Tüm WordPress Web Sitenizi Yedekleme – Pics ile Rehber

0

Yedekleme, bir WordPress sitesinin / blogunun en önemli sütunlarından biridir. Sitenizde yanlış bir şey olduğunu ve kök nedenleri bulamadığınızı veya sitenizin tamamının savunmasız olduğunu varsayalım. O zaman en hızlı ve en kolay yol, oluşturduğunuz yedeklemeyi geri yüklemektir. WordPress sitesinin yedeğini oluşturmak çok kolaydır. Her şeyi manuel olarak yapmanız gerektiğinde zamanlar geçiyor. Şimdi sadece bir tıklamaya ihtiyacınız var ve hepsi bu.


çok barındırma sağlayıcıları planlara ücretsiz yedekleme oluşturma ve geri yükleme hizmetleri ekleyin, ancak politikalarını iki kez kontrol etmeniz gerekir. InMotion’da olduğu gibi, yedeklemeyi dört ay boyunca yalnızca bir kez geri yükleyebilirsiniz. Bu durumuda SiteGround, yalnızca 1 kopya oluştururlar ve geri yüklemek istediğinizde bir istekte bulunmanız gerekir. Bunlar fantastik hosting sağlayıcıları; sadece yedekleme sınırlamaları nedeniyle hizmetlerini ihmal etmiyoruz.

Dolayısıyla çözüm, herhangi bir teknik beceriye ihtiyaç duymadığınız basit bir eklenti yükleyerek WordPress sitenizin tam bir site yedeğini oluşturmaktır. Bir eklenti üzerinden yedekleme yapmak çok kolay bir işlemdir. Updraftplus çalışmanızı kaydetmek için en iyi ücretsiz ve güvenilir eklentidir.

Nasıl WordPress Site / Blog Tam Yedekleme Anında Yapılır – Updraftplus

Updraftplus

Updraftplus, ücretsiz yedekleme oluşturmanıza ve Google sürücü ve Dropbox vb. Gibi yedekleme dosyalarını sakladığınız birden çok uzak konumu desteklemenize izin veren ücretsiz eklentidir. Tüm WordPress web sitesinin veya temalar gibi seçilen dosyaların yedeğini alabilirsiniz, veritabanı, eklentiler, vb. Ve benzer şekilde, geri yüklemek istediğinizde, hangi dosyayı geri yükleyeceğinizi veya tüm siteyi de seçebilirsiniz.

WordPress sitesinin yedeğini alma adımları:

 • WordPress kontrol panelinize giriş yapın ve “Eklentiler” kenar çubuğunda verilen ve ardından tıklayın “Yeni ekle”.

wordpress'te yeni pluguin nasıl eklenir

 • “Updraftplus” için arama yapın ve eklentiyi yükleyin
 • Eklentiyi yükledikten sonra, “Etkinleştir”.

updraftplus eklentisini yükleme ve etkinleştirme

Şimdi gerekli bazı ayarları yapmanız gerekiyor. Endişelenme Sadece aşağıdaki adımları izleyin

 • WordPress panosunun kenar çubuğunda fare işaretçinizi “Ayarlar” ve ardından “UpdraftPlus Yedekleri”.

updraftplus ayarlarına nasıl erişilir

 1. Tıkladıktan sonra, eklentinin ayar paneli önünüze gelecektir. Şimdi tıklayın “Ayarlar” Aşağıdaki resme bakın
 2. Ayar sekmesinde, dosyaların ve veritabanlarının zamanlamasını ve yedeklemenin kopya sayısını yapılandırmanız gerekir. Yedeklemenin ne kadar süre sonra oluşturulması gerektiğini seçebilirsiniz.
 3. Burada ayrıca her yedeklemenin saklanması gereken kopya sayısını da seçebilirsiniz. Aşağıda haftalık yedekleme programı ve her yedeklemenin 2 kopyasını seçiyoruz.

wordpress sitesi yedekleme programı

 • Bundan sonra, ayar sekmesinde, bir sonraki adım yedek dosyaları depolamak istediğiniz uzak konumu vermektir. Burada bu kılavuzda “dropbox” prosedürünü açıklayacağız. Çünkü süper kolay ve bir acemi bunu kolayca entegre edebilir. Sadece seçin “Dropbox” Şimdilik ayarını daha sonra yapılandırıyoruz. Eklentide bulunan uzak konum seçeneklerine bakın.

