Jak migrovat svůj blog z WordPress.com na WordPress.org

0

Chcete migrovat svůj blog WordPress.com na wordpress.org?


Pokud jste jako mnoho jiných lidí, kteří začínají vytvářet blog pomocí bezplatných služeb WordPress.com a nyní chcete migrovat na flexibilnější platformu wordpress.org, je to pro vás dokonalý průvodce..

Je to dobrý krok, protože získáte skutečnou zkušenost s webem založeným na WordPress, aniž byste investovali ani cent.

Pokud jste tedy strávili spoustu času správou blogu WordPress, jako je organizování kategorií, typografie, úpravy motivů a vytváření užitečného obsahu pro čtenáře.

Nyní váš blog začíná mít nějaký provoz a vy si uvědomujete, že je čas přesunout váš blog z WordPress.com. Samozřejmě je to zdarma, ale pokud to myslíte vážně, zjistíte, že existuje mnoho věcí, které omezují váš růst.

I když to není váš případ brzy, zjistíte, že WordPress.com nepochybně nabízí skvělou příležitost seznámit se s touto úžasnou platformou bez jakýchkoli nákladů. Ale zdarma WordPress.com nenabízí tolik kontroly jako vlastní hosting.

Například na WordPressu s vlastním hostitelem můžete použít různé reklamní programy, nainstalovat libovolný plugin třetích stran a instalovat témata podle vašeho výběru bez jakéhokoli omezení.

Takže pokud jste připraveni přepnout svůj web bez jakéhokoli obsahu ztrát, postupujte podle tohoto průvodce krok za krokem, ukážeme vám správný a snadný způsob, jak přejít z WordPress.com na WordPress.org.

Jak přesunout váš blog / web z WordPress.com na WordPress.org

Zde je seznam kroků, kterými se budeme zabývat v této příručce

 • Kupte si webhostingový plán
 • Nainstalujte WordPress na nový hosting
 • Export obsahu z WordPress.com
 • Importování odkazů Blogroll
 • Nastavte svůj blog WordPress.com na soukromý

1. Kupte si webhostingový plán

Úplně první věcí, kterou potřebujete pro hostovanou doménu WordPress.org, je webhostingový plán a název domény.

Doporučujeme Bluehost, protože poskytují kvalitní služby a všechny základní nástroje pro vytváření blogu na wordpres.org za velmi dostupnou cenu.

HostingSprout.com také začíná svou cestu s Bluehost. Kromě toho je Bluehost jedním z doporučených hostitelů WordPress. Díky svému názvu domény a certifikátu SSL je Bluehost bez problémů.

Pokud používáte vlastní název domény s blogem WordPress.com zdarma, získejte plán hostování od společnosti Bluehost, protože stále potřebujete webhosting. V této příručce vám ukážeme, jak si můžete zachovat stejnou doménu při přechodu na wordpress.org bez ztráty hodnocení vyhledávače..

Na druhou stranu, pokud tak neučiníte, nejdete nikam jinam, protože Bluehost nabízí bezplatnou doménu spolu s hostingovým plánem.

A samozřejmě mějte svá přihlašovací údaje na WordPress.com, protože je stále potřebujete pro export obsahu.

2. Nainstalujte WordPress na nový hostingový plán

Takže po zakoupení webhostingového plánu od společnosti Bluehost nezaberou příliš dlouho, než se na vás připraví. Bluehost usnadňuje instalaci WordPress.

Jejich hosting je dodáván s jednoduchým nastavením průvodce, kde stačí vybrat téma, název webu, slogan a tam, kam jít; oni nainstalují WordPress automaticky. Prozatím si můžete vybrat libovolné téma, protože je můžete kdykoli změnit.

Jakmile se instalace WordPress zobrazí úspěšně, zobrazí se také některé podrobnosti o instalaci, které zahrnují adresu URL webu, správce, uživatelské jméno a heslo. Tyto informace si zapište, jakmile se budete potřebovat pro přihlášení k dashboardu WordPress.

Po instalaci a nastavení WordPress je nyní čas exportovat data, která chcete migrovat, na váš nový web WordPress..

3. Export obsahu z WordPress.com

Pokračujte, přihlaste se ke svému webu WordPress.com a přejděte do řídicího panelu blogu.

Jednoduše zadejte „Yourdomain.wordpress.com/wp-admin“, abyste se dostali na panel WordPress.

Na postranním panelu přejděte na Nástroje > Vývozní.

exportovat wordpress

WordPress vám pak nabízí dva způsoby přenosu, kde je jedna metoda zdarma, zatímco druhá je placená. Jděte zdarma a klikněte na „Zahájit export“.

export zdarma wordpress

Dále se vás zeptají, co chcete exportovat. Jednoduše zvolte „Celý obsah“ a klikněte na tlačítko „Stáhnout exportní soubor“.

V případě, že se chystáte exportovat konkrétní obsah, můžete si vybrat, že proces migrace bude stejný, ať už jde o veškerý obsah nebo o selektivní.

stáhnout soubor XML

Stáhne soubor XML na místní jednotku počítače, který obsahuje všechny vaše stránky, příspěvky, komentáře, kategorie, značky, média a všechny další úpravy..

