Web Sitelerini İzlemek İçin En İyi 13 Pingdom Alternatifleri 2020

5

Site baţladýđýnda bir kabus gibi. Bu kesinti süresi boyunca satışlarınız kayboldu. Bu sadece finansal kayıp değil, aynı zamanda site sıralamasında da kötü bir etki. Bu yüzden çalışma süresi yükleme süresinden çok daha fazla.


Çünkü sitenin yüklenmesi daha fazla zaman aldığında hala çevrimiçi ve bir müşteri siteye girebilir. Üstelik yükleme süresinin bir kısmı sizin elinizde. Uygun optimizasyon ile azaltabilirsiniz. Ayrıca, WordPress web sitenizi optimize etmek için çeşitli eklentiler yükleyebilirsiniz.

Ancak kesinti süresi satışlardaki toplam kayıptır. Aşağıda, sitenizin kesinti nedeniyle karşılaşabileceği bazı olası etkilerden bahsediyoruz.

Kesinti Nedeniyle Büyük Kayıplar

Satış

Mağaza panjurları kapalıysa müşterilerin ürünü nasıl satın alabileceğini hayal edin. Benzer şekilde, bir web sitesi çevrimdışı olursa, müşteri başka bir siteye yönlendirilir ve böylece müşterileri olduğu kadar satışları da kaybedersiniz.

itibar

Çoğunlukla kesinti fırtınası altında kalan bir web sitesi sadece arama motorunda daha düşük sırada değil, aynı zamanda ziyaretçilerin önünde de korkunç bir görüntü yazdırıyor. Ve bir dahaki sefere ziyaretçi sitenizi arama motorunda gördüğünde, sitenizi atlayıp bir sonrakini açar.

Kullanıcı Beklentileri

Bir kullanıcı bir web sitesinden hızlı bir şekilde yüklenmesini bekler. Çevrimiçi kullanıcılar çok sabırsız, bu nedenle yükleme süresinde bir kesinti ve gecikme sitenize ciddi şekilde çarptı. İşte ankete bakın Akamai bu da katılımcıların% 30’unun bir web sitesinin bir saniye içinde yanıt vermesini istediğini gösteriyor. Ve% 18 kişi bir sitenin hemen yüklenmesini istiyor. Bu nedenle kullanıcının beklentilerini yerine getirmelisiniz.

Kesinti Süresi Önlenebilir mi? ?

İlk adım kesinti süresini nasıl tespit edebilirim? Tabii ki, büyük şirketler için bile web sitesini 24x7x365 izlemek mümkün değildir. Yapabileceğiniz en iyi çaba bir araç kullanmaktır.

Sonra kesinti nasıl önlenir? Ne yazık ki, kesinti süresini tamamen ortadan kaldırmanın bir yolu yoktur. Her zaman kesinti riski vardır. Ama burada birinin atabileceği bazı adımlar var.

Her şeyden önce iyi tanınmış ve güvenilir bir web hosting şirketi seçin. Bunun için A2Hosting’i öneriyoruz. Hizmet kesintileri nadiren görülür. Şirket,% 99,9 kesintisiz çalışma süresi sunabiliyor ancak daha önce de belirttiğimiz gibi, kesinti süresinin olasılığını unutmayın.

İkincisi, sunuculara bir göz atın. Bunun için Pingdom gibi bir araç kullanabilirsiniz. Bu araç, siteyi izlemenize ve telefonda bile kısa mesaj yoluyla uyarı göndermenize yardımcı olur. Dahası, sayfa yükleme süresini ölçmek için ücretsiz hizmet sunarlar.

Neden Pingdom Alternatifleri:

Pingdom mükemmel bir araçtır, ancak pahalıdır ve sınırlamalarla birlikte gelir. İşte bazı nedenlere bakın;

 • Diğerlerine kıyasla yüksek fiyatlandırma
 • 14 günlük deneme süresinde kredi kartı bilgileri gerekiyor
 • Ücretsiz hesap yok

Pingdom alternatiflerinin bu listesi aşağıdaki faktörler dikkate alınarak yapılır:

 • Monitör / kontrol sayısı
 • Analizin gerçekleştirildiği aralık frekansı
 • Çek türleri (İzleyebileceğiniz hizmet türlerini içerir)
 • Fiyatlandırma
 • Uyarılar ve kesinti bildirimleri göndermenin yol türleri

Web Sitenizin Çalışma Süresini İzlemek için En İyi 13 Pingdom Alternatifleri 2020

1. ServiceUptime

pingdom'a alternatif hizmet süresi

Pingdom alternatiflerini düşünürken, ServiceUptime’dan nasıl bahsetmeyi unuttuğumuzu. 2005’ten beri çalışan hizmet, web sitelerinin, sunucuların ve bağlantı noktalarının (DNS, Yüklemeler ve MySQL sunucuları, vb.) Çalışma süresini ve performansını izler. Hizmet çalışma süresi, kesinti gibi kötü bir şey olduğunda Webhook kullanarak bir komut dosyasını tetikleyebilir. Daha sonra bu verileri bir kanıt olarak barındırma şirketine gönderebilir veya site ziyaretçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Şu anda 3 plan sunuyorlar (Standart, Gelişmiş ve Profesyonel). 10 adede kadar farklı izleme konumu sunuyorlar.

Standart planda 10 adede kadar monitör ekleyebilirsiniz. 8 kontrol aralığı vardır, ancak standart planda, siteyi her 3 dakikada bir analiz etmenizi sağlayan en az 3 dakikalık kontrol seçebilirsiniz..

