Jak zadávat práci na vývoji webových stránek

Možná právě začínáte s webovou přítomností a potřebujete nový web. Nebo možná jste stávající vlastník webu, který si přeje, aby byl váš web lepší. Existuje mnoho situací, kdy jsem si jistý, že jste si pohrávali s myšlenkou outsourcingu vývoje svého webu, ať už zcela nebo částečně.


Než budete číst dále, musím vás informovat, že jsem ze školy myšlení, že by se podnikání mělo vždy soustředit na své základní schopnosti. To znamená, že pokud má váš hlavní příjem pocházet z jiných činností, než je webový vývoj, pak svůj webový vývoj zadávejte externě!

Jen mějte na paměti, že outsourcing webového vývoje přesně nezbaví ramena, ale jen nezbytných částí..

Jak Outsourcing funguje

Obecně je zde uvedeno, jak outsourcing vývoje webu funguje –

1- Vyberte si správného outsourcingového partnera

2- Počáteční kontakt a nastavení

3 – Plánování a nastavení milníků

4 – Vypracujte smlouvy

5- Vývoj a spuštění

Úvod: Webový design vs Vývoj webových aplikací

Ačkoli mnoho lidí může říci, že je to jen vybírání nad terminologií, webdesign a vývoj nejsou ve skutečnosti totéž. Design se týká estetiky webu – jak to vypadá. Vývoj může zahrnovat návrh místa, ale zahrnuje i konstrukci motoru, který web provozuje.

PSD na HTML / PSD na WordPress již nefungují

Ještě před časem majitelé firem popisovali návrháři, jak chtěli, aby jejich web vypadal. Návrhář by navrhl vzhled a dojem z webu pomocí něčeho, jako je Photoshop, a poté jej předal vývojáři, který by změnil soubor PSD na HTML kód.

To je nyní většinou zastaralé díky masivnímu přílivu zařízení s různou velikostí obrazovky. Design „univerzální pro všechny“ již není proveditelný a pokud nejste ochotni strávit čas a peníze samostatným designem a vývojem pro každý typ zařízení – PSD na HTML již není realistické.

PSD to HTML je dnes na webu stále masivním tématem (viz hledání) – ačkoli design „jedné velikosti vyhovuje všem“ již není dnes proveditelný.

Stačí se podívat například na WordPress a zvážit tuto skutečnost. Použití šablon může zmírnit spoustu návrhových zátěží a mnoho z nich reaguje, což znamená, že se šablony přizpůsobí různým formátům obrazovky.

Nechápejte mě špatně, stále to můžete udělat, ve skutečnosti můžete dokonce proměnit své soubory PSD na šablony WordPress, ale stojí za to potíže?

Jak Outsourcing vývoje webu funguje

První věc, kterou potřebujete vědět, je, že i při outsourcingu vývoje vašeho webu se jako budoucí vlastník webu budete stále velmi podílet na procesu vývoje. Od výběru správného partnera až po definování přesného rozsahu vašich online aktivit je váš vstup nezbytný, pokud očekáváte, že nebudete zklamáni tím, co ukáže váš webový vývojář.

Pamatujte: Weboví vývojáři jsou stejní jako ostatní vlastníci firem – jsou to odborníci ve svém oboru. Musíte jim předat své odborné znalosti ve vaší doméně a umožnit jim převést tyto znalosti do jejich technického návrhu. Ujistěte se, že věci jsou vysvětleny co nejjednodušším způsobem, takže zde není prostor pro nesprávnou interpretaci.

Indie StížnostWeb je naplněn stížnostmi na vývoj webových stránek zajišťovaných externě

Co čekat 

 • Zpoždění na časové ose projektu
 • Navrhované úpravy vašich návrhů
 • Interním zaměstnancům bude muset být přidělen čas, aby byli v kontaktu s vývojářem
 • Přinejmenším malé překročení nákladů

Co se neočekává, že bude zahrnuto:

 • Obsah webových stránek
 • Jakékoli speciální obrázky / videa
 • Vyhledávač & marketing sociálních médií
 • Webhosting a doménové jméno

1. Vyberte si správného outsourcingového partnera

Nyní, když jsme to dostali z cesty, jak můžete zjistit, zda je vývojář webu pro vás vhodný? Není to tak snadné, jak se zdá.

