Rishikimi BoldGrid

Vlerësimet e BoldGrid & Përmbledhje Rishikimi


Emri: BoldGrid

Përshkrim: BoldGrid është një koleksion mjetesh që mund të përdorni për të thjeshtuar procesin e ndërtimit të faqes në internet. Duke punuar pa probleme së bashku, ajo sjell një përvojë ndërtuese tërheqëse dhe tërheqëse për përdoruesit e WordPress.

Sistemi Operativ: Web-bazuar

Kategoria e Aplikimit: Ndërtuesi i faqes në internet, Ndërtuesi i dyqaneve në internet, Zgjidhja e e-Tregtisë

 • Lehtësinë e përdorimit

 • templates & Designs

 • Funksione & lakueshmëri

 • Vlera e parase

 • Ndihma për klientët

i përgjithshëm

3.7

përmbledhje

BoldGrid ju ofron një përvojë të re për të krijuar një faqe WordPress. Për shkak se BoldGrid është ndërtuar në majë të WordPress, ju keni kontrollin e plotë mbi faqen tuaj, e cila përfshin të dhënat dhe skedarët burimorë. Edhe pse BoldGrid nuk është zgjidhja e gardianit si shumica e krijuesve të faqeve të internetit, të mirat i tejkalojnë të këqijat dhe do të ishte zgjidhja për ata që kërkojnë një mënyrë më të thjeshtë për të ndërtuar një faqe WordPress.

Mëso më shumë

 • Vështrim i përgjithshëm i BoldGrid
 • Temat dhe shtesat BoldGrid
 • Pritja për BoldGrid
 • Planet e para-instaluara të BoldGrid

rekuizitë

 • Krijoni një faqe WordPress pa kodim
 • Kontroll 100% i faqes suaj të internetit
 • Karakteristika të plota pritëse për të mbështetur faqen tuaj
 • Kthejeni faqen tuaj te internetit në tregti elektronike pa pagesë
 • Opsione për rritjen e faqes në internet

Cons

 • Jo zgjidhja e gardianit si ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit
 • Duhet të njiheni me WordPress
 • Përgjegjës për detyrat e menaxhimit të sitit
 • Mësoni më shumë rreth BoldGrid
 • Shihni planet dhe çmimet e BoldGrid

{
"@kontekst": "http://schema.org",
"@type": "rishikim",
"itemReviewed":
"@type": "SoftwareApplication",
"emër": "BoldGrid",
"përshkrim": "BoldGrid është një koleksion mjetesh që mund të përdorni për të thjeshtuar procesin e ndërtimit të faqes në internet. Duke punuar pa probleme së bashku, ajo sjell një përvojë ndërtuese tërheqëse dhe tërheqëse për përdoruesit e WordPress.",
"imazh": "//buildthis-22a6.kxcdn.com/wp-content/uploads/boldgrid-home-review.jpg",
"operatingSystem": "Web-bazuar",
"applicationCategory": "Ndërtuesi i faqes në internet, Ndërtuesi i dyqaneve në internet, Zgjidhja e e-Tregtisë"
},
"reviewRating":
"@type": "vlerësim",
"ratingValue": 3.70000000000000017763568394002504646778106689453125,
"bestRating": 5,
"worstRating": 0
},
"autor":
"@type": "person",
"emër": "Jason Chow"
},
"reviewBody": "BoldGrid ju ofron një përvojë të re për të krijuar një faqe WordPress. Për shkak se BoldGrid është ndërtuar në majë të WordPress, ju keni kontrollin e plotë mbi faqen tuaj, e cila përfshin të dhënat dhe skedarët burimorë. Edhe pse BoldGrid nuk është zgjidhja e gardianit si shumica e krijuesve të faqeve të internetit, të mirat i tejkalojnë të këqijat dhe do të ishte zgjidhja për ata që kërkojnë një mënyrë më të thjeshtë për të ndërtuar një faqe WordPress. \ R \ n \ r \ nMëso më shumë\ R \ n

  \ r \ n \ t
 • Vështrim i përgjithshëm i BoldGrid
 • \ r \ n \ t

 • Temat dhe shtesat BoldGrid
 • \ r \ n \ t

 • Pritja për BoldGrid
 • \ r \ n \ t

 • Planet e para-instaluara të BoldGrid
 • \ R \ n

"
}

BoldGrid është një krijues i faqeve në internet që punon në krye të WordPress.