Dürüst olmak gerekirse, daha büyük siteler için bu uzun bir süredir, bu nedenle Pingdom Başlangıç ​​planından hala daha düşük maliyetli ve 2 dakika kontrol sıklığıyla desteklenen Gelişmiş planı seçmenizi öneririz. Bu plandayken, maksimum 20 monitör ekleyebilirsiniz.

Tüm planların içerdiği bir diğer kullanışlı özellik de çek doğrulamasıdır. Birinci, ikinci veya üçüncü hatadan sonra ServiceUptime’ın sizi uyarması gereken arıza sayısını seçebilirsiniz. Beş seçeneğe kadar verilir.

Hem e-posta hem de SMS kullanarak uyarı gönderirler. Ayrıca, bir sitede birden fazla yönetici varsa ve herkes uyarıyı almak istiyorsa, kolayca birden fazla hesap ve telefon numarası ekleyebilirsiniz. Hiçbir zaman geçmiş istatistikleri silmezler, böylece kullanıcı tüm iniş çıkışları görebilir.

Standart planın sadece 5 SMS uyarısı gibi bazı sınırlamalar içerdiğini görüyoruz. Sonraki 10 SMS için 2 $ ödemeniz gerekiyor. Hizmet çalışma süresi deneme sürümü ve ücretsiz hesap sunar. 30 günlük deneme hesabı kredi kartı gerektirmez ve 10 bin çek gerçekleştirebilir. Ücretsiz bir hesapta iken, kontrolü 60 dakika sonra gerçekleştirmeleri gibi birçok sınırlama vardır. Bu çok komik. Böylece gereksinimlerinize göre premium bir plan seçebilirsiniz.

Ne gibi:

 • Çok düşük fiyatlandırma, yapılandırılabilir kontrol hassasiyeti, kullanıcının birden fazla kişi eklemesine izin verin, Yaşam süresi için geçmiş istatistikler, Ücretsiz plan tüm kontrol türlerini içerir

Neyi sevmiyoruz:

 • 3 dakika sonra standart plan çalıştırma testi, sadece 5 SMS uyarısı, ücretsiz pakette 60 dakika kontrol süresi

ServiceUptime’ı ziyaret edin

2. Site24x7

Site24x7 izleme aracı

Site24x7’nin Pingdom’a yakın bir alternatif olduğunu söylemek yanlış değildir. Pingdom’un 11 $ ‘dan fazla benzer özellikleri sunduğu tüm temel özellikleri sadece 9 $ ile alacaksınız. İngilizce, Çince, Fransızca ve İtalyanca, vb.Dahil olmak üzere 10 dilde mevcuttur..

Site24x7 uygulamasını Andriod, iPhone, vb. Adresinden indirebilirsiniz, böylece anında bildirim alabilirsiniz. Ayrıca kesinti uyarıları almak için bir masaüstü uygulaması sunar, bu nedenle posta kutusunu günlük olarak ziyaret etmenize gerek yoktur.

Hedef kitlenize bağlı olarak 60 üzerinden 8 konum seçebilirsiniz. Hem Linux hem de Windows tabanlı sunucuları izleyebilirsiniz. SSL, DNS, Veritabanları, Ping, FTP ve Amazon web hizmeti vb.Gibi tonlarca kontrol türünü izleyebilir..

“Standart” planda 10’a kadar monitör (web sitesi) ekleyebilirsiniz, İş planı ise 40’a kadar web sitesine izin verir. Kötü amaçlı yazılım taraması içeriyorsa aracın daha kullanışlı olacağını düşünüyoruz.

Kayıt, ödeme ve ödeme vb. Gibi işlem süreçleri, özellikle bir e-ticaret sitesi için web sitelerinin önemli bir parçasıdır. Bu yüzden süreçlerin iyi çalışıp çalışmadığını izlemek çok önemlidir..

Site24x7’de bu tür işlemleri izlemek için Pingdom’daki gibi bir Sentetik Web İşlemi ekleyebilirsiniz. Her ay telefonda SMS almak için kullanıcıya 50 SMS / sesli kredi verilir. E-posta ve forum aracılığıyla destek hizmetleri sunuyorlar. Ancak diğer tüm yüksek planlarda, müşterilere sohbet ve telefon görüşmeleri yoluyla yardımcı olurlar.

Rapor, seçilen döneme göre (günlük, haftalık ve aylık) hesabınıza gönderilir. Yanlış uyarıları önlemek için, tüm planlar 3 farklı konumdan onay alan yeniden kontrol özelliği içerir.

Şirket, kredi kartını takmadan 30 günlük deneme süresi sunuyor. Bununla birlikte aylık abonelikte 30 gün geri ödeme politikası, yıllık abonelikte 45 gün iade politikası alacaksınız. Site24x7’yi, Pingdom’a kıyasla üstün kılan tonlarca özelliğe sahip iyi tasarlanmış bir araç bulduk. Ve elbette paraya değer.

