Jak outsourcingować prace związane z tworzeniem witryny

Być może dopiero zaczynasz swoją obecność w sieci i potrzebujesz nowej strony. A może jesteś istniejącym właścicielem witryny, który chciałby, aby Twoja witryna była lepsza. Jest wiele sytuacji, w których jestem pewien, że zastanawiałeś się nad pomysłem outsourcingu rozwoju sieci, całkowicie lub częściowo.


Zanim zaczniesz czytać dalej, muszę cię poinformować, że należę do szkoły, w której biznes powinien zawsze koncentrować się na swoich podstawowych możliwościach. Oznacza to, że jeśli twój główny dochód ma pochodzić z działań innych niż tworzenie stron internetowych, to zlecaj tworzenie stron internetowych!

Pamiętaj, że outsourcing tworzenia stron internetowych nie odciąży twoich barków, tylko niezbędne części.

Jak działa Outsourcing

Ogólnie rzecz biorąc, oto jak działa outsourcing tworzenia stron internetowych –

1- Wybierz odpowiedniego partnera outsourcingowego

2- Pierwszy kontakt i konfiguracja

3- Zaplanuj i skonfiguruj kamienie milowe

4- Sporządzanie umów

5- Rozwój i uruchomienie

Wprowadzenie: projektowanie stron internetowych a tworzenie stron internetowych

Podczas gdy wiele osób może powiedzieć, że to tylko wybieranie terminologii, projektowanie i tworzenie stron internetowych to nie to samo. Projekt dotyczy estetyki witryny – jak ładnie wygląda. Opracowanie może obejmować projektowanie witryny, ale obejmuje budowę silnika, który obsługuje witrynę.

PSD do HTML / PSD do WordPress już nie działa

Jakiś czas temu właściciele firm opisywali projektantowi, jak chcą, aby wyglądała ich strona internetowa. Projektant opracował wygląd witryny za pomocą programu Photoshop, a następnie przekazał ją programistom, którzy zamieniliby plik PSD na kod HTML.

Obecnie jest to w dużej mierze przestarzałe dzięki ogromnemu napływowi urządzeń o różnych rozmiarach ekranu. Projekt „jeden rozmiar dla wszystkich” nie jest już możliwy do wykonania, i chyba że jesteś gotów poświęcić czas i pieniądze na osobne projektowanie i rozwój dla każdego typu urządzenia – PSD na HTML nie jest już realistyczny.

PSD do HTML jest wciąż ogromnym tematem w Internecie (zobacz wyszukiwanie) – mimo że projekt „jeden rozmiar pasuje do wszystkich” nie jest już dziś możliwy do wykonania.

Wystarczy spojrzeć na przykład na WordPress i rozważyć ten fakt. Korzystanie z szablonów może zmniejszyć wiele obciążeń projektowych, a wiele z nich jest responsywnych, co oznacza, że ​​szablony dostosowują się do różnych formatów ekranu.

Nie zrozum mnie źle, nadal możesz to zrobić, w rzeczywistości możesz nawet zamienić swoje pliki PSD w szablony WordPress, ale czy warto?

Jak działa Outsourcing Web Development

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć jest to, że nawet przy outsourcingu tworzenia stron internetowych, jako przyszły właściciel witryny, nadal będziesz bardzo zaangażowany w proces tworzenia. Od wyboru odpowiedniego partnera po określenie dokładnego zakresu działań online – Twój wkład jest niezbędny, jeśli nie spodziewasz się rozczarowania tym, co okażą się Twoi programiści.

Pamiętaj: programiści WWW są tacy sami jak inni właściciele firm – są ekspertami w swojej dziedzinie. Musisz przekazać im swoją wiedzę specjalistyczną w swojej dziedzinie i pozwolić im przenieść tę wiedzę do ich projektu technicznego. Upewnij się, że wszystko jest napisane w możliwie najprostszy sposób, aby nie było miejsca na błędną interpretację.

Skarga do IndiiSieć jest pełna skarg na tworzenie stron zewnętrznych

Czego oczekiwać 

 • Opóźnienia w osi czasu projektu
 • Sugerowane zmiany w twoich projektach
 • Personel wewnętrzny będzie musiał mieć czas na kontakt z deweloperem
 • Przynajmniej niewielkie przekroczenia kosztów

Czego się nie spodziewać:

 • Treść strony internetowej
 • Wszelkie specjalne zdjęcia / filmy
 • Wyszukiwarka & Marketing mediów społecznościowych
 • Hosting i nazwa domeny

1. Wybierz odpowiedniego partnera outsourcingowego

Skoro już to zrobiliśmy, jak możesz stwierdzić, czy programista jest dla Ciebie odpowiedni? To nie jest tak proste, jak się wydaje.

