Ako začať fotografovací blog pomocou WordPress (a 4 spôsoby, ako speňažiť)

Ľudia začínajú fotografovať blogy z jedného z týchto dvoch dôvodov:


# 1. Keď chcú používať svoje fotografické blogy na generovanie potenciálnych zákazníkov pre svoje fotografické podnikanie a služby.

OR

# 2: Keď sú iba fotografi s nadšením a chcú zdieľať svoje kreatívy so svetom. Pritom samozrejme chcú z tohto vedľajšieho projektu zarobiť nejaké peniaze.

Skôr ako vám ukážem kroky na vytvorenie fotografického blogu WordPress, je dôležité, aby ste pochopili, prečo chcete začať s fotografovacím blogom. Tento prehľad ovplyvní všetko o vašom blogu s fotografiami, od výberu témy po rôzne spôsoby speňaženia.

Začnime definovaním hlavných cieľov vášho blogu s fotografiami.

navigácia

 • Stanovte si cieľ svojho blogu s fotografiami
 • Výber výklenku
 • Krok č. 1: Vyberte názov domény a webhostingu
 • Krok č. 2: Vyberte tému WordPress
 • Krok č. 3: Nainštalujte príslušné doplnky
 • Štyri účinné spôsoby speňaženia vášho blogu s fotografiami

zoznam náradie 

Zverejnenie FTC: BuildThis dostáva poplatky za sprostredkovanie od nástrojov uvedených na tejto webovej stránke. Názory sa však zakladajú na našich skúsenostiach a nie na tom, koľko platia. Zameriavame sa na pomoc malým podnikom a jednotlivcom pri vytváraní webových stránok ako firmy. Podporte našu prácu a dozviete sa viac v našom zverejňovaní zárobkov.

Vaše ciele pre začatie blogu o fotografii

Ak chcete určiť svoje ciele v oblasti blogovania fotografií, odpovedzte na túto jednoduchú otázku:

“Čo chcem dosiahnuť pomocou svojho blogu?”

Niektoré typické odpovede by boli:

 • Vytvorte viac potenciálnych klientov alebo klientov pre moje podnikanie na voľnej nohe
 • Predávať moje fotografie
 • Vytvorte pasívny zdroj príjmu
 • Prilákajte študentov na môj kurz fotografie

A tak ďalej…

Mať viac cieľov je tiež v poriadku. Napríklad je v poriadku spustiť blog s fotografiami, ktorého cieľom je získať viac klientov pre vaše podnikanie, a tiež učiť iných fotografov a lekcie na voľnej nohe..

Toto nie je nič iné ako diverzifikácia príjmu z blogov.

Fotografický blog Ryana Brenizera je vynikajúcim príkladom jedného takého blogu, ktorý rieši mnohé účely:

 • Slúži ako portfólio spoločnosti Ryan – a tým generuje vedúcu pozíciu pre svoje podnikanie.
 • Je to športová sekcia pre kontrolu zariadení, kde Ryan skúma niekoľko vybraných produktov – čím umožňuje Ryanovi zarobiť si pasívnym príjmom prostredníctvom affiliate marketingu.
 • Pomáha tiež prilákať študentov na fotografické workshopy Ryana.

ryan-brenizerRyan BrenizerFotografický blog

Aj vy sa môžete zamerať na viac príjmových kanálov. Predtým, ako prejdete na ďalší krok, uveďte všetky svoje ciele v blogu. Tieto ciele vám pomôžu vybrať správne metódy speňaženia.

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíme urobiť skôr, ako začnete s nastavením blogu, je dokončiť vaše miesto.

Pred začatím blogu o fotografovaní si vyberte výklenok

Ak ste profesionálny fotograf, už máte výklenok. Takže môžete prejsť na ďalšiu časť, kde vidíme kroky nastavenia.

