Ako nastaviť CloudFlare bez CDN s vašou webovou stránkou WordPress

0

Hľadáte definitívny návod, ako nastaviť CloudFlare CDN pre vaše stránky WordPress?


Nikomu sa nepáči web s pomalou rýchlosťou načítania – nie používateľ ani vyhľadávací nástroj. Existuje však veľa vecí, ako sú obrázky, optimalizácia databázy, doplnky, atď., Ktoré sa podieľajú na zrýchľovaní a znižovaní rýchlosti webových stránok. Pokiaľ ide o rýchlosť a bezpečnosť, CDN je najlepšie riešenie, ktoré musíte využiť.

Bežná mylná predstava medzi nováčikmi, že nastavenie CDN si vyžaduje veľa práce, našťastie takmer každý webový hostiteľ integruje vo svojom ovládacom paneli možnosť CloudFlare CDN, ktorú môžete nastaviť pomocou sprievodcu nastavením. Okrem toho v druhej metóde budeme zdieľať manuálnejší spôsob a pomocou nej môžete nastaviť CloudFlare CDN bez ohľadu na to, aký webový hostiteľ používate..

Čo je CloudFlare CDN a jeho výhody?

CDN je krátka forma siete na doručovanie obsahu. Na trhu existuje veľa služieb CDN a CloudFlare je jednou z nich. Ak hľadáte bezplatné služby CDN, CloudFlare je najlepšie služby, ktoré môžete využiť.

Je to sieť serverov po celom svete a vždy, keď niekto vstúpi na vaše stránky, doručí údaje uložené v pamäti z najbližšieho miesta tomuto používateľovi. Týmto spôsobom dáta zaberajú menej času, než cestujú k používateľovi. Pretože použitie údajov CDN hostuje vaše údaje o webe v celosvetovej sieti dátových centier namiesto jedného servera, čím sa výrazne zvyšuje čas načítania stránok..

Ďalšia vec, ktorá vyčnieva z cloudu CloudFlare CDN, že používa bránu firewall a proxy server cloudovej webovej stránky, čo znamená, že monitoruje všetku prichádzajúcu komunikáciu prichádzajúcu na vašu webovú stránku, a tak blokuje podozrivú komunikáciu. Je to účinný systém proti útokom DDos a škodlivému prenosu, ktorý ich núti ručne vstúpiť do captcha skôr, ako sa dostanú na vaše stránky.

Pretože CloudFlare CDN blokuje škodlivé roboty označením škodlivých adries IP, ďalšou výhodou, ktorú vám prináša, je vo forme šetrenia zdrojov. Zdroje servera, ako je šírka pásma, sa zbytočne zbytočne nevyužijú.

CloudNFlare CDN je vynikajúcou voľbou pre blogy a malé podniky. Získaním prémiového plánu získate vylepšený výkon optimalizovaný najmä pre mobilné zariadenia. Ich platené plány začínajú na 20 $ mesačne.

Ako sme spomenuli pred použitím služby Cloudflare CDN na vašich webových stránkach WordPress, je to veľmi jednoduché. V tejto príručke sa budeme venovať dvom metódam, ktoré vám pomôžu nastaviť Cloudflare pomocou ovládacieho panela webhostingu a manuálneho prístupu, ktorý bude pracovať s každým webovým hostiteľom. Takže ak váš webhosting z nejakého dôvodu nemá CDN CloudFlare, môžete CloudFlare s vašim webom ľahko používať pomocou druhého prístupu..

Poďme teda pokračovať v sprievodných krokoch na nastavenie CDN služby Cloudflare a uvidíme, ako to ovplyvní váš web.

Ako nastaviť CloudFlare CDN pomocou webovej stránky WordPress

Prístup 1: Inštalácia funkcie Cloudflare pomocou ovládacieho panela Hosting

 • Najprv sa prihláste do svojho hostiteľského ovládacieho panela, ktorý je zvyčajne cPanel. Bluehost je populárny web hosting a ich hostingový plán prichádza s cPanel. Prihláste sa do programu cPanel Vyhľadá zvyčajne ikonu „CloudFlare“ v sekcii domény.

bluehost cloudflare CDN

 • Ak chcete nastaviť nastavenie Cloudflare ako prvé, musíte si vytvoriť účet. Tak choďte na CloudFlare kliknite na webovú stránku na prihlásenie. Nemusíte sa obávať, že ide o bezplatný účet, ktorý nemusíte platiť ani za jedinú cent.
 • Vložte svoj pracovný e-mail a heslo a potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť účet.
 • Teraz sa vráťte na svoj hosting cPanel. Kliknite na ikonu CloudFlare a zadajte podrobnosti, ktoré ste použili pri registrácii.
 • Potom budete presmerovaný na stránku nastavenia Cloudflare. Stačí kliknúť na odkaz „aktivovať“ zobrazujúci sa vedľa názvu vašej domény.

