7 Softuerët më të mirë të ndërtuesve të faqes në internet 2020 – Ndërtoni sitin mahnitës të dizajnit me porosi

0

Çfarë! Mos e merrni modelin e dëshiruar për sitin tuaj të ëndrrave?


Mos e dini kodimin por dëshironi të ndërtoni modelin tuaj?

Mos dëshironi të shpenzoni para të mëdha për koduesit ose hartuesit e faqes?

Këtu është një zgjidhje për të gjitha pyetjet tuaja. Vetëm provoni një program ndërtues të faqes në internet për të ndërtuar faqen tuaj të internetit të krijuar me porosi.

Në përgjithësi, ekzistojnë dy mënyra për të krijuar një sit. Ose mund të kaloni nëpër një mënyrë komplekse dhe të mësoni të kodoni. Së dyti, gjeni redaktorin WYSIWYG që e bën hartimin e faqes në internet jashtëzakonisht të lehtë. Shumica e ndërtuesve ofrojnë tipar tërheqje dhe lëshimi ku i vendosni gjërat në një kanavacë bosh ose shabllone të paracaktuar.

Avantazhet e ndërtuesit të faqes në internet

 • Ju mund t’i merrni të gjitha gjërat në një vend si domain, web hosting, dhe ndërtues, etj. Dhe gjëja më e mirë është që nuk ka instalime të kërkuara fare dhe gjëja më e mirë është që nuk ka instalime të kërkuara fare
 • Nuk ka aftësi për zhvillues
 • Kursim i kostos pasi nuk duhet të paguani koston e projektimit dhe mirëmbajtjes.
 • Modele dhe elemente tërheqëse të bollshme janë në dispozicion për të zgjedhur.
 • Pothuajse të gjithë programet ndërtues mbështesin zvarritje dhe rënie etj.

Por problemi i vërtetë është ai që është aplikacioni i duhur për krijimin e faqeve? Ka shumë ndërtues të faqeve të internetit që pretendojnë se janë më të mirët në industri. Pra, ky është vendi ku ne mund t’ju ndihmojmë në marrjen më të mirë.

Pavarësisht se po kërkoni të krijoni një sit biznesi, një blog personal ose një dyqan, këtu janë disa nga softverët më të mirë të krijuesve të faqeve në internet.

Ndërtuesit më të mirë të faqes në internet 2020 – Një mënyrë për t’u marrë menjëherë në internet

Wix [Pa pagesë]

ndërtues i faqes në internet

Wix është një nga krijuesit kryesorë të faqeve të lira falas që ofron mijëra modele paraprake të lidhura me Blog, Biznes, E-commerce dhe modë, etj. Përveç versionit premium që ata ofrojnë qasje falas, kështu që ju mund t’i shijoni ato para se të investoni.

Duke krijuar një llogari, Wix ofron 2 mënyra për redaktimin që janë ADI dhe Redaktori Wix. Të dy ofrojnë karakteristika identike por stili i tyre i punës është pak më ndryshe.

Wix ADI (Inteligjencës Artificial Design) është një mënyrë automatike për të krijuar sitin. Shtë një mënyrë e shpejtë, ata thjesht bëjnë disa pyetje të thjeshta para se të hartojnë modelin përfundimtar. Partdo pjesë e faqes është e personalizueshme. Ju mund të ndryshoni temën, ngjyrat, shkronjat, header dhe shumë më tepër. Plus, ata ju lejojnë të shtoni animacione në elemente për krijimin e një faqe në internet më tërheqëse.

Nga ana tjetër, Wix Editor gjithashtu ofron përvojë të shkëlqyeshme të përdoruesit. Fillon me zgjedhjen e një modeli të paracaktuar. Ka 100 modele për të zgjedhur. Pas zgjedhjes së shabllonit, ndërfaqja e redaktuesit do të ngarkohet. Ajo ofron lehtësi lehtësuese tërheqje dhe heqje, dhe ju mund të shtoni kutitë e tekstit, rrëshqitësit, butonat, forumin e kontaktit, butonat social dhe buletinin, etj. Mund të ndryshoni edhe pozicionet e postimit. Në fakt, ju mund të rregulloni gjithçka që shfaqet në ekran.

