Výukový program: Ako predávať umenie online pomocou služby Shopify

Shopify vo svojom jadre je platforma elektronického obchodu. To znamená, že ho môžete využiť na vytvorenie vlastného internetového obchodu bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete predať. Vďaka tomu je pre umelcov ideálna platforma, s ktorou môžu pracovať, aby skrátili čas potrebný na zdieľanie svojich diel so svetom.


Krása internetového obchodu spočíva v tom, že je to niečo, čo môžete nastaviť raz a aktualizovať vždy, keď prídu nové produkty. To znižuje potrebu umelcov tráviť čas hľadaním výstavných plôch pre položky, ktoré vytvorili..

Najlepšie zo všetkého, pretože online obchody sú súčasťou digitálneho sveta, vytvorenie jedného na portáli Shopify vám umožní prístup k mnohým iným kanálom predaja kliknutím na tlačidlo.

Ak váš záujem o zriadenie internetového obchodu je jednoducho technológia, nebojte sa. Prevedieme vás skúsenosťami so službou Shopify, aby sme vám ukázali, ako môžete vlastniť svoj vlastný obchod s kybernetickým umením bez toho, aby ste vedeli jeden riadok kódu.

Ako funguje Shopify

ShopifyVytvorte si svoj internetový obchod pomocou služby Shopify

Prvá vec, ktorú musíte pochopiť o službe Shopify, je to, že ide o službu. Nekupujete produkt ani neplatíte za softvér. Služba Shopify je o tom, ako pomôcť vlastníkom firiem pri zakladaní ich digitálnych obchodov čo najefektívnejšie.

To znamená, že spoločnosť chápe, že jej zákazníci nemusia byť nevyhnutne najvyspelejšími ľuďmi na Zemi. Shopify ponúka všetkým prostriedky na zostavenie internetového obchodu pomocou jednoduchého systému šablón a stavebných blokov – aký druh lego funguje.

Služba Shopify tiež neúčtuje zákazníkom obrovské množstvo poplatkov za používanie služby, ale dostupné ceny už od 29 dolárov mesačne. S rastom firmy sa môže cena zvýšiť, ak potrebujete používať viac funkcií. Je to výhodná ponuka.

Prečítajte si našu podrobnú recenziu služby Shopify tu.

Obsah

 • Krok č. 1: Zaregistrujte sa k účtu
 • Krok č. 2: Pridajte výrobky do svojho obchodu
 • Krok č. 3: Vyberte tému Shopify
 • Krok č. 4: Prispôsobenie témy
 • Krok č. 5: Preskúmajte funkcie
 • Krok č. 6: Používanie aplikácií Shopify
 • Krok č. 7: Integrácia so sociálnymi kanálmi
 • Výhody a nevýhody používania Shopify na predaj umenia

Preskúmajte službu Shopify

 • Začíname so službou Shopify
 • Pozrite si všetky témy Shopify
 • Príklad obchodu postavený v službe Shopify
 • Nakupujte plány a ceny

Začíname so službou Shopify

1. Zaregistrujte sa k účtu

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zaregistrovať sa v účte Shopify. Je to také jednoduché, ako navštíviť ich webové stránky a kliknúť na tlačidlo „Spustiť bezplatnú skúšobnú verziu“. Služba Shopify ponúka všetkým používateľom 14-dňový bezplatný skúšobný účet. Všetko, čo musíte zadať, je e-mailová adresa, heslo a názov obchodu.

Počas bezplatného skúšobného obdobia môžete zažiť celý proces nastavenia svojho internetového obchodu, ale nebudete môcť spustiť svoje stránky ani s nimi začať predávať produkty..

Ak si nie ste istí odpoveďami, môžete stlačiť tlačidlo „Preskočiť“.

Hneď ako dokončíte proces registrácie, Shopify začne vašu skúsenosť krátkym stretnutím otázok a odpovedí. Toto je určené pre službu Shopify, aby sa dozvedela niečo viac o tom, ako chcete, aby bol váš obchod.

Toto je hlavná časť, ktorá vás dovedie k nasledujúcemu kroku.

Keď sa dostanete cez tento krátky dotazník, ďalšou oblasťou, na ktorú sa musíte zamerať, je to, čo je priamo v strede obrazovky. K dispozícii bude sekcia s tromi hlavnými oblasťami, ktorá vám umožní pridávať produkty do vášho obchodu, prispôsobiť si vzhľad a potom prepojiť názov domény..

