Tutoriál: Ako vytvoriť svoj prvý web s Weebly

Weebly je jedným z najmocnejších tvorcov webových stránok v odbore. Ponúka tým, ktorí chcú webovú prezentáciu, príležitosť si ju vytvoriť bez toho, aby sa museli učiť kódovať web. Pre majiteľov malých firiem s prísnymi rozpočtovými obmedzeniami to môže byť spôsob, ako rozšíriť podnikanie bez výrazného zvýšenia režijných nákladov.


Používanie nástroja na tvorbu webových stránok je veľmi vizuálny zážitok a vytváranie webových stránok pomocou jedného je ako hranie so stohom lega – s výnimkou ešte jednoduchšieho. Dnes vás oboznámim so základmi všetkého, čo potrebujete na vytvorenie svojho prvého webu s Weebly.

Snímka obrazovky domovskej stránky WeeblyVytvorte si profesionálnu webovú stránku alebo internetový obchod s Weebly.

Obsah

 • Krok č. 1: Registrácia účtu Weebly
 • Krok č. 2: Vyberte motív Weebly
 • Krok č. 3: Vyberte svoju doménu
 • Krok č. 4: Navrhnite si webovú stránku Weebly
 • Krok č. 5: Zverejnite svoju webovú stránku Weebly
 • Koľko bude môj prvý web s Weebly stáť?
 • Záver: Výkonný tvorca webových stránok

Preskúmajte mesto Weebly

 • Začnite s Weebly
 • Pozrite si všetky weebly témy (šablóny stránok)
 • Skutočné webové stránky vytvorené s weebly
 • Weebly plány a ceny

Ako používať Weebly na vytvorenie vášho prvého webu

1. Zaregistrujte sa na účet Weebly

Weebly plány
zadarmo
pre
obchodné
Ročná cena$ 0.00 / mo$ 12.00 / mo$ 25.00 / mo
Diskové úložisko500 MBneobmedzenýneobmedzený
Zabezpečenie SSLÁnoÁnoÁno
Pripojiť doménužiadnyÁnoÁno
Doména zadarmožiadnyÁnoÁno
Transakčné poplatky3%0%
Pridajte produkty25 produktovneobmedzený
Vhodné pre…Webové stránky letákovSmall Business / Online StoreVšetko a ďalšie

Weebly je poskytovateľ služieb a predtým, ako budete môcť používať ktorúkoľvek z ich služieb, musíte si u nich vytvoriť účet. Existujú tri spôsoby registrácie v službe Weebly – pomocou účtu Facebook, Google alebo prostredníctvom e-mailu.

Vytvorenie účtu na stránkach Weebly je zadarmo.

Začnite tu > Kliknutím sa zaregistrujete a vytvoríte webovú stránku na webe Weebly.

2. Vyberte tému

Weebly Themes - Vstavané šablóny webových stránok vo WeeblyRýchly pohľad na Weebly Themes.

Po vytvorení účtu Weebly začne so základmi. Najprv si musíte vybrať, či chcete vytvoriť iba základnú webovú stránku alebo internetový obchod. Ak je toto váš prvý web, nebojte sa o to a jednoducho si vyberte jeden alebo druhý.

Po dokončení sa vám zobrazí súbor tém (podľa toho, čo Weebly nazýva ich šablóny) si môžete vybrať. Weebly organizuje svoje témy v kategóriách ako podnikanie, osobný alebo blog. Nájdite si čas a prehľadajte témy, aby ste si vybrali, čo bude vyhovovať vašim potrebám.

Preskúmajte a pozrite si všetky témy Weebly.

3. Vyberte svoju doménu

Vyberte svoje doménové meno na weeblyVyberte svoje doménové meno na weebly

Po výbere témy sa zobrazí výzva na výber názvu domény. Existujú tri spôsoby, ako môžete pridať doménu na svoju webovú stránku Weebly.

 1. Vyhľadajte a kúpte – Pomocou služby Weebly vyhľadajte názov domény a prostredníctvom nich nakupujte. To si vyžiada zvyčajné náklady na názov domény a budú sa zaň platiť aj ročné poplatky za obnovenie. Aj keď sa to môže zdať ako vhodná voľba, v skutočnosti to neodporúčam, pretože weebské názvy domén a obnovovacie ceny sú dosť vysoké na 19,95 dolárov za rok.
 2. Pripojte existujúci názov domény – Ak chcete použiť názov domény, ktorý už vlastníte, bude prevod vhodný. VUT v Brne však nezabúdajte, že po presťahovaní zaplatíte poplatky za obnovenie názvu domény Weebly.
 3. Použite bezplatnú subdoménu – Nie je to optimálna voľba, ale je to dobré miesto, kde začať. Zadarmo subdomény sú nútené používať značku Weebly na svojich stránkach, ale sú dobrým spôsobom, ako systém najskôr preskúmať skôr, ako sa neskôr pripojíte k oficiálnemu názvu domény..

