Ako vytvoriť webovú stránku portfólia autorov

Ako autor ste tvárou vašej značky a webová stránka portfólia autorov vám predstavuje nových čitateľov a profesionálnu vizitku pre potenciálnych klientov a vydavateľov. Ako spisovateľ však pravdepodobne neviete toľko o kódovaní webových stránok alebo o tom, ako to všetko dať dohromady.


Našťastie som obaja Autor a návrhár webových stránok a pomôžeme vám krok za krokom, ako môžete ľahko, lacno vytvoriť webovú stránku autorského portfólia a poskytnúť vám podrobnosti o tom, čo do svojho portfólia vložiť, aby ste dosiahli maximálny účinok. Najlepším dizajnom webových stránok pre autorov je čokoľvek, čo predstavuje vašu prácu, a vy ako autor, pretože vaša značka je tým, kým ste a čo vnášate do svojho umenia..

Stránka môjho profilu autora na stránke Amazon.com.

Otázka: Prečo potrebujete portfólio digitálnych autorov?

Existuje asi 45 200 spisovateľov a autorov v USA, ale iba 21% autorov publikovaných na plný úväzok sa živí iba písaním kníh. Ak chcete súťažiť vo vysoko digitálnom svete dnešného vydavateľského priemyslu, vytvorte webovú stránku, ktorá zaujme návštevníkov a prevedie ich na čitateľov..

Ak publikujete sami, vaša webová stránka slúži ako súčasť vášho internetového obchodu. Ak knihy predávate prostredníctvom vydavateľa, vaša stránka môže mať viac informačného charakteru. Váš web zobrazuje, kto ste ako človek a prečo píšete knihy, ktoré robíte.

Podľa Štatistiky: V roku 2018 pracovalo v Spojených štátoch viac ako 45 200 spisovateľov a autorov 2018, čo je o 10% viac ako v porovnaní so siedmimi rokmi (40 930).

Otázka: Aký druh webovej stránky spisovateľa portfólia potrebujete?

Druh stránok, ktoré potrebujete, veľmi závisí od typu práce, ktorú vykonávate. Pretože mnohí autori beletrie dopĺňajú svoj príjem tým, že pracujú na nezávislých projektoch, možno budete potrebovať web, ktorý odráža obe strany vašej osobnosti písania..

Existujú rôzne typy webových stránok pre autorov a možno budete chcieť vytvoriť viac ako jeden typ, aby ste oslovili čo najviac potenciálnych čitateľov alebo klientov.

 1. Jednoduchý osobný blog
 2. Statická webová stránka s osobnými údajmi
 3. Profil spisovateľa na médiu, Clippings.me atď.
 4. Sociálne médiá

V ideálnom prípade rôzne zoznamy spolupracujú, aby ste oslovili čo najviac ľudí. Na svoj blog na sociálnych sieťach by ste odkazovali späť uverejnením odkazov na nové články a úryvky správ. Svoje sociálne médiá by ste si priviazali na svoj web pridaním odkazov na stránky sociálnych médií na svojich webových stránkach atď.

Voľné možnosti na vytvorenie webového sídla spisovateľa

Ak píšete hlavne v jednom výklenku, potom pravdepodobne môžete použiť jednoduchší dizajn, aby ste ukázali niekoľko príkladov a poskytli informácie o tom, ako sa s vami skontaktovať. Existuje niekoľko bezplatných možností a online staviteľov, pomocou ktorých môžete začať, ale tieto majú niekoľko obmedzení a mali by sa používať iba ako medzera, kým si nebudete môcť dovoliť vytvoriť si vlastnú stránku, ktorá ukazuje vaše jedinečné schopnosti spisovateľa..

