Jak vytvořit web: Průvodce začátečníky A-to-Z

V tomto článku vám ukážu základní kroky při vytváření webové stránky.


 1. Zaregistrujte si doménové jméno
 2. Registrace pro webhosting
 3. Navrhněte svou webovou stránku
 4. Ověřte a otestujte svůj web
 5. Finetune a růst

Vytvoření základního webu je snadné. Samotná práce by neměla trvat déle než hodinu. Pochopení vašich možností a jejich přizpůsobení do vaší situace však není snadné.

Vzhledem k tomu, že některé kroky mohou vyžadovat další znalosti, které nespadají do působnosti tohoto článku, zahrnul jsem odkazy na podrobné zdroje tam, kde je to nutné.

Proč vytváříte web

Než začneme, je důležité nejprve definovat svůj účel.

Všichni víme, že web může být důležitou součástí vaší online přítomnosti – jako obchodní subjekt nebo jednotlivec. Pro jednotlivce to může být něco tak jednoduchého jako základní profil nebo tak podrobné jako celé vaše portfolio. Pro podniky by to mělo být považováno za součást vašich aktiv a vztahovat se zpět k vašemu profilu, produktům nebo věcem, které děláte.

Mít jasný účel vám umožní lépe se rozhodovat po silnici – tj. Jaké platformy použít, jaké marketingové kanály se zapojit atd..

Některé typické důvody, proč je web vytvořen:

 • Prodávat výrobky – Pokud je vaším primárním cílem prodej produktů, měl by váš web obsahovat vitríny produktů, online nákupní košík, zabezpečenou platební bránu a nejlépe systém prodeje.
 • Na zobrazit informace – Pokud je vaším cílem zobrazit společnost nebo osobní informace, zvažte vytvoření jednoduchého jednostránkového webu na dostupné platformě.
 • Chcete-li sdílet aktuální myšlenky a zkušenosti – Blog je obvykle nejlepší pro uživatele, kteří rádi píší a sdílejí své nápady se světem.

Tyto důvody se nemusí vzájemně vylučovat. Můžete mít například web, který kombinuje dva nebo více výše uvedených prvků.

Základní kroky k vytvoření vlastního webu

Jakmile vyřešíte cíle svých webových stránek, je čas stavět! Chcete-li začít, musíte nejprve …

1. Zaregistrujte název domény

Co je to doménové jméno?

Chcete-li spustit web, první věcí, kterou potřebujete, je doménové jméno.

Název domény je adresa, která identifikuje váš web na internetu. Mezi příklady patří Yahoo.com, Google.com nebo BuildThis.io (web, který právě čtete).

Kde zaregistrovat název domény?

Chcete-li vlastnit doménu, musíte ji zaregistrovat u registrátora domény.

Registrátor domény vám pomůže zkontrolovat, zda je doménové jméno jedinečné, než vám umožní pokračovat v registraci. GoDaddy a NameCheap jsou dva populární registrátoři domén. Používám je ke správě domén velmi dlouho.

Jak vybrat název domény?

Výběr názvu domény je často nejtěžší součástí, protože musí nejen odrážet vaši značku, ale stále musí být jednoduchý, jednoduchý a zapamatovatelný..

Název vaší domény musí být jedinečný – název nesmí být vlastněn jinou osobou nebo organizací na celém světě. Při vytváření doménových jmen byste měli mít na paměti obecné pravidlo:

 • Mějte to krátké a snadno zapamatovatelné
 • Nepoužívejte názvy chráněné ochrannou známkou
 • Pokud je to možné, vyhledejte .com nebo .net
 • Buďte kreativní a používejte složené nebo tvořené slova
 • Zkuste, aby bylo klíčové slovo relevantní

Akční tipy

 • Pokud máte potíže s přijetím názvu domény, můžete pro nápady vždy použít generátory doménových jmen. Některé z nejpopulárnějších jsou Wordroid a Lean Domain Search.
 • Pokud jste začátečník, doporučujeme vám vyhledat název domény na GoDaddy nebo Namecheap. Oba usnadňují nováčkům nákup a registraci doménového jména.

2. Zaregistrujte se k účtu webhostingu

Co je to webový hostitel?

Webový hostitel je velký počítač (aka server), který se používá k ukládání souborů potřebných jako součást vašeho webu.