Wix ofron një Treg të Aplikacioneve që ju ndihmon të përmirësoni faqen tuaj. Ka mijëra aplikacione për të shtuar shiritin e kërkimit, komentin, bisedën, butonin skype, emailin e automatizuar, marketingun dhe mjetin e analitikës. Për më tepër, nëse dëshironi të krijoni një dyqan në internet, Wix është një zgjidhje e shkëlqyeshme pasi ato ofrojnë aplikacione të shumta përkatëse si përshtypjet integruese, butonin e thirrjeve, PayPal, faturat, konvertuesin e valutave dhe tabelat e çmimeve.

Prapëseprapë, dëshironi më shumë, ato gjithashtu ju lejojnë të futni kode, kode HTML dhe skedarë Flash (SWF). Për më tepër, Wix sjell një udhëzues hap pas hapi për përmirësimin e SEO. Shërbimet mbështetëse po sigurohen duke dorëzuar biletat dhe bazën e njohurive.

çmimi: Nuk ka nevojë të blini një plan të veçantë të mbajtjes në internet. Prmimet e planeve Wix fillojnë nga 4,50 dollarë në muaj që përfshin gjerësinë e bandës 1 GB, ruajtje 500MB. Thjesht duhet të blini një emër domain dhe të tregoni në faqen tuaj të internetit WIX. Me përjashtim të planit më themelor, të gjithë të tjerët ofrojnë edhe emër domain falas. Ata mbështesin politikën e rimbursimit 14 ditë.

DUDA [Pa pagesë + e paguar]

softuer ndërtues faqesh në internet duda

Duda është mjaft e qartë për sa i përket përdorshmërisë dhe i bën përshtypje përdoruesve nga planet e saj të përgjegjshme dhe grupet e veçorive. Ajo u lançua në vitin 2010 dhe tani qëndron në mesin e krijuesve më të mirë të faqes në internet duke fuqizuar hostimin me shërbime cloud të Amazon. Duke shkaktuar nivelin e konfuzionit zero, thjesht zgjidhni një model nga modelet e tyre të bëra paraprakisht dhe filloni të redaktoni.

Në pamje të parë, do të kuptoni se është shumë e thjeshtë të operoni. Në çdo kohë ju mund të merrni pamjen Desktop, Mobile dhe tablet, thjesht me një klik. Duda nuk do t’ju përmbahet thjesht me ndërtuesit e tyre, kështu që nëse keni aftësi në zhvillim mund të luani me kodet CSS dhe HTML lirshëm.

Përveç opsioneve të shkëlqyera të redaktimit, ju mund të modifikoni shabllonin për çdo pajisje specifike (Mobile, Desktop dhe tablet), kështu që t’ju mundësojë të hartoni uebfaqen më të përgjegjshme, e cila është thelbësore për përvojën e klientëve / vizitorëve dhe motorët e kërkimit. Një tjetër gjë e jashtëzakonshme që ndryshe nga shumica e ndërtuesve atje, Duda mund të përfshijë me Google Analytics për të paraqitur statistikat e thelluara të trafikut.

Ka shumë elementë widget / elemente për tu shtuar në postime / faqe siç janë butonat, kolonat, ikonat, sociale, shiriti i kërkimit, Facebook & Diskus sistemeve të komenteve dhe shumë më tepër. Ata mbështesin mbi 100 stile fontesh. Widdo widget është e personalizueshme në stile, dimension, etj., Dhe madje me disa, ju mund të shtoni animacione dhe efekte speciale si pop up dhe Anchor.

Karakteristikat e personalizimit të ndërtuesit të faqes Duda e bëjnë atë një mjet mahnitës. Në “Personalizo” duke goditur disa klikime mund të vendosni popup-et, zbritjet promovuese, kthimin e njoftimeve të vizitorëve, orët jashtë, ngjarje speciale dhe shumë gjëra të tjera interesante. Gjithashtu, ju gjithashtu mund të krijoni një ngjarje të personalizuar gjithashtu. Këto ngjarje dëshmojnë shumë të dobishme në angazhimin e klientëve.