 • WordPress.com – WordPress ponúka základné bezplatné webové stránky, ktoré môžete zostaviť. S webom zadarmo WordPress nebudete môcť pracovať na pozadí servera alebo robiť veľa úprav, ale môže vás dostať online a pomôže vám získať slovo, kým nebudete mať ďalšie prostriedky na vytvorenie vlastného webu. , Toto je pravdepodobne najlepší tvorca webových stránok pre autorov, pretože s týmto open-source softvérom je toľko komunitnej pomoci.
 • Rezidencia spisovateľa – Vytvorte si jednoduché online portfólio zadarmo a potom platte 8,99 dolárov mesačne. Opäť platí, že ste obmedzení na to, čo môžete urobiť a že cena 9 dolárov za mesiac sa zvyšuje v priebehu roka, keď by ste mohli ľahko hostiť svoje vlastné stránky za menej peňazí prostredníctvom lacnej hostingovej spoločnosti..
 • Clippings.me – Chcete len zdieľať niekoľko klipov z vašich článkov a prilákať nových klientov? Clippings.me vám umožňuje nahrať 10 klipov zadarmo a potom účtovať malý mesačný poplatok za všetko vyššie.
 • spokojne – Vytvorte bezplatné online portfólio a získajte pred klientmi na webe. Táto platforma je pravdepodobne najvhodnejšia pre autorov literatúry na voľnej nohe, mohli by ste sa však podeliť aj o svoje fikcie a pokúsiť sa získať vystúpenia ghostwritingov..

Nezabudnite, že budete chcieť pridať statickú webovú stránku a blog v určitom okamihu, ale to sú skvelí začiatočníci.

Ako vytvoriť portfólio svojho vlastného spisovateľa

Vyššie uvedené riešenie pre webové stránky by sa malo používať dočasne alebo ako doplnok k prispôsobenejšiemu riešeniu. Zostavenie vlastného portfólia online a zvýraznenie vášho písania nestojí veľa času ani peňazí. V skutočnosti utratíte omnoho menej za spoločné zdieľanie hostingu a budovanie stránok WordPress, než sú ročné poplatky pre spoločnosti, ako je Wix. Práve sa chystám presunúť stránku rodinného príslušníka na server, pretože Wix im poslal účet, ktorý nemôžu ospravedlniť na nasledujúci rok. Squarespace a podobné spoločnosti tiež účtujú vysoké ceny bez toho, aby ponúkali rovnaké výhody, ktoré získate z vlastného hostingového balíka prostredníctvom hostiteľskej spoločnosti..

Ak je to váš prvý web alebo ste ho nevytvorili, môžete si položiť otázku, kde by ste mali začať. Postupujte podľa týchto krokov:

Kroky na vytvorenie webovej stránky autora

 • Krok č. 1: Získajte doménu
 • Krok č. 2: Vyberte si hostiteľa / staviteľa stránok
 • Krok č. 3: Zhromaždite prvky pre svoje stránky
 • Krok č. 4: Vytvorte autorskú webovú stránku pomocou programu WordPress
 • Príklady webových stránok autora

Odporúčané nástroje

Zverejnenie: BuildThis.io dostáva poplatky za sprostredkovanie od nástrojov uvedených na tejto webovej stránke. Názory sa však zakladajú na našich skúsenostiach a nie na tom, koľko platia. Zameriavame sa na pomoc malým podnikom a jednotlivcom pri vytváraní webových stránok ako firmy. Podporte našu prácu a dozviete sa viac v našom zverejňovaní zárobkov.

1. Získajte názov domény

Začnite výberom názvu domény. Moje meno je pre mňa celkom jedinečné, takže som mohol používať stránku LoriSoard.com. Ak je však vaše meno Smith alebo Johnson, je možné, že názov domény už máte. V takom prípade môžete skúsiť pridať slovo „autor“ alebo použiť príponu .author. Niektoré hostingové spoločnosti registrujú vaše doménové meno prostredníctvom svojich balíčkov, takže pred registráciou skontrolujte, či je GoDaddy obľúbenou voľbou pre registráciu. Existuje veľa služieb registrácie domén, takže si vyberte tú, ktorá vám dáva zmysel.

2. Vyberte webhosting / staviteľ webových stránok

Existuje niekoľko spoločností poskytujúcich hosting pre malé podniky alebo tvorcov webových stránok, ktoré sú lacné a ponúkajú veľa tresku za svoje peniaze. Jedná sa o najlepšie spoločnosti poskytujúce webhosting pre spisovateľov alebo majiteľov malých firiem. Majú tiež vynikajúci zákaznícky servis a sú otvorené začínajúcim tvorcom webových stránok.

