10 praktinių paieškos optimizavimo patarimų pradedantiesiems

SEO arba paieškos sistemų optimizavimas yra bendras terminas, apimantis visas komandos pastangas, siekiant užtikrinti, kad jų internetinis verslas ar svetainė padidėtų matomumas paieškos rezultatų puslapiuose (SERP). Yra daug būdų, padedančių gauti aukštesnį SERP reitingą. Pagrindinis SEO tikslas yra rasti būdą, kuris padėtų organiškai optimizuoti puslapį.


Jei būtumėte naujokas, štai 10 SEO dalykų, kuriuos turite žinoti (ir padaryti) optimizuodami savo svetainę, kad būtų geresnė paieškos klasifikacija.

1. Pagerinkite puslapio įkėlimo greitį

Ką jūs darote, jei nusileidžiate puslapyje, kurio įkėlimas užtrunka per ilgai?

Paspausite mygtuką „Atgal“ ir atidarysite kitą svetainę. Jei tai vyksta jūsų svetainėje, tai kelia nerimą, pvz puslapio greitis yra vienas iš „Google“ reitingo veiksnių.

Lėtai pakraunamas puslapis yra didelis Nr. Net jei manote, kad puslapio greitis reitinge nesvarbus, turite galvoti apie vartotojo patirtį. Galų gale jūs norite patenkinto vartotojo, o lėto įkėlimo puslapis nėra kažkas, ko vartotojas norėtų.

Taigi svarbu padidinti puslapio įkėlimo greitį, atmetant dekretus.

„SEO Basic“ - pagerinkite puslapio įkėlimą„Google PageSpeed ​​Insights“ analizuoja jūsų tinklalapio turinį ir teikia pasiūlymus, kaip jį patobulinti.

Norėdami patikrinti savo svetainės greitį, galite naudoti „Google PageSpeed ​​Insight“. Tai padės jums patikrinti puslapio greitį po vieną ir pateiks atsiliepimų apie jūsų puslapio našumą. Tiek darbastalio, tiek mobiliesiems versijos. Ši informacija jums naudinga optimizuojant puslapį.

Keli būdai gali padėti padidinti jūsų puslapio greitį:

 • Sumažinkite vaizdo dydį: Suglaudinkite vaizdus, ​​kad jie neužimtų daug vietos. Nesumažinkite kokybės, tik sumažinkite jos dydį. Tu gali naudoti „Canva“ įrankis vaizdų redagavimui ir glaudinimui. „WordPress“ vartotojams kai kurie papildiniai gali automatiškai suspausti ir optimizuoti jūsų vaizdus.
 • Pašalinkite nenaudingą HTML: Sumažinti nenaudingą HTML kodą gali padėti pagerinti jūsų puslapio įkėlimo greitį. Tokie įrankiai kaip HTML juostelė ir „StripHTML“ gali padėti išvalyti nepatogią HTML žymą ir formatavimą.
 • Gaukite geresnę žiniatinklio prieglobą: Greičiausias būdas padidinti puslapio greitį yra perėjimas prie didelio našumo verslo prieglobos. TTFB ir serverio veikimo laikas yra du pagrindiniai veiksniai, kuriuos reikia patikrinti žiūrint į serverio našumą.

Jei jūsų svetainė veikia „WordPress“, čia rasite daugiau greičio optimizavimo patarimų.

2. Sukurkite naudingą turinį

Rašant savo puslapio turinį, didelis dėmesys yra skiriamas tik paieškos sistemoms. Dienos pabaigoje vartotojai yra žmonės, kurie moka jūsų sąskaitas. Taigi, jūs turite parašyti jiems aktualų ir svarbų turinį.

„Google“ ir kitos paieškos sistemos supranta kokybiško turinio svarba. Jie nori turinio, kuris turėtų ilgalaikę viziją ir suprastų vartotojų poreikius. Užuot sutelkę dėmesį į raktinius žodžius, jie nori atitinkamo turinio vartotojo ketinimai.

Tai nereiškia, kad raktinių žodžių naudojimas nėra svarbus. Jūs turite rašyti žmonėms ir optimizuoti paieškos varikliui naudodami raktinius žodžius, rodančius vartotojo ketinimus.

Šiandien paieškos varikliai yra pakankamai protingi, kad suprastų, ko vartotojas nori ieškodamas. Naudodamiesi LSI raktiniais žodžiais, jis suteikia daugiau konteksto jūsų turiniui.