Me Duda, është e thjeshtë për të krijuar dhe menaxhuar një sit të tregtisë elektronike ku kontrolloni tiparet që lidhen me shitjet, promovimet, produktet dhe pagesa. Për përdoruesit Pro, Duda ofron ndihmë përmes bisedës live dhe telefonit. Përdoruesit e lirë mund të shfletojnë përmes udhëzuesve të tyre dhe artikujve të dobishëm.

çmimi: Plani falas është mënyra më e mirë për të provuar Duda. Pasi të keni vendosur për një plan të paguar, Business plus fillon me 14.25 $ / muaj. Ju gjithashtu mund të merrni një abonim gjatë gjithë jetës së planit të biznesit + 299 dollarë. Plani mbart një emër domain-je me porosi, SSL, kopjim të faqes dhe njoftime për shtypjen e kromit. Për më tepër, për biznesin e përdoruesit të tregtisë elektronike plus planin ju lejon të shtoni deri në 10 produkte. Plus, ajo mbështet PayPal, Stripe dhe Global Gateway për pagesa.

Weebly [Pa pagesë]

ndërtues weebly faqen e internetit

Weebly në një krijues tjetër faqesh WYSIWYG të themeluar në vitin 2007 ofron një platformë të mbushur mirë për të zhvilluar një faqe në internet. Weebly ofron qindra shabllone për portofolet, tregtinë elektronike dhe faqet personale. Natyra fleksibël e këtij ndërtuesi falas të faqes ju lejon të integroni aplikacionet e palëve të treta.

Me Weebly, mund të filloni ose si një përdorues falas duke përdorur një nënfushë ose të filloni faqen tuaj të internetit profesionale nën një emër të personalizuar domain. Shtë mjaft e lehtë dhe e dukshme të krijosh një postim të ri, të kontrollosh komentet, të përdorësh faqet dhe cilësimet e faqes. Ashtu si Wix, mund të tërhiqni dhe lëshoni çdo element duke klikuar në opsionet e redaktimit.

Gjëja më e jashtëzakonshme e Weebly është përdorshmëria. Ajo i jep një përvojë të këndshme përdoruesit të ri i cili kurrë më parë nuk ka përdorur një program ndërtues faqesh. Ekzistojnë elementë të shumtë si teksti, imazhi, shfaqja e sllajdit, harta, tabela e çmimeve, videot që shtojnë, forumi i kontaktit, ngulitja e HTML dhe shumë më tepër. Më tej, ata gjithashtu vendosin në duart tuaja opsionet e dyqaneve të tilla si procesi i arkë, integrimi PayPal, porositë dhe transporti, etj.

Nëse nuk gjeni diçka në redaktorin Weebly, atëherë shkoni dhe kërkoni në tregun e aplikacioneve të tyre që kanë edhe aplikacione falas dhe premium. Dhe për t’i bërë gjërat më të thjeshta për përdoruesit, ata i klasifikuan aplikimet si e-commerce, marketing, SEO, statistika të faqes, sociale dhe komunikim. Pas krijimit të një postimi mos harroni të shikoni “opsione postimi” të cilat ju lejojnë të shtypni titullin dhe përshkrimin që dëshironi të tregoni në motorin e kërkimit. Plus mund të planifikoni, aktivizoni / çaktivizoni komentet dhe shtoni postime në kategorinë e dëshiruar.

Weebly mban një qendër ndihme që ju lejon t’i telefononi ose t’i dërgoni me email kur të keni probleme. Për më tepër, biseda e drejtpërdrejtë është e disponueshme 6 AM – 6 PM Ora e Paqësorit (E hënë-Premte) dhe 8 AM deri në 5 PM Ora e Paqësorit (Sat-Sun). Ju mund të shikoni në bashkësinë e tyre dhe udhëzon për zgjidhje. Në përgjithësi, është një krijues i shkëlqyeshëm, intuitiv i faqes në internet dhe ia vlen ta provoni.