Hosting A2

Domovská stránka hostenia A2 (kliknite pre návštevu)

Túto spoločnosť v súčasnosti využívam a ich služby zákazníkom boli vynikajúce. Považujem sa za skúsenejšieho webového vývojára, ale sú veci, ktoré jednoducho neviem, a vždy ma rád sprevádzajú technickými otázkami. Ponúkajú aj niektoré podrobné návody a sú veľmi spoľahlivé a rýchle.

Môžete získať zdieľaný web hosting iba za 2,96 dolárov mesačne. Nie ste si istí, ako zvládnuť inštaláciu a správu WordPress? Spravovanú stránku môžete získať za približne 9,78 dolárov mesačne. Pre nových autorov, ktorí nemajú veľa skúseností s tvorbou webových stránok, je 1-Site WordPress Hosting A2 už za 9,78 dolárov mesačne najlepšou voľbou (cena sa líši podľa doby platnosti zmluvy a vy musíte platiť vopred, aby ste získali najlepšie ceny). ). Tento balík pokrýva jeden web a neobmedzené úložisko.

Viac informácií o tom, ako nastaviť svoje portfólio WordPress nižšie v kroku č. 4.

Navštívte A2 Hosting

Weebly

Tvorca webových stránok Weebly (kliknite sem)

Weebly je skôr tvorcom webových stránok než hostingovou spoločnosťou. Používate vstavané motívy a potom myšou presúvajte obrázky a informácie do nástroja na tvorbu webových stránok svojho portfólia. Aplikácia Weebly sa veľmi ľahko používa a obsahuje niektoré šablóny pre portfóliá, ako aj funkcie internetového obchodu, takže ak chcete, môžete predávať svoje vlastné knihy. Táto stránka používa umelú inteligenciu (AI), aby s vami rozprávala v procese vytvárania jednoduchého portfólia.

Autori by mali zvážiť plán pripojenia za 5 dolárov mesačne, pretože dostanú bezplatný názov domény, ktorý sa môžu pripojiť k svojim stránkam. Ak plánujete na svojom webe predávať knihy, budete potrebovať program Pro, aby ste mohli vytvoriť internetový obchod a zbierať platby. Pro beží 12 dolárov mesačne. Všetky ceny alebo keď platíte za rok vopred.

Viac informácií o Weebly v recenzii Jasona.

Navštívte Weebly

InMotion Hosting

Domovská stránka hostenia InMotion (kliknite pre návštevu)

InMotion Hosting je ďalšia hostingová spoločnosť, ktorá ponúka rôzne balíčky a ceny veľmi rozumné. Môžete ísť so svojimi hostingovými plánmi WordPress a dokonca ponúkajú BoldGrid, čo je tvorca drag and drop stránok. Stále existuje mierna krivka učenia sa, ako zistiť, ako vytvoriť portfólio so spoločnosťou BoldGrid, ale je to veľmi intuitívny systém.

Niektoré z funkcií, ktoré získate s ich balíkmi, zahŕňajú bezplatné doménové meno, 40 GB SSD úložného priestoru iba za 5,99 dolárov mesačne a bezplatné SSL. Najlepším balíkom pre autorov je spravovaný balík WordPress, ktorý hosťuje balík WP-1000s. Ak očakávate menej ako 20 000 návštevníkov mesačne, mali by tieto stránky ľahko vyhovovať vašim potrebám. Získate bezplatné doménové meno a jeden web za cenu 6,99 $ mesačne.

Navštívte stránku InMotion

Hostinger

Domovská stránka hostingera (kliknite sem)

Hostinger robí náš zoznam, pretože ponúka také lacné možnosti pre majiteľov webových stránok alebo autorov, ktorí sú prvýkrát, za veľmi obmedzeného rozpočtu. Ako už bolo spomenuté, väčšina autorov musí nejakým spôsobom svoj príjem dopĺňať. Pravdepodobne nemáte veľa peňazí, ktoré by ste mohli minúť za vytvorenie online portfólia, pokiaľ nie je vaše meno Steven King a potom je pravdepodobné, že ho vydavateľ vydá za vás.

