt.
 • Ielīmējiet iezīmējamā emuāra / raksta URL un pēc tam noklikšķiniet uz sākt marķēšanu.
 • Iezīmējiet elementus, kurus vēlaties atzīmēt, piemēram, raksta nosaukumu.
 • Pievienojiet pēc iespējas vairāk elementu marķējumus, piemēram, vārdu, autoru, publicēšanas datumu utt
 • Kad tas ir izdarīts, noklikšķiniet uz izveidot HTML.
 • Dodieties uz savu CMS vai avota kodu un pēc tam pievienojiet izcelto daļu attiecīgajos punktos.

Papildus Google strukturēto datu iezīmēšanas palīgam ir arī citi alternatīvi rīki:

Lai uzzinātu, kurām lapām ir nepieciešams shēmas marķējums, meklējiet to pašu atslēgvārdu augšējās lapas, uz kurām mērķējat. Atcerieties, ka jūsu mērķis ir labāk darboties SERP un lietotāju priekšā.

Realizējams SEO padoms Nr. 7 – izmantojiet shēmas marķējumu! – Izmantojot strukturētu uzcenojumu, jums ir iespēja palielināt organisko satiksmi par 30%. #SEOtips pateikt draugam

8. Palieliniet satura lasāmību

Google ir sācis lapu ranžēšanu, pamatojoties uz lietotāju signāliem, piemēram Laikā pavadītais laiks. Ja jūsu rakstīts ir pārāk grūti saprotams, lietotājs pametīs jūsu lapu, un tas ietekmē jūsu klasifikāciju.

Izmantojiet vienkāršu valodu, lai nodrošinātu, ka tas nenotiek. Lielākā daļa lietotāju vēlas lasīt viegli saprotamu saturu, tāpēc savā rakstā nelietojiet pārāk lielus vārdus vai tehnisko žargonu. Šeit ir daži padomi, kā vienkāršot rakstīšanu:

 • Izmantojiet vienkāršu valodu. Piemēram, ja jūs varat izmantot vārdu “tuvu”, tad uzrakstiet to, nevis lietojiet “tuvums”.
 • Turiet teikumus īsus.
 • Rakstiet neoficiāli, tāpat kā jūs runājat ar auditoriju. Neveidojiet savu saturu, piemēram, rakstot eseju.
 • Vienmēr savā saturā izmantojiet aktīvo balsi.

Tagad apsveriet šādus divus teikumus un sakiet, kurš ir kodolīgāks un kas jūs interesētu? Piemēram, man ir daudz grāmatu. Vai arī man personīgajā bibliotēkā ir 20 grāmatas.

Es dodu priekšroku vēlākai.

Rakstīšana skaidros un kodolīgos teikumos noteikti palīdzēs uzlabot satura lasāmību.

Šeit ir daži rīki, kas var palīdzēt jums uzrakstīt labāku saturu:

 • Hemmingveja lietotne: Dod priekšstatu par savu rakstīšanas stils. Cik viegli ir nolasīt jūsu kopiju. Jūsu sarežģītie teikumi apgrūtina rakstīšanas izpratni. Izvairieties arī no pasīvu teikumu izmantošanas rakstot.
 • Gramatiski: Sava raksta rediģēšanai vietnē pareizrakstība un gramatika kļūdas.

9. Uzrakstiet labu virsrakstu un meta aprakstu tagus

meta apraksti un virsrakstu tagi neietekmē tieši jūsu SERP rangu. Bet labi uzrakstīti meta tagi var palīdzēt palielināt lietotāju vidējo klikšķu skaitu (CTR) – tas ir svarīgi. Google jūs uzskatīs par labu rezultātu, ja vairāk lietotāju noklikšķinās uz jūsu saitēm SERP. Tā rezultātā jūsu lapa tiks novērtēta augstāk.

Pētījums parāda, ka VKS procentos ir tieša saistība ar pozīciju (avots).

