Ako migrovať svoj blog z WordPress.com na WordPress.org

0

Chcete migrovať svoj blog WordPress.com na wordpress.org?


Ak ste ako mnohí iní ľudia, ktorí začínajú s vytváraním blogov pomocou bezplatných služieb WordPress.com a teraz chcete prejsť na flexibilnejšiu platformu wordpress.org, je to ideálny sprievodca pre vás.

Je to dobrý krok, pretože získate skutočnú skúsenosť s webom založeným na WordPress bez toho, aby ste investovali dokonca cent.

Ak ste teda strávili veľa času správou blogu WordPress, ako je napríklad organizácia kategórií, typografia, prispôsobenie tém a vytváranie užitočného obsahu pre čitateľov.

Teraz váš blog začína získavať návštevnosť a uvedomujete si, že je čas presunúť svoj blog zo stránky WordPress.com. Samozrejme je to zadarmo, ale ak to myslíte vážne, zistíte, že existuje mnoho vecí, ktoré obmedzujú váš rast.

Aj keď to nebude čoskoro, zistíte, že WordPress.com nepochybne ponúka fantastickú príležitosť oboznámiť sa s touto úžasnou platformou bez akýchkoľvek nákladov. Ale zadarmo WordPress.com neponúka toľko kontroly ako self-hosting.

Napríklad na samo hostenom WordPress môžete používať rôzne reklamné programy, inštalovať ľubovoľný doplnok tretích strán a inštalovať témy podľa vášho výberu bez obmedzenia.

Takže ak ste pripravení prepnúť svoje stránky bez straty obsahu, postupujte podľa tohto sprievodcu krok za krokom, ukážeme vám správny a jednoduchý spôsob, ako prejsť z WordPress.com na WordPress.org.

Ako presunúť svoj blog / web z WordPress.com na WordPress.org

Tu je zoznam krokov, ktorými sa budeme zaoberať v tejto príručke

 • Kúpte si webhostingový plán
 • Nainštalujte si WordPress na nový hosting
 • Exportuje obsah z WordPress.com
 • Importovanie odkazov Blogroll
 • Nastavte blog WordPress.com na súkromný

1. Kúpte si webhostingový plán

Úplne prvá vec, ktorú potrebujete pre hostiteľa WordPress.org, je webhostingový plán a názov domény.

Odporúčame Bluehost, pretože poskytujú kvalitné služby a všetky základné nástroje na vytváranie blogu na wordpres.org za veľmi prijateľné ceny.

HostingSprout.com tiež začína svoju cestu s Bluehost. Okrem toho je Bluehost jedným z odporúčaných hostiteľov programu WordPress. Vďaka bezplatnému názvu domény a certifikátu SSL je Bluehost bez problémov.

Ak používate vlastný názov domény spolu s bezplatným blogom WordPress.com, pokračujte a získajte plán hostenia od spoločnosti Bluehost, pretože stále potrebujete webhosting. V tejto príručke vám ukážeme, ako si môžete zachovať rovnakú doménu pri migrácii na wordpress.org bez straty hodnotenia vyhľadávacieho nástroja..

Na druhú stranu, ak tak neurobíte, potom nejdete nikde inde, pretože Bluehost ponúka bezplatnú doménu spolu s hostingovým plánom.

A samozrejme, majte pri sebe svoje poverenia WordPress.com, pretože ich stále potrebujete na export obsahu.

2. Nainštalujte WordPress na nový plán hostenia

Takže po zakúpení plánu webhostingu od spoločnosti Bluehost nezaberajú veľa času, kým sa na vás pripraví. Bluehost robí inštaláciu WordPress bez námahy.

Ich hosting prichádza s jednoduchým sprievodcom nastavením, kde stačí vybrať tému, názov stránky, slogan a ísť tam; nainštalujú WordPress automaticky. Zatiaľ si môžete vybrať ľubovoľnú tému, pretože ju môžete kedykoľvek zmeniť.

