Ako obnoviť zálohu vášho webu WordPress

Vďaka tomu, že WordPress využíva viac ako 34% internetu, je teraz veľmi ľahké vytvárať a udržiavať webovú stránku. Existuje však veľa funkcií, o ktoré sa treba postarať. Povedzme, že musíte migrujte web svojej spoločnosti na iného hostiteľa webu. Nemáte strach – koniec koncov ste to už urobili. Čo keď však po dokončení migrácie zistíte, že niektoré dôležité súbory WordPress neboli migrované? Bohužiaľ neexistuje žiadne ľahké tlačidlo „Reset“ alebo „Zrušiť“, ktoré by to mohlo zvrátiť. Preto je dôležité, aby bol web zálohovaný. Môžete obnoviť súbory a zopakovať migráciu.


Existuje niekoľko spôsobov, ako obnoviť webové stránky WordPress zo zálohy, o ktorých budeme diskutovať v nasledujúcich častiach. Najprv však pochopme rôzne súčasti webových stránok, ktoré je potrebné zálohovať a obnoviť.

Kľúčové komponenty stránky WordPress

Každá inštalácia WordPress obsahuje rôzne komponenty, ktoré sú jej základnými stavebnými kameňmi. Vždy by ste mali zálohovať 4 komponenty WordPress:

 • Jadro WordPress – Toto predstavuje základné súbory programu WordPress vrátane zdrojového kódu, funkcií WordPress a nastavení webových stránok.
 • Databáza WordPress – Pozostáva z backend súborov WordPress, v ktorých sú uložené informácie o vašich webových stránkach. Patria sem databázové tabuľky obsahujúce dôležité záznamy, ako sú poverenia používateľov, články, príspevky na webe a metadáta webovej stránky.
 • Doplnky WordPress – Sú to doplnky alebo nástroje tretích strán, ktoré sú integrované do inštalácie WordPress na zlepšenie celkovej funkčnosti. Dajú sa ľahko stiahnuť z úložiska WordPress a pridať na vaše stránky.
 • Témy WordPress – Toto sú opäť aplikácie tretích strán, ktoré sa používajú na zlepšenie celkového vzhľadu a dizajnu vašich webových stránok. Rovnako ako doplnky, existuje mnoho bezplatných tém WordPress dostupných v úložisku a na ďalších online trhoch.

Záloha WordPress zvyčajne obsahuje všetky tieto štyri komponenty. V dôsledku toho obnovenie zálohy znamená obnovenie týchto komponentov na webovú stránku. Pozrime sa teraz na to, ako vykonať proces obnovenia.

Dve metódy na obnovenie zálohy WordPress

Obnovenie WordPress môžete vykonať pomocou niektorej z nasledujúcich metód:

 1. Ručné obnovenie pomocou nástroja phpMyAdmin alebo obnovenie databázy pomocou Nástroj MySQL.
 2. Automatické obnovenie pomocou záložného doplnku WordPress.

Nástroje, ktoré potrebujete na obnovenie zálohy WordPress

Každú z týchto metód obnovy podrobnejšie rozoberieme v nasledujúcej časti. Ak však chcete vykonať manuálne obnovenia, musíte mať najprv:

 • Prístup k internetu phpMyAdmin nástroj (poskytnutý poskytovateľom webhostingu) vo vašom systéme.
 • Záložná kópia údajov z vašich webových stránok, ktoré chcete obnoviť.
 • FTP nástroj ako FileZilla.
 • Užívateľské práva na úpravu databázových súborov vrátane úprav, strihu a autorských práv.

Metóda č. 1: Vykonanie manuálneho obnovenia pomocou phpMyAdmin

Ak ste na zálohovanie svojich stránok použili nástroj phpMyAdmin, môžete ho tiež ľahko použiť na obnovenie zálohy. Nástroj phpMyAdmin môžete prevziať samostatne alebo použiť predinštalovaný nástroj poskytovateľa webhostingu z ovládacieho panela.

Tu sú kroky, ktoré musíte vykonať:

 1. Prihláste sa do phpMyAdmin pomocou svojich používateľských poverení.

PHPMyAdmin sa dá použiť na zálohovanie a obnovenie údajov vašich webových stránok.