Oprócz zwykłego spamu pochodzącego od książąt nigeryjskich i urzędu skarbowego z prośbą o odzyskanie milionów w jakiś sposób przypisanych mi, w ciągu ostatnich lat zacząłem otrzymywać spam również od twórców stron internetowych. Są to zazwyczaj osoby fizyczne, a spam ewoluował nawet w kierunku zimnych połączeń próbujących sprzedać swoje usługi.

Obecnie istnieją dosłownie tysiące firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych i jeszcze większa liczba niezależnych programistów. Problem polega na znalezieniu odpowiedniego do współpracy z Twoją witryną.

Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru jednego;

 • Zapytaj ich o referencje – Wszystkie firmy zajmujące się tworzeniem stron internetowych mogą stworzyć własną, przyzwoitą stronę i ją reklamować, ale dowodem jest zadowolenie klientów. Sprawdź te referencje i zanotuj ich komentarze.
 • Oceń przepływ komunikacji – Zapytaj, jak przebiega komunikacja w pracy. Kiedyś pracowałem z deweloperem, który miał bardzo wyciszone podejście – komunikowałem się z ich personelem pomocniczym, który komunikował się z personelem technicznym i oddzielnymi innymi osobami zajmującymi się rozliczeniami, reklamacjami i tak dalej. Proces był boleśnie powolny i wielokrotnie mylący.
 • Dopasuj swój budżet – Często kusi pójście z mniejszym deweloperem, który obiecuje ci księżyc i gwiazdy za grosze. Dla porównania, większa, bardziej renomowana firma może być nieufna wobec niektórych potrzebnych rzeczy – wysłuchaj obu stron realistycznie i bezstronnie, zanim podejmiesz decyzję o poziomie ryzyka, które zechcesz podjąć..

Świetne opcje pracy outsourcingowej

Platforma outsourcingowa nr 1- Kodowalna

Kodowana strona główna (odwiedź online)

Założona w 2012 r. Firma Codeable zaczęła od zatrudniania utalentowanych osób, a następnie zatrudniania ich w tych, którzy potrzebowali wsparcia na stronie ad hoc. Dzisiaj przekształciły się w jeden z najlepszych dostępnych zasobów dla osób potrzebujących umiejętności WordPress.

Uprościli system freelancerów, aby skrócić czas i wysiłek potrzebny do znalezienia odpowiednich umiejętności. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć im, czego chcesz, a pomogą ci znaleźć odpowiednie talenty i podadzą jedną cenę – popartą gwarancją.

* Uwaga – współpracujemy z Codeable i mamy tutaj wbudowany formularz wyceny. Prześlij szczegóły projektu i poproś o 1) bezpłatną wycenę oraz 2) rekomendacje dewelopera; za pomocą tego formularza. 

PROS

 • Rozsądne stawki godzinowe od 70 do 120 USD
 • Szacunkowa cena za jedną osobę pomaga skupić się na kosztach
 • Ekspert freelancerów w ponad 60 krajach
 • 28-dniowa gwarancja naprawy błędów

CONS

 • Opłatę serwisową w wysokości 17,5% dolicza się do stawek godzinowych
 • Opłaty za usługi nie podlegają zwrotowi
 • Dostępne są tylko określone umiejętności WordPress

Przejdź do Codeable

Platforma outsourcingowa # 2 Przepełnienie stosu

Stackoverflow (odwiedź plan pracy tutaj).

Jako sieć freelancerów specjalizująca się w guru kodu, Stack Overflow rozpoczął swoją działalność już w 2008 roku. Rosły one do tego stopnia, że ​​przeszły cztery rundy finansowania do kwoty 70 milionów dolarów. Dziś mogą się poszczycić siecią ponad 50 000 programistów.

To, co czyni je wyjątkowymi w przestrzeni sieci freelancerów, to ich Q&Model, który pozwala po prostu zadawać pytania i uczestniczyć w dzieleniu się wiedzą. Witryna jest punktem gromadzenia dla wykwalifikowanych programistów, którzy chętnie uczestniczą w Q&Sesje.

PROS

 • Bez dodatkowych opłat – płać tylko tyle, ile pobiera freelancer
 • Duży dysk społecznościowy Q&Baza danych
 • Umożliwia publikowanie ofert pracy

CONS

 • Tradycyjna struktura list pracy w celu znalezienia freelancerów

Przejdź do StackOverflow

Platforma outsourcingu # 3 – Fiverr

Fiverr talenty w programowaniu i technologii (odwiedź online).

Fiverr to kolejny zasób, który pozwala przeglądać pule freelancerów pod kątem wszystkiego, od tworzenia treści po wsparcie w mediach społecznościowych. Pozwalają freelancerom tworzyć oferty, które następnie możesz wybrać. Alternatywnie możesz stworzyć ofertę pracy (opublikować „prośbę”), której potrzebujesz, i pozwolić freiverowi Fiverr na licytowanie jej.

