10 najlepszych gramatycznych alternatyw w 2020 roku

7

Czy wiesz, że błędy gramatyczne mogą wpływać na pozycję w blogu, popularność i osobowość?


Chociaż drobne błędy są nie do zapomnienia, pisanie artykułów wolnych od błędów powinno być twoim najwyższym priorytetem.

Dla osób nierodzimych posługujących się językiem angielskim identyfikowanie i korygowanie błędów gramatycznych jest przytłaczającym zadaniem, chyba że uzyska się pomoc od innych.

Większość osób polega na biurze MS, ale może to być pomocne w przypadku błędów ortograficznych, a nie błędów gramatycznych i / lub innych. Chociaż Gramatyka jest zaawansowanym narzędziem z mnóstwem funkcji, jej kosztowne plany mogą zachęcić cię do znalezienia gramatycznej alternatywy.

Możesz także przeczytać:
Najtańsi dostawcy hostingu w chmurze

Zanim zaczniemy, powinieneś wiedzieć, że Gramatyka pozwala wybrać pomiędzy brytyjskim / amerykańskim angielskim, sprawdzić plagiat, oferuje liczne style pisania, sugestie dotyczące wzbogacania słownictwa, znaleźć gramatykę & błędy interpunkcyjne, i wiele więcej. Przeczytaj naszą szczegółową recenzję gramatyczną tutaj.

Dlaczego gramatycznie lepiej niż inni?

Gramatyka jest jednym z zaawansowanych, nowoczesnych i doskonałych narzędzi, które oferuje wiele funkcji w jednym miejscu, a teraz nie ma jednego narzędzia wystarczająco dobrego, aby je pokonać. Chociaż istnieje wiele usług, zaawansowany algorytm Grammarly działa jak urok i sugeruje wszystkie możliwe błędy w ciągu kilku sekund. Spróbuj ponownie i skorzystaj z 7-dniowego DARMOWEGO okresu próbnego.

 • Eliminuje błędy gramatyczne, ortograficzne i interpunkcyjne.
 • Sugeruje pokrewne słowa dla często używanych zwrotów / słów lub poszerza słownictwo.
 • Natychmiast sprawdź plagiat, aby uniknąć powielania treści.
 • Pomóż ulepszyć strukturę zdań za pomocą przykładów.

Wypróbuj gramatycznie TERAZ

Tak więc, bez względu na powód szukania alternatyw dla gramatyki, czy to cena, jakość, czy coś innego tutaj, zestawiliśmy listę 10 najlepszych najlepsze gramatyczne alternatywy.

10 najlepszych gramatycznych alternatyw w 2020 roku

1. ProWritingAid

ProWritingAid jest doskonałą gramatyczną alternatywą, gdy głównym celem jest ustalanie cen. Jest to bogate w funkcje narzędzie, które jest dostępne zarówno w wersji darmowej, jak i premium. Możesz łatwo włączyć go do przeglądarki, aby analizować braki w tekście podczas pisania w Gmailu, WordPressie, Facebooku i Twitterze itp. Co więcej, można go łatwo zintegrować z MS Office i Dokumentami Google. Deweloperzy zapewniają również dostęp do interfejsu API, dzięki czemu programiści mogą zintegrować go z aplikacją. Nie ma aplikacji komputerowej dla darmowych użytkowników.

Podobnie jak Gramatyka, oferują wiele stylów pisania, takich jak ogólne, biznesowe i akademickie, posty na blogach itp. Możesz wybierać spośród amerykańskiego, brytyjskiego i ogólnego języka angielskiego. Korzystanie z ProWritingAid jest absolutnie proste. Po zainstalowaniu rozszerzenia zobaczysz małą ikonę, która pojawia się za każdym razem, gdy jesteś w edytorze tekstów dowolnej witryny. Teraz po prostu najedź kursorem myszy na ikonę i wybierz dowolną opcję testowania gramatyki, nadużywanych słów, stylu, klisz i zwolnień itp..