BoldGrid e bën tërë procesin e projektimit në internet shumë më të thjeshtë me WordPress. Ajo anashkalon kurbën e të mësuarit të WordPress me karakteristika si redaktori drag-and-drop, seksioni i parafabrikuar i faqeve Gridblocks dhe temat e përgjegjshme. Në të njëjtën kohë, ai mbetet i arritshëm për të gjitha shtojcat dhe funksionalitetin e WordPress.

WordPress – Një platformë CMS që fuqizon pothuajse 32% të Internetit (afërsisht 60 milion faqet e internetit në të gjithë botën).

Këtu keni një video prezantuese për BoldGrid

Pra, le të zbulojmë se çfarë mund të bëjë BoldGrid për të krijuar një faqe në internet të shkëlqyeshme dhe si ju ndihmon në biznesin tuaj.

Si Ndihmoni BoldGrid me WordPress të rritet në faqen tuaj të internetit

1. Ju mund të krijoni një uebfaqe të WordPress shpejt – Shumë më shpejt

Nëse e krahasoni me mënyrën konvencionale, tani mund të bëni një faqe të bukur në WordPress është vetëm 3 hapa.

Zgjedhja e një modeli të përshtatshëm për biznesin tuaj është hapi i parë. Tjetra, ju duhet të personalizoni në faqet e faqeve të ndryshme si emrin e biznesit, ngjyrat, menutë dhe paraqitjen e përmbajtjes. Ju jeni gati për të shkuar. Tani mund të filloni të shtoni përmbajtjen dhe fotot tuaja në faqet tuaja.

paraqitja e guximshmeBërja e një faqe në internet me BoldGrid.

2. Ju keni kontroll të plotë në faqen tuaj të internetit – 100%

Shumica e ndërtuesve të faqes në internet do të kufizojnë qasjen tuaj, siç është marrja e kodit burimor.

Nëse jeni duke përdorur BoldGrid, nuk do të keni probleme të tilla. Do të keni 100% kontroll të faqes tuaj të internetit. Ju do të merrni qasje në kodin burimor themelor pa kufizime. Shtë e rëndësishme kur faqja juaj e internetit ka lulëzuar që ju duhet të punoni në kodim.

3. Karakteristika të pakufizuara për të zgjeruar faqen tuaj të internetit

BoldGrid ofron një gamë të shtojcave që e bëjnë ndërtimin e faqeve në internet një përvojë të mrekullueshme.

Të gjitha shtojcat janë falas dhe mund t’i shkarkoni nga faqja e tyre zyrtare e internetit. Përveç kësaj, ju mund të zgjeroni funksionalitetin tuaj të internetit me shtojcat nga WordPress Directory. Ka mbi 52K plugins në dispozicion për ju për të shkarkuar.

4 Karakteristika të plota pritëse për të mbështetur faqen tuaj të internetit

Kur vendosët të përdorni BoldGrid, duhet të merrni vetë një host në internet. Si i tillë, ju do të merrni gjithashtu tiparet e plota të hostimit për të mbështetur faqen tuaj të internetit.

Për shembull, InMotion Hosting – Kompania zyrtare e pritjes për BoldGrid, vjen me një gamë të gjerë karakteristikash që ju sjellin dobi. Uebfaqja juaj do të presë me disqe SSD me shpejtësi të lartë me mbështetje 24/7 U.S. Për tu siguruar që uebfaqja juaj po funksionon mirë, InMotion Hosting po përdor pajisje të klasës së biznesit.

Për më tepër, ju mund të bisedoni me ekspertin BoldGrid kur ndesheni me çështje.

