Planet më të mira falas për ndërtuesin e faqes në internet (2020)

Nëse do të donit të krijonit një faqe në internet 10 vjet më parë, do të kishte qenë vërtet e vështirë.


Sa e vështirë?

Epo, ose duhet të mësoni se si të kodoni dhe t’i bëni të gjitha vetë ose paguani mijëra dollarë për të punësuar një profesionist për t’ju bërë një faqe interneti të mirë.

Por me revolucionin në zhvillimin e faqes së internetit, krijimi i një uebsajti në kërkim profesional për biznesin tuaj në internet nuk ka qenë kurrë më i lehtë. Në fakt, madje mund të ndërtoni një faqe në internet falas me një numër të krijuesve të faqeve të internetit falas.

Tingëllon si një marrëveshje e jashtëzakonshme?

Kjo sepse është! Ndërtuesit e faqeve të lira janë të shkëlqyeshme sepse ato ju lejojnë të provoni gjërat (dhe të filloni të ndërtoni një sit) pa shpenzuar asnjë monedhë.

Në këtë artikull, ne do të kalojmë nëpër disa prej krijuesve të njohur falas të faqes në internet, në mënyrë që të mund të bëni zgjedhje më të mira, më të sigurt për krijimin e uebit – zgjedhje për të cilat (me shumë mundësi) nuk do të pendoheni!

Shpalosja e FTC: BuildThis merr tarifa referimi nga mjetet e listuara në këtë uebfaqe. Por, opinionet bazohen në përvojën tonë dhe jo në sa paguajnë ato. Ne përqëndrohemi të ndihmojmë bizneset e vogla dhe individët për të krijuar faqe interneti si biznes. Ju lutemi mbështesni punën tonë dhe mësoni më shumë në zbulimin tonë të fituar.

Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet

Për të filluar gjërat, ne kemi mbledhur 6 ndërtues të faqeve të internetit që mund t’i përdorni tani dhe për të ndërtuar një faqe interneti (!) Falas.

Plus, ne rendisim edhe veçoritë që janë përfshirë në planet e tyre falas, në mënyrë që të dini se çfarë po merrni:

1. Weebly

Fuqitë Weebly më shumë se 40 milion faqe interneti në të gjithë botën. Faqet e ndërtuara në planet e Weebly falas marrin deri në 500MB depozitë dhe ruhen përgjithmonë në serverët Weebly.

Kjo do të thotë që, nëse nuk ndodh diçka katastrofike me Weebly, faqja juaj e internetit falas do të jetë gjithmonë e disponueshme në serverët e tyre.

What’sfarë është në planin falas:

 • Falas përherë në internet
 • Faqe të shumta
 • Aftësia për të përdorur sistemin e tyre të tërheqjes dhe rënies
 • 500MB ruajtje
 • Një nënfushë për faqen tuaj të internetit, d.m.th .: yourwebsitename.weebly.com
 • SEO falas, kapja e plumbit dhe mbështetja
 • Shfaqjet e reklamave në futboll

Per te filluar:

 • Vizitoni faqen e internetit: Weebly.com
 • Mësoni më shumë: Rishikim Weebly

Ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internet nga WeeblyMund të ndërtoni faqe interneti ose dyqane online në Weebly.

2. Wix

Një nga ndërtuesit më të mirë të faqeve të internetit në treg, Wix është padyshim një ndërtues i faqeve falas të klasit të lartë me bibliotekën e tij të madhe të veçorive që vazhdojnë të shtohen mbi një bazë të qëndrueshme.

Ju mund të filloni të ndërtoni faqen tuaj të internetit nga e para ose të përdorni mjetin e tij të dizajnit artificial të inteligjencës (Wix ADI) për të krijuar një faqe në internet që shikon mahnitëse.

What’sfarë është në planin falas:

 • Falas përherë në internet
 • Faqet e pakufizuara
 • 500 MB memorje
 • Gjerësia e bandës 1 GB / mo
 • Adresa juaj e internetit, d.m.th .: username.wixsite.com/sitename
 • Qendra njohuri të gjera për përdoruesit
 • Reklamë në këndin e sipërm dhe në këmbë

Per te filluar:

 • Vizitoni faqen e internetit: Wix.com
 • Mësoni më shumë: Rishikim Wix

Wix - ndërtuesi më i mirë falas i faqes në internetMë shumë se 90 milion njerëz në 180 vende janë duke ndërtuar faqet e tyre të internetit duke përdorur Wix.

3. ikuditërisht

Uditërisht është një perlë e fshehur në mesin e të gjithë krijuesve të faqeve të internetit dhe rekomandohet shumë nga askush tjetër përveç Seth Godin. Kur Seth Godin rekomandon një faqe në internet, ju e dini që është mirë!

Nëse doni një faqe në internet me një faqe për markën tuaj, biznesin, apo edhe për veten tuaj, Struditërisht është një zgjedhje e shkëlqyeshme.

