Jak wykonać kopię zapasową całej witryny WordPress – przewodnik ze zdjęciami

0

Kopia zapasowa jest jednym z najważniejszych filarów witryny / bloga WordPress. Załóżmy, że coś złego stało się z Twoją witryną i nie jesteś w stanie znaleźć podstawowych przyczyn lub cała witryna została narażona na atak. Następnie najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest przywrócenie utworzonej kopii zapasowej. Tworzenie kopii zapasowej strony WordPress jest bardzo łatwe. Czasy minęły, gdy musisz robić wszystkie rzeczy ręcznie. Teraz wystarczy kliknąć jedno kliknięcie i to wszystko.


Wiele dostawcy hostingu uwzględnij bezpłatne usługi tworzenia i przywracania kopii zapasowych w planach, ale musisz dokładnie sprawdzić ich zasady. Podobnie jak w przypadku InMotion, kopię zapasową można przywrócić tylko raz w ciągu czterech miesięcy. W przypadku SiteGround, tworzą tylko 1 kopię i musisz złożyć wniosek, gdy chcesz przywrócić. Są to fantastyczni dostawcy hostingu; nie zaniedbujemy tylko ich usług ze względu na ograniczenia tworzenia kopii zapasowych.

Rozwiązaniem jest utworzenie pełnej kopii zapasowej witryny WordPress poprzez zainstalowanie prostej wtyczki, w której nie potrzebujesz żadnych umiejętności technicznych. Wykonanie kopii zapasowej za pomocą wtyczki jest bardzo łatwą procedurą. Updraftplus to najlepsza darmowa i zaufana wtyczka do zapisywania pracy.

Jak błyskawicznie wykonać pełną kopię zapasową witryny / bloga WordPress – Updraftplus

Updraftplus

Updraftplus to darmowa wtyczka, która pozwala na tworzenie kopii zapasowej za darmo i obsługuje wiele zdalnych lokalizacji, w których przechowujesz pliki kopii zapasowych, takie jak dysk Google i Dropbox itp. Możesz wykonać kopię zapasową całej witryny WordPress lub wybranych plików, takich jak motywy, baza danych, wtyczki itp. Podobnie, gdy chcesz przywrócić, możesz również wybrać plik do przywrócenia lub całą witrynę.

Kroki, aby wykonać kopię zapasową witryny WordPress:

 • Zaloguj się do pulpitu WordPress i przejdź do „Wtyczki” podany na pasku bocznym, a następnie kliknij “Dodaj nowe”.

jak dodać nową wtyczkę w wordpress

 • Wyszukaj „updraftplus” i zainstaluj wtyczkę
 • Po zainstalowaniu wtyczki poprosi o to “Aktywuj”.

instalowanie i aktywowanie wtyczki updraftplus

Teraz musisz wprowadzić niezbędne ustawienia. Nie martw się Po prostu wykonaj poniższe kroki

 • Na pasku bocznym pulpitu WordPress umieść wskaźnik myszy nad „Ustawienia” a następnie kliknij „Kopie zapasowe UpdraftPlus”.

jak uzyskać dostęp do ustawień updraftplus

 1. Po kliknięciu panel ustawień wtyczki pojawi się przed tobą. Teraz kliknij „Ustawienia” Zobacz poniższy obrazek
 2. W zakładce ustawień musisz skonfigurować harmonogram plików i baz danych, a także liczbę kopii kopii zapasowej. Możesz wybrać, po jakim czasie powinna zostać utworzona kopia zapasowa.
 3. Tutaj możesz również wybrać liczbę kopii, które mają być zachowane. Poniżej wybieramy tygodniowy harmonogram tworzenia kopii zapasowych i 2 kopie każdej kopii zapasowej.

harmonogram tworzenia kopii zapasowych witryny wordpress

 • Następnie na karcie ustawień następnym krokiem jest podanie zdalnej lokalizacji, w której chcesz przechowywać pliki kopii zapasowej. W tym przewodniku wyjaśnimy procedurę „skrzynki odbiorczej”. Ponieważ jest to bardzo łatwe w kopiowaniu, a nowicjusz może go łatwo zintegrować. Po prostu wybierz „Dropbox” na razie, a my konfigurujemy to ustawienie później. Spójrz na wybrane opcje zdalnej lokalizacji dostępne we wtyczce.