„SEO Basic“ - naudokite LSI raktinius žodžius savo turinyjeLSI (latentinio semantinio indeksavimo) raktiniai žodžiai yra žodžiai, dažniausiai randami kartu vienoje temoje ir semantiškai susiję vienas su kitu..

„Google“ susiję paieškos terminai, rodomi SERP pabaigoje, yra labai geras šaltinis norint rasti šiuos LSI raktinius žodžius. LSI raktinių žodžių generatorius yra dar vienas naudingas įrankis norint išsiaiškinti ir LSI, ir „Long Tail“ raktinius žodžius.

Naudodami LSI raktinius žodžius turite galimybę padidinti savo turinio matomumą paieškos sistemoje.

3. Optimizuokite mobiliesiems

Šiais laikais daug žmonių naudojasi mobiliaisiais, norėdami aplankyti svetaines ar tinklaraščius, todėl „Google“ optimizavo mobiliuosius vienas iš reitingo veiksnių. Tai reiškia, kad turite įsitikinti, kad jūsų svetainė yra pritaikyta mobiliesiems telefonams ir greitai įkeliama.

Norint pagerinti SEO ir vartotojo patirtį, svarbu optimizuoti savo puslapius mobiliesiems, taip pat skirtingas naršykles (štai a patogus audito kontrolinis sąrašas).

Čia yra trys paprasti būdai sužinoti, ar svetainė optimizuota mobiliesiems, ar ne:

 • „Google Chrome“: Atidarykite savo svetainę „Chrome“ ir dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite puslapį. Pasirinkite Patikrinti ir raskite „Toggle Device Toolbar“ piktogramą. Spustelėkite piktogramą ir patikrinkite, ar jūsų svetainė reaguoja į tai. Galite vilkti kraštą, kad pamatytumėte, ar svetainė atrodo tinkamo dydžio. Jei turinys atrodo sumaišytas arba vaizdai išdėstyti taškeliais, jis nėra tinkamas mobiliesiems.
 • Žiniatinklio valdytojo įrankis: „Google“ žiniatinklio valdytojo įrankis gali parodyti mobilumo naudojimo ataskaita apie jūsų svetainę. Tai parodys, kuriame puslapyje yra problemų dėl naudojimo, žiūrint jį mobiliuosiuose įrenginiuose. Prieš naudodamiesi „Google“ pultu turite patvirtinti savo svetainės nuosavybės teises.
 • „Google“ testas: „Google“ siūlo svetainę, kurioje galite patikrinti puslapio patogumas mobiliesiems net jūs neturite prieigos prie „Google“ konsolės. Jūs tiesiog nukopijuokite ir įklijuokite savo puslapio URL ir spustelėkite „Test URL“. Tai jums pasakys, ar tam tikras puslapis yra patogus mobiliesiems, ir kodėl.

Norėdami sukurti mobiliesiems patogią svetainę, pateikiame šiuos patarimus:

 • Naudokite sklandžius maketus, kuriuos jūsų svetainės dizainas gali pritaikyti prie visų ekrano dydžių ir tipų.
 • Naudokite suglaudintus vaizdus, ​​kad svetainė būtų greitai įkeliama į mobilųjį telefoną.
 • Sumažinkite arba pašalinkite visus nepageidaujamus kodus iš savo svetainės.
 • Nenaudokite blykstės savo svetainėse, nes mobiliųjų įrenginių vartotojai negali peržiūrėti blykstės elementų savo telefonuose.
 • Apribokite iššokančiųjų langų naudojimą mobiliuosiuose telefonuose.
 • Naudokite daugiau laisvos erdvės savo dizaine, nes vartotojai gali sutelkti dėmesį į jūsų turinio skaitymą.

4. Trumpai nurodykite URL

Yra dviejų tipų URL, vienas iš jų, pavyzdžiui, https://www.xyz.com/articles/322345.php, o antrasis, pvz., Https://www.xyz.com/how-to-lose-weight.

Dabar pasakyk man, kurį iš dviejų URL jums lengva suprasti? Antrasis, nes jame aiškiai teigiama, kad kalbama apie tai, kaip numesti svorio, tačiau pirmasis leidžia atspėti.

„SEO Basic“ - trumpai nurodykite URLTrumpesni URL linkę geriau, palyginti su ilgais URL.

