Jak zbudować stronę internetową: Przewodnik dla początkujących od A do Z.

W tym artykule pokażę niezbędne kroki w tworzeniu strony internetowej.


 1. Zarejestruj nazwę domeny
 2. Zarejestruj się na hosting
 3. Zaprojektuj swoją stronę internetową
 4. Zweryfikuj i przetestuj swoją witrynę
 5. Finetune i rozwijaj się

Stworzenie podstawowej strony internetowej jest łatwe. Sama praca nie powinna zająć więcej niż godzinę. Zrozumienie swoich wyborów i dopasowanie ich do twojej sytuacji nie jest jednak łatwym zadaniem.

Z uwagi na fakt, że niektóre kroki mogą wymagać dodatkowej wiedzy nieobjętej zakresem tego artykułu, w razie potrzeby zamieściłem linki do szczegółowych zasobów.

Dlaczego tworzysz stronę internetową?

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby najpierw zdefiniować swój cel.

Wszyscy wiemy, że witryna internetowa może być ważną częścią Twojej obecności w Internecie – jako podmiot gospodarczy lub osoba fizyczna. Dla osoby fizycznej może to być coś tak prostego jak profil podstawowy lub tak szczegółowy jak całe portfolio. W przypadku firm należy to traktować jako część zasobów i odnosić się do Twojego profilu, produktów lub rzeczy, które robisz.

Jasny cel pozwala na podjęcie lepszej decyzji na późniejszym etapie – tj. Z jakich platform korzystać, z jakich kanałów marketingowych się zaangażować itp..

Niektóre typowe powody budowy strony internetowej:

 • Sprzedawać produkty – Jeśli Twoim głównym celem jest sprzedaż produktów, Twoja witryna powinna zawierać prezentacje produktów, internetowy koszyk zakupów, bezpieczną bramę płatności, a najlepiej system sprzedaży.
 • Do wyświetlać informacje – Jeśli Twoim celem jest wyświetlanie informacji o firmie lub danych osobowych, rozważ zbudowanie prostej, jednostronicowej witryny na przystępnej platformie.
 • Aby podzielić się aktualnymi pomysłami i doświadczeniem – Blog jest zwykle najlepszy dla użytkowników, którzy lubią pisać i dzielić się swoimi pomysłami ze światem.

Powody te nie muszą się wykluczać. Na przykład możesz mieć stronę internetową, która łączy dwa lub więcej z powyższych elementów.

Niezbędne kroki do zbudowania własnej strony internetowej

Gdy już uporządkujesz cele swojej witryny, czas zacząć budować! Aby rozpocząć, musisz najpierw…

1. Zarejestruj nazwę domeny

Jaka jest nazwa domeny?

Aby założyć stronę internetową, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest nazwa domeny.

Nazwa domeny to adres identyfikujący twoją witrynę w Internecie. Niektóre przykłady to Yahoo.com, Google.com lub BuildThis.io (witryna, którą właśnie czytasz).

Gdzie zarejestrować nazwę domeny?

Aby posiadać domenę, musisz ją zarejestrować u rejestratora domen.

Rejestrator domen pomoże ci sprawdzić, czy nazwa domeny jest unikalna, zanim pozwoli ci się zarejestrować. GoDaddy i NameCheap to dwa popularne rejestratory domen. Używam ich do zarządzania moimi domenami od bardzo dawna.

Jak wybrać nazwę domeny?

Wybór nazwy domeny jest często najtrudniejszy, ponieważ musi nie tylko odzwierciedlać Twoją markę, ale nadal być łatwy, prosty i niezapomniany.