Za każdą transakcję Fiverr zastosuje obniżkę w postaci opłaty, która zostanie naliczona do ostatecznej ceny. Opłata zależy od wartości transakcji. Ze względu na system reputacji freelancerzy Fiverr mogą być agresywni w próbach spełnienia wymagań stanowiska.

PROS

 • Dostępny szeroki zakres rodzajów umiejętności i poziomów
 • Przeglądanie pracy może być źródłem pomysłów na to, czego potrzebujesz
 • Fiverr wstrzymuje płatności, dopóki nie powiesz, że jesteś zadowolony z wykonanej pracy

CONS

 • Istnienie niektórych nieaktualnych wpisów
 • Szeroki zakres nieuregulowanych cen
 • Niektórzy sprzedawcy mogą być niewykwalifikowani

Idź do Fiverr

Platforma outsourcingowa # 4 – Toptal

Strona główna Toptal (odwiedź online)

Uznanie sławy tej sieci polega na tym, że pomaga ona zlecić pracę zewnętrznym śmietankom niezależnych twórców stron internetowych. Udało im się zgromadzić talenty obejmujące każdą umiejętność, jakiej może potrzebować strona internetowa, nawet projektanci.

Niezależnie od tego, czy szukasz ogólnych programistów, czy tych, którzy mają określone obszary umiejętności, takie jak Node.js lub silnik Unity, prawdopodobnie znajdziesz tutaj pomoc.

PROS

 • Duże źródło bardzo utalentowanych programistów i projektantów
 • Przeznaczony dla wszystkich rozmiarów firm
 • Wstępnie sprawdza freelancerów na wielu poziomach – umiejętności, języka, etyki pracy i innych
 • Bezpłatny okres próbny ze wszystkimi freelancerami

CONS

 • Może stać się drogi przy stawkach godzinowych od 60 do 210 USD
 • Do przeglądania talentów wymagana jest rejestracja

Idź do Toptal

Platforma outsourcingowa # 5 Gun.io

Strona internetowa Gun.io (odwiedź online)

Gun.io stara się przełamać tradycyjny bolesny proces wdrażania umiejętności, wnosząc swoje umiejętności do procesu rekrutacji na własny rachunek. Gromadzą wysoce doświadczone talenty (tutaj nie są nowicjusze), którzy są gotowi do pracy na podstawie umowy, i sprawdzają je, a następnie pomagają znaleźć odpowiednie dopasowanie zarówno dla freelancerów, jak i dla ciebie.

Nie mają list freelancerów, z którymi można się rozwijać, ale współpracują z tymi, którzy chcą zatrudnić bezpośrednio. Jedno wezwanie, aby pomóc im w misji wyjaśniającej, doprowadzi do znalezienia właściwej osoby do pracy.

PROS

 • Tylko doświadczeni freelancerzy
 • Weryfikowani i oceniani kandydaci
 • Nie musisz przeglądać list, aby znaleźć to, czego szukasz
 • Mecz talentów w ciągu 48 godzin

CONS

 • Koszt skalowany do długości wynajmu – krótkie zatrudnienie może być kosztowne

Idź do Gun.io

Platforma outsourcingowa # 6- Upwork

Upwork strona główna (odwiedź online)

Upwork to bardziej wielo-mixowa witryna freelancerów, a nie specjalista od guru tworzenia stron internetowych. Oferują wszystko, od tworzenia stron internetowych po księgowość, specjalizując się w zdalnych pracownikach, którzy są dostępni z dowolnego miejsca na świecie.

Jego sposób działania przypomina tradycyjny format list ofert pracy, w którym talenty wszelkiego rodzaju są gromadzone, a następnie dzielone na kategorie, które można znaleźć. Oprócz freelancerów wymieniane są tutaj również agencje, co daje również poszukiwaczom talentów dodatkową opcję.

PROS

 • Dostępne poziomy umiejętności
 • Dostępny szeroki zakres umiejętności

CONS

 • Do przeglądania freelancerów wymagana jest rejestracja
 • To, co widzisz, jest ograniczone pakietem rejestracji (cena od bezpłatnej do 499 USD miesięcznie)
 • Do 13% narzutu na opłaty manipulacyjne

Idź do Upwork

2. Wiedz, czego chcesz (i mów jasno)

Chodzi mi o to, że musisz mieć wizję swojej witryny. Jakie masz zamiary? Czy chcesz, aby Twoja witryna była po prostu informacyjna i wspierała Twoje główne miejsce prowadzenia działalności, czy może chcesz wykorzystać ją jako wirtualne rozszerzenie działalności??

