Kuidas oma blogi WordPress.com-ist üle viia WordPress.org-i

0

Kas soovite oma WordPress.com ajaveebi migreerida saidile wordpress.org?


Kui olete nagu paljud teised inimesed, kes hakkavad tasuta WordPress.com-i teenuseid kasutades ajaveebi looma ja soovite nüüd migreeruda paindlikumale WordPress.org-i platvormile, on see teile ideaalne juhend.

See on hea samm, sest saate WordPressil põhineva veebisaidi tegeliku kogemuse isegi ilma senti investeerimata.

Nii et kui olete veetnud palju aega WordPressi ajaveebi haldamisel, näiteks kategooriate, tüpograafia, teemakohanduste korraldamine ja lugejatele kasuliku sisu loomine.

Nüüd hakkab teie ajaveeb liiklust koguma ja saate aru, et on aeg oma ajaveeb WordPress.com-ist teisaldada. Muidugi on see tasuta, kuid kui tõsiselt võtate, saate teada, et teie kasvu piiravad paljud asjad.

Isegi kui see pole teie juhtum varsti, saate aru, et WordPress.com on kahtlemata suurepärane võimalus selle hämmastava platvormiga tasuta tutvuda. Kuid tasuta WordPress.com ei paku nii palju kontrolli kui isemajandamine.

Näiteks saate ise hostitavas WordPressis kasutada erinevaid reklaamiprogramme, installida mis tahes kolmanda osapoole pistikprogrammi ja installida teie valitud teemasid ilma piiranguteta.

Nii et kui olete valmis oma saiti vahetama ilma kadudeta sisu, siis järgige seda samm-sammult juhist, näitame teile õiget ja lihtsat viisi WordPress.com-ist WordPress.org-i liikumiseks.

Kuidas teisaldada oma ajaveebi / saiti WordPress.com-ist WordPress.org-i

Siin on loetelu toimingutest, mida selles juhendis käsitleme

 • Ostke veebimajutusplaan
 • Installige WordPress uuele hostimisele
 • Sisu eksportimine WordPress.com-ist
 • Blogrolli linkide importimine
 • Seadke oma WordPress.com ajaveeb privaatseks

1. Ostke veebimajutusplaan

Esimene asi, mida teil on vaja ise hostitava WordPress.org jaoks, on veebimajutusplaan ja domeeninimi.

Soovitame Bluehostit, kuna nad pakuvad kvaliteetseid teenuseid ja kõiki olulisi tööriistu ajaveebi loomiseks saidil wordpres.org väga soodsa hinnaga.

HostingSprout.com alustab oma teekonda ka Bluehostiga. Lisaks on Bluehost üks WordPressi soovitatud hoste. Tasuta domeeninime ja tasuta SSL-sertifikaadiga on Bluehost tore ettevõtmine.

Kui kasutate kohandatud domeeninime oma tasuta WordPress.com ajaveebiga, siis minge edasi, hankige Bluehostilt hostimiskava, kuna vajate endiselt veebimajutust. Selles juhendis näitame teile, kuidas saate WordPress.org-i üle minnes sama domeeni säilitada, kaotamata otsingumootori paremusjärjestust.

Teisest küljest, kui te seda ei tee, siis ei lähe te kuhugi mujale, kuna Bluehost pakub tasuta hostimiskavaga koos ka tasuta domeeni.

Ja muidugi hoidke oma WordPress.com mandaati endaga kaasas, kuna seda ikkagi sisu eksportimiseks vajate.

2. Installige WordPress uuele hostimisplaanile

Nii et pärast Bluehostilt veebimajutusplaani ostmist ei võta neil palju aega, et see teie jaoks valmis saaks. Bluehost muudab WordPressi installimise vaevatuks.

Nende majutamisel on kaasas lihtne häälestusviisard, kus peate lihtsalt valima teema, saidi nime, sildiliini ja sinna, kuhu lähete; nad installivad WordPressi automaatselt. Praegu saate valida mis tahes teema, kuna saate seda alati hiljem muuta.