Kromě obvyklého spamu od nigerijských knížat a IRS, který mě žádal, abych získal zpět nějaké miliony, které mi byly připisovány, jsem v posledních letech začal dostávat spam i od webových vývojářů. Většinou se jedná o jednotlivce a spam se dokonce vyvinul v chladné hovory, které se snaží prodat své služby.

Dnes existují doslova tisíce společností vyvíjejících web a ještě větší počet nezávislých vývojářů webu. Problém spočívá v nalezení toho pravého, který s vámi bude na vašem webu spolupracovat.

Zde je několik tipů pro výběr;

 • Požádejte je o reference – Všechny společnosti zabývající se vývojem webových stránek mohou přijít se svými vlastními slušnými stránkami a nabídnout jim to, ale důkazem je spokojenost zákazníků. Zkontrolujte tyto reference a vezměte na vědomí jejich připomínky.
 • Vyhodnoťte komunikační tok – Zeptejte se, jak vypadá pracovní tok. Jednou jsem pracoval s vývojářem, který měl velmi tichý přístup – komunikoval jsem se svými podpůrnými pracovníky, kteří komunikovali se svými technickými pracovníky a oddělili další lidi, kteří se zabývali fakturací, stížnostmi atd. Tento proces byl bolestně pomalý a mnohokrát matoucí.
 • Přizpůsobte svůj rozpočet – Často bude lákavé jít s menším vývojářem, který vám slibuje měsíc a hvězdy pro úskalí. Ve srovnání s tím může být větší, renomovanější společnost leery některých věcí, které potřebujete – poslouchejte realisticky a nestranně obě strany, než se rozhodnete o míře rizika, které jste ochotni předpokládat.

Skvělé možnosti pro práci v oblasti outsourcingu

Outsourcingová platforma č. 1, kódovatelná

Kódovatelná domovská stránka (navštivte online)

Společnost Codeable, založená v roce 2012, začala tím, že přijala talentované jedince a poté je najala těm, kteří potřebovali podporu webových stránek ad hoc. Dnes se proměnili v jeden z nejlepších zdrojů dostupných pro ty, kteří potřebují dovednosti WordPress.

Zjednodušili nezávislý systém, aby snížili čas a úsilí potřebné k nalezení správných dovedností. Jediné, co musíte udělat, je říct jim, co chcete, a oni vám pomohou najít ten správný talent a nabídnout jedinou cenu – podloženou zárukou.

* Poznámka – Spolupracovali jsme se společností Codeable a máme zde zabudovanou formu nabídky. Zadejte podrobnosti projektu a požádejte o 1) bezplatnou nabídku a 2) doporučení vývojáře; pomocí tohoto formuláře. 

KLADY

 • Přiměřené hodinové sazby od 70 do 120 USD
 • Jediný odhad ceny pomáhá snížit náklady
 • Nezávislí odborníci ve více než 60 zemích
 • 28denní záruka na opravu chyb

NEVÝHODY

 • 17,5% servisní poplatek je stanoven na hodinové sazby
 • Servisní poplatky jsou nevratné
 • K dispozici jsou pouze specifické dovednosti WordPress

Přejít na kódovatelné

Outsource platforma # 2 Stack Overflow

Stackoverflow (navštivte pracovní desku zde).

Jako nezávislá síť specializovaná na guru kódů se Stack Overflow začala v roce 2008 rozvíjet. Rostly do té míry, že prošly čtyřmi koly financování ve výši 70 milionů USD. Dnes se mohou pochlubit sítí více než 50 000 vývojářů.

To, co je činí v síťovém prostoru na volné noze jedinečným, je jejich Q&Model, který vám umožní jednoduše klást otázky a podílet se na sdílení znalostí. Tato stránka je místem shromažďování kvalifikovaných vývojářů, kteří se dobrovolně účastní Q&A sezení.

KLADY

 • Žádné další poplatky – platí pouze to, co poplatky na volné noze účtují
 • Velká komunitní jednotka Q&Databáze
 • Umožňuje odesílání úloh

NEVÝHODY

 • Tradiční struktura seznamu pracovních míst k nalezení nezávislých pracovníků

Přejděte na StackOverflow

Zadávejte platformu č. 3 Fiverr

Fiverr talenty v programování a tech (navštivte online).

Fiverr je další zdroj, který vám umožní procházet soubory nezávislých pracovníků, ať už se jedná o vše od vytváření obsahu až po podporu sociálních médií. Umožňují na volné noze vytvářet nabídky, které si pak můžete vybrat sami. Případně můžete vytvořit pracovní místo (odeslat „žádost“), které konkrétně potřebujete, a povolit nezávislým pracovníkům Fiverr, aby na něj zadali nabídku..

