Paprastas intelektinės verslo apsaugos vadovas

Šį straipsnį parašė Marsha Kelly.


Jūs matėte juos visus. ©, ™, ®, net „pat. kol.” Ką visa tai reiškia? Ir kaip prekių ženklų, patentų ir autorių teisių supratimas gali padėti apsaugoti jūsų verslą intelektinė nuosavybė?

Kai pradėsite suprasti skirtumus tarp kiekvieno intelektinės nuosavybės licencijavimo tipo, galėsite pradėti saugoti juos. Apskritai autorių teisės saugo knygas ir filmus, patentai saugo išradimus, o prekės ženklai saugo logotipus ir šūkius. Yra keletas skirtumų, kaip jie veikia ir kaip galite juos apsaugoti.

Svarbu apsaugoti savo verslo turtą.

Pastaba: jei kuriate svetainę, el. Prekybos parduotuvę ar bet kokio tipo internetinį verslą, šiame straipsnyje bus pateikta daugiau informacijos, kaip apsaugoti savo verslą..

Kas yra autorių teisės?

Autorių teisių pirmiausia priklauso žiniasklaidos kūrėjams. Anot JAV patentų ir prekių ženklų tarnybos, autorių teisės gali būti poezija, romanai, filmai ir architektūra, be kitų kūrinių. Jie saugo pateiktą ir fiksuotą kūrinį tam tikru būdu jį pateikdami.

Tai, ar jūs įregistruosite savo autorių teises, priklauso tik jūs. Autorių teisių apsauga egzistuoja kūriniui sukuriant. Turėsite užsiregistruoti, jei norite pareikšti ieškinį prieš ką nors kitą dėl jūsų darbo pažeidimo.

Autorių teisės man buvo paaiškintos taip, kad jas sunku pamiršti. Įsivaizduokite, kad jūs sėdite klasėje, o jūsų mokytojas pateikia garsių nušvitimo mąstytojų idėjas. Pagalvokite apie Voltaire’ą, Johną Locke’ą, Rousseau’ą ir tt Jūs galite laisvai užsirašyti šias idėjas. Tie mąstytojai pateikė išsamias idėjas, kurias kiekvienam turėtų būti leista atkartoti, pavyzdžiui, konstitucinę vyriausybę, kuri yra labai populiari visame pasaulyje.

Tačiau kai užsirašote tos pamokos užrašus, esate autorius, ir techniškai tuos užrašus galima apsaugoti pagal autorių teisių įstatymą. Jūs sukūrėte darbą, kuris yra fiksuotas tam tikroje laikmenoje, yra unikalus.

Galite oficialiai užregistruoti autorių teises svetainėje www.copyright.gov. Svetainės vertinimu, žiniatinklyje pareikštų pretenzijų nagrinėjimas trunka septynis mėnesius.

Kas yra patentas?

Galvodami apie patentus, galite pavaizduoti ką nors panašaus į Edisoną ar „Tesla“ ir jų sukurtus išradimus. Šiuo metu patentai vis dar naudojami kaip būdas apsaugoti konkuruojančių proto mokslininkų darbus laikinai nuo 15 iki 20 metų mainais už tų darbų viešą atskleidimą..

Produktai, saugomi patentais, apima „gaminamus gaminius“, pramoninius procesus, chemikalus ir tam tikros rūšies dizainus. Tiksliau, patentai suteikia savininkui „teisę neleisti kitiems kurti, naudoti, siūlyti pardavimui ar pardavimui“ jo išradimo, kurį jis padarė. Tai taip pat leidžia turėtojui neleisti kitiems jo importuoti į JAV. Tačiau suteikti patentai galioja tik JAV.

Patento gavimo procesas skiriasi priklausomai nuo to, kokio tipo patentas paduodamas, tačiau jis apima paraiškos išsiuntimą JAV patentų ir prekių ženklų tarnybai ir jos patvirtinimą egzaminuotojui. Biuras mano, kad prireiks maždaug 16 mėnesių, kad pirmą kartą išgirstų pirmines paraiškas.

Savo išradimo paraišką galite pradėti apsilankę https://www.uspto.gov/patent.

Kas yra prekės ženklai?

Auksinės arkos, kolos butelio forma, liūto riaumojimas prieš plėvelę, „McIntosh“ obuolys „Tiesiog daryk“, visa tai iškart atpažįstama kaip priklausanti konkrečiai kompanijai. Štai ką šios įmonės turėjo omenyje, kai jas sukūrė ir registravo kaip prekės ženklus.

Prekių ženklams, kuriuos galite užregistruoti, yra didžiulė laisvė. Tai gali būti paprasta, kaip logotipas, šūkis ar prekės ženklas. Tai taip pat gali būti gaminio forma, spalva, garsas ar kvapas.