Názov domény je verejná adresa, ktorú zákazníci budú musieť navštíviť vo vašom internetovom obchode. Premýšľajte o tom ako o digitálnej adrese, ktorá ľuďom umožňuje nájsť vás online.

Začnite tu > Kliknutím sa zaregistrujete a vytvoríte internetový obchod Shopify.

2. Pridávanie produktov

Tu je stránka, kde vyplníte informácie o svojom umení.

Toto je časť, na ktorú by ste mali byť nadšení – pridanie prvého svojho umenia do obchodu! Kliknite na tlačidlo „Pridať produkt“ a dostanete sa do formulára, ktorý vám umožní podrobne uviesť, čo budete predávať..

Na snímke obrazovky vyššie som vyplnil ukážkový text, aby som ukázal, čo by ste mohli pridať do polí podrobností o produkte. Informácie, ktoré tu zadáte, slúžia nielen na účely zobrazenia. Polia, ako je typ produktu, zbierky a značky, vám môžu pomôcť pri usporiadaní vašej predlohy. Pomáha tiež zákazníkom ľahšie nájsť umenie vo vašom internetovom obchode.

Po vyplnení všetkých potrebných podrobností na stránke kliknite na tlačidlo Uložiť a získate záznam o svojej úplne prvej položke na predaj.!

3. Výber témy pre váš internetový obchod

Vyberte si ten správny motív pre svoj online obchod.

Na domovskej stránke svojho účtu Shopify kliknite na „Prispôsobiť motív“ a spustite proces. Témy sú vopred navrhnuté šablóny, ktoré môžete použiť pre svoj online obchod. Ak na tom nechcete tráviť čas, môžete si jednoducho vybrať jeden a začať ho používať.

Odporúčam vám prispôsobiť si svoje, aby ste mohli svojmu online obchodu dodať ten osobný dotyk. Ak chcete vybrať šablónu, kliknite na možnosť „Preskúmať bezplatné témy“. Zobrazí sa vyskakovacia galéria tém, z ktorých si môžete vybrať.

Prejdite ich a kliknite na ten, ktorý sa vám páči, aby ste si o ňom zobrazili ďalšie podrobnosti. Ak sa vám téma páči, kliknite na „Pridať do knižnice tém“.

Preskúmajte a pozrite si ďalšie témy Shopify.

4. Prispôsobte tému

Vzhľad svojej umeleckej predajne si môžete prispôsobiť

Na domovskej stránke kliknite na položku Prispôsobiť vedľa témy, ktorú chcete použiť. Témy, ktoré ste vybrali predtým, budú k dispozícii v sekcii s názvom „Knižnica tém“. Tým sa otvorí editor tém.

Toto je online aplikácia, ktorá pracuje na princípe „Čo viete, čo je, čo získate“ (WYSIWYG). Podobne ako aplikácie, ako je Microsoft Word, aj na stránke s dizajnom sa pri úpravách zobrazí presne to, ako bude vyzerať váš web.

Môžete si vybrať, kam umiestniť mágov, text, ako usporiadať sekcie, a dokonca upraviť podrobnosti priamo nadol na veľkosť a farbu písma. Pamätajte však, že v procese navrhovania sa ľahko stratíte, takže pred navrhovaním obchodu strávte rozumne čas a dokončite pridávanie produktov do svojho inventára..

Po dokončení návrhu kliknite na tlačidlo Uložiť..

5. Preskúmanie funkcií Shopify

Zoznam užitočných funkcií elektronického obchodu, ktoré ponúka služba Shopify.

Doposiaľ som vám ukázal iba základy toho, ako vytvoriť internetový obchod a pridať k nemu produkty, s malými úpravami. Shopify je úplná platforma elektronického obchodu, čo znamená, že je navrhnutá tak, aby vám pomohla predať.

Proces predaja zahŕňa omnoho viac ako len vytvorenie obchodu. Pomocou analýzy môžete napríklad získať informácie o svojich zákazníkoch, zvládnuť marketingové kampane na prilákanie väčšieho počtu návštevníkov na svoje stránky a dokonca generovať zľavy..