Kui näete WordPressi installimist edukalt, näete ka installimise üksikasju, mis sisaldavad veebisaidi URL-i, administraatorit, kasutajanime ja parooli. Kirjutage see teave üles, kui vajate seda WordPressi juhtpaneelile sisselogimiseks.

Pärast WordPressi installimist ja seadistamist on nüüd aeg eksportida migreeritavad andmed oma uude WordPressi veebisaidile.

3. Sisu eksportimine WordPress.com-ist

Minge edasi, logige sisse oma WordPress.com-i ja asuge oma ajaveebihalduse juhtpaneelile.

WordPressi juhtpaneelile pääsemiseks võite lihtsalt kirjutada „Teie domeen.wordpress.com/wp-admin”.

Minge külgriba alt Tööriistad > Eksport.

eksportima WordPress

Seejärel pakub WordPress teile 2 ülekandeviisi, kus üks meetod on tasuta, kuid teine ​​on tasuline. Minge tasuta ja klõpsake nuppu “Alusta eksportimist”.

WordPressi tasuta eksport

Järgmisena küsivad nad teilt, mida soovite eksportida. Valige lihtsalt “Kogu sisu” ja klõpsake nuppu “Laadi alla faili eksportimine”.

Juhul kui kavatsete konkreetset sisu eksportida, valige julgelt see, kuna migreerimisprotsess on sama, sõltumata sellest, kas kasutate kogu sisu või valikulist.

laadige alla XML-fail

See laadib teie arvutisse XML-i, mis sisaldab kõiki teie lehti, postitusi, kommentaare, kategooriaid, silte, meediat ja kõiki muid kohandamisi.

Enne järgmise sammu juurde liikumist tasub mainida, et mõnikord, kui teie eksporditud fail on üle 2 MB faili, ei pruugi te võib-olla faili uude hostiserverisse importida. See on aga väga harv juhtum, kuid kui teil tekib selline probleem, ärge muretsege, seda on lihtne diagnoosida.

Seal on 2 viisi. Esimese võimalusena pöörduge lihtsalt oma hostiettevõtte poole; peaaegu iga hea hostimisettevõte pakub oma kasutajatele kiireks abistamiseks reaalajas vestlust. Ja teine ​​viis on kasutada WXR-faili jagaja, mis jagab faili hallatavateks tükkideks, nii et saate selle hõlpsalt üles laadida.

Nagu me eespool mainisime, on see väga harv juhtum, nii et pole vaja muretseda.

4. Importige oma sisu ise hostitavale WordPressi saidile

Vana sisu WordPress.com-ist importimiseks peate sisse logima oma uude veebimajja, kuhu oma uhiuue wordpress.org installisite. Nagu me 2. sammus kirjeldasime, saate WordPressi eduka installimise korral sisselogimise URL-i ja muud sisselogimismandaadid.

Kui olete oma uude WordPressi juhtpaneeli sisse loginud, minge aadressile tööriistad > Import ja klõpsake siis WordPressi all linke “Install Now”, nagu allpool näidatud.

WordPressi importija pistikprogramm

See installib automaatselt plugina nimega “WordPress Importer”, mis on WordPressi välja töötatud ametnik. Kui näete Käivita importija klõpsake lihtsalt samal lehel kuvataval lingil.

käivita importija link

See viib teid lehele, kus palutakse teil üles laadida XML-fail (fail, mille eksportisite WordPress.com-ist punktis 3).

impordi fail WordPressi

Jätkake siis nuppu „Valige fail” ja leidke arvutis oma WordPress.com XML-fail.

Kui olete klõpsanud nupul „Laadi fail üles ja importi”, näitab WordPress teile mõnda võimalust.

Nad küsivad teilt, kas soovite määrata sama autori profiili, mida kasutasite saidil WordPress.com, või soovite luua uue. Samuti saate uuele WordPressi veebisaidile olemasolevale autorile postitusi määrata.