Jeśli nie chcesz przeprowadzać żadnej instalacji, po prostu przejdź do ProWritingAid i zarejestruj się. Tym, co czyni to narzędzie bliską alternatywą dla gramatyki, jest to, że może wykonywać 25 typów testów na tekście, takich jak gramatyka, zaimki, struktura zdań & długość, przejście i niejasne słowa itp. Ich styl pisania jest bardzo skuteczny w korygowaniu słów w celu poprawy czytelności.

Opcja Thesaurus wyróżnia słowa, a po najechaniu kursorem myszy możesz wybrać z listy alternatywnych słów. Narzędzie jest dostępne po bardzo niskich stawkach i kosztuje tylko 60 USD za roczną subskrypcję, podczas gdy dożywotnia subskrypcja kosztuje 210 USD.

Plany są wspierane 14-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Nie zawierają żadnego tłumacza, ale naszym zdaniem ogólnie nie jest uważany za element obowiązkowy w narzędziu do korekty. Chociaż zapewniają kontrolę plagiatu, będzie Cię to kosztować dodatkową kwotę. ProWritingAid to niesamowite narzędzie z długą listą funkcji i na pewno warte swojej ceny.

2. WhiteSmoke

WhiteSmoke to także bardzo wydajne narzędzie do pisania i korekty w języku angielskim. Wskazuje gramatykę, interpunkcję, sprawdzanie pisowni i sugestie dotyczące stylu pisania. Jest dostępny dla wszystkich typów urządzeń, w tym Mac, Windows, przeglądarek internetowych, iOS i Android itp. Oprogramowanie zawiera ponad 100 szablonów pisania, takich jak CV, kondolencje, podziękowania, raporty i listy motywacyjne itp..

Translator WhiteSmoke jest oparty na statystycznym tłumaczeniu maszynowym i pokazuje tłumaczenie z najwyższym prawdopodobieństwem dokładności. Obsługują prawie 55 języków. Program wyróżnia słowa, a po najechaniu kursorem myszy można zobaczyć sugestie dotyczące gramatyki i interpunkcji. Sprawdza 16 różnych obszarów zdania, takich jak fragmenty, czas, niepoprawna interpunkcja i zwisające modyfikatory itp..

Narzędzie to wyjaśnia, dlaczego słowo jest podświetlane, a także podaje przykład postępowania z tym słowem. Przedstawia także obszerną listę synonimów za pomocą tezaurusa, która jest idealna do poszerzenia słownictwa i znalezienia alternatywy słowa, które jest używane wielokrotnie w twoim dokumencie. Ponadto definiuje również wybrane słowo.

Za pomocą WhiteSmoke możesz dowiedzieć się, czy tekst jest plagiatowany, czy nie. Jest to bardzo pomocne, jeśli zatrudnisz pisarzy online dla swojej witryny. Firma opracowała dodatek, który pomaga użytkownikom podczas pisania w Outlooku, MS Office lub innych polach edycji tekstu. WhiteSmoke wskazuje na błędy czerwoną czcionką (w przypadku błędów pisowni), zieloną (w przypadku gramatyki) i szarym (w przypadku powtarzających się) słów.

Jedną z fajnych rzeczy jest to, że zapewniają różne samouczki wideo związane z przyimkami, czasownikami pomocniczymi, rzeczownikiem i zaimkami itp. Aby uzyskać pomoc, możesz zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail. WhiteSmoke kosztuje 4,16 USD / miesiąc za "Kluczowy" plan i 6,67 USD / miesiąc za "Premia" roczna subskrypcja.

Firma zapewnia 48-godzinną polisę zwrotu dla planów, których ważność jest krótsza niż 31 dni, podczas gdy inne plany obejmują 31-dniową polisę zwrotu. WhiteSmoke to imponujące narzędzie do pisania po angielsku, ale oferuje tylko 4-dniową wersję próbną, która jest bardzo ograniczona. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​Ginger jest bardziej kompatybilny pod względem użyteczności i niezawodności niż WhiteSmoke.