Twoja nazwa domeny musi być unikalna – nazwa nie może być własnością innej osoby lub organizacji na całym świecie. Ogólna ogólna zasada, o której należy pamiętać przy tworzeniu nazw domen, to:

 • Krótko i łatwo zapamiętaj
 • Nie używaj nazw handlowych
 • Przejdź na .com lub .net, jeśli to możliwe
 • Bądź kreatywny i używaj słów złożonych lub wymyślonych
 • Staraj się, aby słowa kluczowe były trafne

Porady praktyczne

 • Jeśli masz trudności z ustaleniem nazwy domeny, zawsze możesz użyć generatorów nazw domen do pomysłów. Niektóre z nich są bardziej popularne Wordroid i Lean Domain Search.
 • Jeśli jesteś początkującym, zalecamy udanie się do GoDaddy lub Namecheap, aby znaleźć nazwę domeny. Oba ułatwiają początkującym zakup i rejestrację nazwy domeny.

2. Zarejestruj konto hostingowe

Co to jest hosting?

Host to duży komputer (zwany także serwerem), który służy do przechowywania plików potrzebnych jako część witryny.

Pomyśl o tym jak o domu, w którym przechowywane są meble i sprzęt AGD – dom to Twój hosting i wszystko, co się dzieje w dom to treść Twojej strony. Treść witryny zasadniczo obejmuje tekst, obrazy, filmy i wszelkie inne elementy, które uważasz za konieczne.

Jakie są twoje wybory w zakresie hostingu?

Obecnie hosting jest dostępny w różnych pakietach. Tradycyjnie dostawca usług hostingowych zajmuje się wynajmowaniem serwerów tylko z podstawowym oprogramowaniem i wsparciem technicznym. Hosting witryny z tradycyjnym dostawcą usług hostingowych jest zwykle tańszy i bardziej elastyczny; ale wymaga trochę dodatkowej pracy, aby skonfigurować stronę internetową.

Obecnie firmy łączą różne usługi i pozwalają użytkownikom tworzyć, hostować i zarządzać stronami internetowymi od jednego usługodawcy. Zazwyczaj nazywamy te firmy twórcami stron internetowych lub twórcami sklepów internetowych. Hosting strony internetowej na tych „pakietach” platformy są zwykle drogie i mniej elastyczne; ale łatwo zbudujesz witrynę lub sklep internetowy.

Platforma hostingowa dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynasz – podstawowy hosting dzielony jest zwykle wystarczający. W tym celu polecam pojedynczy plan Hostinger – który pozwala hostować jedną stronę internetową w niskiej cenie, zaledwie 0,80 USD / mc.

Hosting HostingHostinger Single Plan – Hostuj jedną stronę internetową z 10 GB miejsca na dysku SSD i przepustowością 100 GB (więcej niż na początek) w cenie 0,80 USD / mc.

Platforma hostingowa dla sklepów internetowych / eCommerce

Jeśli planujesz sprzedawać produkty bezpośrednio ze swojej witryny (sklep e-commerce), powinieneś sprawdzić Shopify Basic (cena wywoławcza 29 USD / mc).

Platformy Shopify800 000 sklepów e-commerce korzysta z Shopify, w tym NBA Lakers Store i Tattly.com. Shopify Basic zaczyna się od 29 USD / mc.

Platforma hostingowa dla łatwych do wykonania stron internetowych / małych firm

Jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to prosta witryna do zaprezentowania swojego portfolio biznesowego i danych kontaktowych, może być odpowiednia opcja hostingu w pakiecie. Wix i Weebly to dwa kreatory stron, które lubię – piszemy o nich obszernie i możesz sprawdzić nasze recenzje tutaj – Recenzja Wix / Recenzja Weebly.

Wix jako opcje w pakiecieOferowany jako usługa online, Wix umożliwia pracę z edytorem wizualnym typu „przeciągnij i upuść”, aby zbudować swoją stronę internetową, nawet jeśli nie masz wiedzy o kodowaniu. Wix Unlimited Plan zaczyna się od 12,50 USD / mc.

