Gramatycznie kontra Ginger 2020 – Który lepszy?

2)

Jako obcokrajowiec mówiący po angielsku wiemy, jak ważne i przydatne jest posiadanie dobrego narzędzia do korekty. Treść zawierająca krytyczne problemy wygląda nieprofesjonalnie, obrzydliwie, a nawet może zmusić odwiedzającego do opuszczenia Twojej witryny. Może to również poważnie wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Dlatego dla blogerów, studentów i pisarzy dobrze jest mieć niezawodne narzędzie do ich dyspozycji.


Gramatyka i imbir są jednym z najczęściej używanych narzędzi. Wszystkie te narzędzia mają swoje unikalne zalety. Musisz tylko dokonać idealnego wyboru i dlatego stworzyliśmy ten wysiłek (recenzja Grammarly vs. Ginger).

Należy pamiętać, że korekta nie jest idealną alternatywą dla korekty ludzkiej. Niewątpliwie zautomatyzowane narzędzia to świetny sposób na wykrycie wielu błędów w treści i oszczędność czasu. Konieczne jest także ręczne sprawdzenie raz.

gramatyka vs imbir

Więc bez zbędnych ceregieli przejdźmy na arenę

Gramatycznie kontra Ginger 2020 – Który lepszy?

Przegląd gramatyczny

Spośród narzędzi do korekty gramatyka jest najbardziej popularna, która sprawdza dokładność tekstu na podstawie 400 zaawansowanych reguł gramatycznych. Jest to oprogramowanie oparte na chmurze, w którym do pracy zawsze potrzebujesz połączenia z Internetem.

Dodatki

Gramatycznie jest bardzo elastycznym narzędziem pod względem użyteczności. Firma oferuje

 • Edytor online, w którym możesz sprawdzać tekst, a także zapisywać dokumenty jako wersje robocze.
 • Rozszerzenia dla przeglądarek Chrome, Safari i Firefox, które pomogą Ci w prawie każdym edytorze internetowym, takim jak WordPress. Jest to bardzo pomocne, ponieważ nie musisz przełączać się do edytora online.
 • Istnieje również dodatek do pakietu Microsoft Office i programu Outlook. Biuro MS jest szeroko stosowane, które tylko wskazuje błędy, więc integrując dodatek Gramatyka, możesz skutecznie wykrywać i poprawiać literówki gramatyczne.

gramatyczny dodatek biurowy

 • Wprowadzili także aplikację komputerową. Teraz nie musisz już otwierać przeglądarki w edytorze online, wystarczy otworzyć aplikację z komputera i zacząć pisać.

Przeczytaj Grammarly Review 2019: najlepsze narzędzie gramatyczne dla blogerów

Przegląd funkcji

Berło

Czy wygląd oprogramowania naprawdę ma znaczenie? Nasza odpowiedź brzmi „tak”. Złożony, stary interfejs zajmuje dużo czasu na zrozumienie.

Gramatyka oferuje prosty i bardzo prosty interfejs, który pomaga w lepszym pisaniu. Wszystkie funkcje są bardzo widoczne. Po podjęciu decyzji możesz zacząć z nimi, zakładając darmowe konto lub konto premium.

Profile specyficzne dla gatunku

Słowa mogą mieć różne znaczenia i strukturę w zależności od tematu / niszy, na której piszesz. Dzięki zrozumieniu tego zespołu Grammarly przedstawia wiele profili do wyboru. Profile te obejmują biznes, akademicki, techniczny, medyczny, kreatywny, blogspot i e-maile itp. Wybranie określonego profilu umożliwia algorytmowi wykrywanie błędów związanych z określoną niszą.

Być może zdajesz sobie sprawę z amerykańskiego i brytyjskiego angielskiego, który jest nieco inny w pisowni, interpunkcji i gramatyce. Tak więc, Gramatyka pozwala również wybrać ten, który pomaga w lepszym stylu pisania.

Ulepszanie słownictwa

Specjalność występuje w postaci pomysłowej funkcji ulepszania słownictwa w wersji gramatycznej pro. Z marketingowego punktu widzenia słowa mają duży wpływ. Sugestie słownictwa radykalnie pomagają w pisaniu różnorodnych artykułów. Na podstawie kontekstu pisania Gramatycznie sugeruj alternatywne słowa, poprawiając tym samym czytelność i skuteczność.