Za každou transakci Fiverr sníží částku ve formě poplatku, který je navýšen na konečnou cenu. Poplatek se liší v závislosti na hodnotě transakce. Díky systému reputace mohou nezávislí pracovníci Fiverr být agresivní ve snaze vyhovět požadavkům na práci.

KLADY

 • K dispozici je široká škála typů dovedností a úrovní
 • Prohlížení úloh může být zdrojem nápadů na to, co potřebujete
 • Fiverr drží platby, dokud neřeknete, že jste s provedenou prací spokojeni

NEVÝHODY

 • Existence některých zastaralých účtů
 • Široká nabídka neregulovaných cen
 • Někteří prodejci mohou být nekvalifikovaní

Přejít na Fiverra

Zadávejte platformu č. 4 Toptal

Domovská stránka Toptal (navštivte online)

Prohlášení této sítě o slávě spočívá v tom, že vám pomáhá zadávat práci smetaně plodiny nezávislého vývojáře webu. Podařilo se jim shromáždit talenty pokrývající všechny dovednosti, které by mohly být pro web, třeba i návrháře, potřeba.

Ať už hledáte generální vývojáře nebo ty, kteří mají specifické oblasti dovedností, jako je Node.js nebo Unity engine, je pravděpodobné, že zde najdete pomoc.

KLADY

 • Velký zdroj vysoce talentovaných vývojářů a návrhářů
 • Zajišťuje všechny velikosti podniků
 • Na volné noze předvádějí různé úrovně – dovednosti, jazyk, pracovní etika a další
 • Bezplatná zkušební doba se všemi nezávislými osobami

NEVÝHODY

 • Může být drahý s hodinovými sazbami mezi 60 až 210 $
 • Registrace je nutná k procházení talentů

Přejít na Toptal

Zadávejte platformu č. 5 Gun.io

Domovská stránka Gun.io (navštivte online)

Gun.io se snaží prolomit tradiční bolestivé dovednosti na palubě tím, že své dovednosti přispěje k procesu najímání na volné noze. Shromažďují vysoce zkušené talenty (zde nejsou žádní nováčci), kteří jsou ochotni pracovat na smluvním základě a veterináři je pak pomáhají najít to pravé řešení jak pro svobodné povolání, tak pro vás..

Nemají seznamy nezávislých pracovníků, které můžete procházet, ale spolupracovat s těmi, kteří si chtějí najmout přímo. Jedno volání, které jim pomůže při průzkumné misi, bude mít za následek nalezení toho pravého člověka pro danou práci.

KLADY

 • Pouze vysoce zkušení nezávislí
 • Předběžně prověřené a hodnocené kandidáty
 • Není třeba procházet seznamy a hledat, co chcete
 • Talentový zápas do 48 hodin

NEVÝHODY

 • Náklady přizpůsobené délce pronájmu – krátké nájemy mohou být drahé

Přejít na Gun.io

Zadávejte platformu č. 6- Upwork

Domovská stránka upwork (navštivte online)

Upwork je spíš síť více nezávislých síťových stránek než specialista na guru vývoje webových aplikací. Nabízejí vše od vývoje webových aplikací po účetnictví a specializují se na vzdálené pracovníky, kteří jsou k dispozici odkudkoli po celém světě.

Funguje to podobně jako tradiční formát výpisu pracovních tabulek, kde jsou všechny druhy talentů sdružovány a poté kategorizovány, abyste je našli. Kromě nezávislých pracovníků jsou zde také uvedeny agentury, což dává uchazečům o talenty další možnost.

KLADY

 • Dostupné úrovně více dovedností
 • Široká škála dostupných dovedností

NEVÝHODY

 • Registrace je nutná k procházení nezávislých pracovníků
 • To, co vidíte, je omezeno přihlašovacím balíčkem (cena v rozmezí od 499 $ měsíčně zdarma)
 • Až 13% režijní náklady na zpracování

Přejít na Upwork

2. Vědět, co chcete (a jasně říct)

Zde mám na mysli to, že pro svůj web musíte mít vizi. Jaké jsou vaše záměry? Chcete, aby váš web byl jednoduše informační a podporoval vaše hlavní místo podnikání, nebo jej chcete používat jako virtuální rozšíření svého podnikání??

