10 Alternativa më e mirë e SquareSpace dhe konkurrentët 2020

2

Kështu që, ju u ulët në këtë faqe për të zgjedhur alternativën më të mirë të Squarespace që kërkon aftësi teknike minimale, por ofron funksionim të shkëlqyeshëm.


Sheshi hapësinor është një nga ndërtuesit më të thjeshtë për t’u përdorur përfshin modele elegante për dyqanet në internet, bloget dhe faqet e modës, etj..

Kanë kaluar ditët kur ndërtimi i një uebsajti shpërndan një rrëmujë përveç blerjes së një domain dhe planit të pritjes. Ju duhet të bëni shumë punë duke përfshirë trajtimin e parametrave të kodimit për të krijuar një pamje të mirë të faqes tuaj.

Por me kalimin e kohës, gjërat u bënë më të thjeshta me hyrjen e ndërtuesve të uebfaqeve – përfshin pothuajse asnjë punë teknike dhe fillimin e sitit në vetëm disa minuta kohë. Squarespace qëndron në mesin e softuerëve më të mirë të krijuesve të faqeve në internet që janë në dispozicion në treg.

Edhe pse Squarespace përpilon me një mori karakteristikash, por asnjë nuk ka të drejtë të marrë si ndërtuesin e përsosur të faqes në internet. E vetmja gjë që mund të merrni është më e mira për ju.

Pra, nëse Squarespace nuk i plotëson kërkesat tuaja – posaçërisht për uebfaqen e tregtisë elektronike ato kanë porta pagese shumë të kufizuara.

Mos u shqetësoni pasi ka ndërtues të faqeve në internet të ngjashme me Squarespace që vijnë me disa larmi karakteristikash që mund të mos i gjeni në Squarespace.

Pra, le ta shikojmë koleksionin tonë të zgjedhjeve kryesore.

10 Alternativa më e mirë e Sheshit Hapësirë ​​2020 – Konkurrentë të Sigresueshëm të Hapësirës

1. Wix

Wix - alternativa më e mirë e hapësirës katror

Wix është një nga krijuesit e faqeve të njohura që ndihmon klientët për të krijuar faqe interneti pothuajse pa mundim. Fillimi me ta është shumë i lehtë, një magjistar i konfigurimit ju ndihmon të zgjidhni midis ADI dhe redaktorit Wix.

Redaktori ADI i përshtatet më së miri newbies sepse është një mënyrë shumë automatike ku ata bëjnë vetëm disa pyetje të thjeshta për të marrë një faqe interneti të dizajnuar.

Redaktori Wix është gjithashtu shumë i thjeshtë për tu naviguar aty ku ju filloni duke zgjedhur nga 100-të e tyre të modeleve falas në kërkim të bukur i përkasin kategorive të ndryshme si dyqan online, fotografi, udhëtime dhe blog, etj. Redaktori Wix ju lejon të bëni ndryshime në pothuajse çdo pjesë të faqeve në internet pa messing me kodimin.

Ju mund të zgjidhni paraqitjen e faqes në internet, të krijoni kategori dhe të bëni redaktimet e ndryshme nga shiriti i tyre i veglave. Për më tepër, thjesht mund të tërhiqni elementët për t’i vendosur ato kudo që ju pëlqen.

Me Wix, do të keni akses në tregun e aplikacioneve të tyre i cili do të sigurojë qindra aplikacione me instalim të lehtë dhe do të përmirësojë shumë përdorueshmërinë. Ju mund të përfshini në mënyrë të përsosur programet sociale, mjetet e marketingut, opsionet e bisedës, aplikacionet e e-tregtisë dhe shumë më tepër.

Wix është shumë fleksibël dhe futja e kodeve është një strukturë e shkëlqyeshme për djemtë që duan të bëjnë kodimin. Problemi kryesor me Wix është që ju jeni i detyruar të një model dhe në një moment, nëse mendoni ta ndryshoni atë, atëherë duhet të rindërtoni sitin.

Ndërsa merreni me shërbime online, gjithmonë keni nevojë për shërbime mbështetëse nga ekspertët teknikë të kompanisë. Fatkeqësisht, ata nuk kanë një tipar bisede live, por ofrojnë mbështetje të klientit në telefon dhe email. Për më tepër, ata sigurojnë qasje në udhëzuesit e tyre video-hap pas hapi.

Mund të filloni në Wix pa kosto vetëm për shije. Si përdorues falas, ju keni ruajtje 500MB dhe gjerësi bandë prej 1 GB. Dhe kur ju pëlqen që ato të përmirësohen në planin tuaj të dëshiruar premium.

