Jak nastavit CloudFlare zdarma CDN s vaší webové stránky WordPress

0

Hledáte definitivního průvodce, jak nastavit CloudFlare CDN pro váš web WordPress?


Nikdo nemá rád web s pomalou rychlostí načítání – ne uživatel ani vyhledávač. Existuje však spousta věcí, jako jsou obrázky, optimalizace databází, pluginy atd., Které se podílejí na zrychlování nahoru a dolů na webu. Pokud jde o rychlost a bezpečnost, CDN je nejlepším řešením, které musíte využít.

Běžná mylná představa mezi nováčci, že nastavení CDN vyžaduje hodně práce, ale naštěstí téměř každý webový hostitel integruje možnost CloudFlare CDN do svého ovládacího panelu, kterou můžete nastavit pomocí průvodce nastavením. Kromě toho v druhé metodě sdílíme manuálnější způsob a pomocí toho můžete nastavit CloudFlare CDN bez ohledu na to, jaké webové hostitele používáte.

Co je CloudFlare CDN a jeho výhody?

CDN je krátká forma sítě pro doručování obsahu. Na trhu je k dispozici mnoho služeb CDN a CloudFlare je jednou z nich. Pokud hledáte bezplatné služby CDN, CloudFlare je nejlepší služba, kterou můžete využít.

Jedná se o síť serverů po celém světě a pokaždé, když někdo vstoupí na váš web, doručí data v mezipaměti z nejbližšího místa tomuto uživateli. Tímto způsobem data zabere méně času na cestu k uživateli. Protože použití CDN hostuje data vašich stránek v celosvětové síti datových center namísto jediného serveru, čímž se výrazně zlepší doba načítání webu.

Další věc, která vyniká CloudFlare CDN, že používají bránu firewall a proxy server webové cloudové základny, což znamená, že monitoruje veškerý příchozí provoz přicházející na váš web, a tak blokuje podezřelý provoz. Jedná se o účinný systém proti útokům DDos a škodlivému provozu, který je nutí k ručnímu vstupu captcha před tím, než přistanou na vašem webu.

Protože CloudFlare CDN blokuje škodlivé roboty označením škodlivých IP, takže další výhoda, kterou vám přináší, je ve formě úspory zdrojů. Zdroje vašeho serveru, jako je šířka pásma, nebudou zbytečně vynakládány na tento zbytečný škodlivý provoz.

Cloudflare free CDN je vynikající volbou pro blogy a malé firmy. Získáním prémiového plánu však získáte vylepšený výkon optimalizovaný zejména pro mobilní zařízení. Jejich placené plány začínají na 20 $ / měsíc.

Jak jsme zmínili před použitím Cloudflare CDN s webovými stránkami WordPress, je velmi snadné. Zde v této příručce se zabýváme dvěma způsoby, jak můžete nastavit Cloudflare prostřednictvím ovládacího panelu webového hostitele a manuálního přístupu, který bude fungovat s každým webovým hostitelem. Takže pokud váš webový hostitel z nějakého důvodu neobsahuje CloudFlare CDN, můžete CloudFlare snadno použít se svým webem pomocí 2. přístupu.

Podívejme se tedy na pokyny pro nastavení CDN Cloudflare a uvidíme, jak to ovlivní váš web.

Jak nastavit CloudFlare CDN s webem WordPress

Přístup 1: Instalace Cloudflare prostřednictvím ovládacího panelu Hosting

 • Nejprve se přihlaste k ovládacímu panelu hostingu, který je obvykle cPanel. Bluehost je populární webhosting a jejich hostingový plán je dodáván s cPanel. Přihlášení do cPanelu Hledá ikonu „CloudFlare“, která je obvykle k dispozici v části domény.

bluehost cloudflare CDN

 • Chcete-li nejprve nastavit nastavení Cloudflare, musíte si vytvořit účet. Tak jděte na Zataženo web klikněte na přihlášení. Nebojte se, že se jedná o bezplatný účet, který nemusíte platit ani za jediný cent.
 • Vložte svůj pracovní e-mail a heslo a klikněte na tlačítko Vytvořit účet.
 • Nyní se vraťte na svůj hosting cPanel. Klikněte na ikonu CloudFlare a uveďte podrobnosti, které jste použili při registraci.
 • Poté budete přesměrováni na stránku nastavení Cloudflare. Stačí kliknout na odkaz „aktivovat“ zobrazující se vedle názvu vaší domény.

Jak Google řekl, že SSL dává vašemu webu malou výhodu SEO, takže nyní nejen elektronický obchod využívá certifikát SSL, ale stává se nezbytným pro každý web. Zde je patrné, že certifikát SSL poskytnutý vaším webovým hostitelem není kompatibilní s bezplatným účtem Cloudflare. Dobrá věc však je, že služba Free CloudFlare je také dodávána s certifikátem SSL, takže je třeba zvolit protokol SSL CloudFlare.

