Jak przeprowadzić migrację swojego bloga z WordPress.com do WordPress.org

0

Czy chcesz przenieść swój blog WordPress.com na wordpress.org?


Jeśli jesteś podobny do wielu innych osób, które zaczynają tworzyć blogi przy użyciu bezpłatnych usług WordPress.com, a teraz chcą przejść na bardziej elastyczną platformę wordpress.org, jest to idealny przewodnik dla Ciebie.

To dobry ruch, ponieważ uzyskasz rzeczywiste wrażenia z witryny opartej na WordPress, nie inwestując nawet grosza.

Więc jeśli spędziłeś dużo czasu na zarządzaniu blogiem WordPress, takim jak organizowanie kategorii, typografii, dostosowywanie motywów i tworzenie przydatnych treści dla czytelników.

Teraz Twój blog zaczyna generować ruch i zdajesz sobie sprawę, że nadszedł czas na przeniesienie bloga z WordPress.com. Oczywiście jest to bezpłatne, ale jeśli poważnie, dowiesz się, że istnieje wiele rzeczy, które ograniczają Twój rozwój.

Nawet jeśli wkrótce nie będzie to twoja sprawa, zdasz sobie sprawę, że WordPress.com bez wątpienia oferuje fantastyczną okazję do zapoznania się z tą niesamowitą platformą bez żadnych kosztów. Ale darmowy WordPress.com nie oferuje tak dużej kontroli jak samo hostowanie.

Na przykład na hostowanym WordPressie można używać różnych programów reklamowych, instalować dowolne wtyczki stron trzecich i instalować wybrane motywy bez żadnych ograniczeń.

Więc jeśli jesteś gotowy, aby przełączyć swoją stronę bez utraty zawartości, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku, pokażemy ci właściwy i łatwy sposób na przejście z WordPress.com do WordPress.org.

Jak przenieść swój blog / witrynę z WordPress.com na WordPress.org

Oto lista kroków, które omówimy w tym przewodniku

 • Kup plan hostingowy
 • Zainstaluj WordPress na nowym hostingu
 • Eksportowanie treści z WordPress.com
 • Importowanie linków Blogroll
 • Ustaw swojego bloga WordPress.com na Prywatny

1. Kup plan hostingowy

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz do samodzielnego hostowania WordPress.org, jest plan hostingu i nazwa domeny.

Polecamy Bluehost, ponieważ zapewniają wysokiej jakości usługi i wszystkie niezbędne narzędzia do budowy bloga na wordpres.org w bardzo przystępnych cenach.

HostingSprout.com rozpoczyna także swoją podróż z Bluehost. Ponadto Bluehost jest jednym z polecanych hostów przez WordPress. Z bezpłatną nazwą domeny i bezpłatnym certyfikatem SSL, Bluehost jest dobrą okazją do zdobycia.

Jeśli używasz niestandardowej nazwy domeny z bezpłatnym blogiem WordPress.com, śmiało, pobierz plan hostingowy od Bluehost, ponieważ nadal potrzebujesz hostingu. W tym przewodniku pokażemy, jak zachować tę samą domenę podczas migracji do wordpress.org bez utraty pozycji w wyszukiwarkach.

Z drugiej strony, jeśli tego nie zrobisz, nie pójdziesz nigdzie indziej, ponieważ Bluehost oferuje bezpłatną domenę wraz z planem hostingowym.

I oczywiście przechowuj swoje poświadczenia WordPress.com ze sobą, ponieważ nadal są potrzebne do eksportowania treści.

2. Zainstaluj WordPress na nowym planie hostingowym

Więc po zakupie planu hostingowego od Bluehost, przygotowanie go nie zajmie dużo czasu. Bluehost sprawia, że ​​instalacja WordPress jest łatwa.

Ich hosting zawiera prosty kreator konfiguracji, w którym wystarczy wybrać motyw, nazwę witryny, slogan i gotowe; zainstalują WordPress automatycznie. Na razie możesz wybrać dowolny motyw, ponieważ zawsze możesz go później zmienić.