Ata kanë një shumëllojshmëri të planeve duke filluar nga 4,50 $ / muaj që ju lejojnë të lidhni domainin me porosi. Për të krijuar një dyqan online, ata ofrojnë një plan tregtie në $ 8.25 / muaj me më shumë se $ 100 freebies me vlerë.

2. Blerje

Bleni alternativën e hapësirës katror për dyqan

Nëse jeni duke kërkuar alternativa të Squarespace për fillimin e një dyqani në internet, atëherë Shopify është ndoshta vendi më i mirë.

Ndërtuesi i tyre i përqendruar në eCommerce i bën punët më komplekse më të lehta dhe gjithashtu fitoi disa çmime. Ata po fuqizojnë mbi 500K dyqane online. Për përvojë, ju mund të merrni provë 14 ditore këtu.

Ato ofrojnë gati 100 modele falas dhe të paguara për dyqanet në internet. Për fat të keq, shumica e tyre paguhen, por temat e dhëna falas janë gjithashtu në kërkim të bukur.

Pika e shkëlqyeshme e zgjedhjes së Shopify është se nuk keni nevojë të humbni kohën tuaj në administrimin e cilësimit të backend-it pasi është shumë e thjeshtë edhe një përdorues fillestar mund ta kuptojë atë brenda asnjë kohe.

Në pultin e Shopify tuaj, ju jeni në gjendje të menaxhoni perspektivat e ndryshme të dyqanit siç janë produktet, porositë dhe zbritjet, etj. Ata gjithashtu ofrojnë njohuri si niveli i konvertimit, vendndodhja e klientit, klienti i përsëritur, porositë totale dhe shumë më tepër.

Një tjetër gjë që e bën atë një zgjedhje më të mirë sesa Squarespace është disponueshmëria e 1000 aplikacioneve që mund të përfshini me disa klikime. Thjesht lundroni në dyqanin e aplikacioneve nga pulti dhe do të gjeni aplikacione në lidhje me transportin, portat e pagesave, menaxhimin shoqëror, kontabilitetin dhe inventarin.

Ata mbështesin 100+ porta pagese ndërsa Squarespace kufizohet vetëm në Stripe dhe PayPal. Ngjashëm me Squarespace, Shopify gjithashtu tarifon tarifën e transaksionit (ndryshojnë sipas planit të zgjedhur).

Kanalet e mbështetjes së klientit, si chat live, telefon, dhe postë elektronike janë në dispozicion 24/7 për përdoruesit e lirë dhe premium. Përndryshe, ata gjithashtu mbajtën një seksion mësimesh, si dhe një forum të komunitetit.

Një avantazh tjetër i përdorimit të Shopify mbi Squarespace është çmimi.

Ekzistojnë 3 plane të ndryshme që ofron Shopify, plani më themelor kushton 29 $ / muaj dhe tarifon një tarifë transaksioni 2% kur përdorni një portë pagese të palëve të treta.

Megjithëse është pak më e lartë se shumë mjete të tjera të tregtisë elektronike të disponueshme në treg, kjo është arsyeja pse njerëzit kërkojnë alternativat e saj, por çmimi i saj ia vlen shërbimet e tyre, përveç tarifës së transaksionit që mund të dëmtojë pak.

3. Pixpa

Konkurrenti i hapësirës katror Pixpa

Pixpa është një platformë gjithëpërfshirëse për profesionistët krijues për të krijuar faqen e tyre të internetit me një dyqan të integruar të tregtisë elektronike, galeritë e klientëve, blogun dhe shumë më tepër.

Pixpa është bërë një alternativë jashtëzakonisht e popullarizuar për Squarespace, veçanërisht në mesin e fotografëve, artistëve dhe stilistëve që i duan aftësitë e saj të gjithanshme dhe planet me çmim të dobishëm.

Krijimi i faqeve të internetit mahnitëse është një fllad me një përzgjedhje të madhe të temave pixel të përsosura, plotësisht të përshtatshëm. Të gjitha faqet e internetit janë miqësore me celularin dhe funksionojnë shumë në të gjitha pajisjet.

Ndërtuesi i saj i thjeshtë por i fuqishëm, tërheqës dhe tërheqës i faqes në internet ofron një zgjidhje të lehtë për këdo pa aftësi kodimi për të krijuar dhe menaxhuar praninë e tyre të plotë në internet në një vend. Ekipi i tyre i ndihmës është gjithashtu në dispozicion 24/7 në chat live dhe email për t’ju ndihmuar sa herë që keni nevojë për ndihmë.