Ale ak ste len fotograf, ktorý je fandou, skôr všeobecný fotograf, musíte si vybrať výklenok. Výber miesta pre váš blog s fotografiami vám pomôže prilákať do svojho blogu to správne publikum.

Výber výklenku vám umožní:

1. Ponúknite relevantný obsah

Po dokončení medzery sa môžete zamerať na témy, ktoré zaujímajú vaše cieľové publikum. Napríklad blog venovaný životnému štýlu pokryje rôzne veci ako blog cestovania.

2. Partner so správnymi spoločnosťami

Výber výklenku vám pomôže vybrať správne produkty alebo služby, ktoré sa majú skontrolovať na vašom blogu. Je to dôležité, pretože potreby blogera pre portrétne fotografie sa líšia od potrieb fotografa v elektronickom obchode.

Pamätajte si, že iba v prípade, že ponúkate správne produkty, môžete generovať predaj a príjmy pridružených spoločností.

3. Postavte sa na trhu

Ak sa budete držať medzeru, môžete sa v nej napokon stať zdrojom.

To nás privádza k otázke, ako si môžete skutočne zvoliť miesto pre svoj blog s fotografiami.

No … väčšinou bude výber vášho výklenku závisieť od vašich záujmov, znalostí domény alebo odbornosti.

Uvádzame však niekoľko populárnych nápadov na blogovanie fotografií:

 • eCommerce
 • Nehnuteľnosť
 • príroda
 • životný štýl
 • svadobné
 • udalosť
 • jedlo
 • Čierna a biela
 • mestský
 • panorámy
 • zver
 • športové
 • Výtvarné umenie
 • Jedna farba
 • Letecké strely

(Môžete nájsť výhody a nevýhody niektorých z týchto výklenkov v tomto článku Josh.)

Teraz, s pochopením hlavného účelu vášho blogu a potreby zvoliť si miesto, sme pripravení pozrieť sa na kroky nastavenia blogu..

Tu sú tri kroky, ktoré musíte podniknúť na vytvorenie blogu o fotografii s programom WordPress.

Ako začať blog o fotografii

Krok č. 1: Vyberte názov domény a hosting

Prvým krokom k vytvoreniu úspešného blogu s fotografiami je výber názvu domény. Názov vašej domény je vaša online adresa.

Ako doménové meno vždy odporúčam používať svoje vlastné meno, pretože funguje ako dokonalé cvičenie pri budovaní značky. Toto je ešte dôležitejšie, ak je váš blog s fotografiami tiež vaším online životopisom, ktorý je pravdepodobne pravdepodobný.

Po výbere názvu domény si ho zarezervujte u niektorého z dôveryhodných registrátorov domén, ako je napríklad Namecheap.

Namecheap ponúka skvelé ceny a úžasnú zákaznícku podporu. Na rezervovanie názvu vašej domény nemusíte hľadať ďalej ako túto službu.

Rýchla poznámka: Väčšina spoločností poskytujúcich hosting vám umožňuje zaregistrovať aj názvy domén.

Odporúčame vám však kúpiť doménu a hostenie osobitne, pretože v určitom okamihu by sa váš blog mohol rozrastať natoľko, že by ste mohli prejsť na iný hosting. Prenos domény je oveľa jednoduchší, ak nie je spojený s hostingom.

Dobre … takže akonáhle budete mať názov domény, ďalším krokom je nákup hostingu pre váš web.

Vaša webová adresa alebo názov vašej domény zobrazí vaše webové stránky, keď ich hostíte. Existuje veľa poskytovateľov webhostingu, ktoré zvažujete.

Ale mali by ste ísť s InMotion Hosting z nasledujúcich dôvodov:

 1. Inštalácia a správa WordPress na InMotion je veľmi jednoduchá.
 2. Je veľmi nákladovo efektívny s hostingovým plánom WordPress, ktorý sa začína u začínajúcich blogov už od 2,95 dolárov / mesiac.
 3. Vďaka technológii SSD rýchlo horí.