Porady praktyczne

 • Dostępne są różne rodzaje hostingu: hosting dzielony, hosting serwerów dedykowanych oraz hosting w chmurze / VPS.
 • Jeśli jesteś małą witryną, tańsze jest dzielenie się hostingiem. Większe witryny są zalecane do korzystania z chmury lub dedykowanego hostingu.
 • Niektóre kluczowe cechy, które należy wziąć pod uwagę przed wybraniem hosta, to ich ceny, szybkość serwera i szybkość działania. Hostinger (dla początkujących), a także InMotion Hosting i SiteGround (dla większych witryn) to niektóre z popularnych nazw.
 • Rozważ skorzystanie z narzędzia do tworzenia sklepów, takiego jak Shopify lub BigCommerce, jeśli planujesz sprzedawać produkty bezpośrednio ze swojej witryny.

3. Zaprojektuj swoje strony internetowe

Po przygotowaniu nazwy domeny i hosta internetowego nadszedł czas, aby opublikować coś w Internecie. Aby zaprojektować swoje strony internetowe, możesz albo zatrudnić programistę, albo zrobić to sam.

Tutaj szczegółowo omawiamy, jak zlecić zadanie tworzenia stron internetowych. Powinieneś pominąć poniższe kroki i przejść do tej strony, jeśli planujesz zatrudnić kogoś do opracowania Twojej witryny.

Dla majsterkowiczów oto trzy proste sposoby zaprojektowania strony internetowej:

1- Edytor internetowy What-you-see-is-what-you-get (WYSIWYG)

Edytor WYSIWYG pozwala na konfigurację strony internetowej i projektowanie stron internetowych od zera bez konieczności kodowania. Działa tak jak normalny edytor tekstu – zaczynasz od szablonu lub pustej strony, a następnie tworzysz strony w witrynie. Gdy to zrobisz, wypełnisz je treścią i prześlesz cały folder do swojego hosta za pomocą programu FTP.

Aby zastosować tę metodę, najlepiej jest, jeśli masz podstawowe umiejętności HTML / CSS i ogólną wiedzę na temat działania Internetu.

Dostępnych jest kilka edytorów internetowych WYSIWYG – niektóre są bezpłatne do użytku niekomercyjnego, a inne mogą wymagać płatnej licencji. Microsoft Expression Web, Google Web Designer, BlueGriffon, i Otwórz element są dobre do sprawdzenia.

W przypadku programu FTP – FileZilla i WinSCP to dwie najlepsze bezpłatne opcje.

Microsoft Expression - edytor WYSIWYGPrzykład – oto zrzut ekranu edytora internetowego Microsoft Expression. Lista folderów (po lewej) – uporządkuj swoją witrynę za pomocą folderów. Edytor (w środku) – tutaj wpisz i sformatuj tekst. Style / Toolbox (po prawej) – Styl i projekt strony za pomocą CSS (opcjonalnie). Pamiętaj, że musisz utworzyć indeks nazw stron (.html / .htm / .php / .asp) – będzie on działał jako strona główna Twojej witryny.

Ta opcja jest możliwa tylko wtedy, gdy korzystasz z tradycyjnego hostingu (np. Hostinger). Korzystanie z edytora WYSIWYG jest elastyczne i przyjemne, jeśli lubisz uczyć się kodowania internetowego … ale nie jest to wykonalna opcja dla początkujących, którzy chcą natychmiastowej strony internetowej.

2- Korzystanie z systemu zarządzania treścią (CMS)

Obecnie większość stron internetowych jest budowana i zarządzana za pomocą CMS. CMS zapewnia wiele korzyści z punktu widzenia właściciela witryny. Są łatwe w zarządzaniu, elastyczne w projektowaniu i rozwoju oraz opłacalne (za darmo!) – trzy kluczowe zalety.

Jeśli jeszcze o tym nie słyszałeś – WordPress, stanowiący około 33% wszystkich stron internetowych, jest najpopularniejszy CMS na świecie.

Dla tych, którzy zdecydują się na konwencjonalną opcję hostingu w kroku 2, możesz zainstalować WordPress za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Instalowanie WordPress w HostingerOto jak skonfigurować WordPress na Hostinger. Zaloguj się do swojego konta Hostinger, przejdź do strony internetowej > Auto Instalator > WordPress > Ustaw hasło i nazwę strony internetowej > zainstalować.

