BlueHost ve GoDaddy Karşılaştırması 2020: Yan Yana İnceleme

0

Web hosting sektöründe şirketlerin ton ile, çok iyi birini seçmek zordur. Hem BlueHost hem de GoDaddy iyi bilinen isimlerdir. BlueDost, barındırma hizmetleriyle ünlü iken GoDaddy esas olarak alan adı kaydı nedeniyle adını yaptı ve bundan sonra hizmet vermeye başladılar.


Her ikisi de düşük oranlarda hosting sağlamayı amaçlamaktadır. Her ikisinin de mutlu müşterileri var. En iyisi olan bu gizemi çözmek için BlueHost ile Godaddy Karşılaştırması. Bu karşılaştırmanın sizin için hangisinin daha iyi olduğunu seçmenize büyük ölçüde yardımcı olacağını umuyoruz.

GoDaddy vs BlueHost Hızlı Özet

BlueHost en iyi WordPress hosting sağlayıcılarından biridir ve bir hosting planı satın aldığınızda bir yıl boyunca ücretsiz bir alan adı sunar. WordPress CMS kullanacaksanız BH’yi seçmek harika bir seçenek olacaktır.

GoDaddy en ucuz alan adı kayıt kuruluşudur ve alan adınızı ilk yıl için yalnızca 0,99 ABD doları alabilirsiniz. Ancak onlardan hosting kullanmanızı önermiyoruz. Planları BlueHost’tan biraz pahalı.

BlueHost vs GoDaddy Review 2020 (Yan Yana Karşılaştırma)

uptime

Çalışma süresi, sitenizin İnternet üzerinden çevrimiçi olduğu ve kullanıcıların sitenize erişebileceği veya ürünlerinizi satın alabileceği bir dönemdir. Bu, aşırı kesinti süresinin işinizi ve itibarınızı etkileyeceği anlamına gelir. BlueHost herhangi bir kesintisiz çalışma garantisi sunmazken, GoDaddy% 99,9 garanti sunuyor.

Ancak sadece Garanti sunmak yeterli değildir, aşağıdaki istatistiklere bakın.

Test döneminde, ayın çoğunda BlueHost sunucularının Uptime’ın bazı aylarda% 99.99 ve hatta% 100 olduğunu bulduk. GoDaddy sunucularının çalışma süresine odaklanmazken, bu yüzden minimum% 99,85 ve maksimum% 99,99 ile karşı karşıyayız. Ayrıca, arka arkaya iki ay% 100 teslim etmeyi başarıyorlar.

Kişisel deneyimde Bluehost’un sunucu istikrarı açısından GoDaddy’den daha iyi olduğunu gördük.

Kazanan: BlueHost

  • Ayrıca okumak isteyebilirsiniz: Pingdom alternatifleri ve Benzer Araçlar

Hız / Yükleme Süresi

Web sitesi yükleme süresi, bir sayfayı tam olarak yükleme süresidir. Sitenizin yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürerse, kullanıcılar sinirlenir ve sonuç olarak sitenizden ayrılır. Ayrıca, yavaş web siteleri arama motorlarında düşük sıralama nedenidir. Ancak testlerimize göre, Pingdom ve GTMetrix aracını kullanan BlueHost, GoDaddy’den daha iyi performans gösteriyor.

BlueHost’un barındırdığı web sitesi ortalama yükleme süresi 796ms’nin altındayken, GoDaddy bir sayfayı yüklemek için yaklaşık 3,54 saniye sürüyor. WordPress’i her ikisine de yüklediğimizi ve hiçbir eklentiyi yüklemediğimizi unutmayın. Sadece GoDaddy ile yüksek sayfa yükleme süresi yaşamadık, ayrıca BBB’de çalışma süresi ve düşük hızlı sunucuları hakkında tonlarca müşteri şikayeti var.

Sayfa yükleme süresini azaltmanın bir başka yolu, sitenizin statik içeriğinin önbelleğini yapan CloudFlare’dir. BlueHost, panellerinde yerleşik bir CloudFlare seçeneği içerir ve etkinleştirmek için birkaç tıklamanız yeterlidir, ancak GoDaddy böyle kullanışlı bir seçenek içermez, yani etkinleştirmek istiyorsanız manuel olarak yapın.