Toto sú iba základné funkcie Shopify a ak potrebujete viac, môžete kedykoľvek pridať ďalšie aplikácie, aby ste vylepšili funkcie, ktoré ponúka váš obchod.

Objavte viac jedinečných funkcií o službe Shopify.

6. Používanie aplikácií

Nakupovať obchod s aplikáciami (zdroj).

Ak chcete zistiť, ktoré ďalšie aplikácie sú k dispozícii, kliknite v ľavom navigačnom menu na „Aplikácie“ a potom na „Navštíviť obchod App Store“. Aplikácie tu sú malé programy alebo skripty určené na pridanie konkrétnych funkcií do obchodov Shopify.

Vďaka svojej popularite má Shopify obrovský ekosystém používateľov a vývojárov aplikácií, ktorí spolupracujú na rozširovaní možností systému Shopify. Ako príklad môžete nájsť aplikáciu, ako je Spocket, ktorá vám pomôže zvládnuť prepravu vášho umenia a pridať ju do svojho obchodu Shopify. Môžete dokonca expandovať a stať sa obchodníkom s dropshippingom.

Nezabudnite však, že niektoré aplikácie môžu vyžadovať použitie dodatočných poplatkov za používanie. Ceny závisia od poplatkov vývojárov za tieto aplikácie. Trh aplikácií Appify je rozsiahly a má takmer všetko, čo by maloobchodný predajca online mohol chcieť alebo potrebovať. Nájdete aplikácie, ktoré vám pomôžu s marketingovými aktivitami, dopravou alebo viac.

7. Rozšírenie predaja na sociálne kanály

Služba Shopify vám umožní spojiť sa s populárnymi sociálnymi platformami a rozšíriť tak váš predajný kanál.

Jednou z najvýkonnejších funkcií systému Shopify je to, že vám umožňuje rozšíriť možnosti vášho internetového obchodu mimo samotného webu. To znamená, že môžete využiť ďalšie kanály na zvýšenie predaja – populárne cesty ako Facebook, Instagram alebo Amazon..

Ak chcete pridať ďalšie predajné kanály, kliknite na znamienko „+“ vedľa položky „Predajné kanály“ a tam vyberte zo zoznamu. Pomôže to osloviť omnoho väčšie publikum, než len samotný internetový obchod.

Záver: Je správna voľba pre váš internetový obchod?

Nakupujte ceny v obchode.

Ak ste si to doteraz nevšimli, služba Shopify je veľmi podobná mnohým tvorcom webových stránok, ako sú Wix a Weebly. Funguje na princípe ľahko použiteľného systému drag-and-drop, ktorý je intuitívny a bez stresu. Kľúčový rozdiel spočíva v tom, že služba Shopify je navrhnutá od základu s ohľadom na elektronický obchod.

Z tohto dôvodu si môžete všimnúť, že cenová štruktúra je o niečo vyššia ako tvorcovia základných webových stránok. To, čo získate na oplátku, má však oveľa väčšiu cenu ako mesačné poplatky, ktoré vkladáte.

Základné účty Shopify začínajú od 20 dolárov mesačne. To vám umožní zostaviť zoznam a predať neobmedzený počet produktov. Za účty s vyššou úrovňou platíte viac funkcií, ako napríklad možnosť pridať do svojho účtu Shopify ďalších zamestnancov, keď bude vaša firma rásť..

Jednu vec však treba poznamenať, že Shopify zníži váš predaj vo forme transakčných poplatkov za online nákupy uskutočňované prostredníctvom kreditnej karty. Týmto spôsobom má zmysel aktualizovať plán služby Shopify pri zvyšovaní predaja, pretože ich sadzby sú nižšie pre vyššie úrovne plánov.

Začnite tu > Kliknutím začnete so službou Shopify.

Výhody používania služby Shopify na predaj čl

 • Ľahko použiteľný vizuálny staviteľ obchodu
 • Predávať na viacerých kanáloch
 • Integrovaná manipulácia s prepravou a platbami
 • Zaoberá sa fyzickým aj digitálnym umením
 • K dispozícii je veľa doplnkových funkcií

Nevýhody použitia Shopify na predaj Čl

 • Povinné transakčné poplatky
 • K dispozícii nie je žiadny bezplatný plán (iba skúšobná verzia)
 • Obmedzené úpravy tém
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map