Pixpa e shkëlqen shumë sheshet në hapësirë ​​kur bëhet fjalë për shfaqjen, ndarjen, shitjen dhe shpërndarjen e imazheve. Galeritë në Pixpa vijnë me një ton karakteristikash të tilla si mbështetje për përmbajtje multimediale, 15+ faqosje galeri për të zgjedhur, importin e të dhënave IPTC, mjete të fuqishme galerie me imazhe dhe shumë më tepër.

Ju gjithashtu mund të krijoni galeri të mundësuara për tregtinë elektronike për të shitur imazhe si printime ose shkarkime. Platforma e integruar e Client Galleries lejon përdoruesit të drejtojnë rrjedhën e tyre të punës dhe të ndajnë, shesin dhe dërgojnë imazhe te klientët.

Ju gjithashtu mund të krijoni një dyqan të integruar të plotë të tregtisë elektronike me Pixpa. Dikush mund të fillojë shitjen e produkteve fizike, produkteve dixhitale ose shërbimeve brenda disa minutave. Kur shumë platforma ngarkojnë një tarifë për çdo transaksion, ato nuk kanë asnjë tarifë për çdo transaksion. Pra, e gjithë fitimi është i juaji.

Më e mira nga të gjitha, Pixpa i ofron të gjitha këto me një pjesë të çmimit të Squarespace me çmime që fillojnë me vetëm $ 6 / muaj.

Karakteristikat, planet me çmim efektiv të çmimeve dhe mbështetja 24 x 7 e bëjnë atë platformën e preferuar për kreativë dhe biznes të vogël në të gjithë botën.

Ende, i hutuar për të vendosur nëse duhet ta zgjidhni atë? Mos u shqetëso, ka një provë 15 ditësh falas, gjithashtu, vazhdo dhe provo.

4. Duda

tabela duda

Duda është një tjetër konkurrent i shkëlqyeshëm i Squarespace me një strukturë të arsyeshme çmimesh. Uebfaqja juaj do të funksionojë pa probleme me kohën maksimale pasi struktura e reve e Amazon po përdoret nga Duda për përmbajtjen e pritjes.

Ndërtuesi i faqes Duda është në dispozicion për t’u përdorur që nga viti 2010 dhe një zgjidhje e mirë për ata që nuk kanë njohuri teknike dhe aftësi të tjera të menaxhimit të faqes. Ajo ka veçori të integruara rezervë, SEO dhe analitikë.

Koha e zhvillimit të sitit zvogëlon në mënyrë dramatike nga tipari i tyre tërheqës dhe rënie. Ju mund të shtoni artikuj në faqen tuaj të internetit me klikime të thjeshta të miut.

Për dallim nga Squarespace Duda ofron me shumë pajisje shtesë në dispozicion, të tilla si një buton, shtimin e tekstit, postimet e fundit dhe shiritin e kërkimit etj. 100 + fontet janë mbështetur nga mjeti i tyre.

Thjesht tërhiqni elementin e dëshiruar dhe hidheni atë në faqen e internetit kudo që ju pëlqen. Personalisht, ne e gjetëm më të rehatshme për t’u përdorur sesa Squarespace.

Duda ju lejon të bëni ndryshime në hartimin e faqes në çdo kohë. Ju mund të përdorni videot dhe imazhet si sfond dhe të krijoni një faqe të bukur në internet.

Për më tepër, veçoria e tyre e importit të përmbajtjes ju lejon të importoni nga faqja ekzistuese pa u gërmuar në punë teknike.

Ju madje mund të zgjidhni një plan urbanistik të ndryshëm për celular, tabletë dhe desktop. Për më tepër, personalizimi në uebfaqe nuk është më problem për përdoruesit e rishtar si shtimi i pop-ups, shirita njoftimesh, telefononi me ne dhe rregulla jashtë orarit, etj..

Duda paraqiti një ndërtues të dyqaneve eCommerce me mjetin e tyre. Thjesht lundroni për të ruajtur tiparet në shiritin anësor, ku mund të menaxhoni shitjet, produktet dhe promovimet.

Plus, transporti, taksat, fatura, mënyrat e pagesës dhe shumë cilësime të tjera janë të konfigurueshme pa mundim.