Kazanan: BlueHost

Müşteri desteği

Bir uzman olursanız olun, tüm sorunları ele alabileceğinizi söyleyemezsiniz. Teknoloji gün geçtikçe değişiyor ve yeni gerçek zamanlı sorunlar her zaman ortaya çıkıyor. Bu nedenle, ciddi sorunlarla başa çıkmak için uzman ve bilgili bir destek ekibine ihtiyacınız olacaktır. Her iki şirket de telefon ve biletlerle 7/24 destek hizmeti veriyor.

Ancak BlueHost, 7/24/365 istediğiniz zaman yardım isteyebileceğiniz Canlı Sohbet aracılığıyla anında yardım da sağlar. Deneyimlerimize göre, destek ekibi birkaç dakika içinde oldukça hızlı, kibar ve yanıt veriyor. Öte yandan Godaddy, 7/24 canlı sohbet seçeneği sunmadı. Ayrıca, teknik destek söz konusu olduğunda GoDaddy’nin tonlarca şikayeti var

Bazen bazı sorunlar nedeniyle, şirket yerinde yardım sağlayamıyor, ancak şu anda çözümü istiyorsunuz. Bilgi bankası, şirketin tüm konular ve SSS’ler hakkında veri topladığı bir yerdir..

Her iki sağlayıcı da tonlarca yönerge sürdürdü. O zaman beklemek yerine, resmi sitelerinde bulunan şirket yardım merkezini ziyaret edin. Orada sorunları ve çözümleri arayabilirsiniz. Dahası, her ikisi de sorunlarınızı gönderebileceğiniz bir topluluk forumu sunuyor.

Kazanan: BlueHost (Canlı Sohbet 24/7)

BlueHost ve GoDaddy Hosting Özelliklerinin Karşılaştırılması

Bu BlueHost vs GoDaddy karşılaştırmasında, çalışma süresi, fiyatlar ve müşterilerin destek özellikleri olması gereken özelliklerden biridir, ancak bunlar yeterli değildir. Her blog ve web sitesinin temel gereksinimleri olan tüm önemli özellikleri karşılaştırmalıyız.

Bant genişliği

Basit bir deyişle, Bant Genişliği bir web sitesinin işleyebileceği trafik miktarıdır. Her ikisi de tüm planlarında sınırsız bant genişliği sunuyor.

Kazanan: Kravat

Web Alanı

Web alanı tüm web sitelerinizin dosyalarını, resimlerini, videolarını ve metin içeriğini sakladığınız yerdir. GoDaddy, Ekonomi planında (çok temel plan) 100 GB depolama alanı sunarken, BlueHost 50 GB sunuyor (fazlasıyla yeterli, genellikle web siteleri fazla almıyor).

Kazanan: GoDaddy

Web Sitesi, Alan Adları ve Alt Alan Adları

Hem BlueHost hem de GoDaddy temel planlarında bir web sitesi ve 25 alt alan adı barındırmayı teklif ediyor. Ayrıca, her iki şirket de bir barındırma planına kaydolacak olduğunuzda size bir ücretsiz alan adı sunuyor.

Kazanan: Kravat

Destek olmak

Yedekleme, sitenizin hayat kurtarıcısı gibidir. Bazı eklentiler veya herhangi bir değişiklik nedeniyle sitenizle uğraştığınızda ne yaparsınız? İşte yedeklediğiniz dosyaları geri yüklemenin kısa, kolay ve güvenli yolu.

BlueHost, GoDaddy 1,99 $ / ay ücretlendirirken haftalık yedeklemeyi otomatik olarak yapan ücretsiz bir yedekleme olanağı içerir. yedekleme için & onarmak.

Kazanan: BlueHost

CMS Kurulumları

CMS kurulumu hiç olmadığı kadar kolay değildir, geliştiriciler özellikle sınırlı becerilere sahip veya çok sınırlı olmayan yeni başlayanlar için kolaylaştırır. Artık tek tıklamayla yükleyici aracılığıyla, çok sayıda uygulamayı kısa sürede yükleyebilirsiniz.

En popüler ve önde gelen CMS olan WordPress’i yüklemek istiyorsanız, Cpanel’de ayrı bir “WordPress” seçeneği vardır. Yalnızca birkaç tıklama ve tamamlama gerektirir.