çmimi: Planet me të paguara më të ulët kushtojnë vetëm 8 dollarë në muaj me një emër domain falas. Plus, ruajtje e pakufizuar, 100 dollarë krediti në marketing të Google dhe qasje në statistikat e avancuara të faqeve. Plani themelor gjithashtu përfshin disa veçori të tregtisë elektronike si procesi i arka dhe duke shtuar deri në 10 produkte. Kështu që së pari vlerësoni kërkesat tuaja dhe më pas zgjidhni një plan.

Hapësira katrore [Gjyqi + I paguar]

projektuesi i faqes katror

Squarespace është një program tjetër më i miri për krijimin e faqeve të internetit që krijon qindra shabllone elegant në lidhje me secilën kategori si dyqan online, blog, Fotografi dhe udhëtime, etj. Ju mund t’i provoni shërbimet e tyre lirshëm për 14 ditë. Dhe kur ta kuptoni se është ai që po kërkoni, atëherë shkoni për një abonim premium.

Shtë shumë e thjeshtë për të krijuar një faqe në internet në Squarespace. Thjesht krijoni llogarinë, zgjidhni modelin tuaj, përgjigjuni serisë së pyetjeve dhe atje ku shkoni. Krijimi i lundrimit dhe faqeve është mjaft i thjeshtë. Ju mund të modifikoni dizajnin në çdo kohë përmes redaktorit të tyre. Për më tepër, duke lëvizur miun mbi çdo element të temës, ai do të shfaqë opsione redaktimi.

Në Squarespace, disa karakteristika të lezetshme janë lehtësisht të arritshme. Si në vetëm disa klikime, ju mund të tregoni shiritin e njoftimeve dhe shiritin e informacionit celular. Squarespace paraqet statistika të trafikut të disa vendeve, në mënyrë që të mund ta monitoroni vizitorin thellësisht. Ato japin informacione në lidhje me burimet e trafikut, përmbajtjen popullore dhe pyetjet e motorëve të kërkimit, etj.

Megjithëse shabllonet nuk janë aq të përshtatshëm sa Wix, por ju keni akses në të gjitha opsionet thelbësore me një dashboard të zoti dhe të pastër. Për disa personalizime të përparuara, ato ju lejojnë të shtoni kode me porosi CSS. Squarespace ka mundësi të para-ndërtuara për SEO, marketing dhe siguri. Këtu gjithçka që duhet të bëni është të përdorni vetëm Parametrat dhe të plotësoni fushat e kërkuara për t’i bërë këto gjëra të funksionojnë mirë. Ju mund të bëni hartëzimin e URL-së, hartimin e 404 faqeve, ndarjen sociale dhe lidhjen e shërbimeve të postës elektronike dhe më shumë.

Sigurisht, ju keni nevojë për ndihmë në situatën e mundimshme dhe me Squarespace, ju do ta merrni atë përmes një bisede të drejtpërdrejtë të drejtpërdrejtë (e hënë deri të Premte në 4 të mëngjesit në orën 4 të mëngjesit deri në ora 20 pasdite), me postë elektronike, udhëzues, video dhe bazë të njohurive. Plus, ata gjithashtu kanë një komunitet.

çmimi: Squarespace ndihmon klientin të marrë zgjedhjen e duhur të planit duke kategorizuar Uebfaqet dhe paketat e tregtisë elektronike. Plani fillon nga 12 dollarë në muaj me një pritje të pakufizuar dhe bandë. Ai përfshin emrin e domain falas dhe certifikatën SSL.

Plani bazë i optimizuar i tregtisë elektronike ju kushton $ 26 / muaj që përfshin një regjistrim falas të emrit të domain, produkte të pakufizuar, SSL, zbritje, kontrollin e taksave dhe porositjes, etj..