Môžete si prečítať moju úplnú recenziu na Web Hosting Tajné Odhalenie. Prípadne si môžete pozrieť aj môj Sprievodca hostingom WordPress tu.

Krok č. 2: Vyberte tému blogovania fotografií WordPress

Keď práve začínate, je v poriadku začať s bezplatnou témou. Keď nastavíte túto tému, uvedomíte si funkcie, ktoré najviac potrebujete. Tieto informácie môžu byť veľmi užitočné pri kúpe prémiovej témy.

Tu sú dve krásne témy blogovania fotografií WordPress zdarma.

Zadarmo téma # 1 – Photo Perfect

foto-perfektnédemonštrácie & Stiahnuť ▼

Photo Perfect je responzívna téma pre blogovanie fotografií WordPress, ktorá predstavuje fotografie pomocou štýlu muriva.

Na hlavnej stránke je zobrazený obraz v plnej šírke. Tento slot môžete použiť na zobrazenie vášho najlepšieho obrázka. Nielen to, keď používatelia prejdú kurzorom na niektorý zo zobrazených obrázkov, dostanú možnosť prejsť na zodpovedajúci príspevok v blogu alebo zobraziť ukážku obrázka vo veľkom lightboxu..

Zadarmo téma # 2 – Fotomania

photo-maniademonštrácie & Stiahnuť ▼

Photomania je ďalšou účinnou témou blogovania fotografií pre program WordPress.

Vďaka funkcii vyhľadávania na domovskej stránke je to pre vás obzvlášť vhodné, ak chcete umožniť svojim čitateľom vyhľadávať (a kupovať) vaše fotografie. Funkcia nákupu nie je zabudovaná, ale existujú bezplatné doplnky, ktoré vám pomôžu pridať ju. Táto téma je tiež dodávaná s veľkým posuvníkom na domovskej stránke.

Takže to boli bezplatné možnosti.

Ale ak môžete začať s prémiovou témou, určite to urobte.

Nižšie nájdete 3 z najúžasnejších prémiových motívov blogovania fotografií WordPress.

Platená téma č. 1 – Divi

Divi od Elegant Themes je viacúčelová téma WordPress, ktorá vám môže pomôcť vytvoriť ľubovoľnú webovú stránku WordPress. Foto blogy v cene.

Jednou z najväčších výhod pre tému ako Divi je to, že je to viac ako téma, je to tvorca témy. Dodáva sa s rôznymi prvkami, ktoré môžete presunúť na svoju stránku a vytvoriť si webovú stránku tak, ako si ju predstavujete. Navyše môžete podľa potreby aktualizovať vzhľad svojich stránok.

A ako viete, posúvače sú veľmi žiaducou vlastnosťou blogu o fotografii, pretože ponúkajú fantastické spôsoby predvádzania práce. Tu boduje Divi plné známky.

Posuvný modul Divi vám umožňuje umiestniť posúvače kdekoľvek na webe. Môžete ľahko nastaviť výšku a šírku jazdcov. Môžete tiež ovládať animácie a farby vznášania pre posúvače.

Ceny: Divi je súčasťou členstva v Elegantných témach, ktoré začína na 69 dolárov ročne. V rámci tohto členstva získate 87 tém a 6 doplnkov.

Ak sa vám páči Divi a ste si istí, že ho budete používať navždy, môžete zvážiť použitie ich doživotného plánu, ktorý vychádza z jednorazového poplatku 249 $.

Tu je príklad jednoduchého, ale krásneho fotografického blogu vytvoreného s Divi.

divi-vzorkademonštrácie & Stiahnuť ▼

Platená téma č. 2 – Beluga

Beluga je krásna téma blogov s fotografiami vo formáte WordPress, ktorá takmer označuje všetky body v zozname želaní každého fotografa s blogermi.

Aj Beluga prichádza s tvorcom stránok, ale na rozdiel od Divi má iba obmedzený počet možností – stačí na vytvorenie fantastického fotografického blogu..

