Grammarly vs. Ginger 2020 – Hangisi Daha İyi?

2

Anadili İngilizce olmayan biri olarak iyi bir yazım denetleme aracına sahip olmanın ne kadar hayati ve yararlı olduğunu biliyoruz. Kritik sorunları olan bir içerik profesyonel olmayan, kaba görünüyor ve ziyaretçiyi sitenizden ayrılmaya zorlayabilir. Bu ayrıca kredibilitenizi ciddi şekilde etkileyebilir. Blogcular, öğrenciler ve yazarlar için hizmetlerinde güvenilir bir araca sahip olmak iyidir.


Grammarly ve Ginger orada en çok kullanılan araçlardan biridir. Tüm bu araçların benzersiz satış noktaları vardır. Sadece mükemmel bir seçim yapmanız gerekiyor, bu yüzden bu çabayı yarattık (Grammarly vs Ginger incelemesi).

Prova okumanın bir insan prova okuyucusuna mükemmel bir alternatif olmadığını aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var. Kuşkusuz otomatikleştirilmiş araçlar, içerikteki çok sayıda hatayı tespit etmenin ve zamandan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Ancak manuel olarak bir kez düzeltme yapmak da gereklidir.

gramer vs zencefil incelemesi

Yani daha fazla uzatmadan arenaya geçelim

Grammarly vs. Ginger 2020 – Hangisi Daha İyi?

Dilbilgisi İncelemesi

Yazım denetleme araçları arasında Grammarly, 400 gelişmiş dilbilgisi kuralına göre metin doğruluğunu kontrol eden en popüler olanıdır. Çalışmak için her zaman internet bağlantısına ihtiyaç duyduğunuz bulut tabanlı bir yazılımdır.

Eklenti

Gramer kullanılabilirlik açısından çok esnek bir araçtır. Şirket sunuyor

 • Metninizi kontrol edebileceğiniz ve belgeleri taslak olarak kaydedebileceğiniz çevrimiçi bir editör.
 • WordPress gibi hemen hemen her web editöründe size yardımcı olacak Chrome, Safari ve Firefox tarayıcıları için uzantılar. Çevrimiçi düzenleyiciye geçmek zorunda olmadığınız için bu çok yararlı.
 • Microsoft Office ve Outlook için bir eklenti de vardır. MS Office, yalnızca hataları işaret etmek için yaygın olarak kullanılır, böylece Gramer eklentisini entegre ederek dilbilgisi yazım hatalarını etkili bir şekilde algılayabilir ve düzeltebilirsiniz.

dilbilgisi ofis eklentisi

 • Ayrıca bir masaüstü uygulaması başlattılar. Artık çevrimiçi düzenleyici için tarayıcıyı açmanız gerekmiyor, bunun yerine uygulamayı masaüstünden açıp yazmaya başlıyorsunuz.

Dilbilgisi İncelemesi 2019’u okumak isteyebilirsiniz: Blogcular için En İyi Dilbilgisi Aracı

Özellikler İnceleme

Arayüz

Yazılımın görünümü gerçekten önemli mi? Ve cevabımız “Evet”. Karmaşık, eski tasarlanmış bir arayüz, anlamak için zamanınızın çoğunu alır.

Grammarly, daha iyi yazmanıza yardımcı olan basit ve çok basit bir arayüz sunar. Tüm özellikler çok belirgindir. Fikrinizi verdikten sonra, ücretsiz bir hesaba veya premium hesaba kaydolarak onlarla başlayabilirsiniz..

Türe Özel Profiller

Yazdığınız konu / nişe bağlı olarak kelimelerin farklı anlamları ve yapıları olabilir. Bu Grammarly ekibini anlayarak, seçim yapabileceğiniz birden fazla profil sunar. Bu profiller İşletme, Akademik, Teknik, Tıbbi, Yaratıcı, Blogspot ve E-postaları vb. İçerir. Belirli bir profilin seçilmesi algoritmanın belirli bir nişle ilgili hataları takip etmesini sağlar.

Yazım, noktalama işaretleri ve dilbilgisi kurallarında biraz farklı olan Amerikan ve İngiliz İngilizcesinden haberdar olabilirsiniz. Böylece, Grammarly ayrıca daha iyi yazma stillerine yardımcı olmak için birini seçmenize izin verir..

Kelime Bilgisi Geliştirme

Uzmanlık Grammarly pro sürümünde ustaca kelime geliştirme özelliği şeklinde gelir. Pazarlama açısından bakıldığında, sözler çok etkilidir. Kelime önerme, çeşitlendirilmiş makalelerin yazılmasında önemli ölçüde yardımcı olur. Yazma bağlamına dayalı olarak, okunabilirliği ve etkinliği artıran alternatif kelimeleri Grammarly önerin.

