Gramatická recenzia do roku 2020: najlepší gramatický nástroj pre blogerov

0

Viete, kam dať čiarky, bodkočiarky a predložky?


Viete, ktoré pomocné sloveso by ste mali použiť a kedy použiť? Ak si niekedy najmete spisovateľa ako na Fiverri, dozvedeli ste sa, že väčšina spisovateľov nepozná základy anglického jazyka..

Ak angličtina nie je vaším prvým jazykom, môžete čeliť problémom, ako sú napríklad chyby kúziel, používanie slovies & predložky, chýbajúce & nadbytočné interpunkcie, nadmerné používanie pasívneho hlasu a mnoho ďalších.

Či už ide o písanie listov, aplikácií alebo článkov, musíte napísať riadky bez chýb.

Najlepším riešením je teda použiť gramatiku. Nebolo by nesprávne tvrdiť, že gramatika je jedným z najlepších nástrojov na kontrolu gramatiky, ktoré v texte zisťujú viac ako 400 typov faktorov s cieľom zistiť chyby..

Gramatické chyby sa stávajú nielen príčinou trápenia, ale môžu tiež zasiahnuť vašu dobrú vôľu. V tejto situácii sa ukazuje ako veľmi užitočný nástroj ako Grammarly. Grammarly používame takmer 1 rok. Tento nástroj pomáha pri hľadaní chýb. Okrem toho uvidíte, že sa zlepšujete.

Hlavné vlastnosti gramatiky

 • Podpora rôznych štýlov písania pre presnú opravu
 • Kontrola plagiátorstva
 • Vysvetlenie slov a synonymá
 • Ľahko zväčšite slovnú zásobu

Pozrime sa, koľko funkcií má tento nástroj a ako ich budete používať?

Ako to funguje?

Dobrá vec je, že je k dispozícii zadarmo aj za príplatok. Bezplatná verzia má určité obmedzenia a chýba veľa užitočných funkcií. Stále však môžete zachytiť nesprávne kúzla, gramatické chyby, interpunkcie a niektoré ďalšie užitočné návrhy na pridanie profesionality do svojich odsekov..

Tu sa pozrieme na krátke porovnanie gramatických bezplatných a prémiových programov.

premium:

 • Gramatická prémiová verzia berie do úvahy asi 400+ gramatických faktorov na zisťovanie chýb
 • Dokáže zistiť pokročilý a kritický typ problémov. Predbežné problémy zahŕňajú 100 typov faktorov, ako napríklad použitie predložiek, smerovanie najhorších viet, správne párové slová a oveľa viac
 • Kontrola plagiátorstva
 • Vylepšenie slovnej zásoby

Zadarmo:

 • V bezplatnej verzii nájde nástroj problémy na základe 100 faktorov
 • Môže odhaliť iba kritické problémy, ako sú kontrola pravopisu a interpunkčné chyby atď.

Rozšírenie prehliadača

Najskôr si tu vytvorte gramatický účet.

Gramatické rozšírenie je k dispozícii pre všetky hlavné prehliadače, ako sú Chrome, Mozilla a Safari atď. Po pridaní rozšírenia kliknite na ikonu v prehliadači a potom zadajte podrobnosti prihlásenia.

Počas registrácie automaticky zobrazia upozornenie na pridanie rozšírenia. Rozšírenie Grammarly chrome môžete tiež stiahnuť z jeho internetového obchodu alebo z ovládacieho panela Grammarly pod aplikáciami.

Doplnok Grammarly poskytuje veľké pohodlie, či už píšete e-mail alebo píšete blogové príspevky. Aby ste našli chyby, nemusíte písať v editore gramatiky. Tieto chyby klasifikujú ako kritické a vopred sa vyskytujúce.

Chyby sú podčiarknuté červenými (kritickými) a žltými (vopred) farebnými čiarami. Okrem toho poskytujú aj dôvody, prečo je vaša veta nesprávna a aké zmeny by sa mali urobiť, aby sa urobila správna.