Ne gibi:

 • 10 web sitesinin, 60 saniyelik kontrol sıklığının, 30 günlük deneme süresinin ve 30 günlük geri ödeme politikasının, hem Android hem de iOS’ta kullanılabilen uygulamalar, Çok sayıda entegrasyonun (Slack, Hipchat, AlarmsOne, vb.) İzlenmesine izin verin

Neyi sevmiyoruz:

 • Yeni kullanıcı, gösterge tablosunu biraz karmaşık bulabilir, ek monitörler eklemek pahalıdır

Siteyi Ziyaret24x7

3. StatusCake

StatusCake ile kesinti süresini tespit edin

StatusCake, sitenizi ve en iyi Pingdom alternatifini izlemek için etkileyici bir araçtır. EA ve NETFLIX vb.Dahil olmak üzere 75000’den fazla kullanıcıya sahip olduklarını iddia ediyorlar. Burada Pingdom’a iyi bir alternatif olarak ve denemeye değer olarak detaylandırıyoruz. Arayüz çok cana yakın ve hiçbir şey öğrenmenize gerek yok. Ayrıca, herhangi bir sorunuz olması durumunda bir sohbet hattı ve bilgi tabanı sağlarlar..

StatusCake, Pingdom’dan daha fazla ücret alır, ancak planlarında sınırlamalar yoktur. 8 farklı yerden 1 dakikada bir kontrol yapılacaktır. Kesinti süresini algıladığında, birden fazla konumdan onay alır ve sizi uyarır.

Ayrıca, Ort. Yükleme zamanı. Test sayısında bir sınırlama yoktur. Sınırsız SSL, Etki Alanı ve sunucu (Linux tabanlı web barındırma) izleme testleri yürütürler. Pingdom sadece 10 kontrol gerçekleştirir ve sohbet sunmaz ve sadece 6 test yeri vardır.

Sadece izlemekle kalmaz, aynı zamanda üst planda (temel) 1 saatlik aradan sonra virüs taraması yaparlar, daha yüksek planlarda zaman aralığı daha düşüktür. Plan ayrıca 25 SMS uyarısı içerir. StatusCake, alanınız son kullanma tarihine yaklaştığında da uyarı gönderir.

Bildirimleri almak için Pushover, Pushbullet, HipChat ve Slack ve diğer birçok uygulamayı entegre edebilirsiniz. Ayrıca, tüm premium planlar içerik eşleme özelliğini içerir. Şimdiye kadar herhangi bir tarihi veri politikasından bahsetmediler, ancak en fazla 3 aylık analizi görüntüleyebilirsiniz.

Şirket herhangi bir geri ödeme politikası sunmuyor, ancak satın alma işleminden önce hizmet kalitesini kontrol edebilmeniz için ücretsiz bir plan sundukları için StatusCake’i de deneyebilirsiniz. Ancak bu, 5 dakika sonra test gerçekleştirme ve siteyi rastgele konumlardan kontrol etme gibi çeşitli sınırlamaları içerir. Genel olarak, bu araç iyi. İlk başta fiyat yüksek görünebilir, ancak planlar kesinlikle paranıza değer.

En çok neyi seviyoruz:

 • Sınırsız kontrol, SSL izleme, Derin Virüs taraması, Sohbet hattı üzerinden destek hizmetleri

Neyi Sevmiyoruz:

 • Pahalı, az sayıda SMS uyarısı

StatusCake’i ziyaret edin

4. UptimeDoctor

Uptimedoctor en iyi çalışma süresi hizmeti 2017

Bir web sitesini veya sunucuyu izlemek istiyorsanız, UptimeDoctor bunu sizin için anında yapabilir. Bir test ekleyerek, çalışma süresini ve performansı inceleyebilirsiniz. Pingdom gibi, bu araçta 10 monitör (test) ekleyebilirsiniz, ancak fiyatlar arasında önemli bir fark var.

UptimeDoctor’un temel planı sadece 7,95 dolara mal oluyor. Ve planlarının bir çeşit sınırsız olduğunu söylersek, o zaman yanlış olmaz. 1, 2, 3, 5, 10, 15, 30 ve 60 dakika gibi çeşitli izleme frekansları sunuyorlar.

Hızlı testi istediğiniz zaman dünyanın dört bir yanındaki yerleri (Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika) seçerek yapabilirsiniz. Temel planda bile sınırsız kişi eklemenize izin verir, bildirim almak için birden fazla kişi eklemek istediğinizde bu harika

Akıllı telefonlar yoluyla uyarı almak çok uygun bir yöntemdir. Çalışma süresi doktoru, Pushover, Push bullet ve Prowl, vb.Gibi hizmetleri kullanarak hem Android hem de IOS’ta sınırsız push bildirimleri sunar..

Kayıplardan kaçınmak için, elde tutulan verileri kullanarak performans eğilimlerini ölçmeniz gerekir. Ömür boyu saklama süresi sunar. Şu anda 29 konum sunuyorlar. Bunlar yanlış uyarıların giderilmesine yardımcı olur. Hatayı ne zaman algılarsa, o zaman en az 2 farklı konumdan gelen hatayı onaylar.

Ayrıca, konumları listeden de ekleyebilirsiniz. Aracın kullanımı oldukça basit, ancak yine de teknik destek ve 14 gün para iade garantisi sunuyorlar.

UptimeDoctor ayrıca 5 web sitesi veya sunucu eklemenize izin veren ücretsiz bir plan sunar. Paket 2 SMS, 50 Push, sınırsız e-posta uyarısını destekler ve ayrıca sınırsız kişi içerir. Analizi 1 dakikalık aralıklarla gerçekleştirir ve verileri bir yıl boyunca saklar. Ayrıca, premium planda 14 gün geri ödeme alacaksınız ve 14 gün sonra oranlı geri ödeme yapacaklar.