Mund të shikoni dhe të bëni ndryshime për një platformë specifike si desktop, celular dhe tablet. Përdoruesit e lirë mund të përdorin udhëzuesit dhe mbështetjen e komunitetit ndërsa përdoruesit e paguar marrin gjithashtu ndihmë 24/7 në bisedën live dhe 18 orë / ditë mbështetje telefonike.

Para blerjes ato ofrojnë mundësinë më të mirë duke ofruar llogari falas në vend të gjykimit disa ditor. Në një version falas, ju gjithashtu mund të përdorni veçoritë e tyre të e-commerce deri në një farë mase.

Planet e paguara fillojnë nga 7.13 $ / muaj kur regjistroheni për një bazë vjetore dhe përfshijnë një domain të personalizuar, HTTPS, rezervë dhe modalitetin e zhvilluesit. Në krahasim me Squarespace, Duda nuk ngarkon asnjë tarifë të transaksionit, në vend të kësaj ata kapin numrin e produkteve në secilën paketë.

5. Weebly

weebly i ngjashëm me hapësirën katror

Shumëllojshmëria e karakteristikave, shablloneve të dizajnuara mirë dhe përdorshmëria e madhe e bëjnë Weebly një alternative të shkëlqyeshme për Squarespace.

Duke punuar që nga viti 2007 dhe tani duke fuqizuar mbi 40 milion sipërmarrës që janë duke përdorur Weebly. Bukuria e këtij krijuesi të faqes në internet që ju mund të menaxhoni sitin duke përdorur pajisje Android, iPhone dhe iPad gjithashtu.

Pasi të zgjidhni modelin, ju uleni në redaktorin e tyre. Redaktori i faqes së tyre është shumë i thjeshtë, dhe do të mësoheni së shpejti edhe nëse nuk keni provuar kurrë një ndërtues më parë. Ajo funksionon shumë pa probleme gjithçka që ju vetëm duhet të tërhiqni elementin.

Ju mund të ndryshoni ngjyrën, shkronjat apo edhe tërë temën pa ndonjë hiccup. Për zhvilluesit, ata integrojnë një modalitet shumë të përshtatshëm për redaktimin CSS / HTML tregon pjesët e ndryshme të temës si header, stilet dhe pasuritë, etj..

Do faqe e faqes tuaj është lehtësisht e personalizueshme dhe ka një mjet të integruar të SEO për përmirësimin e dukshmërisë së motorit të kërkimit të faqes. Ekzistojnë mijëra elementë në ndërtues që ndihmojnë në shkrimin e një postimi në blog dhe ndërtimin e faqeve në internet.

Për shembull, ju doni të krijoni një faqe “Na Kontaktoni”, gjithçka që duhet të bëni është të krijoni faqen dhe të tërhiqni elementin “Forma e Kontaktit” nga shirita anësor. Tregu i aplikacioneve përmban qindra aplikacione që e bëjnë atë konkurrencën më të fuqishme të Squarespace sesa çdo mjet tjetër ndërtues.

Weebly është mjaft i mirë për të ndërtuar një dyqan online. Pulti i dizajnuar në mënyrë elegante vjen i dobishëm në shtimin e produkteve, kartave të dhuratave, kuponave, etj.

Ju mund të ekzekutoni dhe monitoroni urdhërat, si dhe karrocat e braktisura. Ekzistojnë gjithashtu shumë karakteristika të nevojshme për funksionimin eStore.

Ata mbajnë me siguri të gjitha kanalet për të ndihmuar klientët e tyre, të tilla si chat live, email, vendi i komunitetit, dhe një gamë të gjerë të udhëzuesve dhe videove. Ndihma telefonike është në dispozicion për përdoruesit e planit “Pro” dhe “Biznes”. E meta kryesore e Weebly është se vjen me opsione të kufizuara për redaktimin e modeleve.

Për një provë, ju mund të filloni si një përdorues falas nën nënfushën e tyre dhe ruajtjen 500MB. Ata i ndanë planet si “për faqet e internetit” dhe “për dyqan në internet”. Pra, për një faqe në internet, plani shkon 8 $ / muaj në 25 $ / muaj kur paguhet çdo vit.

Plani themelor përfshin një emër falas domain, $ 100 AdWords dhe një depo të pakufizuar. Për planin e “dyqanit në internet”, Weebly është një zgjidhje pak e kushtueshme pasi ato paguajnë një tarifë transaksioni 3% dhe produkte të kufizuar në dy planet e para. Paketat fillojnë nga 8 deri në 38 dollarë / muaj.

