Jak zálohovat celý web WordPress – Průvodce s obrázky

0

Zálohování je jedním z nejdůležitějších pilířů webu / blogu WordPress. Předpokládejme, že se na vašem webu stalo něco špatného a nemůžete najít hlavní příčiny nebo zranitelnost celého webu. Nejrychlejším a nejsnadnějším způsobem je pak obnovit zálohu, kterou jste vytvořili. Vytvoření zálohy webu WordPress je velmi snadné. Časy jsou pryč, když musíte dělat všechny věci ručně. Nyní stačí kliknout a to je vše.


Mnoho poskytovatelé hostingu zahrnout do plánů bezplatné vytváření a obnovení záloh, ale je nutné znovu zkontrolovat jejich zásady. Stejně jako u aplikace InMotion můžete zálohu obnovit pouze jednou během čtyř měsíců. V případě SiteGround, vytvoří pouze 1 kopii a musíte požádat, kdykoli chcete obnovit. Jedná se o fantastické poskytovatele hostingu; jejich služby nezanedbáváme jen kvůli omezením zálohování.

Řešením je tedy vytvoření úplné zálohy webu vašeho webu WordPress instalací jednoduchého pluginu, kde nepotřebujete žádné technické dovednosti. Zálohování pomocí pluginu je velmi snadné. Updraftplus je nejlepší bezplatný a důvěryhodný plugin pro uložení vaší práce.

Jak zajistit okamžité úplné zálohování webu / blogu WordPress – Updraftplus

Updraftplus

Updraftplus je bezplatný plugin, který vám umožňuje vytvořit zálohu zdarma a podporovat více vzdálených umístění, kde ukládáte záložní soubory, jako je jednotka Google a Dropbox atd. Můžete si vytvořit zálohu celého webu WordPress nebo vybraných souborů, jako jsou témata, databáze, pluginy atd. A podobně, když se chcete obnovit, můžete si také vybrat, který soubor chcete obnovit nebo celý web.

Postup vytvoření zálohy webu WordPress:

 • Přihlaste se ke svému panelu WordPress a přejděte na „Pluginy“ na postranním panelu a poté klikněte na “Přidat nový”.

jak přidat nový pluguin v

 • Vyhledejte „updraftplus“ a nainstalujte plugin
 • Po instalaci pluginu se zobrazí výzva “Aktivovat”.

instalace a aktivace pluginu updraftplus

Nyní musíte provést některá nezbytná nastavení. Nebojte se Jen následujte níže uvedené kroky

 • Na postranním panelu řídicího panelu WordPress umístěte ukazatel myši nad „Nastavení“ a poté klikněte na „Zálohy UpdraftPlus“.

jak se dostat k nastavení updraftplus

 1. Po kliknutí se před vámi objeví panel nastavení pluginu. Nyní klikněte na „Nastavení“ Viz obrázek níže
 2. Na kartě nastavení musíte nakonfigurovat plán souborů a databází a také počet kopií zálohy. Můžete si vybrat, jak dlouho se má záloha vytvořit.
 3. Zde můžete také zvolit počet kopií každé zálohy, která má být zachována. Níže uvádíme týdenní plán zálohování a 2 kopie každé zálohy.

plán zálohování webu wordpress

 • Poté na kartě nastavení je dalším krokem určení vzdáleného umístění, kam chcete ukládat záložní soubory. Zde v této příručce vysvětlíme postup pro „dropbox“. Protože je to super-duper snadné a nováček může snadno integrovat. Stačí vybrat „Dropbox“ prozatím a jeho nastavení nakonfigurujeme později. Zde se podívejte na možnosti vzdáleného umístění, které jsou k dispozici v zásuvném modulu.

dropbox pro uložení zálohy

 1. Nyní přejděte dolů a vyberte všechny soubory, pokud chcete vytvořit zálohu celého webu WordPress. Můžete také zálohovat konkrétní věci, jako jsou témata, pluginy a databáze atd.
 2. Zaškrtněte také pole E-mail pro příjem zpráv souvisejících se zálohami.
 3. Zadejte svou e-mailovou adresu, na kterou chcete zasílat přehledy.
 4. Na konci zasáhl “Uložit změny”.

wordpress kompletní nastavení zálohování webu

Po uložení změn nyní musíte propojit vzdálené umístění s pluginem. Zde se dozvíte, jak připojit Dropbox k uložení záložních souborů a poté je stáhnout, pokud chcete.

Jak připojit Dropbox k ukládání záložních souborů webu WordPress pomocí Updraftplus:

 • Klikněte na odkaz uvedený ve vyskakovacím okně, který se zobrazí hned po uložení změn, nebo přejděte nahoru a klikněte na odkaz, jak je znázorněno na obrázku níže nebo

propojení aktualizace s cloudovým úložištěm Dropboxu

 • Po kliknutí se otevře webová stránka Dropbox s dotazem “přihlásit se”. Pokud účet nemáte, vytvořte nový.
 • Po přihlášení se zobrazí zpráva se žádostí o přístup. Nyní klikněte “dovolit” a poté dokončete nastavení.
 • Když kliknete na „Kompletní nastavení“, automaticky se přesměruje zpět na panel Updraftplus. Klikněte na „Zálohujte nyní“ zálohování webu WordPress. Normálně začne automaticky vytvářet úplnou zálohu webu.
 • Pokud chcete zálohovat některé konkrétní soubory, klikněte na „Zálohujte nyní“ “Aktuální stav” tab. Zobrazí se pole pro výběr souborů. Předpokládejme, že chceme vytvořit zálohu databáze a pluginy pak zaškrtněte pouze tato pole. Zde vidíte obrázek níže

vyberte soubory pro přizpůsobení zálohy webu WordPress

 • V “Aktuální stav” Na kartě Updraftplus můžete vidět průběh zálohování. To je vše, co jste úspěšně vytvořili zálohu webu.

Jak uložit zálohu serveru WordPress na místní disk

Pokud chcete uložit záložní soubory na pevný disk počítače, stáhněte si složku z Dropboxu. Vždy je vhodné ukládat soubory na více než jednom místě, aby byla zajištěna větší bezpečnost.

 • Přihlaste se ke svému účtu Dropbox
 • Vyberte složku a poté klikněte na stažení.

stáhněte si zálohu stránky wordpress na místní disk

Jak obnovit záložní soubory:

Po dokončení zálohování je obsah vašeho webu do značné míry bezpečný. Pokud se něco stalo a váš web se zhroutil, musíte jej okamžitě obnovit. Protože pokud jste tak neučinili, existuje šance, že během tohoto období ztratíte počet návštěvníků.

 • Pro obnovení klikněte na „Existující zálohy“ a poté klikněte na “Obnovit”.

jak obnovit zálohu wordpress blogu

 • Zobrazí se pole pro výběr souborů, které chcete obnovit. Zaškrtněte všechna políčka, pokud chcete obnovit všechny věci.

Takto můžete vytvořit úplnou zálohu webových stránek / blogu WordPress a jak je obnovit? V případě, že máte stále nějaké problémy s vytvářením zálohy vašeho webu, neváhejte požádat o pomoc. Rádi vám pomůžeme.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map