SEO požiūriu svarbu naudoti tokį patį URL kaip antrasis – trumpą ir apibūdinantį. Kodėl? Nes:

Jei svetainė yra sukurta remiantis „WordPress“, labai lengva pakeisti URL struktūrą. Tiesiog eikite į puslapius ir redaguokite puslapių nuolatines nuorodas naudodami norimą URL. Tai viskas, ką turite padaryti, kad pakeistumėte URL struktūrą.

Jei pakeitėte URL, būtinai pridėkite 301 peradresavimą į seną URL. Taigi neprarandamas srautas ir lankytojai nesilanko 404 klaidų puslapyje, apsilankę sename URL. Jūs galite arba pridėti kodą .htaccess nukreipti puslapį arba naudojant papildinį, pvz SEO nukreipimas arba WP 301 peradresavimai.

Veiksmingas SEO patarimas Nr. 4 – trumpai nurodykite URL! – Trumpesni aprašomieji URL linkę geriau klasifikuoti SERP. #SEO patarimai pasakykite draugui

5. Padarykite naršymą svetainėje paprastą

Naršymas svetainėje talpina tai, kas yra neabejotinai svarbiausios svetainės nuorodos. Naršymo nuorodos padeda vartotojams rasti jūsų svetainės turinį. Tuo pačiu metu nuorodos taip pat nurodo paieškos varikliams, kurie puslapiai jums yra svarbūs.

Trumpai tariant, labai svarbu SEO praktiką supaprastinti jūsų svetainės naršymą tiek vartotojams, tiek paieškos varikliams. Prioritetuokite savo turinį, pasakydami vartotojams ir tikrinimo programoms apie jūsų svarbius puslapius. Suteikite lengvą būdą patekti į tuos puslapius.

Čia yra keletas bendrų svetainės navigacijos tipai:

 • Vieno juostos naršymas
 • Dviguba juostos naršymas
 • Išskleidžiama navigacija
 • Išskleidžiama navigacija su skraidymo elementais

Geriausia naršymas svetainėje yra tai, kas geriausia vartotojui.

Taip yra todėl, kad jei vartotojai negali lengvai rasti jūsų svetainėje informacijos, jie nedelsdami išeis. Tai padidins atmetimo rodiklį, o tai kenkia SEO.

6. Pridėti aprašomą vaizdą alt

Be to, kad pagalba regėjimo negalią turintiems vartotojams, pridedama alternatyvus tekstas (alt tags) gali suteikti vaizdų su geresniu kontekstu. Vaizdo „alt“ žymės gali padėti paieškos variklių tikrinimo įrenginiams tinkamai indeksuoti vaizdą.

Jei atvaizdo nepavyksta įkelti, aprašomoji antraštė vartotojams padės suprasti, kas yra vaizdas. Jums reikia įsitikinti, kad vaizdo aprašymas ir failo pavadinimas yra tinkami ir tikslūs.

„SEO Basic“ - naudokite alt tekstąPabrėžtas tekstas rodo atvaizdo alt tekstą (alt atributą).

Nors bėgant metams tobulėjo paieškos sistemos, paieškos tikrinimo programos vis dar negali „suprasti“ tinklalapyje esančių vaizdų. Galite praleisti galimybę įvertinti savo atvaizdus, ​​jei paieškos varikliai netinkamai interpretavo jūsų atvaizdą.

Štai keli patarimai, kaip parašyti gerą alt tekstą:

 • Apibūdinkite vaizdus kuo tiksliau
 • Naudokite raktinius žodžius savo paveikslėlyje
 • Laikykite aprašą svarbų
 • Venkite naudoti vaizdus kaip tekstą

Aprašomosios alt tag’io rašymas yra SEO pagrindinė priemonė, padedanti paieškos sistemoms suprasti jūsų įvaizdį ir atitinkamai įtraukti. Jei norite, kad „Google“ ir kiti paieškos varikliai jūsų įvaizdį reitinguotų aukščiau, turite jį optimizuoti.

7. Naudokite schemos žymėjimą

Schemos žymėjimas padeda „Google“ suprasti, ką apima jūsų puslapis. „Google“ paieškos rezultatų puslapis su vaizdais, apžvalgomis ir žvaigždėmis yra schemos žymėjimo pavyzdys.

Žmonės linkę tikrinti saitus su vaizdais ar žvaigždėmis, todėl tų puslapių PR padidės pagal schemą.

„SEO Basic“ - naudokite schemos žymėjimąSERP schemos žymėjimo pavyzdys.

