2020 Dilbilgisi İncelemesi: Blogcular için En İyi Dilbilgisi Aracı

0

Virgül, noktalı virgül ve edat koymayı nereye koyacağınızı biliyor musunuz??


Hangi yardımcı fiili kullanmanız ve ne zaman kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Fiverr gibi bir yazar kiraladıysanız, yazarların çoğunun İngilizce temellerini bile bilmediğini biliyordunuz.

İngilizce ilk diliniz değilse, yazım hataları, fiillerin kullanımı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. & edatlar, eksik & gereksiz noktalama işaretleri, aşırı pasif ses kullanımı ve diğerleri.

Mektup, uygulama veya makale yazmak meselesi olsun, hatasız satırlar yazmanız gerekir.

Bu yüzden en iyi çözüm Grammarly kullanmaktır. Hataları dilemek için Grammarly’ın metinde 400’den fazla faktörü dikkate alan en iyi dilbilgisi denetleyicisi araçlarından biri olduğunu söylemek yanlış olmaz..

Dilbilgisi hataları sadece utanç sebebi olmakla kalmaz, aynı zamanda iyi niyetinize de çarpar. Bu durumda Grammarly gibi bir araç kullanmak çok kullanışlı olur. Grammarly kullandığımız neredeyse 1 yıldır, bu araç hataları bulmak için çok yardımcı olur. Dahası, geliştiğinizi göreceksiniz..

Dilbilgisinin Temel Özellikleri

 • Doğru düzeltme için çeşitli yazı stillerini destekleyin
 • İntihal denetleyicisi
 • Kelimeler Açıklamalar ve Eşanlamlılar
 • Kelime haznesini kolayca artırın

Bu aracın kaç özelliğine sahip olduğunu ve bunları nasıl kullanacağınızı inceleyelim?

O nasıl çalışır?

İyi olan şey hem ücretsiz hem de premium olarak mevcut olmasıdır. Ücretsiz sürüm bazı sınırlamalar vardır ve birçok uygun özelliği özlüyor. Ancak yine de, paragraflarınıza profesyonellik eklemek için yanlış büyüler, dilbilgisi hataları, noktalama işaretleri ve diğer bazı yararlı önerileri yakalayabilirsiniz..

Grammarly free ile premium planlar arasındaki kısa karşılaştırmaya bakın.

Ödül:

 • Grammarly premium sürümü hataları tespit etmek için yaklaşık 400+ gramer faktörünü göz önünde bulundurur
 • Gelişmiş ve kritik sorun türlerini tespit edebilir. İlerleme konuları arasında edatların kullanımı, sözcük cümlelerini işaret etme, sağ çift kelimeleri ve daha pek çok şey vardır.
 • İntihal denetleyicisi
 • Kelime dağarcığı

Bedava:

 • Ücretsiz bir sürümde, araç sorunları 100 faktöre göre bulur
 • Yalnızca yazım denetimi ve noktalama hataları gibi kritik sorunları tespit edebilir..

Tarayıcı Uzantısı

Her şeyden önce, burada bir Grammarly hesabı oluşturun.

Dilbilgisi uzantısı, Chrome, Mozilla ve Safari vb. Gibi tüm önemli tarayıcılar için kullanılabilir. Uzantıyı ekledikten sonra tarayıcıda gösterilen simgeyi tıklayın ve oturum açma ayrıntılarını ekleyin.

Kayıt sırasında, uzantı eklemek için otomatik olarak bildirim gösterirler. Grammarly krom uzantısını web mağazasından veya uygulamaların altındaki Grammarly kontrol panelinden de indirebilirsiniz..

Grammarly eklentisi, bir e-posta oluşturuyor veya blog yayınları yazıyor olun, size büyük kolaylık sağlar. Hataları bulmak için Dilbilgisi düzenleyicisine yazmanız gerekmez. Hataları kritik ve ileri konular olarak sınıflandıracaklar.

Hataların altını kırmızı (kritik) ve Sarı (ilerletme) renk çizgileri çizer. Dahası, cümlenizin yanlış olmasının nedenlerini ve doğru yapmak için hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini de belirtirler..