Kontroler plagiatów

Oprócz zaawansowanego narzędzia do sprawdzania gramatyki, do ładnego oprogramowania dołączone jest narzędzie do sprawdzania plagiatu. Jest to korzystna funkcja dla wydawców internetowych, nauczycieli i uczniów. To narzędzie pomaga znaleźć unikalność tekstu na 8 miliardach stron internetowych i jest dostępne tylko dla płatnych użytkowników. Chociaż nie jest tak biegły jak narzędzia takie jak Plagiarism checkerX i Copyscape itp. Ale nadal warto z niego korzystać.

Pomoc w czytaniu

Jeśli napotykasz problemy podczas czytania artykułów w języku angielskim, dobrą wiadomością jest to, że Gramatyka pomoże ci zrozumieć znaczenie bez ciągłego wpisywania słów w słowniku. To także oszczędza czas. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować rozszerzenie przeglądarki internetowej, kliknij je, a następnie włącz.

Teraz, jeśli znajdziesz jakieś nieznane Ci słowa, kliknij dwukrotnie, aby uzyskać znaczenie i wyjaśnienie na tym samym ekranie.

gramatyczne wyjaśnienie

Inne przydatne funkcje gramatyczne

 • Utwórz słownik osobisty: Możesz dodawać słowa do osobistego słownika gramatycznego, więc następnym razem nie będzie ich podkreślać jako błędy.
 • Pisownia i odpowiednia para: Wykryje błędy w pisowni, a także sugestie dotyczące użycia właściwej pary słów.
 • Strona bierna: Program oznacza nadużywanie pasywnego głosu w treści.
 • Interpunkcje: Podkreśla brakującą i źle umieszczoną interpunkcję.
 • Rozwlekłość stylu: To automatycznie znajdzie sposób na skrócenie zdań w celu zwięzłego wyjaśnienia.
 • Powtórzenie: Jeśli określone słowo się powtarza, narzędzie to sugeruje jego zastąpienie.
 • Propozycja: Gramatycznie wskazuje także na pomieszane przyimki.

Próbując, możesz odkryć o wiele więcej

Bezpłatnie gramatycznie z ograniczonymi funkcjami
Premium Gramatycznie ciesz się wszystkimi funkcjami

Doświadczanie gramatycznie

Bycie blogerem Grammarly aplikacja internetowa jest dla nas bardzo korzystna. Znajdziesz aplikację z obsługiwanego sklepu z przeglądarkami lub po prostu przejdź do sekcji Aplikacje gramatycznego pulpitu nawigacyjnego. Automatycznie integruje się z niemal tekstowym edytorem internetowym, takim jak Gmail, Facebook, Twitter i WordPress itp. Wspomnieliśmy już o innych dodatkach Gramatyki na początku.

Spójrz na edytor WordPress;

gramatycznie w edytorze WordPress

Gramatycznie aplikacja internetowa pokazuje liczbę błędów krytycznych i błędów popełnianych, mamy tylko 1 błąd krytyczny na powyższym zrzucie ekranu. Podczas gdy możesz zobaczyć sugestie, najedź kursorem na słowo. Jeśli chcesz uzyskać wyjaśnienie, kliknij „ZOBACZ WIĘCEJ W GRAMMARLY”. Pojawi się edytor gramatyczny, w którym możesz również poprawić błędy, a także zobaczyć wyjaśnienie słów liczonych jako błąd.

Darmowe i premium plany

Gramatyka jest dostępna zarówno dla użytkowników bezpłatnych, jak i płatnych. Darmowe konto zawiera ograniczone funkcje, takie jak 150 reguł gramatycznych, podczas gdy twierdzą, że premium może sprawdzić twoją zawartość, biorąc pod uwagę ponad 400 czeków.

Plany premium zaczynają się od 29,95 USD za abonament miesięczny, podczas gdy możesz poważnie zaoszczędzić na kosztach, subskrybując roczną subskrypcję za 11,66 USD / miesiąc.

Plusy

 • Jeśli angielski nie jest Twoim językiem ojczystym, jest to najlepsze dostępne narzędzie
 • Zapewnia bardzo przydatną bazę wiedzy do nauki gramatyki
 • Określone wykrywanie błędów kontekstowych
 • Bardzo pomocne narzędzie dla studentów, blogerów i firm
 • Wbudowane narzędzie do sprawdzania duplikacji treści
 • Zeskanuj tekst w poszukiwaniu struktury zdań, błędów ortograficznych, interpunkcji i wielu innych.