Plani i tretë kushton 25 $ / muaj (më i ulët se Shopify themelor) dhe lejon produkte të pakufizuar, certifikatë SSL dhe asnjë tarifë transaksioni. Kështu që mund të provoni Wix ose të shkoni te Shopify alternativat këtu.

6. WooCommerce

WooCommerce - alternative e ndërtimit të dyqaneve në hapësirën katror

WooCommerce është një plugin WordPress dhe konsiderohet si një alternative e fortë për Squarespace kur bëhet fjalë për kontrollin dhe çmimin. WordPress është një CMS i përdorur për të krijuar një faqe në internet ose blog. Të dy WooCommerce dhe WordPress janë të lirë të përdorin dhe ofrojnë zgjidhjen më të mirë për krijimin e një dyqani në internet.

E vetmja pengesë që mund të përballen disa të porsaardhur është puna teknike e përfshirë si blerja e një emri domaini, mbajtja në internet, instalimi i CMS, certifikata SSL dhe pastaj menaxhimi i tyre.

Por gjëra të tilla gjithashtu ju japin më shumë kontroll. Për fat të mirë, tani kompanitë e pritjes në internet i bëjnë gjëra të tilla shumë më lehtë dhe ju mund t’i merrni të gjithë përbërësit në një vend. Plus, disa madje ofrojnë CMS të instaluar paraprakisht, si dhe WooCommerce.

WooCommerce është një program kryesor që përdoret nga pothuajse 28% dyqane online. Pas instalimit të shtojcës, një magjistar do t’ju udhëzojë të vendosni të gjitha hapat e nevojshëm të dyqanit.

Nuk ka një listë me tematika, por do të merrni falas temën mahnitëse të paracaktuar të “Storefront”. Ekzistojnë disa tema të fëmijëve gjithashtu. Plus, mund të përdorni ndonjë temë të palës së tretë nëse dëshironi që WooCommerce është në përputhje me të gjithë.

Zgjatjet falas dhe të paguara janë bukuria e WooCommerce. Më shumë shtesa janë në dispozicion për t’u instaluar se çdo platformë tjetër. Do të gjeni qindra shtesa në pult, nën skedarin WooCommerce. Ka shumë porta pagese si shirita, PayPal dhe Sheshi, etj.

WooCommerce është falas dhe ju merrni kontroll të plotë mbi shtojcën. Dhe nëse përballeni me ndonjë problem ata kanë një bazë të gjerë njohurish, si dhe mësime video.

Për të biseduar me ekspertët e tyre, thjesht paraqisni një biletë dhe ata do t’ju ndihmojnë në maksimumin e tyre. Sshtë alternativa e mirëfilltë me kosto-efektive Squarespace me më shumë karakteristika. Të gjithë ju duhet vetëm të zgjidhni një ofrues të pajtueshëm të hosteve të WooCommerce në internet për operime të qetë.

7. BigCommerce

BigCommerce për alternative katror hapësirë ​​2017

Ngarkesa me mijëra karakteristika BigCommerce ofron një zgjidhje për fillimin e dyqanit në internet të tregtisë elektronike. Shtë një alternative e denjë për Squarespace dhe shumë e ngjashme me ndërtuesin e dyqaneve Shopify. Ato lejojnë integrimin e lehtë për të shfaqur produktet tuaja në Amazon, Facebook, eBay dhe pa probleme me shumë programe POS, etj. Kështu ju mundëson të rritni shkallën e konvertimit.

Ata ofrojnë një numër të veçorive të përparuara të redaktimit në duart tuaja. Për më tepër, ekziston gjithashtu një listë masive e temave të përgjegjshme falas dhe të paguara, ku secila mori shumë mundësi opsionesh redaktimi. J

ust lundroni te butoni “Storefront” në shiritin anësor të pultit, ku mund të redaktoni perspektivat e ndryshme të temës, si dhe të gjithë modelin.

Ju mund të përdorni të gjitha tiparet menjëherë nga prapavija për të bërë detyrat, si shtimi i produkteve, administrimi i porosive, dhe klientët, etj. Për më tepër, vendosja e procesit të arkëtimit, ambalazhi i dhuratave, eksportimi i një teme të palëve të treta, biseda live dhe shumë të tjerë gjithashtu përfshirë.

Për më tepër, dyqani i tyre i aplikacioneve ju lejon të përdorni larminë e karakteristikave që lidhen me marketingun, pagesa, kontabilitet, mjete monitorimi dhe shumë më tepër.