Po úspešnej inštalácii programu WordPress sa zobrazia aj niektoré podrobnosti o inštalácii, ktoré zahŕňajú adresu URL webových stránok, správcu, používateľské meno a heslo. Tieto informácie si zapíšte podľa potreby na prihlásenie na informačný panel WordPress.

Po inštalácii a nastavení WordPress je teraz čas exportovať údaje, ktoré chcete migrovať, na svoj nový web WordPress..

3. Export obsahu z WordPress.com

Pokračujte, prihláste sa na stránku WordPress.com a dostaňte sa do hlavného panela na správu blogov.

Jednoducho môžete zadať reťazec „Yourdomain.wordpress.com/wp-admin“, aby ste sa dostali na informačný panel WordPress.

Na bočnom paneli prejdite na položku náradie > Export.

exportovať wordpress

Program WordPress vám potom ponúka dva spôsoby prenosu, ak je jeden spôsob bezplatný a druhý je platený. Choďte zadarmo a kliknite na „Spustiť export“.

export zadarmo wordpress

Ďalej sa vás opýtajú, čo chcete exportovať. Jednoducho zvoľte „Celý obsah“ a kliknite na tlačidlo „Stiahnuť súbor na export“.

V prípade, že sa chystáte exportovať konkrétny obsah, môžete zvoliť, že proces migrácie bude rovnaký, či už ide o celý obsah alebo o selektívny.

stiahnuť súbor XML

Na váš lokálny počítač stiahne súbor XML, ktorý obsahuje všetky vaše stránky, príspevky, komentáre, kategórie, značky, médiá a všetky ďalšie prispôsobenia..

Predtým, ako prejdete na ďalší krok, je potrebné uviesť, že niekedy, keď exportovaný súbor presahuje veľkosť súboru 2 MB, možno nebudete môcť importovať súbor na nový server hostenia. Je to však veľmi zriedkavý prípad, ale ak sa stretnete s takýmto problémom, nemusíte sa obávať, diagnostikovať ho ľahko.

Existujú 2 spôsoby. Najprv stačí kontaktovať svoju hostingovú spoločnosť; Takmer každá dobrá hostingová spoločnosť ponúka live chat, ktorý pomáha používateľom rýchlo. A druhý spôsob je použitie Rozdeľovač súborov WXR, ktorý rozdelí súbor na spravovateľné kúsky, takže ho môžete ľahko nahrať.

Ako sme už uviedli, ide o veľmi zriedkavý prípad, takže sa nemusíte báť.

4. Importujte svoj obsah na webovú stránku WordPress s vlastným hosťovaním

Ak chcete importovať svoj starý obsah z WordPress.com, musíte sa prihlásiť do nového webhostingu, do ktorého ste nainštalovali úplne nové slovopress.org. Ako sme opísali v kroku 2, pri úspešnej inštalácii programu WordPress získate prihlasovaciu adresu URL a ďalšie prihlasovacie údaje.

Po prihlásení do nového hlavného panela WordPress prejdite na stránku náradie > import a potom kliknite na odkazy „Inštalovať teraz“ pod odkazom WordPress, ako je to uvedené nižšie.

doplnok importéra wordpress

Automaticky nainštaluje doplnok s názvom „WordPress Importer“, ktorý je oficiálnym produktom vyvinutým spoločnosťou WordPress. Akonáhle uvidíte Spustite dovozcu stačí kliknúť na odkaz, ktorý sa zobrazí na tej istej stránke.

spustiť odkaz dovozcu

Presunie sa na stránku, kde budete vyzvaný, aby ste odovzdali súbor XML (súbor, ktorý ste exportovali zo stránky WordPress.com v kroku 3)..

import súboru do

Takže choďte do toho, kliknite na „Vybrať súbor“ a vyhľadajte XML súbor WordPress.com vo svojom počítači.

Po kliknutí na tlačidlo „Odovzdať a importovať súbor“ vám WordPress zobrazí niektoré možnosti.

Pýtajú sa vás, či chcete priradiť rovnaký autorský profil, aký ste používali na WordPress.com, alebo chcete vytvoriť nový. Na svojom novom webe WordPress môžete tiež priradiť príspevky existujúcemu autorovi.