Samuti on võimalus failide manuseid alla laadida ja importida. Valige kindlasti see ruut, et see tooks kõik meediumifailid, mida kasutasite oma postitustes ja lehtedel. Nii et peate selle ruudu märkima.

importija plugin määrav autor

5. Blogrolli linkide importimine

Kui kasutate Blogrolli linke, võite olla sellest terminist teadlik. Kuid lihtsate sõnadega on Blogrolli lingid linkide loend, mis tavaliselt kuvatakse teie veebisaidi külgribal. Need on lingid teistele ajaveebidele, mis võivad kuuluda teie sõpradele. Võite linkida ka oma saitidele.

Nii et kui kasutate Blogrolli linke, siis järgige seda sammu; vastasel korral kerige see samm alla ja jäta see vahele.

Blogrolli lingid on OPML-vormingus ja saate selle faili salvestada XML-vormingus, mis ekspordib ja impordib kõik failid.

Kuidas siis seda OPML-faili leida? See on lihtne. Kui kasutate tasuta alamdomeeni, mille WordPress.com teile esitas, tippige lihtsalt see alamdomeeni nimi veebibrauserisse niimoodi

yourfreedomain.wordpress.com/wp-links-opml.php

Kui kasutate oma WordPress.com ajaveebis kohandatud domeeninime, peate OPML-failile pääsemiseks sisestama veebibrauseri vahekaardile allpool oleva URL-i.

teie domeen.com/wp-lingid-opml.php

Pärast sisestusnupu vajutamist avab teie brauser OPML-faili, mille peate salvestama. Paremklõpsake sellel lehel ja kasutage faili salvestamiseks käsku „Salvesta kui” või lihtsalt klahve Ctrl + S. See salvestab faili XML-vormingus. Maci kasutaja saab selle Command + S abil salvestada.

Kui olete selle OPML-faili salvestanud, on järgmine samm selle eksportimine oma hostitud WordPressi. WordPress.org-is pole vaikimisi lingihaldurit, seega peate selle lubama, laadides alla ja aktiveerides pistikprogrammi.

Lingihaldur on üks suurepäraseid pluginaid, mille WordPress on välja töötanud juba aastaid. Pärast pistikprogrammi aktiveerimist lisatakse üksus „Lingid” WordPressi juhtpaneelile.

ajaveebi URL

Oma WordPress.com-i ajaveebilinkide haldamiseks peate installima ka uue pistikprogrammi. Kas minna lihtsalt Pluginad > Lisa uus. Otsige OPML-i importija installige ja aktiveerige see.

Faili OPML-faili importimiseks peate uuesti külastama Tööriistad > Import. Seejärel klõpsake nuppu „Käivita importija“.

ajaveebimportija

Niipea kui klõpsate sellel, näete lehte, kus palutakse üles laadida oma varem salvestatud OMPL-fail. Klõpsake valikul Fail ja leidke oma OMPL-fail. Pärast seda klõpsake nuppu „Impordi OPML-fail”.

impordi OPML-fail WordPressis

WordPress alustab nüüd automaatselt linkide ja linkikategooriate importimist äsja üles laaditud failist. Kui protsess on lõpule viidud, näete edu sõnumit.

6. Seadke oma WordPress.com ajaveebi väärtuseks Privaatne nähtavus

Sisu importimisel WordPress.com-ist WordPress.org-i ei kustutata sisu, mille avaldasite oma vanas WordPress.com-i ajaveebis. Ja muidugi ei soovi te oma postituste, lehtede ja kategooriate jne dubleerimist.

Nii et on kaks võimalust, kuidas edasi minna.

Üks viis on see, kui te ei soovi oma WordPress.com-i liiklust oma uuel saidil ümber suunata, siis peate lihtsalt tegema lihtsa sammu – vana blogi seadmine privaatseks.

Selleks logige sisse oma WordPress.com ajaveebi armatuurlauale.