Istnieją tutaj kluczowe różnice w zakresie, o których powinien wiedzieć programista.

Gdy już zdecydujesz, co powinno znajdować się w Twojej witrynie, upewnij się, że przekazujesz jego informacje do programisty. Choć wygląd jest ważny, nie daj się ponieść emocjom i skoncentruj się nadmiernie na projektowaniu witryny.

Przykłady: szkielet i szkice cyfrowe, których używamy przy ponownym opracowywaniu tej witryny w 2018 roku. Nagrania wideo, czaty, obrazy i szkice ręczne zostały użyte do wyraźnej komunikacji.

3. Ustal kamienie milowe projektu

Współpracuj z programistą, aby opracować harmonogram, który będzie akceptowalny dla obu stron. Na każdym etapie powinien istnieć punkt oceny, aby upewnić się, że możesz odwołać przerwę na wypadek, gdybyś poczuł, że coś nie idzie tak, jak powinno..

Oś czasu daje również lepszy obraz tego, kiedy będzie dostępny końcowy produkt (strona internetowa), dzięki czemu będziesz mógł zaplanować działania wspierające, takie jak miękki start, niektóre promocje lub inne działania marketingowe w pobliżu daty premiery.

Standardowe kamienie milowe rozwoju witryny. Każdy projekt projektowania stron internetowych jest wyjątkowy, ale jest to dobra informacja dla użytkowników, którzy ustalają kamienie milowe projektu po raz pierwszy (źródło).

4. Przygotuj umowę

Do tej pory prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że Twoja witryna może być nieocenionym narzędziem, na którym możesz budować jeszcze więcej działań biznesowych. Z tego powodu będziesz zaangażowany w to na wiele sposobów. Zawarcie umowy chroni zarówno Twoją inwestycję, jak i interesy programisty.

Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na outsourcing na rzecz osoby trzeciej, powiedzmy w Indiach, musisz także dowiedzieć się, jak wykonalna jest każda umowa z nimi zawarta.

5. Zbuduj dobre relacje z programistą

Gdy masz już swoją stronę internetową, zwykle normą jest, że czasami niektóre rzeczy mogą pójść nie tak. Utrzymywanie dobrych relacji z deweloperem pomoże zapewnić, że wszelkie błędy i inne problemy zostaną szybko rozwiązane.

Ponadto opiera się na zaufaniu i daje dobrą opcję na wypadek, gdybyś kiedykolwiek zdecydował się dodać „fazę 2” do swojej witryny. Faceci, którzy go zbudowali, zwykle będą mogli go rozwinąć na krótszej osi czasu i przy mniejszych zasobach.

Historia sukcesu: Credo

Źródło: Przedsiębiorca zwiększa skalę działalności poprzez outsourcing

Jako konsultant marketingowy w Kredo, John miał trudności z samodzielnym konkurowaniem z innymi firmami, które dawały klientom pewność, że są „duże”. Istniały ograniczenia tego, ile mógł osiągnąć każdego dnia na własną rękę i postanowił zlecić pracę programistom WordPress.

Dzięki stosunkom roboczym John osiągnął punkt, w którym nie odczuwał już stresu związanego z problemami rozwojowymi w swojej pracy doradczej i jest w stanie skoncentrować się na swoich głównych celach biznesowych.

Unikaj tych 5 błędów podczas outsourcingu

 1. Wybór niewłaściwego partnera
 2. Ustal nierealistyczny budżet
 3. Brak jasno określonych kluczowych celów
 4. Będąc zbyt „oderwanym” w procesie rozwoju
 5. Brak budowania planu marketingowego wokół witryny

Wniosek: czy outsourcing jest odpowiedni dla Ciebie?

Każda firma jest inna, zarówno pod względem tego, co robi, jak i tego, na czym ona polega. Jeśli zastanawiasz się, czy outsourcing jest właściwym wyborem dla Ciebie, prawdopodobnie tak jest. To, na co powinieneś spojrzeć, to wiele z tego, co omówiłem w tym artykule.

Nie zrozumcie mnie źle – ścieżka outsourcingu nie jest pokryta różami i zawiera więcej niż sprawiedliwy udział cierni. Jednak pod koniec dnia, jeśli zostanie to zrobione właściwie, zyskasz niezwykle profesjonalny zasób do swojej podstawowej działalności biznesowej.

Kluczowa różnica między outsourcingiem lub nie polega na kilku podstawach. Jeśli outsourcingujesz, zamiast koncentrować się na kompetencjach technicznych, których już nigdy nie będziesz potrzebować, zamiast tego skorzystaj z innych dobrych cech zarządzania – komunikacji i planowania projektu.

Będą działać dobrze na Twoją korzyść, bez względu na to, w jakiej linii biznesowej jesteś, nawet po zakończeniu projektu rozwoju sieci.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map