Gdy zobaczysz, że instalacja WordPress powiodła się, zobaczysz również niektóre szczegóły instalacji, w tym adres URL witryny, admin, nazwę użytkownika i hasło. Zapisz te informacje, gdy są potrzebne do zalogowania się do pulpitu WordPress.

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu WordPress nadszedł czas na wyeksportowanie danych, które chcesz migrować do nowej witryny WordPress.

3. Eksportowanie treści z WordPress.com

Śmiało, zaloguj się do WordPress.com i wejdź do pulpitu zarządzania blogami.

Możesz po prostu wpisać „Yourdomain.wordpress.com/wp-admin”, aby uzyskać dostęp do pulpitu WordPress.

Z paska bocznego przejdź do Przybory > Eksport.

eksport wordpress

WordPress oferuje następnie 2 sposoby transferu, w których jedna metoda jest bezpłatna, a druga płatna. Przejdź za darmo i kliknij „Rozpocznij eksport”.

darmowy eksport wordpress

Następnie zapytają Cię, co chcesz wyeksportować. Po prostu wybierz „Cała zawartość” i kliknij przycisk „Pobierz plik eksportu”.

W przypadku, gdy zamierzasz wyeksportować konkretną treść, możesz ją wybrać, ponieważ proces migracji będzie taki sam, niezależnie od tego, czy wybierzesz całą zawartość, czy selekcję.

pobierz plik XML

Spowoduje to pobranie pliku XML na dysk komputera lokalnego, który zawiera wszystkie strony, posty, komentarze, kategorie, tagi, multimedia i wszelkie inne dostosowania.

Przed przejściem do następnego kroku warto wspomnieć, że czasami, gdy eksportowany plik ma rozmiar ponad 2 MB, importowanie go na nowy serwer hostingowy może być niemożliwe. Jest to jednak bardzo rzadki przypadek, ale jeśli napotkasz taki problem, nie martw się, łatwo go zdiagnozować.

Istnieją 2 sposoby. Po pierwsze skontaktuj się ze swoją firmą hostingową; prawie każda dobra firma hostingowa oferuje czat na żywo, aby szybko pomóc swoim użytkownikom. A drugim sposobem jest użycie Rozdzielacz plików WXR, który podzieli plik na porcje do zarządzania, dzięki czemu można go łatwo przesłać.

Jak wspomniano powyżej, jest to bardzo rzadki przypadek, więc nie musisz się martwić.

4. Zaimportuj swoje treści do własnej witryny WordPress

Aby zaimportować stare treści z WordPress.com, musisz zalogować się do nowego hosta, na którym zainstalowałeś zupełnie nowy wordpress.org. Jak opisano w kroku 2, po udanej instalacji WordPress otrzymasz adres URL logowania i inne dane logowania.

Po zalogowaniu się do nowego pulpitu WordPress przejdź do przybory > Import a następnie kliknij link „Zainstaluj teraz”, pokazuje się pod WordPress, jak pokazano poniżej.

Wtyczka importera wordpress

Automatycznie zainstaluje wtyczkę o nazwie „WordPress Importer”, która jest oficjalnym narzędziem opracowanym przez WordPress. Kiedy zobaczysz Uruchom narzędzie Importer wystarczy kliknąć link, który pojawia się na tej samej stronie.

uruchom link importera

Nastąpi przejście do strony, na której zostaniesz poproszony o przesłanie pliku XML (pliku wyeksportowanego z WordPress.com w kroku 3).

importuj plik do wordpress

Więc śmiało, kliknij „Wybierz plik” i zlokalizuj plik XML WordPress.com na swoim komputerze.

Po kliknięciu przycisku „Prześlij plik i zaimportuj” WordPress wyświetli kilka opcji.

Pytają, czy chcesz przypisać ten sam profil autora, którego używałeś na WordPress.com, czy chcesz utworzyć nowy. Możesz także przypisywać posty istniejącemu autorowi w nowej witrynie WordPress.