3. Imbir

Imbir to kolejne dość genialne narzędzie wśród uczniów, nauczycieli i blogerów ze względu na jego skuteczne wyniki. Ginger oferuje funkcje z większą wygodą, ponieważ jest dostępny dla systemów Windows, iOS, Android, Chrome, Safari i Mac. Możesz użyć narzędzia korekty Ginger podczas pisania w polach edycyjnych, takich jak WordPress, lub po prostu przejść na ich stronę i wkleić tekst. Pomaga nawet podczas korzystania z paska wyszukiwania w witrynach takich jak YouTube.

Imbir bardzo szybko wykrywa błędy i je podkreśla. Po najechaniu myszką na podświetlone słowo wyświetli się sugestia jego poprawienia. A jeśli chcesz zatwierdzić wszystkie sugestie na raz, kliknij „Zatwierdź wszystko”. Podobnie jak gramatycznie, w Ginger możesz także wybrać brytyjski lub amerykański angielski.

Imbir tłumaczy również twój dokument na 40 języków, w tym chiński, francuski, urdu, hindi, arabski i rosyjski. Ponadto możesz przeszukiwać definicję swoich słów w słowniku i ponownie sformułować zdania w celu uzyskania różnorodności ich struktury. Ponadto można również utworzyć słownik osobisty, aby program nie wyświetlał błędów dla tych słów następnym razem. Czytnik tekstu to kolejna unikalna funkcja Ginger, która jest przydatna do nauki wymowy, ale jest dostępna tylko w wersji premium.

Istnieją dwie wersje Free i Premium. W darmowej wersji brakuje niektórych cech, takich jak raport z analizy błędów, czytnik tekstu i nieograniczony moduł sprawdzania gramatyki. Zalecamy zainstalowanie rozszerzenia przeglądarki lub komputera zamiast wypróbowywania ich witryny. Ponieważ podczas sprawdzania tekstu przez wklejenie na jego stronie internetowej będzie analizowane tylko ograniczone słowa.

W przypadku abonamentu rocznego Gramatyka pobiera 11,66 USD miesięcznie, a Ginger kosztuje 7,49 USD miesięcznie (oferując 40% zniżki). Imbir jest jedną z najlepszych gramatycznych alternatyw dla komputerów Mac i innych użytkowników, ale brakuje mu narzędzia plagiatu, które ułatwiłoby wydawcy internetowemu walkę z powielaniem. Ponadto, gdy używasz ich synonimów lub funkcji definicji, klikając słowo prawym przyciskiem myszy, następuje przejście do karty synonimów lub definicji zamiast wyświetlania informacji na tej samej karcie. To nie jest duży problem, ale wydaje się irytujący.

 • Gramatycznie kontra imbir – Który lepszy?

4. JetPack

Następna na liście jest wtyczka JetPack WordPress. Jeśli korzystasz z WordPress, być może korzystasz już z tej wtyczki. Ponieważ to jedno narzędzie może zapewnić wiele korzyści, takich jak śledzenie ruchu w witrynie, poprawa bezpieczeństwa, bezpłatne motywy i wiele innych. Jego funkcja korekty działa na takich samych zasadach jak Po terminie. Dla blogerów WordPress dobrze jest mieć narzędzie do korekty bezpośrednio w edytorze postów zamiast wklejać zawartość osobno w edytorze tekstowym narzędzia do sprawdzania języka angielskiego.

Po zainstalowaniu Jetpack zobaczysz taką ikonę. Zacznij pisać lub wklej zawartość, a następnie kliknij tę ikonę. Rozpocznie skanowanie i oznaczy słowa czerwonymi, zielonymi i niebieskimi liniami. Kolor czerwony oznacza, że ​​słowo jest źle napisane lub niewłaściwie użyte; zielony pokazuje błędy gramatyczne, a niebieski oznacza wskazówkę dotyczącą stylów pisania. Ponadto zawiera wyjaśnienie błędów.

Możesz skonfigurować narzędzie do korekty Jetpack, nawigując Użytkownicy => Twój profil. Zaznacz pola wyboru funkcji, którą chcesz włączyć. Główną cechą jest wykrywanie nadużywanego, złożonego, pasywnego głosu i frazesów itp.

Funkcje gramatyki jetpack

Ponadto narzędzie może korygować posty napisane w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim i francuskim.