Ne gibi:

 • HTTP, HTTPS, Bağlantı Noktaları ve Ping, vb.Gibi neredeyse tüm önemli protokolleri analiz edin, Sayısız konum, Yaşam boyu veri tutma, Push uyarıları, hızlı e-posta yanıtı.

Neyi sevmiyoruz:

 • Özel bağlantı noktası yok, Ücretsiz SMS uyarısı yok ancak satın alma seçeneğiniz var; Aksi takdirde, sınırsız push ve e-posta uyarıları ücretsiz olarak dahildir.

UptimeDoctor’u ziyaret edin

5. Pingometre

Pingometre yakın pindom alternatifi

Pingometre, siteyi duraklamadan izlemek için harika bir yoldur. Bireysel ve kurumsal düzeyde ihtiyaçları karşılamak için 4 farklı plan sunarlar. KÜÇÜK olarak adlandırılan çok temel plan ve 5 monitör eklemenize izin verin. Gözünüzü yukarıda tutabilirsiniz & tek bir kontrol panelinden aşağı monitörler, ortalama çalışma süresi ve ortalama hız.

HTTP, HTTPS, RUM, POP3, İşlemler ve diğer birçok protokol gibi denetim türlerini inceler. Küçük planın SSL ve veri doğrulamaları içermediğini unutmayın. Test yeri sayısı, seçtiğiniz plana bağlıdır; Küçük plan üzerinde 3 konum sunarken, X-large (en büyük plan) 10 konuma kadar sunar.

Bizi gerçekten etkileyen bir şey Pingometre kontrol panelidir. Bu şekilde, monitör, uyarılar ve hesap için kolayca gezinebilirsiniz. Uyarılar için E-posta, Twitter, Telefon numaranızı ve Web bağlantınızı kolayca entegre edebilirsiniz.

Araç basit ve harika çalışıyor olsa da, yine de yardıma ihtiyacınız varsa, bunu e-posta ve telefon hattı aracılığıyla yapabilirsiniz. Küçük planla ilgili sınırlama, yalnızca bir kişiye izin vermesidir, bunun tek bir yöneticiye sahip tek bir site için kabul edilebilir olmasıdır. Birden fazla kişiye uyarı göndermek istiyorsanız, Orta plana gidin.

Pingometer, bir web sitesini bir ABD konumundan 1 dakikalık aralıklarla kontrol etmenizi ve yük hızını izlemenizi sağlayan ücretsiz bir hesap sunar. Ayrıca, performans eğilimlerini ölçmek için ücretsiz hesapta çalışma süresi ve yanıt süresi gibi farklı raporlar da mevcuttur..

Genel olarak, Pingometre sağlam bir panele sahip harika bir araçtır. Ayrıca, satın aldıktan sonra memnun değilseniz büyük 30 gün para iade garantisi sunuyoruz.

Ne gibi:

 • 7/24 izleme, Dostu Kontrol Paneli, 30 gün tam geri ödeme politikası, Destek anahtar protokolleri, Düşük fiyatlandırma, Twitter ve telefon numarası ile uyarı entegrasyonu, vb..

Neyi sevmiyoruz:

 • Küçük plana yalnızca bir Kişi (Grup) ekleyebilirsiniz, yalnızca 24 saat depolamayı kontrol edebilirsiniz

Pingometreyi Ziyaret Edin

Web Hosting Kılavuzlarını Keşfedin:

SSD Sunucuları | Linux Sunucuları | Windows Barındırma | PHP Sunucuları | MongoDB Barındırma | Tomcat Barındırma

6. Düğümleme

Düğüm alanı en iyi izleme aracı

Nodeping, site çalışma süresini ve kesinti süresini izlemek için esnek ve uygun maliyetli bir hizmet sunar. Sadece web siteleri değil, POP3, IMAP4, DNS, Ping, SSL izleme ve çok daha fazlası gibi diğer birçok hizmet.

Nodeping, Kuzey Amerika, Avrupa, Doğu Asya ve Latin Amerika’yı kapsayan çeşitli bölgelerden (33) izleme yapmaktadır. Ayrıca, dünya çapında seçeneği belirleyerek rastgele konumu da seçebilirsiniz..

Başlangıç ​​planı, en fazla 5 monitör ve sınırsız kullanıcı sağlayan web sitelerine en uygun olanıdır. Ayrıca, sadece 0,50 $ / monitöre ek monitörler eklenebilir. Uyarılar kullanıcılara E-posta, SMS, Twitter ve İtme yoluyla gönderilebilir.

1 dakikadan 1 güne kadar çok çeşitli kontrol frekansları sunarlar. Düğümleme doğrulama hassasiyetini kullanıcının eline geçirir. Burada, çalışmama süresini onaylayıp rapor etmeleri için tekrar kontrol sayısını seçebilirsiniz..

Yeniden kontrol etkinleştirmezseniz, yanlış uyarı olasılığı vardır, bu nedenle gereksiz bildirimleri önlemek için en az 2 yeniden kontrol seçmenizi öneririz. Sonuçlar sayı ve grafik şeklinde incelenebilir. Şirket ayrıca, sayfa yükleme süresini, ping, kazma ve traceroute, vb.’yi test etmenizi sağlayan Tanılama Araçları sekmesi altında manuel test sunar..