Istnieje również opcja pobierania i importowania załączników. Zaznacz to pole, aby przyniosło wszystkie pliki multimedialne, których używałeś w swoich postach i stronach. Musisz więc zaznaczyć to pole.

autor wtyczki przypisującej autora

5. Importowanie linków Blogroll

Jeśli korzystasz z linków Blogroll, możesz znać ten termin. Jednak w prostych słowach, linki Blogroll to lista linków, które normalnie pojawiają się na pasku bocznym twojej witryny. Są to linki do innych blogów, które mogą należeć do twoich znajomych. Możesz również link do własnych stron.

Więc jeśli używasz linków Blogroll, wykonaj ten krok; w przeciwnym razie przewiń w dół i pomiń ten krok.

Łącza Blogroll są w formacie OPML i można zapisać jego plik w formacie XML, który wyeksportuje i zaimportuje wszystkie pliki.

Jak więc znaleźć ten plik OPML? To proste. Jeśli korzystasz z bezpłatnej subdomeny, którą pod warunkiem WordPress.com, po prostu wpisz nazwę subdomeny w przeglądarce internetowej takiej jak ta

twoja_freedomain.wordpress.com/wp-links-opml.php

Jeśli jednak używasz niestandardowej nazwy domeny w blogu WordPress.com, musisz wpisać poniższy adres URL na karcie przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do pliku OPML.

twojadomena.com/wp-links-opml.php

Po naciśnięciu przycisku Enter przeglądarka otworzy plik OPML, który należy zapisać. Wystarczy kliknąć stronę prawym przyciskiem myszy i użyć „Zapisz jako” lub po prostu Ctrl + S do zapisania pliku. Zapisze plik w formacie XML. Użytkownik komputera Mac może zapisać go za pomocą Command + S..

Teraz, po zapisaniu tego pliku OPML, następnym krokiem jest wyeksportowanie go na własnym serwerze WordPress. Domyślnie w WordPress.org nie ma menedżera linków, więc musisz go włączyć, pobierając i aktywując wtyczkę.

Menedżer linków to jedna z doskonałych wtyczek, która istnieje od lat, opracowana przez WordPress. Po aktywacji wtyczki element „Linki” zostanie dodany do pulpitu WordPress.

blogroll URL

Aby zarządzać łączami blogroll z WordPress.com, musisz również zainstalować inną wtyczkę. Albo po prostu idź do Wtyczki > Dodaj nowe. Wyszukaj Importer OPML zainstaluj, a następnie aktywuj.

Teraz, aby zaimportować plik OPML, musisz ponownie odwiedzić Przybory > Import. Następnie kliknij „Uruchom importera”.

importer blogroll

Jak tylko go klikniesz, zobaczysz stronę z prośbą o przesłanie wcześniej zapisanego pliku OMPL. Kliknij Wybierz plik, a następnie zlokalizuj plik OMPL. Następnie naciśnij przycisk „Importuj plik OPML”.

importuj plik OPML w wordpress

WordPress zacznie teraz automatycznie importować linki i kategorie linków z właśnie przesłanego pliku. Po zakończeniu procesu zobaczysz komunikat o powodzeniu.

6. Ustaw blog WordPress.com na Prywatność

Importowanie treści z WordPress.com do WordPress.org nie spowoduje usunięcia treści opublikowanej na starym blogu WordPress.com. Oczywiście nie chcesz powielać swoich postów, stron i kategorii itp.

Istnieją więc dwa sposoby.

Jednym ze sposobów jest to, że jeśli nie chcesz przekierowywać ruchu WordPress.com na nowej stronie, wystarczy zrobić prosty krok, a to ustawia starego bloga na Prywatny.

W tym celu zaloguj się do pulpitu nawigacyjnego blogu WordPress.com.