Po aktivaci Cloudflare se vaše webhostingová společnost postará o zbytek nastavení. Statistiky CloudFlare si můžete kdykoli prohlédnout. Dále, pokud chcete provést jakékoli změny, které se vám líbí úroveň ukládání do mezipaměti, nastavení Minifikace a zabezpečení atd., Můžete tak učinit přímo z vašeho cPanelu..

Nastavení CloudFlare pomocí ovládacího panelu hostingu SiteGround

SiteGround je další známé jméno vyhovující potřebám velkého počtu lidí. Pokud používáte SiteGround, což je vynikající webhosting, který důrazně doporučujeme pro jednotlivé blogy nebo pro obchodní weby. Kromě prvotřídních technologií nám pomáhají také služby podpory.

Dříve SiteGround poskytuje cPanel s jejich hostitelským účtem, ale nedávno se přesunuli na nový ovládací panel.

Přihlaste se do ovládacího panelu SiteGround. Cloudflare najdete na kartě Speed. Klikněte na tlačítko „Cloudflare“ a poté na tlačítko „SET UP“.

nastavení cloudflare webu

Objeví se vyskakovací okno se zprávou buď vytvořte nový účet, nebo propojte existující, pokud máte. Pokud ještě nevytvoříte účet a uvidíte aktivaci CDN. Po dokončení bude na vašem webu WordPress aktivní CDN Cloudflare.

Přístup 2: Ruční nastavení Cloudflare na vašem webu WordPress

Tato možnost je určena těm, kteří v případě, že vaše webhostingová společnost neobsahuje instalaci Cloudflare jedním kliknutím. Pomocí tohoto přístupu je nastavení Cloudflare také snadné, ale zahrnuje i několik dalších kroků. Tak začněme

 • Chcete-li propojit Cloudflare s vaším webem, musíte si vytvořit účet Zataženo webová stránka.

registrace do cloudflare

 • Zadejte e-mail a heslo pro vytvoření nového účtu.

vytvořte si účet pomocí cloudflare

 • Dále stačí zadat svůj web a poté vás požádají o výběr plánu. Stačí jít zdarma a kliknout.

přidávání webových stránek do cloudflare

 • Dále budete vyzváni k výběru plánu. Pro výuku zde vybíráme bezplatný plán. Poté stiskněte tlačítko „Potvrdit plán“.

výběr plánu cloudflare

 • Poté Cloudflare zahájí automatické skenování a nabídne vám seznam nastavení DNS, které musíte ověřit. Nebojte se jeho jednoduché. Pokud stav proxy vedle záznamu DNS ukazuje oranžovou ikonu cloudu, což znamená, že záznam DNS povolený pomocí funkce Cloudflare. A pokud je ikona cloudu šedá, znamená to, že záznam DNS nebude předán skrz Cloudflare.

Zde většinou nemusíte nic měnit. Ujistěte se, že je povolena pro vaši doménu (oranžová ikona mraku) a deaktivována pro jiné věci, jako je ftp, pošta atd. (Šedá ikona mraku).

ověřte DNS a povolte cloudflare

 • Po ověření záznamu DNS klikněte na tlačítko „Pokračovat“.
 • Další je poslední krok, kdy vás Cloudflare požádá o aktualizaci vašich jmenných serverů. Poskytují vám nameservery Cloudflare. Tyto jmenné servery musíte vložit do nastavení registrátora vaší domény (kde si kupujete doménové jméno, které může, ale nemusí společnost, kde si zakoupíte hostingový účet).

Poznámka: Po změně jmenných serverů trvá šíření po internetu až 24 hodin. Během tohoto, tam jsou šance, že váš web nemusí být přístupný pro některé uživatele, ale obvykle to funguje dobře.

Pro změnu jmenných serverů se musíte přihlásit k účtu, kde jste doménu zaregistrovali. Zde uvádíme příklad NameCheap.

 • Pokud tedy máte také doménu s přihlášením NameCheap k vašemu účtu.
 • Přejděte na kartu „Seznam domén“. Zde uvidíte sekci „NAMESERVERS“. Nezapomeňte vybrat Vlastní DNS a potom vložte nameservery poskytované Cloudflare.

změna jmenných serverů v namecheap

 • Po změně jmenných serverů se vraťte na svůj účet Cloudflare. Přejděte do části Přehled, kde najdete Znovu zkontrolujte Toto provede okamžitou kontrolu jmenného serveru.