Kazanan: Kravat

Pazarlama Teklifleri

İnsanlar işletmeniz hakkında nasıl bilgi sahibi olur? Cevap “Reklam”. Blogunuzun ve web sitenizin reklamını yapmanız, yani varlığınızın farkında olması gerekir. Ancak reklam ücretsiz değil, üzerine yakışıklı para harcamanız gerekiyor.

Bluehost, “Temel” planında reklam kredisi sunmaz. Ancak, “Artı” veya “Başbakan” planı satın alacaksanız, iyi haber, barındırma ile birlikte ücretsiz 200 $ Reklam kredisi sunmalarıdır. Ancak GoDaddy, planlarının hiçbirine böyle bir teklif içermez.

Kazanan: BlueHost

Geri ödeme politikası

Paranızı iade etmek için talepte bulunabileceğiniz süredir. Şirketin hizmetlerinden memnun kalmazsanız ve paranızı geri almak istediğinizde olur.

BlueHost 30 gün para iade garantisi sunar. Ancak 30 gün sonra orantılı geri ödeme alma şansınız hala var.

Öte yandan, GoDaddy geri ödeme istemek için sadece 30 gün sunuyor. Aylık bir plan (bir yıldan az) satın aldıysanız, geri ödeme isteğinde bulunmak için yalnızca 48 saat alırsınız.

Kazanan: BlueHost

GoDaddy ve BlueHost Hosting Planları İncelemesi

BlueHost hosting planları en son

BlueHost’un üç planı vardır; temel, artı ve asal. Sadece bir web sitesi barındırabilir, ancak bu plan küçük işletme / bataklıklar için en iyi hosting olduğu gibi “temel” planı biraz sınırlı görünüyor. Artı veya asal plan satın alırsanız sınırsız alan adı barındırabilirsiniz.

son godaddy hosting paketleri

GoDaddy ayrıca Economy, Deluxe ve Ultimate olmak üzere üç plan sunuyor. GoDaddy, Ekonomi planında 50 GB daha fazla depolama alanı sunuyor. Fiyatlar söz konusu olduğunda, düzenli olarak planların maliyeti tamamen aynıdır. Ancak GoDaddy, yüksek planlarında daha büyük indirimler sunuyor (Deluxe & Nihai).

Kazanan: GoDaddy

Para Değeri

Bu iki şirket de harcamalarınıza değer veriyor ve yeterince teklif sunuyor mu??

GoDaddy’yi alırsak, planları düzenli olarak BlueHost’a çok benzer, her ikisi de sık sık büyük indirimler sunar.

BlueHost Plus planı sınırsız etiketli özellik içerir. Öte yandan, GoDaddy (Deluxe plan) da sınırsız özellikler içeriyor ancak ücretsiz yedekleme sunmuyor & onarmak.

Ayrıca, GoDaddy yerleşik CloudFlare seçeneğini sunmaz ve veritabanlarının depolanmasına kısıtlama getirir.

Planların fiyatlarını karşılaştırırsak, GoDaddy yedekleme maliyetini ekledikten sonra biraz pahalı & geri yükleme seçeneği.

Kazanan: BlueHost

Kullanıcı Dostu Kontrol Paneli

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, site yönetimi için bir kontrol paneli alırsınız. CPanel kullanıcıları, CMS’nin kurulumu üzerinde etki alanı oluşturabilir, alan adları oluşturabilir, veritabanları oluşturabilir, Posta yönetimi ve diğer birçok özelliği kontrol edebilir.

Şu anda, her ikisi de sektörde yaygın olan kullanıcı dostu bir cPanel sağlıyor. Ancak BlueHost birkaç değişiklik yaptı ve paneli yeni simge ve renk şemaları vb..

Panelin görünürlüğü, kullanılabilirliği ve güvenilirliği temelinde BlueHost vs GoDaddy’ye karar vereceğinizden emin değilseniz; o zaman endişelenme, ikisi de neredeyse aynı.

Kazanan: Kravat

Web Sitesi Oluşturucu

Web yöneticisi, web sitesi oluşturucularla kendi özel tasarımlarını oluşturabilir. Ancak, bir site oluşturmak için özel programlama becerilerine ihtiyaç duyduğunuzda zaman kayboldu. Şimdi Sürükle ve Bırak oluşturucunun yardımıyla herkes kendi tasarımını yapabilir.