Hostinger tiež ponúka rýchly tvorca webových stránok pre tých, ktorí nemajú veľa tech pútavé. Prejdete si jednotlivé kroky, napríklad výber plánu hostenia za pouhých 99 centov mesačne a vytvorenie základnej webovej stránky výberom z predinštalovaných tém a odovzdaním vlastných obrázkov a informácií. Stránka je celkom intuitívna, ale možno budete musieť sem a tam odkazovať na ich príručky.

Tí, ktorí nemajú veľa technického know-how, by sa im darili dobre s jediným zdieľaným webhostingovým programom na tvorbu webových stránok za 0,99 centov mesačne so šírkou pásma 100 GB a jednoduchou platformou na vytváranie webových stránok, kde môžete drag and drop obrázky a text.

Navštívte Hostinger

3. Zhromaždite prvky, ktoré autorské stránky potrebujú

Či už pôjdete s tvorcom stránok mimo poľa alebo používate platformu, ako je WordPress, alebo dokonca vytvoríte webovú stránku HTML, niektoré prvky, z ktorých musí byť web každého autora, musí byť plne efektívny,.

 • Pochopenie publika – Uistite sa, že rozumiete cieľovému publiku. Ak píšete historické romániky, vaše publikum je úplne iné, ako keď píšete sci-fi. Ak píšete články z faktu, vaše publikum je opäť iné.
 • Persony kupujúcich – Vytvorte si osobné mená kupujúcich na základe rôznych publikácií čitateľov, aby ste pochopili, s kým prostredníctvom svojich stránok hovoríte.
 • logo – Potrebujete logo nejakého druhu, aj keď je to len vaše meno autora v efektnom skripte. Vaše logo oznamuje, kto ste ako spisovateľ. Považujte svoju písomnú prácu za firmu a označte ju. Tu sú naše bezplatné logá, ktoré si môžete stiahnuť.
 • O stránke – Ľudia musia pochopiť, kto ste a prečo píšete, čo robíte. Pomysli na slávnych autorov, ktorých poznáš, napríklad Stevena Kinga. Pravdepodobne viete podrobnosti o svojom živote.
 • Knihy – Na zobrazenie všetkých vašich kníh potrebujete stránku. Aj keď ich umiestnite na svoju domovskú stránku, ako som to urobil, mali by ste uviesť aj ďalšie podrobnosti o jednotlivých stránkach produktu / knihy.
 • Výzva do akcie – Aké kroky by ste mali urobiť, keď používatelia pristanú na vašej stránke? Ak si len chcete, aby sa zaregistrovali do vášho zoznamu adresátov, aby ste im mohli naďalej ponúknuť svoje príspevky, zamerajte sa na znenie, umiestnenie a konverzný pomer vašej CTA.

4. Vytvorte webovú stránku autora pomocou WordPress

Osobne by som rád používal WordPress pre webovú stránku môjho portfólia autorov. Myslím si, že ponúka najvyššiu flexibilitu a dokážem prepojiť blog s časťou svojho portfólia a ponúka aktualizácie, keď sa ponáhľam, bez toho, aby som trávil veľa času tvorením stránok. V skutočnosti je WordPress tak populárny, že ho používa 34% webových stránok na internete.

Moja stránka je trochu prispôsobená s jedinečným pozadím a niektorými ďalšími prvkami, ktoré nenájdete po vybalení z krabice. Môžete pridať jedinečné funkcie používateľom pomocou vlastnej možnosti CSS alebo si môžete niekoho najať, aby po dokončení vylepšil svoju tému. Prejdem vás krokmi, pomocou ktorých vytvoríte webovú stránku autorského portfólia pomocou programu WordPress.

Krok 1. Nainštalujte WordPress

Používam hosting A2, ktorý sa dodáva s programom ControlPanel. Pridanie WordPress na vaše stránky pomocou ControlPanel je veľmi jednoduché. Ak sa po prečítaní týchto pokynov budete cítiť stratení, môžete tiež zaplatiť za spravované slovo WordPress a nechať ho nainštalovať server. Sľubujem však, že je to ľahké.

Prejdite na ovládací panel a vyberte inštalačný program WordPress (písmeno W v modrom kruhu).

Po načítaní stránky vyberte modré tlačidlo s nápisom „Inštalovať teraz“.