Přemýšlejte o tom jako o domě, který ukládá nábytek a domácí spotřebiče – dům je váš webový hostitel a vše, co jde v dům je obsahem vašich webových stránek. Obsah webových stránek obvykle zahrnuje text, obrázky, videa a další prvky, které považujete za nezbytné.

Jaké jsou vaše volby při hostování?

Web hosting přichází v různých balíčcích dnes. Poskytovatel webhostingu se tradičně podílí pouze na pronájmu serverů se základním softwarem a technickou podporou. Hosting vašeho webu s tradičním poskytovatelem hostingu je obvykle levnější a flexibilnější; ale pro nastavení webu je třeba trochu práce navíc.

V současné době společnosti sdružují různé služby dohromady a umožňují uživatelům vytvářet, hostovat a spravovat webové stránky od jednoho poskytovatele služeb. Tyto společnosti obvykle nazýváme stavitelé webových stránek nebo stavitelé obchodů online. Hosting webových stránek na těchto „svazkových“ platformách je obvykle drahá a méně flexibilní; ale budete si moci snadno vytvořit web nebo internetový obchod.

Hosting platforma pro začátečníky

Pokud právě začínáte – základní sdílený hosting je obvykle dost dobrý. Za tímto účelem doporučuji jednotný plán Hostinger – který vám umožní hostit jeden web za nízkou cenu pouhých 0,80 $ / měsíc.

Hostinger HostingHostinger Single Plan – hostujte jeden web s úložištěm SSD s kapacitou 10 GB a šířkou pásma 100 GB (více než dost pro začátečníky) při 0,80 $ / měsíc.

Hosting platforma pro eCommerce / online obchody

Pokud jste plánovali prodávat produkty přímo z vašeho webu (elektronického obchodu), pak byste se měli podívat na Shopify Basic (počáteční cena 29 $ / měsíc).

Nakupujte platformyShopify používá 800 000 obchodů s elektronickým obchodem, včetně NBA Lakers Store a Tattly.com. Shopify Basic začíná na 29 $ / měsíc.

Hostingová platforma pro snadno vytvořitelné weby / malé firmy

Pokud vše, co potřebujete, je jednoduchý web, který předvádí vaše obchodní portfolio a kontaktní údaje, může být správná možnost přibaleného hostingu. Wix a Weebly jsou dva stavitelé stránek, které se mi líbí – píšeme o nich dva a vy si můžete prohlédnout naše recenze zde – Wix review / Weebly review.

Wix jako přibalené možnostiWix, který je nabízen jako online služba, vám umožní pracovat s vizuálním editorem drag-and-drop pro vytvoření vašeho webu, i když máte nulové znalosti kódování. Plán Wix Unlimited začíná na 12,50 $ / měsíc.

Akční tipy

 • K dispozici jsou různé druhy hostingu: sdílený hosting, dedikovaný serverový hosting a cloud / VPS hosting.
 • Pokud jste malý web, je levnější hledat sdílené hostingové plány. Větší weby doporučujeme používat buď cloud nebo dedikovaný hosting.
 • Některé klíčové vlastnosti, které musíte zvážit před výběrem webhostingu, jsou jejich ceny, rychlost serveru a rychlost provozu. Hostinger (pro nováčky), stejně jako InMotion Hosting a SiteGround (pro větší webové stránky), jsou některá z populárních jmen.
 • Pokud plánujete prodej produktů přímo z vašeho webu, zvažte použití nástroje pro tvorbu obchodů, jako je Shopify nebo BigCommerce.

3. Navrhněte své webové stránky

Až budete mít připravené své doménové jméno a web hostitele, je čas dát něco na internet. Chcete-li navrhnout své webové stránky, můžete si najmout webového vývojáře nebo to udělat sami.

Zde diskutujeme podrobně o tom, jak zadávat úkoly pro vývoj webových aplikací. Následující kroky byste měli přeskočit a přejít na tuto stránku, pokud máte v plánu najmout někoho, kdo pro vás vytvoří váš web.

Pro kutily jsou zde tři jednoduché způsoby, jak navrhnout webovou stránku:

1 – Webový editor What-you-see-is-what-you-get (WYSIWYG)

WYSIWYG editor umožňuje nastavit web a navrhovat webové stránky od nuly bez nutnosti kódování. Funguje to stejně jako normální textový procesor – začnete šablonou nebo prázdnou stránkou a poté vytvoříte webové stránky. Jakmile to uděláte, naplňte je obsahem a nahrajte celou složku na web hostitele pomocí programu FTP (File Transfer Protocol).