Nastavení pluginu Cloudflare ve vašem WordPress

Cloudflare navrhl oficiální plugin, který nabízí snadný přístup k funkcím Cloudflare. Pomocí tohoto pluginu můžete rychle vymazat mezipaměť, nastavit pravidla webových aplikací a další. To znamená, že se nemusíte přihlašovat do Cloudflare, protože plugin vám poskytuje možnost spravovat funkce Cloudflare přímo z ovládacího panelu WordPress.

Takže pokračujte v instalaci a aktivaci Zataženo zapojit.

Po aktivaci se Cloudflare objeví na hlavním panelu WordPress Nastavení >> Zataženo.

Jakmile kliknete, zobrazí se vám stránka s dotazem „Vytvořit svůj bezplatný účet“ nebo se přihlásit, pokud již účet máte. Stačí kliknout na přihlášení.

Dále vás požádají o zadání e-mailu a klíče API.

Rozhraní API najdete na webu Cloudflare v oblasti vašeho účtu. Musíte zkopírovat globální klíč API.

klíč API cloudflare

Po kliknutí na „Zobrazit“ se objeví vyskakovací okno s výzvou k zadání hesla. Po zadání hesla zobrazí klíč API.

Klíč API

Nyní se vraťte na hlavní panel WordPress, zadejte e-mailovou adresu a klíč API.

 • Poté se zobrazí stránka nastavení Cloudflare. Chcete-li povolit optimalizaci Cloudflare jedním kliknutím pro WordPress, klikněte na tlačítko „Použít“.
 • Doporučujeme povolit „Automatickou správu mezipaměti“. To umožňuje, aby Cloudflare automaticky vymazal starou verzi mezipaměti vašeho webu při každé aktualizaci webu.
 • V nabídce nastavení existuje několik užitečných možností konfigurace, jak chcete.
 • „Analytics“ obsahuje informace, například kolik hrozeb blokuje Cloudflare, uložená šířka pásma a návštěvníci atd.

Některá důležitá nastavení, na která byste se měli podívat:

Automatické HTTPS

Pokud se chystáte používat Cloudflare hlavně kvůli SSL certifikátu, je tato volba pro vás. Při použití všech těchto odkazů http: // se převede na https: //

Vždy online

To je jedna z nejlepších funkcí Cloudflare. Pokud tuto možnost ZAPNETE, bude vašim hostům sloužit verze vašeho webu v mezipaměti, když váš hostingový server klesne. Doporučujeme tedy toto zapnout.

V režimu útoku

Tento režim povolte, pouze pokud je váš web napaden. Po zapnutí tohoto režimu uvidí každý návštěvník intersticiální stránku po dobu přibližně 5 sekund. Tuto funkci byste měli využít při útoku na svůj web pod útokem DDoS.

Režim vývoje

Tato možnost je uvedena na stránce nastavení. Pokud jste na webu Cloudflare, můžete tuto možnost zapnout / vypnout na stránce Ukládání do mezipaměti. Pokud povolíte tento režim, znamená to, že chcete obejít mezipaměť Cloudflare, abyste mohli vidět změny v reálném čase. Tyto možnosti byste měli použít, když provádíte nějaké změny návrhu nebo nějakou vývojovou práci.

Úroveň zabezpečení

Ve výchozím nastavení je toto nastavení na střední úrovni. Co to znamená? Cloudflare zobrazí captcha návštěvníkům většiny návštěvníků, kteří navštívili vlákno, i návštěvníkům ohroženým na střední úrovni. Cloudflare je v tomto ohledu přehnaná.

Takže udržení na střední úrovni pro vás nemusí být dobré. Jako když lidé navštíví váš web a uvidí captcha, pokud by jim mohlo být nepříjemné, aby to vyřešili pokaždé, když navštíví váš web. Doporučujeme tedy, abyste ji udržovali na nízké úrovni.

Závěr

Pokud tedy hledáte balíček, díky kterému bude váš web bezpečnější a rychlejší, Cloudflare je skvělá věc, kterou můžete využít. A překvapující část je, že jeho bezplatná verze je opravdu užitečná pro dosažení rozdílu. Pokud tedy chcete uložit šířku pásma přesnosti nebo často pod útoky, doporučujeme použít Cloudflare.

Kromě toho se každý chce umístit vysoko ve výsledcích vyhledávačů. Google poskytuje webovým stránkám používajícím SSL Cloudflare malou výhodu, aby vám to umožnilo i bez investování jediného penny.

Doufáme, že vám tento průvodce pomůže nastavit Cloudflare. Snažíme se vše vysvětlit jednoduchými slovy, pokud však stále máte nějaký zmatek, neváhejte nás požádat o komentář níže.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map