MS Office ve Outlook ile Grammarly Entegrasyonu

Yani Grammarly for MS word’ü istiyorsanız, geliştirici ekibinin de MS office ve outlook için eklenti yaptığını göreceksiniz. Bu, belgenizi Dilbilgisi düzenleyicisine aktarmanız gerekmediği anlamına gelir. Sadece Office’te etkinleştirin ve oraya giderseniz metni inceler ve varsa hataları yakalarsınız.

Grammarly kontrol panelinin kenar çubuğunda verilen Uygulamaları tıklayın, ardından aşağıdaki resimde gösterildiği gibi uygulamaları göreceksiniz. Tamamlama işlemi sırasında zaten krom uzantısını eklediğimiz için Etkin olarak işaretlendi.

Chrome ve ofis için gramer incelemesi eklentisi

Şimdi tıklayın “Yüklemek” “Grammarly for Microsoft Office” in önünde verilir ve indirilmeye başlar. Kurulum dosyası yerel sürücünüze indirildiğinde üzerine çift tıklayın.

Bazı yüklemelerden sonra, kurulum aşağıdaki resimde olduğu gibi Microsoft ofis ve Outlook’u gösterir. Her iki uygulamaya da Grammarly’yi entegre etmek istiyorsanız her ikisini de işaretleyin.

Office için Grammarly eklentisini yükleme

Bundan sonra “Yükle” ye tıklayın. Kurulum, uzantıyı MS Office ile otomatik olarak entegre eder.

Şimdi ofis belge dosyasını açın ve tıklayın “Dilbilgisini Etkinleştir”.

Office eklentisi, ücretsiz bir hesabınız olsa bile çalışır.

Ofiste dilbilgisini etkinleştir

Masaüstü uygulaması

Grammarly ayrıca web tarayıcısı veya MS ofis yerine doğrudan bilgisayarınızın masaüstünden çalışan bir masaüstü uygulaması başlattı. Düşük özelliklere sahip bir bilgisayarınız varsa, MS office’i yükleyip kullandığınızda daha yavaş çalışacaktır, çünkü bu biraz ağır bir uygulamadır.

Böylece, çok yararlı olan ve makaleleri daha doğru bir şekilde yazmanıza izin veren Grammarly masaüstü uygulamasını yükleyebilirsiniz..

Grammarly kontrol paneline gidin ve ardından “Uygulama”. Bundan sonra “Yüklemek” düğmesini tıklayın. .Exe dosyasını indirmeye başlayacaktır. Şimdi indirilen dosyayı çalıştırın ve işte otomatik olarak bilgisayarınıza yüklenecek.

Dilbilgisi Editörü

Tüm bunların yanında, makaleyi Grammarly editöründe yazabilir veya kopyalanan metni yapıştırabilirsiniz. Ayrıca tüm belge dosyasını da yükleyebilirsiniz. .Doc, .docx, .txt, .rtf ve .odt gibi çeşitli belge dosyalarını destekler.

Düzenleyicide yazmanın ana kenarı, otomatik olarak hesabınıza kaydedilmesidir. Yani dosyayı yanlışlıkla bilgisayarınızdan kaldırırsanız, kopyayı düzenleyicide yine de kullanabilirsiniz..

Grammarly Review 2020: Ücretsiz ve Premium Abonelik Özellikleri

ingiliz & Amerika İngilizcesi

İngiliz ve Amerikan İngilizcesinden haberdar olabilirsiniz. Bu ikisini karşılaştırırsanız, kelime bilgisi ve cümle yapısı arasındaki farkları bulacaksınız. Örneğin Renk (İngiliz) ve Renk (Amerikan), kaput (İngiliz) ve kaput (Amerikan). Bazı ülkeler İngilizleri, bazıları Amerikan İngilizcesini takip ediyor.

Dolayısıyla, sizin durumunuzda, akademik çalışma yaparken olduğu gibi kurallara uymanız önemliyse, bu ikisi arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Bunun için Grammarly kontrol paneline gidin ve “Profil” e tıklayın ve tercih ettiğiniz İngilizce’yi seçin. Bundan sonra, seçilen dile göre hataları algılar.

İngiliz ve ABD dil stilleri

Yazım düzeltme

Grammarly kullanmanın temel nedeni olabilir. Yazarlar çoğunlukla yanlış büyüleri tespit edebilen ünlü Microsoft ofisini kullanırlar. Yazım denetiminin yanı sıra diğer birçok özellik ile birlikte gelmesini istediğiniz dilbilgisini seçme nedeni.