İntihal Kontrolörü

Gelişmiş dilbilgisi denetleme aracının yanı sıra, güzel bir yazılım parçasına bir İntihal denetleyicisi de eklenmiştir. Bu, çevrimiçi yayıncılar, öğretmenler ve öğrenciler için avantajlı bir özelliktir. Bu araç, metnin 8 milyar web sayfasına karşı benzersizliğini bulmanıza yardımcı olur ve yalnızca ücretli kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Gerçi, intihal checkerX ve Copyscape gibi araçlar kadar yetkin değil. Ama yine de bundan faydalanmaya değer.

Okumaya Yardımcı Olun

İngilizce makaleler okurken sorun yaşıyorsanız, iyi haber şu ki, Grammarly tekrar tekrar sözlükte kelime yazmadan anlamı anlamanıza yardımcı olacaktır. Yani bu da zaman kazandırıyor. Yapmanız gereken tek şey web tarayıcı uzantısını yüklemek ve ardından etkinleştirmek.

Size bilinmeyen bazı kelimeler bulursanız, aynı ekranda anlam ve açıklama sağlayacağına çift tıklayın..

dilbilgisi açıklama kutusu

Dilbilgisinde Diğer Bazı Yararlı Özellikler

 • Kişisel sözlük oluştur: Grammarly kişisel sözlüğüne kelimeler ekleyebilirsiniz, böylece bir dahaki sefere bunları hata olarak vurgulamaz.
 • Yazım ve Sağ Çift: Yazım hatalarını ve doğru kelime çiftini kullanma önerilerini tespit edecek.
 • Pasif Ses: Program içerikte pasif sesin aşırı kullanımını işaretliyor.
 • noktalama işaretleri: Eksik ve yanlış noktalama işaretlerini vurgular.
 • Sözü uzatma: Bu, kısa açıklama için cümleleri kısaltmanın yolunu otomatik olarak bulur.
 • Tekrarlama: Belirli bir kelime tekrar tekrar tekrarlanıyorsa, araç onu değiştirmek için öneri sunar.
 • önerme: Dilbilgisi de şaşkın edatlara dikkat çekiyor.

Deneyerek keşfedebileceğiniz çok daha fazlası var

Sınırlı özelliklere sahip ücretsiz dilbilgisi
Premium Grammarly ile tüm özelliklerin keyfini çıkarın

Gramer Deneyimi

Bir blogcu olmak Grammarly web uygulaması bizim için çok faydalıdır. Uygulamayı desteklenen tarayıcı mağazasından bulabilir veya Grammarly gösterge tablosu Uygulamaları bölümüne gidebilirsiniz. Gmail, Facebook, Twitter ve WordPress gibi neredeyse web editörü metin kutusuyla otomatik olarak entegre olur. Başlangıçta diğer Grammarly eklentilerinden daha önce bahsetmiştik..

İşte WordPress editörüne bakın;

wordpress editöründe dilbilgisi

Grammarly web uygulaması, yukarıdaki ekran görüntüsünde sadece 1 kritik hata yaptığımız kritik ve ileri hataların sayısını gösterir. İmlecinizi kelimenin üzerine getirerek önerileri görebilirsiniz. Açıklamayı istiyorsanız “GRAMMARLY IN DAHA FAZLA GÖR” düğmesine tıklayın. Dilbilgisi editörü, hataları da düzeltebileceğiniz ve hata olarak sayılan kelimelerin açıklamasını görebileceğiniz yerlerde görünür.

Ücretsiz ve Premium Planlar

Grammarly hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ücretsiz hesap, 150 dilbilgisi kuralı gibi sınırlı özellikler içerirken, primin 400’den fazla kontrol düşünerek içeriğinizi kontrol edebileceğini iddia ediyorlar.

Prim planları aylık bir abonelik için 29,95 $ ‘dan başlarken, aylık 11,66 $ / ay olarak gelen yıllık bir aboneliğe abone olarak maliyetten ciddi şekilde tasarruf edebilirsiniz..

Artıları

 • İngilizce ana diliniz değilse, buradaki en iyi araç
 • Dilbilgisi öğrenimi için çok yararlı bir bilgi tabanı sağlar
 • Belirli bağlamsal hata tespiti
 • Öğrenciler, blogcular ve işletmeler için çok yararlı bir araç
 • Yerleşik içerik çoğaltma denetleyicisi aracı
 • Metninizi cümle yapısı, yazım hataları, noktalama işaretleri ve diğerleri için tarayın.