BlueHost, hosting planlarında ücretsiz bir site kurucusu “Weebly” içeriyor. Sadece cPanel’e giriş yapın Weebly sadece tıklayın ve tonlarca ücretsiz şablonla inşa etmeye başlayın.

Ücretsiz sürüm, anti-SEO faktörlerini önlemeye yardımcı olan temel SEO desteğini de içerir. Ücretsiz bir sürüm olduğu için, sınırlı sayıda sayfa ve “temaları içe aktar” seçeneğinin olmaması gibi sınırlı özelliklere sahip olmasının nedeni budur.

BlueHost site oluşturucu c panelinde gezinme

Şimdi GoDaddy hakkında konuşursak, ilk ay ücretsiz deneme sunuyorlar ve bundan sonra 5,99 $ / ay veya 71,88 $ / yıl ödemeniz gerekiyor. Sınırsız sayfalar oluşturabilir ve kullanılabilir temaları özelleştirebilirsiniz. İşte bazı şablonlar

GoDaddy temaları

Ancak mesele şu ki, GoDaddy’den daha iyi birçok site üreticisi var. Eğer paranızı harcayacaksanız neden bu parayı harcamayın? Rağmen, BlueHost sınırlı site oluşturucu sunuyor ama iyi bir iyilik.

Kazanan: BlueHost

Diğer Ortak Özellikler

Şimdi yukarıdaki özelliklerin yanı sıra önemli olan bazı ortak özellikleri de ele alacağız. Bu özellikler kullanıcıların kolaylığı için geliştirilmiştir.

Yani herhangi bir hosting satın almadan önce şirket bu özellikleri sunuyor kontrol edin. Tek tıklamayla yükleyici, php sürümü, phpMyAdmin, Dosya yöneticisi, FTP erişimi, E-posta yönlendirme, e-posta hesapları vb..

Her iki şirket de paket barındıran tüm bu özellikleri içerir, böylece kullanıcılar işlemleri hızlı ve önceden bilgi sahibi olmadan gerçekleştirebilir.

Şirket Uzmanlık

Bu bağlamda, hosting kalitesi üzerinde etkisi olan şirket tarafından sunulan özel teknolojiyi açıklıyoruz. Birçok şirket SiteGround gibi rekabette avantaj sağlamak için kendi teknolojilerini sunar.

  • Site Zemininin özelleştiğini görün

Yani BlueHost vs GoDaddy kafa kafaya karşılaştırma kim özel teknoloji var? GoDaddy, sunucu performansını ve sonuçta güvenilir hizmetleri geliştirmeye yardımcı olan kendi özel hazırlanmış teknolojilerini sunmaz. Bu aynı zamanda şirketin ağırlıklı olarak alan adı tescil işine ve barındırma ihmaline odaklandığını gösterir..

Öte yandan, BlueHost sunucuları kaynak koruması gibi bazı harika teknolojilerle donatılmıştır. Kaynak koruması, her bir kullanıcının haklarının korunmasına ve aynı sunucudaki trafik artışlarına sahip olan sitelerin izole edilmesine yardımcı olur. Ayrıca, VPS veya Özel planlara geçmek istediğinizde ölçeklenebilirliği destekler.

Yani, bu rekabet döneminde GoDaddy rekabet etmek istiyorsa, rekabet avantajı elde etmek için kendi hazırlanmış teknolojilerini tanıtmalıdırlar..

Kazanan: BlueHost

Son düşünceler

Yukarıdaki BlueHost ve GoDaddy oylarına dayanarak BlueHost, GoDaddy’den daha fazla oy aldı. Deneyimlerimize göre, BlueHost’u öneriyoruz, çünkü herhangi bir iş sitesinin veya blogun temel gereksinimi olan iyi çalışma süresi ve destek hizmetleri sunuyorlar.

Ayrıca, resmi WordPress.org sayfasında en üst sırada yer almaktadır. Yani bir BlueHost vs GoDaddy savaşında, BlueHost’u küçük ila orta ölçekli bir web sitesi ve özellikle sadece başlamak isteyenler için tavsiye ediyoruz. Ancak ucuz bir WordPress ana makinesi arıyorsanız ve sınırlı bir bütçeniz varsa GoDaddy planını alın.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map