Pretože Beluga má funkciu živého náhľadu, môžete si prezerať webovú stránku tak, ako ju vytvárate.

belugademonštrácie & Stiahnuť ▼

Ďalšou veľmi užitočnou funkciou Beluga je jej vstavaný posúvač, ktorý vám umožňuje vytvárať prispôsobené posúvače, ktoré môžete pridať do svojho blogu..

K ďalším pozoruhodným funkciám patrí neuveriteľne užívateľsky prívetivé rozhranie na pridávanie obsahu, správa albumov (aby ste mohli obrázky ľahko kategorizovať) a nekonečné posúvanie.

Táto téma je absolútne ukradnutá za 79 dolárov.

Platená téma č. 3 – Orámovanie

Ohraničenie je ohromujúca téma blogu fotografií WordPress, ktorá prichádza s veľkým a rýchlo sa načítajúcim jazdcom domovskej stránky. Ak nechcete posúvač zobrazovať, môžete vyhľadať ďalšie možnosti zobrazenia, ako je napríklad murivo alebo mriežka miniatúr. Všetky rozloženia udržujú zameranie na obrázky.

Ohraničenie vám tiež umožňuje predávať fotografie prostredníctvom šablóny obchodu.

Jedna vec, ktorú na Border absolútne milujem, je to, že má krásnu rovnováhu medzi dizajnom a obsahom. Nezdieľate teda iba zdieľanie svojich fotografií so svojimi čitateľmi, ale zdieľate aj ich príbehy štýlovo:

hraničnédemonštrácie & Stiahnuť ▼

Ďalšou vynikajúcou vlastnosťou je zahrnutie šablóny stránky projektu. Ak je váš fotografický blog tiež životopisom, môžete pomocou šablóny projektu zvýrazniť špeciálne projekty.

Šablóna projektu zobrazuje podrobnosti ako klient, príbeh projektu a všetky obrázky z tohto albumu projektu.

border-vzorkademonštrácie & Stiahnuť ▼

Táto téma bola predaná za cenu 75 USD a predala viac ako 4000 kópií. A môžete si ju kúpiť bez obáv zo saturácie, pretože ak do tejto témy pridáte svoje fotografie, prakticky budete vlastniť dizajn!

Po témach budete potrebovať niektoré doplnky, aby ste do svojho blogu mohli pridať ďalšie funkcie. Pozrime sa na niektoré užitočné doplnky.

Krok č. 3: Nainštalujte príslušné doplnky do fotografických blogov programu WordPress

Jednou z najväčších funkcií, ktorú potrebujú fotografické blogy WordPress, je pridávanie galérií a jazdcov. Aj keď pre ne navrhujem doplnky, dôrazne vám odporúčame ísť s témou, ktorá vám dá tieto veci zabudované.

Foto galéria od Supsystic

supsysticdemonštrácie & podrobnosti

Tento doplnok umožňuje používať obrázky z mediálnej galérie na vašom webe a vytvárať krásne obrázky kolotoč, polaroid, a galérie v štýle plnej šírky. Všetky štýly sa dodávajú s vopred pripravenými šablónami, takže nemusíte začínať od nuly.

Obrovský posúvač IT

obrovský-it-sliderdemonštrácie & podrobnosti

Toto je najviac stiahnutý posuvný doplnok WordPress. Môžete ho použiť na vytvorenie neobmedzeného posuvníka a jeho pridanie do príspevkov, stránok a oblastí miniaplikácií. Medzi ďalšími možnosťami môžete prispôsobiť výšku a šírku jazdca, čas pozastavenia, štýl navigácie, ikonu načítania.

Predaj médií

Ak je vašou hlavnou metódou speňažovania blogov predaj fotografií, tento doplnok sa vám bude páčiť. Predaj médií vám umožňuje predávať a účtovať poplatky za komerčné, redakčné a osobné použitie vašich fotografií.