Cons

 • Dotychczas brak dodatku MS Office dla użytkowników komputerów Mac.
 • Kosztowne miesięczne rozliczenia, dlatego zalecamy roczną subskrypcję
 • Czasami przestają działać lub przestają rozpoznawać błędy, dopóki nie otworzysz ponownie zawartości w edytorze gramatyki

Kup gramatycznie za ponad 400 kontroli gramatycznych za 11,66 USD / miesiąc

Przegląd imbiru

Imbir to również najlepsze narzędzie do korekty, a także stare. Oprogramowanie oferuje dużą użyteczność dzięki wielu dodatkom do przeglądarek, produktów MS i innych aplikacji. Chociaż tak jest nie tak zaawansowany jak gramatyka, wciąż na tyle godny spróbowania i często uważany za gramatyczną alternatywę głównie ze względu na obawy cenowe. Podobnie jak Gramatyka, Ginger potrzebuje również połączenia z Internetem.

Dodatki

Jeśli chodzi o platformy, na których można korzystać z usług Ginger, jest to poręczne jak gramatyka.

 • Narzędzie online na ich stronie internetowej nie wymaga utworzenia konta, wystarczy umieścić tekst i sprawdzić. Sprawdza ograniczone słowa.

korekta imbiru online

 • Do pracy na pulpicie mają obsługiwaną przez Windows aplikację, którą można bezpłatnie zainstalować i jest dostępna na ich stronie.
 • Jeśli chcesz, aby Ginger współpracował z polami edycji online, takimi jak Facebook, Gmail, Twitter, WordPress, po prostu zainstaluj rozszerzenie przeglądarki dostępne dla Chrome i Safari.
 • Imbir wykracza poza gramatykę, oferując aplikacje mobilne na Androida i iOS. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować aplikację do pisania ze sklepu z aplikacjami i zweryfikować zawartość. Aplikacja umożliwia także korzystanie z innych funkcji. Istnieje również aplikacja Klawiatura.

Berło

Ginger nie oferuje edytora online takiego jak Grammarly, ale zachęca użytkowników do korzystania z ich dodatków. Interfejs aplikacji komputerowej jest bardzo prosty, podobnie jak Gramatyka, gdzie wszystko jest bardzo jasne. Spójrz na to.

interfejs imbiru

Repraser

Reformator zdań to świetna funkcja, która wprowadza różnorodność tekstu, dzięki czemu możesz wyrażać swoje myśli lepszymi słowami. To sprawdzi twoje zdanie po zdaniu i dostarczy sugestie z synonimami, idiomami i frazami itp. Osobiście jest to przydatna funkcja, ale ręczne sprawdzanie treści zdanie po zdaniu jest naprawdę czasochłonne.

Trener osobisty

Osobisty trener Ginger to specjalny program szkoleniowy dla płatnych klientów. Jest to program do nauki, który gromadzi lekcje angielskiego na podstawie twoich błędów, abyś mógł w przyszłości uniknąć tych samych błędów. Zamiast skupiać się na ogólnym angielskim osobistym trenerze Ginger pomaga skupić się na słabych obszarach, dostosowując indywidualne lekcje.

Tekst na mowę

Czy masz słabą wymowę? Jeśli tak, okazuje się to bardzo pomocne w nauce. Chociaż teraz mamy darmowego tłumacza Google, który potrafi mówić, ale Ginger oferuje różne inne funkcje. Możesz wybrać prędkość czytania, głos męski / żeński, amerykański / brytyjski akcent i odtwarzać go lub wstrzymywać w dowolnym momencie. Ponadto podświetli aktualnie czytany tekst, aby go zachować. Niestety ta funkcja nie jest dostępna dla bezpłatnych użytkowników, którzy muszą wykupić subskrypcję premium.

Tłumacz

Imbir to świetne oprogramowanie, które pomoże ci pokonać barierę językową. To darmowa usługa, która tłumaczy Twoje treści na ponad 40 języków. Wystarczy wkleić tekst do oprogramowania i wybrać język wyjściowy. To nie jest najnowocześniejsza funkcja jak tłumacz Google oferują również ten sam rodzaj funkcjonalności.

Pomagaj w czytaniu

Czytanie artykułów w Internecie jest nieco nieporządne, jeśli nie znasz się dobrze po angielsku. Podobnie jak gramatycznie, Ginger pomaga ci w tym, że wystarczy dwukrotnie kliknąć słowo, a pojawi się okno wyjaśniające znaczenie. Kliknięcie przycisku „Więcej” spowoduje wyświetlenie dodatkowych wyjaśnień na tym samym ekranie.

