Porównanie BlueHost vs GoDaddy 2020: Side-by-Side Review

0

Z mnóstwem firm w branży hostingu bardzo trudno jest wybrać najlepszą. Zarówno BlueHost, jak i GoDaddy są dobrze znanymi nazwami. BlueHost słynie z usług hostingowych, a GoDaddy zyskał swoją nazwę głównie z powodu rejestracji domen, a następnie zaczynają usługi hostingowe.


Oba mają na celu zapewnienie hostingu po niskich stawkach. Oba mają wielu zadowolonych klientów. Tak więc rozwiązujemy tę zagadkę, która jest najlepsza Porównanie BlueHost vs Godaddy. Mamy nadzieję, że to porównanie bardzo pomoże Ci wybrać, które z nich jest dla Ciebie lepsze.

GoDaddy vs BlueHost Szybkie podsumowanie

BlueHost jest jednym z najlepszych dostawców hostingu WordPress i oferuje bezpłatną nazwę domeny na rok przy zakupie planu hostingowego. Jeśli zamierzasz korzystać z WordPress CMS, wybranie BH byłoby świetną opcją.

GoDaddy jest najtańszym rejestratorem domen i możesz pobrać swoją domenę za jedyne 0,99 USD przez pierwszy rok. Ale nie zalecamy korzystania z hostingu od nich. Ich plany są trochę kosztowne niż BlueHost.

BlueHost vs GoDaddy Review 2020 (porównanie obok siebie)

Czas pracy

Uptime to okres, w którym Twoja witryna jest online przez Internet, a ludzie mogą uzyskać dostęp do Twojej witryny lub kupić Twoje produkty. Oznacza to, że nadmierne przestoje wpłyną na Twoją firmę i reputację. BlueHost nie oferuje żadnej gwarancji dostępności, a GoDaddy oferuje 99,9% gwarancji.

Ale samo zaoferowanie Gwarancji nie wystarczy, spójrz na poniższe statystyki.

Podczas okresu testowego stwierdziliśmy, że przez większość miesiąca serwery BlueHost Uptime wynosiły 99,99%, a nawet 100% w niektórych miesiącach. Chociaż GoDaddy nie koncentruje się na dostępności serwerów, dlatego mamy do czynienia z minimum 99,85% i maksymalnie 99,99%. Udaje im się też dostarczać 100% dwa miesiące z rzędu.

Z naszych osobistych doświadczeń wynika, że ​​Bluehost jest lepszy od GoDaddy pod względem stabilności serwera.

Zwycięzca: BlueHost

  • Możesz także przeczytać: Alternatywy Pingdom i podobne narzędzia

Prędkość / czas ładowania

Czas wczytywania strony internetowej to czas potrzebny do pełnego załadowania strony. Jeśli wczytanie witryny zajmie więcej niż 3 sekundy, użytkownicy będą sfrustrowani i ostatecznie opuszczą witrynę. Powolne strony internetowe są również przyczyną niskiej pozycji w wyszukiwarkach. Ale zgodnie z naszymi testami, przy użyciu narzędzia Pingdom i GTMetrix, BlueHost działa lepiej niż GoDaddy.

Średni czas ładowania witryny hostowanej przez BlueHost wynosi poniżej 796 ms, a GoDaddy zajmuje prawie 3,54 sekundy, aby załadować stronę. Tutaj zauważ, że instalujemy WordPress na obu z nich i nie instalujemy żadnych wtyczek. Wyłącznie nie doświadczyliśmy wysokiego czasu ładowania strony w GoDaddy, jest też mnóstwo skarg klientów dotyczących ich czasu pracy i niskiej prędkości serwerów w BBB.

Innym sposobem na skrócenie czasu ładowania strony jest CloudFlare, który utworzył pamięć podręczną zawartości statycznej witryny, aby umożliwić jej szybkie dostarczenie następnym razem. BlueHost zawiera wbudowaną opcję CloudFlare w swoim panelu i wystarczy nacisnąć kilka kliknięć, aby ją aktywować, ale GoDaddy nie zawiera tak przydatnej opcji, co oznacza, że ​​jeśli chcesz ją włączyć, to zrób to ręcznie.