Nodeping herhangi bir geri ödeme politikası sunmadı, ancak deneme hesaplarını öngörülen süre için (15 gün) sunuyor. Kredi kartı bilgilerini girmeden en değerli paketlerden bile planlardan herhangi birini söyleyebilirsiniz. Onların hizmetleri de Rippleit ve Pureweb vb dahil olmak üzere bir dizi müşteri tarafından güvenilen. İyi özellikli planlar Nodeping’i harika bir Pingdom alternatifi yapar.

Bu nedenle, herhangi bir önemli kayıptan önce gereksinimlerinize göre bir plan seçin.

En çok neyi seviyoruz:

 • SMS dahil sınırsız bildirim, Hemen hemen her tür protokol ve hizmeti destekleyin, ekonomik fiyatlandırma, Sınırsız kullanıcı

Neyi Sevmiyoruz:

 • Başlangıç ​​planı API erişimini içermediğinden geliştiriciler için iyi değil, aksi takdirde mükemmel bir seçim

Düğüm ziyareti

7. Çalışma Süresi

ucuz pingdom alternatif - UptimeRobot

Çok eski bir hizmet değil, 2010’da başlatıldı, ancak yakında çalışma süresini izlemek için en iyi hizmetlerden biri olarak biliniyor ve şimdi 360.000’den fazla kullanıcı tarafından güveniliyor. Aracın sınırlı olduğu hizmetlerden bahsedersek, Pingdom çalışma zamanı, gerçek kullanıcı izleme ve işlem izleme vb..

Çalışma süresi robotunu listelemenin nedeni, düşük fiyatlandırması, doğruluğu ve kullanımı kolay olmasıdır. Ayrıca, yalnızca çalışma süresini izlemek istiyorsanız, UptimeRobot önemli bir seçenektir.

50 web sitesini izleyebilir ve HTTP, HTTPS, anahtar kelime, Ping ve özel bağlantı noktalarını tek bir hesapta gönderebilirsiniz. Web sitesini kurmak basittir, URL’yi koymak yeterlidir ve işte budur. Sitenizi her dakika sonra farklı kıtalarda (ABD, İngiltere, Almanya ve Kanada vb.) Bulunan farklı düğümlerden gözlemler ve kesinti süresini tespit ettiğinde uyarı gönderir. Hatta düşük fiyat planı sunuyorlar; yine de, hizmet kalitesinden memnun değilseniz tam bir geri ödeme istemek için 30 gününüz var.

Çalışma süresi robotunu mükemmel bir seçim yapan şey, önceden bildirimdir. Yalnızca tek bir kesinti süresi ve sizi bilgilendirdikleri kesinti süresi için uyarı sayısını seçebilirsiniz. Bu, küçük kesinti sürelerini göz ardı etmeye yardımcı olacaktır.

Peki uyarıları nasıl alırsınız? Kullanıcılara kesinti ve çalışma süresi uyarıları göndermek için 10 ücretsiz SMS ve sınırsız e-posta sunarlar. Ayrıca Twitter, Pushover, Slack, HipChat, Boxcar ve webhook gibi bazı büyük kanallarla entegre edilebilir..

Henüz bitmedi, UptimeRobot son 1 yıllık verileri saklar ve Excel’de izleme günlüklerini tek bir tıklamayla kolayca indirebilirsiniz. Diğer birçok şirket gibi, yanıtınızı SSS’lerden bulabilir veya yalnızca e-posta ile gönderebilirsiniz. Şu anda, 50 monitör ve 5 dakikalık izleme frekansı içeren ücretsiz bir plan sunuyorlar. Elbette planları çok değerlidir ve değeri sunar.

En çok neyi seviyoruz:

 • 50 monitör inceleyebilir, Basit ve anlaşılır, Düşük fiyat planları, Ziyaretçilerle statik paylaşımına izin ver, 30 gün iade politikası

Neyi Sevmiyoruz:

 • Hizmet çeşitliliği yok (sadece çalışma ve kesinti süresi)

UptimeRobot’u ziyaret edin

8. Updown.io

updown.io ücretsiz site monitörü

Updown.io farklı bir tarzda hizmet sunuyor. Bir plan satın almak yerine sadece kredileri satın almanız gerekir. İlk kayıt olduğunuzda ücretsiz 100.000 kredi alacaksınız. İyi olan şey, bu kredilerin mevcut monitör sayısı ve kontrol sıklığı ile ne kadar sürdüğünü size bildirmeleri. Ve elbette rakipsiz fiyatlar sunuyorlar. Kredileri satın almak için kredi kartı, Paypal veya Bitcoins kullanın.

Şık gösterge paneli çok samimi bir deneyim sunar. Sadece URL’yi koyun ve izleme aralığını seçin. Gösterge tablosunda yanıt süresi eğilimlerini de görebilirsiniz. Birkaç saniye bile çalışmama süresini tolere etmediyseniz, Updown.io tam size göre.

Kullanıcının izleme frekansını 30 saniye kadar düşük seçmesine izin verir. 1 dakikalık aralığı seçtiğimizde, siteyi 2 aydan fazla izleyebileceğimizi gösterirler. Müthiş yay!

Siteniz farklı kıtalarda bulunan 8 farklı şehirden izleniyor. Ayrıca, herhangi bir konumu tek bir tıklama ile etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bir sonraki kayda değer özellik istatistik sunumlarıdır.

Ayrıntılara girdiğinizde öncelikle çalışma süresi istatistikleri ve ardından her bir konumun ince grafiklerle yanıt süresi verilir. Sonunda, son 6 aylık verileri etkinliklerle birlikte görebilirsiniz.

