Jak skonfigurować bezpłatny CDN CloudFlare w witrynie WordPress

0

Szukasz ostatecznego przewodnika po konfiguracji CloudFlare CDN dla swojej witryny WordPress?


Nikt nie lubi witryny o niskiej prędkości ładowania – ani użytkownik, ani wyszukiwarka. Istnieje jednak mnóstwo rzeczy, takich jak obrazy, optymalizacje baz danych, wtyczki itp., Które biorą udział w przyspieszaniu i zmniejszaniu witryny. Jeśli chodzi o szybkość i bezpieczeństwo, CDN jest najlepszym rozwiązaniem, z którego należy skorzystać.

Powszechne nieporozumienie wśród nowicjuszy, że konfiguracja CDN wymaga dużo pracy, ale na szczęście prawie każdy host sieciowy integruje opcję CloudFlare CDN w swoim panelu sterowania, który można skonfigurować za pomocą kreatora instalacji. Co więcej, w drugiej metodzie udostępnimy bardziej ręczny sposób, przy użyciu którego możesz skonfigurować CloudFlare CDN niezależnie od tego, z jakiego hosta korzystasz.

Co to jest CloudFlare CDN i jego zalety?

CDN to krótka forma sieci dostarczania treści. Na rynku dostępnych jest wiele usług CDN, a CloudFlare jest jedną z nich. Jeśli szukasz bezpłatnych usług CDN, CloudFlare to najlepsze usługi, z których możesz skorzystać.

Jest to sieć serwerów na całym świecie i za każdym razem, gdy ktoś uzyskuje dostęp do Twojej witryny, dostarcza buforowane dane z najbliższej lokalizacji do tego użytkownika. W ten sposób przesyłanie danych do użytkownika zajmuje mniej czasu. Ponieważ za pomocą CDN hostujesz dane swojej witryny w światowej sieci centrów danych zamiast na jednym serwerze, co znacznie skraca czas ładowania witryny.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia CloudFlare CDN, jest to, że korzystają z zapory sieciowej i serwera proxy w chmurze, co oznacza, że ​​monitoruje cały ruch przychodzący do Twojej witryny i blokuje podejrzany ruch. Jest to skuteczny system przeciwko atakowi DDos i złośliwemu ruchowi, który zmusza ich do ręcznego wprowadzania captcha przed wylądowaniem na Twojej stronie.

Gdy CloudFlare CDN blokuje złośliwe boty, oznaczając złośliwe adresy IP, więc kolejną korzyścią, jaką zapewnia, jest oszczędzanie zasobów. Zasoby serwera, takie jak przepustowość, nie zostaną zmarnowane na ten bezużyteczny złośliwy ruch.

CDN Cloudflare jest doskonałym wyborem dla blogów i małych firm. Jednak dzięki abonamentowi premium uzyskasz zoptymalizowaną wydajność zoptymalizowaną specjalnie dla urządzeń mobilnych. Ich płatne plany zaczynają się od 20 USD miesięcznie.

Jak wspomnieliśmy przed użyciem Cloudflare CDN z witryną WordPress, jest to bardzo łatwe. W tym przewodniku omówimy 2 metody konfiguracji Cloudflare za pomocą panelu sterowania hosta internetowego oraz ręczne podejście, które będzie działać z każdym hostem internetowym. Więc jeśli z jakiegoś powodu twój hosting nie ma CloudFlare CDN, możesz łatwo korzystać z CloudFlare na swojej stronie, stosując drugie podejście.

Przejdźmy więc do wskazówek dotyczących konfiguracji Cloudflare CDN i zobaczmy, jak wpływa to na twoją stronę.

Jak skonfigurować CloudFlare CDN za pomocą witryny WordPress

Podejście 1: Instalowanie Cloudflare za pomocą panelu sterowania hostingu

 • Przede wszystkim zaloguj się do panelu kontrolnego hostingu, którym zwykle jest cPanel. Bluehost jest popularnym hostingiem, a ich plan hostingowy jest dostarczany z cPanel. Zaloguj się do cPanel Szuka ikony „CloudFlare”, która jest zwykle obecna w sekcji domeny.

bluehost cloudflare CDN

 • Aby skonfigurować Instalatora Cloudflare najpierw musisz utworzyć konto. Więc idź do Cloudflare strona internetowa kliknij zarejestruj się. Nie martw się, to darmowe konto, za które nie musisz płacić ani grosza.
 • Wprowadź działający adres e-mail i hasło, a następnie naciśnij przycisk Utwórz konto.
 • Teraz wróć do swojego hostingu cPanel. Kliknij ikonę CloudFlare i wprowadź dane, których użyłeś podczas rejestracji.
 • Nastąpi przekierowanie do strony ustawień Cloudflare. Wystarczy kliknąć link „aktywuj” obok nazwy domeny.