Zwycięzca: BlueHost

Obsługa klienta

Nie ważne, czy jesteś ekspertem, nie możesz powiedzieć, że poradzisz sobie ze wszystkimi problemami. Technologia zmienia się z dnia na dzień, a nowe problemy w czasie rzeczywistym pojawiają się w dowolnym momencie. Tak więc będziesz potrzebować eksperckiego i kompetentnego zespołu wsparcia, aby poradzić sobie z poważnymi problemami. Obie firmy świadczą usługi wsparcia 24/7 przez telefon i bilety.

Ale BlueHost zapewnia również natychmiastową pomoc za pośrednictwem czatu na żywo, za pomocą którego możesz poprosić o pomoc w dowolnym momencie 24/7/365. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​ich zespół wsparcia jest dość szybki, uprzejmy i reaguje w ciągu kilku minut. Z drugiej strony Godaddy nie oferował opcji czatu na żywo przez całą dobę. GoDaddy ma również mnóstwo skarg, jeśli chodzi o wsparcie techniczne

Czasami z powodu pewnych problemów firma nie jest w stanie udzielić pomocy na miejscu, ale potrzebujesz rozwiązania w tej chwili. Baza wiedzy to miejsce, w którym firma gromadziła dane na wszystkie tematy i najczęściej zadawane pytania.

Obaj dostawcy utrzymali mnóstwo wytycznych. Dlatego zamiast czekać, odwiedź centrum pomocy firmy, które znajduje się na ich oficjalnej stronie. Tam możesz wyszukać problemy i rozwiązania. Ponadto oba oferują forum społeczności, na którym można publikować swoje problemy.

Zwycięzca: BlueHost (czat na żywo 24/7)

Porównanie funkcji hostingu BlueHost i GoDaddy

W tym porównaniu BlueHost vs GoDaddy czas dostępności, ceny i funkcje obsługi klienta są jednymi z niezbędnych funkcji, ale to nie wystarczy. Musimy porównać wszystkie najważniejsze funkcje, które są podstawowymi wymaganiami każdego bloga i strony internetowej.

Pasmo

Krótko mówiąc, przepustowość to ilość ruchu, który witryna może obsłużyć. Oba oferują nieograniczoną przepustowość we wszystkich swoich planach.

Zwycięzca: Wiązanie

Przestrzeń sieciowa

Przestrzeń internetowa to miejsce, w którym przechowujesz wszystkie pliki, obrazy, filmy i treści tekstowe z twoich stron internetowych. GoDaddy oferuje 100 GB przestrzeni dyskowej w swoim planie ekonomicznym (bardzo podstawowy), podczas gdy BlueHost oferuje 50 GB (to więcej niż wystarcza, ogólnie strony internetowe nie biorą tyle).

Zwycięzca: Idź Tato

Witryna, domeny i poddomeny

Zarówno BlueHost, jak i GoDaddy oferują hosting jednej strony internetowej i 25 subdomen na swoich podstawowych planach. Ponadto obie firmy oferują jedną bezpłatną nazwę domeny w momencie, gdy zamierzasz zarejestrować się w planie hostingowym.

Zwycięzca: Wiązanie

Utworzyć kopię zapasową

Tworzenie kopii zapasowych przypomina ratowanie życia Twojej witryny. Kiedy popełniłeś błąd w witrynie z powodu niektórych wtyczek lub jakichkolwiek zmian, to co robisz? Oto krótki, łatwy i bezpieczny sposób przywrócenia plików, których kopię zapasową utworzono.

BlueHost zawiera bezpłatną funkcję tworzenia kopii zapasowych, która automatycznie wykonuje cotygodniowe kopie zapasowe, podczas gdy GoDaddy pobiera 1,99 USD miesięcznie. do tworzenia kopii zapasowych & przywracać.

Zwycięzca: BlueHost

Instalacje CMS

Instalacja CMS nigdy nie jest tak łatwa, jak wcześniej, programiści ułatwiają ją szczególnie początkującym, którzy nie mają lub mają bardzo ograniczone umiejętności. Teraz za pomocą instalatora 1-kliknięciem możesz szybko zainstalować wiele aplikacji.

Jeśli chcesz zainstalować WordPress, który jest najpopularniejszym i wiodącym CMS, istnieje osobna opcja „WordPress” w Cpanel. Wymaga tylko kilku kliknięć i gotowe.