Dahası, sadece yanlış yazımlara işaret etmekle kalmayacak, aynı zamanda yanlış kelimelerin düzeltilmesi için MS ofisi üzerinde üstün olmasını sağlayan örnekler sunacaktır..

dilbilgisi editörü tarafından yazım denetimi

Dil bilgisi kuralları

Zaman ve fiillerin kullanımını biliyor musunuz? Bu, yazarların çoğunun yazarken karşılaştığı en yaygın sorundur. Yanlış fiillerin ve gerginliğin kullanılması cümlenin anlamını değiştirir. Bunun bir sonucu olarak, okuyucunuz açıklamak istediğiniz şeyi net bir şekilde anlamayabilir..

Dilbilgisi, bu tür dilbilgisi hatalarının üstesinden gelmenize yardımcı olur ve bununla birlikte kelimeyi değiştirmeyi önermektedir..

Dilbilgisi hatalarını bulma

Noktalama Hataları

Virgül, tire, iki nokta üst üste ve noktalı virgül vb. Gibi noktalamalar. Doğru yerde doğru noktalama işaretlerini kullanmak bizim için çok önemlidir. Örneğin, virgüller yalnızca uzun cümleyi kırmak için kullanılamaz, aynı zamanda anlamı netleştirir.

Noktalama işaretlerini grammarly tespit et

Açıklama Sağlayın & Eş anlamlı

Muhtemelen harika ve en sevdiğimiz özellik. İngilizce öğrenme aşamasında olan veya zayıf olanlar için iyidir. Bazen internet üzerinden makale ve blog yazısı gibi bir şey okursunuz ve anlaşılması çok zor kelimelerle karşılaşabilirsiniz. Ve anlamak için Google’a veya sözlük eş anlamlılar ve net anlayış için.

Tarayıcınıza Chrome gibi bir uzantı eklediğinizde grammarly çok yardımcı olabilir, ardından açıklamaya ihtiyacınız olan kelimeye çift tıklayarak o kelimenin farklı açıklamalarını sunacaktır. Aşağıdaki resme bakın.

dilbilgisi tarayıcı eklentisi

Grammarly editörüyseniz, eşanlamlı kelimelerle birlikte kelimenin açıklamasını da sağlarlar. Bir kelimeye çift tıklayın ve orada.

çift ​​tıklama ile kelime eş anlamlıları

Kişisel sözlük

Kişisel sözlüğünüzü Grammarly’de oluşturabilirsiniz, böylece bu kelimeleri gelecekte yanlış yazım olarak işaretlemez.

Gösterge tablosunun sol tarafında profili tıklayın ve ardından kelimeyi ekleyin. Dahası, Grammarly ayrıca hataları düzeltirken sözlükteki sözcükleri eklemenizi sağlar.

Cümle Stili ve Yapısı

Bu özellikler hatalı kelime sırasını tespit etmenize yardımcı olur ve cümleyi doğru kelime çiftiyle derlemenizi sağlar.

Doğru çift net bir anlayış sunar. Ayrıca, ne zaman etki kullanılacağı veya etkileneceği gibi karışık kelimelere ilişkin öneri de sağlar?

Yalnızca Grammarly Premium’da Mevcut Özellikler

Belge Türleri

Grammarly’nin zengin bir veritabanı var ve bu yüzden farklı belge stilleri sunuyor. Bu, aracın hataları daha doğru bulmasına yardımcı olur. Belgeleri Akademik, İşletme, Teknik, Tıp, Yaratıcı ve Gündelik olmak üzere 6 farklı türe ayırırlar. Eğer bir öğrenciyseniz ve bir makale yazıyorsanız, Akademik bölümde verilen Makaleyi seçin..

Bir blog yazarıysanız ve bir blog yazısı yazıyorsanız, sorunları tespit etmede verimli çalışmak için İşletme bölümünde verilen “Makale / blog yazısı” nı seçmenizi öneririz..