Gramatická integrácia s MS Office a Outlook

Takže, ak chcete slovo Grammarly pre MS, určite sa dozviete, že jeho vývojársky tím vytvoril doplnok pre kanceláriu a výhľad MS. Znamená to, že nemusíte importovať dokument do gramatického editora. Stačí ju povoliť v kancelárii a tam to pôjde, preskúma text a zachytí chyby, ak existujú.

Kliknite na Aplikácie uvedené na bočnom paneli ovládacieho panela Gramatika a potom sa zobrazia aplikácie, ako je to znázornené na obrázku nižšie. Pretože už rozšírenie chróm pridávame počas procesu spievania, je preto označené ako aktívne.

Gramatická recenzia pre Chrome a Office

Teraz kliknite na ikonu “Inštalácia” uvedené pred „Gramatika pre Microsoft Office“ a začne sa sťahovať. Po stiahnutí inštalačného súboru na lokálnu jednotku dvakrát naň kliknite.

Po určitom načítaní sa v zostave zobrazia Microsoft Office a Outlook ako na obrázku nižšie. Zaškrtnite obe možnosti, ak chcete do oboch aplikácií integrovať gramatiku.

Inštalácia doplnku gramatiky pre kanceláriu

Potom kliknite na „Inštalovať“. Inštalácia automaticky integruje rozšírenie s MS Office.

Teraz otvorte súbor kancelárskych dokumentov a kliknite na „Povoliť gramatiku“.

Doplnok do kancelárie funguje aj v prípade, že máte bezplatný účet.

Povoliť gramaticky v kancelárii

Aplikácia pre počítač

Grammarly tiež spustil aplikáciu pre stolné počítače, ktorá funguje priamo z pracovnej plochy počítača namiesto webového prehľadávača alebo kancelárie MS. Ak máte počítač s nízkymi špecifikáciami, bude pri inštalácii a používaní MS Office pracovať pomalšie, pretože ide o druh náročnej aplikácie.

Môžete si teda nainštalovať aplikáciu Grammarly pre počítače, ktorá je veľmi užitočná a umožňuje vám písať články s väčšou presnosťou.

Prejdite na informačný panel Gramatika a potom kliknite na ikonu “App”. Potom zasiahla „Inštalácia” tlačidlo pred slovom „Gramatika pre Windows“. Spustí sa sťahovanie súboru .exe. Teraz spustite stiahnutý súbor a tam to pôjde, automaticky sa nainštaluje do vášho počítača.

Gramatický editor

Okrem toho všetkého môžete tento článok napísať v gramatickom editore alebo len skopírovať skopírovaný text. Môžete tiež nahrať celý súbor dokumentu. Podporuje rôzne typy súborov dokumentov, ako sú .doc, .docx, .txt, .rtf a .odt atď.

Hlavnou hranou písania v editore je to, že sa automaticky uloží na váš účet. Ak teda súbor omylom odstránite z počítača, kópiu môžete mať aj naďalej v editore.

Grammarly Review 2020: Free and Premium Subscription Features

britský & Americká angličtina

Možno ste si boli vedomí britskej a americkej angličtiny. Ak tieto dva porovnáte, nájdete rozdiely medzi slovnou zásobou a štruktúrou viet. Napríklad farba (britská) a farba (americká), kapota (britská) a kapucňa (americká). Niektoré krajiny sledujú Britov, zatiaľ čo niektoré nasledujú americkú angličtinu.

Ak je teda vo vašom prípade dôležité dodržiavať pravidlá, napríklad pri akademickej práci, môžete medzi nimi jednoducho prepínať. Za týmto účelom prejdite na panel Gramatika a kliknite na „Profil“ a vyberte preferovanú angličtinu. Potom zistí chyby na základe zvoleného jazyka.

Britské a americké jazykové štýly

Oprava pravopisu

Môže to byť základný dôvod použitia gramatiky. Autori väčšinou používajú slávnu kanceláriu spoločnosti Microsoft, ktorá určite dokáže zistiť nesprávne kúzla. Dôvod pre výber gramatiky, že prichádza s mnohými ďalšími funkciami spolu s kontrolou pravopisu.