K dispozícii je tiež možnosť sťahovania a importovania príloh súborov. Zaškrtnite toto políčko, aby prinieslo všetky mediálne súbory, ktoré ste použili vo svojich príspevkoch a stránkach. Toto políčko musíte zaškrtnúť.

autor priradenia dovozcu

5. Importovanie odkazov Blogroll

Ak používate prepojenia Blogroll, možno ste si tento pojem vedomý. Jednoducho povedané, odkazy Blogroll sú zoznam odkazov, ktoré sa bežne zobrazujú na bočnom paneli vašej webovej stránky. Toto sú odkazy na ďalšie blogy, ktoré môžu patriť vašim priateľom. Môžete tiež vytvoriť odkaz na svoje vlastné stránky.

Takže ak používate prepojenia Blogroll, postupujte podľa tohto kroku; v opačnom prípade jednoducho prejdite nadol a preskočte tento krok.

Odkazy Blogroll sú vo formáte OPML a môžete uložiť jeho súbor vo formáte XML, ktorý exportuje a importuje všetky súbory.

Ako teda nájdete ten OPML súbor? Je to jednoduché. Ak používate bezplatnú subdoménu, ktorú vám poskytol WordPress.com, zadajte tento názov subdomény do webového prehľadávača, ako je tento

yourfreedomain.wordpress.com/wp-links-opml.php

Ak však s blogom WordPress.com používate vlastný názov domény, musíte na kartu webového prehľadávača zadať nižšie uvedenú adresu URL, aby ste mali prístup k súboru OPML..

yourdomain.com/wp-links-opml.php

Po stlačení tlačidla Enter váš prehliadač otvorí súbor OPML, ktorý musíte uložiť. Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na stránku a použiť „uložiť ako“ alebo jednoducho Ctrl + S na uloženie súboru. Uloží súbor vo formáte XML. Užívateľ Mac ho môže uložiť pomocou Command + S.

Po uložení tohto súboru OPML je ďalším krokom jeho export do vášho hostiteľa WordPress. Vo WordPress.org nie je v predvolenom nastavení žiadny odkazový manažér, takže ho musíte povoliť stiahnutím a aktiváciou doplnku.

Správca odkazov je jedným z vynikajúcich doplnkov, ktorý existuje už celé roky, vyvinutý spoločnosťou WordPress. Po aktivácii doplnku sa do dashboardu WordPress pridá položka „Odkazy“.

Blogroll URL

Na správu odkazov na webovú adresu vášho WordPress.com musíte tiež nainštalovať ďalší doplnok. Buď jednoducho choďte na plugins > Pridať nové. Vyhľadajte Dovozca OPML nainštalujte a potom aktivujte.

Teraz, ak chcete importovať súbor OPML, musíte znova navštíviť náradie > import. Potom kliknite na „Spustiť dovozcu“.

dovozca blogroll

Hneď ako naň kliknete, zobrazí sa stránka so žiadosťou o nahranie súboru OMPL, ktorý ste predtým uložili. Kliknite na Choose File a potom vyhľadajte svoj OMPL súbor. Potom stlačte tlačidlo „Importovať OPML súbor“.

importovať OPML súbor v

WordPress teraz automaticky začne importovať odkazy a kategórie odkazov zo súboru, ktorý ste práve nahrali. Po dokončení procesu sa zobrazí správa o úspechu.

6. Nastavte blog WordPress.com na súkromnú viditeľnosť

Import obsahu z WordPress.com do WordPress.org nevymaže obsah, ktorý ste uverejnili vo svojom starom blogu WordPress.com. A samozrejme nechcete duplikovať svoje príspevky, stránky a kategórie atď.

Takže existujú dva spôsoby, ako ísť.

Jedným zo spôsobov je, že ak nechcete presmerovať svoju návštevnosť na vašom novom webe WordPress.com, stačí urobiť jednoduchý krok a starý blog nastavíte na súkromný.

Za týmto účelom sa prihláste na svoj blogový panel WordPress.com.