Uyarılar için gevşek entegrasyon, e-posta ve SMS sunarlar. Diğer hizmetler arasında içerik eşleme ve SSL testi yer alır. Belirli bir metin dizesini izlemek istiyorsanız, içerik eşleme o dizeyi (metin) bulamadığında sizi uyaran harika bir yoldur.

Öyleyse neden şimdi ücretsiz kayıt olursunuz ve bizimle kayıt olursanız, 100 bin ek kredi alırsınız.

En çok neyi seviyoruz:

 • Basit ve Ucuz, 30 sn aralık, Herkes için ücretsiz 100K Kredi, Uyarıdan önce birden fazla yerden onay, Hızlı destek hizmetleri

Neyi Sevmiyoruz:

 • Bazı müşterilerin kafasını karıştırabilecek Euro cinsinden fiyatlandırma, SMS uyarıları maliyetlidir (7500 kredi / SMS)

Aşağı Yukarı Ziyaret

9. Uptime.com

Uptime.com

Burada çeşitli avantajlar sunan Uptime.com geliyor. Bu tek araçla DNS, Web sunucusu, posta sunucuları ve kötü amaçlı yazılımları anında analiz edebilirsiniz. Ayrıca PING izlemeyi de gerçekleştirebilir. Test için tüm dünyada 30 lokasyon sunuyorlar. Şirket, AMD, IBM ve CISCO, vb. Dahil olmak üzere bazı dev mutlu müşterilere sahip olduklarını iddia ediyor.?

Uptime.com, 10 $ ile 400 $ arasında değişen 4 farklı plan sunuyor. Temel plan, bireysel web siteleri için iyi hazırlanmış. Plandan bağımsız olarak, hepsi 1 dakikalık frekans ile analiz yapabilir.

Temel plan, esas olarak ABD kitlesine (ABD hedef kitlesi) dayanan siteler için en uygun plan. Bunun nedeni, bunun kıtadaki farklı yerler yerine yalnızca ABD’deki konumlardan kontroller gerçekleştirmesidir. Ayrıca, bu plan 50 kontrol (monitör) içerirken Pingdom temel (başlangıç) planı sadece 10 kontrol içerir.

Geçmiş veriler teknik ve diğer kararların alınmasında çok önemli olabilir. Böylece, Uptime son 4 aylık verilerinizi saklar. Dahası, sitenizde belirli bir dizeyi arayan içerik eşleştirmesi yaparlar ve bu dize yoksa, uyarıyı alırsınız. Ortalama yükleme süresine dikkat etmek için özel bağlantı noktaları, SSL izleme ekleyebilir ve RUM raporları oluşturabilirsiniz..

Kullanıcıları kesinti vb. Gibi hoş olmayan olaylar hakkında uyarmak için birden fazla kanalı destekler. Herhangi bir sorun durumunda, yardımı e-posta ile alabilir veya bileti açabilirsiniz. Bir telefon numarası da verilir ve kendi kendine yardım için büyük bir bilgi tabanını korurlar..

Uptime.com herhangi bir deneme veya ücretsiz hesap sunmuyor, ancak Pingdom 14 günlük deneme sunuyor. Bu araçla alan sağlığını ücretsiz olarak kontrol edebilirsiniz. Gösterge tablosu basit ve dostça ve bir aceminin herhangi bir zorlukla karşılaşabileceğini düşünmüyoruz.

Ne gibi:

 • 50 kontrol, çalışma süresi ve yük ile ilgili ayrıntılar, vb., Alan adı sağlık bilgileri, uyarılar için çok sayıda kanal, 1 dakika test oranı, Virüs & kötü amaçlı yazılım taraması, RUM istatistikleri

Neyi sevmiyoruz:

 • Temel plan üzerinde test için sadece ABD konumu, Tek kullanıcı hesabı
 • Sadece 20 kontrolle pahalı görünüyor
 • Daha yüksek planlar için premium destek

Çalışma Zamanını Ziyaret Edin

10. Mutlu Uygulamalar

Happyapps sitesi kullanılabilirliği ve performans testi

Web siteleri, Uygulamalar, Ping, veritabanları, Postgres ve Soketler vb.Gibi çok çeşitli çek türlerini desteklemek HappApp’leri her tür test için uygun hale getirir. Pingdom’a kıyasla daha fazla değer sunuyorlar.

HappyApps’in birincil planı 10 $ ‘ın altında iken Pingdom 11.95 $’ ı alıyor. Ayrıca, Pingdom’da 10 kontrol (monitör veya web sitesi vb.) Eklemenize izin verirken HappyApps 25 kontrole kadar destekler. Birden fazla web siteniz varsa mükemmel bir seçim.

Kısa izleme frekansı, çalışma süresini izlemenizi sağlar. HappyApps’da 1 dakikalık frekans sunuyorlar. Bununla birlikte, yanıt süresi istatistikleri de verilmektedir.

Çeki istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bu, biraz bakım yaparken ve uyarıları almak istemediğinizde çok yararlıdır. Eklediğiniz çeke tıklayın, ardından sağ üst tarafta verilen bayrağa tıklayın ve işte şimdi sessiz moddasınız.