Pokud jde o tuto metodu, je nejlepší, pokud máte základní dovednosti HTML / CSS a některé obecné znalosti o tom, jak internet funguje.

K dispozici je několik webových editorů WYSIWYG – některé jsou zdarma pro nekomerční použití, zatímco jiné mohou vyžadovat placenou licenci. Microsoft Expression Web, Google Web Designer, BlueGriffon, a Otevřete prvek jsou někteří dobří, kdo by se mohl podívat.

Pro program FTP – FileZilla a WinSCP jsou dvě nejlepší bezplatné možnosti.

Microsoft Expression - editor WYSIWYGPříklad – Zde je snímek obrazovky Microsoft Expression Web Editor. Seznam složek (vlevo) – Struktura webu pomocí složek. Editor (uprostřed) – Sem napište a formátujte svůj text. Styly / Toolbox (vpravo) – Styl a design stránky pomocí CSS (volitelné). Je třeba vytvořit index názvu stránky (.html / .htm / .php / .asp) – bude fungovat jako domovská stránka vašeho webu.

Tato možnost je možná pouze v případě, že používáte tradiční hosting (tj. Hostinger). Používání editoru WYSIWYG je flexibilní a zábavné, pokud si užijete učení se kódování webu … ale není to reálná možnost pro začátečníky, kteří chtějí web okamžitě.

2- Používání systému pro správu obsahu (CMS)

Většina webových stránek je dnes vytvořena a spravována pomocí CMS. CMS přináší mnoho výhod z pohledu majitele stránek. Snadno se ovládají, jsou flexibilní v designu a vývoji a nákladově efektivní (zdarma!) – tři klíčové výhody.

Pokud jste o tom ještě neslyšeli – WordPress, který napájí ~ 33% všech webových stránek na internetu, je nejoblíbenější CMS na světě.

Pro ty, kteří se v kroku č. 2 rozhodli pro konvenční hostování, můžete WordPress nainstalovat jen několika kliknutími.

Instalace WordPress v HostingeruZde je návod, jak nastavit WordPress v Hostinger. Přihlaste se ke svému účtu Hostinger, přejděte na web > Automatická instalace > WordPress > Nastavte heslo a název webu > Nainstalujte.

Jakmile je nainstalována aplikace WordPress, získáte základní rámec webových stránek. Poté můžete své webové stránky navrhnout pomocí šablony WordPress. Předem vytvořené šablony WordPress jsou k dispozici zdarma na WordPress.org (oficiální adresář témat). Nebo si můžete koupit prémiové šablony od profesionálních vývojářů jako Elegant Themes nebo Artisan.

Disha zde vysvětlila, jak vytvořit blog nebo web pomocí WordPress. Pokud potřebujete další informace, postupujte podle pokynů.

Poznámka: CMS nemůžete použít, pokud jste v kroku č. 2 zvolili platformu „Bundle“, jako je Wix nebo Weebly..

3. Pomocí nástroje pro vytváření webů / obchodů drag-and-drop

Vytváření webů / obchodů s přetažením je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak vytvořit web.

Nepotřebujete žádné dovednosti pro vývoj webových aplikací – stačí si vybrat předem vytvořenou šablonu, uchopit potřebné prvky webu od tvůrce (tj. Kontaktní formulář, rozbalovací nabídky, Google Map, tlačítka pro placení, nákupní košík atd.) A je připraven plně funkční web.

Existuje mnoho tvůrců webových stránek roztroušených po Internetu – Wix a Weebly jsou dva z nejpopulárnějších. A jak je uvedeno výše, Shopify by byla skvělá volba, pokud stavíte internetový obchod.

Wix demo

Vytváření a úpravy webových stránek pomocí editoru WixNavrhování své webové stránky na adrese Wix: Site Menu (vlevo) – Správa stránek, výběr pozadí webu, nastavení navigace na webu, přidávání textů a odkazů, odesílání obrázků atd. Zde; Zarovnání (uprostřed / vlevo) – Zde můžete uspořádat a zarovnat prvky webových stránek; Náhled (vpravo nahoře) – Uložte, zobrazte náhled a publikujte svůj web.

Návrh webových stránek na předdefinovaných šablonách WixŠablony Wix – ve Wixu jsou stovky předem připravených šablon (viz vše).