Pagal atvejų tyrimai, Mažmeninės prekybos įmonės gali pasiekti, kad organinis srautas padidėtų iki 30%, naudojant struktūrinį antkainį.

Tinkamai naudodami schemą, galite pasakyti daug daugiau apie savo puslapį, pvz., Autorių, vietą, kainą, ISBN ir pan. Nors tai neturi tiesioginės įtakos reitingams, ji gali turėti teigiamą poveikį puslapiui, o tai yra gera idėja.

SEO pagrindinis - naudokitės „Google“ struktūrizuotų duomenų žymėjimo pagalbininku„Google“ struktūrinių duomenų žymėjimo pagalbininko naudojimas schemoms sugeneruoti.

Štai kaip galite įdiegti schemos žymėjimą savo puslapyje:

 • Eikite į „Google“ struktūrizuotas duomenų žymėjimo pagalbininkas.
 • Iš plačių matomų parinkčių pasirinkite duomenų tipą, kurį norite žymėti.
 • Įklijuokite tinklaraščio / straipsnio, kurį norite žymėti, URL adresą ir spustelėkite „Pradėti žymėti“.
 • Paryškinkite elementus, kuriuos norite pažymėti, pavyzdžiui, straipsnio pavadinimą.
 • Pridėkite kuo daugiau elementų žymėjimų, tokių kaip vardas, autorius, paskelbimo data ir kt
 • Spustelėkite Sukurti HTML, kai tai bus padaryta.
 • Eikite į savo CMS arba šaltinio kodą ir pridėkite paryškintą dalį tinkamose vietose.

Be „Google“ struktūrizuotų duomenų žymėjimo priemonės, yra ir kitų alternatyvių įrankių:

Norėdami sužinoti, kuriuose puslapiuose reikia pažymėti schemą, ieškokite viršutinių tų pačių raktinių žodžių, į kuriuos nukreipiate, puslapių. Atminkite, kad jūsų tikslas yra geriau atlikti SERP ir prieš vartotojus.

Veiksmingas SEO patarimas Nr. 7 – naudokite schemos žymėjimą! – Naudodamiesi struktūrizuotais žymėjimais, turėsite galimybę padidinti 30% organinio srauto. #SEO patarimai pasakykite draugui

8. Padidinkite turinio skaitomumą

„Google“ pradėjo reitinguoti puslapius pagal vartotojo signalus, pvz laikas, praleistas puslapyje. Jei jūsų rašymas yra per sunkiai suprantamas, tada vartotojas išeis iš jūsų puslapio, ir tai turi įtakos jūsų reitingavimui.

Norėdami įsitikinti, kad taip neatsitiks, naudokite paprastą kalbą. Dauguma vartotojų nori skaityti lengvai suprantamą turinį, todėl savo straipsnyje nenaudokite didelių žodžių ar techninio žargono. Čia yra keletas patarimų, kaip paprasčiau rašyti:

 • Naudokite paprastą kalbą. Pvz., Jei galite naudoti žodį „šalia“, tada parašykite, užuot naudodami „artumą“.
 • Laikykite sakinius trumpus.
 • Rašykite neoficialiai, kaip jūs kalbate su auditorija. Nekurkite turinio taip, kaip rašydami esė.
 • Savo turinyje visada naudokite aktyvų balsą.

Dabar apsvarstykite šiuos du sakinius ir pasakykite man, kuris yra glaudesnis ir kas jus sudomintų? Pavyzdžiui, aš turiu daug knygų. Arba asmeninėje bibliotekoje yra 20 knygų.

Man labiau patinka vėlesnis.

Rašymas aiškiais ir glaustais sakiniais tikrai padės padidinti turinio skaitomumą.

Štai keletas įrankių, kurie gali padėti jums rašyti geresnį turinį:

 • „Hemmingway“ programa: Suteikia idėją apie jūsų rašymo stilius. Kaip lengva skaityti jūsų kopiją. Sudėtingi sakiniai, dėl kurių jūsų rašymas tampa sunkiai suprantamas. Taip pat venkite pasyvių sakinių rašydami.
 • Gramatika: Redaguoti savo straipsnį rašyba ir gramatika klaidų.

9. Parašykite geras pavadinimo ir meta aprašymo žymas

meta aprašymai ir pavadinimų žymės nedaro tiesioginės įtakos jūsų SERP reitingui. Tačiau gerai parašytos metažymos gali padėti padidinti vartotojų paspaudimų rodiklį (PR) – tai yra svarbu. „Google“ tave vertins kaip gerą rezultatą, jei daugiau žmonių spustelės jūsų nuorodas SERP. Dėl to jūsų puslapis bus aukštesnis.