Základné tipy na konfiguráciu

Vyberte svoju inštalačnú adresu URL. Ak chcete, aby stránka bola v koreňovom priečinku tak, ako som ja (www.lorisoard.com), potom jednoducho punch nadomdomain.com. Ak ju chcete mať v podpriečinku alebo priamo, jednoducho ju pomenujte podľa svojho želania. Príklad:

yourdomain.com/writing.

Funguje to dobre, ak máte firemnú webovú stránku a chcete pridať do portfólia svoju prácu ako autor.

V časti Nastavenia stránok vyberte názov a popis svojej stránky. Ak si ešte nie ste istí, môžete prejsť do hlavného panela WordPress podľa nastavení a tieto informácie neskôr zmeniť.

Pre svoj účet správcu vyberte používateľské meno, ktoré si budete pamätať, a zložité heslo. Mali by ste tiež nastaviť e-mailovú adresu správcu. Niektorí ľudia tu odporúčajú nastaviť e-mail na vašom webe, napríklad [chránený e-mailom] Problém, ktorý som pri tom zistil, je, že ak dôjde k napadnutiu alebo prepadnutiu vášho webu, je ťažké získať prístup k e-mailu. Na tento účel používam e-mail z iného servera, ale výber je na vás. Existujú výhody použitia e-mailov s rovnakou doménou, ako je napríklad rozpoznávanie používateľov.

Môj server mi umožňuje vybrať niektoré doplnky, ktoré sa majú predinštalovať, napríklad Obmedziť pokus o prihlásenie a Klasický editor. Zvyčajne si vyberám oboje.

Po výbere možností skontrolujte, či ste na bezpečnom mieste napísali svoje meno a heslo správcu, a kliknite na modré tlačidlo „Inštalovať“..

Mali by ste dostať túto adresu, aby ste sa dostali na hlavný panel WP. Zvyčajne to tak je

yourdomain.com/wp-admin.

Krok 2. Zabezpečte svoje stránky

V tomto ďalšom kroku neodkladajte. Svoju stránku musíte okamžite zabezpečiť, napríklad získanie certifikátu SSL a inštaláciu základných bezpečnostných doplnkov.

Ľudia radi prenikajú na webové stránky WordPress. Webové stránky WordPress zodpovedajú účtu 90% všetkého napadnutého obsahu stránky systému riadenia (CMS). Jedným z dôvodov je zlyhanie aktualizácie doplnkov a tém. WordPress však má ďalšie slabé miesta, ktoré by ste mali riešiť hneď po inštalácii softvéru s otvoreným zdrojovým kódom na svoje stránky. Mali by ste nainštalovať minimálne tieto doplnky:

 • Zabezpečenie Wordfence – Toto vytvára firewall a bráni útokom hrubou silou. Samozrejme, existuje mnoho takýchto doplnkov. Toto je funkcia, o ktorej som zistil, že funguje dobre, ale môžete použiť ktorúkoľvek z týchto možností.
 • Skryť môj WP – Prihlasujete sa do svojho hlavného panela WP na adrese yourdomain.com/wp-admin? Každý to vie. Pomocou tohto doplnku môžete zmeniť túto prihlasovaciu stránku a sťažiť hackerom prístup.

Overenie zabezpečenia WordPress (kľúče SALT) šifruje informácie, ktoré používate na prihlásenie na svoje stránky. Môžete si byť istí zmenou kľúčov SALT, pretože si myslíte, že potrebujete kód a môžete ich zmeniť ručne pomocou súboru wp-config.php..

Našťastie existuje ľahší spôsob, ako ich zmeniť pre tých, ktorí nemajú znalosti kódovania. Stačí pridať Soľnička plugin a môžete ho nastaviť tak, aby každý týždeň alebo mesiac menil kľúče podľa svojich bezpečnostných preferencií. Nastaviť a zabudnúť.

Ak chcete nainštalovať Salt Shaker, prejdite na palubnú dosku, doplnky, pridajte nové a vyhľadajte Salt Shaker. Kliknite na inštaláciu a potom aktivujte.