Narzędzie jest proste i możesz korzystać ze wszystkich jego funkcji korekty, nie płacąc nawet grosza. Ale brakowało kilku głównych funkcji. Nie możesz skomponować osobistego słownika i nie będzie on wskazywał na niewłaściwie użyte słowa napisane w językach innych niż angielski. Nie pozwalają też wybierać spośród amerykańskich, brytyjskich i kanadyjskich stylów angielskich. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​nie jest tak skuteczny jak gramatyka czy imbir, ale jest godnym darmowym narzędziem, które może pomóc Ci poprawić swoje podstawowe umiejętności pisania.

5. PaperRater

PaperRater działa na algorytmach komputerowych, które są pieszczotliwie nazywane Grendel. Obecnie nie ma rozszerzenia ani wersji komputerowej tego narzędzia. Po prostu odwiedź ich Korektor i sprawdzanie gramatyki i umieść tekst w polu, które pojawi się przed tobą i uzyskaj raport. Ich system podkreśla słowa, które zawierają błędy ortograficzne lub mają problemy gramatyczne. Poniższy obrazek przedstawia funkcje PaperRater.

funkcje paperrater korektora

Ponieważ każdego roku wydawcy online publikuje wiele danych, konieczne jest opublikowanie oryginalnych danych. PaperRater oferuje również narzędzie do sprawdzania plagiatu, takie jak Gramatyka. Ale w darmowej wersji narzędzie do sprawdzania plagiatu pokazuje tylko procent nieoryginalności. Nie można znaleźć plagiatowanych linii ani treści bez subskrypcji płatnego abonamentu. Ponadto jest zintegrowany z narzędziem do korekty, co oznacza, że ​​musisz osobno wkleić tekst w Plagiarism Checker.

Oferują również konstruktor słownictwa. Wystarczy wpisać słowo, a przedstawią one definicję, a także różne przykładowe zdania, aby można było wpaść na pomysł użycia tego słowa.

PaperRater jest podobny do Gramatyki, ale jego darmowa wersja ma różne ograniczenia. Nie można importować plików, a także narzędzie jest ograniczone do 5 stron. Co więcej, ich korektor jest nieco złożony. W przypadku subskrypcji premium, chociaż oprogramowanie jest tanie, nie jest to najlepsze rozwiązanie i nie można na nim polegać.

6. Zręczny zapis

Różnorodność funkcji czyni SlickWrite bliską alternatywą dla gramatyki. Przede wszystkim użyj edytora do pisania lub wklej tekst. Teraz wciśnij check z paska bocznego. Narzędzie wskaże różne elementy z akapitów, takie jak zbędne zdania, głos pasywny, słowa przejściowe, przysłówki i popularne słowa początkowe itp..

Fajną rzeczą w SlickWrite jest to, że ma wiele zintegrowanych opcji. Po wybraniu słowa u dołu pojawi się wyskakujące okienko, w którym możesz znaleźć powiązane słowa oraz tezaurus lub definicję słownika. Ponadto zawiera opcje Google i Wikipedia, aby uzyskać więcej informacji.

Czytelność ma duże znaczenie, ponieważ artykuł, który jest trudny do przeczytania, jest prawie bezużyteczny dla czytelników i / lub osób poszukujących informacji. Korzystając z funkcji struktury zdań SlickWrite, możesz zwiększyć czytelność swojego artykułu. Pokaże złożone i długie zdania. Jako pisarz możesz nie wiedzieć o „Flow”. SlickWrite przedstawia szczegóły graficzne dotyczące długości słowa, długości zdania i przepływu strukturalnego, aby użytkownik mógł łatwo zmieniać natężenie przepływu.

Możesz skonfigurować SlickWrite w ciągu kilku chwil, po prostu przejdź do jego ustawień i zaznacz pola odpowiadające rodzajom problemów, które chcesz znaleźć w tekście. Spośród wszystkich zalet najlepszą częścią tego internetowego oprogramowania do korekty są statystyki. Przedstawi dogłębną zbiorczą analizę twoich treści, a także statystyki fraz i słów. Do tej pory możesz korzystać z ich usług bezpłatnie, ponieważ obecnie nie ma wersji premium.