Minge külgriba alt Seadistused määrake ajaveebi privaatsuseks väärtus Privaatne ja siis „Salvesta sätted“. Nüüd pääseb vanale WordPress.com-i ajaveebile ainult teie või teie heaks kiidetud kasutaja.

muutke ajaveebi privaatsus privaatseks

Teine võimalus on see, et kui kirjutate mõnda aega ja teie blogis on külastajaid, siis poleks mõistlik neid oma vana ajaveebi külge riputada.

Uue ajaveebi liikluse hankimine pole lihtne; see võtab aega ja palju pingutusi, nii et miks mitte suunata vanad ajaveebi kasutajad uude ajaveebisse Õnneks ilma otsimootorite paremusjärjestust mõjutamata saate oma vanad kasutajad hõlpsalt uuele blogile suunata, järgides järgmist sammu.

6. Suunake oma WordPress.com kasutajad ümber WordPress.org veebisaidile

Ümbersuunamine tagab, et te ei kaota otsimootori paremusjärjestust, suunates kasutaja automaatselt uuele saidile, kes teie vanale aadressile pääseb.

Standardne lahendus kasutajate uude asukohta suunamiseks on kasutada 301 päist, ilma et see mõjutaks otsingumootori paremusjärjestust. Kuid siin on piirang, et sellise ülesande täitmiseks peate pääsema failile accesshta.htaccess. Kuna WordPress.com ei anna teile juurdepääsu .htaccessile, ei saa te seda meetodit kasutada.

Kahjuks pakub WordPress.com ainult tasulist saidi ümbersuunamise tööriista, millel on väike hinnasilt, st vaid 13 dollarit aastas.

Nii et kui arvate, et teie vanal WordPress.com-il on piisavalt liiklust, mille eest tasub maksta 13 dollarit aastas, peate minema tagasi oma WordPress.com-i armatuurlauale. Klõpsake külgribal nuppu „Seaded“ ja siis nuppu „ümbersuunamine“.

Järgmisena paluvad nad teil sisestada oma domeeninimi sinna, kuhu soovite oma vaatajaskonna suunata. Pärast domeeninime sisestamist klõpsake nuppu „Mine“.

tasuline saidi ümbersuunamine saidilt wordpress.com saidile wordpress.org

Pärast seda palutakse teil ostu lõpetamiseks täita makse üksikasjad.

Palju õnne, see on nüüd tehtud; kõik kasutajad ja otsingumootorid suunavad uue domeeni.

Kui kasutasite WordPress.com-iga kohandatud domeeni, siis on see peaaegu valmis. Peate lihtsalt vahetama DNS-i kirje oma uue veebi vastu ja kõik saab korda, sealhulgas otsingumootori paremusjärjestus.

Teisalt, kui muudate domeeni, peate muutma postituses olevaid URL-e. Peate värskendama postitustega seotud URL-e. Jätkake siis järgmisi samme

 1. Minge oma WordPress.org armatuurlauale.
 2. Installige ja aktiveerige Velvet Blues Update URL-id
 3. Minge menüüsse Tööriistad > Värskendage URL-e
 4. Esitage oma vana ja uus URL ja valige URL, mida tuleks värskendada. Ja see on ka kõik.

Järeldus

Kokkuvõttes on see migratsioon WordPress.com-ist WordPress.org-i üsna lihtne. Kõik, mida peate tegema järgmiste toimingute tegemiseks

 • Eksportige XML, kasutades WordPress.com juhtpaneeli
 • Hankige uus domeen ja hostimisplaan. Installige WordPress oma uuele hostimisplaanile
 • Pärast WordPressi installimist WordPressi armatuurlauale valige Tööriistad > Eksport. Meediumifailide eksportimiseks märkige kindlasti manuskast.
 • See on kõik.

Loodan, et see õpetus aitab teil oma WordPress.com-i veebisaidi ise hostitud ajaveebile üle viia. Kui vajate täiendavat abi, küsige kindlasti kommentaaride osas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map