Ortalamaları analiz etmek için son 30 günün geçmişine göz atabilirsiniz. E-posta, onlarla çevrimiçi iletişim kurmanın veya yardım merkezine göz atmanın tek yoludur. Ancak, yardıma gerek olmadığını düşünüyoruz çünkü yeni bir kişi bunu nasıl kullanacağını kolayca anlayabiliyor.

Her ay çalışma süresi ve kapalı kalma süresi ile ilgili uyarıları almak için 20 SMS uyarısı verilir. Ancak sınırsız e-posta uyarısı içerir. Ayrıca, 30 gün geri ödeme politikası da sunuyorlar.

Yine de, tereddüt ediyorsanız, izlemek için en fazla 3 web sitesi gönderebileceğiniz ücretsiz bir hesap açarak HappyApps’ı deneyin. Ayrıca, minimum 5 dk frekans, sınırsız e-posta uyarısı içerir ve 7 günlük geçmişi tutar.

Özellikle çalışma süresini izlemek istediğinizde 5 dakikalık aralığın uzun bir aralık olduğunu biliyoruz. Ancak ücretsiz bir hesapta, tüm kontrol türlerini ekleyebildiğiniz için, gösterge panolarına kolaylık sağlamanız yararlı olabilir.

Ne gibi:

 • 25 kontrol, 1 dak. İzleme, kullanıcı dostu ve kullanımı kolay, Rolleri olan birden fazla kullanıcıya izin ver, Tonlarca kontrol türü

Neyi sevmiyoruz:

 • Özel çek tipi yalnızca en değerli planda mevcuttur, geri ödeme politikası yoktur

HappyApps’ı ziyaret edin

11. Host-Tracker.com

en ucuz pingdom alternatif 2017

Host-tracker’ı Pingdom alternatifleri listesine yerleştirmenin ana nedenlerinden biri cazip fiyatlandırmasıdır. Temel planları küçük web siteleri için önemli bir seçenektir. Düğümler 140’tan fazla yerde bulunuyor ve şimdi 43 binden fazla müşterisi var. Dahası, şirket Microsoft, Panasonic ve Kaspersky gibi bazı devlerin güvenini aldı..

Kişisel planda 5 adede kadar URL’yi izleyebilirsiniz. Onların ayırt edici özelliği, sitenizin izlendiği yerlerdir. Hedef kitlenizi aklınızda bulundurarak konumları özgürce seçebilirsiniz.

HTTP, ping, bağlantı noktaları, sertifika sürelerinin sona ermesi, veritabanları, CPU, HDD izleme ve çok daha fazlası gibi birçok hizmet vardır. Ancak kullanabileceğiniz hizmetler seçtiğiniz plana bağlıdır.

Kişisel planda, kontrolü 10 dakika sonra yaparlar. Bunun uzun süreli göründüğünü biliyoruz, ancak daha küçük web siteleri için hala geçerli bir seçenektir. 5 kişi ekleyebilirsiniz. E-posta yoluyla gönderilen uyarı sayısında herhangi bir kısıtlama yoktur, ancak SMS uyarıları 50 ile sınırlıdır.

Host-tracker, site aşağı ve yukarı çıktığında kullanıcıları bilgilendirmek için Skype, Viber ve Hangout gibi çeşitli araçlar kullanır. Tezler boyunca, yanıt süresini de izlemeye devam ederler.

Şu anda, Host Tracker 30 gün para iade garantisi benimseyen. Ancak 30 günlük bir deneme sürümüne veya tamamen size ait ücretsiz bir hesaba abone olabilirsiniz. Daha büyük bir siteniz varsa, seçmenizi öneririz "İş planı" DNS kara listesi kontrolü ve 25 monitöre ve 300 SMS uyarısına kadar destek de dahil olmak üzere birçok yararlı hizmet içerir.

Ne gibi:

 • Çok düşük fiyatlandırma, bildirimler için çok sayıda kanal (Skype, Hangout vb.), Doğrulanmış uyarılar için tonlarca düğüm, Haftalık ve yıllık raporlarla izlemeyi daha verimli hale getirir

Neyi sevmiyoruz:

 • Kişisel planda yüksek izleme aralığı, Kişisel Planda içerik eşleme ve API gibi birçok özelliği kaçırmayın.

Host-Tracker’ı ziyaret edin

12. Port İzleyici

Bağlantı noktası izleyicisi site durum denetimi

Hizmetlerin karmaşıklığına girmek istemiyorsanız, o zaman burada düşük fiyatlandırma planları olan PortMonitor var. Gösterge tablosunda Web Sitesi, DNS, Sunucu ve özel bağlantı noktalarını ekleyebilirsiniz. Gösterge tablosu, en son ayrıntıları sunmak için otomatik olarak yenilenmeye devam eder. Son 24 saat, 7 gün ve 30 gün çalışma süresi ve yanıt süresi durumunu sunar.

PortMonitor, özel bir plana ihtiyacınız varsa, aynı zamanda forum ile iletişime geçerek bunu yapabilirsiniz. Pingdom temel planıyla karşılaştırırsak ilk iki planın maliyeti düşüktür.

İlk paket 10 monitör, ikinci plan 20 monitör içerir. Otomatik çalıştırma, sitenizde kesinti veya çalışma süresi olup olmadığını ve yanıt süresinin ne olduğunu ölçmek için her 1 dakikada bir gerçekleştirilir.

Uyarıları iki şekilde e-posta ve İtme yoluyla alabilirsiniz. Paneldeki ayar sekmesine gidin ve ardından e-posta uyarıları için e-posta bildirimlerini seçin. Ve bir akıllı telefonda uyarı almak için, İtme sekmesini yapılandırmanız yeterlidir.