What’sfarë është në planin falas:

 • Falas përherë në internet
 • Faqet e pakufizuara falas
 • Gjerësia e bandës 5 GB / mo
 • Një nënfushë për faqen tuaj të internetit, d.m.th .: yourwebsitename.strikingly.com
 • 1 produkt për dyqan
 • Mbështetje 24/7
 • Shfaq reklamën

Per te filluar:

 • Vizitoni faqen e internetit: Strikingly.com
 • Mësoni më shumë: Rishikoni në mënyrë të habitshme

Ndërtues i faqes në internet falasMe Mrekullueshëm, ju mund të ndërtoni faqe interneti në modë me një faqe në asnjë kohë.

4. WebStart

WebStarts përdor një dizajn unik të pamjes së rrjetit i cili ndihmon për të mbajtur gjithçka të organizuar dhe të pastër kur hartoni një faqe në internet.

Ndërtuesi i faqes siguron një listë të elementeve të përmbajtjes që mund të përdoren në një model të paracaktuar dhe megjithë një faqe fillestare pak të vjetëruar, WebStarts ofron një ton të modeleve të modeleve që janë në të vërtetë të mira.

What’sfarë është në planin falas:

 • Falas përherë në internet
 • Faqet e pakufizuara në dispozicion
 • Qasje e plotë në shabllone
 • 1 GB ruajtje në re
 • Gjerësia e bandës 1 GB / mo
 • Një nënfushë për faqen tuaj të internetit, d.m.th .: yourwebsitename.webstarts.com
 • Shfaqjet e reklamave në të gjitha faqet

Per te filluar:

 • Vizitoni faqen e internetit: Webstarts.com
 • Mësoni më shumë: Rishikim në WebStarts

prodhuesi më i mirë falas i faqes në internetWebStarts pret dhe fuqitë e më shumë se 3.8 milion faqet e internetit të drejtpërdrejta.

5. Sajti

Sitey është një nga ndërtuesit më të rinj dhe më të shpejtë në internet në treg. Ndërfaqja e tyre është çuditërisht e lehtë për tu trajtuar dhe është super fleksibël.

Ju mund të ndërtoni një uebfaqe pune me planin e tyre falas, i cili ka të gjitha tiparet themelore që ju nevojiten për të filluar.

What’sfarë është në planin falas:

 • Falas përherë në internet
 • Deri në 5 faqe
 • 500 MB memorje
 • Gjerësia e bandës 1 GB / mo
 • Qasje e plotë në shabllone dhe bibliotekë imazhi
 • Një nënfushë për faqen tuaj të internetit, d.m.th .: yourwebsitename.sitey.com
 • Mbështetje e qendrës së njohurive
 • Shfaqjet e reklamave

Per te filluar:

 • Vizitoni faqen e internetit: sitey.com
 • Mësoni më shumë: Rishikimi i sitit

ndërtues i faqes së lartë falasSitey është një mjet për krijimin e blogjeve, krijimin e faqeve të internetit dhe platformën e marketingut të mbështjellë në një të tillë.

6. Krijuesi

Krijuesi IM është një ndërtues i lehtë për t’u përdorur në internet që nuk kërkon përvojë të kodimit. Platforma intuitive ju lejon të mblidhni blloqe ndërtimi të ndryshme (forma, header, harta, etj.), Të zgjidhni midis shumëllojshmërisë së modeleve për secilin bllok, dhe pastaj të modifikoni sitin tërësisht në shijen tuaj.

Kjo qasje unike u siguron përdoruesve rrugën më të shpejtë për të botuar një uebsajt të shkëlqyeshëm, i cili është i përgjegjshëm për celular dhe miqësor me SEO. Nga atje ju mund të ndërtoni mbi të dhe të optimizoni dëshirën e zemrës suaj.

What’sfarë është në planin falas:

 • Reklama falas
 • Faqet e pakufizuara
 • Qasja në të gjitha shabllonet
 • Site me përgjegjësi celulare
 • Magazinim 2 GB
 • Gjerësia e bandës 50 MB / ditë
 • Blog, Vegla Pop Up, Mbështetje dhe më shumë

Per te filluar:

 • Vizitoni faqen e internetit: IMCreator.com

ndërtuesit e internetit falasIMCreator – një ndërtues faqesh në internet i krijuar nga krijuesit për krijuesit

Krahasimet kryesore të ndërtuesve të faqeve falas

Kështu që, cili krijues falas i faqes në internet është më i miri për ju? Le të hedhim një vështrim në tabelën më poshtë, e cila ju tregon krahasimin krah për krah të 6 krijuesve të faqes në internet:

Ndërtues i faqes në internet
ruajtje
Bandwidth
Faqet
Plani fillestar
Lexo më shumë
Weebly500 MBNAi pakufizuar$ 8 / morishikim
Wix500 MB1 GB / hënëi pakufizuar$ 4.50 / morishikim
habitshmeNA5 GB / hënë1$ 8 / morishikim
WebStarts1 GB1 GB / hënëi pakufizuar$ 4.89 / morishikim
Sitey500 MB1 GB / hënë5$ 4.61 / morishikim
IMCreator2 GB50 MB / ditëi pakufizuar$ 8 / movizitë

Nëse nuk jeni të sigurt se cilat do të kërkoni, provimi i tyre i parë mund të jetë një mënyrë e shkëlqyeshme për të provuar dhe kuptuar se si funksionon çdo ndërtues i faqes në internet. Dhe, pasi të filloni të fitoni trafik, rekomandohet që të përmirësoheni shpejt në një plan premium.

