Kuidas seadistada CloudFlare tasuta CDN oma WordPressi veebisaidiga

0

Kas otsite lõplikku juhendit CloudFlare CDN-i häälestamiseks oma WordPressi saidile?


Kellelegi ei meeldi aeglase laadimiskiirusega veebisait – ei kasutajale ega otsimootorile. Veebisaidi kiirendamisel ja vähendamisel on siiski palju asju, näiteks pilte, andmebaaside optimeerimisi ja pistikprogramme jne. Kiiruse ja turvalisuse osas on CDN parim lahendus, mida peate kasutama.

Algajate seas levinud eksiarvamus, et CDN-i seadistamine nõuab palju tööd, kuid õnneks integreerib peaaegu iga veebimajutaja oma juhtpaneeli CloudFlare CDN-i valiku, mille saate seadistada nende häälestusviisardi abil. Lisaks jagame teise meetodi puhul manuaalsemat viisi ja selle abil saate seadistada CloudFlare CDN-i sõltumata sellest, millist veebimajutajat te kasutate.

Mis on CloudFlare CDN ja selle eelised?

CDN on sisu edastamise võrgu lühivorm. Turul on palju CDN-teenuseid ja CloudFlare on üks neist. Kui otsite tasuta CDN-teenuseid, on CloudFlare parim teenus, mida kasutada.

See on serverite võrk kogu maailmas ja iga kord, kui keegi teie saidile pääseb, edastab see vahemällu salvestatud andmed sellele kasutajale lähimast asukohast. Sel viisil kulub andmetel kasutajani jõudmiseks vähem aega. Kuna CDN-hostimisel kasutatakse teie saidiandmeid ühe serveri asemel ülemaailmses andmekeskuste võrgus, parandab see teie saidi laadimisaega märkimisväärselt.

Veel üks asi, mis CloudFlare CDN-ist silma paistab, on see, et nad kasutavad pilvebaasi veebisaidi tulemüüri ja puhverserverit, mis tähendab, et see jälgib kogu teie veebisaidile saabuvat liiklust ja seega kahtlase liikluse blokeerimiseks. See on tõhus süsteem DDos-rünnakute ja pahatahtliku liikluse vastu, mis sunnib neid captcha-d käsitsi sisestama enne teie saidile maandumist..

Kuna CloudFlare CDN blokeerib pahatahtlikud robotid, märkides pahatahtlikud IP-d, on ressursside kokkuhoiu vormis veel üks eelis, mille see teile pakub. Teie serveriressursse, näiteks ribalaiust, ei raisata selle kasutu pahatahtliku liikluse pärast raisku.

Cloudflare tasuta CDN on silmapaistev valik ajaveebide ja väikeettevõtete jaoks. Lisatasupaketi abil saate parema jõudluse, mis on optimeeritud eriti mobiilseadmete jaoks. Nende tasulised plaanid algavad 20 dollarist kuus.

Nagu me enne Cloudflare CDN-i kasutamist oma WordPressi veebisaidiga mainisime, on ülilihtne. Selles juhendis käsitleme kahte meetodit, kuidas saate Cloudflare’i seadistada veebimajutaja juhtpaneeli abil ja käsitsi, mis töötab iga veebimajutajaga. Nii et kui teie veebi mingil põhjusel pole CloudFlare’i CDN-i, saate CloudFlare’i oma saidiga hõlpsalt kasutada, kasutades teist lähenemisviisi.

Jätkame siis Cloudflare CDNi seadistamise juhistega ja vaatame, kuidas see teie veebisaiti mõjutab.

Kuidas seadistada CloudFlare CDN oma WordPressi veebisaidiga

1. lähenemisviis: Cloudflare’i installimine hostimise juhtpaneeli kaudu

 • Esiteks logige sisse hostimise juhtpaneeli, mis on tavaliselt cPanel. Bluehost on populaarne veebimajutus ja nende hostimiskava on kaasas cPaneliga. Logi sisse cPanelisse Otsib tavaliselt esinevat ikooni „CloudFlare” domeeni jaotise all.

sinise varjupilve hävitav CDN

 • Cloudflare’i seadistamiseks peate esmalt looma konto. Nii et minge Pilv veebisaidil klõpsake registreerumisel. Ärge muretsege, see on tasuta konto, mille eest ei pea te maksma isegi ühe teenari eest.
 • Sisestage töötav e-posti aadress ja parool ning klõpsake siis nuppu Loo konto.
 • Nüüd minge tagasi oma hostimise cPaneli juurde. Klõpsake CloudFlare ikooni ja sisestage üksikasjad, mida kasutasite registreerumisel.
 • Seejärel suunate teid ümber Cloudflare’i seadete lehele. Klõpsake lihtsalt oma domeeninime kõrval kuvataval lingil „aktiveeri“.