Karakteristikat e hostimit BoldGridKarakteristikat e plota të hostimit të BoldGrid.

5. Kthejeni faqen tuaj te internetit në tregti elektronike

Kur keni nevojë për një faqe në internet eCommerce, është e lehtë ta bëni atë edhe me BoldGrid.

Ju mund të shkarkoni dhe instaloni plugin WooCommerce nga faqja e internetit e tyre. WooCommerce + BoldGrid do të trajtojë gjithçka, nga ndërtimi i një dyqani përpara për të pranuar pagesa. Ai gjithashtu është në gjendje të menaxhojë kuponin tuaj të zbritjes dhe inventarin. Nëse keni nevojë për diçka ekstra, ka shtesë dhe premium shtesë për t’ju përshtatur nevojave të biznesit tuaj.

BoldGrid WoocommerceDuke e kthyer faqen tuaj në dyqan WooCommerce.

Filloni me BoldGrid

Temat BoldGrid

BoldGrid ka mbi 200+ tema dhe kombinime të kategorive.

Për shembull, është e lehtë të krijoni dhe stiloni galeritë e imazheve në faqet tuaja me “Temat e Fotografisë”. Ju mund të nënvizoni rekomandimet e klientit dhe të tregoni punën tuaj me pak përpjekje.

“Temat e restorantit” do t’ju lejojnë të krijoni ose ngarkoni me lehtësi menunë tuaj. Vizitorët tuaj mund të shikojnë në vitrinën e shkëlqyeshme të zgjedhjes suaj të menusë.

Temat BoldGridTemat BoldGrid.

Të gjitha temat e BoldGrid janë 100% të përgjegjshme për celular. Ato janë krijuar për të punuar me shfletues dhe pajisje të ndryshme. Me shumë mundësi do të shihni se numri i temave BoldGrid zgjerohet masivisht. Ndërsa ata kanë qenë duke punuar me Envato.

Zgjatjet BoldGrid

BoldGrid ka disa shtesa (shtesa) që funksionojnë mirë me platformën WordPress. Më poshtë janë disa nga ato kryesore,

 • Shtojca e redaktuesit të faqes dhe postit

  Kjo ju lejon të tërhiqni dhe lëshoni tekst, rreshta dhe kolona pa kode të shkurtra. Ju madje mund të madhësoni imazhet në fluturim. Seksionet e para-ndërtuara të faqeve janë blloqe të rrjetit dhe ju mund t’i ndryshoni menjëherë.

 • Plugin SEO

  Ajo analizon përmbajtjen e faqes tuaj në kohë reale. Ai është në gjendje të bëjë rekomandime për t’ju ndihmuar në praktikën më të mirë të SEO. Të tilla si titujt e faqeve të densitetit të fjalëve, përshkrime, etj

 • Shtojca e galerisë së imazheve

  Ju mund të rregulloni galerinë tuaj në WordPress, në mënyrë që të përfaqësojë më së miri përmbajtjen tuaj. Ajo gjithashtu lidhet me bibliotekat e imazheve për t’ju dhënë mundësinë e hyrjes në sasinë e pafund të imazheve falas dhe premium.

 • Shtojcë rezervë

  Kjo është një zgjidhje e automatizuar rezervë e siguruar nga BoldGrid. Kjo ju lejon të planifikoni rezervën tuaj me disa klikime. Me kopjen rezervë, ju mund të migroni dhe rivendosni në një mjedis të ri WordPress.

Shtojcat BoldGridShtojca BoldGrid.

Nëse nuk mund të gjeni shtojcën që ju nevojitet nga faqja e internetit e tyre. Gjithmonë mund të merrni shtojcën shtesë nga drejtoria e shtojcave të WordPress. Ka mbi 52K shtesa që mund të zgjidhni për faqen tuaj të internetit në WordPress.

Shtojcat e WordPressDrejtoria e pluginave të WordPress.