Sigurisht, nëse doni të paguani menjëherë një faqe në internet, ekzistojnë alternativa më të lira për krijimin e faqeve të bukura të biznesit të vogël.

Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet – FAQ

1. Si mund të krijoj një faqe në internet duke përdorur ndërtuesit e faqeve falas?

Në përgjithësi, krijimi i një uebsajti duke përdorur një ndërtues falas të faqes në internet është jashtëzakonisht i lehtë. Procesi gjithnjë përbëhet nga këto 5 hapa të rëndësishëm:

1. Regjistrohuni për një llogari falas në internet
2. Zgjidhni një shabllon që ju përshtatet
3. Shtimi i faqeve në faqen tuaj të internetit
4. Optimizoni përmbajtjen tuaj për SEO (tekst, imazhe, parametrat e SEO, etj)
5. Publikoni dhe promovoni faqen tuaj.

2. A janë Ndërtuesit e Lirë në do Internet?

Përgjigja është – kjo varet.

Por e vërteta është, krijuesit e faqeve të internetit falas po rriten në popullaritet. Ju keni mundësinë të bëni bashkëpunim me ndërtuesin e faqes në internet dhe të provoni tiparet dhe shërbimet e tyre përpara se të regjistroheni.

Plus ju keni për të krijuar një sit profesional në kërkim pa shpenzuar një monedhë të vetme.

Shumica e krijuesve të faqeve të internetit falas vijnë me karakteristika themelore që krijon një faqe interneti dhe funksionon menjëherë. Por, nëse keni nevojë për më shumë veçori dhe funksionalitete, gjithmonë mund të përmirësoheni në një plan premium të paguar.

Një zgjidhje e shkëlqyeshme për shumicën e krijuesve të faqeve të internetit falas është të azhurnoni me çmim në planin më themelor dhe më pas të lidhni një domen me porosi me të – për shembull, përdorimi i Wix dhe përmirësimi në planin e tyre themelor do t’ju kushtojë vetëm 4.5 $ / muaj.

3. A mund ta azhurnoj planin në të ardhmen?

Po. pa dyshim.

Ju mund të azhurnoni në një plan premium në çdo kohë që dëshironi.

Ka ton përfitimesh nëse rindërtoni në një plan të paguar:

 • Reklamat do të hiqen
 • Ju merrni më shumë hapësirë ​​për ruajtje dhe bandë
 • Karakteristikat dhe funksionalitetin shtesë
 • Ju lejon të lidhni një domen me porosi në faqen tuaj të internetit
 • Dhe me shume..

Gjeni ndërtuesit më të mirë të faqes këtu.

4. dofarë më mungon kur përdor një ndërtues falas për një faqe interneti?

Ju nuk do të merrni një emër të duhur domain për faqen e internetit të biznesit tuaj. Shumica e ofruesve do t’ju japin vetëm një nënfushë siç është yourwebsitename.providerbrand.com

Vendosja e faqes tuaj në një nënfushë duket joprofesionale nëse doni të filloni një uebfaqe biznesi.

Përveç kësaj, shumë ofrues do të drejtojnë reklamat e tyre ose për bizneset e tjera në faqen tuaj të internetit falas. Përsëri, kjo mund ta bëjë faqen tuaj të internetit të duket joprofesionale.

5. Kush paguan për këto plane falas?

Shumica e krijuesve të faqeve të internetit janë falas duke punuar në një model freemiumi. Do të thotë që plani i nivelit të lirë ose i hyrjes financohet nga klientët të cilët do të përmirësohen në një plan të paguar ose premium.

Gjithashtu, kompania merr një pjesë të të ardhurave nga Reklamat që shfaqen në faqen tuaj të internetit falas.

Nëse keni dyshime, mund të shikoni disa nga faqet më poshtë që u përgjigjen pyetjeve më të zakonshme:

 • Seksioni FAQ për ndërtuesit e faqes sonë përgjigjet në pyetjet e bëra zakonisht.
 • Krahasoni ndërtuesit e njohur të faqeve të internetit
 • Gjeni hostin më të mirë për biznesin tuaj të vogël
 • Gjeni regjistruesit më të mirë të domenit

Gjithashtu, disa nga artikujt tonë të njohur (dhe të dobishëm) që ju mund të dëshironi të shikoni:

 • Idetë e biznesit në internet për fillestarët
 • Gjeneruesit më të mirë të emrit të domain
 • Gjeneruesit më të mirë të preferuar
 • Mësoni HTML themelor
 • Rriteni faqen tuaj si një biznes
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map