Farklı Belge Türleri

İntihal Kontrolörü

Bu, herhangi bir yazarı çevrimiçi olarak işe alırken çok yoğun bir şekilde ihtiyacınız olan bir şeydir. Fiverr’da bir yazar tuttuğunuzu ve makaleyi başkalarının blogundan kopyalayıp sizin için bir makale hazırladığını varsayalım. Bu sadece blogunuzun güvenilirliğini etkilemez, aynı zamanda arama motoru sıralamanıza da zarar verir.

Dolayısıyla, yayınlamadan önce içerik benzersizliğinizle ilgilenmelisiniz. Bu Grammarly, veritabanında 8 milyon sayfalık stoku olan İntihal Denetleyicisi’ni sunuyor ve sadece tek bir tıklama ile belgelerinizi tarayacak.

İnternet üzerinden metnin benzer bir kopyasını bulursa, bu satırların altını çizecektir. Bunun için makaleyi Grammarly editörüne koyun ve intihal kontrol cihazını açın. 

Grammarly İntihal Denetleyicisi İnceleme

Aynı Kelimelerin Aşırı Kullanımı

Bu özelliği yukarıda belirtildiği gibi çok yararlı bulduk. Yazarlar tarafından en sık kullanılan bazı kelimeler vardır. Grammarly algoritmasını, makalenizdeki kelimeleri arayacak ve daha sonra en sık kullanılan kelimeleri değiştirmek için öneri sağlayacak şekilde tasarladılar.

Araç, kelimenin altını çizer ve size benzer bir anlama sahip kelimeyle birlikte öneri sunar.

Edat Sonu Cümle

İngilizce yazarken pek çok şey var ve yok. Bazıları cümlenin sonunda edat kullanmanın uygun olmadığını söylerken bazıları modern İngilizcede mükemmel bir şekilde doğal olduğunu söylüyor.

Dilbilgisi, edatla biten cümleleri işaret eder. Yani değiştirmek ya da değiştirmemek size kalmış. Ancak resmi bir tarzda yazmak istiyorsanız, edatın sonuna edat koymamaya çalışmanızı öneririz. Gramer paylaşıyor İleti bunun üzerinde.

Kelime Bilgisi Geliştirme

İngilizce zayıf olan ve akıllarında İngilizce kelimelerin hazinesine sahip olmayanlar için en yararlı seçenektir veya kelime dağarcığı diyebilirsiniz. Ayrıca, blogunuz için makalelerin çoğunu yazıyorsanız, o zaman bazı kelimeleri aşırı kullanma şansı vardır. Bu özelliği etkinleştirerek metni analiz eder ve birçok kez kullandığınız aynı kelimeleri bulur.

Aynı kelimelerin dilbilgisinin altını çizer ve değiştirilecek kelimeyi de sağlar. Ayrıca, Grammarly’ın önerdiği kelimenin cümlenize uymadığını görürseniz, daha fazla kelime için altı çizili kelimeyi çift tıklayabilirsiniz.

Bunu kullanmak için, editördeyken sadece kelime geliştirmeyi etkinleştirin ve çalışmaya başlayacak.

Dilbilgisi Kelime Bilgisi

Wordiness’i ortadan kaldırın

Bazen bir şey daha büyük cümleler kurmak yerine birkaç kelimeyle açıklanabilir. Bir garip makale, bilgilerden daha fazla kelime içerdiğinden okuyucuları delebilir.

Dilbilgisi, bu cümleleri tespit etmenize ve bunları nasıl kısaltabileceğinize dair öneriler sunmanıza yardımcı olur.

Profesyonel Düzeltme

Blog makalelerinizi yayınlamadan önce okumak istiyorsanız, burada Grammarly’de bunu yapabilirsiniz. Profesyonel bir insan üye paragraflarınızı okur.

Ancak burada, premium Grammarly hesabınız olsa bile bunun için ek bir miktar ödemeniz gerektiğini unutmayın..

Belgeyi göndermek çok kolaydır. Grammarly düzenleyicinize gidin, kenar çubuğunda verilen son simgeye tıklayın. Sonra bir düzeltme okuyucusuna gönderin.

Para iade garantisi

İlk başta, tüm Grammarly premium özelliklerini kullanabileceğiniz 7 günlük deneme süresi sunuyorlar. Ancak politikalarını değiştirdiler ve şimdi deneme süresi yerine 7 günlük geri ödeme politikası sunuyorlar. İstediğiniz planı seçin ve ödeme yapın.