Për dallim nga Sheshi, nuk ka asnjë tarifë transaksioni të vendosur nga Bigcommerce në asnjë plan. Ato ndihmojnë klientin përmes bisedës live, telefonit dhe postës elektronike. Plus, ju mund të shikoni udhëzuesit e tyre. Universiteti BigCommerce mbart me mijëra video ose shtron një pyetje në forumin e komunitetit.

Larmia e planeve në dispozicion që variojnë nga 29,95 $ në 249,95 $ / muaj. Megjithëse plani bazë duket i kushtueshëm, por ky është mjaft më i ulët se Squarespace.

Për më tepër, ka më shumë porta pagese në dispozicion dhe ju lejojnë të listoni dyqanin tuaj në vendet më të mëdha të tregut. Një certifikatë SSL e dedikuar gjithashtu siguroi të gjitha planet për transaksione të sigurta. Në përgjithësi, BigCommerce është shumë më mirë sesa Squarespace për ndërtimin e një dyqani online.

8. Jimdo

Ndërtues i faqes Jimdo

Jimdo nuk është aq i pasur sa i përket shumëllojshmërisë së shablloneve sikurse Squarespace, por lehtësia e përdorimit, çmimi dhe një stok i bollshëm pajisjesh e kthejnë Jimdo në një alternative të ngushtë me Squarespace.

Pjesa më e mirë, ata ju lejojnë të operoni nga aplikacioni i tyre celular i disponueshëm për përdoruesit Android dhe iOS. Shtë një zgjidhje perfekte për profesionistët e pavarur dhe faqet e biznesit.

Jimdo ofron dy mënyra, Jimdo Dolphin dhe redaktues. Dolphin krijon faqen në një fllad, ku ata bëjnë një numër pyetjesh, dhe në pak minuta faqja juaj bëhet gati të shkojë drejtpërdrejt.

Vegla e integruar e softuerit SEO mund të përmirësojë dukshmërinë e dyqanit në internet, si dhe nënpjesët, në mënyrë që më shumë klientë të mund të drejtohen në faqen tuaj.

Ju mund të bëni ndryshime në stilet e shablloneve, sfondin ose nëse doni të rritni aftësitë në zhvillim, thjesht luani me HTML dhe CSS.

Ndërtuesit e Jimdo ofrojnë karakteristika për të filluar një dyqan krejtësisht funksional të ecommerce. Ju mund të shtoni shirita dhe Paypal etj për të pranuar pagesa. Plus, menaxhimi i porosive, Inventari dhe krijimi i zbritjeve janë jashtëzakonisht të lehta. Dhe më e rëndësishmja ata nuk paguajnë asnjë tarifë të transaksionit.

Një avantazh i madh i Jimdo mbi Squarespace është disponueshmëria e widget që mund t’i shtoni në faqen tuaj për më shumë funksionalitete.

Mjetet në lidhje me tregtinë elektronike, faqet e internetit, mjetet e komunikimit dhe shumë më tepër janë vetëm disa klikime. Për mbështetjen e klientit, për fat të keq, ata nuk ofrojnë mbështetje telefonike. Në rast të ndonjë problemi, mund të merrni ndihmën e ekspertëve përmes postave elektronike ose udhëzuesve DIY.

Aktualisht, ekzistojnë dy plane premium për të zgjedhur. Plani i parë kushton 7.50 dollarë në muaj për një pajtim vjetor. Ju merrni një emër falas domain, ruajtje 5 GB, gjerësi bande 10 GB dhe qasje ndaj veçorive themelore të dyqaneve (15 produkte).

Për dallim nga shumica e ndërtuesve, Jimdo përfshin një llogari me email me planin themelor. Për projekte më të mëdha, pajtohuni në planin e tyre 20 $ / muaj i cili përfshin një depozitë të pakufizuar & gjerësia e bandës, produktet e pakufizuara dhe mbështetja me përparësi.

9. Mrekullueshëm

Alternativa mahnitëse e thjeshtë e hapësirës katror

Uditërisht është në lëvizje kur kërkon konkurrencën e Squarespace. Me ndërfaqen e tij të thjeshtë, bëhet e lehtë për të ndërtuar dhe menaxhuar faqen e internetit.

Ju mund të bëni një turne në shërbimet e tyre si një përdorues falas, ku ju zgjidhni nga pothuajse 25 tema dhe pastaj një redaktor vjen para jush. Sipas mendimit tonë, Mrekullueshëm është më e përshtatshme për krijimin e faqeve të internetit me një faqe dhe faqeve mahnitëse të faqeve në internet.