SlickWrite to niezwykłe narzędzie, które zawiera wiele reguł, które możesz włączyć lub wyłączyć według własnego uznania. Ale to nie jest wygodne. Podobnie jak w gramatyce, pozwalają one na korekcję jednym kliknięciem, gdzie wystarczy kliknąć sugestię korekty. Oznacza to, że możesz używać Slick Write tylko do wykrywania błędów. W przypadku osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym, zalecamy wypróbowanie narzędzia zapewniającego łatwość użycia do korekcji, takiego jak gramatyka.

 • Zastanów się również nad przeczytaniem: 10 najlepszych programów sprawdzających plagiat i usług

7. 1Checker

Badając najlepsze 10 najlepszych gramatycznych alternatyw, 1Checker z pewnością znalazł się w dobrej pozycji ze względu na swoją elastyczność. Możesz użyć wersji online lub zainstalować ją na urządzeniach z systemem Windows lub Mac. Może być zintegrowany z Wordem i Outlookiem. Program działa na systemie przetwarzania języka naturalnego, który jest połączeniem informatyki i sztucznego języka.

Po kliknięciu przycisku „Recenzja” po pewnym czasie zostaną wyświetlone statystyki, które są procentami gramatyki, ortografii i innych błędów. Wystarczy go zamknąć i rozpocząć edycję. Narzędzie po prostu podkreśla błędy i przedstawia porady poniżej słów. Wyświetlają również wyjaśnienie oznaczonych słów na pasku bocznym. Jeśli nie chcesz sprawdzać każdego błędu, po prostu naciśnij „Zastosuj wszystko”, aby uzyskać automatyczną korektę.

1Checker zapewnia również mnóstwo szablonów związanych z biznesem i komunikacją. Po prostu wybierz „Szablon dokumentu”, a następnie wypełnij puste pola po lewej stronie. Automatycznie generują dokładną kopię dokumentu. 1Checker zawiera również tłumacza obsługiwanego przez Google i Bing, dzięki czemu możesz szybko tłumaczyć niejasne słowa i frazy.

Jest to darmowy program, taki jak Grammarly darmowa wersja, do wykrywania podstawowych błędów. Może to być pomocne w eliminowaniu słownictwa, błędów ortograficznych i zmian strukturalnych. Podsumowując, warto korzystać z tego oprogramowania, ponieważ nic Cię to nie kosztuje.

8. Korekta online

OnlineCorrection to darmowy program online, który uchroni Cię przed zakłopotaniem, z jakim możesz się spotkać z powodu błędów gramatycznych i ortograficznych. Uważnie analizuje zawartość, a następnie wymienia błędy. Wprowadzanie poprawek jest bardzo łatwe, ponieważ niewłaściwe słowa są oznaczone różnymi kolorami. Narzędzie zapewnia również sugerowane słowa.

OnlineCorrection wyszukuje gramatykę, styl, pisownię, interpunkcję i powielanie słów w tekście. Nie ma sposobu, aby znaleźć oryginalność treści. Nie oferują też żadnej wersji premium tego narzędzia.

Oprócz funkcji korekty języka angielskiego OnlineCorrection obsługuje także wiele języków, co jest najlepszą częścią tego narzędzia sprawdzającego. Oprogramowanie może poprawić każdy tekst napisany w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim, portugalskim i rosyjskim.

OnlineCorrection to proste narzędzie do korekty artykułu przed opublikowaniem lub zaprezentowaniem go komukolwiek. Może to być znacząca opcja, jeśli szukasz bezpłatnych alternatyw gramatycznych. Ponadto nie trzeba się rejestrować, więc powinieneś spróbować.

9. HemingWay

HemingWay koncentruje się głównie na zwiększaniu czytelności twoich postów. Możesz użyć ich wersji online lub pobrać aplikację komputerową. Ale musisz zapłacić 19,99 USD za wersję komputerową. Poza tym można go używać w WordPressie lub edytorze Medium. Prezentują także ocenę czytelności.