Nakupujte ukázku

Vytváření a úpravy webových stránek pomocí editoru ShopifyNavrhněte si svůj internetový obchod pomocí předpřipraveného tématu na Shopify. Menu (vlevo) – Zde vyberte témata a přidejte prvky obchodu (snímky, titulky, obrázky, zápatí atd.); Náhled (uprostřed / vpravo) – zde si můžete zobrazit náhled obchodu.

Nakupujte šablonyShopify nabízí širokou škálu bezplatných a prémiových témat (viz ukázky).

Ukázka Tvůrce webových stránek hostgátora

Tvůrce webových stránek GatorPoužívání Gator Web Builder – Menu (vlevo) – Zde vyberte motivy, přidejte stránky a přidejte sekci stránek; Náhled (uprostřed / vpravo) – Přesun mezi stránkami na horní navigační liště; uložit, zobrazit náhled a publikovat svůj web.

Témata zdarma v Gator Website BuilderPlně přizpůsobitelné a pohotové šablony webových stránek nabízené v programu Hostgator Website Builder.

Akční tipy

 • Procházejte zdarma šablony webů eCommerce od Shopify, BigCommerce, Wix a Weebly na jedné stránce
 • Podrobné pokyny k vytvoření webové stránky pomocí Wix
 • Podívejte se na příklady webových stránek vytvořených pomocí Wix
 • Podrobné pokyny k vytvoření webové stránky pomocí služby Shopify
 • Podívejte se na příklady webových stránek vytvořených pomocí služby Shopify

4. Ověření a testování vašeho webu

Jakmile bude váš web připraven – je čas ověřit a otestovat, jak funguje ve velkých prohlížečích (Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge, IE 11 atd.), A také na různých velikostech obrazovky.

Tyto testy můžeme spustit pomocí bezplatných nástrojů online.

Ověření značek

W3C - Po dokončení tvorby ověřte svůj webSnadno ověřte označení svého webu Ověřovací služba W3C.

Co je ověření značek? Kódovací jazyky nebo skripty jako HTML, PHP atd. Mají každý svůj vlastní formát, slovní zásobu a syntaxi. Ověření značky je proces ověření, zda váš web dodržuje tato pravidla.

Test prohlížeče

Otestujte svůj web v různých prohlížečíchKříž vyzkoušejte na svém webu až 115 různých prohlížečů najednou BrowserShots.

Screen test

Vyzkoušejte svůj web v různých velikostech obrazovkyPoužití Screenfly Chcete-li zobrazit náhled své webové stránky na monitorech, tabletech, chytrých telefonech a dalších různých velikostech obrazovky.

5. Dolaďte a rozvíjejte své webové stránky

Publikování vašich webových stránek na internetu je první etapa. K zajištění úspěchu vašeho webu je třeba udělat ještě mnoho dalších věcí. Zde je několik úkolů, které začínají…

Doladění rychlosti webových stránek

Google jasně uvedl, že rychlost stránek je jedním z jejích faktorů hodnocení. To znamená, že váš web může být na vyšší pozici, pokud se načte rychle.

Také – čím rychleji se načítá váš web, tím šťastnější budou návštěvníci vašeho webu. V nesčetných případových studiích a experimentech je prokázáno, že pomalé načítání webové stránky poškodí uživatelský zážitek a ovlivní jeho příjmy. Amazon by ztratil odhadovaný příjem 1,6 miliardy dolarů, pokud by se jeho stránka zpomalila o jednu sekundu.

Pokud je vaše současná rychlost webu pomalá, Naučte se, jak to vylepšit.

Zlepšete viditelnost vyhledávání na webu

Chcete-li upozornit na svůj web, nemusíte být mistrem v optimalizaci vyhledávacích strojů (SEO). Ale některé základní dovednosti optimalizace pro vyhledávače jsou vždy dobré mít.

Vytvořte si účet webmastera na adrese Google Search Console odeslat svůj web společnosti Google a identifikovat případné problémy se SEO. Proveďte základní výzkum klíčových slov a poté optimalizujte nadpis a záhlaví stránky pro primární klíčová slova. Implementujte značení schématu na svůj web, aby vyniklo ze stránek s výsledky vyhledávání.

Další tipy týkající se SEO naleznete v našem průvodci figuríny SEO.