Jak powiedział Google, że SSL daje Twojej stronie niewielką przewagę SEO, więc teraz nie tylko e-commerce korzysta z certyfikatu SSL, ale staje się niezbędny dla każdej witryny. W tym miejscu zauważalne jest to, że certyfikat SSL dostarczony przez twojego hosta nie jest kompatybilny z bezpłatnym kontem Cloudflare. Jednak dobrą rzeczą jest to, że Free CloudFlare ma również certyfikat SSL, więc musisz wybrać CloudFlare SSL.

Po aktywacji Cloudflare Twoja firma hostingowa zajmie się resztą ustawień. Możesz w dowolnym momencie wyświetlić statystyki CloudFlare. Ponadto, jeśli chcesz wprowadzić zmiany, które Ci się podobają, poziom buforowania, minimalizacja i ustawienia zabezpieczeń itp., Możesz to zrobić bezpośrednio z cPanel.

Konfigurowanie CloudFlare za pomocą panelu sterowania hostingu SiteGround

SiteGround to kolejna znana nazwa spełniająca potrzeby dużej liczby osób. Jeśli korzystasz z SiteGround, który jest doskonałym hostem internetowym, zdecydowanie zalecamy do indywidualnych blogów lub witryn biznesowych. Oprócz technologii premium rzeczą, która daje nam spokój, są ich usługi wsparcia.

Wcześniej SiteGround zapewnia cPanel swoje konto hostingowe, ale ostatnio przeprowadzili migrację do nowego panelu sterowania.

Zaloguj się do panelu sterowania SiteGround. Cloudflare znajdziesz w zakładce Prędkość. Kliknij „Cloudflare”, a następnie przycisk „SET UP”.

konfiguracja chmurowego siteground

Pojawi się wyskakujące okienko z komunikatem albo utwórz nowe konto, albo połącz istniejące, jeśli masz. Jeśli tego nie zrobisz, po prostu utwórz konto, a zobaczysz, że trwa aktywacja CDN. Jak tylko zakończy się, CDN Cloudflare będzie aktywny w Twojej witrynie WordPress.

Podejście 2: Ręczne konfigurowanie Cloudflare w witrynie WordPress

Ta opcja jest przeznaczona dla tych, jeśli Twoja firma hostingowa nie oferuje instalacji Cloudflare 1-kliknięciem. Korzystanie z tego podejścia konfigurowanie Cloudflare jest również łatwe, ale obejmuje kilka dodatkowych kroków. Więc zacznijmy

 • Aby połączyć Cloudflare ze swoją witryną, musisz utworzyć konto w Cloudflare stronie internetowej.

rejestracja cloudflare

 • Wpisz adres e-mail i hasło, aby utworzyć nowe konto.

utwórz konto w cloudflare

 • Następnie po prostu wpisz swoją stronę internetową, a następnie poproszą Cię o wybranie planu. Po prostu skorzystaj z opcji Bezpłatna i kliknij.

dodanie strony internetowej do cloudflare

 • Następnie zostaniesz poproszony o wybranie planu. W tym samouczku wybieramy bezpłatny plan tutaj. A następnie naciśnij przycisk „Potwierdź plan”.

wybór planu cloudflare

 • Następnie Cloudflare rozpocznie automatyczne skanowanie i wyświetli listę ustawień DNS, które musisz zweryfikować. Nie martw się, to proste. Jeśli status proxy obok rekordu DNS pokazuje pomarańczową ikonę chmury, oznacza to, że rekord DNS jest włączony z Cloudflare. A jeśli ikona chmury jest szara, oznacza to, że rekord DNS nie zostanie przekazany przez Cloudflare.

Tutaj głównie nie musisz niczego zmieniać. Tylko upewnij się, że jest włączony dla Twojej domeny (pomarańczowa ikona chmury) i wyłączony dla innych rzeczy, takich jak ftp, poczta itp. (Ikona szarej chmury).

sprawdź DNS, aby włączyć chmurę

 • Po zweryfikowaniu rekordu DNS kliknij przycisk „Kontynuuj”.
 • Następny jest ostatni krok, w którym Cloudflare prosi o aktualizację serwerów nazw. Zapewniają ci serwery nazw Cloudflare. Musisz wkleić te serwery nazw w ustawieniach rejestratora domen (w których kupujesz swoją nazwę domeny, która może, ale nie musi być firmą, w której kupiłeś konto hostingowe).

Uwaga: po zmianie serwerów nazw propagacja w Internecie może potrwać do 24 godzin. W tym przypadku istnieje ryzyko, że Twoja witryna może nie być dostępna dla niektórych użytkowników, jednak zwykle działa ona dobrze.

Aby zmienić serwery nazw, musisz zalogować się na konto, na którym zarejestrowano domenę. Tutaj bierzemy przykład NameCheap.

 • Więc jeśli masz także domenę z NameCheap, zaloguj się na swoje konto.
 • Przejdź do zakładki „Lista domen”. Tam zobaczysz sekcję „NAMESERVERS”. Upewnij się, że wybierasz Niestandardowy DNS a następnie wklej serwery nazw dostarczone przez Cloudflare.

zmiana serwerów nazw w nazwach

 • Po zmianie serwerów nazw wróć na swoje konto Cloudflare. Przejdź do sekcji „Przegląd”, gdzie znajdziesz Sprawdź ponownie teraz Spowoduje to natychmiastowe sprawdzenie serwera nazw.

