Ako zálohovať celý web WordPress – Sprievodca obrázkami

0

Zálohovanie je jedným z najdôležitejších pilierov webu / blogu WordPress. Predpokladajme, že sa na vašej lokalite stalo niečo zlé a nemôžete nájsť základné príčiny alebo zraniteľnosť celého webu. Potom je najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom obnovenie vytvorenej zálohy. Vytvorenie zálohy stránky WordPress je veľmi jednoduché. Časy sú preč, keď musíte robiť všetky veci ručne. Teraz stačí kliknúť a to je všetko.


veľa poskytovateľov hostingu zahrnúť do plánov bezplatné vytváranie a obnovovanie záloh, ale musíte skontrolovať ich politiku. Rovnako ako v prípade programu InMotion môžete zálohu obnoviť iba raz za štyri mesiace. V prípade SiteGround, vytvárajú iba jednu kópiu a musíte podať žiadosť vždy, keď ju chcete obnoviť. Jedná sa o fantastických poskytovateľov hostingu; ich služby nezanedbávame len kvôli obmedzeniam zálohovania.

Riešením je vytvorenie úplnej zálohy stránky vášho webu WordPress inštaláciou jednoduchého doplnku, kde nepotrebujete žiadne technické znalosti. Zálohovanie pomocou doplnku je veľmi jednoduché. Updraftplus je najlepší bezplatný a dôveryhodný doplnok na uloženie vašej práce.

Ako urobiť zálohovanie stránok a blogu WordPress okamžite –

Updraftplus

Updraftplus je bezplatný doplnok, ktorý vám umožňuje bezplatne vytvárať zálohu a podporovať viac vzdialených umiestnení, kde ukladáte záložné súbory, ako je jednotka Google a Dropbox atď. Môžete si vytvoriť zálohu celého webu WordPress alebo vybraných súborov, ako sú témy, databázy, doplnky atď. A podobne, keď sa chcete obnoviť, môžete si tiež vybrať, ktorý súbor chcete obnoviť alebo celý web.

Kroky na vytvorenie zálohy stránky WordPress:

 • Prihláste sa do svojho hlavného panela WordPress a prejdite na “Plugins” zadané na bočnom paneli a potom kliknite na “Pridať nové”.

ako pridať nový plugin v

 • Vyhľadajte „updraftplus“ a nainštalujte doplnok
 • Po inštalácii doplnku sa zobrazí výzva “Aktivovať”.

inštalácia a aktivácia doplnku updraftplus

Teraz musíte urobiť potrebné nastavenia. Nerobte si starosti Postupujte podľa nasledujúcich krokov

 • Na bočnom paneli ovládacieho panela WordPress umiestnite kurzor myši nad “Nastavenie” a potom kliknite na ikonu „Zálohy UpdraftPlus“.

ako sa dostať do nastavení

 1. Po kliknutí sa panel nastavení doplnku zobrazí pred vami. Teraz kliknite na ikonu “Nastavenie” Pozri obrázok nižšie
 2. Na karte nastavení musíte nakonfigurovať plán súborov a databáz, ako aj počet kópií zálohy. Môžete vybrať, po akom čase sa má záloha vytvoriť.
 3. Tu môžete tiež zvoliť počet kópií každej zálohy, ktorá sa má zachovať. Nižšie uvádzame týždenný plán zálohovania a 2 kópie každej zálohy.

plán zálohovania stránok wordpress

 • Potom na karte nastavení je ďalším krokom zadanie vzdialeného umiestnenia, kam chcete uložiť záložné súbory. Tu v tejto príručke vysvetlíme postup pre „dropbox“. Pretože je to super-duper jednoduché a nováčik ho môže ľahko integrovať. Stačí si vybrať “Dropbox” zatiaľ a jeho nastavenie nakonfigurujeme neskôr. Tu sa pozrite na možnosti vzdialeného umiestnenia, ktoré sú k dispozícii v doplnku.

dropbox pre uloženie zálohy

 1. Teraz prejdite nadol a vyberte všetky súbory, ak chcete zálohovať celú svoju stránku WordPress. Môžete si tiež vytvoriť zálohu konkrétnych vecí, ako sú témy, doplnky, databázy atď.
 2. Začiarknite tiež políčko E-mail, ak chcete dostávať správy týkajúce sa záloh.
 3. Zadajte svoju e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostávať prehľady.
 4. Na konci hit “Uložiť zmeny”.

wordpress kompletné nastavenie zálohy stránky

Po uložení zmien teraz musíte prepojiť vzdialené miesto s doplnkom. Tu sa dozviete, ako pripojiť Dropbox na uloženie záložných súborov a potom tieto súbory stiahnuť, ak chcete.

Ako sa pripojiť Dropbox na ukladanie záložných súborov lokality WordPress pomocou Updraftplus:

 • Kliknite na odkaz uvedený v kontextovom okne, ktoré sa zobrazí hneď po uložení zmien, alebo prejdite nahor a kliknite na odkaz, ako je to znázornené na obrázku uvedenom nižšie, alebo

prepojenie aktualizácií s cloudovým úložiskom Dropbox

 • Po kliknutí sa otvorí webová stránka Dropbox s požiadavkou “Prihlásiť sa”. Ak účet nemáte, vytvorte si nový.
 • Po prihlásení sa objaví správa so žiadosťou o prístup. Teraz kliknite “Povoliť” a potom dokončite nastavenie.
 • Po kliknutí na „Complete Setup“ sa automaticky presmeruje späť na panel Updraftplus. Klikni na “Zálohujte teraz” zálohovanie stránok WordPress. Spravidla sa automaticky začne vytvárať úplná záloha webovej stránky.
 • Ak chcete zálohovať niektoré konkrétne súbory, kliknite na “Zálohujte teraz” “Momentálna situácia” tab. Objaví sa rámček na výber súborov. Predpokladajme, že chceme vytvoriť zálohu databázy a doplnky potom začiarknite iba tieto políčka. Tu vidíte obrázok nižšie

vyberte súbory na prispôsobenie zálohy stránky wordpress

 • V “Momentálna situácia” Na karte Updraftplus môžete vidieť postup zálohovania. To je všetko, čo ste úspešne vytvorili zálohu stránky.

Ako uložiť zálohu lokality WordPress na lokálny disk

Ak chcete uložiť záložné súbory na pevný disk počítača, stiahnite priečinok z Dropboxu. Aby ste zaistili vyššiu bezpečnosť, vždy sa odporúča uchovávať súbory na viacerých miestach.

 • Prihláste sa do svojho účtu Dropbox
 • Vyberte priečinok a potom kliknite na stiahnutie.

stiahnite si zálohu stránok WordPress na svoju lokálnu jednotku

Ako obnoviť záložné súbory:

Po dokončení zálohovania je obsah vašej stránky do značnej miery bezpečný. Ak sa niečo pokazilo a vaše stránky zlyhali, musíte ich okamžite obnoviť. Pretože ak ste tak neurobili, existuje šanca, že počas tohto obdobia prídete o počet návštevníkov.

 • Pre obnovenie kliknite na „Existujúce zálohy“ a potom kliknite na ikonu “Obnoviť”.

ako obnoviť zálohovanie blogu

 • Zobrazí sa rámček na výber súborov, ktoré chcete obnoviť. Ak chcete obnoviť všetky veci, jednoducho začiarknite všetky políčka.

Takto môžete vytvoriť úplnú zálohu webovej stránky / blogu WordPress a ako ju obnoviť? V prípade, že máte stále nejaké problémy so zálohovaním svojich stránok, neváhajte požiadať o pomoc. Bude nám potešením vám pomôcť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map