Zwycięzca: Wiązanie

Oferty marketingowe

Jak ludzie dowiadują się o Twojej firmie? Odpowiedź brzmi „Reklama”. Musisz zareklamować swojego bloga i stronę internetową, tj. Uświadomić swoje istnienie. Ale reklama nie jest darmowa, musisz na nią wydawać duże pieniądze.

Bluehost nie oferuje kredytu reklamowego w swoim planie „Basic”. Ale jeśli zamierzasz kupić plan „Plus” lub „Prime”, dobrą wiadomością jest to, że oferują darmowy kredyt na reklamy w wysokości 200 USD wraz z hostingiem. Ale GoDaddy nie uwzględnia takiej oferty w żadnym ze swoich planów.

Zwycięzca: BlueHost

Zasady zwrotu pieniędzy

Jest to okres, w którym możesz złożyć wniosek o zwrot środków. Dzieje się tak, gdy nie jesteś zadowolony z usług firmy i chcesz odzyskać swoje pieniądze.

BlueHost oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Ale po 30 dniach nadal masz szansę na proporcjonalny zwrot pieniędzy.

Z drugiej strony GoDaddy oferuje tylko 30 dni, aby poprosić o zwrot pieniędzy. A jeśli kupiłeś abonament miesięczny (krócej niż rok), masz tylko 48 godzin na zażądanie zwrotu.

Zwycięzca: BlueHost

Przegląd planów hostingowych GoDaddy i BlueHost

Najnowsze plany hostingowe BlueHost

BlueHost ma trzy plany; podstawowe, plus i pierwsze. Plan „podstawowy” wydaje się nieco ograniczony, ponieważ możesz hostować tylko jedną stronę internetową, ale ten plan jest najlepszym hostingiem dla małych firm / torfowisk. Możesz hostować nieograniczoną liczbę domen, jeśli kupisz pakiet plus lub prime.

najnowsze pakiety hostingowe GoDaddy

GoDaddy oferuje również trzy plany: Economy, Deluxe i Ultimate. GoDaddy oferuje o 50 GB więcej miejsca w swoim planie ekonomicznym. Jeśli chodzi o ceny, regularnie koszty planów są dokładnie takie same. Ale GoDaddy oferuje większe zniżki na wyższe plany (Deluxe & Ostateczny).

Zwycięzca: Idź Tato

Wartość pieniężna

Czy obie te firmy cenią twoje wydatki i oferują wystarczająco dużo?

Jeśli weźmiemy GoDaddy, ich plany są bardzo podobne do BlueHost w regularnych cenach, podczas gdy obaj często oferują duże zniżki.

Plan BlueHost Plus obejmuje nieograniczoną liczbę oznaczonych funkcji. Z drugiej strony GoDaddy (plan Deluxe) zawiera również nieograniczone funkcje, ale nie oferuje bezpłatnej kopii zapasowej & przywracać.

Ponadto GoDaddy nie oferuje wbudowanej opcji CloudFlare i nie nakłada ograniczeń na przechowywanie baz danych.

A jeśli porównamy ceny planów, to GoDaddy jest nieco droższy po dodaniu kosztów tworzenia kopii zapasowych & opcja przywracania.

Zwycięzca: BlueHost

Panel sterowania przyjazny dla użytkownika

Po zakończeniu procesu rejestracji otrzymasz panel sterowania do zarządzania witryną. Dzięki cPanel użytkownicy mogą kontrolować instalację CMS, zakładanie domen, tworzenie baz danych, zarządzanie pocztą i wiele innych funkcji.

Obecnie oba zapewniają przyjazny dla użytkownika cPanel, który jest powszechny w branży. Ale BlueHost dokonał kilku zmian i dopracował panel jak nowe ikony i schematy kolorów itp.

Jeśli więc nie jesteś pewien, czy zdecydujesz się na BlueHost kontra GoDaddy na podstawie widoczności, użyteczności i niezawodności panelu; nie martw się, oba są prawie takie same.