yedek kaydetmek için dropbox

 1. Şimdi tüm WordPress sitenizin yedeğini almak istiyorsanız aşağı kaydırın ve tüm dosyaları seçin. Ayrıca temalar, eklentiler ve veritabanları vb. Gibi belirli şeylerin yedeklemesini de yapabilirsiniz..
 2. Ayrıca, yedeklemelerle ilgili raporları almak için E-posta kutusunu işaretleyin.
 3. Raporları almak istediğiniz e-posta adresinizi girin.
 4. Sonunda “Değişiklikleri Kaydet”.

wordpress tam site yedekleme ayarı

Değişiklikleri şimdi kaydettikten sonra, uzak konumu eklentiye bağlamanız gerekir. Burada, yedekleme dosyalarını kaydetmek için Dropbox’a nasıl bağlanacağınızı ve ardından bu dosyaları yerel sürücünüze nasıl indireceğinizi öğrenin.

Updraftplus kullanarak WordPress site yedekleme dosyalarını saklamak için Dropbox nasıl bağlanır:

 • Değişiklikleri kaydettikten hemen sonra açılan pencerede sağlanan bağlantıya tıklayın veya Yukarı kaydırın ve aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi bağlantıya tıklayın veya

updraft'ı dropbox bulut depolama alanına bağlayın

 • Tıkladıktan sonra, Dropbox web sitesi sayfası açılır. “oturum aç”. Hesabınız yoksa, yeni bir hesap oluşturun.
 • Giriş yaptıktan sonra erişim isteyen bir mesaj görünür. Şimdi tıklayın “izin vermek” ve ardından kurulumu tamamla.
 • “Kurulumu Tamamla” ya tıkladığınızda otomatik olarak Updraftplus panelinize geri dönecektir. Tıkla “Şimdi yedekle” WordPress sitesi yedeklemesi yapmak için. Normalde otomatik olarak web sitesinin tam bir yedeğini oluşturmaya başlar.
 • Bazı belirli dosyaların yedeğini almak istiyorsanız, “Şimdi yedekle” içinde “Şu anki durum” sekmesi. Dosyaları seçmek için bir kutu görünecektir. Veritabanı ve eklentilerin yedeklemesini oluşturmak istediğimizi ve ardından yalnızca bu kutuları işaretlediğimizi varsayalım. İşte aşağıdaki resme bakın

wordpress site yedeklemesini özelleştirmek için dosya seçin

 • İçinde “Şu anki durum” sekmesinde, yedekleme işleminin ilerleme durumunu görebilirsiniz. Site yedeklemesini başarıyla oluşturduğunuz bu kadar.

WordPress Site Yedeklemesini Yerel Sürücüye Kaydetme

Yedekleme dosyalarını bilgisayarınızın sabit diskine kaydetmek istiyorsanız, klasörü Dropbox’tan indirin. Daha fazla güvenlik sağlamak için dosyaların birden fazla yerde saklanması her zaman tavsiye edilir.

 • Dropbox hesabınıza giriş yapın
 • Klasörü seçin ve ardından indir üzerine tıklayın.

wordpress site yedeklemesini yerel sürücünüze indirin

Yedekleme dosyaları nasıl geri yüklenir:

Yedekleme tamamlandığında site içeriğiniz oldukça güvenlidir. Yanlış bir şey olursa ve siteniz çöktüyse, hemen geri yüklemeniz gerekir. Çünkü bunu yapmadıysanız, o dönemde ziyaretçi sayısını kaybetme şansınız vardır..

 • Restorasyon için “Mevcut Yedeklemeler” ve ardından “Onarmak”.

wordpress blog yedeklemesi nasıl geri yüklenir

 • Geri yüklemek istediğiniz dosyaları seçmek için bir kutu gösterilir. Her şeyi geri yüklemek istiyorsanız, tüm kutuları işaretleyin.

Peki, WordPress web sitesinin / blogunun tam bir yedeğini nasıl oluşturabilirsiniz ve nasıl geri yüklenir? Sitenizin yedeklemesinde hala bazı sorunlarınız varsa, yardım istemekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map