Otrzymasz podstawową strukturę witryny po zainstalowaniu WordPress. Następnie możesz zaprojektować swoje strony internetowe za pomocą szablonu WordPress. Gotowe szablony WordPress to dostępny za darmo na WordPress.org (oficjalny katalog motywów). Możesz też kupić szablony premium od profesjonalnych programistów, takich jak Elegant Themes lub Artisan.

Disha wyjaśniła tutaj, jak utworzyć blog lub stronę internetową za pomocą WordPress. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Uwaga – nie możesz korzystać z CMS, jeśli zdecydowałeś się na platformę „Bundle” taką jak Wix lub Weebly w kroku 2.

3. Korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn / sklepów typu „przeciągnij i upuść”

Narzędzie do tworzenia witryn i sklepów typu „przeciągnij i upuść” to najłatwiejszy i najszybszy sposób na stworzenie strony internetowej.

Nie potrzebujesz żadnych umiejętności programistycznych – po prostu wybierz wstępnie zbudowany szablon, pobierz niezbędne elementy internetowe z konstruktora (tj. Formularz kontaktowy, rozwijane menu, Google Map, przyciski płatności, koszyk itp.) I w pełni funkcjonalna strona jest gotowa.

Istnieje wiele kreatorów stron internetowych rozsianych po Internecie – Wix i Weebly to dwa najbardziej popularne. Jak wspomniano powyżej, Shopify byłby doskonałym wyborem, jeśli budujesz sklep internetowy.

Demo Wix

Tworzenie i edycja strony internetowej za pomocą Wix EditorProjektowanie strony w Wix: Menu strony (po lewej) – Zarządzaj stronami, wybierz tło witryny, ustaw nawigację w witrynie, dodawaj teksty i łącza, przesyłaj obrazy itp. Tutaj; Wyrównanie (środkowy / lewy) – Ustaw i wyrównaj elementy strony tutaj; Podgląd (w prawym górnym rogu) – Zapisz, wyświetl podgląd i opublikuj swoją witrynę.

Zaprojektowanie strony internetowej na podstawie gotowych szablonów WixSzablony Wix – istnieją setki gotowych szablonów w Wix (zobacz wszystkie).

Kupuj demo

Tworzenie i edycja strony internetowej za pomocą edytora ShopifyZaprojektuj sklep internetowy z gotowym motywem w Shopify. Menu (po lewej) – Wybierz tutaj motywy i dodaj elementy sklepu (slajdy, nagłówki, obrazy, stopki itp.); Podgląd (środkowy / prawy) – wyświetl podgląd swojego sklepu tutaj.

Szablony ShopifyShopify oferuje szeroką gamę darmowych i premium motywów (patrz przykłady).

Demonstracja kreatora stron Hostgator

Kreator stron internetowych GatorKorzystanie z Gator Website Builder – Menu (po lewej) – Wybierz tutaj motywy, dodaj strony i dodaj sekcję strony; Podgląd (środkowy / prawy) – Poruszaj się między stronami na górnym pasku nawigacyjnym; zapisz, wyświetl podgląd i opublikuj swoją witrynę.

Darmowe motywy w Gator Website BuilderW pełni konfigurowalne i responsywne szablony witryn oferowane przez Hostgator Website Builder.

Porady praktyczne

 • Przeglądaj bezpłatne szablony witryn eCommerce według Shopify, BigCommerce, Wix i Weebly na jednej stronie
 • Instrukcje krok po kroku, jak stworzyć stronę internetową za pomocą Wix
 • Zobacz przykłady stron internetowych zbudowanych z Wix
 • Instrukcje krok po kroku, jak utworzyć stronę internetową za pomocą Shopify
 • Zobacz przykłady witryn zbudowanych za pomocą Shopify

4. Sprawdzanie poprawności i testowanie witryny

Gdy Twoja witryna będzie gotowa – czas sprawdzić i przetestować jej działanie w głównych przeglądarkach (Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge, IE 11 itd.), A także na różnych rozmiarach ekranu.