Spoločnosť Sell Media používa na výber platieb službu PayPal.

demonštrácie & podrobnosti 

Lazy Load

Blogy Photopgraby majú zvyčajne stovky fotografií, a preto sa stávajú veľmi pomalými kvôli všetkému načítaniu obrázkov. Doplnok Lazy Load je skvelým riešením tohto problému.

Lazy Load zrýchli stránku načítaním iba tých obrázkov, ktoré sú viditeľné pre používateľa v oblasti záhybu prehliadača. Obrazy pod oblasťou záhybu sa načítajú, keď sa používateľ posúva.

Lazy Load nemá nakonfigurované žiadne nastavenia. Stačí si aktivovať doplnok a mali by ste byť dobrí.

demonštrácie & podrobnosti

Váš SEO

Image SEO zohráva pri hodnotení webových stránok veľkú úlohu. To je pre vás oveľa dôležitejšie, pretože pre vás väčšina obrázkov z vášho blogu obsahuje obrázky. Váš SEO pomáha optimalizovať obrázky pomocou alternatívnych značiek a titulov, aby vyhľadávacie nástroje pochopili, o čom sú vaše fotografie.

Tip pre rýchlu optimalizáciu obrázkov je použitie popisných názvov.

Namiesto použitia predvolených názvov súborov obrázkov, ako je IMG-12847340304e9558, by ste preto mali písať optimalizované názvy súborov, napríklad svadobné fotografie v New Orleans alebo svadobné fotografie v New Orleans.

demonštrácie & podrobnosti

Okrem týchto doplnkov by ste mali zvážiť aj nástroj na kompresiu obrázkov Optimizilla.

V ideálnom prípade by ste na svoj blog nemali nikdy odovzdať pôvodný obrázok, pretože pôvodný súbor môže mať veľkú veľkosť. Príliš veľa takýchto obrázkov s vysokým rozlíšením môže zabiť rýchlosť vášho webu.

Pred odovzdaním fotografií ich preto spustite prostredníctvom služby Optimizilla a znížte ich veľkosť bez zníženia ich kvality.

Vďaka tomu by ste mali mať pripravený funkčný foto blog. Pozrime sa teraz na spôsoby, ako z toho začať zarábať peniaze.

Alternatívne platformy na spustenie blogu o fotografii

Ak máte pocit, že WordPress nie je to, čo hľadáte, tu je niekoľko alternatív, ktoré treba zvážiť,

plošiny
Čo ponúka
Zistiť viac

Wix

Wix

Displej s jedinečnými galériami na predstavenie vašich fotografií s množstvom úložného priestoru.Prečítajte si: Wix Review
Shopify

Shopify

Platforma elektronického obchodu typu všetko v jednom, čím sa váš blog s fotografiami zmení na internetový obchod.Prečítajte si: Kontrola obchodu
Weebly

Weebly

Mimoriadne jednoduché použitie a údržba. Najlepšie pre nováčikov a majiteľov stránok, ktorí nechcú tráviť príliš veľa času online.Prečítajte si: Weebly Review

4 účinné spôsoby speňaženia blogu o fotografii

Po nastavení blogu si uvedomíte, že jeho nastavenie bolo v skutočnosti najjednoduchšou súčasťou procesu. Skutočnou výzvou je speňaženie.

Ako som však už uviedol, pri vytváraní stránok s jasnými cieľmi nie je vytvorenie plánu speňaženia nikdy problémom.

Tu sú 4 z najúčinnejších techník speňažovania blogov fotografií, ktoré môžete začať:

# 1: Generujte potenciálnych zákazníkov pre svoju fotografiu

Najbežnejším spôsobom speňaženia blogu s fotografiami je jeho prevádzka na stroj na generovanie olova pre vaše fotografické podnikanie.