Před přechodem na další krok, jedna věc, která stojí za zmínku, že někdy, když exportovaný soubor přesahuje velikost souboru 2 MB, možná nebudete moci importovat soubor na nový hostitelský server. Jedná se však o velmi vzácný případ, ale pokud se setkáte s takovým problémem, nemusíte se bát, že je snadné diagnostikovat.

Existují 2 způsoby. Nejprve se obraťte na svou hostitelskou společnost; Téměř každá dobrá hostingová společnost nabízí živý chat, který pomáhá uživatelům rychle. A druhý způsob je použití Rozbočovač souborů WXR, který rozdělí soubor na zvládnutelné kousky, takže jej můžete snadno nahrát.

Jak jsme již zmínili výše, jedná se o velmi vzácný případ, takže se nemusíte bát.

4. Importujte svůj obsah na web WordPress s vlastním hostitelem

Chcete-li importovat svůj starý obsah z WordPress.com, musíte se nejprve přihlásit k novému hostiteli webu, do kterého jste nainstalovali zbrusu nový wordpress.org. Jak jsme popsali v kroku 2, při úspěšné instalaci aplikace WordPress získáte přihlašovací adresu URL a další přihlašovací údaje.

Jakmile se přihlásíte ke svému novému panelu WordPress, přejděte na nástroje > Import a poté klikněte na odkazy „Instalovat nyní“ pod WordPress, jak je ukázáno níže.

plugin pro dovozce wordpress

Automaticky nainstaluje plugin s názvem „WordPress Importer“, což je oficiální program vyvinutý společností WordPress. Jakmile to uvidíte Spustit dovozce stačí kliknout na odkaz, který se objeví na stejné stránce.

spustit odkaz dovozce

Přesune se na stránku, kde budete vyzváni, abyste nahráli soubor XML (soubor, který jste exportovali z WordPress.com v kroku 3)..

import souboru do wordpress

Takže pokračujte, klikněte na „Zvolit soubor“ a najděte svůj XML soubor WordPress.com ve vašem počítači.

Jakmile kliknete na tlačítko „Nahrát soubor a import“, WordPress vám ukáže několik možností.

Zeptají se vás, zda chcete přiřadit stejný autorský profil, jaký jste používali na WordPress.com, nebo chcete vytvořit nový. Na svém novém webu WordPress můžete také přiřadit příspěvky stávajícímu autorovi.

K dispozici je také možnost stáhnout a importovat přílohy souborů. Zaškrtněte toto políčko, aby přineslo všechny mediální soubory, které jste používali ve svých příspěvcích a stránkách. Musíte tedy zaškrtnout toto políčko.

autor přiřazující plugin pro dovozce

5. Import odkazů Blogroll

Pokud používáte odkazy Blogroll, můžete si být tohoto termínu vědomi. Jednoduše řečeno, odkazy Blogroll jsou seznamem odkazů, které se běžně objevují na postranním panelu vašeho webu. Toto jsou odkazy na další blogy, které mohou patřit vašim přátelům. Můžete také odkazovat na své vlastní stránky.

Pokud tedy používáte odkazy Blogroll, postupujte podle tohoto kroku; jinak jednoduše přejděte dolů a tento krok přeskočte.

Odkazy Blogroll jsou ve formátu OPML a můžete soubor uložit ve formátu XML, který exportuje a importuje všechny soubory.

Jak tedy najdete ten OPML soubor? Je to jednoduché. Pokud používáte bezplatnou subdoménu, kterou vám poskytl WordPress.com, zadejte tento název subdomény do webového prohlížeče, jako je tento

yourfreedomain.wordpress.com/wp-links-opml.php

Pokud však používáte vlastní název domény s blogem WordPress.com, musíte pro přístup k souboru OPML zadat níže uvedenou adresu URL na kartě webového prohlížeče..

yourdomain.com/wp-links-opml.php

Po stisknutí tlačítka Enter otevře váš prohlížeč soubor OPML, který musíte uložit. Stačí kliknout pravým tlačítkem na stránku a použít „uložit jako“ nebo jednoduše Ctrl + S pro uložení souboru. Uloží soubor ve formátu XML. Uživatel Mac ho může uložit pomocí Command + S.

Nyní, jakmile uložíte tento soubor OPML, je dalším krokem exportovat jej do vašeho hostovaného WordPress. Ve WordPress.org ve výchozím nastavení neexistuje žádný správce odkazů, takže jej musíte povolit stažením a aktivací pluginu.

Správce odkazů je jedním z vynikajících pluginů, který existuje již řadu let a vyvíjí ho WordPress. Po aktivaci pluginu bude na ovládacím panelu WordPress přidána položka „Odkazy“.

blogroll URL

Chcete-li spravovat odkazy blogroll na webu WordPress.com, musíte také nainstalovat další plugin. Buď to prostě půjde Pluginy > Přidat nový. Hledejte Dovozce OPML nainstalovat a poté aktivovat.