Okrem toho nebude poukazovať iba na nesprávne hláskovanie, ale poskytne aj vysvetlenie s príkladmi, vďaka ktorým je nad opravou nesprávnych slov nadradené kancelárii ČŠ..

pravopisná korekcia gramatickým editorom

Gramatické pravidlá

Poznáte použitie časov a slovies atď.? Toto je najbežnejší problém, ktorému väčšina spisovateľov čelí pri písaní. Použitie nesprávnych slovies a napätých slov mení význam vety. V dôsledku toho váš čitateľ nemusí rozumieť veci jasne, ktorú chcete vysvetliť.

Gramaticky vám pomôže prekonať tento typ gramatických chýb spolu s vysvetlením, prečo sa navrhuje zmeniť slovo.

Nájdite gramatické chyby

Interpunkčné chyby

Interpunkčné znamienka, ako sú čiarky, pomlčka, dvojbodka, bodkočiarka atď. Je veľmi potrebné, aby ste na správnom mieste zadali správny druh interpunkcie. Napríklad čiarky sa nemôžu použiť iba na prerušenie dlhej vety, ale tiež na objasnenie významu.

Gramaticky odhaliť interpunkčné chyby

Poskytnite vysvetlenie & synonymá

Pravdepodobne skvelá a naša obľúbená funkcia. Je to dobré pre tých, ktorí sa učia alebo sú slabí v angličtine. Niekedy čítate niečo ako články a blogové príspevky cez internet a môžete čeliť slovám, ktorým je veľmi ťažké porozumieť. A pre pochopenie, môžete Google to alebo otvoriť tezaurus pre synonymá a jasné porozumenie.

Gramaticky to môže byť užitočné, keď do prehliadača, ako je napríklad Chrome, pridáte rozšírenie, potom dvojitým kliknutím na slovo, pre ktoré potrebujete vysvetlenie, získate rôzne popisy tohto slova. Pozrite sa na obrázok nižšie.

gramatický doplnok prehliadača

Ak ste v editore gramatiky, poskytujú spolu s synonymami aj vysvetlenie slova. Dvakrát kliknite na slovo a tam to je.

synonymá slov dvojitým kliknutím

Osobný slovník

Môžete si vytvoriť svoj osobný slovník v gramatike, takže v budúcnosti nebude tieto slová označovať ako nesprávne napísané.

Na ľavej strane dashboardu kliknite na profil a potom pridajte slovo. Gramatika vám tiež umožňuje pridať slová do slovníka, keď opravujete chyby.

Štýl a štruktúra vety

Tieto funkcie vám pomôžu odhaliť chybné poradie slov a umožňujú vám zostaviť vetu so správnym párom slov.

Správny pár predstavuje jasné porozumenie. Okrem toho vám tiež poskytuje návrh na zmätené slová, napríklad kedy použiť účinok alebo ovplyvniť?

Funkcie sú k dispozícii iba v kategórii Grammarly Premium

Typy dokumentov

Gramatika má bohatú databázu, a preto ponúka rôzne typy štýlov dokumentov. Pomôže to nástroju presnejšie nájsť chyby. Rozdeľujú dokumenty do 6 rôznych typov, ako sú akademické, obchodné, technické, lekárske, kreatívne a neformálne. Ak ste študent a píšete esej, vyberte esej zadanú v časti Akademické.

Ak ste bloger a píšete blogový príspevok, odporúčame vám vybrať si článok „Článok / blogový príspevok“ uvedený v sekcii Podnikanie, aby ste mohli účinne pracovať na odhaľovaní problémov..

Rôzne typy dokumentov

Kontrola plagiátu

To je niečo, čo potrebujete tak intenzívne pri prijímaní akéhokoľvek spisovateľa online. Predpokladajme, že na Fiverr si najmete spisovateľa a on len skopíruje článok z blogu druhého a urobí vám článok. Toto ovplyvní nielen dôveryhodnosť vášho blogu, ale tiež poškodí hodnotenie vášho vyhľadávacieho nástroja.