Veľmi pekným príkladom blogu o fotografii, ktorý generuje obchodné vedenie, je Gratisography. Gratisografia je vedľajším projektom Ryana McGuireho, kde často publikuje fotografie. Tieto fotografie vydal aj zadarmo na komerčné použitie.

Odkazy na svoju hlavnú obchodnú webovú stránku, Zvončeky, z tohto vedľajšieho projektu. Tento projekt blogu o fotografii je celkom zaujímavý, pretože Ryan je predovšetkým webový dizajnér a ponúka dizajn a nie fotografické služby.

(Hobiti, počúvaš?)

Na podporu tohto projektu dokonca pridal tlačidlo na darovanie (Na podporu tohto projektu dokonca pridal tlačidlo na darovanie (odkaz „Kúp mi kávu?“).

Okrem toho, že Ryan generuje potenciálnych zákazníkov v oblasti webdizajnu, schvaľuje spoločnosť Shutterstock na tomto blogu.

Na podporu tohto projektu dokonca pridal tlačidlo na darovanie.

Ďalším dobrým príkladom obchodných potenciálov vytvárajúcich blog fotografií je Dievča s kamerou. Girl With A Camera je fotografický blog fotografky Ashley Baxterovej. Odkazuje na webovú stránku portfólia Ashley.

gwac

Čo sa týka blogu o fotografovaní Ashley, je potrebné poznamenať, že hoci ide predovšetkým o blog fotografií, Ashley píše aj obsah, aby podporila svoju prácu.

Ak je váš životopis tiež životopisom, napíšte niečo o svojich fotografiách. Potenciálnym klientom to pomôže lepšie porozumieť. Vyhľadávacie nástroje tiež milujú hodnotiace weby, ktoré nie sú na obsahu holé.

# 2: Predajte svoje fotografie

Predaj fotografií je vynikajúci spôsob speňaženia blogu o fotografii.

Už sme videli doplnok, ktorý vám to pomôže.

Téma Border má tiež modul úplného obchodu, ktorý môžete použiť na začatie predaja.

Pretože už máte výklenok, môžete tiež začať oslovovať webových dizajnérov a agentúry, ktoré vytvárajú webové stránky vo vašom výklenku. Takéto spoločnosti vždy potrebujú krásne obrázky, ktoré môžu pridať na svoje klientske stránky. A tak by mohli byť vašimi prvými niekoľkými zákazníkmi.

# 3: Predajte svoje výrobky

Jednou z najziskovejších taktík zarábania peňazí online je predaj vlastného produktu. Toto je tiež najlukratívnejšia možnosť, pretože všetky svoje vrecká si ukladáte do vrecka. Uvidíme, či môžete vyvíjať svoje výrobky.

Fotografka a bloggerka Emily Lucarz ponúka rôzne akcie a semináre vo Photoshope blog.

Fotografka a bloggerka Emily Lucarz ponúka na svojom blogu (zdroj) rôzne akcie a semináre vo Photoshope.Fotografka a bloggerka Emily Lucarz ponúka na svojom blogu rôzne akcie a semináre vo Photoshope (zdroj).

# 4. Pridružené produkty na trhu

Ak nemáte čas ani šírku pásma na vývoj svojich vlastných produktov, môžete sa prihlásiť do pridružených programov iných produktov a skontrolovať ich na svojom blogu. Zakaždým, keď si návštevník kúpi na základe vášho odporúčania, dostanete províziu za provízny predaj.

Môžete začať s kontrolou:

 • kamery
 • Strelecké vybavenie
 • Akcie vo Photoshope
 • Fotografické knihy a kurzy

Ďalšie nápady na produkty nájdete v tejto kategórii v kategórii Fotoaparát a vybavenie a zdroje blog. Viac nápadov na produkty nájdete na Alltop.

Ale nezabudnite si vybrať iba produkty, o ktoré sa vaše miesto zaujíma.

Spustenie blogu o fotografii – Zabalte ho …

To je všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli začať a speňažovať webovú stránku na blogovanie fotografií WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map