Në krahasim me Squarespace, mahnitni mbani një dyqan aplikacioni që është i kufizuar në disa aplikacione. Disa mjete të integruara tashmë prej tyre si SEO, Google analytics, bashkëpunime dhe media sociale, etj.

Nëse dini pak për kodimin, mund të shtoni kode me porosi. E tëra çfarë ju duhet të bëni është thjesht të hapni “cilësimet” dhe të modifikoni cilësimet si kërkesë tuaj.

Duke qenë një mjet i thjeshtë, vetëm do t’ju lejojë të ndryshoni fontet ose modelin e tërë. Ju gjithashtu mund të ndryshoni paraqitjen dhe sfondin e faqes. Për më tepër, ekziston një numër efekti animacioni për sfondin e faqes, lëvizjet dhe lidhjet e rri pezull.

Numri shumë i kufizuar i opsioneve të redaktimit dhe disa integrime mund të bëhen pengesa për ju kur përpiqeni të filloni një dyqan eCommerce në mënyrë të habitshme. Pra, larmia e karakteristikave në Mrekullueshëm nuk do ta bëjë atë zgjedhjen e duhur për një dyqan online.

Me këtë tha, Mrekullueshëm nuk është krijuesi më i mirë i faqes në internet nëse doni të bëni një sit kompleks. Por me siguri është i denjë dhe më i përshtatshëm për t’u përdorur sesa Squarespace kur kërkoni në ndërtuesit e faqeve personale dhe të biznesit me dizajne të mrekullueshëm të paracaktuar.

Shumë ndërtues në industri rrëshqasin mbështetjen e bisedës ndërsa me Mrekullueshëm ju duhet të ndjeheni të lirë për shkak të bisedës live, forumit, postës elektronike, mësimeve video dhe udhëzuesve.

Nën nënfushën e tyre, ju mund të vendosni një llogari falas që ofron një ngushtim të disa tipareve me gjerësi bandë prej 5 GB. Aktualisht, ekzistojnë dy plane premium, i pari kushton 8 dollarë ndërsa i dyti 16 dollarë.

Plani i dytë përmban karakteristika ekskluzive si aksesi në dyqanet e aplikacioneve, ngulitja HTML / CSS / JavaScript, veprimi celular dhe fontet e ndryshme. Për më tepër, ajo mban bandwidth të pakufizuar. Të dy vijnë me një domen falas dhe 14 ditë garanci për kthimin e parave për faturimin vjetor.

10. Vëllimi

Vëllimi - më i mirë se hapësira katrore për dyqan

Po kërkoni një ndërtues të faqes në internet si Squarespace që përmban grupe gjithëpërfshirëse të veçorive për një dyqan në internet? Atëherë këtu vjen Vëllimi. Me funksionalitetin e tij të tërheqjes dhe rënies, nuk do të marrë kohë për të ndërtuar një dyqan mahnitës. Ata pretendojnë se ndihmojnë në rritjen e shitjeve prej gati 26 miliardë dollarësh deri më tani.

Aktualisht, Volusion ofron 11 modele mbresëlënëse falas dhe 38 të paguara dhe ju mund të merrni me vete ndërtuesin e tyre Llogari gjyqësore 14 ditë. Pulti i tyre i përshtatshëm nuk ju lejon kurrë të ngatërroni dhe t’ju ndihmojnë të menaxhoni porositë, klientët dhe inventarët, etj. Për më tepër, ata do të udhëzojnë për herë të parë.

Vëllimi e bën marketingun më të lehtë me mjetet e tij të integruara. Thjesht lundroni te skedari “Marketingu” që ju lejon të shisni në Amazon, Facebook, dhe eBay, etj. Për më tepër, mund të hartoni kuponat dhe marrëveshjet e ditës për të tërhequr më shumë klientë. Ekzistojnë gjithashtu opsione SEO, si dhe një gjenerator i sitit për zvarritje dhe indeksim të duhur.

Një gjë tjetër e shkëlqyeshme është se Volusion nuk ngarkon asnjë përqindje të transaksioneve. Portat e pagesave si Authorize.net, Skrill, dhe Stripe, etj janë në dispozicion falas. Nuk ka treg aplikacioni për të zgjeruar tiparet e dyqaneve, përkundrazi ato përfshijnë pothuajse çdo mjet kështu ju jep më shumë kohë për t’u përqendruar në dyqan.