Meta apraksts ir jūsu lapas īss apraksts (ne vairāk kā 156 vārdi). Apraksti meklēšanas rezultātos tiks parādīti kā rindkopa zem jūsu URL. Jūsu meta aprakstam jābūt skaidram un atbilstošam jūsu saturam. Varat arī iekļaut atslēgvārdus un aicinājumu uz darbību, piemēram, Uzziniet vairāk! lai mudinātu lietotājus rīkoties.

Savukārt virsrakstu tagi meklētājprogrammu rezultātos tiek parādīti kā virsraksts, uz kura var noklikšķināt. Tie ir galvenais faktors, kas palīdz meklētājprogrammām izprast jūsu lapu. Bieži vien nosaukuma tagi ir pirmais iespaids, kas lietotājiem rodas no jūsu lapas.

Saglabājiet nosaukuma tagus īsu (ieteicams līdz 60 rakstzīmēm) un iekļaujiet galvenos atslēgvārdus. Jūsu izmantotie atslēgvārdi tiks izcelti meklēšanas rezultātos. Tāpēc gudri izvēlieties savus atslēgvārdus, taču nelietojiet tos pārmērīgi. Kaut arī Google nesodīja par garu virsrakstu izmantošanu, jūs radāt sliktu pieredzi, lai virsrakstu ierakstītu ar atslēgvārdiem.

Šeit ir daži noderīgi rīki, kurus varat izpētīt:

10. Novērtējiet savus komentārus

Neizslēdziet savus komentārus; tā vietā turiet tos tālāk, jo tas palīdz veidot kopienu. Kad cilvēki komentē jūsu ziņu, tas parāda, ka viņiem tas rūp un to lasa. Jums vienkārši jāfiltrē surogātpastu komentāri.

SEO kopiena piekrīt faktam, ka komentāri ietekmē SEO. Komentāri galvenokārt ir lietotāju ģenerēts saturs jūsu tīmekļa lapā. Tā ir iespēja uzlabot lapas kvalitāti.

Šeit parādīts piedāvātais fragments, kas izvilkts no lietotāja komentāra.

Daži komentāri ir pietiekami kvalitatīvi, ka Google izlaida galveno lapas saturu un izvelciet no komentāriem par piedāvāto fragmentu. Notiekošā saruna jūsu tīmekļa lapā ir arī lieta, kas regulāri atjaunina jūsu saturu. Atļaujot komentārus savā emuārā, tas parāda, ka jūs vērtējat lasītāja domas.

Turklāt a emuāru komentēšanas pakalpojums dod jums iespēju arī sasaistīšanai.

No otras puses, jūs varat izmantot emuāru komentēšanas stratēģiju, lai novirzītu datplūsmu atpakaļ uz jūsu vietni. Uzrakstiet ieskaujošu komentāru un nometiet saiti atpakaļ uz savu vietni, ja tāda ir. Komentāra izmantošana ir lielisks veids, kā veidot attiecības starp vietnēm.

Lasīt – 10 praktiski izmantojami meklētājprogrammu optimizācijas padomi iesācējiem, autore Kavita @dreamerkavita no @canva #SEOtips pastāsti draugam

Secinājumi

Rezumējot, šeit ir 10 pamata SEO padomi, kas palīdzēs jums uzlabot jūsu SEO spēli:

 • Uzlabojiet lapas ielādes ātrumu
 • Ģenerējiet noderīgu saturu
 • Optimizējiet mobilajām ierīcēm
 • Īsi norādiet URL
 • Padariet navigāciju tīmekļa vietnē vienkāršu
 • Pievienojiet aprakstošu attēlu alt
 • Izmantojiet shēmas marķējumu
 • Palieliniet satura lasāmību
 • Uzrakstiet labu meta tagus
 • Pārvaldiet savus komentārus

Runājot par SEO, ir daudz tehnikas, ko varat izmantot. Bet iepriekš minētie padomi ir pietiekami labi, lai jūs sāktu.

Kavita Paliwal ir Canva Outreach Specialist cum satura rakstniece. Ja tā nav pielīmēta pie klēpjdatora, viņa var atrast ceļojuma plānus, kas reti notiek. Sazinieties ar Kavitu Twitter un LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map