Nagu Google ütles, et SSL annab teie saidile väikese SEO eelise, ei kasuta nüüd mitte ainult pood SSL-sertifikaati, vaid see muutub iga veebisaidi jaoks hädavajalikuks. Märgatav on siin see, et teie veebimajutaja pakutav SSL-sertifikaat ei ühildu tasuta Cloudflare’i kontoga. Hea on aga see, et Free CloudFlare on varustatud ka SSL-sertifikaadiga, nii et peate valima CloudFlare SSL-i.

Pärast Cloudflare’i aktiveerimist hoolitseb teie ülejäänud veebiseadete hostimise ettevõte ülejäänud seadete eest. CloudFlare’i statistikat saate vaadata igal ajal. Lisaks, kui soovite teha mingeid muudatusi, nagu teile meeldib vahemälu tase, minimeerimine ja turbesätted jne, saate seda teha otse oma cPanelist.

CloudFlare’i seadistamine SiteGroundi hostimise juhtpaneeli abil

SiteGround on veel üks tuntud nimi, mis vastab suure hulga inimeste vajadustele. Kui kasutate saiti SiteGround, mis on suurepärane veebimajutaja, soovitame tungivalt üksikute ajaveebide või ärisaitide jaoks. Lisaks esmaklassilistele tehnoloogiatele on nende tugiteenused, mis annavad meile meelerahu.

Varem pakub SiteGround cPanelile nende hostimiskontot, kuid hiljuti on nad uuele juhtpaneelile üle viinud.

Logige sisse oma SiteGroundi juhtpaneelile. Cloudflare leiate vahekaardi Kiirus alt. Klõpsake nuppu „Cloudflare” ja seejärel nuppu „SET UP”.

saidiplaani pilvvalgustuse seadistamine

Ilmub hüpik koos teatega, kas looge uus konto või ühendage olemasolev, kui teil on. Kui te lihtsalt ei loo kontot ja näete, siis CDN-i aktiveerimine on käimas. Niipea kui Cloudflare on valmis, on CDN teie WordPressi veebisaidil aktiivne.

2. lähenemisviis: Cloudflare’i käsitsi seadistamine oma WordPressi veebisaidil

See valik on nende jaoks, kui teie veebimajutusettevõttel pole ühe klõpsuga Cloudflare’i installimist. Selle lähenemisviisi kasutamine on Cloudflare’i seadistamine samuti lihtne, kuid see sisaldab veel mõnda sammu. Alustame siis

 • Cloudflare’i oma veebisaidiga ühendamiseks peate looma konto, kus saaksite kasutada Pilv veebisait.

cloudflare registreerumine

 • Sisestage uue konto loomiseks e-posti aadress ja parool.

looge konto cloudflare abil

 • Järgmisena sisestage lihtsalt oma veebisait ja pärast seda paluvad nad teil valida plaan. Lihtsalt minge tasuta ja klõpsake nuppu.

veebisaidi lisamine pilvetulele

 • Järgmisena palutakse teil valida plaan. Õpetuse jaoks valime siit tasuta kava. Ja siis klõpsake nuppu “Kinnita plaan”.

pilvetule plaani valik

 • Pärast seda alustab Cloudflare automaatset skannimist ja esitab teile DNS-sätete loendi, mida peate kontrollima. Ärge muretsege selle pärast. Kui puhverserveri olek DNS-kirje kõrval näitab oranži pilveikooni, mis tähendab, et DNS-kirje on lubatud koos Cloudflare’iga. Ja kui pilveikoon on hall, tähendab see, et DNS-i kirje ei edastata läbi Cloudflare.

Siin ei pea te enamasti midagi muutma. Lihtsalt veenduge, et see oleks teie domeenil lubatud (oranž pilveikoon) ja muudeks asjadeks, nagu ftp, e-post jne, välja lülitatud (hall pilveikoon).

kinnitage DNS, et lubada pilves hävitamist

 • Kui olete DNS-i kirje kinnitanud, klõpsake nuppu Jätka.
 • Järgmine on viimane samm, kus Cloudflare palub teil oma nimeservereid värskendada. Nad pakuvad teile Cloudflare’i nimiservereid. Peate need nimeserverid kleepima oma domeeni registripidaja seadetesse (kus ostate oma domeeninime, mis võib olla või mitte ettevõte, kust ostate hostikonto.)

Märkus. Pärast nimeserverite muutmist kulub Internetis levitamiseks kuni 24 tundi. Selle ajal võib juhtuda, et teie sait pole mõnele kasutajale juurdepääsetav, kuid tavaliselt töötab see hästi.

Nimeserverite muutmiseks peate sisse logima kontole, kus domeeni registreerisite. Võtame näiteks nime NameCheap.

 • Nii et kui teil on ka oma kontoga domeen, millel on NameCheapi sisselogimisandmed.
 • Minge vahekaardile „Domeeniloend”. Seal näete jaotist “NAMESERVERS”. Valige kindlasti Kohandatud DNS ja seejärel kleepige Cloudflare pakutavad nimeserverid.

nimeserverite muutmine nimeserbis

 • Pärast nimeserverite vahetamist minge tagasi oma Cloudflare’i kontole. Minge jaotisse “Ülevaade”, kust leiate Kontrollige uuesti See kontrollib viivitamatult nimeserverit.