Ako spoločnosť Google uviedla, že SSL poskytuje vášmu webu malú výhodu v SEO, takže v súčasnosti elektronický obchod nielen využíva certifikát SSL, ale stáva sa nevyhnutným pre každú webovú stránku. Tu viditeľné je, že certifikát SSL poskytnutý vaším webovým hostiteľom nie je kompatibilný s bezplatným účtom Cloudflare. Dobrá vec však je, že služba Free CloudFlare sa dodáva aj s certifikátom SSL, takže musíte zvoliť protokol CloudFlare SSL.

Po aktivácii služby Cloudflare sa vaša webhostingová spoločnosť postará o ostatné nastavenia. Môžete si kedykoľvek zobraziť štatistiku CloudFlare. Ďalej, ak chcete vykonať akékoľvek zmeny, ktoré sa vám páčia na úrovni vyrovnávacej pamäte, nastavenia minifikácie a zabezpečenia atď., Môžete tak urobiť priamo z vášho cPanelu..

Nastavenie CloudFlare pomocou ovládacieho panela hostingu SiteGround

SiteGround je ďalšie známe meno, ktoré vyhovuje potrebám veľkého počtu ľudí. Ak používate program SiteGround, čo je vynikajúci webhosting, ktorý dôrazne odporúčame pre jednotlivé blogy alebo pre obchodné weby. Okrem špičkových technológií nám pomáhajú aj služby podpory.

Predtým SiteGround poskytuje cPanel svoj hostingový účet, ale nedávno prešli na nový ovládací panel.

Prihláste sa do svojho ovládacieho panela SiteGround. Cloudflare nájdete na karte Speed. Kliknite na tlačidlo „Cloudflare“ a potom na tlačidlo „SET UP“.

nastavenie cloudflare lokality

Zobrazí sa kontextové okno so správou, buď si vytvorte nový účet, alebo prepojte existujúci, ak máte. Ak ešte nevytvoríte účet a uvidíte aktiváciu CDN. Ihneď po dokončení bude na vašej webovej stránke WordPress aktívna CDN Cloudflare.

Prístup 2: Ručné nastavenie cloudflare na vašich webových stránkach WordPress

Táto možnosť je určená pre tých, ktorí majú v prípade, že vaša webhostingová spoločnosť nemá nainštalovanú Cloudflare inštaláciu jedným kliknutím. Použitie tohto prístupu je tiež veľmi jednoduché, ale obsahuje niekoľko ďalších krokov. Tak začnime

 • Ak sa chcete spojiť s Cloudflare so svojím webom, musíte si vytvoriť účet CloudFlare webové stránky.

registrácia oblačnosti

 • Zadajte e-mail a heslo pre vytvorenie nového účtu.

vytvorte si účet pomocou cloudflare

 • Ďalej jednoducho zadajte svoj web a potom vás požiada o výber plánu. Stačí ísť zadarmo a kliknúť.

pridanie webových stránok do cloudflare

 • Ďalej sa zobrazí výzva na výber plánu. Pre výučbu tu vyberieme bezplatný plán. Potom stlačte tlačidlo „Potvrdiť plán“.

výber plánu zákalu

 • Potom Cloudflare začne automatické skenovanie a ponúkne vám zoznam nastavení DNS, ktoré musíte overiť. Nebojte sa jeho jednoduchosti. Ak stav proxy vedľa záznamu DNS zobrazuje oranžovú ikonu cloudu, čo znamená, že záznam DNS povolený pomocou funkcie Cloudflare. A ak je ikona cloudu šedá, znamená to, že záznam DNS sa neprenesie cez cloudflare.

Tu väčšinou nemusíte nič meniť. Len sa uistite, že je povolený pre vašu doménu (ikona oranžového cloudu) a deaktivovaný pre iné veci, ako je ftp, mail atď. (Sivá ikona cloudu).

overte DNS, aby ste povolili cloudflare

 • Po overení záznamu DNS kliknite na tlačidlo „Pokračovať“.
 • Ďalším je posledným krokom, keď vás Cloudflare požiada o aktualizáciu svojich menných serverov. Poskytujú vám nameservery Cloudflare. Tieto doménové mená musíte vložiť do nastavení registrátora domén (kde si kupujete svoje doménové meno, ktoré môže alebo nemusí spoločnosť, v ktorej si zakúpite hostingový účet).

Poznámka: Po zmene menných serverov trvá šírenie po internete až 24 hodín. Počas toho existuje pravdepodobnosť, že váš web nebude pre niektorých používateľov prístupný, ale zvyčajne to funguje dobre.

Ak chcete zmeniť menné servery, musíte sa prihlásiť do účtu, v ktorom ste doménu zaregistrovali. Tu uvádzame príklad NameCheap.

 • Ak teda máte aj doménu s menom NameCheap, prihláste sa do svojho účtu.
 • Prejdite na kartu Zoznam domén. Tam uvidíte sekciu „NAMESERVERS“. Uistite sa, že ste vybrali Vlastné DNS a potom vložte nameservery poskytované Cloudflare.

zmena menných serverov v namecheap

 • Po zmene nameserverov sa vráťte na svoj účet Cloudflare. Choďte do časti „Prehľad“, kde nájdete Skontrolujte znova Týmto sa vykoná okamžitá kontrola menného servera.