Shërbimet e kujdesit ndaj klientit jepen përmes bisedës live, telefonit dhe postave elektronike. Për më tepër, ata mbajtën një bazë të gjerë njohurish për vetë-ndihmë.

Për të përmbushur nevojat e një larmi klientësh, ata hartuan pako të ndryshme. Planet fillojnë nga 15 deri në 135 dollarë në muaj me specifikime të ndryshme. Plani i parë “Mini” ju lejon të publikoni deri në 100 produkte dhe bandë të bandës 1 GB. Ju duhet të paguani për SSL përveç kësaj. Pra, ndërsa mbledh ndonjë nga shërbimet e Volusion parashikoni nevojat tuaja në të ardhmen me kujdes.

11. WebFlow

krijuesi i faqes në internet

Rrjedha e faqeve në internet është një tjetër mjet i ngjashëm me Squarespace por ofron më shumë përshtatje. Para se të investoni mund të filloni me një llogari falas.

Do të duhen gati një orë për t’u njohur me pultin e tyre i cili është i ngarkuar me veçori. Softueri i dizajnuar në atë mënyrë që të sigurojë përshtatshmërinë maksimale pa prekur kodet.

Për të shtuar elementet si teksti, imazhet, videot, kolonat dhe shumë më tepër ju vetëm duhet ta tërhiqni atë dhe të bjerë në vendin e dëshiruar. Opsionet e redaktimit janë pjesa më e mirë e këtij softveri.

Thjesht klikoni në ndonjë nga elementët dhe do të shihni mijëra opsione në anën e duhur. Për më tepër, mund të vendosni veprime të bazuara në shkas. Platforma mbështet vetëm disa integrime si hartat e Google, analitika dhe media sociale.

Edhe pse ekziston redaktimi i WebFlow i cili është i lehtë dhe me aftësi zero kodimi ju mund ta formoni uebfaqen ashtu si dëshironi, por për ata që kanë njohuri për kodifikimin mund të ndryshojnë kodet javascript, HTML dhe CSS pa probleme..

WebFlow ju lejon të kaloni midis pikëpamjeve të ndryshme si desktop, tablet dhe celular. Jo vetëm kjo por edhe bërja e ndryshimeve në pajisjet specifike është gjithashtu e dobishme. ’Shtë mënyra më e mirë për të hartuar uebfaqe me përgjegjësi.

Nëse keni hutuar gjatë udhëtimit në cilësimet e backend-it, atëherë duhet të shikoni në mësimet video të postuara në pjesën e bazës së njohurive. Për më tepër, mbështetja e postës elektronike, forumi i komunitetit dhe udhëzime të shumta ofrohen prej tyre.

Pengesë e madhe me WebFlow se i mungojnë aftësitë e tregtisë. Redaktori përqendrohet në krijimin e faqeve të internetit / blogjeve informues.

Plani falas i WebFlow u jep mundësi të kufizuar karakteristikave të tyre. Planet e primit fillojnë nga 12 $ / muaj dhe lejojnë 25K vizita mujore. Ai gjithashtu përfshin kopje rezervë të pakufizuar, certifikata SSL dhe CDN.

Sipas këndvështrimit tonë, çmimi i tyre është më i lartë se konkurrentët e tjerë si Wix, Duda dhe Weebly. Por fleksibiliteti i lartë, veçoritë CMS dhe mjetet e bollshme të redaktimit e bëjnë atë një zgjedhje të mundshme për përkthyes të pavarur, stilistë dhe biznese.

Pra, cila është alternativa më e mirë për hapësirën Squares?

Siç e përmendëm më herët në artikullin tonë se nuk ka asnjë që të quhet “Më i miri”, ju duhet të mbani nevojat tuaja në prioritete dhe më pas të zgjidhni nga konkurrentët e lartpërmendur të Squarespace. Do të gjeni shërbimet më të lira, të lehta për t’u përdorur dhe të pasura me karakteristika.

Në përvojën tonë, Shopify është zgjidhja më e mirë për dyqanet në internet dhe për krijimin e faqeve të internetit të thjeshtë Wix është një përzgjedhje e shkëlqyer.

Pra, për mjetin e duhur që i përshtatet nevojave dhe kërkesave tuaja, kontrolloni tiparet e të gjitha shërbimeve që përmendëm përpara se të merrni ndonjë vendim.

Na tregoni zgjedhjen dhe përvojën tuaj me çdo alternative të Squarespace përmes seksionit të komenteve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map