Dėl agresyvios Nacionalinės futbolo lygos įvykdyto tam tikro prekės ženklo nacionalinio televizoriaus futbolo turnyro finalo, daugelis verslų, neturinčių licencijos, vengė šios frazės. Apsauga nuo prekės ženklo yra priežastis, kodėl vasario mėn. Skelbimuose girdite apie „didįjį žaidimą“, o ne jo tikrąjį pavadinimą.

Prekės ženklo apsauga veikia panašiai kaip autorių teisių apsauga. Bendrosios teisės į prekės ženklą gali būti nustatomos paprasčiausiai naudojant šį prekės ženklą komercijoje.

Nereikia registruotis, tačiau jei tai padarysite, USPTO gali garantuoti, kad prekės ženklas bus viešai žinomas, nuosavybės prezumpcija visoje šalyje ir išskirtinis ženklo naudojimas prekėms ir paslaugoms. Visa tai suteiks jums reikšmingų pranašumų užtikrinant to prekės ženklo apsaugą.

Prekės ženklą galite užregistruoti https://www.uspto.gov/trademark. USPTO teigia, kad procesas gali užtrukti „keletą mėnesių“. Sumokėję už prekės ženklo įregistravimą, turėsite mokėti reguliariai, kad išlaikytumėte jį.

Apskritai, jei norite užtikrinti, kad niekas nepakartotų jūsų laikmenos, išradimo ar logotipo, norėsite užregistruoti atitinkamą intelektinę nuosavybę. Kiekvienas iš šių procesų gali užtrukti daug laiko, ir net pasibaigus šiam procesui jūsų paraiška gali būti atmesta. Tinklalapiai ir paslaugos, tokios kaip LegalZoom, gali padėti pateikti šias programas. Skaityti mano „LegalZoom“ patentų peržiūra norėdami gauti daugiau informacijos. Svetainėje netgi yra prekių ženklų paieškos variklis, todėl galite pamatyti, ar jūsų įmonės pavadinimas jau vartojamas kitose valstijose.

Apie intelektinę nuosavybę

Net turėdami daug informacijos apie intelektinę nuosavybę, galite turėti dar keletą klausimų …

DUK apie intelektinę nuosavybę

Kl .: Ar galiu ženklinti savo logotipu??

A: Žinoma, tol, kol jis pritvirtinamas prie tam tikro prekės ženklo! Tačiau tai gali priklausyti nuo to, ar patentų biuras mano, kad jis pakankamai aiškus, kad galėtų būti pažymėtas prekės ženklu. Prieš pateikdami paraišką, nesinaudokite paieškos varikliu ir pamėginkite atrasti panašius prekės ženklo logotipus.

Kl .: Kuo skiriasi patentai? Kuo jie skiriasi??

A: Galite pateikti trijų rūšių patentus, naudingumo patentus, dizaino patentus ir augalų patentus. Jei skaitote šį vadovą, abejotina, kad turėsite žinoti apie augalų patentus, nes jie yra susiję su naujomis ir skirtingomis augalų veislėmis..

Naudingumo patentai labiau susiję su praktiniais išradimais, jie gali būti išduodami naujų procesų, mašinų ar medžiagos sudėties atradėjams..

Dizaino patentai labiau skirti kūrybiniams procesams ir gali būti taikomi gaminiams gaminti (pvz., Gaminiui)..

Kl .: Kaip aš galiu teisėtai pateikti savo gaminiams „laukiančius patentus“?

Ats .: Laikina paraiška leis jums 12 mėnesių pateikti „laukiantį patentą“ savo gaminiams ir paslaugoms, kurių negalima pratęsti.

Kl .: Ką reiškia tokie simboliai kaip ® ir ©?

A: Aš maniau, kad niekada neprašausi!

© – autorių teisės

® – registruotas prekės ženklas

™ – prekės ženklas

℠ – paslaugos ženklas (žymi paslaugą)

Marsha Kelly pardavė savo pirmąjį verslą už daugiau nei milijoną dolerių. Savo „Best4Businesses“ tinklaraštyje ji pasidalino sunkiai laimėta kaip serijinės verslininkės patirtimi, kurioje taip pat reguliariai skelbia verslo patarimus, idėjas ir pasiūlymus, taip pat produktų apžvalgas verslo skaitytojams. Būdamas serijiniu verslininku, „praleidusiu“ laiką Amerikoje, Marsha sužinojo, kokie produktai ir paslaugos iš tiesų gerai veikia verslą. Kurdami savo verslą galite pasimokyti iš jos patirties.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map