Po inštalácii kliknite na položku „Nastavenia“ v zozname doplnkov Salt Shaker. Začiarknite políčko a potom nastavte požadované zmeny (denné, týždenné, mesačné). Kliknite na tlačidlo „Zmeniť teraz“. Ak vyskúšate jeden doplnok pre zabezpečenie a nenávidíte ho, jednoducho ho odstráňte a pridajte niečo iné. Skvelá vec, ktorá sa týka platformy WP ako webovej platformy, je, že máte prístup k širokej škále doplnkov a spôsobov prispôsobenia svojej stránky..

Krok č. 3. Nájdite správny motív webových stránok

Nájdenie správnej témy pre vaše online portfólio nie je ľahké. Vlastne som si kúpil tému, ktorú som ukončil, pretože som mal rád niektoré funkcie a rozloženie. Môžete si tiež niekoho najať, aby vytvoril vlastnú tému, alebo použite niektorú z mnohých dostupných tém bezplatného portfólia.

Najprv si preštudujte webové stránky autorov a zistite, čo sa vám na ich portfóliách páči a nepáči.

Keď získate predstavu o funkciách, ktoré by ste chceli, prejdite na kartu vzhľadov na ľavej strane hlavného panela WP a kliknite na položku „Pridať motív“ a potom zoradením podľa funkcií nájdite možné motívy, ktoré by ste mohli použiť. Kliknite na položku Použiť filtre.

Svoje možnosti môžete ďalej spresniť zadaním hľadaných výrazov, napríklad „spisovateľ,„“knihy,“Alebo„portfólio.”

Uvádzam niekoľko zaujímavých tém, ktoré by ste mohli zvážiť:

Blog spisovateľa spoločnosti VW

demonštrácie & podrobnosti

Vstupná stránka autora

demonštrácie & podrobnosti

Jednostránkové portfólio

demonštrácie & podrobnosti

Existuje len niekoľko tém, z ktorých si môžete vybrať. Existujú stovky dostupných tém. Aj keď vytvárate portfólio, určite sa nemusíte držať témy portfólia. Môžete si vybrať z bezplatných tém elektronického obchodu, ak sa hodia dobre. Kľúč je v obsahu, ktorý pridáte.

Krok č. 4. Zostavte svoje stránky a knižnicu médií

Po výbere témy je čas rozhodnúť sa, ktoré stránky chcete pridať a pridať do svojej knižnice médií pridaním obálok kníh a ďalších obrázkov. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete na svoje stránky pridať knihy.

Pridajte knihy ako stránky s obľúbeným obrázkom, ktorý predstavuje váš obal, s popisom a odkazmi na kúpu na každej stránke. Potom môžete stránky umiestniť do navigácie ako položky podponuky alebo ich pridať do oblastí obsahu.

Svoje príspevky používajte iba na oznamovanie kníh a svoju stránku nastavte ako blog, takže na titulnej stránke sa zobrazia nové vydania. To, čo sa používateľom vstupnej stránky zobrazuje, môžete zmeniť v časti Témy / Prispôsobiť alebo Nastavenia / Čítanie. Môžete si vybrať buď „Vaše posledné príspevky“, ktoré vyhodí vaše posledné blogové príspevky na domovskú stránku vášho webu, alebo si môžete vybrať „Statická stránka“ a vybrať stránku, ktorú ste vytvorili, aby slúžila ako domovská stránka vášho webu..

Ak vám nevadí študovať nový doplnok a naučiť sa ho používať, môžete tiež využiť nákupný doplnok a predávať knihy priamo pomocou WooCommerce alebo podobného doplnku.

Krok č. 5. Skontrolujte chyby

Po nastavení stránok podľa vašich predstáv je potrebné tieto chyby starostlivo skontrolovať. Pravdepodobne ste už počuli všetky hlášky o používateľskej skúsenosti (UX) a o tom, ako zlá skúsenosť vedie zákazníkov preč. Odkazy, ktoré nefungujú, formuláre, ktoré sa neodosielajú a chyby 404 frustrujú používateľov.

Trávte čas testovaním každého odkazu na vašom webe. Odošlite každý formulár, aby ste sa uistili, že sa doručí na váš koniec, a používateľ dostane správu s potvrdením. Otestujte proces objednávania, aby ste sa uistili, že všetko funguje hladko.