BoldGrid Hosting

Me BoldGrid, faqja juaj e internetit do të marrë mbështetjen e plotë nga një kompani zyrtare pritëse. Kompania pritëse do t’ju këshillojë për instalimin, azhurnimet për mbështetjen e teknologjisë.

Merrni Hosting për InMotion, për shembull, do të shijoni hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe shkallë transferimi mujor të pakufizuar. Gjithashtu ju ofron SSD me shpejtësi të lartë me mbështetje 24/7.

Për më tepër, nëse nuk jeni të kënaqur me BoldGrid, InMotion Hosting ju ofron një garanci të kthimit të parave 90-ditore.

Shikoni tabelën e Pritjes BoldGrid më poshtë,

BoldGrid Hosting
Mbështetje e plotë
1-Klikoni në Instalim
i pajtueshëm
Zbulo me shume
A2 HostingpopoVizitoni në internet
Qendër për Web HostingpopopoVizitoni në internet
Pritja për lëvizjepopopoVizitoni në internet

Përveç InMotion Hosting, BoldGrid gjithashtu punon mirë me kompani të tjera të njohura pritëse. Të tilla si shpërndarës A2 dhe Shtëpi Web Hosting.

Planet e hostimit të lëvizjeve me Paraprakisht të instaluar BoldGrid

Këtu keni tabelën e çmimeve dhe veçoritë e shërbimit të hostimit InMotion me BoldGrid të parainstaluar.

Planet e lëvizjes
Nisja
pushtet
pro
Çmimeve$ 2.95 / mo$ 4.49 / mo$ 7.49 / mo
Domain falaspopopo
ruajtjei pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Bandwidthi pakufizuari pakufizuari pakufizuar
Email i sigurtë Spampopopo
Rezervime të të dhënavefalasfalasfalas
Certifikatë falas SSLpërfshirapërfshirapërfshira
Zonat me shpejtësi maksimaleenabledenabledenabled
Domainet e parkuar626i pakufizuar
Nënfushat25100i pakufizuar
Mbështetje Pro SLAjojopo
Të përshtatshme përThemelore dhe personaleBiznes i vogëlPërparimi dhe
biznesi në rritje

Nëse tashmë keni një host të uebit, mund ta shkarkoni dhe përdorni BoldGrid falas. Sidoqoftë, duhet të bëni cilësimet me dorë.

Aktgjykimi ynë

BoldGrid është një zgjerim i shkëlqyeshëm në WordPress. Për atë që synon, BoldGrid bën një punë të shkëlqyeshme.

Ju mund ta gjeni BoldGrid të ndryshëm nga krijuesit e faqeve të internetit të tilla si Wix dhe Weebly. Nëse jeni duke përdorur Wix ose Weebly, nuk po keni 100% kontroll mbi faqen tuaj te internetit. Vetëm për shkak se ju keni një faqe në Facebook, nuk do të thotë që ju mund të modifikoni asgjë në atë faqe. Shtë i njëjti koncept.

Sa i përket mjeteve WordPress, BoldGrid i bën gjërat shumë të thjeshta. Bërja e një faqe në internet me BoldGrid është mjaft e thjeshtë. Nëse jeni dashnorë të DIY dhe dëshironi të keni kontroll të plotë mbi biznesin tuaj (uebfaqen), BoldGrid është zgjedhja e duhur për ju.

Vizitoni BoldGrid.com

Zbulimi i FTC

BuildThis.io fiton komision nga referimi i vizitorëve tek produktet, shërbimet dhe programet përmes partneritetit të bashkëpunëtorëve.

Faqja jonë përqendrohet në ndihmën e bizneseve të vogla dhe individëve që duan të ndërtojnë gjëra të mrekullueshme në internet. Na përkrahni duke bërë një blerje përmes lidhjeve tona të bashkëpunimit, në mënyrë që të vazhdojmë të prodhojmë udhëzues falas, të dobishëm si ky.

Alternativa BoldGrid

Po kërkoni një alternative? Këtu janë të tjerë krijues të njohur të faqeve në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map