Ayrıca, raporları ve etkinliği istediğiniz zaman görüntüleyebilirsiniz ve ayrıca haftalık ve aylık e-posta raporları gönderirler. Geliştiriciler için, bir web sitesi ve uygulama vb.Ile kolay Port monitör entegrasyonuna izin veren REST API’yi sunarlar..

Yine de, ikna değilseniz, hizmet kalitesini ölçmenin en iyi yolu olan ücretsiz hesaplarını deneyebilirsiniz. Maksimum 2 monitör, 60 sn dk izleme frekansı, e-posta ve Push uyarıları vb..

Ne gibi:

 • Düşük fiyatlandırma, sınırsız e-posta ve Push bildirimleri, beklemede 1 yıl geçmiş veri, 1 dakika kontrol sıklığı, Birden fazla kişiye izin ver, Hata etkinliği oluşturmadan önce doğrulama

Neyi sevmiyoruz:

 • SMS uyarısı yok, Twitter ve Hangout entegrasyonuna izin veriyorlarsa daha kullanışlı olacak

PortMonitor’ü ziyaret edin

13. R apidspi ke

Pingdom'a hızlı bir alternatif

Bunları pahalıya mal olabilir ve evet onlar. Onları kayıt altına almanın nedeni, bir yerde çok fazla çözüm elde etmenizdir. Bir web yöneticisi daha büyük bir web sitesine ve çeşitli gösterge tabloları arasında geçiş yaparak izleme hizmetlerine odaklanmak için daha az zamana sahip mi? İşte RapidSpike devreye giriyor.

1 ila 60 dakika arasında bir aralık sunar, seçim sizin. Profesyonel plan 5 kullanıcı arasında paylaşılabilir ve sınırsız monitör eklemenize izin verir. Bir grupta çalışırken bu harika.

Web sitelerini, sunucuları, Portları, SSL, SEO istatistiklerini ve çok daha fazlasını izler. Monitörü ekledikten sonra, web sitenizin belirli sayfalarını bile izleyebilirsiniz. Her ay 25 SMS / Sesli arama kredisi verilir. Ayrıca, uyarı almak için Slack ve Webhooks ve Pager görevlerini yapılandırabilirsiniz..

Rapidspike ayrıca WHOIS ve SSL dahil gelişmiş izleme sunar ve sürelerinin dolmasını ve diğer istatistiklerini gösterir. Google kötü amaçlı yazılımlar nedeniyle sitenizi kara listeye alırsa, Google’da site işaretinizde bir uyarı işareti bulunur ve böylece ziyaretçiler girmeye çalıştıklarında uyarı alır ve bu nedenle sitenizi ziyaret etmeyebilir.

Rapidspike, Google Güvenli Tarama listesini izler ve kötü amaçlı yazılımlar ve zararlı içerikler için uyarılar gönderir. Yalnızca tek bir gösterge panosunda Alexa Rank, Google Analytics, Moz rank ve backlink istatistikleriyle sitenizin SEO’sunu da izleyebilirsiniz..

Bitmedi; dahası var, gerçek kullanıcı izleme yoluyla performansı izleyebilirsiniz. Canlı istatistikleri sunan TV modunu sunarlar, böylece sorunları hızlı bir şekilde yakalayabilirsiniz. Ayrı bir ekranınız varsa bu yararlı bir özelliktir.

Rapidspike Global izlemeyi yapar, grafik raporlar oluşturur ve kullanıcıların uyarı hassasiyetini yapılandırmasına izin verir. Ayrıca, genel durum sayfası oluşturarak istatistikleri başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ödeyebileceğinizden çok yararlı bir araçtır. Şimdi kaydolun ve 30 günlük deneme sürümü edinin.

Ne gibi:

 • Sınırsız monitör, SEO izleme, Kötü amaçlı yazılım algılama, SSL sunar & WHOIS İzleme, Çok sayıda araçla entegrasyon, 1 dakikalık aralıklarla izleme özelliği.

Neyi sevmiyoruz:

 • Yüksek fiyatlandırma, Hizmetlerin bombardımanı yeni başlayanların kafasını karıştırabilir

RapidSpike’i ziyaret edin

Sonuç:

Yukarıda web sitelerinizi izlemeye devam etmek için bazı harika Pingdom alternatiflerinden bahsettik. Listedeki şirketlerin çoğu, tüm temel özellikleri içeren Pingdom’dan daha düşük fiyatlarla planlar sunuyor. Hepsi senin seçimin.

UptimeRobot iyi bir seçimdir çünkü çeşitli kontrol tiplerini, 50 monitörü ve 1 dakikalık test aralığını destekler. Ancak yalnızca çalışma süresini izlemek sınırlıdır. Öte yandan, Statuscake ve Rapidspike kullanışlı özellikler sunar ancak fiyatlandırması yüksektir.

Hizmeti seçmenin en iyi yolu, kontrol aralığı, monitör sayısı, uyarı türleri, veri saklama ve düğüm konumları gibi faktörlerin sayısını akılda tutmaktır. Tabii ki, fiyatlandırma da zorunludur.

Düşüncelerinizi bekliyoruz ve deneyimlerinizi bize bildirin. Burada listelenmesi gerektiğini düşündüğünüz en iyi Pingdom alternatifi var mı? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde öneride bulunun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map