Blerje [Gjykimi + Paguar]

blerje për krijimin e dyqanit të e-commerce

Nëse ndonjëherë keni ëndërr të krijoni një dyqan e-tregtie, por të ndaleni për shkak të ndërlikimeve të tij, atëherë këtu është zgjidhja e drejtpërdrejtë që vjen në formën e Shopify. Ata kanë gati 500K dyqane aktive në platformën e tyre. Për qëllime vlerësimi, ju mund të filloni me llogari gjyqësore 14-ditore. Më shumë se 100 shabllone falas dhe me pagesë janë dhënë për të zgjedhur.

Shopify ofron një nivel ekstrem të personalizimit ku mund të formësoni temat e bëra paraprakisht ashtu si dëshironi. Për më tepër, përdoruesi mund të ngarkojë modelet e tyre gjithashtu. Por nëse doni të shkoni përtej kësaj, Shopify ju lejon të futni / ndryshoni kodet CSS dhe HTML. Dyqani është miqësor me telefonin celular dhe klienti mund të bëjë pagesa përmes pagave Android dhe pagesës iOS, etj.

Supershtë super e lehtë të merresh me dyqan. Ashtu si për shtimin e produkteve thjesht lundroni te skedari i produkteve në redaktues dhe shtoni detaje të fundit. Ju mund të gjurmoni dhe kontrolloni porositë e klientit dhe kontrollin e braktisur nën butonin “Urdhërat”. Për të rritur shitjet, mund të krijoni zbritje. Për më tepër, mjeti paraqet analiza të ndryshme si urdhërat totale, shkalla e konvertimit, pajisja e përdorur nga një klient, klienti i përsëritur, vendndodhja, burimi i trafikut dhe shumë të tjerë..

Për përmirësimin e dyqanit, Shopify ofron dyqan të zgjeruar të aplikacioneve që përmban mbi 1000 aplikacione falas dhe të paguara referuar shitjeve, marketingut, mediave sociale, inventarit dhe transportit, etj. Dhe falë fleksibilitetit të tyre që lejojnë shtimin e kanaleve të ndryshme të shitjeve. Në krye të kësaj, aplikacioni “pikë shitje” e Shopify ju lejon të operoni përmes Android, iPad ose iPhone dhe të zotëroni disa karakteristika të tjera.

Shopify ofron shërbime mbështetëse 24/7 falas për përdoruesit premium. Ju mund të jepni kontakt me telefon, Chat Live, email ose dërgoni një cicërimë. Në chat live, përdoruesit e lirë mund të duhet të presin gjatë, por për përdoruesit e paguar, shërbimet e tyre janë mjaft të mira. Shopify është goxha në front, por akoma nëse keni hutuar shikoni me mijëra udhëzues në qendrën e tyre të ndihmës.

çmimi: Aktualisht Shopify ka tre pako. Plani shumë themelor fillon nga 29 dollarë. Në këtë plan, tarifa e transaksionit 2% do të tarifohet nëse përdorni një hyrje të pagesës së palëve të treta ndërsa nuk ka tarifë nëse pagesat e Shopify përdoren nga ju. Më tej, ai përfshin ruajtje të pakufizuar, gjerësi bandë dhe produkte. Plani mbart një SSL falas për transaksione të siguruara. Plus, ju lejon të krijoni blog së bashku me dyqanin.

Ndërtuesi i faqes në internet [Falas + Paguar]

krijues faqes wesitebuilder

Ndërtimi i faqes në internet është një zgjedhje solide për të filluar, jo vetëm sepse është i lehtë për tu kuptuar, por gjithashtu ofron mijëra shabllone të paracaktuar. E tëra çfarë ju duhet të bëni, thjesht zgjidhni një model dhe filloni lustrimin. Nuk ka rëndësi nëse jeni fillestar nuk do të ngatërroni të shihni panelin e redaktimit edhe në pamje të parë sepse është mjaft i qartë dhe i dizajnuar mirë. Ju mund të bëni ndryshimet në sfondin e faqes, ngjyrat dhe shkronjat, etj duke iu afruar skedës së dizajnit.