Konfiguracja takiej funkcji nie wymaga żadnych prac technicznych. Wystarczy zainstalować dodatek internetowy i jest gotowy. Szczerze mówiąc, uważamy, że Grammarly ma w tym dobrą robotę niż Ginger.

wyjaśnienie imbiru

Inne przydatne funkcje w Ginger

 • Korekta pisowni: Podobnie jak inne narzędzia do korekty, Ginger dobrze wykrywa źle napisane słowa.
 • Popraw wszystko: Oprogramowanie pozwala poprawić wszystkie błędy naraz lub cofnąć wszystkie zmiany jednym kliknięciem.
 • Angielski w USA / Wielkiej Brytanii: Możesz przełączać się między językami, aby oprogramowanie lepiej wykrywało problemy.
 • Interpunkcje: Umieszczenie interpunkcji we właściwym miejscu jest zawsze kluczowe, pomaga Ci to sprawdzanie interpunkcji Ginger.
 • Słownik osobisty: Dodaj swoje słowa do słownika osobistego, aby w przyszłości policzyć je jako błędy.
 • Synonimy: Ma synonimy i sekcję ich definicji. Wystarczy kliknąć słowo prawym przyciskiem myszy w edytorze Ginger i wybrać funkcję synonimów.

Doświadczanie imbiru

Jeśli pracujesz w Internecie, lepiej wypróbuj dodatek do przeglądarki, który można zainstalować ze sklepu Chrome lub bezpośrednio za pośrednictwem witryny Ginger. Działa z prawie każdym edytorem online i wskazuje błędy, takie jak poniżej, które można zobaczyć w edytorze WordPress.

Oprogramowanie wyróżnia błędy i masz możliwość dodania słowa do osobistego słownika lub poprawienia go według ich sugestii.

imbir w wordpress

Darmowe i premium plany

Ginger oferuje zarówno plany bezpłatne, jak i premium. Bezpłatni użytkownicy mają dostęp do ograniczonego sprawdzania gramatyki i przeformułowywania zdań. Podczas gdy użytkownik premium może bez ograniczeń korzystać z wyrażenia zdania, osobistego trenera, czytnika tekstu i narzędzia do tłumaczenia.

Obecnie abonament miesięczny jest dostępny za jedyne 14,98 USD / miesiąc, podczas gdy roczna subskrypcja kosztuje około 74,88 USD / rok (6,24 USD / miesiąc).

Plusy

 • Funkcja osobistego trenera pomaga zmniejszyć szanse ponownego popełnienia tego samego błędu.
 • Rozszerzenia dla Androida, iOS, MS Office, przeglądarek i komputerów stacjonarnych.
 • Wykryj gramatykę, interpunkcję i błędy ortograficzne
 • Potrafi przeformułować zdania dla lepszego sformułowania i jasności

Cons

 • Brak narzędzia do sprawdzania plagiatu dołączonego do Ginger.
 • Brak aplikacji dla systemu Mac OS. Ale masz dodatek Safari.

Gramatycznie kontra imbir: werdykt

Dlatego naszym zdaniem Grammarly jest najbardziej zaawansowanym narzędziem do korekty dostępnym na rynku. Firma stale poprawia wydajność, a teraz może wykrywać błędy na podstawie ponad 400 czynników. Super inteligentne jest znajdowanie błędów kontekstowych i sugerowanie właściwych słów. Możesz go używać w dowolnym miejscu, np. W MS Office, przeglądarce internetowej lub zainstalować aplikację komputerową.

Z drugiej strony, Ginger jest również niesamowity, ale pełen niepotrzebnych usług, takich jak tłumacz i czytnik tekstu itp., Ponieważ tłumacz Google może skutecznie wykonywać to zadanie. Podczas gdy Ginger tęskni również za plagiatem, który może okazać się wygodną opcją dla wydawców internetowych.

Odwiedź Ginger

Odwiedź Gramatyka

Daj nam znać, który z gramatycznych vs Ginger oferuje lepszą wydajność. Czy uważasz, że warto użyć sprawdzania gramatyki pod kątem plagiatu, czy naprawdę odnosi się on do treści plagiatowych? Nie wahaj się podzielić uwagami w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map