Cloudflare’i pistikprogrammi seadistamine oma WordPressis

Cloudflare on välja töötanud ametliku pistikprogrammi, mis pakub hõlpsat juurdepääsu Cloudflare’i funktsioonidele. Selle pistikprogrammi abil saate vahemälu kiiresti tühjendada, veebirakenduse reegleid seada ja palju muud. Seega tähendab see, et te ei pea Cloudflare’i sisse logima, kuna pistikprogramm annab teile võimaluse hallata Cloudflare’i funktsioone otse WordPressi juhtpaneelilt.

Jätkake installimist ja aktiveerimist Pilv sisse panema.

Aktiveerimisel ilmub Cloudflare teie WordPressi armatuurlauale Seadistused >> Pilv.

Kui klõpsate, kuvatakse teile leht, kus küsitakse „Looge oma tasuta konto” või logige sisse, kui teil juba on konto. Klõpsake lihtsalt sisselogimisel.

Järgmisena paluvad nad teil sisestada e-posti aadress ja API-võti.

API leiate oma kontopiirkonna Cloudflare veebisaidilt. Peate kopeerima globaalse API võtme.

cloudflare API võti

Kui klõpsate nuppu „Kuva”, kuvatakse hüpik, kus palutakse sisestada parool. Pärast parooli sisestamist kuvavad nad API võtme.

API-võti

Nüüd minge tagasi WordPressi armatuurlauale sisestage e-posti aadress ja API-võti.

 • Pärast seda ilmub Cloudflare’i seadete leht. Cloudflare’i ühe klõpsuga optimeerimise lubamiseks WordPressis klõpsake nupul Rakenda.
 • Soovitame lubada automaatne vahemäluhaldus. See võimaldab Cloudflare’il kustutada teie saidi vana vahemälu versiooni automaatselt iga kord, kui värskendate oma saiti.
 • Seadete menüüs on mõned kasulikud suvandid, mida saate soovitud viisil konfigureerida.
 • „Analytics” sisaldab teavet, näiteks kui palju ohte on Cloudflare blokeerinud, ribalaiust on salvestatud ja külastajaid jne.

Mõned olulised seaded, mida peaksite vaatama:

Automaatne HTTPS

Kui kavatsete Cloudflare’i kasutada peamiselt SSL-sertifikaadi huvides, on see valik teie jaoks. Seda kõike kasutades saab kõik lingid http: // teisendada https: //

Alati online

See on üks Cloudflare’i lahedaid funktsioone. Selle valiku sisselülitamisel kuvatakse teie külastajatele teie veebisaidi vahemällu salvestatud versioon, kui teie hostiserver alla läheb. Seega on soovitatav see sisse lülitada.

Rünnaku režiimis

Lülitage see režiim sisse ainult siis, kui teie sait on rünnaku all. Selle režiimi sisselülitamisel näeb iga külastaja umbes 5 sekundi jooksul vahereklaami. Peaksite seda funktsiooni kasutama, kui teie veebisait on DDoS-i rünnaku all.

Arendusrežiim

See suvand on toodud sätete lehel. Kui olete Cloudflare’i veebisaidil, saate selle valiku sisse lülitada / välja lülitada vahemälu lehel. Selle režiimi lubamisel tähendab see, et soovite Cloudflare’i vahemälust mööda minna, et saaksite muudatusi reaalajas näha. Neid valikuid peaksite kasutama mõne muudatuse või arendustöö tegemisel.

Turvalisuse tase

Tavaliselt on see säte keskmisel tasemel. Mida see tähendab? Cloudflare kuvab captcha külastajatele nii kõige ohtlikumatele külastajatele kui ka mõõduka taseme külastajatele. Pilvetuled on selles osas liiga ettevaatlikud.

Nii et keskmisel tasemel hoidmine ei pruugi teile kasulik olla. Nagu siis, kui inimesed teie saiti külastavad ja näevad captcha-d, võib nende jaoks iga kord, kui nad teie saiti külastavad, olla tüütu. Seega soovitame teil hoida seda madalal tasemel.

Järeldus

Nii et kui otsite paketti, mis muudab teie saidi turvalisemaks ja kiiremaks Cloudflare, on suurepärane asi, mida kasutada. Ja üllatav on see, et selle tasuta versioon on vahe tegemiseks väga kasulik. Nii et kui soovite oma täpsusribalaiust või rünnakuid sageli kokku hoida, soovitame teil kasutada Cloudflare’i.

Lisaks tahavad kõik otsimootorite tulemuste kõrgel kohal olla. Google annab SSL Cloudflare’i kasutavatele veebisaitidele väikese eelise, et see oleks teile võimalik isegi ilma ühe sendi investeerimiseta.

Loodame, et see juhend aitab teil Cloudflare’i seadistada. Püüame kõike selgitada lihtsate sõnadega, kuid kui teil on endiselt segadust, küsige meilt altpoolt kommentaari.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map