Konfigurowanie wtyczki Cloudflare w WordPress

Cloudflare zaprojektował oficjalną wtyczkę, która oferuje łatwy dostęp do funkcji Cloudflare. Za pomocą tej wtyczki możesz szybko wyczyścić pamięć podręczną, ustawić reguły aplikacji internetowych i nie tylko. Oznacza to, że nie musisz się logować do Cloudflare, ponieważ wtyczka umożliwia zarządzanie funkcjami Cloudflare bezpośrednio z pulpitu WordPress.

Więc zainstaluj i aktywuj Cloudflare podłącz.

Po aktywacji Cloudflare pojawi się na pulpicie WordPress Ustawienia >> Cloudflare.

Po kliknięciu wyświetli się strona z pytaniem „Utwórz bezpłatne konto” lub Zaloguj się, jeśli masz już konto. Po prostu kliknij zaloguj się.

Następnie poprosi Cię o podanie adresu e-mail i klucza API.

Interfejs API można znaleźć w witrynie Cloudflare w obszarze konta. Musisz skopiować Globalny klucz API.

klucz API cloudflare

Po kliknięciu „Wyświetl” pojawi się okienko z prośbą o podanie hasła. Po wprowadzeniu hasła przedstawią klucz API.

Klucz API

Teraz wróć do pulpitu WordPress, wprowadź adres e-mail i klucz API.

 • Następnie pojawi się strona ustawień Cloudflare. Aby włączyć optymalizację Cloudflare jednym kliknięciem dla WordPress, kliknij przycisk „Zastosuj”.
 • Zalecamy włączenie „automatycznego zarządzania pamięcią podręczną”. Dzięki temu Cloudflare może automatycznie usunąć starą wersję pamięci podręcznej witryny przy każdej aktualizacji witryny.
 • W menu ustawień dostępnych jest kilka przydatnych opcji do skonfigurowania.
 • „Analytics” zawiera informacje takie jak liczba zagrożeń zablokowanych przez Cloudflare, zapisana przepustowość i odwiedzający itp.

Niektóre kluczowe ustawienia, na które powinieneś spojrzeć:

Automatyczny HTTPS

Jeśli zamierzasz używać Cloudflare głównie ze względu na certyfikat SSL, ta opcja jest dla Ciebie. Za pomocą tego wszystkie linki http: // zostaną przekonwertowane na https: //

Zawsze online

Jest to jedna z fajnych funkcji Cloudflare. Włączenie tej opcji wyświetli buforowaną wersję witryny po awarii serwera hostingowego. Dlatego zaleca się włączenie tego.

W trybie ataku

Włącz ten tryb tylko wtedy, gdy twoja strona jest atakowana. Po włączeniu tego trybu każdy użytkownik zobaczy stronę pełnoekranową przez około 5 sekund. Powinieneś skorzystać z tej funkcji, gdy witryna jest atakowana przez DDoS.

Tryb rozwoju

Ta opcja jest podana na stronie ustawień. Jeśli jesteś na stronie Cloudflare, możesz włączyć / wyłączyć tę opcję na stronie Buforowanie. Po włączeniu tego trybu oznacza to, że chcesz ominąć pamięć podręczną Cloudflare, abyś mógł zobaczyć zmiany w czasie rzeczywistym. Tych opcji należy używać podczas wprowadzania zmian w projekcie lub prac rozwojowych.

Poziom bezpieczeństwa

Domyślnie to ustawienie jest na średnim poziomie. Co to znaczy? Cloudflare wyświetli captcha użytkownikom najbardziej zagrożonym, a także użytkownikom o średnim poziomie zagrożenia. Cloudflare jest ostrożny w tym aspekcie.

Dlatego utrzymanie go na średnim poziomie może nie być dla ciebie dobre. Jak wtedy, gdy ludzie odwiedzają twoją stronę i widzą captcha, jeśli mogą być denerwujące, że mogą ją rozwiązać za każdym razem, gdy odwiedzają twoją stronę. Sugerujemy więc utrzymanie go na niskim poziomie.

Wniosek

Jeśli więc szukasz pakietu, który sprawi, że Twoja strona będzie bezpieczniejsza i szybsza, Cloudflare to doskonała rzecz do wykorzystania. Zaskakujące jest to, że jego darmowa wersja jest naprawdę przydatna do robienia różnic. Jeśli więc chcesz oszczędzać przepustowość lub często atakować, zalecamy skorzystanie z Cloudflare.

Ponadto każdy chce zajmować wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Google daje niewielką przewagę stronom korzystającym z SSL Cloudflare, aby było to możliwe nawet bez inwestowania ani grosza.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci skonfigurować Cloudflare. Staramy się wyjaśnić wszystko prostymi słowami, jednak jeśli nadal masz wątpliwości, możesz nas zapytać, zamieszczając komentarz poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map