Z paska bocznego przejdź do Ustawienia ustaw Prywatność bloga na Prywatny a następnie „Zapisz ustawienia”. Teraz tylko ty lub zatwierdzony przez ciebie użytkownik mogą uzyskać dostęp do starego bloga WordPress.com.

zmień prywatność bloga na prywatny

Innym sposobem jest to, że jeśli piszesz przez pewien czas, a Twój blog ma odwiedzających, nie byłoby mądrym powieszenie ich na starym blogu.

Uzyskanie ruchu na nowym blogu nie jest łatwe; zajmuje to dużo czasu i wysiłku, więc dlaczego nie przekierować starych użytkowników bloga na nowy blog. Na szczęście, bez wpływu na ranking wyszukiwarek, możesz łatwo przekierować swoich starych użytkowników do nowego bloga, wykonując następny krok.

6. Przekieruj użytkowników WordPress.com na stronę WordPress.org

Przekierowanie gwarantuje, że nie stracisz żadnego rankingu w wyszukiwarce, poprzez automatyczne przekierowanie użytkownika do nowej witryny bez względu na dostęp do twojego starego adresu.

Standardowym rozwiązaniem przekierowującym użytkowników do nowej lokalizacji jest użycie 301 nagłówków bez wpływu na ranking wyszukiwarki. Ale tutaj ograniczenie polega na tym, że aby wykonać takie zadanie, musisz uzyskać dostęp do pliku .htaccess. Ponieważ jednak WordPress.com nie zapewnia dostępu do .htaccess, nie możesz użyć tej metody.

Niestety WordPress.com oferuje tylko płatne narzędzie do przekierowania strony, które ma niewielką cenę, tj. Zaledwie 13 USD rocznie.

Jeśli więc uważasz, że Twój stary WordPress.com ma wystarczający ruch, za który warto zapłacić 13 USD rocznie, musisz wrócić do pulpitu nawigacyjnego WordPress.com. Kliknij „Ustawienia” na pasku bocznym i kliknij „przekierowanie”.

Następnie poprosi Cię o podanie nazwy domeny, w której chcesz przekierować odbiorców. Po wpisaniu nazwy domeny kliknij przycisk „Idź”.

płatne przekierowanie strony z wordpress.com do wordpress.org

Następnie zostaniesz poproszony o wypełnienie szczegółów płatności, aby sfinalizować zakup.

Gratulacje, już gotowe; wszyscy twoi użytkownicy i wyszukiwarki będą przekierowywać do nowej domeny.

Jeśli korzystasz z niestandardowej domeny z WordPress.com, to prawie gotowe. Wystarczy zmienić rekord DNS na nowego usługodawcę hostingowego, a wszystko będzie dobrze, w tym rankingi wyszukiwarek.

Z drugiej strony, jeśli zmieniasz domenę, musisz zmienić adresy URL wpisów. Musisz zaktualizować adresy URL powiązane z postami. Więc postępuj zgodnie z poniższymi krokami

 1. Przejdź do pulpitu WordPress.org.
 2. Zainstaluj i aktywuj Aktualizuj adresy URL programu Velvet Blues
 3. Idź do Narzędzia > Zaktualizuj adresy URL
 4. Podaj swój stary i nowy adres URL i wybierz, który adres URL powinien zostać zaktualizowany. I to wszystko.

Wniosek

Podsumowując, ta migracja z WordPress.com do WordPress.org jest dość prosta. Wystarczy wykonać następujące czynności

 • Wyeksportuj XML za pomocą pulpitu nawigacyjnego WordPress.com
 • Uzyskaj nową domenę i plan hostingowy. Zainstaluj WordPress na nowym planie hostingowym
 • Po zainstalowaniu WordPress na desce rozdzielczej WordPress wybierz Narzędzia > Eksport. Zaznacz pole załącznika, aby wyeksportować pliki multimedialne.
 • To wszystko.

Mam nadzieję, że ten samouczek pomoże Ci w migracji witryny WordPress.com do blogu na własnym serwerze. Jeśli potrzebujesz dalszej pomocy, nie wahaj się zapytać w sekcji komentarzy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map