4. Navrhnite si webovú stránku Weebly

Tvorca webových stránok Weebly funguje podobne ako textový procesor WYSIWYGTvorca webových stránok Weebly funguje podobne ako textový procesor WYSIWYG.

Tvorca webových stránok Weebly funguje veľmi podobne ako textový procesor WYSIWYG. Na vytvorenie webovej stránky využíva prvky ako textové polia, obrázky a ďalšie stavebné prvky. Ich použitie je len otázkou ich zostavenia a vyplnenia prázdnych miest vlastným textom.

Úpravy webu Weebly

Úpravy vášho prvého webu na webe WeeblyÚpravy vášho prvého webu na webe Weebly

Predtým, ako začnete upravovať svoje stránky, nezabudnite na varovnú lištu prehliadača zaznamenať varovné signály. Editori Weebly spúšťajú skripty, na ktoré niektorý prehľadávač upozorní, a musíte im povoliť bežať bez problémov, aby fungovali bez problémov..

Keď to urobíte, môžete na svojom webe urobiť dve hlavné veci. Prvým je presunutie stavebných blokov z ľavého navigačného panela na váš web, ktorý je na pravej strane obrazovky. Druhým je úprava tohto stavebného bloku a jeho prispôsobenie.

Povedzme napríklad, že kliknete na textové pole a presuniete ho na tému vpravo. Po dokončení je potrebné zadať text, ktorý chcete zobraziť v tomto poli. Efektívne využívanie stavebných blokov môže trvať trochu experimentovania, kým sa napravíte, ale je to celkom zjednodušený zážitok.

Vytvorenie internetového obchodu pomocou funkcií elektronického obchodu

Kľúčové funkcie zahrnuté v internetovom obchode WeeblyNavrhnite si svoj online obchod, akceptujte platby, nastavte prepravné pravidlá a sadzby, nastavujte dane a vybavujte objednávky zákazníkov pomocou internetového obchodu Weebly.

Ak kliknete na „Obchod“ na hornom navigačnom paneli, môžete nakonfigurovať ďalšie nastavenia, ktoré budú užitočné, ak vytvárate internetový obchod. Stačí ich vyplniť, ak ich potrebujete. Ponuka konfigurácie obchodu vám umožní urobiť takmer všetko, čo potrebujete pre eCommerce, od základných informácií o vašom internetovom obchode a prijímaní platieb až po vytváranie kupónov a manipuláciu s prepravou..

Zvýšte funkčnosť pomocou aplikácií

Centrum aplikácie WeeblyCentrum aplikácie Weebly

Samotný Weebly je veľmi základný tvorca webových stránok a je to skvelé, pretože používateľom ponúka jednoduchý a zvládnuteľný spôsob, ako vytvoriť webovú stránku. Pokročilejší používatelia však môžu mať rôzne potreby, ktoré sa dajú uspokojiť prostredníctvom centra aplikácií Weebly.

Na hornom navigačnom paneli kliknite na ‘Aplikácie a môžete si prezerať Centrum aplikácií. Tu nájdete veľa aplikácií, ktoré rozširujú funkčnosť vášho obchodu. Niektoré z nich sú postavené samotnými Weebly, zatiaľ čo iné sú od vývojárov tretích strán.

Existujú aplikácie pre takmer čokoľvek a môžete pridať ľubovoľný počet. Napríklad môžete mať aplikácie, ktoré vám pomôžu vytvoriť výkonnejšie kontaktné formuláre, alebo iné, ktoré vám umožnia zostaviť mobilnú aplikáciu na vašom webe.

Niektoré aplikácie sú zadarmo, zatiaľ čo iné môžu mať mesačné poplatky, ktoré musíte za používanie zaplatiť. Pri používaní príliš veľkého množstva platených aplikácií buďte opatrní pri pridávaní aplikácií, pretože náklady na prevádzku vášho webu sa môžu vymknúť spod kontroly..

Zmena nastavení stránok

Weebly základné nastavenie webuWeebly základné nastavenie webu

Možnosť Nastavenia na navigačnom paneli vám umožní zmeniť všeobecnú možnosť týkajúcu sa vašich stránok. Od názvu webu po možnosti SEO a ľudí, s ktorými chcete spolupracovať pri návrhu svojho webu – to všetko môžete pridať alebo zmeniť tu.

Pamätajte si, že mnohé z týchto možností, napríklad SEO, sú veľmi základné, pretože hlavným cieľom spoločnosti Weebly je ľahko vytvoriť web. Pokročilejšie funkcie SEO možno dosiahnuť, ak nájdete v aplikácii Centrum aplikácií tú správnu aplikáciu.