Po wklejeniu tekst podświetli frazy w różnych kolorach. Narzędzie informuje, które zdanie jest trudne do odczytania, a także zawiera sugestie dotyczące uproszczenia słów. Edytor Hemingway ma również wiele opcji, takich jak nagłówki, pogrubienie, kursywa, wypunktowanie i wstawianie łączy itp. Z drugiej strony edytor gramatyki nie pozwala użytkownikowi wstawiać łączy ani wklejać tekstu za pomocą hiperłączy.

Narzędzie oznacza także pasywny głos z zdań. Z naszego punktu widzenia Hemingway nie jest skutecznym narzędziem do błędów gramatycznych.

Chociaż jest to świetne narzędzie do zwiększania czytelności twoich artykułów, gdzie to pasuje? Możesz najpierw użyć jakiegoś zaawansowanego narzędzia, takiego jak Gramatyka, a następnie przekazać ten artykuł przez Hemingway, aby twój artykuł był nie tylko wolny od błędów gramatycznych, ale także skomponowany w sposób łatwy do odczytania.

10. Reverso

Jeśli szukasz internetowego narzędzia do korekty, Reverso jest dla Ciebie. Opracowali rozszerzenie dla użytkowników Chrome, ale nie ma aplikacji komputerowej, Android ani iOS. Aby skorzystać z wersji online, przejdź do Odwrotnie i wklej tekst. Może nie znaleźć błędów z wyprzedzeniem, ale dobrze jest znaleźć podstawowe błędy.

Co sprawia, że ​​jest to podobne oprogramowanie do Gramatyki? Posiada zintegrowany słownik wraz z opcjami koniugatu i synonimu. Aby z nich skorzystać, najpierw zaznacz cały tekst, a następnie wybierz opcję. Dobrze jest, jeśli nie chcesz otwierać różnych witryn w celu znalezienia definicji lub synonimów określonych słów.

Reverso obsługuje wiele języków, co oznacza, że ​​może tłumaczyć dane na dowolny obsługiwany przez nich język, np. Niemiecki, francuski, arabski i rosyjski itp. Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności gramatyczne, powinieneś odwiedzić ich dobrze zorganizowaną bazę wiedzy, w której zawierają informacje o czasach, czasownikach, przysłówkach, przyimkach i wielu innych tematach. Mają także wiele tematów dotyczących zasad gramatyki francuskiej.

Musisz użyć ich rozszerzenia Chrome, jeśli napotykasz bariery językowe podczas czytania artykułów. Po zainstalowaniu rozszerzenia kliknij dwukrotnie dowolne słowo pojawiające się na dowolnej stronie internetowej, aby przetłumaczyć je na 11 różnych języków. Podobnie możesz tłumaczyć zdania.

Zgodnie z naszym osobistym doświadczeniem, to narzędzie może być użyte do konstruowania różnorodnych zdań, ale do korekty nie można na nim polegać. Co więcej, małym problemem z Reverso jest to, że może on sprawdzić tylko 600 znaków. Tak więc, dla prostej korekty, a co najważniejsze, jeśli cierpisz na różnice językowe, to z pewnością ma sens użycie.

 • Hosting SSD
 • Top "10" Najlepsi najszybsi dostawcy hostingu
 • Top "10" Usługi hostingowe systemu Windows Server
 • 10 "Najlepsza" Kupuj alternatywy, aby skonfigurować witrynę eCommerce

Wniosek

Zgodnie z naszym doświadczeniem, ProWritingAid i Biały dym są jednymi z najbardziej obiecujących alternatyw gramatycznych.

Ale osobiście sugerujemy, aby najpierw spróbować użyć gramatyki, ponieważ jest to najbardziej zaawansowane narzędzie, które może wykryć ponad 400 prostych lub zaawansowanych błędów gramatycznych, a także dobrze sprawdza się w ulepszaniu słownictwa. Co więcej, ma najbardziej przyjazny interfejs w porównaniu z dowolnym narzędziem w tej chwili w branży.

Czy masz na myśli jakąś najlepszą gramatyczną alternatywę? Jeśli tak, prosimy o podzielenie się poniższą sekcją komentarzy i poinformowanie nas, którego narzędzia używacie do poprawiania błędów pisarskich.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map