Para së gjithash, ju mund të tërhiqni elementët kudo që dëshironi në zonën e faqes. Tjetra, duke klikuar në element shfaqet një dritare e vogël redaktimi që përmban opsione të ndryshme redaktimi si ndryshimi i modeleve, stileve, pozicioneve dhe dimensioneve, etj. Për më tepër, mund të shtoni animacion në një element të veçantë ose në të gjithë sitin nëse dëshironi. Ndryshimi i madhësisë së sendeve është sigurisht i përshtatshëm pasi tani në vend që të shkruani dimensionet thjesht mund të rrisni ose zvogëloni madhësinë me anë të një kursori të miut.

Ndërtuesi eleminon në mënyrë të drejtë nevojën e aftësive të kodimit pasi ekziston një gamë e gjerë elementësh për t’u shtuar në postimet dhe faqet. Ashtu si për vetëm një buton, ka pothuajse 6 dizajne. Përveç kësaj, ekzistojnë shumë elementë të tjerë të dobishëm, si: social, kuti, forumi i kontakteve, ngulitja e faqes HTML, faqet Google, buletinet, shtimi i videove dhe formave të ndryshme, etj..

Uebfaqja e internetit është e pajtueshme me shumë aplikacione të tjera SEO, Analytics, Social dhe fitimi të parave. Ju mund të përfshini mjetet Bing dhe webmaster të Google pa probleme. Ato gjithashtu përfshijnë densitetin e fjalëve, gjeneratorin e sitit dhe integrimin e AdSense. Krijuesi i faqes në internet nuk është i kufizuar vetëm në krijimin e faqeve të internetit. Ju mund të ndërtoni një dyqan të mrekullueshëm eCommerce me të. Mbani në mend se të gjitha integrimet dhe tipari i dyqanit janë në dispozicion për përdoruesit premium. Por përdoruesi i lirë mund të shijojë pafundësisht ndërtuesin e tyre të internetit falas.

Të kesh një ekip mbështetës ekspertësh është shumë e nevojshme gjatë operimit në internet. Pra, WebsiteBuilder ofron ndihmë përmes postës elektronike dhe thirrjeve telefonike. Plus, baza e njohurive përmban artikuj gjithëpërfshirës për redaktorin, SEO, fusha dhe media sociale. Në përgjithësi, është një ndërtues i shkëlqyeshëm i faqeve që kanë mundësi të pasur redaktimi dhe shabllone të shumta.

çmimi: Planet më të ulta të primit fillojnë nga $ 5,99 / muaj, duke përfshirë emrin e domain falas dhe kredinë për reklamë. Plani lejon gjithashtu integrimin e SEO dhe mjeteve të marketingut. Këtu vini re se nuk lejon adresën e postës elektronike. Për llogaritë me porosi të postës elektronike ju duhet të regjistroheni në pajtimin e planit të tyre të biznesit. Ata ofrojnë një plan të veçantë për përdoruesit e tregtisë elektronike që kushtojnë 11,99 $ / muaj me domen falas, mbështetje për nivelin e përparësisë dhe adresat e postës elektronike..

Ucraft [Trail + paguar]

softuer ndërtues faqesh ucraft

E fundit, por jo më e rëndësishmja, Ucraft ofron zgjidhjen e shpejtë për ndërtimin e faqes ose faqet e uljes. Llogari gjyqësore 14-ditore e disponueshme për të gjithë për testimin e cilësisë. Ata ofrojnë një listë masive të modeleve për të zgjedhur. Për më tepër, pritja e tyre mundësohet nga platforma e pritjes së cloud të Google për të siguruar disponueshmërinë maksimale dhe nuk duhet të shqetësoheni për kufizimet e gjerësisë së bandës.

Faqja e internetit është e ndarë në blloqe të ndara me opsione të personalizueshme dhe kështu për të bërë një dizajn tërheqës. Ucraft ofron elementë të ndryshëm si shtimi i paragrafëve, titujve, butonave, videove dhe kohëmatësve të numërimit, etj. Ata gjithashtu kanë një veçori të ndërruesit të gjuhëve. Për më tepër, mund të integroni burimet në Instagram, SoundCloud dhe Twitter.