Mali by ste tiež nainštalovať kontrola prerušeného odkazu aby ste v budúcnosti nezistili chyby.

Uistite sa, že sú vaše stránky vhodné pre mobilné zariadenia. Okolo 73% ľudí sa na internet dostanú iba prostredníctvom svojich smartfónov do roku 2025. Ak vaše stránky nie sú prispôsobené pre mobilné zariadenia, pravdepodobne už zmiznete u mnohých členov publika, ktorí nikdy nepoužívajú počítače. Opäť platí, že existuje doplnok, ktorý môže pomôcť vášmu webu spríjemniť používanie mobilných zariadení, ale pri hľadaní témy by ste si mali zvoliť aj responzívnejšiu funkciu vo svojich filtroch. Témy ako dvadsať sedemnásť a dvadsať devätnásť rokov sú už vytvorené pomocou prístupu založeného na mobilných zariadeniach.

Príklad responzívnej webovej stránky spisovateľaPríklad: Takto vyzerá moja stránka na mobilných zariadeniach. Všimnite si, ako sú všetky prvky k dispozícii, ale na menšej obrazovke sa tiahnu o niečo ďalej a sú obmedzené na jednu najnovšiu verziu naraz alebo jeden blogový príspevok súčasne. Veľkosť textu a obrázkov na stránkach pre mobilné zariadenia sa mení, stále ostáva čitateľná, ale zmenšuje sa na veľkosť.

Krok č. 6. (Budúce zlepšenie) Najmite niekoho, kto vylepší váš web

Keď urobíte všetko, čo môžete, urobte krok späť a pozrite sa, čo by mohlo chýbať. Prajete si, aby pozadie bolo priehľadné, ale nedokážete na to prísť s vlastným kódom CSS? Keďže ste vykonali väčšinu ťažkej práce, nemalo by to stáť príliš veľa, aby ste si najali programátora, aby vám vyriešil niekoľko menších problémov. Zadávať môžete iba tie časti práce, ktoré vám nie sú pohodlné, alebo si najať rôznych dodávateľov pre úlohy, ktoré sú odborníkmi.

Ešte lepšie je, ak požiadate každého, koho najmete, aby vysvetlil, čo urobil, aby ste sa mohli nabudúce naučiť a dúfajme, že to napravíte. Na internete nájdete aj množstvo informácií o najpopulárnejších témach, napríklad Twenty Sixteen a Twenty Seventeen. Tu je niekoľko zdrojov, ktoré sa venujú niektorým z populárnejších prispôsobení pre dvadsaťšestnásť a dvadsaťsedemnásť:

 • Dvadsaťšesť fóra podpory – Oficiálne fórum WordPress.org, kde nájdete pomoc s témou Twenty Sixteen Theme. Prezrite si príspevky alebo položte otázku.
 • Dvadsaťsedemnásť fóra podpory – Tiež na WordPress.org zoznam predtým vyriešených otázok a fórum plné odborníkov, ako používať tému a vyladiť ju podľa svojich potrieb.
 • Fóra WordPress – Prejdite na fóra WordPress, kde nájdete všeobecné otázky, alebo položte otázky na prispôsobenie CSS do priečinka. Môžete tiež vyhľadávať podľa témy a zistiť, či už bola vaša otázka položená a vyriešená. Toto fórum pokrýva viac tém ako len jedno.
 • KINŠTA – Ak sa nebojíte kopať do súborov témy a meniť svoju šablónu so štýlmi, táto príručka ponúka niekoľko tipov na skutočné prispôsobenie tém dvadsiatich položiek. Moderátor sa tiež zaujíma o zodpovedanie otázok, ktoré môžu mať čitatelia. Nezabudnite si prečítať komentáre a položiť akékoľvek otázky, ktoré by ste mohli mať.
 • Všetko o základnej – Existujú typické úpravy, ktoré používatelia požadujú znovu a znovu. Táto príručka prechádza niektorými problémami, ktoré ľudia vidia v téme Dvadsaťsedemnásť, ako je výška hlavičky na domovskej stránke, odstránenie názvu stránky a výsledná medzera a odstránenie správy „Hrdo poháňané WordPress“..