Bundan sonra, hizmetlerinden memnun kalmadıysanız geri ödeme istemek için 7 gününüz olacak.

Destek Hizmetleri

Bu tür araçlarda destek hizmetlerine ihtiyacınız olmayabilir. Ancak yine de, her türlü yardım için isteği gönderebilirsiniz ve yanıtı bir saat içinde alacaksınız. Ücretsiz veya premium kullanıcı olmanızın bir önemi yok, kesinlikle size yardımcı olacaklar.

Ayrıca, sorunları çözmek için farklı ürünleri hakkında bir sürü makale yazıyorlar. Bu nedenle, isteği göndermeden önce, bilgi tabanlarında gezinmenizi öneririz ve çözümü bulamadıysanız, onlara bir e-posta gönderin.

Fiyatlandırma

Gramer, aylık, üç aylık ve yıllık süreye göre üç plan sunmaktadır. Aylık plan 29.95 $ ‘dır ve bu da hizmetlerinin kısa bir süre için olmasını istiyorsanız en azından Üç Aylık planı seçin..

Dürüst olmak gerekirse, sadece 11,66 $ / moment maliyet ve size çok para tasarrufu sağlayan Yıllık plana abone olmanızı öneririz..

dilbilgisi satın al

Artıları

 • 400’den fazla hata tipini tespit edebilir ve sadece bir tıklamayla düzeltmenizi sağlar.
 • Kullanımı çok kolay. MS office, outlook ile entegre edebilir veya hatta masaüstü uygulamasını indirebilirsiniz.
 • WordPress editörü, Gmail, Facebook, twitter ve her yerde olduğu gibi neredeyse tüm uygulamalarla çalışır.
 • İngilizce ana diliniz değilse mükemmel
 • Blogcular, öğrenciler, iş mektupları ve tıbbi işler vb.İçin uygun bir araç.
 • İntihal denetleyicisi makalelerin orijinal olup olmadığını veya bir kopyala yapıştırma işi olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar.
 • Dil stilinin seçimi İngiliz veya Amerikan.
 • Hem ücretsiz hem de premium olarak mevcuttur.

Sınırlamalar

 • Araç, Chrome, Mozilla ve safari (iddia ettikleri gibi) üzerinde harika çalışıyor, ancak Opera gibi diğer tanınmış tarayıcılar hakkında.
 • Mayıs aylık bazda pahalı gibi görünüyor ama yıllık plan için ucuz
 • Sorunları bulabilmek için İnternet bağlantınızın olması gerekir. Çevrimdışı sürümü yok.
 • Şimdiye kadar Mac kullanıcıları için MS office eklentisi yok. Ancak Mac kullanıcıları masaüstü uygulamasını indirebilir ve tarayıcı uzantısını kullanabilir.
 • Yine de, bu araç bir insan düzeltici ihtiyacını ortadan kaldıramaz.

Sonuç

Gramer kesinlikle işini yapar. Bu tamamen paranıza değer. Diğer birçok aracı deniyoruz, ancak şimdiye kadar Grammarly çok iyi ve kullanımı kolay bir performans sergiliyor. Hiç şüphesiz tavsiye ediyoruz.

Bireysel blogcular için, ücretsiz bir sürümle başlayabilirler, ancak makalelerinize profesyonel bir görünüm istiyorsanız, önceden hataları ortadan kaldırmak gerekir, çünkü en kısa sürede premium plana geçmeye çalışın. Burada ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz.

Hataları tespit etmek için ofise güveniyorsanız, bir kez denemenizi öneririz. Çünkü MS ofisi ağırlıklı olarak yazım hatalarını yakalamaya odaklanırken Grammarly gelişmiş bir araçtır. Ayrıca, sıradan bir araç değil, aynı zamanda 600’den fazla şirket ve üniversite tarafından lisanslanmıştır..

Biraz para harcamanız ve premium abonelik almanız gerektiğini düşünüyoruz, çünkü hataları daha iyi gösterebilir.

Şimdiye kadar Grammarly ve hizmetlerinden çok memnun kaldık. Deneyiminizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlarınızı gerçekten takdir ediyoruz ve bunu umuyoruz Grammarly incelemesi onunla ilgili her şeyi bilmene yardım edecek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map