Eksileri

 • Şu ana kadar Mac kullanıcıları için MS office eklentisi yok.
 • Aylık faturalandırmada pahalı olduğundan yıllık abonelik öneririz
 • Bazen, Grammarly düzenleyicisinde içeriği yeniden açana kadar çalışmayı durdurun veya hataları tanımayı bırakın

400+ Dilbilgisi Denetimi için Grammarly Satın Alın $ 11.66 / ay

Zencefil İnceleme

Zencefil aynı zamanda üst düzey bir düzeltme aracıdır ve eskisidir. Yazılım, tarayıcılar, MS ürünleri ve diğer uygulamalar için çoklu eklentileri nedeniyle mükemmel kullanılabilirlik sunar. Olmasına rağmen Grammarly kadar gelişmiş değil, hala denemeye layık ve çoğunlukla fiyat endişeleri nedeniyle Grammarly alternatifi olarak kabul edildi. Grammarly gibi Ginger da internet bağlantısına ihtiyaç duyuyor.

Eklenti

Ginger hizmetlerinin keyfini çıkarabileceğiniz platformlar söz konusu olduğunda, Grammarly gibi daha kullanışlı.

 • Web sayfalarındaki çevrimiçi bir araç, hesap oluşturmayı gerektirmez, sadece metni koyun ve kontrol edin. Sınırlı kelimeleri kontrol edecek.

zencefil çevrimiçi düzeltme

 • Masaüstünde çalışmak için, yüklemeleri ücretsiz olan ve sitelerinde bulunan Windows destekli uygulamaları var.
 • Ginger’ın Facebook, Gmail, Twitter, WordPress gibi çevrimiçi düzenleme kutuları ile çalışmasını istiyorsanız, Chrome ve Safari için kullanılabilen tarayıcı uzantılarını yüklemeniz yeterlidir..
 • Android ve iOS için mobil uygulamalar sunarak Ginger Grammarly’den daha da ileri gider. Tek yapmanız gereken yazma uygulamasını uygulama mağazasından yüklemek ve içeriğinizi düzeltmek. Uygulama, diğer özellikleri de kullanmanızı sağlar. Ayrıca bir Klavye uygulaması var.

Arayüz

Ginger, Grammarly gibi çevrimiçi editörleri sunmaz, bunun yerine kullanıcıları eklentilerini kullanmaya teşvik eder. Masaüstü uygulaması arayüzü, her şeyin süper net olduğu Grammarly gibi çok basit. şuna bir göz at.

zencefil arayüzü

Rephraser

Cümle rephraser, metninizdeki varyasyonu getirmek için harika bir özelliktir, böylece düşüncelerinizi daha iyi kelimelerle ifade etmenizi sağlar. Bu, metin cümlenizi cümle ile kontrol eder ve eş anlamlılar, deyimler ve kelime öbekleri vb. İle öneriler sağlar. Kişisel olarak, kullanışlı bir özelliktir, ancak cümle ile içerik cümlesini manuel olarak kontrol etmek gerçekten zaman alıcıdır..

Kişisel antrenör

Ginger’ın kişisel antrenörü ücretli müşteriler için gelen özel bir eğitim programıdır. Gelecekte aynı hataları önleyebilmeniz için hatalarınıza dayalı İngilizce dersleri oluşturan bir öğrenme programıdır. Genel İngilizce Ginger kişisel eğitmen yerine kişiselleştirilmiş dersleri uyarlayarak zayıf alanlara odaklanmanıza yardımcı olur..

Konuşma metni

Telaffuzunuz zayıf mı? Evet ise, bu öğrenme için çok yararlı olur. Her ne kadar şimdi Google tarafından kelime konuşabilen ücretsiz çevirmenimiz var, ancak Ginger başka çeşitli özellikler getiriyor. Okuma hızını, erkek / kadın sesini, ABD / İngiltere aksanını seçebilir ve istediğiniz zaman çalabilir veya duraklatabilirsiniz. Dahası, o anda okunan metni onunla tutmak için vurgulayacaktır. Ne yazık ki, bu özellik premium aboneliklerini satın almanız gereken ücretsiz kullanıcılar için mevcut değildir.

Çevirmen

Zencefil dil engelini aşmanıza yardımcı olacak harika bir yazılımdır. İçeriğinizi 40’tan fazla dile çeviren ücretsiz bir hizmettir. Tek yapmanız gereken metninizi yazılıma yapıştırmak ve çıktı dilini seçmek. Bu son teknoloji bir özellik değil Google çevirici aynı tür işlevleri de sunar.