Dropbox do zapisywania kopii zapasowej

 1. Teraz dalej przewiń w dół i wybierz wszystkie pliki, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową całej witryny WordPress. Możesz także wykonać kopię zapasową określonych rzeczy, takich jak motywy, wtyczki i bazy danych itp.
 2. Zaznacz także pole E-mail, aby otrzymywać raporty związane z kopiami zapasowymi.
 3. Podaj swój adres e-mail, na który chcesz otrzymywać raporty.
 4. Na koniec uderzył “Zapisz zmiany”.

wordpress kompletne ustawienie kopii zapasowej witryny

Po zapisaniu zmian teraz musisz połączyć zdalną lokalizację z wtyczką. Zobacz, jak podłączyć Dropbox, aby zapisać pliki kopii zapasowej, a następnie pobierz je na dysk lokalny, jeśli chcesz.

Jak podłączyć Dropbox do przechowywania plików kopii zapasowej witryny WordPress za pomocą Updraftplus:

 • Kliknij link podany w wyskakującym okienku, który pokazuje się zaraz po zapisaniu zmian lub Przewija w górę i kliknij link, jak pokazano na rysunku podanym poniżej lub

połącz aktualizację z przechowywaniem w chmurze Dropbox

 • Po kliknięciu otworzy się strona internetowa Dropbox z prośbą o “Zaloguj sie”. Jeśli nie masz konta, utwórz nowe.
 • Po zalogowaniu pojawi się komunikat z prośbą o dostęp. Teraz kliknij “dopuszczać” a następnie dokończ konfigurację.
 • Po kliknięciu „Complete Setup” nastąpi automatyczne przekierowanie z powrotem do panelu Updraftplus. Kliknij na „Utwórz kopię zapasową teraz” aby wykonać kopię zapasową witryny WordPress. Zwykle automatycznie rozpocznie się tworzenie pełnej kopii zapasowej strony internetowej.
 • Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową niektórych określonych plików, kliknij „Utwórz kopię zapasową teraz” “Aktualny stan” patka. Pojawi się okno wyboru plików. Załóżmy, że chcemy utworzyć kopię zapasową bazy danych i wtyczek, a następnie zaznaczyć tylko te pola. Tutaj patrz poniższy obrazek

wybierz pliki, aby dostosować kopię zapasową witryny WordPress

 • w “Aktualny stan” zakładkę Updraftplus, możesz zobaczyć postęp tworzenia kopii zapasowej. To wszystko, co udało się utworzyć kopię zapasową witryny.

Jak zapisać kopię zapasową witryny WordPress na dysku lokalnym

Jeśli chcesz zapisać pliki kopii zapasowej na dysku twardym komputera, po prostu pobierz folder z Dropbox. Zawsze zaleca się przechowywanie plików w więcej niż jednym miejscu, aby zapewnić większe bezpieczeństwo.

 • Zaloguj się do swojego konta Dropbox
 • Wybierz folder, a następnie kliknij pobierz.

pobierz kopię zapasową strony WordPress na dysk lokalny

Jak przywrócić pliki kopii zapasowej:

Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej zawartość witryny jest prawie całkowicie bezpieczna. Jeśli coś się stało, a witryna uległa awarii, musisz ją natychmiast przywrócić. Ponieważ jeśli tego nie zrobiłeś, istnieje szansa, że ​​stracisz liczbę odwiedzających w tym okresie.

 • Aby przywrócić, kliknij „Istniejące kopie zapasowe” a następnie kliknij “Przywracać”.

jak przywrócić kopię zapasową blogu wordpress

 • Wyświetlone zostanie pole wyboru plików, które chcesz przywrócić. Po prostu zaznacz wszystkie pola, jeśli chcesz przywrócić wszystkie rzeczy.

Więc w ten sposób możesz stworzyć pełną kopię zapasową strony / bloga WordPress i jak przywrócić? Jeśli nadal masz problemy z tworzeniem kopii zapasowej witryny, nie wahaj się poprosić o pomoc. Z przyjemnością Ci pomożemy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map