Čím viac budete pracovať s WordPress, tým viac tomu budete rozumieť a budete môcť robiť menšie vylepšenia buď pomocou kódovania alebo prostredníctvom doplnkov, vďaka ktorým sa vaše portfólio zmení na niečo vysoko osobné a prispôsobené.

Vytvorenie autorskej webovej stránky nie je niečo, čo sa deje cez noc, ale niečo, čo sa časom buduje.

Príklady webových stránok Veľkého spisovateľa

Janet Dean

Portfólio Janet DeanovejPortfólio Janet Deanovej

Janet Dean je inšpiratívnym autorom so sídlom v Indiane. Píše pre Harlequinovu lásku inšpirovanú líniu. Jej webová stránka je dobrým príkladom portfólia autorov, pretože obsahuje zoznam jej najnovších kníh, zatiaľ čo stále ukazuje niečo o autorovi. Návštevníci si môžu zobraziť všetky svoje knihy vo svojom portfóliu prostredníctvom odkazu „knihy“ a tiež získať prístup k jej fotografiám na rôznych podujatiach. Na tejto stránke sa mi obzvlášť páči jej sekcia zameraná konkrétne na médiá.

Nicholas Sparks

Portfólio portfólia Nicholas SparksPortfólio portfólia Nicholas Sparks

Autor Nicholas Sparks používa webovú stránku svojho portfólia autorov na zameranie na svoje najnovšie vydanie a pozýva návštevníkov na tlačidlo „Objednať teraz“ pomocou tlačidla s výzvou na akciu. Keď sa však používateľ posúva nadol, uvidí ďalšie stránky, na ktoré môže navigovať, napríklad odkazy na príbehy a ďalšie práce. Môžete tiež získať informácie o udalostiach a novinkách autorov. Po krátkom čase, keď ste na stránke, sa objaví kontextové okno s výzvou na registráciu do jeho zoznamu adries.

Dean Koontz

Portfólio portfólia Deana KoontzaPortfólio portfólia Deana Koontza

Autor napomenutia Dean Koontz je bestsellerom New York Times. Vo svojom portfóliu autorov robí niekoľko zaujímavých vecí. Najprv uvidíte obálky kníh vo svojej najnovšej sérii rozložených vodorovne v hornej časti stránky. Potom, keď umiestnite kurzor myši nad navigačnú kartu pre knihy, máte k dispozícii niekoľko možností v závislosti od toho, o ktorú zo série sa najviac zaujímate, napríklad Jane Hawk alebo možnosť vytiahnuť všetky svoje knihy naraz. Navigácia je veľmi intuitívna a spĺňa potreby rôznych segmentov publika.

Emily Winfield Martin

Webová stránka portfólia Emily Winfield MartinWebová stránka portfólia Emily Winfield Martin

Webová stránka Emily Winfield Martin je pravdepodobne jedným z najzaujímavejších portfólií. Je autorkou detí, ale aj umelkyňou. Keď ste pôvodne pristáli na svojej domovskej stránke, nie ste vítaní obálkami kníh, ale obrázkami jej umenia. Ak chcete zobraziť informácie o jej knihách, musíte skutočne prejsť na jej stránku Knihy. Dokonca aj jej internetový obchod sa rozpadá na dve strany jej práce, so vstupom do jej umenia alebo do kníh svojich detí.

Vyjadrite slovo

Teraz, keď ste vytvorili krásne a jedinečné portfólio na zvýraznenie svojho písania, je čas vymaniť sa z toho. Povedzte to svojej rodine a priateľom a požiadajte ich, aby zdieľali adresu vášho webu na svojich účtoch v sociálnych médiách. Vložte svoju webovú adresu na vizitky, do svojho e-mailového podpisu a zdieľajte ju v reklamách. Spojte sa s ostatnými autormi a zdieľajte si navzájom svoje webové stránky vo svojich spravodajcoch.

Akákoľvek maličkosť, ktorú môžete urobiť, aby ste vypovedali, pomáha budovať záujem o váš web a vaše knihy. Nakoniec máte šancu zmeniť ju na podnikanie. Vytvorili ste nádhernú webovú stránku pre spisovateľov – teraz je čas ju zdieľať so svetom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map