Możemy przeprowadzać te testy za pomocą bezpłatnych narzędzi online.

Walidacja znaczników

W3C - Sprawdź poprawność witryny po zakończeniu tworzeniaŁatwo sprawdź poprawność znaczników witryny Usługa weryfikacji znaczników W3C.

Co to jest sprawdzanie poprawności znaczników? Języki kodowania lub skrypty, takie jak HTML, PHP itd., Mają swoje własne formaty, słownictwo i składnię. Sprawdzanie poprawności znaczników to proces sprawdzania, czy witryna przestrzega tych zasad.

Test przeglądarki

Przetestuj swoją witrynę w różnych przeglądarkachPrzetestuj krzyżowo swoją witrynę pod kątem 115 różnych przeglądarek za jednym razem BrowserShots.

Test ekranu

Przetestuj swoją witrynę w różnych rozmiarach ekranuPosługiwać się Screenfly aby wyświetlić podgląd strony na monitorach, tabletach, smartfonach i innych ekranach o różnych rozmiarach.

5. Dostrajanie i rozwijanie witryny

Publikacja witryny w Internecie to pierwszy etap. Jest jeszcze wiele innych rzeczy do zrobienia, aby zapewnić sukces Twojej witryny. Oto kilka zadań na początek…

Dostosuj prędkość strony

Google wyraźnie stwierdził, że szybkość witryny jest jednym z jej czynników rankingowych. Oznacza to, że Twoja witryna może zająć wyższą pozycję, jeśli szybko się ładuje.

Ponadto – im szybciej strona się ładuje, tym bardziej zadowoleni będą użytkownicy witryny. W niezliczonych studiach przypadków i eksperymentach udowodniono, że powolne ładowanie strony internetowej pogorszy wrażenia użytkownika i wpłynie na przychody z witryny. Amazon straciłby około 1,6 miliarda dolarów przychodów, gdyby jego strona zwolniła nawet o jedną sekundę.

Jeśli twoja obecna prędkość witryny jest niska, Dowiedz się, jak to poprawić.

Popraw widoczność wyszukiwania w witrynie

Nie musisz być mistrzem optymalizacji wyszukiwarek (SEO), aby Twoja strona została zauważona. Ale niektóre podstawowe umiejętności optymalizacji wyszukiwarek są zawsze dobre.

Utwórz konto webmastera pod adresem Google Search Console aby przesłać swoją witrynę do Google i zidentyfikować wszelkie problemy z SEO. Przeprowadź podstawowe badania słów kluczowych, a następnie zoptymalizuj tytuł strony i nagłówki pod kątem podstawowych słów kluczowych. Zaimplementuj znaczniki schematu w swojej witrynie, aby wyróżniać się na stronach wyników wyszukiwania.

Aby uzyskać więcej porad dotyczących SEO, przeczytaj nasz poradnik dla manekinów SEO.

Zaimplementuj HTTPS

Odkąd Google Chrome zaczął oznaczać witryny HTTP „Niezabezpieczone”, certyfikat SSL stał się wielką sprawą. Aby mieć pewność, że twoja strona jest „zaufana” przez użytkowników – połączenie HTTPS jest koniecznością.

Dodaj niezbędne strony

Żadna z dwóch stron internetowych nigdy nie jest taka sama, ponieważ mogłyby służyć do innego celu i / lub funkcji. Istnieją jednak trzy standardowe strony, które powinna mieć każda witryna: Indeks (strona główna), Strona z informacjami i Strona z kontaktami.

Strona główna

Strona główna jest często pierwszym miejscem, do którego trafi większość odwiedzających po wylądowaniu na Twojej stronie. Twoja strona główna powinna zapewniać odpowiedni ton i prowadzić użytkowników głębiej do Twojej witryny.

Przykład strony internetowej - HausPrzykład – strona główna Haus ma przejrzyste menu nawigacyjne i stylistykę galerii (idealna do prezentacji produktów).