Zostavte pre mobil

Zostavte a zobrazte si ukážku svojej webovej stránky Weebly v mobileZostavte a zobrazte si ukážku svojej webovej stránky Weebly v mobile

V tomto veku mobility je dôležité, aby webové stránky dobre pracovali na mobilných zariadeniach aj stolných počítačoch. Ak chcete, aby váš mobilný telefón vyzeral dobre, môžete vybrať ikonu na navigačnej lište a prepínať rôzne zobrazenia (stolné alebo mobilné).

Bohužiaľ, môžete vytvoriť web špeciálne pre mobil a musíte sa spoliehať na responzívnu tému, aby to pre vás urobil. Tento nástroj vám aspoň pomôže zabezpečiť, aby sa všetko, čo robíte, dobre hodilo do oboch formátov.

5. Zverejnite svoju webovú stránku Weebly

Akonáhle je všetko hotové a ste spokojní, môžete publikovať webovú stránku Weebly. Stačí kliknúť na publikovať a je dobré ísť.

Screenshot našej publikovanej webovej stránky Weebly

taškář & Tlapky (pozri tu) – Stránka, ktorú sme vytvorili pri písaní tohto návodu pomocou aplikácie Weebly.

Marketing vašich webových stránok

Spustenie webovej stránky je viac než len facka. Ak chcete byť efektívnejší, musíte byť schopní vybudovať si vedenie a osloviť ľudí. Aby sme vám v tom mohli pomôcť, Weebly má marketingovú funkciu, kde môžete nakonfigurovať niektoré marketingové nástroje.

Môžete si napríklad nastaviť vyskakovacie okno, ktoré od vašich návštevníkov žiada, aby sa prihlásili na odber bulletinu, ktorý im môžete pravidelne posielať, alebo na špeciálne akcie. Môžete tiež vytvárať prispôsobené informačné letáky a vopred ich naplánovať na automatické odosielanie.

Toto sú opäť základné možnosti a výkonnejšie nástroje nájdete v centre aplikácií.

Možnosti webového marketingu v spoločnosti WeeblyVstavané funkcie webového marketingu v spoločnosti Weebly

Koľko stojí môj prvý web s Weebly??

Vo svojej najzákladnejšej podobe môžete s Weebly vytvoriť a zverejniť webovú stránku za nič za nič – zadarmo. Existuje však veľa obmedzení na bezplatné webové stránky s Weebly. Napríklad na všetkých stránkach, ktoré vytvoríte a zverejníte, sa bude na ňom nachádzať značka Weebly a v podstate vás prilepia na ich bezplatnú subdoménu Weebly..

Bolo by realistickejšie zvážiť najnižšiu úroveň Weebly, ich plán „Connect“, ktorý sa otvára na 7 USD mesačne (ak platíte ročne, cena klesne na 4 USD mesačne). Okrem toho musíte zvážiť aj cenu názvu domény, ktorá by bola 19,95 dolárov ročne.

V priemere môžete očakávať, že zaplatíte;

(4 x 12 USD) + 19,95 USD = 67,95 USD ročne

… vytvoriť a udržiavať základnú webovú stránku s Weebly.

S vedomím, že realistický web s webom Weebly bude stáť okolo 67,95 dolárov ročne, môžeme urobiť základnú porovnávaciu cenu. Ak by ste si chceli vytvoriť svoj vlastný web a nájsť svoj vlastný hosting a názov domény, všetko by ste si mali sami vytiahnuť.

Priemerná cena názvu domény vás pobeží okolo 10 až 12 dolárov za rok a zdieľaný webhosting s rozpočtom bude stáť od 1 do 8 dolárov za mesiac v závislosti od funkcií. To znamená, že ak by ste chceli zostaviť a hostiť svoje vlastné stránky, vaše ročné poplatky poberajú priemerne 59 dolárov, aby som bol úprimný, nie je to výrazne lacnejšie.

Záver: Výkonný nástroj na tvorbu webových stránok

Konečne máme hlavnú výhodu Weebly – skutočnosť, že v jadre je tvorca webových stránok a umožňuje tým, ktorí vytvárajú webové stránky, mať nulové znalosti kódovania webu. To je niečo, čo stojí omnoho viac ako malé úspory nákladov, ktoré by ste pravdepodobne dosiahli nájdením vlastného hostingu.

Vytvorenie prvého webu pomocou aplikácie Weebly pravdepodobne nebude skľučujúcou úlohou. Ak ste dokonca na diaľku oboznámení s počítačmi alebo viete, ako používať textový procesor, myslím si, že budete mať minimálne problémy.

Aj keď zistíte, že máte nejaké problémy, vždy sa môžete obrátiť na Weebly o technickú pomoc a preskúmať ich vedomostná základňa za nápady a pomoc alebo dokonca osloviť generála Weebly komunita pre pomoc.

Začnite, zaregistrujte sa tu

Zaregistrujte sa na server Weebly pomocou svojho účtu Facebook, účtu Google alebo prostredníctvom e-mailu.Zaregistrujte sa a vytvorte si na webe Weebly prvý web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map