Pred zverejnením sa preto musíte postarať o jedinečnosť vášho obsahu. Grammarly preto ponúka program Plagiarism Checker, ktorý má v databáze neuveriteľných 8 miliónov stránok a jediným kliknutím naskenuje vaše dokumenty..

Ak nájde podobnú kópiu textu na internete, tieto riadky podčiarkne. Za týmto účelom vložte článok do editora gramatiky a potom zapnite kontrolu plagiátorstva. 

Gramatická prehliadka plagiátu

Nadužívanie rovnakých slov

Túto funkciu sme považovali za veľmi užitočnú, ako je uvedené vyššie. Existujú slová, ktoré spisovatelia najčastejšie používajú. Navrhli gramatický algoritmus tak, aby vyhľadal slová vo vašom článku a potom vám navrhol nahradiť slová, ktoré sa najčastejšie používajú..

Tento nástroj podčiarkne slovo a poskytne vám návrh spolu so slovom, ktoré má podobný význam.

Predsúdka Konečná veta

Pri písaní v angličtine je veľa a nie. Niektorí hovoria, že použitie predložky na konci vety nie je vhodné, zatiaľ čo iní hovoria, že je to v modernej angličtine úplne prirodzené.

Gramaticky poukazuje na vety, ktoré končia predložkou. Je teda na vás, či to zmeníte alebo nie. Navrhujeme vám však, aby ste písali vo formálnom štýle, potom sa snažte umiestniť predložku na koniec vety. Gramaticky zdieľa skvelé pošta Na toto.

Vylepšenie slovnej zásoby

Je to najužitočnejšia voľba pre tých, ktorí sú slabí v angličtine a nemajú na mysli poklad anglických slov, alebo môžete povedať slovnú zásobu. Okrem toho, ak píšete väčšinu článkov pre svoj blog, existuje šanca, že niektoré slová môžete prehnane využiť. Ak povolíte túto funkciu, bude analyzovať text a vyhľadá rovnaké slová, ktoré často používate.

Gramaticky podčiarkuje tie isté slová a tiež poskytuje slovo na nahradenie. Ďalej, ak vidíte, že Grammarlyho navrhované slovo sa nehodí k vašej vete, môžete dvakrát kliknúť na podčiarknuté slovo a získať viac slov.

Pre použitie tohto, keď ste v editore, jednoducho povoľte vylepšenie slovnej zásoby a začne to fungovať.

Gramatické vylepšenie slovnej zásoby

Eliminujte wordiness

Niekedy sa dá vec vysvetliť niekoľkými slovami namiesto zostavenia väčších viet. Čudný článok môže čitateľovi porodiť, pretože obsahuje viac slov ako informácií.

Gramaticky vám pomôže zistiť tieto vety a poskytne vám návrhy, ako ich môžete skrátiť.

Profesionálne korektúry

Chcete korigovať svoje články v blogu pred uverejnením, potom tu v Gramatike môžete urobiť. Váš ľudský člen korigoval vaše odseky.

Ale nezabudnite, že za to budete musieť zaplatiť ďalšiu sumu, aj keď máte prémiový gramatický účet.

Predloženie dokumentu je veľmi jednoduché. Stačí prejsť do editora gramatiky a kliknúť na poslednú ikonu na bočnom paneli. A potom pošlite korektorovi.

Garancia vrátenia peňazí

Spočiatku ponúkajú sedemdňovú skúšobnú dobu, v ktorej môžete využívať všetky prémiové funkcie gramatiky. Zmenili však svoje pravidlá a teraz namiesto skúšobného obdobia ponúkajú politiku vrátenia platby za 7 dní. Stačí si vybrať požadovaný plán a uskutočniť platbu.

Potom budete mať 7 dní na to, aby ste požiadali o vrátenie peňazí, ak ste s ich službami neboli spokojní.