 1. Po úspešnom prihlásení prejdite do časti „Databázy“ nástroja, kde si môžete zobraziť úplný zoznam databázových tabuliek pre svoj web..
 2. Vyberte databázu, do ktorej chcete obnoviť zálohu databázy.
 3. Pred obnovením odstráňte všetky vybraté tabuľky z vybranej databázy. Ak to chcete urobiť, jednoducho:
  • Kliknutím na tlačidlo „Všetky“ vyberiete všetky tabuľky v databáze.
  • V zozname „With Selected“ kliknite na „Drop“.
 4. Ak chcete importovať zálohované údaje do databázy, prejdite v rozhraní phpMyAdmin na kartu „Import“.
 5. V novom okne kliknite na tlačidlo „Prehľadávať“ a vyberte priečinok počítača, z ktorého chcete importovať záložné údaje.
 6. Nakoniec kliknutím na tlačidlo „Go“ importujte a obnovte záložné údaje do databázy webových stránok.

Vykonanie manuálnej obnovy pomocou MySQL

Ak ste oboznámení s príkazmi SQL a vytvorili ste zálohy svojich webových stránok pomocou nástroja MySQL, môžete zálohy obnoviť pomocou rovnakých.

Tu sú manuálne kroky, ktoré musíte vykonať:

 1. Rozbaľte alebo rozbaľte záložné súbory (* .tar.gz alebo * .bz2) pomocou nasledujúcich príkazov SQL:

Poznámka: Ak bola záloha databázy * .tar.gz (napríklad: blog.bak.sql.tar.gz, potom)

tar -zxvf blog.bak.sql.tar.gz

Poznámka: Ak bola záloha databázy * .bz2 (napríklad: blog.bak.sql.bz2, potom)

[Email protected]: ~ / files / blog> bzip2 -d blog.bak.sql.bz2

 1. Z nerozbalených súborov skopírujte nasledujúce dotazy SQL do vašej databázy MySQL:

[Email protected]: ~ / files / blog> mysql -h mysqlhostserver -u mysqlusername -p databasename < blog.bak.sql

Zadajte heslo: (zadajte heslo mysql)
[Email protected]: ~ / files / blog>

Vďaka tomu môžete obnoviť svoje zálohy databázy na svoju webovú stránku WordPress.

Aj keď sú obidve tieto manuálne metódy efektívne, sú užitočné iba pri obnove databázových súborov WordPress. Na obnovu ďalších súčastí programu WordPress z dostupnej zálohy musíte vykonať ďalšie manuálne kroky. Okrem toho, aby ste mohli vykonať manuálne obnovenia, mali by ste mať dostatočné technické znalosti na ich bezproblémové vykonanie vo vašom systéme a riešenie problémov, ak sa vyskytnú nejaké problémy..

Lepšou možnosťou zálohovania a obnovy pre začínajúcich alebo netechnických používateľov WordPress je automatická obnova pomocou nástroja na zálohovanie a obnovenie WordPress..

Metóda č. 2: Vykonanie automatického obnovenia pomocou doplnku

Pozrime sa, ako môžete používať BlogVault plugin na obnovenie zálohy. Vytvára a ukladá viac verzií záloh webových stránok na bezpečnom a nezávislom mieste. Počas procesu obnovy si môžete vybrať ktorúkoľvek z týchto verzií zálohy, ktoré sa majú obnoviť na vašom webe.

Vykonanie automatického obnovenia:

 1. Najprv sa prihláste a vyberte webovú stránku, ktorú chcete obnoviť.
 2. Na stránke Podrobnosti stránky, ktorá sa otvorí, kliknite na tlačidlo Obnoviť lokalitu (zobrazené nižšie)..
 3. Vaša webová stránka WordPress bude obnovená z najnovšej dostupnej zálohy.

Proces obnovy BlogVaults je zjednodušený, ale podrobný; môžete si vybrať, ktorú verziu zálohy chcete obnoviť.

Proces obnovy BlogVaults je zjednodušený, ale podrobný; môžete si vybrať, ktorú verziu zálohy chcete obnoviť.