Nyní, abyste mohli importovat soubor OPML, musíte znovu navštívit Nástroje > Import. Poté klikněte na „Spustit dovozce“.

dovozce blogroll

Jakmile na něj kliknete, zobrazí se stránka s výzvou k nahrání souboru OMPL, který jste dříve uložili. Klikněte na Choose File a najděte svůj OMPL soubor. Poté klikněte na tlačítko „Importovat OPML soubor“.

import OPML souboru v wordpress

WordPress nyní automaticky začne importovat odkazy a kategorie odkazů ze souboru, který jste právě nahráli. Po dokončení procesu se zobrazí zpráva o úspěchu.

6. Nastavte blog WordPress.com na soukromou viditelnost

Import obsahu z WordPress.com do WordPress.org nevymaže obsah, který jste publikovali na svém starém blogu WordPress.com. A samozřejmě nechcete duplikovat vaše příspěvky, stránky a kategorie atd.

Takže existují dva způsoby, jak jít.

Jedním ze způsobů je, že pokud na svém novém webu nechcete přesměrovat provoz WordPress.com, stačí udělat jednoduchý krok a starý blog nastavíte jako soukromý..

Za tímto účelem se přihlaste na svůj blogový panel WordPress.com.

Na postranním panelu přejděte na Nastavení nastavit blog Ochrana osobních údajů Soukromé a poté „Uložit nastavení“. Nyní pouze vy nebo uživatel, který schválíte, mají přístup ke starému blogu WordPress.com.

změnit soukromí blogu na soukromé

Druhým způsobem je, že pokud píšete nějakou dobu a váš blog má návštěvníky, pak by nebylo moudré je pověsit starým blogem.

Získání provozu na novém blogu není snadné; to vyžaduje čas a spoustu úsilí, tak proč nepřesměrovat své staré uživatele blogu na nový blog. Naštěstí můžete bez ovlivnění hodnocení vyhledávače snadno přesměrovat své staré uživatele na nový blog následujícím postupem.

6. Přesměrujte své uživatele WordPress.com na web WordPress.org

Přesměrování zajistí, že neztratíte žádné hodnocení vyhledávače tím, že uživatele automaticky přesměrujete na nový web, kdo má přístup k vaší staré adrese..

Standardním řešením pro přesměrování uživatelů do nového umístění je použití 301 záhlaví, aniž by to ovlivnilo hodnocení vyhledávače. Ale omezení zde, že pro provedení takového úkolu, musíte přistupovat k souboru file.htaccess. Protože vám však WordPress.com neposkytne přístup k .htaccess, nemůžete tuto metodu použít.

WordPress.com bohužel nabízí pouze placený nástroj přesměrování stránek, který je dodáván s malou cenovkou, tj. Pouhých 13 $ / rok.

Takže pokud si myslíte, že váš starý WordPress.com má dostatečný provoz, za který stojí za to zaplatit 13 $ / rok, musíte se vrátit zpět na hlavní panel WordPress.com. Na postranním panelu klikněte na „Nastavení“ a poté na „přesměrování“.

Dále vás požádají o zadání názvu domény, kam chcete přesměrovat své publikum. Po zadání názvu domény klikněte na tlačítko „Přejít“.

placené přesměrování stránek z wordpress.com na wordpress.org

Poté budete vyzváni k vyplnění platebních údajů pro dokončení nákupu.

Gratulujeme, je to hotové; všichni vaši uživatelé a vyhledávače přesměrují na novou doménu.

Pokud jste pomocí WordPress.com používali vlastní doménu, je to téměř hotovo. Stačí změnit záznam DNS na nového webového hostitele a vše bude v pořádku, včetně hodnocení vyhledávačů.

Na druhou stranu, pokud měníte doménu, musíte změnit adresy URL v příspěvcích. Musíte aktualizovat adresy URL, které jsou propojeny s příspěvky. Takže pokračujte podle následujících kroků

 1. Přejděte na hlavní panel wordpress.org.
 2. Nainstalujte a aktivujte Aktualizovat URL Velvet Blues
 3. Přejděte na Nástroje > Aktualizujte adresy URL
 4. Zadejte svou starou a novou adresu URL a vyberte, která adresa URL by měla být aktualizována. A to je vše.

Závěr

Celkově vzato je tato migrace z WordPress.com na WordPress.org celkem jednoduchá. Vše, co musíte udělat, jsou následující kroky

 • Exportujte XML pomocí řídicího panelu WordPress.com
 • Získejte novou doménu a plán hostování. Nainstalujte si WordPress do nového hostovacího plánu
 • Po instalaci WordPress na ovládací panel WordPress vyberte Nástroje > Vývozní. Chcete-li exportovat mediální soubory, nezapomeňte zaškrtnout políčko přílohy.
 • To je vše.

Doufám, že tento tutoriál vám pomůže s migrací webu WordPress.com na blog, který hostuje sám. Pokud potřebujete další pomoc, neváhejte se zeptat v sekci komentáře.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map