Paneli Ucraft siguron qasje në karakteristika të ndryshme duke përfshirë menaxherin SEO, domenet dhe shtimin e anëtarëve të ekipit. Plus, ato ofrojnë një mjet krijues logoje. Dhe nga ky panel, ju mund të shtoni kategori dhe të menaxhoni perspektivat e ndryshme të postimeve dhe faqeve. Ata mbështesin një numër integrimesh të aplikacioneve përfshirë bisedën Zendesk, Google Analytics dhe hotjar, etj.

Ndërtuesi ju lejon të shtoni efekte speciale në elementet e faqes tuaj. Ucraft ofron një mjet projektuesi me një kosto shtesë prej vetëm 2,99 $ / përgjithmonë. Shtë një mjet i frymëzuar nga Photoshop që mund të redaktojë paraqitjen, stilet, typografinë dhe redaktimin e kompleteve UI. Në përvojën tonë, paneli i thjeshtë i redaktimit, një gamë e gjerë modelesh, mbështetje të shumta dhe mbështetje të Google Cloud janë të mjaftueshme për ta vendosur atë ndër softverët më të mirë të krijuesve të faqes në internet.

Një ikonë bisede shfaqet gjithmonë në ekran ku filloni një bisedë me anëtarët e Ucraft për ndihmë. Isshtë paksa e ngadaltë si zakonisht, do të merrni përgjigjen brenda disa orësh. Për më tepër, ata kanë një qendër mbështetëse e cila është plot me udhëzues për pothuajse çdo temë.

çmimi: Për pajtimin me premium, Ucraft fillon nga 8 dollarë në muaj. Mund të krijoni faqe të pakufizuara në internet. Artikujt plus, aplikacionet SEO dhe Shumë gjuhë janë gjithashtu të disponueshme. Mimi shkon në mënyrë të konsiderueshme më i ulët nëse keni paguar për tërë vitin i cili kushton vetëm 77 dollarë. Paketa vjetore përfshin 1 emër domain falas. Dhe me vetëm 149 dollarë do të keni qasje gjatë gjithë jetës në Ucraft.

përfundim

Në përgjithësi, programi më i mirë për ndërtuesin e faqeve në internet është një mënyrë e shkëlqyeshme për të krijuar një faqe në internet ose dyqane elektronike. Ju nuk duhet të mësoni të kodifikoni sepse një ndërtues WYSIWYG funksionon në parimin e tërheqjes dhe rënies. Ndërtuesit nuk janë vetëm kursimet e kohës, por gjithashtu kursejnë koston tuaj për krijimin e një modeli personal nga zhvilluesit.

Ndërsa kompania krijuese e faqes në internet menaxhon pothuajse gjithçka, kështu që ju mund të përqëndroheni në ndërtimin e faqes në vend që të merreni serverët dhe aspektet e tjera teknike.

Të gjithë ndërtuesit e lartpërmendur janë të drejtpërdrejtë dhe ofrojnë një përvojë mjaft miqësore për përdoruesit.

Pra, cili është programi më i mirë për ndërtues faqesh në internet?

Zgjedhja e krijuesit të faqes në internet varet nga kërkesat tuaja. Ne rekomandojme Wix për krijimin e faqeve të internetit. Ajo mori qindra shabllone dhe një treg të pasur me aplikacione. Për më tepër, mënyra e tyre ADI është një zgjedhje e shkëlqyer për të filluar për newbies.

Për vendosjen e një faqe e tregtisë elektronike, ne ju sugjerojmë të provoni Shopify pasi e bën shumë më të lehtë për të drejtuar një dyqan edhe nëse keni përvojë zero të mëparshme.

Dhe për modelet e modës, udhëtimet dhe blogjet e fotografisë, Squarespace ofron modele mjaft të rëndësishme dhe mahnitëse me redaktimin drag and drop.

Pra, cilën do të zgjidhni?

A keni përdorur këdo që përmendet më lart?

Ne shohim përpara për komentet tuaja të vlefshme dhe nëse keni ndonjë pyetje tjetër të pazgjidhur në lidhje me ndërtuesit e faqeve të internetit ndjehen të lirë të pyesin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map