Tyrimas rodo, kad CTR procentas turi tiesioginės reikšmės pozicijai (šaltinis).

Meta aprašymas yra trumpas jūsų puslapio aprašymas (daugiausia 156 žodžiai). Aprašymai bus rodomi kaip pastraipa po jūsų URL paieškos rezultatuose. Meta aprašymas turėtų būti aiškus ir atitikti jūsų turinį. Taip pat galite įtraukti raktinius žodžius ir raginimą veikti, pvz., Sužinokite daugiau! skatinti vartotojus imtis veiksmų.

Kita vertus, pavadinimo žymės paieškos variklių rezultatuose rodomos kaip antraštė, kurią galima spustelėti. Jie yra pagrindinis veiksnys, padedantis paieškos sistemoms suprasti jūsų puslapį. Dažnai pavadinimų žymės yra pirmasis jūsų puslapio įspūdis.

Pavadinimų žymas palikite trumpas (rekomenduojama iki 60 simbolių) ir įtraukite pagrindinius raktinius žodžius. Jūsų naudojami raktiniai žodžiai bus paryškinti paieškos rezultatuose. Taigi, protingai pasirinkite raktinius žodžius, tačiau nenaudokite jų per daug. Nors „Google“ nenubaudė už ilgų pavadinimų naudojimą, tačiau sukurdami blogą pavadinimą raktiniais žodžiais sukuriate blogą vartotojo patirtį.

Čia yra keletas naudingų įrankių, kuriuos galite tyrinėti:

10. Prižiūrėkite savo komentarus

Neišjunkite savo komentarų; vietoj to, palaikykite juos, nes tai padeda kurti bendruomenę. Kai žmonės komentuoja jūsų įrašą, tai rodo, kad jiems tai rūpi ir skaito. Jums tiesiog reikia išfiltruoti komentarus apie šlamštą.

SEO bendruomenė sutinka su tuo, kad komentarai daro įtaką SEO. Iš esmės komentarai yra vartotojo sukurtas turinys jūsų tinklalapyje. Tai yra galimybė pagerinti puslapio kokybę.

Čia pateiktas pateiktas fragmentas, paimtas iš vartotojo komentaro.

Kai kurie komentarai yra pakankamai aukštos kokybės, kad „Google“ praleido pagrindinį puslapio turinį ir traukti iš komentarų už rodomą fragmentą. Vykstantis pokalbis jūsų tinklalapyje taip pat yra jūsų turinio atnaujinimo dalykas. Leisdami savo tinklaraščio komentarus, tai rodo, kad vertinate skaitytojo mintis.

Be to, a dienoraščių komentavimo tarnyba suteikia galimybę susieti ir vidinius ryšius.

Kita vertus, galite naudoti tinklaraščių komentavimo strategiją, kad pritrauktumėte srautą į savo svetainę. Parašykite įžvalgų komentarą ir, jei yra galimybė, įmeskite nuorodą į savo svetainę. Komentaro naudojimas yra puikus būdas užmegzti ryšį tarp svetainių.

Perskaitykite – 10 veiksmingų paieškos variklių optimizavimo patarimų pradedantiesiems Kavita @dreamerkavita iš @canva #SEOtips papasakokite draugui

Išvados

Jei norite paaiškinti, pateikiame 10 pagrindinių SEO patarimų, kurie padės atnaujinti SEO žaidimą:

 • Pagerinkite savo puslapio įkėlimo greitį
 • Sukurkite naudingą turinį
 • Optimizuokite mobiliesiems
 • Trumpai nurodykite URL
 • Palengvinkite naršymą svetainėje
 • Pridėkite aprašomąjį paveikslėlį
 • Naudokite schemos žymėjimą
 • Padidinkite turinio skaitomumą
 • Parašykite geras metažymas
 • Prižiūrėkite savo komentarus

Kalbant apie SEO, yra daugybė būdų, kuriais galite naudotis. Pirmiau pateikti patarimai yra pakankamai geri, kad galėtumėte pradėti.

Kavita Paliwal yra „Canva“ reklamos specialistė, atsakinga už turinį. Kai ji nėra priklijuota prie nešiojamojo kompiuterio, ją galima rasti sudarant kelionių planus, kurie retai būna. Prisijunkite su „Kavita“ „Twitter“ ir „LinkedIn“.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map