Okumaya yardımcı olun

Eğer İngilizce iyi değilseniz web’de makaleleri okumak biraz dağınık. Grammarly gibi, Ginger da sadece kelimeyi çift tıkladığınız ve size anlamı açıklayan kutu göründüğünüzde size yardımcı olur. “Diğer” e tıklayarak aynı ekranda daha fazla açıklama elde edersiniz.

Böyle bir özelliğin kurulması için herhangi bir teknik çalışma gerektirmez. Sadece web eklentisini yükleyin ve hazır. Dürüst olmak gerekirse, Grammarly’nin bu konuda Ginger’dan iyi bir iş yaptığını düşünüyoruz..

zencefil açıklaması

Ginger’ın Diğer Bazı Faydalı Özellikleri

 • Büyü Düzeltme: Diğer düzeltme okuma araçları gibi Ginger yanlış yazılan sözcükleri algılamak için çok etkilidir.
 • Tümünü düzeltin: Yazılım, tüm hataları bir kerede düzeltmenize izin verir veya tüm değişiklikleri tek bir tıklamayla geri alabilirsiniz.
 • ABD / İngiltere İngilizcesi: Diller arasında geçiş yapabilirsiniz, böylece yazılım sorunları daha verimli bir şekilde algılar.
 • noktalama işaretleri: Noktalama işaretlerini doğru yere yerleştirmek her zaman çok önemlidir, Zencefil noktalama denetleyicisi bunu yapmanıza yardımcı olur.
 • Kişisel sözlük: İleride hata olarak saymak için kelimelerinizi kişisel sözlüğe ekleyin.
 • Eş anlamlı: Eşanlamlıları ve tanım bölümleri vardır. Ginger editöründe bir kelimeyi sağ tıklayın ve eş anlamlılar özelliğini seçin.

Zencefil Deneyimi

Web üzerinde çalışıyorsanız, Chrome mağazasından veya doğrudan Ginger web sitesinden yüklenebilen tarayıcı eklentisini denemek daha uygundur. Hemen hemen her çevrimiçi editörle çalışır ve WordPress editöründe görebileceğiniz gibi aşağıdaki hataları gösterir.

Yazılım hataları vurgular ve kelimeyi kişisel bir sözlüğe ekleme veya sadece önerileriyle düzeltme seçeneklerine sahipsiniz.

wordpress içinde zencefil

Ücretsiz ve Premium Planlar

Ginger hem ücretsiz hem de premium planlar sunuyor. Ücretsiz kullanıcılar sınırlı dilbilgisi denetimine ve cümlelerin yeniden ifade edilmesine erişebilir. Premium kullanıcı cümle yeniden ifade etme, kişisel eğitmen, metin okuyucu ve çeviri aracını sınırsız olarak kullanabilir.

Şu anda, aylık plan sadece 14,98 $ / ay iken yıllık abonelik 74,88 $ / yıl (6,24 $ / ay).

Artıları

 • Kişisel antrenör özelliği, aynı hatayı tekrar yapma şansını azaltmaya yardımcı olur.
 • Android, iOS, MS Office, tarayıcılar ve masaüstü için uzantılar.
 • Dilbilgisi, noktalama işaretleri ve yazım hatalarını algılama
 • Daha iyi ifade ve netlik için cümleleri yeniden ifade edebilir

Eksileri

 • Ginger ile intihal kontrol aracı dahil değildir.
 • MAC OS için uygulama yok. Ancak Safari eklentiniz var.

Dilbilgisine Karşı Zencefil: Karar

Bize göre, Grammarly piyasadaki en gelişmiş düzeltme okuma aracıdır. Şirket performansı sürekli iyileştiriyor ve şimdi 400’den fazla faktöre dayalı hataları tespit edebiliyor. Bağlamsal hatalar bulmak ve doğru kelimeler için öneriler sunmak süper zekidir. MS office, web tarayıcısı gibi herhangi bir yerde kullanabilir veya masaüstü uygulamasını yükleyebilirsiniz.

Öte yandan, Ginger da oldukça şaşırtıcı ama Google çevirmen bu görevi etkili bir şekilde yapabildiği için çevirmen ve metin okuyucu vb. Ginger, çevrimiçi yayıncılar için uygun bir seçenek sunabilecek intihal denetleyicisini de kaçırırken.

Ginger’ı ziyaret et

Grammarly’i ziyaret edin

Grammarly vs Ginger arasında hangisinin daha iyi performans sunduğunu bize bildirin. Grammarly intihal kontrolünün kullanılmaya değer olduğunu düşünüyor musunuz, gerçekten herhangi bir intihal içeriğine hitap ediyor mu? Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map