Implementujte HTTPS

Od té doby, co Google Chrome začal označovat weby HTTP „Not Secure“, certifikát SSL se stal velkým problémem. Aby uživatelé zajistili, že váš web bude „důvěryhodný“, je nutné připojení HTTPS.

Přidejte důležité stránky

Žádná dvě webová stránka není nikdy stejná, protože by mohla sloužit jinému účelu nebo funkci. Každý web by však měl mít tři standardní stránky: Index (domovská stránka), O stránce a Kontaktní stránka.

Domovská stránka

Domovská stránka je často prvním místem, kam se většina návštěvníků dostane po přistání na vašem webu. Vaše domovská stránka by měla poskytovat správné hřiště a přilákat návštěvníky hlouběji na váš web.

Příklad webových stránek - HausPříklad – domovská stránka Haus přichází s jasným navigačním menu a designem ve stylu galerie (což je ideální pro prezentaci produktů).

O stránce

About Page je o budování vztahu s vašimi návštěvníky. To vám umožní představit se a poskytnout podrobné informace (dobře?) O vašem webu. Obvykle se doporučuje uvést fotografie lidí, kteří vlastní a provozují web.

Příklad webu - Bulldog SkincarePříklad – About About Page od Bulldog Skincare posílá milou a nezapomenutelnou zprávu.

Kontaktní stránka

Je důležité komunikovat s vašimi uživateli a potenciálními klienty. Proto – kontaktní stránka. Zahrňte všechny možné komunikační kanály (profily sociálních médií, kontaktní formuláře, e-mailovou adresu atd.), Abyste se ujistili, že vaši návštěvníci jsou schopni vás oslovit.

Příklad webových stránek - SurvicatePříklad – kontaktní stránka Survikátu je krásně navržena s velkými poli formuláře, jasnou výzvou k akci; a skládá se ze všech nezbytných informací.

Rozšiřte svůj dosah na platformách sociálních médií

Váš web by měl být přítomen také na platformách sociálních médií, na kterých visí většina vaší cílové skupiny. Pro BuildThis.io to znamená Facebook a Twitter. Pro ostatní to může být LinkedIn, Tumblr nebo Pinterest.

Zde je několik tipů pro marketing sociálních médií pro začátečníky.

Přidejte favicon

Viděli jste dopis „B“Ve žlutém kruhu, který se objevil na levé straně karty prohlížeče? To se nazývá „favicon“. Stejně jako logo, favicon je menší vizuální prvek, který představuje web.

Favicon je šikovná malá značková technika, kterou majitelé webových stránek často přehlížejí. Pokud to zní jako vy – využijte tento bezplatný generátor favicon, který vám pomůže.

Vytvořte časté dotazy na webové stránky

Můžete si zdarma vytvořit svůj vlastní web?

Web můžete vytvořit zdarma pomocí bezplatný webhosting jako jsou nabídky 000Webhost nebo pomocí bezplatného plánu nabízeného některými tvůrci webových stránek. Například společnost Wix nabízí bezplatný plán s omezenými zdroji, který je vhodný pro malé webové stránky s malým objemem.

Jak vytvořím web pro své podnikání?

Tvůrci webových stránek jsou ideálním způsobem, jak mohou malé podniky vytvářet své vlastní webové stránky, aniž by je museli zadávat externě. Tyto možnosti nevyžadují technické znalosti a často nabízejí předem navržené šablony, které mohou být užitečné > Začněte kliknutím sem.

Jaký je nejlepší tvůrce webových stránek?

„Nejlepší“ je subjektivní pojem – to, co je pro nás nejlepší, nemusí být pro vás to pravé. Z hlediska popularity – Squarespace je nejoblíbenějším tvůrcem webových stránek s 22% podílem na trhu. Na druhém a třetím místě následují Goix a GoDaddyho.

Mohu vytvořit web na Googlu?

Google nabízí webbuilder jako součást své řady produktů G Suite. Ceny začínají od 5,40 $ / uživatel / měsíc.

Jak vytvořím PDF z webu?

Pokud máte v počítači nainstalovanou čtečku Adobe, můžete vytvořit PDF z webové stránky stisknutím klávesy CTRL-P. Z nabídky tisku, která se otevře, vyberte výstup do PDF a soubor uložte.

Získejte to hned teď!

Nyní víte víc než dost pro vytvoření a vybudování úspěšného webu. Je na čase dát své znalosti do práce. Jdi začít hned a houpej internet!

* Překlad: EN ID

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map