Prípadne, ak chcete obnoviť inú verziu zálohy webovej stránky:

 1. V časti „Zálohovanie“ kliknite na tlačidlo „Zobraziť všetky zálohy“. Zobrazí sa celá história verzií zálohy pre konkrétnu webovú stránku.
 2. Kliknite na „Automatické obnovenie“ pre konkrétnu verziu zálohy, ktorú chcete obnoviť.
 3. Zadajte svoje poverenia FTP.
 4. Vyberte priečinok, v ktorom je nainštalovaný WordPress (napríklad priečinok „public_html“, ak používate ovládací panel poskytovaný webovým hostiteľom). Môžete tiež vyhľadávať priečinky, v ktorých sú uložené súbory WordPress, ako napríklad wp-admin alebo wp-content.

Vyberte priečinok, v ktorom je nainštalovaný WordPress. Zvyčajne je v priečinku „public_html“.

 1. Na nasledujúcej obrazovke musíte určiť, čo chcete obnoviť na svojej webovej stránke WordPress. Môžete si napríklad vybrať celú verziu zálohy alebo vybrané súbory alebo tabuľky.
 2. Nakoniec môžete kliknutím na tlačidlo „Pokračovať“ spustiť obnovenie verzie zálohy. Po dokončení obnovenia budete informovaní.

To je všetko. Tento proces je jednoduchý a rýchlejší ako manuálne postupy. Okrem toho to môžete vykonať sami bez akejkoľvek technickej pomoci.

Tu je niečo, čo by ste mali vedieť – Rovnako ako akýkoľvek iný súbor WordPress, aj záložné súbory môžu byť poškodené alebo poškodené. Obnovenie poškodených záložných súborov môže ďalej poškodiť vaše webové stránky. Ako tomu zabrániť?

Jednoduchým riešením je vytvoriť pracovnú stránku a otestovať zálohu, ktorú chcete obnoviť. V prípade služby BlogVault môžete použiť jej „Obnovenie testu inteligentného zálohovania“, Ktorá priamo načíta poslednú verziu zálohy na pracovnú stránku. Môžete tiež použiť pluginy ako WP Staging alebo rozmnožovacie stroj vytvoriť pracovnú stránku. Keď budete spokojní, môžete pokračovať a zlúčiť zálohu so živými webovými stránkami.

Na záver

V súčasnom online svete si človek nemôže byť príliš opatrný, pokiaľ ide o jeho webovú stránku. Zabezpečenie toho, aby bola zálohovaná, je životne dôležité pre zdravie stránky. Pôsobí ako bezpečnostná sieť proti strate údajov a minimalizuje prestoje. Čo je to záloha, ak sa nedá obnoviť?

Aby boli zálohy webových stránok užitočné v prípade akéhokoľvek zlyhania webových stránok, používatelia programu WordPress by mali mať možnosť získať a obnoviť svoje zálohy v čo najkratšom čase. Aj keď je to možné urobiť manuálne, zvyčajne ide o zložitý postup, ktorý vyžaduje čas a trpezlivosť. Dokonca aj najmenšia chyba môže vyžadovať obnovenie obnovy.

V takom prípade je najlepšie zvoliť záložný doplnok, ktorý zjednodušil proces obnovy. Automatizované nástroje poskytujú užívateľsky prívetivé procesy obnovy, ktoré je možné vykonávať rýchlejšie a bez väčších problémov.

Aký postup by ste uprednostnili? Ak to neurobíte sami, zistite, ako môžete zadať vývoj webových aplikácií.

Akshat Choudhary sa vždy spoliehal na svoju schopnosť učiť sa veci. Od začiatku činnosti BlogVault Akshat zmenil svoj vedľajší projekt na výnosný podnik, ktorý rozširuje nové výšky v indickom štarte. Akshat, ktorý je členom komunity WordPress takmer desať rokov, sa snaží pochopiť oblasti, v ktorých používatelia zápasia. Základnou vierou spoločnosti Akshat pri vytváraní akéhokoľvek produktu je zabezpečenie toho, aby koncový používateľ nepotreboval pomoc a aby im pomohol najlepším možným spôsobom, ak tak urobia. Spojte sa s Akshatom na Facebook a LinkedIn

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map