Zwycięzca: Wiązanie

Kreator strony internetowej

Webmaster może tworzyć własne niestandardowe projekty za pomocą kreatorów stron internetowych. Ale czas minął, kiedy potrzebujesz specjalnych umiejętności programistycznych, aby zbudować witrynę. Teraz za pomocą konstruktora Drag and Drop każdy może zbudować własny projekt.

BlueHost zawiera darmowego kreatora stron „Weebly” w swoich planach hostingowych. Zaloguj się do cPanel tutaj. Weebly po prostu kliknij na niego i zacznij budować z mnóstwem darmowych szablonów.

Darmowa wersja zawiera również podstawowe wsparcie SEO, które pomaga zapobiegać czynnikom anty SEO. Ponieważ jest to darmowa wersja, dlatego ma ograniczone funkcje, takie jak ograniczona liczba stron i brak opcji „importuj motywy”.

BlueHost kreator stron c nawigacja w panelu

Teraz, jeśli mówimy o GoDaddy, oferują bezpłatną wersję próbną przez pierwszy miesiąc, a następnie trzeba zapłacić 5,99 USD miesięcznie lub 71,88 USD rocznie. Możesz tworzyć nieograniczoną liczbę stron i dostosowywać dostępne motywy. Oto kilka szablonów

Motywy GoDaddy

Ale chodzi o to, że istnieje wiele kreatorów stron lepszych niż GoDaddy. Jeśli więc zamierzasz wydawać pieniądze, dlaczego nie miałbyś na nie wydawać. Chociaż BlueHost oferuje ograniczone narzędzie do tworzenia witryn, ale jest to rodzaj dobrej przysługi.

Zwycięzca: BlueHost

Inne wspólne cechy

Teraz omówimy niektóre typowe funkcje, które są również ważne wraz ze wszystkimi powyższymi funkcjami. Funkcje te zostały opracowane z myślą o łatwości użytkowników.

Więc przed zakupem jakiegokolwiek hostingu sprawdź, czy firma oferuje te funkcje. Jak instalator 1 kliknięciem, wersja php, phpMyAdmin, menedżer plików, dostęp FTP, przekazywanie wiadomości e-mail, konta e-mail itp..

Obie firmy hostingowe oferują wszystkie te funkcje, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać operacje szybko i bez wcześniejszej wiedzy.

Specjalizacja firmy

Poniżej opisujemy specjalną technologię oferowaną przez firmę, która ma wpływ na jakość hostingu. Wiele firm oferuje własne technologie, aby uzyskać przewagę nad konkurencją, takie jak SiteGround.

  • Zobacz, co Site Ground ma wyjątkowe

Więc w BlueHost vs GoDaddy porównanie twarzą w twarz, kto dostał specjalną technologię? GoDaddy nie oferuje żadnej specjalnej, spreparowanej technologii, która pomaga zwiększyć wydajność serwera i ostatecznie niezawodne usługi. To pokazuje również, że firma koncentruje się głównie na działalności związanej z rejestracją domen i zaniedbaniem hostingu.

Z drugiej strony serwery BlueHost wyposażone w świetne technologie, takie jak ochrona zasobów. Ochrona zasobów pomaga chronić prawa każdego użytkownika i izolować te witryny na tym samym serwerze, na których występuje wzrost natężenia ruchu. Ponadto obsługują skalowalność w przypadku, gdy chcesz przejść na VPS lub plany dedykowane.

Tak więc w erze konkurencji, jeśli GoDaddy chce konkurować, powinni wprowadzić własną technologię, aby uzyskać przewagę konkurencyjną.

Zwycięzca: BlueHost

Końcowe przemyślenia

Na podstawie powyższego głosowania BlueHost vs GoDaddy, BlueHost otrzymał więcej głosów niż GoDaddy. Zgodnie z naszym doświadczeniem zalecamy BlueHost, ponieważ oferują one dobry czas pracy i usługi wsparcia, które są podstawowym wymogiem każdej witryny biznesowej lub bloga.

Co więcej, są wymienione na pierwszym miejscu na oficjalnej stronie WordPress.org. Dlatego w bitwie BlueHost kontra GoDaddy z pewnością zalecamy BlueHost dla małych i średnich stron internetowych, a szczególnie dla tych, którzy chcą zacząć. Ale jeśli szukasz taniego hosta WordPress i masz ograniczony budżet, skorzystaj z planu GoDaddy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map