Nastavenie doplnku Cloudflare vo vašom WordPress

Cloudflare navrhol oficiálny doplnok, ktorý ponúka ľahký prístup k funkciám Cloudflare. Pomocou tohto doplnku môžete rýchlo vyčistiť vyrovnávaciu pamäť, nastaviť pravidlá webových aplikácií a ďalšie. Znamená to, že sa nemusíte prihlasovať do služby Cloudflare, pretože doplnok vám poskytuje možnosť spravovať funkcie služby Cloudflare priamo z ovládacieho panela WordPress..

Pokračujte v inštalácii a aktivácii CloudFlare zapojiť.

Po aktivácii sa na vašom hlavnom paneli WordPress objaví cloudflare nastavenie >> CloudFlare.

Po kliknutí sa zobrazí stránka s otázkou „Vytvorte si bezplatný účet“ alebo Prihláste sa, ak už máte účet. Stačí kliknúť na prihlásenie.

Ďalej vás požiadajú o zadanie kľúča e-mailu a rozhrania API.

Rozhranie API nájdete na webovej stránke Cloudflare v oblasti vášho účtu. Musíte skopírovať globálny kľúč API.

kľúč API cloudflare

Po kliknutí na „Zobraziť“ sa objaví vyskakovacie okno s výzvou na zadanie hesla. Po zadaní hesla sa zobrazí kľúč API.

Kľúč API

Teraz choďte späť na informačný panel WordPress, zadajte e-mailovú adresu a kľúč API.

 • Potom sa objaví stránka nastavenia Cloudflare. Ak chcete povoliť optimalizáciu Cloudflare jedným kliknutím pre WordPress, kliknite na tlačidlo „Použiť“.
 • Odporúčame povoliť „Automatickú správu vyrovnávacej pamäte“. To umožňuje, aby Cloudflare automaticky vymazal starú verziu vyrovnávacej pamäte vášho webu pri každej aktualizácii vášho webu.
 • V ponuke nastavení nájdete niekoľko užitočných možností na konfiguráciu, ako chcete.
 • „Analytics“ obsahuje informácie ako koľko hrozieb blokuje Cloudflare, uložená šírka pásma a návštevníci atď.

Niektoré dôležité nastavenia, na ktoré by ste sa mali pozrieť:

Automatické HTTPS

Ak sa chystáte používať Cloudflare hlavne kvôli SSL certifikátu, táto možnosť je pre vás. Ak použijete všetky tieto odkazy http: //, skonvertuje sa na https: //

Vždy online

Toto je jedna z vynikajúcich funkcií cloudflare. Ak túto možnosť ZAPNETE, svojim návštevníkom sa doručí verzia vašej webovej stránky uložená v pamäti, keď dôjde k výpadku hostiteľského servera. Preto sa odporúča túto funkciu zapnúť.

V režime útoku

Tento režim povoľte iba vtedy, keď je váš web napadnutý. Po zapnutí tohto režimu uvidí každý návštevník intersticiálnu stránku na približne 5 sekúnd. Túto funkciu by ste mali využiť, keď je váš web pod útokom DDoS.

Režim vývoja

Táto možnosť je uvedená na stránke nastavení. Ak ste na webe Cloudflare, môžete túto možnosť zapnúť / vypnúť na stránke Vyrovnávacia pamäť. Ak povolíte tento režim, znamená to, že chcete obísť vyrovnávaciu pamäť Cloudflare, aby ste videli zmeny v reálnom čase. Tieto možnosti by ste mali použiť pri vykonávaní zmien dizajnu alebo pri vývoji.

Úroveň zabezpečenia

V predvolenom nastavení je toto nastavenie na strednej úrovni. Čo to znamená? Cloudflare zobrazí návštevníkom väčšinu návštevníkov, ako aj stredne veľkých hrozieb. V tomto aspekte je oblačnosť nadmerná.

Takže udržanie na strednej úrovni nemusí byť pre vás dobré. Ako keď ľudia navštívia váš web a oni uvidia captcha, ak by pre nich bolo nepríjemné ho vyriešiť pri každej návšteve vášho webu. Preto vám odporúčame ponechať ho na nízkej úrovni.

záver

Ak teda hľadáte balík, ktorý zaistí vyššiu bezpečnosť a rýchlosť vášho webu, Cloudflare je vynikajúca vec, ktorú môžete využiť. A prekvapujúcou časťou je, že jej bezplatná verzia je skutočne užitočná na dosiahnutie tohto rozdielu. Ak teda chcete uložiť svoju šírku pásma presnosti alebo často pod útokmi, odporúčame vám využiť funkciu Cloudflare.

Okrem toho chce každý dosiahnuť vysoké výsledky vo výsledkoch vyhľadávacieho nástroja. Google poskytuje webovým stránkam používajúcim SSL Cloudflare nepatrnú výhodu, aby vám to umožnil aj bez investovania jediného centu.

Dúfame, že vám tento sprievodca pomôže nastaviť funkciu Cloudflare. Snažíme sa všetko vysvetliť jednoduchými slovami, ak však stále máte nejaké nejasnosti, neváhajte a opýtajte sa nás na nižšie uvedený komentár.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map