Zde jsou klíčové rozdíly v rozsahu, které webový vývojář potřebuje vědět.

Jakmile se rozhodnete, co musí být na vašem webu, ujistěte se, že jeho informace sdělte jasně vašemu vývojáři webu. Přestože vzhled je důležitý, nenechte se unést a příliš se zaměřte na design svého webu.

Příklady: Drátěný rám a digitální náčrtky, které používáme při opětovném vývoji tohoto webu v roce 2018. Pro jasnou komunikaci byly použity videonahrávky, chaty, obrázky a ruční náčrtky..

3. Stanovte milníky projektu

Spolupracujte se svým vývojářem a přijďte s časovou osou, která je přijatelná pro vás oba. V každé fázi by měl být bod pro vyhodnocení, abyste se ujistili, že můžete zavolat časový limit v případě, že máte pocit, že něco není tak, jak by mělo.

Časová osa vám také poskytne lepší představu o tom, kdy bude váš finální produkt (web) k dispozici, takže můžete naplánovat podpůrné činnosti, jako je měkké spuštění, některé propagace nebo jiné marketingové aktivity kolem data zahájení.

Standardní milníky vývoje webových stránek. Každý webový designový projekt je jedinečný, ale je to dobrá reference pro uživatele, kteří stanovují své milníky projektu poprvé (zdroj).

4. Vypracujte smlouvu

Nyní si pravděpodobně uvědomíte, že váš web může být neocenitelným nástrojem, který vám umožní budovat ještě více obchodních aktivit. Z tohoto důvodu se k tomu budete zavázáni mnoha způsoby. Uzavření smlouvy chrání vaše investice i zájmy vývojáře webu.

Uvědomte si však, že pokud se rozhodnete zadávat externí služby třetí straně například v Indii, musíte se také naučit, jak je vynutitelná jakákoli smlouva, kterou s nimi můžete uzavřít, je.

5. Vytvořte si dobrý vztah s vývojářem

Jakmile budete mít svůj web, je obvykle normou, že některé věci se mohou pokazit. Udržování dobrého vztahu s vývojářem pomůže zajistit, aby všechny chyby nebo jiné problémy, které máte, byly rychle vyřešeny.

Také to staví na důvěře a dává vám dobrou možnost pro případ, že byste se někdy rozhodli přidat na svůj web „Fázi 2“. Chlapi, kteří ji postavili, budou obvykle schopni ji dále rozvíjet na kratší časové ose as menšími zdroji.

Příběh o úspěchu: Credo

Zdroj: Podnikatel rozšiřuje podnikání o outsourcing

Jako marketingový konzultant na Krédo, John těžce konkuroval sám sobě s jinými společnostmi, které poskytovaly klientům jistotu „velikosti“. Existovaly limity, kolik toho mohl každý den dosáhnout sám, a rozhodl se outsourcingovat vývojáře WordPress.

Prostřednictvím pracovního vztahu John dosáhl bodu, ve kterém se již necítil zdůrazňován vývojovými problémy ve své konzultační práci a je schopen soustředit se na své hlavní obchodní cíle.

Při outsourcingu se vyhněte těmto 5 chybám

 1. Výběr nesprávného partnera
 2. Stanovte nerealistický rozpočet
 3. Bez jasně definovaných klíčových cílů
 4. Být příliš „ruce pryč“ v procesu vývoje
 5. Nestavíte marketingový plán kolem vašeho webu

Závěr: Je pro vás outsourcing správný?

Každé podnikání je jiné, a to jak v tom, co dělají, a v jakém bodě v tom jsou. Pokud vás zajímá, zda je pro vás outsourcing tou pravou volbou, je pravděpodobné. To, na co byste se měli dívat, je hodně z toho, na co jsem se v tomto článku zabýval.

Nechápejte mě špatně – cesta outsourcingu není lemována růžemi a obsahuje více než její spravedlivý podíl trnů. Na konci dne, pokud se vám to podaří, získáte nesmírně profesionální přínos pro své hlavní obchodní činnosti.

Klíčový rozdíl mezi outsourcingem či nikoli spočívá v několika základech. Pokud zadáváte outsourcing, místo toho, abyste se soustředili na technické kompetence, které už nikdy nebudete potřebovat, místo toho budete stavět na dalších dobrých kvalitách správy – komunikace a plánování projektů.

To bude fungovat ve váš prospěch bez ohledu na to, v jaké obchodní linii se nacházíte, i po dokončení projektu pro vývoj webu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map