O stronie

About Page polega na budowaniu relacji z użytkownikami. Pozwala przedstawić się i podać szczegółowe informacje (dobrze?) Na temat Twojej witryny. Zwykle zaleca się dołączanie zdjęć osób, które są właścicielami i prowadzą witrynę.

Przykład strony internetowej - Bulldog SkincarePrzykład – strona About Bulldog Skincare wysyła uroczą i niezapomnianą wiadomość.

Strona kontaktowa

Ważne jest komunikowanie się z użytkownikami i potencjalnymi klientami. Stąd – strona kontaktowa. Uwzględnij wszystkie możliwe kanały komunikacji (profile w mediach społecznościowych, formularze kontaktowe, adres e-mail itp.), Aby upewnić się, że odwiedzający mogą się z Tobą skontaktować.

Przykład strony internetowej - SurvicatePrzykład – strona kontaktowa Survicate jest pięknie zaprojektowana z dużymi polami formularza, wyraźnym wezwaniem do działania; i zawiera wszystkie niezbędne informacje.

Zwiększ swój zasięg na platformach społecznościowych

Twoja witryna powinna również być obecna na platformach mediów społecznościowych, na których spędza większość docelowej grupy odbiorców. Dla BuildThis.io oznacza to Facebook i Twitter. W przypadku innych może to być LinkedIn, Tumblr lub Pinterest.

Oto kilka porad marketingowych w mediach społecznościowych dla początkujących.

Dodaj favicon

Czy widziałeś literę „b”W żółtym kółku, które pojawiło się po lewej stronie karty przeglądarki? Jest to znane jako „favicon”. Podobnie jak logo, favicon jest mniejszym elementem wizualnym reprezentującym stronę internetową.

Favicon to sprytna mała technika brandingu, która jest często pomijana przez właścicieli witryn. Jeśli to brzmi jak ty – skorzystaj z darmowego generatora favicon, aby Ci pomóc.

Stwórz stronę internetową FAQ

Czy możesz stworzyć własną stronę internetową za darmo??

Możesz stworzyć darmową stronę za pomocą bezpłatny hosting takich jak oferty 000Webhost lub przy użyciu bezpłatnego planu oferowanego przez niektórych twórców stron internetowych. Na przykład Wix oferuje bezpłatny plan z ograniczonymi zasobami, który jest odpowiedni dla małych, niewielkich stron internetowych.

Jak mogę stworzyć stronę internetową dla mojej firmy??

Twórcy stron internetowych to idealny sposób dla małych firm na tworzenie własnych stron internetowych bez potrzeby outsourcingu. Te opcje nie wymagają wiedzy technicznej i często oferują wstępnie zaprojektowane szablony, które mogą być przydatne > Kliknij tutaj, aby rozpocząć.

Jaki jest najlepszy kreator stron internetowych?

„Najlepszy” to subiektywny termin – to, co dla nas najlepsze, może nie być dla Ciebie odpowiednie. Pod względem popularności – Squarespace to najpopularniejszy kreator stron internetowych z 22% udziałem w rynku. Za nimi podążają GoCentral Wixa i GoDaddy’ego odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.

Czy mogę stworzyć stronę internetową w Google?

Google oferuje narzędzie do tworzenia witryn jako część swojej oferty G Suite. Ceny zaczynają się od 5,40 USD / użytkownika / miesiąc.

Jak utworzyć plik PDF ze strony internetowej?

Jeśli masz zainstalowany program Adobe Reader na komputerze, możesz utworzyć plik PDF ze strony internetowej, naciskając CTRL-P. Z menu drukowania, które zostanie otwarte, wybierz wyjście do pliku PDF, a następnie zapisz plik.

Zrób to teraz!

Teraz wiesz więcej niż wystarczająco, aby stworzyć i zbudować udaną stronę internetową. Czas wykorzystać swoją wiedzę do pracy. Zacznij teraz i przeglądaj internet!

* Tłumaczenie: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map