Podporné služby

V tomto type nástrojov nemusíte potrebovať podporné služby. Stále však môžete podať žiadosť o akúkoľvek pomoc a odpoveď dostanete za hodinu. Nezáleží na tom, či ste bezplatný alebo prémiový používateľ, určite vám pomôžu.

Píšu tiež veľa článkov o svojich rôznych produktoch na vyriešenie problémov. Pred odoslaním žiadosti vám preto odporúčame preštudovať si vedomostnú základňu a ak ste nenašli riešenie, pošlite im e-mail.

stanovenie ceny

Gramatika ponúka tri plány založené na dobe trvania mesačne, štvrťročne a ročne. Mesačný program stál 29,95 dolárov, čo je dosť vysoké, takže ak si prajete, aby sa ich služby nachádzali na krátke obdobie, vyberte si aspoň štvrťročný plán..

Úprimne povedané, odporúčame vám prihlásiť sa na odber ročného plánu, ktorý stojí iba 11,66 USD / mesiac a ušetrí vám veľa peňazí..

kúpiť gramaticky

Pros

 • Dokáže zistiť viac ako 400 typov chýb a umožňuje ich opraviť ich jediným kliknutím.
 • Veľmi pohodlné použitie. Môžete ho integrovať do MS Office, Outlook alebo dokonca stiahnuť aplikáciu pre stolné počítače.
 • Funguje s takmer všetkými aplikáciami, ako napríklad v editoroch WordPress, Gmail, Facebook, Twitter a všade.
 • Vynikajúce, ak angličtina nie je váš rodný jazyk
 • Vhodný nástroj pre blogerov, študentov, obchodné listy a lekársku prácu atď.
 • Kontrola plagiátorstva vám umožňuje skontrolovať články, či sú originálne, alebo či ide o prácu s kopírovaním.
 • Výber jazykového štýlu britský alebo americký.
 • K dispozícii zadarmo aj za príplatok.

obmedzenia

 • Tento nástroj funguje veľmi dobre v prehliadačoch Chrome, Mozilla a Safari (ako tvrdia), ale čo ostatné známe prehliadače ako Opera.
 • Môže sa zdať nákladný na mesačnej báze, ale pre ročný plán je lacný
 • Na zistenie problémov musíte mať pripojenie na internet. Neexistuje žiadna offline verzia.
 • Doteraz neexistuje žiadny doplnok MS Office pre používateľov počítačov Mac. Používatelia počítačov Mac si však môžu stiahnuť aplikáciu pre stolné počítače a použiť rozšírenie prehliadača.
 • Napriek tomu tento nástroj nemôže vylúčiť potrebu ľudského korektora.

záver

Gramatika určite robí svoju prácu. Stálo to za vaše peniaze. Vyskúšame mnoho ďalších nástrojov, ale Gramatika zatiaľ pracuje veľmi dobre a ľahko sa používa. Odporúčame to bezpochyby.

Pre jednotlivých blogerov môžu začať bezplatnou verziou, ale pokúsiť sa čo najskôr prejsť na prémiový plán, pretože v prípade, že chcete vo svojich článkoch profesionálne vyzerať, je potrebné odstrániť chyby vopred. Tu si môžete vytvoriť bezplatný účet.

Ak sa spoliehate na úrad pri zisťovaní chýb, odporúčame vám skúsiť to raz. Pretože kancelária MS sa zameriava hlavne na zachytenie pravopisných chýb, zatiaľ čo gramatika je pokročilý nástroj. Okrem toho nejde o bežný nástroj, ale o licenciu, ktoré vydávajú aj spoločnosti s viac ako 600 spoločnosťami a univerzitami.

Myslíme si, že by ste mali minúť nejaké peniaze a získať prémiové predplatné, pretože to môže lepšie poukázať na chyby.

Zatiaľ sa tešíme gramaticky a veľmi spokojní s ich službami. Neváhajte a podeľte sa o svoje skúsenosti s nami. Veľmi si ceníme vaše pripomienky a dúfame Gramatická recenzia pomôže vám o tom vedieť všetko.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map