Na bočnom paneli prejdite na položku nastavenie nastaviť blog Ochrana osobných údajov Súkromné a potom „Uložiť nastavenia“. Teraz iba vy alebo používateľ, ktorý schválite, máte prístup k starému blogu WordPress.com.

zmeniť súkromie blogu na súkromné

Iným spôsobom je, že ak píšete nejaký čas a váš blog má návštevníkov, nebolo by rozumné zavesiť ich na svoj starý blog..

Získanie prevádzky na novom blogu nie je ľahké; vyžaduje to čas a veľa úsilia, tak prečo nepresmerovať svojich starých používateľov blogu na nový blog. Našťastie bez toho, aby ste ovplyvnili hodnotenie vyhľadávacích nástrojov, môžete svojich ďalších používateľov ľahko presmerovať na nový blog nasledujúcim ďalším krokom.

6. Presmerujte používateľov systému WordPress.com na webovú stránku WordPress.org

Presmerovanie zabezpečí, že nestratíte žiadne hodnotenie vyhľadávacieho nástroja automatickým presmerovaním používateľa na nový web, ktorý má prístup k vašej starej adrese..

Štandardným riešením presmerovania používateľov na nové miesto je použitie 301 hlavičiek bez ovplyvnenia poradia vyhľadávacieho nástroja. Tu je však obmedzenie, ktoré na vykonanie takejto úlohy vyžaduje prístup k súboru file.htaccess. Keďže vám však WordPress.com neposkytne prístup k .htaccess, túto metódu nemôžete použiť.

WordPress.com bohužiaľ ponúka iba platený nástroj presmerovania stránok, ktorý je dodávaný s malou cenovkou, t. J. Iba 13 USD ročne.

Takže ak si myslíte, že váš starý server WordPress.com má dostatočný prenos, za ktorý stojí za to zaplatiť 13 dolárov ročne, musíte sa vrátiť späť na informačný panel WordPress.com. Kliknite na „Nastavenia“ na bočnom paneli a potom na „presmerovanie“.

Ďalej vás požiadajú o zadanie názvu vašej domény, kam chcete presmerovať svoje publikum. Po zadaní názvu domény kliknite na tlačidlo „Go“.

presmerovanie platených stránok z wordpress.com na wordpress.org

Potom budete požiadaní o vyplnenie platobných údajov na dokončenie nákupu.

Gratulujeme, je to hotové; všetci vaši používatelia a vyhľadávacie nástroje budú presmerovaní na novú doménu.

Ak ste používali vlastnú doménu s WordPress.com, je to takmer hotové. Stačí zmeniť záznam DNS na nového webhostingu a všetko bude v poriadku, vrátane hodnotenia vyhľadávacích nástrojov.

Na druhej strane, ak meníte doménu, musíte zmeniť adresy URL príspevkov. Musíte aktualizovať adresy URL, ktoré sú prepojené s príspevkami. Takže pokračujte podľa nasledujúcich krokov

 1. Prejdite na informačný panel wordpress.org.
 2. Nainštalujte a aktivujte Aktualizácia webových adries Velvet Blues
 3. Prejdite na Nástroje > Aktualizujte adresy URL
 4. Zadajte svoju starú a novú adresu URL a vyberte, ktorá adresa URL sa má aktualizovať. A to je všetko.

záver

Celkovo je táto migrácia z WordPress.com na WordPress.org celkom jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je vykonať nasledujúce kroky

 • Exportujte XML pomocou dashboardu WordPress.com
 • Získajte novú doménu a plán hostenia. Nainštalujte si WordPress do svojho nového plánu hostenia
 • Po inštalácii WordPress na informačný panel WordPress vyberte Nástroje > Export. Ak chcete exportovať mediálne súbory, nezabudnite začiarknuť políčko v prílohe.
 • To je všetko.

Dúfam, že tento tutoriál vám pomôže migrovať webovú stránku WordPress.com na blog, ktorý hostíte sami. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, neváhajte sa spýtať v sekcii komentárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map